صفحه 46 از 1238 نخستنخست ... 272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636465961465461046 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 451 به 460 از 12376
    کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط samira نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    حدود یک هفته است که یک کنگو خریدم رنگ چشمش طوسی است قبل از خرید صفحات این تاپیک را خوانده بودم
    می دونم الان به مدت 10 یا 15 روز اصلا نباید کاری بهش داشته باشم به جز عوض کردن آب و غذا و روزنامه کف قفس
    روز های اول خیلی قار میکشید الان خیلی آروم تر شده ولی هنوز وقتی میرم که ظرف آب یا غذاش را عوض کنم قار میز نه می دونم که هنوز زوده و باید صبور باشم اما نوشته های دوستان توی این تاپیک قدری من را گیج کرده
    بعضی از دوستان نوشتن که مرحله بعد مرحله با دست دانه دادن است بعضی از دوستان هم با اینکه پرنده شون از دستشون دانه می گرفته ولی باز هم قار میکشیده شکایت داشتند یکی از دوستان تصویری که در آن از روشی که بهش میگید موشک و ضد موشک پرنده اش را از قار اندخته هر چند که من نفهمیدم که دستور العمل این روش چیه

سوال من اینه آیا توی این 10 یا 15 روز اولیه که آوردمش باید از قار بندازمش یا اینکه بعد از این مرحله باید این کار را انجام بدم و باهاش کاری نداشته باشم آخه دوستان یه جاهایی توضیح دادن که باید کنار قفس نشست و از قار کشیدنش نترسید باید براش سوت زد آیا این کارها را در همان 10 روز اول باید انجام بدم یا بعد از اون ؟ اگر همزمان هست چرا نوشته شده که 10 روز اصلا بهش کاری نداشته باشید ببخشید من گیج شدم نوشته ها و اساتید زیادن و هر دستوری با اون یکی کمی تفاوت داره

درضمن من این کاسکو را از آقای ذیقمی - دهکده المپیک ( اگر اشتباه نگم ) خریدم و از صاحب مغازه خواستم که همون اول پرهای پرنده را کوتاه کنه ولی اون گفت که دست نگه دارم و یکماه دیگه این کار را انجام بدم من هم نتونستم راضیش کنم که این کار را انجام بده دوستان گفتند که اعتماد به نفس پرنده ای که پرش کوتاه بشه کم شده و بهتر تربیت میشه حالا آیا طوطی من مشکل پیدا می کنه در تربیتش؟

لطفا من را راهنمایی کنید

یک چیز دیگه هم هست که باید بگم این پرنده من خیلی با ظرف غذا و میله های کف قفسش بازی می کنه همش سینی میله ای کف قفس را بلند می کنه و حتی سینی کف قفس را حرکت میده ... من براش اسباب بازی گذاشتم می دونستم که زوده ولی ترسیدم که از بیکاری پرکن بشه اول اسباب بازی را بیرون قفس نصب کردم اما اصلا ازش نترسید و فورا آمد طرفش و از لای میله ها با مهره ها بازی کرد وقتی داشتم که نصب می کردم خیلی قار کشید اما تا رفتم کنار آمد بازی کرد من هم فردای اون روز اسباب بازی را نصب کردم داخل قفس و از اون روز باهاش بازی می کنه و دیگه به کف قفسش ور نمیره آیا کار اشتباهی کردم؟

در ضمن هر خوراکی که براش لای میله های قفس میذارم می خوره سیب، هویج و کرفس گذاشتم وقتی میخوام نصب کنم قار میزنه تا میرم کنار میاد میخوره اصلا از چیزی که بار اول میبینه نمی ترسه فقط از من می ترسه

می دونم سوالهام تکراریه من صفحات را خواندم کمی گیج شدم لطفا یکی از دوستان قدری شفاف تر مراحل کار را به من بگه یا اگر سوالهام خیلی تکراری است بگید کدام صفحه را بخونم که شفاف تر مراحل کار را بفهمم

ممنون
    دوست عزيز
    تمامي كارهايي كه تا به امروز در مورد كاسكوتون انجام دادين درست بوده....احتمالا آقاي عتيقه چي كاسكويي به شما داده كه خيلي هم وحشي نبوده كه اين مورد خوبه و به نفع شماست البته بايد ديد سنش چقدره و چشمش چه رنگيه...شما يك عكس ازش اينجا بزار.
    و اما كارهايي كه شما با اين كاسكو بايد انجام بديد:

قبل از هر توضيحي بهتون بگم كه حداقل 3-4 ماه طول ميكشه تا كاسكوتون باهاتون رفيق بشه-از قار بيوفته-بهتون سر بده-از دست غذا بگيره و به حرف بياد.....پس چي شد؟......4 ماه از همين الان......در مورد مراحل رام شدن كاسكو بهتون بگم كه در 10 روز اول ورودش به منزل فقط براش آب و غذا ميزاريد و زيرش رو تميز مي كنيد....بعد از اين 10 روز طبق آنچه كه در صفحات قبل همين تاپيك گفتم گرسنش مي زاريد و چند روزي با دست بهش غذا ميدين تا كمي باهاتون رفيق بشه و ازتون نترسه ...اين قضيه با دست غذا دادن چيزي نيست كه شما چند روزي انجام بديد و ديگه فراموشش كنيد خير....با دست غذاي خوشمزه مثل گردو و بادام زميني دادن هميشه نشونه اعلام دوستي و عشق به طوطي هست و هميشه بهش ياد آوري ميكنه كه صاحبش دوستش داره پس تا ابد اين كار رو انجام بدين اما نه اينكه هميشه گرسنش بزاريد بعد با دست بهش غذا بدين...فقط روزهاي اولي كه با دست بهش غذا ميدين چون كاسكو هنوز از شما ميترسه مجبوريد كمي گرسنش بزاريد تا از دستتون غذا بگيره...در واقع گرسنگي غلبه ميكنه بر ترس و طوطي مجبور ميشه از دستتون غذا بگيره....در روزهاي بعد ديگه لازم نيست گرسنش بزاريد چون ترسش از شما كمتر ميشه و خودش مياد ميگيره .
    در طول روز هرچي بيشتر در كنار قفس باشيد زودتر از جيغ ميوفته و زودتر ترسش ميريزه پس سعي كنيد تا اونجا كه ميتونيد بريد كنار قفس .....چه كنار قفس و چه روبروي قفس.....لباس تيره مخصوصا مشكي و سرمه اي تنتون نباشه....ممكنه وقتي كنار قفس ميريد كاسكو وحشتناك جيغ بزنه اما شما توجه نكنيد و همونجا بمونيد به مرور جيغش كم و قطع ميشه.....زماني كه ديگه از دستتون بدون ترس غذا ميگرفت سعي كنيد يواش يواش با انگشتتون سرش رو بخارونيد...نوازش نه......بخارونيد.
    همين كارها رو كه بكنيد در مدت 3-4 ماه ديگه جيغ نميزنه....از دستتون غذا ميگيره و باهاتون رفيق ميشه.
    نشونه آرامش طوطي در منزل اين هست كه طوطي سوت ميزنه و سر و صدا ميكنه....اين نشونه اين هست كه به منزل كامل عادت كرده و خيالش راحته البته ممكنه شما نزديكش كه ميشيد جيغ بزنه اما بطور كلي از بودن در منزل شما استرسي نداره.
    خيلي ساده هست و اصلا شاتل هوا كردن نيست......اينقدر خودتون رو در مورد ترتيب مراحل رام كردن اذيت نكنيد .....خيلي ساده هست .....10 روز اول كه هيچ....بعد از اون عادتش بديد كه از دستتون غذا بگيره و يه مدتي اين كار رو بكنيد و بعد خاروندن سر....البته يه 10-20 روزي طول ميكشه تا كاسكو بزاره شما سرش رو بخارونيد ...خلاصه همين كارها رو كه انجام بدين ميبينيد كه جيغهاش كمتر شد و قطع شد......اصلا نگران نباشيد......اما نگراني من اين هست كه شما هيچ كاري انجام ندين و انتظار داشته باشيد خود كاسكو اتوماتيك از دستتون غذا بگيره يا از جيغ بيوفته.
    در مورد تمرين صحبت هم از همين امروز زماني كه منزل هستيد چه كنار قفس و چه دور از قفس دو سه كلمه رو مدام تكرار كنيد تا بعد از 3-4 ماه كاسكو به حرف هم بياد.
    شما بايد 43 صفحه قبل اين تاپيك رو با صبر بخونيد چون خيلي مسائل هست كه بايد بدونيد....روش موشك ضد موشك هم شما براتون سخته ....فراموشش كنيد و همين كارهايي كه الان گفتم رو انجام بدين خودش از جيغ ميوفته.

نقل قول نوشته اصلی توسط رازی_طوطی نمایش پست ها
    من خریدم از قفسهای معمولی کوچک تره تو ماشین راحت جا میشه یک طرفش آب وغذا از طرف دیگه درش باز میشه .به نظر من که خوبه.
    يادتون باشه قفس مسافرتي فقط براي حمل و نقل طوطي هست و اصلا به درد نگهداري طوطي در منزل نمي خوره....از اسمش هم معلومه...قفس مسافرتي.

نقل قول نوشته اصلی توسط رازی_طوطی نمایش پست ها
    من که خودم نمی گم دیگران می گن که کاسکویی که چشمش زرده به درد آبگوشت می خوره.
    سوال من اینه از اول که نمی دونستن طوطی حرف میزنه احتمالا یه دفعه یه طوطی یه چیزی یه جایی گفته بعدش فهمیدن که بله....و به قول شاعر که میگه

اگر طوطی زبان میبرد در کام نه در کنج قفس بود و نه در دام
    آبگوشت كه چه عرض كنم چون با گوشت پرنده آبگوشت درست نمي كنند....فسنجون!

نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    ببخشید می شه آدرس جایی را که قفس خریدید بنویسید متشکرم
    درمورد اینکه می گوید کاسکو را موقع مسافرت پیش کسی بگذارید باید تجربه خودم را بگویم شاید هم اشتباه باشد
    دوهفته پیش من به مسافرت 4 روزه رفتم و کاسکویم را پیش آدم مطمئنی که خودش پرنده دارد گذاشتم مشکلی هم پیش نیامد ، اما وقتی از سفر برگشتم تمام زحمات من به هدر رفته بود فکر می کنم باهام قهر کرده بود ، دائم پشتش را به من می کرد و رو به دیوار می ایستاد خیلی نازش را کشیدم و صبوری کردم تا منو بخشید بعد از دوهفته تازه دیشب اجازه داد سرش را ناز کنم .
    فکر می کنم اگر قفس مسافرتی بگیریم و موقع سفر کاملاً رویش را بپوشانم و مثل یک بچه نوزاد ازش مراقبت بشه خیلی بهتر باشه
    شما تشريف بردين مسافرت و كاسكوتون رو پيش كسي گذاشتين....وقتي هم برگشتين صحيح و سالم گرفتينش فقط دوباره يه چند روزي طول كشيد تا دوباره به حالت اوليش برگشت...به نظر شما اين بهتره يا اينكه ببريدش سفر و آب به آب بشه و هزار جور مشكل عصبي و بيماري براش پيش بياد؟
    در طول عمرم حتي يكبار هم هيچ نوع طوطي رو با خودم به سفر نبردم....هر وقت هم پيش مادر يزرگم يا داييم ميزاشتم و وقتي از سفر بر ميگشتم و دوباره طوطي رو به خونه مياوردم يه يك هفته اي طول ميكشيد تا طوطي دوباره برنامه قبلي ذهنش لود بشه و بالا بياد...والا اين از بيمار شدن در سفر و مردن بهتره.

کاربر موثر

شماره عضویت
    72
    نقل قول نوشته اصلی توسط aram نمایش پست ها
    امروز تلوزیون داشت پرنده ها رو نشون می داد ما هم داشتیم نگاه می کردیم . یهو چشمم به آرام افتاد.خودشو کج کرده بود مثله مجسمه شده بود به خاطره صدای پرنده ها بود....این که نمی زاره به هیچ کجاش دست بزنم انگار مجسمه شده بود به دمش... به پشتش...یا هر جاااااااااااااااااااش ..که دست می زدم هیچی نمی گفت.بعد از 1ساعت کمی بهتر شده می خوام بدونم چرا این جورییه؟ نکنه افسردست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام این حالت کاملا طبیعیه و جای نگرانی نیست و نه تنها در کاسکو شما در بسیار از پرنده ها دیده میشه حتی در خود طبیعت!

اگه یک سال دیگه یه خاکستری دیگه بخریم تنها نباشه چطوره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اگر منظورتون جفته که باید بگم این پرنده خدش باید انتخاب کنه و جفتی که شما گرفتید ممکنه 50 سال هم مورد پذیرشش قرار نگیره و سازگار نباشن
    اگر دوسته این پرنده شدیدا احساسیه و این کار فقط باعث سخت شدن کار شما میشه و داستان تربیتی جدایی داره که وقت زیادی میبره!

نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    سلام
    بلنده و كاملا شنيده ميشه.آبريزش هم نداره و دور بينيش هم تميزه.
    تا وقتي بخوابه اين صدا رو در مياره.
    ممنون
    راستش من فکر نمی کنم به گفته استادم غر غر باشه آخه شما حرف از ادامه دار بودنش زدید!
    اما فکر می کنم این رفتار و عادت پرندتون مشکل خاصی نیستاما بهتره معاینه شه!

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    429
    سلام
    ممنون
    من تمام كارها را انجام دادم از رنگ چشمش مطمئن هستم كه طوسيه
    تمام صفحات راهم خوندم عجله هم ندارم فقط اون روز صاحب مغازه پرهاي پرنده را علي رغم تقاضا و اصرارم كوتاه نكرد به من گفت بذار دو ماه ديگه كه رام شد بيار كوتاه كنم من هم كه بيش تر از اين نمي تونستم اصرار كنم....

دوستان ديگه توي اين سايت به من توصيه كردند ببرم كوتاه كنم آيا نظر شما هم همينه يا اينكه صبر كنم ( پرسيدم چون دوست دارم نظرهاي بيشتري در اين مورد بشنوم )

من مي دونم كه پرنده خود به خود به حرف نمي افته قبل از خريدش اين صفحات را خونده بودم الان هم كه هنوز ده روز نشده ولي امروز ديگه اصلا قار نكشيد ميرم كنار قفسش كمي از در و ديوار بالا ميره كمي هم قر قر مي كنه و ساكت ميشه

كي ببرمش حموم ؟ ممنون ميشم نظرتون را بگيد البته توي صفحات قبل خوندم كه بعد از دو روز ببرم حمام شب ببرم و به فاصله دو روز اين كار را تكرار كنم اگر حمام كردن باعث آرام شدنش ميشه انجام بدم اما اگر ميبرن حمام كه سرش با بخارونن از عهده من خارجه من ترجيح ميدم صبر كنم تا خودش از قار بيفته

ممنون ميشم از راهنماييتون
    ویرایش توسط بابک آژیده : 23rd June 2010 در ساعت 11:04 PM

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    سلام
    ما كه دوش دستي نداريم ميشه با شيلنگ آب ولرم روي طوطي بريزيم؟؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    187
    سلام
    چرا نمیشه فقط از تمیز بودن سر شلنگ اطمینان پیدا کنید.

کاربر موثر

شماره عضویت
    159
    سلام
    ممنون
    تمام صفحات راهم خوندم عجله هم ندارم فقط اون روز صاحب مغازه پرهاي پرنده را علي رغم تقاضا و اصرارم كوتاه نكرد به من گفت بذار دو ماه ديگه كه رام شد بيار كوتاه كنم من هم كه بيش تر از اين نمي تونستم اصرار كنم....

دوستان ديگه توي اين سايت به من توصيه كردند ببرم كوتاه كنم آيا نظر شما هم همينه يا اينكه صبر كنم ( پرسيدم چون دوست دارم نظرهاي بيشتري در اين مورد بشنوم )

من مي دونم كه پرنده خود به خود به حرف نمي افته قبل از خريدش اين صفحات را خونده بودم الان هم كه هنوز ده روز نشده ولي امروز ديگه اصلا قار نكشيد ميرم كنار قفسش كمي از در و ديوار بالا ميره كمي هم قر قر مي كنه و ساكت ميشه

كي ببرمش حموم ؟ ممنون ميشم نظرتون را بگيد البته توي صفحات قبل خوندم كه بعد از دو روز ببرم حمام شب ببرم و به فاصله دو روز اين كار را تكرار كنم اگر حمام كردن باعث آرام شدنش ميشه انجام بدم اما اگر ميبرن حمام كه سرش با بخارونن از عهده من خارجه من ترجيح ميدم صبر كنم تا خودش از قار بيفته

سلام دوست عزیز
    ببخشید من دوباره نظر میدم شما نظر بقیه رو میخواید ولی من یه چیز بگم خودتون با نظر بقیه مقایسه کنید اول از همه اون پرنده فروش به خاطر این اول پرشو کوتاه نکرد (شاید اشتباه قظاوت کنم )که هم بعدش یه پولی از شما بابتش بگیره هم مهمتر اینکه هر اتفاقی که در حین کوتاه کردن بیوفته به گردن خودتون باشه چون اولشم بهتون میگه نمیخوام بترسونمتون ولی در صد خیلی خیلی کمی کتفشون در میره چون وحشیانه تقلا میکنن احتمال سکته و... ولی اینا یه حقیقت و یه احتمال خیلی خیلی کمه یه مورد فقط در رفتن کتف من دیدم ماله یکی رو که فروختش ولی شما نترس ایشاله هیچ وقت هیچ مشکلی پیش نمیاد به یه آدم خبره بده و زمانش از اینکه میگن اولش برای اینکه اون دیگه وحشیه و استرس بهش وارد شده پس یه سره میشه ولی از اینکه بعدا این کار انجام بشه دوباره باید تقریبا از اول شروع کنی شاید کارت سخت ترم بشه از اینکه اون طرف گفت رام بشه بعد نه عزیز هر چی رام تر بشه بد تره این عقیده من بود و در ضمن حتما باید پرش کوتاه بشه دوست عزیز حموم نمیبرن که سرشو بخوارونن وقتی میره حموم به مرور رام میشه تو حموم باید سریع بشوریش خشکش کنی بیاریش بیرون نباید تو دفعات اول بهش استرس وارد کنی باهاش حرف بزن سوت بزن
    سلام
    دوست عزیز اگه برات مقدور با دوش دستی چون خیلی بهتره ولی اگه مجبور بودی فشار آب خیلی کم باشه با فشار روش نریز و خیلی باید مواظب باشی که به سمت بینیش پاشیده نشه چون سریع میره تو دماغش و .... ولی با دوش اگه یه وقت رو سرشم آب بپاشه تو دماغش نمیره
    ویرایش توسط پرنده ی غریب : 24th June 2010 در ساعت 08:54 AM

کاربر موثر

شماره عضویت
    72
    سلام
    ممنون

سلام همونطور که خودتون فرمودید نظر!
    بنده هم نظرمو میگم و تصمیم با شماست
    پر پرندتونو همین امروز بدین کوتاه کنن (در صحنه نباشید )
    حمام هم بعد از ده روز ببرین و دو حمام اول به فاصله 3 روز باشه بعد از اون هر 5 6 روز 1 بار
    حمام برای رام شدن هم مفیده و ربطی به سر خاروندن نداره
    واسه از غار انداختن هم میتونید همونطور که گفتید عمل کنید و کم کم اعتمادشوجلب کنید!

سلام

سلام
    دوست گلم به نظر بنده دوش دستیو بی خیال شو
    با همون اسپری جوری تنظیم کن که حسابی خیسش کنی
    دوش به دلیل شکلش هم میتونه باعث وحشت بشه هم ممکنه چن پرنده آرامش نداره بریزید رو سر و صورتش!

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط پرنده ی غریب نمایش پست ها
    سلام به آقا
    شما گفتید مارک تریکس بدونه چسبه ولی تو هایپر چند مدل دیدم که چسب خورده بود گفتم شاید مخصوصه برام سوال بود میشه توضیح بدید
    سلام آقا....چه نوع اسباب بازي در هايپر مارك تريكسي بود كه چسب خورده بود؟ نردبون؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ARAM نمایش پست ها
    اقا ایا شما اینو قبول دارید که خاکستری هایی که بیشتر قار می زنند باهوش ترند؟؟؟؟؟؟ و بهتر به حرف می یان؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ممنون
    سلام دوست عزيز
    يه سوالي از شما دارم.....آقا تمامي كاسكو ها قار و جيغ مي زنند؟ ....خوب معلومه كه نه....كاسكوهاي رام جيغ نمي زنند...كاسكو هاي نيمه رام كمتر جيغ مي زنند....كاسكو هايي كه چند هفته اي در مغازه موندن و كمي آروم شدن هم كمتر جيغ مي زنند.
    پس نتيجه ميگيريم كه كم جيغ كشيدن كاسكو ممكنه به دليل اين باشه كه مقداري در مغازه آروم شده.
    اين چيزي كه شما ميگيد رو من زياد از پرنده فروشها شنيدم كه هيچ پايه علمي هم نداره.
    5 سال پيش من يك كاسكوي دم قرمز خريدم كه چشمش هم طوسي -سفيد بود...از اونهايي بود كه نزديك قفس كه مي شدم خيلي خيلي كم جيغ ميزد و بيشتر ديواره قفس رو ميگرفت و مي رفت بالا و دور تا دور قفس مي چرخيد....پس از اونهايي بود كه جيغ كم ميزنه و قار كم ميكشه......اما به قدري قشنگ به حرف افتاد كه باورتون نميشه...دوستان يه محبتي بكنن..يه سايت خوب براي آپلود كردن فيلم به من معرفي كنن كه يك تيكه از صحبتهاي كاسكوم رو براتون بزار....rapid share رو نگيد كه باهاش مشكل دارم.
    آقايون.....خانومها.....زياد جيغ زدن كاسكو هيچ ربطي به هوشش و قدرت تقليد صداش نداره.....فقط به ميزان رام بودنش و ترس از انسان ربط داره.

کاربر موثر

شماره عضویت
    159
    سلام آقا خسته نباشی
    نردبون که اصلا اونجا ندیدم ولی یه مدل مربع که تو هم تو هم بود با چسب بی رنگ مثل قطره ای به هم وصل شده بود مشابه اونم یکی دو بار دیدم که نگرفتم

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    آقایان اساتید من صفحه 43 انتهای صفحه درخصوص مسافرت بردن سوالی پرسیدم ولی کسی جوابم را نداد لطفا اگر زحمتی نیست مرا راهنمایی کنید چون در این صورت یا قید سفر را می زنم یا اینکه مجبورم با احتیاطات لازم اون را ببرم .
    شما به راحتي تشريف ببريد مسافرت و كاسكوتون رو پيش كسي بزاريد و اصلا مسافرت نبرينش.....مسافرت بردن همان و مريض شدن كاسكو همان ...اگر هم كسي رو نداريد بياريد من براتون نگهش ميدارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط emperor نمایش پست ها
    دوستان حس میشه یکم بحث ها داره از حالت اصلی فاصله میگیره و همه سوال ها داره اینجا پرسیده میشه که این در دراز مدت خیلی واسه تاپیک بده چون تعداد صفحات بالا میره و بحث تخصصی نیست
    مدیران لطف کردند و برای تغذیه و اصول رام کردن و... تاپیک های جدا درست کردن اگه سوال ها در جای خودش پرسیده شه خیلی بهتره
    استاد گرامي شما گفتين كه مديران براي رام كردن تاپيك جداگانه ايجاد كردن در صورتي كه همچين قضيه اي نيست....شما برو ببين چنين تاپيكي داريم؟!!!
    ما فقط تاپيكهاي عمومي زير رو داريم:

1-پرسش و پاسخ متفرقه در مورد طوطي سانان

2-انواع اسباب بازي و وسايل و ملزومات در رابطه با طوطي سانان

3-آموزش سخنگويي به طوطي

4-روش تشخيص طوطي بالغ از نا بالغ در انواع طوطي ها

5-نكات مهم قبل از خريداري و نگهداري طوطي

6-اصول تغذيه در طوطي سانان

7-روش تعيين جنسيت در انواع طوطي ها

البته اين تاپيكهاي عمومي ايجاد شده و توضيحاتي هم در داخل اونها هست اما اگر قرار باشه كه اين مسائل رو در تاپيك كاسكو مطرح نكنيم پس بفرماييد ديگه چه چيزي براي مطرح كردن مي مونه؟ بهتره تمامي مسائل مربوط به كاسكو همينجا مطرح بشه.
    دوست عزيز ميدونيد كه چه نوشته هايي هست كه تاپيك رو از مسير اصلي خودش خارج ميكنه؟ مي دونيد كه چه حرفهايي هست كه باعث سنگين شدن بي مورد تاپيك ميشه؟...چاق سلامتي ها.....تبريك گفتنها ....صحبتهايي كه هيچ ربطي به طوطي و كاسكو نداره....من تا اين لحظه پستهاي اين چنيني رو به احترام بچه ها پاك نكردم اما از اين به بعد:

در اين تاپيك و در تمامي تاپيكهاي اين فروم پستهاي بي موردي كه شامل چاق سلامتي-تبريك گفتن-عذر خواهي كردن و كلا نوشته هايي كه به موضوع اصلي تاپيك ارتباطي نداره در جا پاك خواهد شد.
    چنين صحبتهايي بايد در پيام خصوصي يا پيام ويزيتوري مطرح بشه.
    سلام دوستان
    شبا وقتي خونه تاريك ميشه يا وقتي روشو ميندازم يه صداي خروپف مانندي در مياره.
    اين كارش طبيعيه؟؟
    والا ما تاحالا كاسكو يا طوطي هاي ديگه كه داشتيم شبها صداي خر و پف ازشون نمي آمده...اين مورد رو يكي ديگه از دوستان هم از من پرسيده بود.فكر مي كنم اگر صداش زياد باشه و علتش اون صداي ابتداي جيغش كه مثل كسي هست كه سينش خلت داره و قل قل ميكنه نباشه ، مشكل تنفسي هست كه دست آقاي دكتر برهاني كيا رو مي بوسه.

سلام به دوستان
    ممنون از راهنماييتون حالا دقيقا فهميدم بايد چه كار كنم كمي گيج شده بودم در اولين فرصت عكس ميذارم(دوربين ندارم دوربين موبايلم هم خيلي بد كيفيت است) البته من همه چيز را رعايت كردم قفسش از اين قفس كاسكويي هاست كه توي عكس هاي دوستان هم هست ارتفاع از زمين 90 سانمتميترو از يك طرف به ديوار است ( دوطرف نداشتيم) دو تا ظرف غذا داره از اين ظرفهايي كه شما ميگيد كه راحت نصب بشه پيدا نكردم ميشه لطفا آدرس بديد برم بخرم
    يك جايي هم گذاشتم كه همه را ببينه
    الان از روزهاي اول خيلي بهتر شده ولي هنوز وقتي ميرم كه ظرف غذاش را عوض كنم خيلي قر قر ميكنه به هر حال مي دونم كه بايد صبر كنم .

در مورد بالش كه بهم گفتيد كوتاه كنم يعني همين الان ببرم بدم يك پرنده فروش كوتاه كنه آخه تازه داره آرام ميشه با اين حال اگه همه نظرتون اينه كه ببرم كوتاه كنم مي برم الان خيلي بهتر شده وقتي توي اتاق هستم همش بهم نگاه مي كنه و تمام حركاتم را زير نظر داره ولي ديگه نميترسه وقتي كنار قفس مي شينم هم در نميره

يك سوال كوچولو ديگه در اين ده روز اول كه نبايد حمامش كنم البته مي دونم همه نوشتن كه به جز آب و غذا نبايد بهش كاري داشت فقط براي اطمينان پرسيدم دوست دارم هر كاري كه بايد براي آرام كردنش ميشه انجام داد انجام بدم براي همين هي مي پرسم به هر حال در اين زمينه تجربه اي ندارم
    ممنون از راهنماييتون و اينكه وقت ميذاريد به ما تازه واردها جواب ميديد
    دوست عزيز
    از ظرف سوم كه استيل هم بايد باشه و يك نگهدارنده حلقوي داره كه به داخل قفس پيچ ميشه و ظرف داخل حلقه ميوفته رو اكثر پرنده فروشيها دارن شما سر بزن .
    در مورد كوتاه كردن شاه پر هاش هم هرچي زودتر اين كار رو بكني بهتره چون از زماني كه شاه پر هاش رو كوتاه بكني مي توني بياريش بيرون و بشينه روي قفسش كه خيلي در رام شدنش موثر هست...قديمي ها ميگن طوطي تا بيرون از قفسش نياد رام نميشه...راست هم ميگن.
    در ضمن كف قفس از زمين بايد يه چيزي در حدود 40 تا 90 سانت ارتفاع داشته باشه....سقف قفس نه عزيز كف قفس .

سلام
    طوطي من هم همينطوره البته صدا دائم نيست يك وقتهايي خر پف مي كنه يك وقتهايي ساكته دقيقا وقتي پارچه مي اندازم روش شروع ميكنه من مي دونم كه حنجره طوطي ها طوري نيست كه مثل آدم خر خر كنن برام سواله كه اين صدا براي چيه
    البته دائم نيست و منقطع است و در طول روز هم هيچ علامتي از مريضي ، بيحالي ، پف كردن يا آبريزش بيني نداره من هم همين سوال را دارم اگر كسي مي دونه راهنمايي كنيد
    رنگ و غلظت مدفوع هم طبيعي است خلاصه هيچ علامتي جز اين صدا نداره
    ممنون
    به احتمال بسيار قوي چون شما روش پارچه مي اندازيد و اين صدا رو در مياره اين صدا همون ابتدا و خفيف شده جيغ هست....هموني كه مثل صداي خلت سينه هست...و چون شما زود كنار ميريد فكر مي كنيد كه اين صدا ادامه داره و خر و پف هست...نه عزيز اگر 5 دقيقه صبر كنيد ميبينيد كه اين صدا قطع شده....اين همون صداي قار و جيغ منتهي بسيار آروم و كم فشار هست.

امروز تلوزیون داشت پرنده ها رو نشون می داد ما هم داشتیم نگاه می کردیم . یهو چشمم به آرام افتاد.خودشو کج کرده بود مثله مجسمه شده بود به خاطره صدای پرنده ها بود....این که نمی زاره به هیچ کجاش دست بزنم انگار مجسمه شده بود به دمش... به پشتش...یا هر جاااااااااااااااااااش ..که دست می زدم هیچی نمی گفت.بعد از 1ساعت کمی بهتر شده می خوام بدونم چرا این جورییه؟ نکنه افسردست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    مته لاي خشخاش انداختن و حساسيت زياد ممنوع....نه هيچي نيست نگران نباش.

فلسفه نگهداري از طوطي و رام كردنش و به حرف آوردنش ريشه در تنها بودن در منزل داره و شما هستيد كه جاي يار و جفتش رو بايد پر كنيد .ديدگاهي كه بعضي ها در مورد مرغ عشق و فنچ و جفت بودن و تنها نبودن دارن اينجا گفتنش حرام هست.

سلام
    ممنون

علي رغم اينكه مي فرماييد نوشته هاي صفحات قبل رو خوندين اما 2 اشتباه در نوشتتون ديدم:

1-صد ها هزار بار گفته شده در 10 روز اول هيچ كاري بهش نداشته باشيد اما شما گفتين كه بعد از 2 روز ببريد حمام...نه من و نه هيچ كس ديگري اينجا چنين چيزي نگفته.

2-كسي نگفته كه در حمام سرش رو بخارونيد ....در حمام فقط بايد مراحل حمام كردن و خشك كردن رو انجام داد و مراقب بود كه پرنده سرما نخوره و لاغير.
    ویرایش توسط بابک آژیده : 24th June 2010 در ساعت 03:31 PM

صفحه 46 از 1238 نخستنخست ... 272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636465961465461046 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)