همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    منظور آقای آژیده اینه که چشم سیاه و چشم دودی احتمال مرگشون بالاست بخصوص الان که هوا سرده

چشم طوسی بهترین گزینه هست یا همون دو سالی که ایشون میفرمایند

سلام

فقط فصل مناسب منظور امدن پایین قیمت نیست معمولا پرنده که تازه وارد کشور شده را اردیبهشت به بعد میخرند که خطر سرماخوردگی و عفونتهای نهفته ناشی از ان کمتر میشه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    ممنون از خرید منصرف شدم. 2 تا از اون قارهاش بکشه شوتش میکنن بیرون. شاه طوطی میخوام بگیرم. بازم ممنون و یه سوال:

یکی از دوستان یه کاسکو داره فکر کنم زیر 2 سال هست.
    یه چند وقتی نتونسته برسه بهش و گویا کاسکو تنها میشده. و شروع به پر کنی کرده.
    میخواد بدونه امیدی به خوب شدنش هست؟؟؟ از کجا باید به فهمه؟؟؟
    راهنمایی لطفا. در دسترس فعلا نیست برای عکس گذاشتن

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط sami_villa نمایش پست ها
    ممنون از خرید منصرف شدم. 2 تا از اون قارهاش بکشه شوتش میکنن بیرون. شاه طوطی میخوام بگیرم. بازم ممنون و یه سوال:

یکی از دوستان یه کاسکو داره فکر کنم زیر 2 سال هست.
    یه چند وقتی نتونسته برسه بهش و گویا کاسکو تنها میشده. و شروع به پر کنی کرده.
    میخواد بدونه امیدی به خوب شدنش هست؟؟؟ از کجا باید به فهمه؟؟؟
    راهنمایی لطفا. در دسترس فعلا نیست برای عکس گذاشتن
    سلام اگه مطمئنه که پرکنیش به خاطر تنها شدن یا نرسیدن به طوطی هست پس جواب سوالاتش ؛

میخواد بدونه امیدی به خوب شدنش هست؟؟؟ بله امیدی هست

از کجا باید به فهمه؟؟؟ از وقت و زمانی که می تونه بهش اختصاص بده .

اگه زمان زیادی نیست که شروع کرده بهتره زودتر اقدام کنه و سعی کنه این پرکنی به یه عادت تبدیل نشه چون اونوقت کار خودش سخت تر میشه

در آخر هم بهتره خودش بیاد تا با اطلاعاتی که راجع به طوطیش میده و بحث درباره رفتار طوطیش ، بتونیم یه راه حلی برای خوب شدنش پیدا کنیم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو دم قرمز
    شماره عضویت
    5898
    دوستان عزیز سلام
    یه مشکل کوچولو برام پیش اومده که امیدوارم لطف کنید راهنماییم کنید .
    شیلا کوچولوی من خیلی باهوشه الان دست میده وهر وفت بهش بگم یه دور خوشگل برام میزنه .تازه بوس هم میده:smile (4):
    ولی وقتی برای اولین بار در بالای قفس رو باز کردم و اون بعد از کلی ناز کردن بیرون اومد دیگه حاضر نشد بره پایین .شکمو کوچولو حتی بخاطر تخمه که عاشقشه هم پایین نیومد.با کلی زحمت (خم کردن چوب نشیمنگاهش)فرستادم تو که البته بعدش یه یک ساعتی باهام قهر کرد :33 حالا باید چکار کنم دیگه نذارم بیاد بیرون یا باید چطوری یادش بدم که دوباره بره تو قفسش؟
    لطف کنید راهنماییم کنید .
    با تشکر

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط ZKARIMI نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام
    یه مشکل کوچولو برام پیش اومده که امیدوارم لطف کنید راهنماییم کنید .
    شیلا کوچولوی من خیلی باهوشه الان دست میده وهر وفت بهش بگم یه دور خوشگل برام میزنه .تازه بوس هم میده:smile (4):
    ولی وقتی برای اولین بار در بالای قفس رو باز کردم و اون بعد از کلی ناز کردن بیرون اومد دیگه حاضر نشد بره پایین .شکمو کوچولو حتی بخاطر تخمه که عاشقشه هم پایین نیومد.با کلی زحمت (خم کردن چوب نشیمنگاهش)فرستادم تو که البته بعدش یه یک ساعتی باهام قهر کرد :33 حالا باید چکار کنم دیگه نذارم بیاد بیرون یا باید چطوری یادش بدم که دوباره بره تو قفسش؟
    لطف کنید راهنماییم کنید .
    با تشکر
    سلام

تا زمانی که کاملا رام و اهلی نشده اقدام به بیرون آوردنش نکنید.من اطلاعی از وضعیت پر های کاسکوی شما ندارم ولی اگر قیچی نشده باشه میپره اینور و اونور و برای هدایت کردنش به قفس مجبورید از زور و اجبار استفاده کنید که اثر بسیار منفی و بدی بر روی آموزش خواهد گذاشت.کاری نکنید که مجبور شید از زور استفاده کنید

هر زمان اونقدر اهلی و رام شد که همه چیز کنترل شده و در اختیارتون بود میتونید بیرون بیاریدش

موفق باشید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو دم قرمز
    شماره عضویت
    5898
    با تشکر از آقا بابک
    شیلا رو حدود دو هفته قبل بالهاش رو کوتاه کردیم. من در حال تدارک یه زمین بازی براش هستم یعنی منظورتون اینه که حتی زمین بازی هنوز براش زوده ؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط ZKARIMI نمایش پست ها
    با تشکر از آقا بابک
    شیلا رو حدود دو هفته قبل بالهاش رو کوتاه کردیم. من در حال تدارک یه زمین بازی براش هستم یعنی منظورتون اینه که حتی زمین بازی هنوز براش زوده ؟
    سلام همانطور که جناب آژیده فرمودند تا زمانیکه طوطی کاملا با شما اخت نشده و با حرکاتش به شما اعلام دوستی نکرده از قفس اوردن بیرون کار صحیحی نیست عجله نکنید طوطی شما بیشتر راه را طی کرده و با کمی حوصله و تمرین بیشتر به نتیجه خواهید رسید

کاربر ساده

شماره عضویت
    5703
    اول بابت وقفه ی پیش آمده در پاسخ عذر میخوام.

در مقايسه چيدن يا نچيدن بال پرنده ها، تصورات نه چندان حقيقي زيادي وجود داره- به نفع انكار ناپذير بودن ضرورت چيدن پرها.

اين تلقي رايج كه چيدن پرها، امنيت پرنده رو تضمين ميكنه خودش ميتونه منشا بي مسئوليتي باشه. همونطور كه ميدونيد، پرنده اي كه پرهاش چيده شده هم ميتونه پرواز كنه و ممكنه اين كار رو هم به دفعات بكنه با اين تفاوت كه نميتونه به درستي پرواز كنه، فرود بياد و خودش رو كنترل كنه و اين خودش خطراتي رو در پي داره. يا پرنده اي كه امكان پرواز نداره،امكان نجات خودش از خطر رو هم نداره يعني مثلا در برابر خطر له شدن نميتونه بصورت طبيعي واكنش نشون بده و خودش رو از مهلكه رها كنه. اين موضوع زماني مشكل ساز ميشه كه شخص نگهدارنده متقاعد شده باشه كه با سلب امكان پرواز، ديگه خطري پرنده اش رو تهديد نميكنه و او ديگه مسئوليتي نداره. خيلي مواقع ما براي اينكه باري رو از دوش خودمون برداريم به ساده ترين روش ها پناه ميبريم. منظورم اينه كه اين ما هستيم كه مسئول آموزش صحیح و همینطور تمام اختلالات رفتاري پرنده هامون هستيم چون نتونستيم به درستي آموزش بديم و در نتيجه اين ما هستيم كه بايد بهاش رو بپردازيم نه اونها. اينكه من نميدونم چطور پرنده ام رو از خطرات آشپزخونه حفظ كنم نبايد باعث بشه تاوان اش رو او با حبس شدن دائمي در كنج قفس بپردازه.

در مورد نگهداري از پرندگان خانگي بصورت fully-flighted، قطعا نكات زيادي هست كه بايد رعايت بشه كه چون موضوع بحث نبود بهش اشاره نكردم وگرنه اصلا روشي نيست كه بشه به همه و تحت هر شرايطي پيشنهاد كرد. حداقل اش اينه كه بايد تمام درها، پنجره ها، سيم ها، لوازم تيز يا شيشه اي، گياهان آپارتماني، مواد شيميايي و خيلي نكات ديگه رو در نظر داشت و رعايت كرد. يعني بايد محيط رو كاملا bird proof كرد. به اضافه اينكه چون معمولا تضمين امنيت پرنده در كل منزل شايد براي خيلي ها ممكن نباشه، رويكرد ساده تر و ممكن تر اختصاص فضايي به اندازه حداقل يك اتاق هست. من خودم با وجویدیکه سعی کردم تمام خطرات بالقوه رو کنترل کنم اما وقتی کسی نیست که دو را دور هم که شده مراقب طوطیم باشه نمیذارم بیرون باشه. میشه گفت روزانه حدود 8 ساعت بیرون هست.
    نكته بعدي تفاوت بين full flight و free flight هست كه باز هم دومي نسبت به اولي به مهارت بيشتري نياز داره چون ديگه خطرات فضاي باز بر خلاف فضاي داخل منزل تا حد زيادي خارج از كنترل هست، گرچه اين مورد هم در كشورهاي ديگه انجام ميشه و چیز عجیبی نیست.

دليل اينكه شخصا معتقدم با وجود تمام سختيها و مسئولیتی که در پی داره بايد اين امكان رو به پرنده داد اينه كه اساسا اونها موجوداتي هستند كه تمام ساختار جسمي و ذهني شون بر پايه پرواز كردن بنا شده و از اونجايي كه هرچه شرايط زندگي در اسارت به شرايط زندگي طبيعي نزديكتر باشه، برآيند زندگي موجود زنده پذيرفتني تر هست، ارزش اش رو داره.
    اين رو هم اضافه كنم كه قطعا زندگي با يك پرنده fully-flighted آموزش هاي خاص خودش رو داره. شخصا هيچ اصراري به تحت كنترل گرفتن پرنده ام ندارم و تنها وقتي اين آموزش ها رو ميپذيرم كه براي سلامت خودش ضرورت داشته باشه، يا براش جذاب باشه و اين آموزش ها از اون دسته هستن. آموزش هايي فراتر از حد "بشين" براي قرار گرفتن پرنده روي دست كه با موفقيت هم توسط مربي ها انجام ميشن و نحوه اش رو در صورت علاقه هم ميتونيد مطالعه كنيد. با اين آموزش ها ميشه خيلي از رفتارهاي ناخوش آيند رو هم كنترل كرد، حتي پرخاشگري ناشي از قلمرو طلبي كه البته تا حديش طبيعي هست و تنها زماني نياز به مهار شدن دره كه بصورت يك اختلال رفتاري در بياد.

پرواز روزانه علاوه بر بحث "شادابي و حس استقلال"، مزاياي مهمتري هم داره از جمله اينكه كل مكانيزم دفاعي پرنده، سلامت ماهيچه ها، دستگاه تنفسي و قلبي و غيره به قدرت پرواز اش وابسته هست. از حيث "تحرك جسمي" شايد بشه ادعا كرد ميزان فعاليتي كه يك پرنده با چند دقيقه پرواز داره بيش از ميزان فعاليت هست كه تمام روز در داخل قفس ميتونه داشته باشه. اثرات پرواز بر جسم پرنده، علاوه بر فراگير بودن اش، بيش از هر فعاليت ديگه اي به انرژي نياز داره. پرنده ها در طبيعت مايلها در جستجوي غذا پرواز ميكنن اما تو خونه هاي ما اكثرا حتي با بال زدن درجا هم نفس نفس ميزنن و اين در كنار رژيم غذايي نامناسب واقعا جاي تاسف داره.

در مورد موضوع پرخاشگري كه بهش اشاره شد، به نظرم كاملا برعكس هست يعني وقتي پرنده نميتونه در مواجهه با احساس خطر، به روش هاي طبيعي -پرواز- خودش رو به جاي امني برسونه، اونوقت به راهكارهاي ثانوي مثل گار گرفتن پناه ميبره كه در موردش اش اصطلاح bite first, ask later رو بكار ميبرن به اين معني كه بدون تحليل موقعيت، اول گاز ميگيره. در حاليكه با داشتن قابليت پرواز، به محض احساس خطر/تهدید، بصورت غريزي شرايط رو در جا تحليل ميكنه و چون اين احساس "خطر" در وجود اش به حس "ترس" مبدل نميشه ديگه واكنش هاي تهاجمي در پي نداره.

در مورد موضوع سخنگويي، همونطور كه ميدونيد vocalization براي پرنده هاي ابزار برقراري ارتباط با دسته هست. طوطي هاي خاستري به دليل كنجكاوي و هوشي كه دارن خودشون مايل به فراگيري هستن و از ياد گرفتن ترفندها لذت ميبرن به شرطي كه براشون نشاط آور باشه نه از فرط استيصال و ملال. تا حالا جايي نخوندم كه زندگي بانشاط پرنده تاثير منفي بر سخنگوييش داشته باشه و تجربه شخصيم هم دقيقا همين رو ميگه. اين رو لازمه خدمتتون عرض كنم كه شخصا هرگز برام مهم نبود اگر طوطيم حرف نزنه و تا الان هم هيچوقت نشده بصورت متمركز و برنامه ريزي شده بهش آموزش سخنگويي بدم. اما، جالبه بدونيد كه خودش علاقه داره كه كلمات جديدي رو به ذهن بسپاره و بطور شگفت آور و تحسين برانگيزي حرفهايي كه من وقتي باهاش حرف ميزنم ميگم رو ياد ميگيره و با همون تن صدا و ملايمت تكرار ميكنه. در اين مدت، حتي جمله هم ميگه. از اونجايي كه اينها رو با "آموزش منسجم" ياد نگرفته كلمات رو خيلي واضح، رسا و بلند نميگه اما كاملا قابل تشخيصه. اين رو كاملا حس ميكنم كه از اين قدرت "اصوات" براي برقراري ازتباط با اعضاي دسته - كه ما هستيم- استفاده ميكنه و اينه كه برام ارزش داره. اينكه تجربه شخصي بود، كافيه سري به فروم هاي خارجي هم بزنيد ميبينيد كه اينگونه موارد كم نيستن. اتفاقا با توجه به نياز طوطي هاي خاكستري به برخورداري از يك محيط غني،آموزش "حق" اونهاست! در اينصورت ميشه يك رابطه دوسويه كه هم براي ما جذابيت داره و هم براي خود طوطي.

در آخر، انتخاب بين چيدن يا نچيدن پرها سیاه و سفید نیست و كاملا بستگي به شرايط داره. شاید گاهی واقعا فرد قادر به تامین امنیت پرنده نباشه و خب چاره ای نیست! اما هدفم از بيان اين موارد اينه كه وقتي اين حق رو از طوطيمون سلب میکنیم بدونيم كه دقيقا اونو از چه چيزهایي محروم ميكنيم و بعد هم بدونيم كه چيدن پرها يك اجبار گريزناپذير كه تامين اش محال باشه نيست بلكه به كمي مسئوليت پذيري، اطلاعات و علاقه نياز داره كه به نظر شخصي من كاملا ارزش اش رو داره.

کاربر ساده

شماره عضویت
    5703
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان عزیز و محترم
    واقعا از این خبری که شنیدم شوکه شدم ، نمی دونم باید چیکار کنم و سر در گمم ، هفته گذشته یکی از آشنایان چند روزی به ویلاشون توی شمال میره ( همانجایی که نیکی گم شد) توی حیاط نشسته بودند که صدای نیکی را می شنوند ، می گفته بیا بابا بیا و سوت می زده ، از اینکه زنده است و تونسته توی محیط جنگل تا الان دوام بیاره خوشحالم ولی از طرفی خیلی دوستش دارم و دلم هوایش را کرده شوهرم تصمیم گرفته چند روزی بریم آنجا شاید پیدایش کنیم ولی از طرفی پیش خودم فکر کردم الان سه ماهه طعم شیرین و زندگی توی جنگل را چشیده و نباید دوباره اسیرش کنم واقعا نمی دونم چیکار کنم ؟ اگر هم دوباره ببینمش مطمئن هستم نمی تونم بگیرمش !!!!!!!
    واقعا باور نکردنیه که در طول 3 ماه هنوز در همون حوالی مونده و زنده است! حقیقت اینه که با اینکار در حقش لطف نمیکنید. اگر واقعا اینطور باشه، به هر قیمتی شده سعی کنید بگیریدش و مطمئن باشید فوق العاده خوش شانس بوده که تا الان زنده مونده! مثلا طوطی های اسکندر که در تهران هم میبینید، تونستن حتی دسته تشکیل بدن و با شرایط وفق پیدا کنن اما این اتفاق برای پرنده شما نخواهد افتاد و محکوم به مرگ هست، دربهترین حالت شاید کسی پیداش کنه و ازش نگهداری کنه...
    یه سرچ بکنید، "اگر طوطی تان فرار کرد" و از توصیه هاش استفاده کنید برای بر گردوندن اش.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    6334

داروي آرامبخش براي كاسكو دم قرمز

لطفا داروي آرامبخش براي كاسكو معرفي كنيد

صفحه 458 از 1238 نخستنخست ... 358408439440441442443444445446447448449450451452453454455456457458459460461462463464465466467468469470471472473474475476477508558958 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)