همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezaper نمایش پست ها
    سلام دوستان من وقتي كاسكو ام رااز جايي به ديگر مي برم خيلي دورقفس مي چرخد؟ببخشيد براي چي انكارراميكند؟باتشكر
    باتشكر بخاطر توضيحات قبلي
    دوست خوبم لطفا از این به بعد تاپیک مرتبط با سوالتون رو با دقت بیشتری انتخاب کنید.
    سوال شما در تاپیک آموزش سخن گویی بود که من منتقلش کردم

طوطی شما احتمالا به خاطر استرسی که بهش وارد می شه این کار رو انجام می ده. شما باید با خونه آشناش کنید . وقتی از یه اتاقی به اتاق دیگه ای می بریدش که تا به حال ندیده . مثل اینه که تازه به خونه آوردینش . در نتیجه می ترسه و استرس پیدا می کنه

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    نقل قول نوشته اصلی توسط فائقی نژاد نمایش پست ها
    خانم سودابهمنظور بنده از عوامل محیطی برای مثال نزدیکی به پنجره مجاور خیابان که همراه با بوقهای ناگهانی و صداهای نا هنجار هست یا مواجه شدن با حاموش روشن شدن چراغ داخل منز ل شما و یا حتی همسایه شما که پنجره مشرف به قفس دارد. حتی چراغ چشمک زن راهنمایی تو خیابان که اثر روشنایی بر منزل شما دارد. صدای موتور یخچال فریزر ماشین رخت شویی و....البته منظور من این نیست که دقیقا این اتفاقات در منزل شما می افتد بلکه اینها نمونه هایی از عوامل محیطی میباشند .همانطور که عرض کردم من هم کاسکوی این حالتی داشته ام ولی بعد از چند روز که امد منزل ما و روکش کلفت تری برای ان تهیه کردم از سرو صدا افتاد .پیشنهاد میکنم برای چک کردن روکشی ضخیم تر روی قفس بیندازید و تغییرات را بررسی کنید.البته جریان هوا مد نظر باشه .منتظر نتیجه هستیم
    طبق راهنمایی شما دیشب یک پارچه کلفت به رنگ تیره دور قفس کشیدم فقط قسمت پائین به اندازه 2 سانت برای جریان هوا باز بود ، ولی بازهم قفس نوردی کرد و سراغ ظرف غذایش آمد ، صبح هم که پارچه را برداشتم روی چوب جلوی قفس نشسته بود .
    جناب آقای فائقی نژاد فکر می کنم از تاریکی می ترسه چون زمانی که چراغ روشنه ، خیلی آرامش داره و راحت می خوابه ولی به محض اینکه چراغ را خاموش می کنم این حالتهای استرسش شروع می شه ، سریع می رود روی بدنه قفس و چند بال محکم می زنه ، بلافاصله می آید سراغ آب و غذاش و تند تند شروع می کنه به خوردن .

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    طبق راهنمایی شما دیشب یک پارچه کلفت به رنگ تیره دور قفس کشیدم فقط قسمت پائین به اندازه 2 سانت برای جریان هوا باز بود ، ولی بازهم قفس نوردی کرد و سراغ ظرف غذایش آمد ، صبح هم که پارچه را برداشتم روی چوب جلوی قفس نشسته بود .
    جناب آقای فائقی نژاد فکر می کنم از تاریکی می ترسه چون زمانی که چراغ روشنه ، خیلی آرامش داره و راحت می خوابه ولی به محض اینکه چراغ را خاموش می کنم این حالتهای استرسش شروع می شه ، سریع می رود روی بدنه قفس و چند بال محکم می زنه ، بلافاصله می آید سراغ آب و غذاش و تند تند شروع می کنه به خوردن .

سلام سر کار خانم سودابه
    البته با یک شب که نمیشه نتیجه گرفت ولی اگر احساس میکنید از تاریکی میترسه یک چراغ خواب براش بگذارید البته نور مستقیم بهش نخوره ( دور رنگی نباشه بهتره)و البته روی قفس را هم نندارید ببینید که نتیجه چیست . شما با طوطی در ارتباطید و از هر کسی بهتر میتونید حالات انرا تشخیص بدین
    منتظر نتیجه هستیم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو دم قرمز
    شماره عضویت
    4998
    نقل قول نوشته اصلی توسط فائقی نژاد نمایش پست ها

سلام
    ببینید همانطور که عرض کردم طوطی شما سن زیادی داره از همین رو دارای عاداتی هست شما باید بقول معروف باید چم و خم اخلاقش رو بدست بیارید . اسباب بازی را به دیواره بیرونی قفس اویزان کنید تا خود طوطی شروع کنه به بازی اگر ترسید بر دارید و مدتی بعد امتحان کنید به هر حال این کار باید انقدر انجام بشه که طوطی ازش نترسه .منظور بنده از بیرون نیامدن طوطی از قفس برای همیشه نبود شما میتوانید در صورت توانایی برگرداندن به قفس هر روز به مدت یک ساعت بیرون بیارید

به هر حال باز هم توصیه میکنم با تدبیر و حوصله با طوطی کنار بیایید.

ارادتمند

سلام و باز ممنون از راهنماییتون فعلا موفق شدم به غیر از تخمه بهش بادوم درختی و پسته هم بدم ولی متاسفانه در دادن حبوبات ذرت میوه و سبزیجات و برنج اصلا موفق نبودم خیلی هم که گرسنه بشه باز لجبازی می کنه چقدر به نظرتون می تونه گرسنگی رو تحمل کنه و بهش آسیب نرسه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    [QUOTE=sweetbasil;44056]سلام و باز ممنون از راهنماییتون فعلا موفق شدم به غیر از تخمه بهش بادوم درختی و پسته هم بدم ولی متاسفانه در دادن حبوبات ذرت میوه و سبزیجات و برنج اصلا موفق نبودم خیلی هم که گرسنه بشه باز لجبازی می کنه چقدر به نظرتون می تونه گرسنگی رو تحمل کنه و بهش آسیب نرسه[/QU

دوست من بنده وظیفه ام را انجام داده ام . فقط یادتون باشه در دادن دانه های روغنی زیاده روی نکنید با نخوردن طوری نمیشه ولی راه خوبی گرسنگی دادن نیست . نخ سبزیجات درست کرده اید؟تخمه را کلا بر دارید و پسته و بادام را خیلی کم بدهید طوطی گرسنه سنگ هم میخورهb-) و اصرار کنید تا تسلیم بشه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو دم قرمز
    شماره عضویت
    5898
    نقل قول نوشته اصلی توسط hsoonheb نمایش پست ها

چه غذاهایی بهش می دید ؟ غذاهایی که می دید کامل می خوره ؟ تو ظرف هیچی نمی مونه ؟
    تخمه رو خیلی خیلی کم باید استفاده کنید. به اندازه ی 1 قاشق غذا خوری که همون 7 تا 8 دونه می شه .
    بیشتر به عنوان جایزه از تخمه استفاده می شه .
    با سلام و خسته نباشید
    بیشتر میوه ها و سبزی ها مجازمثل سیب و پرتغال شیرین -انار -هویج -کلم بروکلی - کرفس- شلغم - چغندر و درمورد حبوبات هم که نخود و لوبیا و عدس و گندم و جو رو کاملا پختم و بهش میدم و البته ذرت که عاشقشه .اول که ظرف غذا رو میذارم میگرده اونایی رو که دوست داره اول میخوره مثل انار و ذرت و بقیه رو میریزه کف قفس ولی بعد یه مدت پشیمون میشه میره کف قفس و اونایی که ریخته رو میخوره -زیاد بادوم زمینی دوست نداره و همونطور که گفتم وقتی کمی تخمه توی دستم میبینه هول میشه ..نگرانم که نکنه گرسنه میمونه .
    ببخشید یه سئوال دیگه هم داشتم :پاستا رو باید پخته بهش بدم یا همونطوری خام البته شیلا کوچولوی من پختش رو نخورد یه خورده مزه مزه کرد ولی خوشش نیومد و دیگه هم اصلا سراغش نرفت .
    لطف میکنید که راهنماییم میکنید .

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    نقل قول نوشته اصلی توسط ZKARIMI نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید
    بیشتر میوه ها و سبزی ها مجازمثل سیب و پرتغال شیرین -انار -هویج -کلم بروکلی - کرفس- شلغم - چغندر و درمورد حبوبات هم که نخود و لوبیا و عدس و گندم و جو رو کاملا پختم و بهش میدم و البته ذرت که عاشقشه .اول که ظرف غذا رو میذارم میگرده اونایی رو که دوست داره اول میخوره مثل انار و ذرت و بقیه رو میریزه کف قفس ولی بعد یه مدت پشیمون میشه میره کف قفس و اونایی که ریخته رو میخوره -زیاد بادوم زمینی دوست نداره و همونطور که گفتم وقتی کمی تخمه توی دستم میبینه هول میشه ..نگرانم که نکنه گرسنه میمونه .
    ببخشید یه سئوال دیگه هم داشتم :پاستا رو باید پخته بهش بدم یا همونطوری خام البته شیلا کوچولوی من پختش رو نخورد یه خورده مزه مزه کرد ولی خوشش نیومد و دیگه هم اصلا سراغش نرفت .
    لطف میکنید که راهنماییم میکنید .
    خیلی خوبه .
    بعضی از طوطی ها به پاستا علاقه ای ندارند.
    بله باید پخته باشه . بدون نمک و ادویه و روغن .
    شاید به خاطر سنش این رفتار ها رو داره . شما همیشه تو ظرفش غذا بذارید . که این طوری از گرسنه نموندنش مطمئن باشید.
    ولی تخمه هم به اندازه ی 7 تا 8 عدد کافیه . بیشتر ندید.
    اگر بیشتر بدید عادت می کنه . و ترک دادن این عادت بسیار بسیار سخت می شه. الان که به خاطرش هول می زنه پیشنهاد می دم فقط به عنوان جایزه ازش استفاده کنید. این طوری تمام کارها رو سریع یاد می گیره تا به تخمه ها برسه .
    البته اجازه ندید که غذاها بمونه و فاسد بشه .

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو دم قرمز
    شماره عضویت
    5898
    با سلام و خسته نباشید
    من همه غذاها ومیوه ها و حبوبات مجاز رو بهش میدم مثل سیب -انار - هویج - کلم بروکلی- پرتغال شیرین - موز - کلم - کرفس - تخم مرغ - سیب زمینی کبابی- حبوبات پخته مثل نخود -لوبیا -گندم - جو -عدس و البته ذرت که خیلی هم دوست داره اول دونه هاش رو میخوره بعدهم می افته به جون غلافش و مغز اون رو هم میخوره .ولی باز تا انقدر تخمه دوست داره که حتی حاضره از دست غریبه ها تخمه بگیره (فقط تخمه بدید هر کی میخواد بده بده ).ناراحتم که ممکنه واقعا گرسنه میمونه .حتی غذای شماره 4 که شکیلا جون زحمت کشیده گذاشته راو براش درست کردم ، پاستا که اصلا دوست نداره اول ذرت خورد بعد یواش یواش بقیه رو خورد .خواهش میکنم راهنماییم کنید .فکر اینکه گرسنه میمونه افتاده تو سرم و دارم کلی غصه میخورم .:smile (187):

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    با سلام و خسته نباشید
    من همه غذاها ومیوه ها و حبوبات مجاز رو بهش میدم مثل سیب -انار - هویج - کلم بروکلی- پرتغال شیرین - موز - کلم - کرفس - تخم مرغ - سیب زمینی کبابی- حبوبات پخته مثل نخود -لوبیا -گندم - جو -عدس و البته ذرت که خیلی هم دوست داره اول دونه هاش رو میخوره بعدهم می افته به جون غلافش و مغز اون رو هم میخوره .ولی باز تا انقدر تخمه دوست داره که حتی حاضره از دست غریبه ها تخمه بگیره (فقط تخمه بدید هر کی میخواد بده بده ).ناراحتم که ممکنه واقعا گرسنه میمونه .حتی غذای شماره 4 که شکیلا جون زحمت کشیده گذاشته راو براش درست کردم ، پاستا که اصلا دوست نداره اول ذرت خورد بعد یواش یواش بقیه رو خورد .خواهش میکنم راهنماییم کنید .فکر اینکه گرسنه میمونه افتاده تو سرم و دارم کلی غصه میخورم .:smile (187):

شما نوشتی همه میوه ها رو میخوره ذرت رو میخوره پاستا رو هم که خورده پس دیگه نگران چی هستی ؟!!!!؟؟؟!!

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    با سلام و خسته نباشید
    سلام دوست عزیز نگران نباش . بیشتر طوطی ها تخمه، پسته، گردو یا بادام و غذاهایی مثل این رو خیلی دوست دارن . حتی وقتی هم که کاملا سیر باشن و بهشون این غذاهارو نشون بدیم با کمال میل قبول می کنن. طوطی من هم همینطوره . البته بیشتر عاشق پسته هست و حتی حاضره از دست غریبه ها یا اونایی که دوسشون نداره هم پسته بگیره . اصلا نگران نباش .شما از این علاقش تنها استفاده ای که می تونی بکنی ( همونطور که خانم بهنوش گفتن ) اینه که برای آموزش و یاد دادن ترفند و کلمات جدید ازش استفاد کنی . شما جز اون صاحبای خوش شانسی هستی که طوطیت میوه و سبزیجات و حبوبات می خوره . پس مراقب باش این عادت خوب رو همیشه حفظ کنی و با دادن تخمه زیاد از خوردن غذاهای مقوی دیگه منصرفش نکنی چون ممکنه وقتی ببینه شما هر وقت که بخواد یا اگه غذاهای دیگه نخوره ، تخمه می دی بهش ، از غذاهای دیگه دست بکشه یا کمتر بخوره . پس با دادن تخمه سیرش نکن و از تخمه پسته بادام و ... فقط به عنوان جایزه استفاده کن و حتما هم استفاده کن چون درسته نباید غذاهای چرب زیاد مصرف کنن ولی در روز به مقدار کمی باید تو غذاییشون باشه که اونم اگه فقط به صورت جایزه باشه این نیازشون هم برطرف میشه.

صفحه 454 از 1238 نخستنخست ... 354404435436437438439440441442443444445446447448449450451452453454455456457458459460461462463464465466467468469470471472473504554954 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)