کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط farzad1974 نمایش پست ها
    با عرض درود و خسته نباشید،
    فرمایشات شما را به گوش جان خریدم و حتما عمل خواهم کرد. از جانب خودم و جینقیل سپاسگزاری می کنم. و اما سوالات پیش آمده:
    1- کدوم پر ها رو باید کوتاه کنم؟ در ضمن جینقیل به سرعت پر نصفه رو با نوک می کنه و زود جاش پر در میاره!
    2- تو حموم سرش رو خیس نمی کنم اما اینقدر آب ولرم روش می ریزم و مالشش میدم تا خیس آب شه! بعدم با حوله و سشوار خشکش میکنم! فقط تو ظرف آبخوریش کله میکنه! از هر ظرف دیگه ای می ترسه! خیلی محتاط و ترسو هست! آیا این خصلتشونه یا جینقیل فقط اینجوریه؟ به هر حال تابستونا ماهی 2 بار و زمستونا ماهی یکبار حموم میکنه! من دیدم کاسکو خودش میره تو سینک طلب آب میکنه! اما جینقیل اینجوری نیست.
    3- پر های جلوی سینه اش یه جورایی بهم ریخته اس! یه کم تیغ تیغی! این نشونه کمبود یکی از مواد غذایی نیست؟
    4- یه کاری که من طبق یک اسطوره قدیمی انجام دادم اینه که واسه جینقیل یه لونه چوبی واسه آرامش ( اندیشیدن تو اسطوره) گذاشتم، خیلی این لونه رو دوست داره و استفاده های زیادی هم ازش می کنه! اگر شما هم این کار رو تایید می کنید، به دوستان توصیه کتید واسه پرنده یا هر حیوان دیگه یه لونه تاریک بذارن. همه موجودات این مکان رو نیاز دارن مخصوصا تو زمستون. به قولی اندرونی یا خلوتکده!
    پیروز و سرافراز باشید.
    فرزاد

سلام

تاپیک مربوط به کوتاه کردن پر طوطی و کاسکو رو مطالعه کنید....دقیق و کامل توضیح داده شده
    معمولا 2 یا 3 شاه پر اولی طوطی رو دست نمیزنن...توجه داشته باشید که نباید جوری کوتاه کنید که طوطی حتی 1 متر هم نتونه بپره...این موضوع باعث برخورد قفسه سینه طوطی با موانع مختلف میشه و عواقبی مثل شکستگی قفسه سینه و خفگی و ... به همراه خواهد داشت

پیشنهاد میکنم به یک آدم مجرب بسپرید(دامپزشک باشه بهتره)

در ضمن اصلا و ابدا نباید طوطی خیس آب بشه!!!
    شما با این کار چربی روی پر طوطی رو از بین میبرید که اصلا خوب نیست.اجازه بدید خودش آب تنی کنه.اگر جوری خیس بشه که پر ها بچسبه به بدنش جدای مسئله چربی پر که از بین میره خطر سرما خوردن طوطی خیلی زیاد میشه.در ضمن حتما صبح حمامش کنید که تا شب زمان برای خشک کردن و پر آرایی داشته باشه

به هم ریختگی پر های سینش هم دلایل زیادی میتونه داشته باشه که بهتره عکسی ازش بزارید تا بهتر بشه نظر داد
    عواملی مثل :

بیماری های انگلی و پوستی
    کمبود و فقط مواد معدنی و کلسیم
    پر کنی
    بیماری های ویروسی
    .... میتونن تاثیر داشته باشن

موفق باشید
    بابک آژیده

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    سلام دوستان عزیز ، این آقا نقی ما اصلا شبها نمی خوابه ، می ترسم این مسئله براش مشکل ساز بشه ، شبها قفس نوردی می کنه ، نصفه شب محکم بال می زنه تا خستگی اش در بره ، دو سه بار می ره سراغ ظرف غذاش می ره و غذا می خوره ، در طی روز اصلا روی چوب جلویی اش نمی آید ولی شبها دائم روی چوب جلویی نشسته و بیرون را تماشا می کنه طوری که احساس می کنم می خواهد بیاید بیرون . با توجه به اینکه شبها رویش ملافه می کشم ( نیکی هم همینطور بود ولی شبها می خوابید و حرکتی نمی کرد ) و اتاق کاملا تاریکه ،باید چکار کنم تا احساس آرامش کنه و ساکت باشد

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز ، این آقا نقی ما اصلا شبها نمی خوابه ، می ترسم این مسئله براش مشکل ساز بشه ، شبها قفس نوردی می کنه ، نصفه شب محکم بال می زنه تا خستگی اش در بره ، دو سه بار می ره سراغ ظرف غذاش می ره و غذا می خوره ، در طی روز اصلا روی چوب جلویی اش نمی آید ولی شبها دائم روی چوب جلویی نشسته و بیرون را تماشا می کنه طوری که احساس می کنم می خواهد بیاید بیرون . با توجه به اینکه شبها رویش ملافه می کشم ( نیکی هم همینطور بود ولی شبها می خوابید و حرکتی نمی کرد ) و اتاق کاملا تاریکه ،باید چکار کنم تا احساس آرامش کنه و ساکت باشد

سلام
    سر کار خانم سودابه
    چند شبه که اینطوری شده؟قبلا هم بود ؟
    به نظر من به یک طریقی طوطی شما تحریک میشه . یا وجود نور چراغ محیط ممکنه از کوچه یا همسایه باشه و یا حتی نور ledایفون در یا رسیور یا تلویزیون یا .... طوطی را تحریک میکنه البته بنده هم داشته ام طوطی که شبها قفس نوردی میکرده یا غذا میخورده ولی اینطور نیست که نخوابه یا استراحت نکنه طوطی شما هم استراحت میکنه . میخوابه ولی اول صبر میکنه تا اهالی منزل بخوابند بعد خودش :37:بررسی کنید در طول روز ایا از چیزی ممکنه بترسه که روی چوبش نمیاد . ترس فقط بخاطر یک عامل مستقیم سراغ پرنده نمیاد ممکنه که عوامل محیطی طوطی را بترسانند

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    نقل قول نوشته اصلی توسط فائقی نژاد نمایش پست ها

سلام
    سر کار خانم سودابه
    چند شبه که اینطوری شده؟قبلا هم بود ؟
    به نظر من به یک طریقی طوطی شما تحریک میشه . یا وجود نور چراغ محیط ممکنه از کوچه یا همسایه باشه و یا حتی نور ledایفون در یا رسیور یا تلویزیون یا .... طوطی را تحریک میکنه البته بنده هم داشته ام طوطی که شبها قفس نوردی میکرده یا غذا میخورده ولی اینطور نیست که نخوابه یا استراحت نکنه طوطی شما هم استراحت میکنه . میخوابه ولی اول صبر میکنه تا اهالی منزل بخوابند بعد خودش :37:بررسی کنید در طول روز ایا از چیزی ممکنه بترسه که روی چوبش نمیاد . ترس فقط بخاطر یک عامل مستقیم سراغ پرنده نمیاد ممکنه که عوامل محیطی طوطی را بترسانند

آقای فائفی نژاد
    از اول اینطوری بود ، شبها اصلا آرامش ندارد ، خوابش خیلی سبک و کوتاهه ، اتاق هم کاملا تاریکه ، صبحها هم تا ساعت 4 بعدازظهر توی خانه کاملا تنهاست ، منظور شما از عوامل محیطی چیه که باعث ترس پرنده می شه ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو دم قرمز
    شماره عضویت
    5898
    دوستان سلام
    من مشکلی با تغذیه شیلای کوچولوم دارم .شیلا حدوداً6 ماهشه.خیلی هم خوش خوراک و شکمویه و همه چیز میخوره .
    ولی مدام انگار گرسنه ست .دوستان بهم گفتن که بهتره بهش تخمه ندم ولی احساس میکنم با وجودیکه بیشتر میوه های مجاز و حبوبات بهش میدم ولی بازم گرسنه میمونه و تا تخمه میبینه انگار دست و پاش رو گم میکنه .چکار کنم ؟بهش تخمه بدم یا نه ؟اگه قراره بدم روزی چقدر؟
    لطف کنید راهنماییم کنید .
    مرسی

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    آقای فائفی نژاد
    از اول اینطوری بود ، شبها اصلا آرامش ندارد ، خوابش خیلی سبک و کوتاهه ، اتاق هم کاملا تاریکه ، صبحها هم تا ساعت 4 بعدازظهر توی خانه کاملا تنهاست ، منظور شما از عوامل محیطی چیه که باعث ترس پرنده می شه ؟

سلام سودابه جان . شاید ساعت خوابش به هم خورده .
    این که می گی از صبح تا 4 بعد از ظهر تنهاست . شاید اون موقع می خوابه و بعد که شما به خونه برمی گردین تازه فعالیتش شروع می شه .
    ممکن هست که از سایه ی چیزی بترسه .

من پیشنهاد می کنم 1 تا 2 ساعت قبل از خوابش حسابی باهاش بازی کنید که خسته خسته بشه. شاید درست بشه و بخوابه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    نقل قول نوشته اصلی توسط ZKARIMI نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من مشکلی با تغذیه شیلای کوچولوم دارم .شیلا حدوداً6 ماهشه.خیلی هم خوش خوراک و شکمویه و همه چیز میخوره .
    ولی مدام انگار گرسنه ست .دوستان بهم گفتن که بهتره بهش تخمه ندم ولی احساس میکنم با وجودیکه بیشتر میوه های مجاز و حبوبات بهش میدم ولی بازم گرسنه میمونه و تا تخمه میبینه انگار دست و پاش رو گم میکنه .چکار کنم ؟بهش تخمه بدم یا نه ؟اگه قراره بدم روزی چقدر؟
    مرسی

چه غذاهایی بهش می دید ؟ غذاهایی که می دید کامل می خوره ؟ تو ظرف هیچی نمی مونه ؟
    تخمه رو خیلی خیلی کم باید استفاده کنید. به اندازه ی 1 قاشق غذا خوری که همون 7 تا 8 دونه می شه .
    بیشتر به عنوان جایزه از تخمه استفاده می شه .

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    آقای فائفی نژاداز اول اینطوری بود ، شبها اصلا آرامش ندارد ، خوابش خیلی سبک و کوتاهه ، اتاق هم کاملا تاریکه ، صبحها هم تا ساعت 4 بعدازظهر توی خانه کاملا تنهاست ، منظور شما از عوامل محیطی چیه که باعث ترس پرنده می شه ؟
    خانم سودابهمنظور بنده از عوامل محیطی برای مثال نزدیکی به پنجره مجاور خیابان که همراه با بوقهای ناگهانی و صداهای نا هنجار هست یا مواجه شدن با حاموش روشن شدن چراغ داخل منز ل شما و یا حتی همسایه شما که پنجره مشرف به قفس دارد. حتی چراغ چشمک زن راهنمایی تو خیابان که اثر روشنایی بر منزل شما دارد. صدای موتور یخچال فریزر ماشین رخت شویی و....البته منظور من این نیست که دقیقا این اتفاقات در منزل شما می افتد بلکه اینها نمونه هایی از عوامل محیطی میباشند .همانطور که عرض کردم من هم کاسکوی این حالتی داشته ام ولی بعد از چند روز که امد منزل ما و روکش کلفت تری برای ان تهیه کردم از سرو صدا افتاد .پیشنهاد میکنم برای چک کردن روکشی ضخیم تر روی قفس بیندازید و تغییرات را بررسی کنید.البته جریان هوا مد نظر باشه .منتظر نتیجه هستیم

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    نقل قول نوشته اصلی توسط ZKARIMI نمایش پست ها
    دوستان سلام
    مرسی
    دوست عزیز سلام
    نقی من هم دقیقا همینطوریه ، اصلا سیر نمی شه همیشه گرسنه است و ولع خاصی برای خوردن دارد . حتی نیمه شب دو سه بار می آید سر ظرف غذایش و اگر خالی باشد با نوکش اونو هل می ده بیرون .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو دم قرمز
    شماره عضویت
    5809
    سلام دوستان من وقتي كاسكو ام رااز جايي به ديگر مي برم خيلي دورقفس مي چرخد؟ببخشيد براي چي انكارراميكند؟باتشكر
    باتشكر بخاطر توضيحات قبلي

صفحه 453 از 1238 نخستنخست ... 353403434435436437438439440441442443444445446447448449450451452453454455456457458459460461462463464465466467468469470471472503553953 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)