کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    سُلام دوستان عزیز
    نقی غرغرو خیلی آرام شده ، تا من به خانه می روم سوت می زنه و شلوغ می کنه یکی دوبار که بردمش حمام گرفتمش لای حوله تا آب پرهاش گرفته بشه ، هیچ اعتراضی نکرد و ساکت توی بغلم نشسته بودحتی بعد از خشک شدن اجازه می داد تمام بدنش را دست بزنم ، آیا برای نزدیک تر شدن رابطه می تونم هر روز توی حوله بگیرمش و بهش غذا بدهم .
    راستی یادم رفت بگم که توی این حالت بردمش زیر پتوی خودم البته بدون حوله حدود نیم ساعت بدون اینکه با دست گرفته باشم پیشم خوابید. فکر می کنم خیلی بچه است و هنوز احتیاج به محبت مامانش دارد ، توی این وضعیت خیلی دلم براش می سوزه. چون من تا حالا کاسکوی چشم طوسی نداشتم لطفا بیشتر راهنمائیم کنید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام خانم سودابه

اگر این شیوه(حوله پیچ کردن) هیچ استرسی بهش وارد نمیکنه و خودش لذت میبره از این کارهیچ مشکلی نداره
    کلا ریش و قیچی دست طوطیه دیگه .... ببینید چی میخواد و به خواسته هاش پاسخ مثبت بدید

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خاکستری - تیمنه
    شماره عضویت
    5301

بدرفتاری جینقیل ( کاسکو10 ساله ام) با دخترم! چه باید کرد؟

سلام،
    جینقیل از نژاد تیمنه هست و خیلی باهوشه! وقتی اومد پیش ما 8 ماهش بود و الان 11 سالشه! از درک خیلی بالایی برخورداره ( به نسبت پرنده ها) مثل یه پیرزن عاقل کاراش رو برنامه ریزی می کنه! از نظر سلامت جسمی عالیه! نوازش عاطفی هم هر روز دریافت میکنه. 70% اوقات هم در منزل آزاده! خلاصه هیچ مشکلی که باعث بدخلقی اون بشه نداره!
    اما مشکل اینه که علیرغم تلاشهای زیاد دخترم در جهت جلب اعتماد جینقیل با دختر من دوست نمی شه! از روزی که دخترم به دنیا اومده این مساله بوده! اوایل می گفتیم طبیعیه و به مرور حل میشه! الان 8 ساله که این جینقیل دست از این دشمنی بر نداشته! اخیرا هم پرواز میکنه و به سر دخترم نوک میزنه! امکان آسیب زدن نیست! قصدش هم فکر نکنم این باشه! فقط می ترسونه و در میره! در مجموع دوست ندارم اینجوری باشه!
    از عزیزانی که تجربه یا اطلاعاتی در این زمینه دارند ممنون می شوم اگر من را راهنمایی کنند.
    پیشاپیش سپاسگزارم.
    فرزاد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی،مرغ عشق،فنچ
    شماره عضویت
    5713
    نقل قول نوشته اصلی توسط farzad1974 نمایش پست ها
    سلام،
    جینقیل از نژاد تیمنه هست و خیلی باهوشه! وقتی اومد پیش ما 8 ماهش بود و الان 11 سالشه! از درک خیلی بالایی برخورداره ( به نسبت پرنده ها) مثل یه پیرزن عاقل کاراش رو برنامه ریزی می کنه! از نظر سلامت جسمی عالیه! نوازش عاطفی هم هر روز دریافت میکنه. 70% اوقات هم در منزل آزاده! خلاصه هیچ مشکلی که باعث بدخلقی اون بشه نداره!
    اما مشکل اینه که علیرغم تلاشهای زیاد دخترم در جهت جلب اعتماد جینقیل با دختر من دوست نمی شه! از روزی که دخترم به دنیا اومده این مساله بوده! اوایل می گفتیم طبیعیه و به مرور حل میشه! الان 8 ساله که این جینقیل دست از این دشمنی بر نداشته! اخیرا هم پرواز میکنه و به سر دخترم نوک میزنه! امکان آسیب زدن نیست!
    شاید حسادت باشه، چون وقتی دخترتون به دنیا اومد فکر کرده کس دیگه ای جای اونو گرفته. این حس تو آدما هم هست.
    نظر اساتید مهمتره،خواهشا نظرتون رو بگید.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    tuti
    شماره عضویت
    5726
    جیگیل شما حسود تشریف دارن باید با محبت زیاد جیگیلو به وجود دخترتان عادت دهید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:smile (144)::smile (144):

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام،
    اما مشکل اینه که علیرغم تلاشهای زیاد دخترم در جهت جلب اعتماد جینقیل با دختر من دوست نمی شه! از روزی که دخترم به دنیا اومده این مساله بوده! اوایل می گفتیم طبیعیه و به مرور حل میشه! الان 8 ساله که این جینقیل دست از این دشمنی بر نداشته! اخیرا هم پرواز میکنه و به سر دخترم نوک میزنه! امکان آسیب زدن نیست! قصدش هم فکر نکنم این باشه! فقط می ترسونه و در میره! در مجموع دوست ندارم اینجوری باشه!
    از عزیزانی که تجربه یا اطلاعاتی در این زمینه دارند ممنون می شوم اگر من را راهنمایی کنند.
    پیشاپیش سپاسگزارم.
    فرزاد
    برای چی میگید پیرزن؟!!! جانداری که میانگین سنش در طبیعت 50 ساله و در مواردی تا 70 سال نیز عمر کرده در سن 11 سالگی جوان محسوب میشه
    طوطی خاکستری آفریقایی به دلیل هوش بسیار بالایی که داره کاملا متوجه میشه که فرزند شما کم سن تر از شماست و در واقع اطمینانی به عمل و عکس العمل های دختر شما نداره.کاملا درک کرده که ممکنه به هر دلیلی از سمت دختر شما خطری متوجهش بشه که این موضوع فقط با صرف وقت و محبت از جانب دختر شما بر طرف خواهد شد

معمولا کاسکو رابطه خوبی با کودکان نداره

موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو دم قرمز
    شماره عضویت
    5809

کاسکو (طوطی خاکستری آفریقایی)

سلام و با تشکر به خاطر مطالب ارزشمندی به ما می رسانیدکاسکوی من چند روزه تخمه خیلی می خوره و همش باید براش غذابذارم ایا فقط بهش تخمه بدم با تشکراز شما لطفاً پاسخ دهید:smile (54):

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    سلام،
    پیشاپیش سپاسگزارم.
    فرزاد
    سلام
    شما شاه پرهای طوطیتون رو کوتاه نمیکنید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaper نمایش پست ها
    سلام و با تشکر به خاطر مطالب ارزشمندی به ما می رسانیدکاسکوی من چند روزه تخمه خیلی می خوره و همش باید براش غذابذارم ایا فقط بهش تخمه بدم با تشکراز شما لطفاً پاسخ دهید:smile (54):
    سلام
    اتفاقا غذای اصلی طوطی تخمه نیست و باید به مرور زمان این غذایی رو تغییر بدید (به مرور زمان نه یکباره ) ، روزانه در کنار تخمه براش حبوبات و غلات پخته شده یا جوانه زده قرار بدید ، میوه مثل سیب و انار ، انگور ، به ، پرتقال ، نارنگی ، لیمو و ..... ( در دادن میوه ها زیاده روی نکنید ) ، سبزیجات مثل کلم بروکلی و جعفری ، ترب و ریحان و .... شلغم و هویج ، به مرور تخمه رو از غذاییش کم کنید و بیشتر این مواد غذایی رو قرار بدید.
    این لینک رو هم مطالعه کنید.
    اصول تغذیه طوطی سانان | کاسکو فروش کاسکو طوطی دیسکس دیسکوس بیماری ماهی آکواریوم آکواریم فلاورهورن فلاور هورن آروانا سگ گربه
    ویرایش توسط HONEY : 12th December 2011 در ساعت 07:59 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خاکستری - تیمنه
    شماره عضویت
    5301
    [quote=honey;42724]سلام

سلام،
    تا الان نیازی به این کار نبوده! کوچیک که بود واسه اینکه خطری متوجه نباشه واسش کوتاه می کردم. اما الان 3-4 سالی میشه که کوتاه نکردم! ( اگه از پرنده پروازو بگیرن چی میمونه!) آیا لازمه! خیلی بد خلق میشه اگه نتونه بپره! ( اینجوری فکر می کنم)
    دوم اینکه آیا لبنیات مخصوصا شیر و پنیر برای کاسکو ضرری نداره! یه بار تو اینترنت خوندم خوب نیست! اما جینقیل عاشق پنیر بلغاری و شیر کاکائو هست. بیسکوییت ساقه طلایی هم دوست داره! شکر و نمک موجود در این خوراکیها مضر نیست؟

از حمام زیاد خوشش نمیاد. اما خودش با ظرف آبخوریش آب بازی میکنه! از اینکه آب روش پاشیده خوشش نمیاد! به زور حموم رو تحمل می کنه اما بعدش کلی سرحال میشه! آیا حموم واسه سلامت جسمی لازمه یا همون آب بازیش کفایت می کنه ( فقط کله زیر اب میکنه)
    از تمامی دوستان به خصوص جناب بابک آژید به خاطر اطلاعات خوبی که در اخیار می گذارند بسیار سپاسگزارم.
    هیچوقت به سایت های فارسی در این زمینه اطمینان نمی کردم و برایم کافی نبود. اما ساعتها پستهای این سایت رو مطالعه کردم و لذت بردم.
    به امید موفقیت و کامرانی هرچه بیشتر شما اساتید گرامی.
    با تشکر
    فرزاد

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    [QUOTE=farzad1974;42802]
    نقل قول نوشته اصلی توسط honey نمایش پست ها
    سلام

سلام،
    تا الان نیازی به این کار نبوده! کوچیک که بود واسه اینکه خطری متوجه نباشه واسش کوتاه می کردم. اما الان 3-4 سالی میشه که کوتاه نکردم! ( اگه از پرنده پروازو بگیرن چی میمونه!) آیا لازمه! خیلی بد خلق میشه اگه نتونه بپره! ( اینجوری فکر می کنم)
    دوم اینکه آیا لبنیات مخصوصا شیر و پنیر برای کاسکو ضرری نداره! یه بار تو اینترنت خوندم خوب نیست! اما جینقیل عاشق پنیر بلغاری و شیر کاکائو هست. بیسکوییت ساقه طلایی هم دوست داره! شکر و نمک موجود در این خوراکیها مضر نیست؟

از حمام زیاد خوشش نمیاد. اما خودش با ظرف آبخوریش آب بازی میکنه! از اینکه آب روش پاشیده خوشش نمیاد! به زور حموم رو تحمل می کنه اما بعدش کلی سرحال میشه! آیا حموم واسه سلامت جسمی لازمه یا همون آب بازیش کفایت می کنه ( فقط کله زیر اب میکنه)
    از تمامی دوستان به خصوص جناب بابک آژید به خاطر اطلاعات خوبی که در اخیار می گذارند بسیار سپاسگزارم.
    هیچوقت به سایت های فارسی در این زمینه اطمینان نمی کردم و برایم کافی نبود. اما ساعتها پستهای این سایت رو مطالعه کردم و لذت بردم.
    به امید موفقیت و کامرانی هرچه بیشتر شما اساتید گرامی.
    با تشکر
    فرزاد

سلام دوست عزیز

به انجمن پارسی پت خوش آمدید

همیشه در منابع معتبر توصیه شده که پر طوطی رو قیچی کنید.طوطی شما اصطلاحا Hand Feed نیست و اینطور نبوده که از روزی که از تخم بیرون آمده انسان رو دیده باشه.در این حالت همیشه احتمال فرار و برخورد با شیشه و اجسام پر خطر طوطی شما رو تهدید میکنه.خیلی وقتا طوطی قصدش فرار نیست و عشق پرواز طوطی رو وادار به پریدن میکنه که اغلب راه برگشت رو بلد نیستند و گم میکنن!!!همین الان 2 تا از کاربرای محترم سایتمون طوطیشون فرار کرده.یک کاسکو و یک عروس هلندی

این پر پروازی هم که میگید مال زمانیه که تو جنگل و محل طبیعی زندگیش بوده....نه تو منزل من و شما و توی قفس فلزی

لبنیات به دلیل وجود لاکتوز مضره....اگر هدفتون رساندن کلسیم به پرندست میتونید از لبنیات بدون لاکتوز اونم به میزان بسیار بسیار ناچیز استفاده کنید.ماست ارجحیت داره
    در ضمن شیر کاکائو جدای شیر پودر کاکائو هم داره که جزو 5 غذای سمی و کشنده طوطی ها محسوب میشه.به هیچ عنوان شکلات و کاکائو به طوطیتون ندید چون باعث مرگش میشه

شیر هم حتی اگر بدون لاکتوز هم باشه اسهال میکنه طوطی رو پس بسیار کم بدید بهش

حمام و آب تنی برای سلامت جسمی و روحی طوطی خاکستری بسیار ضروریه.ظرف آب بزرگتری براش بزارید تا راحت آب تنی کنه.میتونید آب رو با آب پاش و به صورت پودر به طوطیتون اسپری کنید...
    حمام کردن در شرایطی که طوطی احساس خطر و ناراحتی کنه بسیار خطرناکه و میتونه باعث ورود آب به مجرای تنفسی و سیسنوس طوطی شما بشه(به دلیل نفس نفس زدن های پی در پی ناشی از استرس) که به درد سر بزرگی خواهید افتاد

در ضمن از لطف و توجه شما سپاسگذارم

موفق باشید
    بابک آژیده
    ویرایش توسط بابک آژیده : 13th December 2011 در ساعت 09:41 AM

صفحه 450 از 1238 نخستنخست ... 350400431432433434435436437438439440441442443444445446447448449450451452453454455456457458459460461462463464465466467468469500550950 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)