کاربر موثر

شماره عضویت
    18
    نقل قول نوشته اصلی توسط ساناز نمایش پست ها
    سلام خسته نباشی من یه کاسکو حدود2ساله خریدم 5روزه که اوردمش اهلی ازدستمم غذامیگیره اماهرکاری میکنم روی دستم نمیاد ضمنا کاسکومن میتونه حرف بزنه لطفاراهنماییم کنید

سلام
    خوش امدی به پارسی پت
    حالا که پرندتون سخنگو هست خیلی سن مهم نیست البته برای اینکه با شما راحت تر و زودتر دوست شه میتونه یه فاکتور محسوب شه
    فعلا هم مقداری زوده با توجه به مدتی که به منزل اوردیدش که بخوایید بیاریدش رو دستتون
    شما فعلا با دست بهش غذا بدید و اگه اجازه میده منقار و بدنش رو نوازش کن ( بهتره سرش رو خیلی نوازش ندید )
    بزار یکم باهاتون اشنا شه بعد تمرین کن که بتونی بیاریش رو دستت , البته اگه از قبل اموزش رو دست اومدن رو ندادن بهش باید شما این اموزش رو بدی بهش
    فعلا از نظر من زوده و عجله نکن

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    5653
    سلام تشکر ازراهنماییتون اماکاسکومن حرف نمیزنه میخواستم بفهمم میتونه حرف بزنه چجوری باهاش تمرین کنم تشکر

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط mortezammm نمایش پست ها
    با سلام به Honey و سارای عزیز
    همونطور که در راهنماییهاتون فرمودید، قفسشو بالاتر بردم.
    هنوز هم در قفسش بازه. از صبح که پوشش روشو برمیدارم و جاشو تمیز میکنم، در قفس رو باز میکنم، و توتو فوری و هنوز در باز نشده، درو هل میده و میاد بیرون و دیگه دلش نمیخواد بره تو! حتی برای غذا خوردن هم رو پایه در قفس وامیسته و یه پاش تو یه پاش بیرون، غذا میخوره.
    درصورتیکه هیچ تغییری نسبت به گذشته، در رفتارم باهاش نداشتم؛ ولی قبلن خودش میرفت تو و زیاد هم بیرون نمی موند و حالا اصلن نمیخواد بره تو قفسش!
    در مورد حمام هم، بله همش باهاش حرف میزنم و با دوش متحرک، که فشارشو کنترل میکنم، حمومش میکنم. ( ببخشید! فیکساتور چیه؟!).
    اون غذایی که گفتید شکیرا آموزش داده بودن، اگه لینکشو برام بذارین ممنون تون میشم.
    برای معاینه پزشکی، ببرمش همین دامپزشکی دانشگاه تهران ( سر خیابان دکتر قریب) خوبه؟
    محبت هاتونو هیچوقت فراموش نمیکنم.
    سربلند باشید
    سلام اقا مرتضی
    خب اینطور که مشخصه طوطیتون بر شما تسلط پیدا کرده و متاسفانه خودشم خوب اینو متوجه شده .
    باید کم کم ساعت بیرون بودن طوطیتون رو کم کنید ، مثلا در قفس رو از فردا 1 ساعت دیرتر باز کنید ( کاور رو سر ساعت همیشگی بردارید اما در قفس رو دیر تر باز کنید ) بعد از چند روز دیگه این ساعت رو به 2 ساعت افزایش بدید و .... به همین صورت ادامه بدید تا اینکه روزی 4 ساعت بیرون باشه کافیه .
    حمامی که میکنید طوطیتون رو درست هست و احتیاجی به فیکساتور یا معادل فارسیش ابپاش نداره و اصلا ابپاش خوب نیست به همین علت ازتون پرسیدم.
    من اصطلاح فیکساتور رو همونطور که کسری گفت تو صنعت عطر و ادکلن نمیدونستم و منظورم همون ابپاش خودمون بود
    راستش من از دامپزشکی دانشگاه تهران حرفهای خوبی نشنیدم و نمیتونم بگم ببریدش اونجا طوطیتون رو . من خودم طوطیم رو پیش دکتر برهانی کیا میبرم. دوستان هم اگر دکتر یا جای معتبری طوطیتشون رو میبرن و راضن میتونن اعلام کنن.
    اینم لینکی که قبلن گفته بودم راجب غذا ، من غذای شماره 3 رو درست کردم با کمی تغییرات که تو همون لینک راجب تغییراتش هم گفتم.

http://www.parsipet.ir/forum/f495/%D...85%D8%A7-8815/

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    سلام به همه دوستان
    عسل من 2 ماهی هست که کاملا واضح حرف میزنه :smile (95):و اگر کلمه ای رو 2 روز باهاش کار کنم کاملا درست تکرار میکنه کلماتی مثل سلام ، عسل ، بیا ، الو ، بله ،الله ، خدا ، آ خدا ، رهام ،بابا ،.... رو میگه حالا میخواستم کلمات جدیدی رو پیشنهاد بدید تا بهش یاد بدم :smile (138): البته اگه کلماتی باشه که کاسکوهای خودتون تکرار میکنن بهتر ممنون از همه

کاربر موثر

شماره عضویت
    18
    نقل قول نوشته اصلی توسط Roham نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    عسل من 2 ماهی هست که کاملا واضح حرف میزنه :smile (95):و اگر کلمه ای رو 2 روز باهاش کار کنم کاملا درست تکرار میکنه کلماتی مثل سلام ، عسل ، بیا ، الو ، بله ،الله ، خدا ، آ خدا ، رهام ،بابا ،.... رو میگه حالا میخواستم کلمات جدیدی رو پیشنهاد بدید تا بهش یاد بدم :smile (138): البته اگه کلماتی باشه که کاسکوهای خودتون تکرار میکنن بهتر ممنون از همه

سلام
    خوبه که علاقه داره به تقلید صدا
    ولی نمیشه کسی بیاد در مورد پرنده شما نظر بده و بگه چنین کلمه هایی رو باهاش کار کن
    این دقیقا سلیقه ای هست و خودتون باید از شنیدن اون کلمه از پرندتون لذت ببرید
    از نظر این مورد کاملا شخصی هست و بهترین تصمیم گیرنده هم خود شما هستی و بهتره اون کلمات و جمله هایی که دوست دارید رو باهاش کار کنید

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    5675
    با سلام
    من میخواستم یک کاسکو دم شکلاتی بگیرم فقط تنها شکی که داشتم پرهای روی سینه هست که مشکوک به پر کنی هست یک عکس میزارم لطفا نظرتونو بگین. اگه میشه راجع به سنش هم نظرتونو بگین در ضمن نوکش حنایی هست

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی افریقایی ( کاسکو) دم قرمز
    شماره عضویت
    5612
    نقل قول نوشته اصلی توسط HONEY نمایش پست ها
    سلام اقا مرتضی
    خب اینطور که مشخصه طوطیتون بر شما تسلط پیدا کرده و متاسفانه خودشم خوب اینو متوجه شده .
    باید کم کم ساعت بیرون بودن طوطیتون رو کم کنید ، مثلا در قفس رو از فردا 1 ساعت دیرتر باز کنید ( کاور رو سر ساعت همیشگی بردارید اما در قفس رو دیر تر باز کنید ) بعد از چند روز دیگه این ساعت رو به 2 ساعت افزایش بدید و .... به همین صورت ادامه بدید تا اینکه روزی 4 ساعت بیرون باشه کافیه .
    حمامی که میکنید طوطیتون رو درست هست و احتیاجی به فیکساتور یا معادل فارسیش ابپاش نداره و اصلا ابپاش خوب نیست به همین علت ازتون پرسیدم.
    من اصطلاح فیکساتور رو همونطور که کسری گفت تو صنعت عطر و ادکلن نمیدونستم و منظورم همون ابپاش خودمون بود :smile (267):
    راستش من از دامپزشکی دانشگاه تهران حرفهای خوبی نشنیدم و نمیتونم بگم ببریدش اونجا طوطیتون رو . من خودم طوطیم رو پیش دکتر برهانی کیا میبرم. دوستان هم اگر دکتر یا جای معتبری طوطیتشون رو میبرن و راضن میتونن اعلام کنن.
    اینم لینکی که قبلن گفته بودم راجب غذا ، من غذای شماره 3 رو درست کردم با کمی تغییرات که تو همون لینک راجب تغییراتش هم گفتم.

http://www.parsipet.ir/forum/f495/غذ...-شما-8815/
    ممنون هانی جان
    سعی میکنم تا روشی رو که گفتید، انجام بدم.

البته فکر میکنم بخشی از این رفتار توتو به خاطر اینه که یه چشمشو از دست داده و این باعث شده که اشراف کامل به اطراف نداشته باشه و با هر صدایی مضطرب میشه؛ چون نمیتونه به سرعت منشا صدا رو ببینه و هی دور خودش میچرخه و ترس رو در حرکاتش واضح میشه دید.
    راهنمای غذایی هم که برام گذاشتی، خیلی جالبه؛ باز هم ممنون

پایدار باشی

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    [QUOTE=soroosh23ir;40310]با سلام
    من میخواستم یک کاسکو دم شکلاتی بگیرم فقط تنها شکی که داشتم پرهای روی سینه هست که مشکوک به پر کنی هست یک عکس میزارم لطفا نظرتونو بگین. اگه میشه راجع به سنش هم نظرتونو بگین در ضمن نوکش حنایی هست

سلام
    البته این عکس گویا نیست ولی چیزی که من میتونم بگم علاوه بر امکان پر کنی این حیوان مریض هست از خریدش منصرف بشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    5653

تربیت کاسکو

:smile (249):[IMG]00011_عکس[/IMG] سلام این عکس اقا منصور نمیدونم چند سالشه ایامیتونه حرف بزنه درضم اهلی ازدستم غذامیگیره

کاربر موثر

شماره عضویت
    18
    نقل قول نوشته اصلی توسط ساناز نمایش پست ها
    :smile (249):[IMG]00011_عکس[/IMG] سلام این عکس اقا منصور نمیدونم چند سالشه ایامیتونه حرف بزنه درضم اهلی ازدستم غذامیگیره
    سلام
    لطفا یه عکس مناسب تر از چشم هاش بزارید
    از دستتون اگه غذا میگیره یعنی رام هست اما نشونه ی کامل رام بودن , اومدن پرنده رو دست شما و البته سایر کسانی که میشناسدش به راحتی , تقاضا برای نوازش بدن , ارتباط مناسب با تمام افراد حتی غریبه ها و .... در اون صورت پرنده کاملا اهلی و تربیت شدست ولی خب همینکه از دستتون هم غذا میگیره خوبه
    واسه تمرین مراحل بعدی وقت هست
    یه عکس بهتر از چشم هاش بزارید و صفحات تاپیک رو لطفا مطالعه کنید بعدش اگه سوالی بود من و سایر دوستان پاسخگو خواهیم بود
    موفق باشید

صفحه 444 از 1238 نخستنخست ... 344394425426427428429430431432433434435436437438439440441442443444445446447448449450451452453454455456457458459460461462463494544944 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)