کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط jj-pet نمایش پست ها
    دوستان من 2 تا طوطی کاسکو پیدا کردم
    که اولی 3 ماهه چشم سیاه و در ضمن شناسنامه دار
    من خودم از نزدیک دیدمش به لطف این سایت خوب(البته باید بگم توپ) و اطلاعات شما عزیزان :طوطی رو به طور کامل از نوک بینی، تمیز و سالم بودن پر ها ، محل دفع .. و پاهاش همه تمیز و سالم و در ضمن خیلی هم سر حال بود و همش جفتک می زد:smile (142):
    البته کنارش که می رفتی آروم تر می شد.صاحب مغازه گفت 750 ولی به 700 هم می ده
    دومی هم یه کاسکو 8 ماهه چشم دودی ولی این یکی یکم سر پرهاش ژولیده بود ولی نه خیلی ولی دمش رو که نگاه کردم تهش سیاه بود که معلوم بود هنوز نچیده بودن این یکی رو می گفت 550 که به 500 هم می داد. البته این یکی آروم بود ولی اونطوری نبود که بخواد خودش رو باد بده.

حالا کدوم یکی رو شما پیشنهاد می دید.
    عکسی که از چشم دودی گذاشتید که اصلا کاسکو خوبی نبود!! به نظر لاغر و ضعیف میومد
    در مورد چشم سیاه هم فقط میتونم اینو بگم :

80% در بهترین شرایط احتمال مرگ و میرشون هست
    موفق باشید

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    سلام دوستان عزیز بعد از دوهفته غیبت امروز درخدمت شما هستم با یک عالمه خبرهای موفقیت آمیز در مورد شازده ، امروز حدود 25 روزه که پیش منه ، هفته اول خیلی جیغ میزد واقعا ناامید شده بودم ، همیشه رویش را کاور می کشیدم که ما را نبیند ، ولی مینا کوچولوی مامانم سه چهار روز خانه ما بود همین همنشینی باعث آرام شدن کاسکو شد ، وقتی دو تایی توی اتاق تنها بودند اینقدر قشنگ باهاش حرف می زد و آرامش می کرد که باور کردنی نبود ، با هم سوت می زدند و حرف می زدند ، وقتی مینا را از قفس آزاد می کردیم و با ما بازی میکرد خیلی دقیق نگاه می کرد شاید همین مسئله باعث شد که زودتر به ما اعتماد کند ، از همان روز دیگه جیغ نزد و شلوغ نکرد حتی از دستم غذا گرفت و رابطه اش خیلی خوب شد . الان دیگه باهاش مشکلی ندارم ، ماشااله خیلی شکمواست هر چی برایش می زارم می خوره ، اصلا بلد نیست گاز بگیره وقتی دستمو می برم جلو آرام با نوکش هل می ده عقب . خیلی هم شیطون و بازیگوشه دو تا اسباب بازی حلقه ای داره دائم توی اون حلقه هاست و تاب بازی می کنه .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    5615
    ابمیوه تو ابش بریزم مشکلی نداره؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    [QUOTE=jj-pet;39620]
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad 222 نمایش پست ها

از کجا بفهمم که تغذیه طوطی مناسب بوده ؟

اصطلاح مرمری به رنوعی رنگ کاسکو گفته میشه که طوسی خیلی کم رنک و ته مایه سفید داره !
    در رابطه با اینکه چطور بدانید طوطی خوب تغذیه شده یا نه باید اناتومی طوطی را بررسی کنید که این نیاز به این اره مه تجربه طوطی سالم را داشته باشید شما عکس طوطی که خواستید بخرید را بگذارید جناب آژیده و دیگر اساتید راهنماییتون میکنند .

نقل قول نوشته اصلی توسط sara1988 نمایش پست ها
    ابمیوه تو ابش بریزم مشکلی نداره؟

بیشتر سعی کنید خود میوه را بدهید چراکه مفید تر هست اما اگر راهی نداشت و نخورد به میزانی در ابش بریزید که اسهال نشه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    [QUOTE=jj-pet;39620]
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad 222 نمایش پست ها

از کجا بفهمم که تغذیه طوطی مناسب بوده ؟
    [QUOTE=sara1988;39637]
    نقل قول نوشته اصلی توسط فائقی نژاد نمایش پست ها

خودم ابمیوه میگیرم دستی... اینجورم اسهال میشه؟

ابمیوه غیر طبیعی که اصلا ندین ولی همونی که خودتون اب میگیرید هم زیادش باعث مشکلات گوارشی میشه که اولین عارض اسهال هست

کاربر موثر

شماره عضویت
    4085
    [quote=فائقی نژاد;39626]
    نقل قول نوشته اصلی توسط jj-pet نمایش پست ها

اصطلاح مرمری به رنوعی رنگ کاسکو گفته میشه که طوسی خیلی کم رنک و ته مایه سفید داره !

سلام
    خوب آیا این رنگ روشن دلیلی هست برای اینکه این طوطی خریداری نشه؟
    چون من شنیده بودم که رنگ روشن برای مردم جذابیت بیشتری داره ضمن اینکه گفته میشه کامرونی هستند و دارای تنوع غذایی بهتری بودند نسبت به غنایی ها.
    کلا منظورم اینکه آیا رنگ هم میتونه ملاک یک انتخاب خوب یا بد باشه؟
    ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    5555
    جناب فائقی نژاد تقریبا تمام طوطی های چشم دودی که دیدم همین رنگی بودن به غیر از اون چشم سیاه که اون هم بخاطر سن کم پرهاش تیره تر بود. من این طوطی ها رو تو مشهد دیدم و خودم هم شهرستان هستم مجبورم اطلاعت کاملی پیدا کنم تا بعدش با خیال راحت خرید کنم.(تمام تلاشم رو می کنم که حتما قبل خرید با شما عزیزان مشورت کنم).
    یه مطلب دیگه اینکه این جریان که تو پست های قبلی اشاره کردید و فرمودید طوطی خودش رو باخته و"جمجمه طوطی..." رو هم یه توضیح بفرمایید ممنون میشم.

کاربر موثر

شماره عضویت
    4085
    [QUOTE=ahmad 222;39651]
    نقل قول نوشته اصلی توسط فائقی نژاد نمایش پست ها
    سلام
    خوب آیا این رنگ روشن دلیلی هست برای اینکه این طوطی خریداری نشه؟
    چون من شنیده بودم که رنگ روشن برای مردم جذابیت بیشتری داره ضمن اینکه گفته میشه کامرونی هستند و دارای تنوع غذایی بهتری بودند نسبت به غنایی ها.
    کلا منظورم اینکه آیا رنگ هم میتونه ملاک یک انتخاب خوب یا بد باشه؟
    ممنون
    سلام
    جناب فائقی نژاد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط mortezammm نمایش پست ها
    با سلام به دوستان با محبت،
    A & H, HONEY, hsoonheb, Mhsa, Morvarid*, saba, saeedeh, sepideh, shellman2008, فائقی نژاد, کسری

ببخشید که جداگانه برای پرسشهای دوستان ( بخاطر کمک به من ) جواب ننوشتم. گفتم پستها زیاد میشه و شلوغ. پس منو ببخشید.
    سعی میکنم همه اطلاعاتی که مورد نیاز هست تا به من کمک کنید، بنویسم:

- این کاسکوی من ( توتو ) خیلی باهوشه و اگر دلش بخواد بعضی کلمات رو خیلی سریع، یاد میگیره. فقط کافی یک روز براش چندبار تکرار کنم؛ فرداش تکرار میکنه.
    مثلن شمارش "1، 2، 3، 4، 5، آفرین توتو " رو ، باور کنید فقط یک شب براش تکرار کردم.
    در حدود بیست کلمه، یاد گرفته ( شاید هم بیشتر)

- تا قبل از یکماه گذشته، خیلی مهربون رفتار میکرد. سر دادن برای نوازش، خیلی راحت انجام میداد. اما به هیچ عنوان روی دست نمیاد و از حموم هم خیلی بدش میاد!

- با دست هم غذا میخوره؛ ولی متاسفانه تخمه رو به هر چیز دیگه ای ترجیح میده. میوه ها رو با دست بهش میدیم، مثل لیمو، خرمالو، موز، هندونه، سیب و ... با حبوبات اصلن جور نیست!
    ولی ما سعی میکنیم حتی به مقدار کم هم که شده با دست انواع غذا ها و میوه ها و سبزیجات رو بهش بدیم. اما مطمئنن این مقدار براش کافی نیست و برای تامین ویتامینش مولتی ویتامین تو آبش حل میکنم.

- قفس 1033 داره و از صبح که کاور قفس رو برمیدارم، دائم جلوی در میشینه و هر چی بلده میگه تا بیارمش بیرون ویا به در فشار میاره تا بازش کنه و بیاد بیرون. تا یکماه پیش، یعنی قبل از اینکه پرخاشگر بشه، در قفسش باز بود و خودش میرفت تو و میومد بیرون و اکثر اوقات هم خودش تو قفس میموند. اما حالا اصلن نمیخواد بره تو و دائم روی قفسشه و یا میاد پایین و دنبال ما، که گاز بگیره!! و مجبور میشم تا به زور هدایتش کنم تا بره تو قفس یا روی قفس.

- سعی میکنم خودم براش اسباب بازی درست کنم و از بعضی هاشون هم خیلی خوشش میاد و باهاشون بازی میکنه یا دعواشون میکنه و حالا خیلی زیاد باهاشون دعوا ... دعوا که نه، بهتره بگم
    " میجنگه"!!!

- قفسش روی زمینه و در اتاق نشیمن مون قرار داره، و همونطور که گفتم، بیشتر اوقات بیرون از قفسه.

- حالا گاز گرفتن و پرخاشگریش دیگه به حدی رسیده که حتی از کنار قفسش هم که رد میشم، خودشو باد میکنه و بدو بدو میاد طرفم که بهم حمله کنه!!! با همه اهل خونه همین رفتارو داره.
    البته من بیشتر از افراد دیگه خانواده باهاش ارتباط دارم و قبلن با من طوری رفتار میکرد که همه میگفتن "چقدر دوست داره"!!

- در مواقعی که گاز میگیره تا حدی تحمل میکنم و سعی میکنم به آرامی و تن صدای مهربون باهاش حرف بزنم، ولی هیچ تاثیری نداره و تمام دست من جای زخمهاش هست! بعضی مواقع هم مجبور میشم دعواش کنم و با یه تیکه پارچه، مثل چادر، هدایتش میکنم بره تو قفس و یک ساعتی اون تو نگهش میدارم. یه مواقعی هم افراد خانواده که باهاش هستن و توتو گازشون میگیره، خب بطور معمول دستشونو میشکن و عکس العمل ترسیدن نشون میدن.
    هیچ فرقی نداره که رو زمین باشه یا روی قفسش، در هر حال، تهاجمیه. حالا دیگه روی فرش اتاق میاد و دنبالمون میکنه تا پاجه لباسمونو گاز بگیره. یا مثل حالت شاخ زدن گاو، میاد به طرفمون و با نوکش میکوبه به پاهامون!!! که باز در این حالت هم ترسی نشون نمیدم و با پاهام هدایتش میکنم تا بره به سمت قفسش.

- این حالت پرخاشگری و تهاجمیش، تقریبن از یکماه پیش شروع شد.
    سعی کردم همه مطالب رو بگم. از این حالت توتو خیلی حالم گرفته میشه؛ دیگه مثل قبل مهربون نیست. ولی به هر حال منو خانومم و دخترم خیلی دوسش داریم.

در ضمن HONEY عزیز کاملن شما رو به یاد دارم و از لطفتون بسیار ممنون و سپاسگزارم.

امیدوارم موفق و سربلند باشید

سلام دوست عزیز
    شما فرمودید از یکماه قبل پرخاشگریش شروع شده و تا قبل از اون دائما در قفس باز بوده و به میل خودش میرفته بیرون و داخل قفس ، الان چند ساعت اجازه میدید بیاد از قفس بیرون وچطور این زمان رو کم کردید ؟ مثلا به یکباره زمان رو از یه روز شروع کردید کم کردن یا به مرور زمان زمان باز گذاشتن در قفس رو کم کردید؟
    برای رو دست اومدن بهتره قسمت اموزش ها رو مطالعه کنید کمکتون میکنه.
    هانی هم از حمام بدش میاد اما به گفته سپیده جون بهتره تو حمام باهاش حرف بزنید و بازی کنید اینجوری نظرش نسبت به حمام هم عوض میشه ، چطور حمامش میکنید با دوش یا فیکساتور؟
    یه غذایی رو شیکرا اموزش داده بودن با حبوات من برای هانی درست کردم و دوست داشت شما هم امتحان کنید .( یه مدت حبوبات رو بذارید برای طوطیتون و بعد از یه مدت قطع کنید و دوباره امتحان کنید ، گذاشتن حبوبات رو مداوم نباشه ببینید چطور میشه ) خیلی خوب میشه اگر از غذاهای اماده هم بخرید و استفاده کنید الان انواع مختلفی اومده.
    در ضمن همونطور که سارای عزیز گفتن نباید قفس رو بذارید رو زمین و حتما روی میزی به ارتفاع 60-90 سانت قرار بدید.
    نگران پرخاشگریش نباشید خوب میشه و مثل سابق مهربون .
    موفق باشید.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی افریقایی ( کاسکو) دم قرمز
    شماره عضویت
    5612
    نقل قول نوشته اصلی توسط HONEY نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    شما فرمودید از یکماه قبل پرخاشگریش شروع شده و تا قبل از اون دائما در قفس باز بوده و به میل خودش میرفته بیرون و داخل قفس ، الان چند ساعت اجازه میدید بیاد از قفس بیرون وچطور این زمان رو کم کردید ؟ مثلا به یکباره زمان رو از یه روز شروع کردید کم کردن یا به مرور زمان زمان باز گذاشتن در قفس رو کم کردید؟
    برای رو دست اومدن بهتره قسمت اموزش ها رو مطالعه کنید کمکتون میکنه.
    هانی هم از حمام بدش میاد اما به گفته سپیده جون بهتره تو حمام باهاش حرف بزنید و بازی کنید اینجوری نظرش نسبت به حمام هم عوض میشه ، چطور حمامش میکنید با دوش یا فیکساتور؟
    یه غذایی رو شیکرا اموزش داده بودن با حبوات من برای هانی درست کردم و دوست داشت شما هم امتحان کنید .( یه مدت حبوبات رو بذارید برای طوطیتون و بعد از یه مدت قطع کنید و دوباره امتحان کنید ، گذاشتن حبوبات رو مداوم نباشه ببینید چطور میشه ) خیلی خوب میشه اگر از غذاهای اماده هم بخرید و استفاده کنید الان انواع مختلفی اومده.
    در ضمن همونطور که سارای عزیز گفتن نباید قفس رو بذارید رو زمین و حتما روی میزی به ارتفاع 60-90 سانت قرار بدید.
    نگران پرخاشگریش نباشید خوب میشه و مثل سابق مهربون .
    موفق باشید.
    با سلام به Honey و سارای عزیز
    همونطور که در راهنماییهاتون فرمودید، قفسشو بالاتر بردم.
    هنوز هم در قفسش بازه. از صبح که پوشش روشو برمیدارم و جاشو تمیز میکنم، در قفس رو باز میکنم، و توتو فوری و هنوز در باز نشده، درو هل میده و میاد بیرون و دیگه دلش نمیخواد بره تو! حتی برای غذا خوردن هم رو پایه در قفس وامیسته و یه پاش تو یه پاش بیرون، غذا میخوره.
    درصورتیکه هیچ تغییری نسبت به گذشته، در رفتارم باهاش نداشتم؛ ولی قبلن خودش میرفت تو و زیاد هم بیرون نمی موند و حالا اصلن نمیخواد بره تو قفسش!
    در مورد حمام هم، بله همش باهاش حرف میزنم و با دوش متحرک، که فشارشو کنترل میکنم، حمومش میکنم. ( ببخشید! فیکساتور چیه؟!).
    اون غذایی که گفتید شکیرا آموزش داده بودن، اگه لینکشو برام بذارین ممنون تون میشم.
    برای معاینه پزشکی، ببرمش همین دامپزشکی دانشگاه تهران ( سر خیابان دکتر قریب) خوبه؟
    محبت هاتونو هیچوقت فراموش نمیکنم.
    سربلند باشید

صفحه 442 از 1238 نخستنخست ... 342392423424425426427428429430431432433434435436437438439440441442443444445446447448449450451452453454455456457458459460461492542942 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)