کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    5514
    سلام .
    وقتی به کاسکو می شه استخوان مرغ داد .آیا مقدار کمی از گوشت مرغ رو هم می شه بهشون داد یا نه ؟ اگر جواب مثبت هست چقدر می شه بهش داد ؟

همکار قدیمی (مدیر انجمن متفرقه)

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری (کاسکو)
    شماره عضویت
    3654
    نقل قول نوشته اصلی توسط sara نمایش پست ها
    سلام .
    وقتی به کاسکو می شه استخوان مرغ داد .آیا مقدار کمی از گوشت مرغ رو هم می شه بهشون داد یا نه ؟ اگر جواب مثبت هست چقدر می شه بهش داد ؟

سلام به اندازه يك بند انگشت همون گوشت كه به استخوان ران مرغ چسبيده اشكالي ندارد فقط مواظب باشيد بدون نمك و عدويجات باشه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط sara نمایش پست ها
    سلام .

کاسکو و اغلب طوطی های آفریقایی در طول دوران جفت گیری به دلیل نیاز به پروتین بالا از حشرات نیز تغذیه میکنند
    در بسیاری از موارد هم دامپزشکان برای جبران کمبود پروتین در غذایی طوطی و مخصوصا طوطی های لاغر به میزان خیلی کمی گوشت سینه مرغ به طوطی و کاسکو تجویز میکنند

بنا بر این اگر به اندازه و خیلی کم مصرف بشه هیچ ایرادی نداره.هفته ای 1 بار به نظر من خوبه

موفق باشید

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    سلام دوستان
    عسل من مریq شده :40:
    یکی از چشماش چرکی شده هیچ عکس العملی روی اون چشم نداره چشمشو بسته و کمی هم که باز هست اشک ازش میاد دور چشمشم کمی قرمز رنگ شده چی شده ؟؟؟؟؟
    هیچ مسئله ای نداشت اما یک دفعه عصر این طوری شده الان باد خودش کرده و همش میخوابه
    عکسشم میگذارم که ببینید از سایت ایران بلاگ اپلود کردم

ویرایش توسط sepideh : 5th November 2011 در ساعت 09:35 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    عسل من مریq شده :40:
    یکی از چشماش چرکی شده هیچ عکس العملی روی اون چشم نداره چشمشو بسته و کمی هم که باز هست اشک ازش میاد دور چشمشم کمی قرمز رنگ شده چی شده ؟؟؟؟؟
    هیچ مسئله ای نداشت اما یک دفعه عصر این طوری شده الان باد خودش کرده و همش میخوابه
    عکسشم میگذارم که ببینید از سایت ایران بلاگ اپلود کردم

سلام

سریعا به دامپزشک مراجعه کنید...خیلی خیلی سریع

این مشکل میتونه از یه سرما خوردگی ساده که جدی گرفته نمیشه شروع بشه
    عدم درمان سرماخوردگی میتونه باعث ایجاد عفونت در سینوس ها و مجاری تنفسی و حفره های کنار چشم طوطیتون بشه که ظاهرا همینطور شده

محل نگهداریش رو گرم گرم کنید و در زمان انتقالش به مطب دکتر و بر عکس حسابی قفس رو بپوشونید جوری که اصلا اختلاف دما رو احساس نکنه

اگر دکتر نیاز به تزریق آنتی بیوتیک دید حتما موافقت کنید و به چرندیاتی مثل آمپول ممنوع و ... توجه نداشته باشید
    این مشکل به راحتی قابل حله به شرطی که سریع اقدام کنید

با بیمارستان شبانه روزی کامرانیه تماس بگیرید و بپرسید دکتر برهانی کیا کی تشریف دارند برای معاینه پرندتون

موفق باشید
    بابک آژیده

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

سریعا به دامپزشک مراجعه کنید...خیلی خیلی سریع

این مشکل میتونه از یه سرما خوردگی ساده که جدی گرفته نمیشه شروع بشه
    عدم درمان سرماخوردگی میتونه باعث ایجاد عفونت در سینوس ها و مجاری تنفسی و حفره های کنار چشم طوطیتون بشه که ظاهرا همینطور شده

محل نگهداریش رو گرم گرم کنید و در زمان انتقالش به مطب دکتر و بر عکس حسابی قفس رو بپوشونید جوری که اصلا اختلاف دما رو احساس نکنه

اگر دکتر نیاز به تزریق آنتی بیوتیک دید حتما موافقت کنید و به چرندیاتی مثل آمپول ممنوع و ... توجه نداشته باشید
    این مشکل به راحتی قابل حله به شرطی که سریع اقدام کنید

با بیمارستان شبانه روزی کامرانیه تماس بگیرید و بپرسید دکتر برهانی کیا کی تشریف دارند برای معاینه پرندتون

موفق باشید
    بابک آژیده
    دوست عزیز من توی شهرستانم
    امکانات نیست اما یک دامپزشک اوردم خونه از دوستان بود یک قطره چشم کلرام فیلیمکون داد و یک قرص داد گفت سرما خورده و خیلی سریع باید درمان بشه
    خیلی ناراحتم قطره و قرص را 12 ساعت 1 بار بهش بدم قطره را داخل چشمش بچکونم و قرص را هم داخل اب دونش حل کنم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    امکانات نیست اما یک دامپزشک اوردم خونه از دوستان بود یک قطره چشم کلرام فیلیمکون داد و یک قرص داد گفت سرما خورده و خیلی سریع باید درمان بشه
    خیلی ناراحتم قطره و قرص را 12 ساعت 1 بار بهش بدم قطره را داخل چشمش بچکونم و قرص را هم داخل اب دونش حل کنم

سلام
    قاعدتا" باید نحوه ودستور درمان را اقای دکتر به شما میگفتند . قرصی که به شما دادند چیست؟ قطره برای سرما خوردگی کار بردی خاصی نداره. مهم انتی بیوتیکی هست که مصرف میشه .
    پیشنهاد میدم نام قرص را در بخش بیماری با اقای بیماری با اقای دکتر برهانی در میان بگذارید.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    دوست گرامی همونطور که جناب فائقی نژاد فرمودند قرص سرما خوردگی اصلا و ابدا تاثیری نداره
    اگر به دامپزشک خوب دسترسی ندارید (که ظاهرا اینطوره) با جناب فائقی نژاد مشورت کنید در خصوص نوع و میزان آنتی بیوتیک برای مصرف خوراکی طوطیتون
    ایشون تجربشون زیاده در این زمینه

موفق باشید

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    این عکس جدیدش هست
    چرا نمیگذاره توی سایت اپلود کنم؟
    اسم کپسولی هم که بهش داده سولفا دیازین + تریمتوپریم
    http://up3 .i ra n b log.com/images/7sq8ei32s8y0qc8ucs2.jpg

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    اینا دارو های ضدالتهاب و ضد باکتریه ولی من تا حالا ندیدم تو تهران کسی تجویز کنه برای طوطی
    به هر حال بهترین را اینه که یا تو تاپیک دکتر برهانی کیا مطرح کنید یا به آقای فائقی نژاد پیغام بدید

موفق باشید
    آژیده

صفحه 438 از 1238 نخستنخست ... 338388419420421422423424425426427428429430431432433434435436437438439440441442443444445446447448449450451452453454455456457488538938 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)