کاربر موثر

شماره عضویت
    18
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad 222 نمایش پست ها
    سلام
    بعضی کاسکوها در ابتدای ورودشون به خونه وقتی میترسند غار میکشن بعضی میچسبند به دیواره قفس و بعضی میرن کف.بعد از یه مدت درست میشن.

سلام
    تمام این مواردی که گفتید درسته اما کف قفس رفتن حتی چسبیدن به دیواره ی قفس در طولای مدت فقط ریشه در ترس نداره و باید دلیل استرسی بیش از حد پرنده شناسایی و حل بشه تا به مشکل نخوره
    خیلی از خاکستری هایی که جوجه هستند بعد از پیش اومدن این حالت ممکنه تلف بشند و یا این ترس در سال ها بعد هم دیده شه در رفتار پرنده
    معمولا خاکستری ها ترس رو با حالت تهاجمی و پوش دادن پرها و در نهایت با جیغ بروز میدهند ( گاهی هم فقط با کشیدن پر ها به سمت عقب و گردن به سمت جلو این حالت قابل مشاهدست )

کاربر موثر

شماره عضویت
    18
    نقل قول نوشته اصلی توسط ?FARYAD نمایش پست ها
    دوستان سلام من عضو جدید هستم وخوشحالم از آشناییتون

یک سوال داشتم آیا سرماخوردگی از انسان به کاسکو سرایت میکنه یا نه ،آنفولانزا نه سرما خوردگی معمولی
    اگه سرایت میکنه راه حلش چیه

سلام
    خوش امدید
    به لینک های زیر مراجعه کنید لطفا :
    بیماری سرما خوردگی کاسکو و طوطی – سرماخوردگی کاسکو و طوطی | کاسکو سخنگو جوجه کاسکو فروش کاسکو خرید کاسکو فروش جوجه کاسکو طوطی سن تربیت ط

زمانی که سرما خوردگی داریم با طوطی بازی کنیم؟ | کاسکو سخنگو جوجه کاسکو فروش کاسکو خرید کاسکو فروش جوجه کاسکو طوطی سن تربیت طوطی خاکستری آف

کاربر موثر

شماره عضویت
    18
    نقل قول نوشته اصلی توسط ?FARYAD نمایش پست ها
    ممنون از بابت پاسخ
    یک سوال دیگه هم داشتم کاسکوی من تخمه نمی خوره عاشق کرفسه لوبیا قرمز میبینه خودشو میکشه توی یکی از تایپیکها خوندم کرفس مشکل زاست درسته

دادن کرفس مشکلی نداره اما وقتی از سبزیجات و حبوبات استقبال خوبی میکنه شما هم غذا های متنوعی در اختیارش بزار
    میتونی با خوندن تاپیک مواد های غذایی مورد نیاز پرندت رو بشنای ولی به اختصار چند موردش رو عرض میکنم
    کلم بروکلی - کرفس - هویج ( خام - اب پز - بخار پز ) - سیب - حبوباته پخته - دانه های مادر و جوانه زده - استخوان - سفیده ی تخم مرغ و ....
    همونطور که دوستمون هم گفتند باید در دادن انواع غذا تعادل حفظ بشه و جیره ی غذایی متنوعی با توجه به هر فصل برای پرنده در نظر گرفته شه

کاربر موثر

شماره عضویت
    4085
    نقل قول نوشته اصلی توسط کسری نمایش پست ها

سلام
    تمام این مواردی که گفتید درسته اما کف قفس رفتن حتی چسبیدن به دیواره ی قفس در طولای مدت فقط ریشه در ترس نداره و باید دلیل استرسی بیش از حد پرنده شناسایی و حل بشه تا به مشکل نخوره
    خیلی از خاکستری هایی که جوجه هستند بعد از پیش اومدن این حالت ممکنه تلف بشند و یا این ترس در سال ها بعد هم دیده شه در رفتار پرنده
    معمولا خاکستری ها ترس رو با حالت تهاجمی و پوش دادن پرها و در نهایت با جیغ بروز میدهند ( گاهی هم فقط با کشیدن پر ها به سمت عقب و گردن به سمت جلو این حالت قابل مشاهدست )
    دقیقا من هم انجام این کارها در ابتدای ورود جوجه خاکستری به خونه بود نه در بلند مدت.هر چند که دلیل همچین استرسی را هم پیدا کردن احتمالا کار سختی باید باشه.

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    با سپاس از همه شما
    منو بخاطر رفتن کاسکو به کف قفس خیلی حساس کردید ، وقتی وارد اتاق می شم می ره کف قفس ولی خودش بعد از مدتی می آید بالا و بازی می کنه ؛ البته دیشب برای اینکه بهم اعتماد کنه ، سر چوب بستنی خیلی کم عسل زدم ( البته می دونم باید مصرف مواد قندی محدود باشه) بردم طرفش اول غار می زد ولی وقتی کمی خورد خوشش اومد ، غر می زد و می خورد . همین مسئله باعث شد تا آخر شب با من دوست باشه و جواب حرفهای منو با سوت و سر و صدا می داد. بالاخره باید یکجوری رابطه دوستی برقرار بشه .
    راستی از اسمش بگم ، دلم نیامد به نام نیکی صدایش کنم اسم جدید برایش انتخاب کردم اول صداش کردم مانی ولی فکر کنم اسم شازده بیشتر بهش بیاد چون وقتی بهش می گم شازده پسر سریع عکس العمل نشان می ده.

کاربر موثر

شماره عضویت
    187
    نقل قول نوشته اصلی توسط mrhbt80 نمایش پست ها
    با سلام من قفس کاسکوم رو که از همین معمولیها بود عوض کردم و قفس جدیش تقریبا 1/5 برابره قبلی هست و بالاش حالت شیروان ماند شیبداره ولی از دیروز که توش رفته همش گوشه بالاش رودیواره میره و روی چوبش نمیاد. البته از امروز هم حرف میزنه و هم غذاشو میخوره. یه کم واسش نگرانم چون 6-7 سال تو قفس قبلیش بوده. سعی کردم دون خوریشم تو همون حالت قفس قدیمیش باشه. شما پیشنهادی ندارین که زودتر به این قفسش عادت بکنه؟
    با تشکر
    همینطور که شهرزاد خانوم توضیح دادن انتقال طوطی از قفسی به قفس دیگه شرایطی داره که گفتن
    البته شما از لفظ کلمه ی عادت استفاده کردید که یعنی گذشت زمان ، هرچیزی باید زمان ازش بگذره تا عادت بشه...

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    یک عکس زیبا از 2 کاسکو

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و مرغ مینا
    شماره عضویت
    5478

شادی

سلام من تازه یک هفته است یک کاسکو گرفتم اسمش شادی خیلی آرومه اولش اصلا غذا نمی خورد شبها وقتی اتاق خاموش و تاریک بود غذا میخورد الان غذا میخوره اما هیچ صدایی از خودش در نمیاره اول صدای میداد اما الان کمتر شده ولی به جز اون هیچ صدای دیگه ای از خودش در نیاورده من خیلی دوسش دارم چکار کنم تا به شور و سرو صدا بیفته ممنونم از شما لطفا راهنمایی بکنید منو
    خداحافظ موفق وپیروز باشید . من منتظر جواب شما هستم
    :smile (22):

همکار قدیمی (مدیر انجمن متفرقه)

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری (کاسکو)
    شماره عضویت
    3654
    نقل قول نوشته اصلی توسط لیلی امیدی نمایش پست ها
    سلام من تازه یک هفته است یک کاسکو گرفتم اسمش شادی خیلی آرومه اولش اصلا غذا نمی خورد شبها وقتی اتاق خاموش و تاریک بود غذا میخورد الان غذا میخوره اما هیچ صدایی از خودش در نمیاره اول صدای میداد اما الان کمتر شده ولی به جز اون هیچ صدای دیگه ای از خودش در نیاورده من خیلی دوسش دارم چکار کنم تا به شور و سرو صدا بیفته ممنونم از شما لطفا راهنمایی بکنید منو
    سلام
    ورودتان را به خانواده پارسي پت تبريك ميگم
    يه تبريك ديگه به خاطر خاكستريدون(شادي)
    دوست عزيز شما تا يك هفته ديگه به غير از تعويض آب و غذا هيچ كاري به كارش نداشته باشيد تا خوب با محيط اطراف و اشخاص خانواده آشنايي پيدا كنه بعد بقيه مراحل هست كه اگر مشكلي داشتيد بپرسيد دوستان جوابگو هستند.تو اين مدت اگر فرصت داشتيد ميتونيد تاپيك طوطي خاكستري را مرور كنيد خيلي از سيوالهاتونا اونجا ميتونيد پيدا كند بعد اگر سيوالي بي جواب موند بپرسيد دوستان در خدمتند.
    موفق و پيروز باشيد

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی / سگ
    شماره عضویت
    5438
    نقل قول نوشته اصلی توسط لیلی امیدی نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    بهتون تبریک میگم، خوشحال میشیم بعد چند روز که کاسکوتون با محیط آشنائی پیدا کرد چند تا عکس ازش بزارید و معرفیش کنید
    ممنون

صفحه 437 از 1238 نخستنخست ... 337387418419420421422423424425426427428429430431432433434435436437438439440441442443444445446447448449450451452453454455456487537937 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)