کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عـروس هـلندی
    شماره عضویت
    3163
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها

100 بار گفتم بازم میگم.طوطی شما نیاز به آرامش داره و شما ظاهرا دوست داری به هر شکلی این آرامشو ازش بگیری!!!
    نیازی نیست با دست بهش غذا بدی فعلا بزار با شرایط منزلتون کنار بیاد و عادت کنه به جای جدیدش.

چشم بابک جان.همین کار رو میکنم.بازم مرسی :smile (2):

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط hosein_b نمایش پست ها
    من که خیلی اصرار به بیرون آوردنش ندارم . اما لازم نیست که گاهی اوقات بیاد بیرون از قفس؟؟
    جو پرک خیلی دوست داره. ایرادی نداره بهش بدم؟؟

عزیزم الان با بال کامل اصلا صلاح نیست اگر از چیزی بترسه و بپره به خاطر روشنایی پنجره به طرف ان بره یا به لوستر برخورد کنه اسیب میبینه میترسه و..... ایا می ارزد؟
    ایرادی نداره جوی پرک بدین ولی سعی کنید به غذاهای مختلف عادتش بدین

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    5450
    با سلام من قفس کاسکوم رو که از همین معمولیها بود عوض کردم و قفس جدیش تقریبا 1/5 برابره قبلی هست و بالاش حالت شیروان ماند شیبداره ولی از دیروز که توش رفته همش گوشه بالاش رودیواره میره و روی چوبش نمیاد. البته از امروز هم حرف میزنه و هم غذاشو میخوره. یه کم واسش نگرانم چون 6-7 سال تو قفس قبلیش بوده. سعی کردم دون خوریشم تو همون حالت قفس قدیمیش باشه. شما پیشنهادی ندارین که زودتر به این قفسش عادت بکنه؟
    با تشکر

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط mrhbt80 نمایش پست ها
    با سلام من قفس کاسکوم رو که از همین معمولیها بود عوض کردم و قفس جدیش تقریبا 1/5 برابره قبلی هست و بالاش حالت شیروان ماند شیبداره ولی از دیروز که توش رفته همش گوشه بالاش رودیواره میره و روی چوبش نمیاد. البته از امروز هم حرف میزنه و هم غذاشو میخوره. یه کم واسش نگرانم چون 6-7 سال تو قفس قبلیش بوده. سعی کردم دون خوریشم تو همون حالت قفس قدیمیش باشه. شما پیشنهادی ندارین که زودتر به این قفسش عادت بکنه؟
    با تشکر
    نباید اینجوری منتقلش می کردین باید قفس جدید رو می زاشتی تا ببینتش چشمش بهش عادت کنه یک وقت ها می یاد بیرون بزارید روش قفس نوردی کنه این جدید بودن یکم براش کم بشه بعد یکی یکی اسباب بازیها رو منتقل کنید به قفس جدید در آخر خودش رو حدود 20روز1ماه باید بزارین ببینتش

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4092
    سلام
    من مطلبی را به فرمایش جناب اژیده اضافه کنم . در مکانهای سر بسته که مولد گرما وجود داره بر اثر عدم سیرکولیشن درست هوا بخار آب موجود در هوای محیط کم شده و محیط هوای خشکی پیدا میکنه برای بهتر زیستن طوطی یک کاسه اب در نزدیکی قفس بگذارید تا بر اثر تبخیر اب در کاسه مقداری از رطوبت جبران بشه.

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    با تشکر از همه دوستان که توی این مدت با حرفهای محبت امیزشون به من امید و دلگرمی دادند و مخصوصا آقای آژیده که از شب اول که نیکی گم شده راهنمای من بودند تا زمانی که یک جوجوی دیگه برایم پیدا کردند . این هفته با نامیدی کامل برگشتم تهران چون هیچ کس ازش خبری نداشت . ولی قبل از رفتن یک کاسکوی چشم طوسی غرغرو خریدم ، عین پسربچه های شر می مونه وقتی توی اتاق تنهاست سوت می زنه و بازی می کنه و جیغ می کشه ولی موقعی که من توی اتاقم ساکت کف قفس می شینه و منو نگاه می کنه فقط موقع تعویض غذا غار می زنه ، ماشاله خیلی شکمو است هرچی برایش می زارم می خوره ، از کلم بروکلی و لوبیا سبز ، سیب ، پرتقال ، نارنگی ، خیار ، هویج ، کدو حلوایی و ... هرچی فکرش را بکنی ، فکر کن با این اشتها منو ورشکست میکنه .
    راستی یادم رفت از وضع ظاهری اش بگم (چون فعلا نمی تونم ازش عکس بزارم) خیلی سیاهه ، طفلکی نیکی مثل برف سفید بود ، خانم و با شخصیت ، ولی این یکی مثل بچه های سر چهار راه پاهاش سیاهه و انتهای پرهاش و دمش کاملا سیاهه ، قیافه بامزه ای داره ، امیدوارم بتونه با من کنار بیاد /

کاربر موثر

شماره عضویت
    18
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    با تشکر از همه دوستان که توی این مدت با حرفهای محبت امیزشون به من امید و دلگرمی دادند و مخصوصا آقای آژیده که از شب اول که نیکی گم شده راهنمای من بودند تا زمانی که یک جوجوی دیگه برایم پیدا کردند . این هفته با نامیدی کامل برگشتم تهران چون هیچ کس ازش خبری نداشت . ولی قبل از رفتن یک کاسکوی چشم طوسی غرغرو خریدم ، عین پسربچه های شر می مونه وقتی توی اتاق تنهاست سوت می زنه و بازی می کنه و جیغ می کشه ولی موقعی که من توی اتاقم ساکت کف قفس می شینه و منو نگاه می کنه فقط موقع تعویض غذا غار می زنه ، ماشاله خیلی شکمو است هرچی برایش می زارم می خوره ، از کلم بروکلی و لوبیا سبز ، سیب ، پرتقال ، نارنگی ، خیار ، هویج ، کدو حلوایی و ... هرچی فکرش را بکنی ، فکر کن با این اشتها منو ورشکست میکنه .
    راستی یادم رفت از وضع ظاهری اش بگم (چون فعلا نمی تونم ازش عکس بزارم) خیلی سیاهه ، طفلکی نیکی مثل برف سفید بود ، خانم و با شخصیت ، ولی این یکی مثل بچه های سر چهار راه پاهاش سیاهه و انتهای پرهاش و دمش کاملا سیاهه ، قیافه بامزه ای داره ، امیدوارم بتونه با من کنار بیاد /

سلام
    فکر کنم به فکر چیپ باید باشیم واسه پرنده هامون :smile (249):
    یکی از پرنده های منم چند وقت پیش با وجود رام بودن و سخنگو بودن و .... وقتی بردیمش مهمونی از پنجره فرار کرد و دیگه هم پیداش نکردیم و چون به محیط اطراف اونجا هم اشنا نبود انتظار برگشتنش رو هم نمیشد داشت
    درسته که بهتره پرها کوتاه باشند اما بعضی اوقات اونقدر پرنده رام و تربیت شده هست که اصلا از پرنده انتظار فرار نمیشه داشت

تو پرنده ی جدیدتون نارنگی و خیار رو بهتره حذف کنید و کلم بروکلی رو تا میخوره براش بزارید که تقریبا غنی ترین و مناسب ترین غذا واسه خاکستری هاست

وقتی شما رو میبینه و کف قفس میشینه ممکنه به خاطر ترس و احساس امنیت نکردن باشه که این شرایط امنیت رو به مرور باید براش مهیا کنید
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    4494
    سلام
    راجع به سخن گویی سوال داشتم.
    بچه ها آیا خاکستری شما اون حرفهای که با جواب همراه هست رو فقط جوابشو به شما میده؟
    مثلا من از یک هفته پیش اینو با جوجو کار می کنم که وقتی بهش میگم "پیشی چی میگه؟" بگه"میو"
    از دو روز بعدش وقتی ازش می پرسیدم جوابمو میداد. حالا امروز صبح دیدم خودشم داره این جمله رو میگه و بعد جوابشم میده

من برای حرف زدن بهش جایزه نمیدم چون به اندازه کافی پر حرف شده. حتی از بین حرف هایی که در طول روز ازمون میشنوه هم چند تا شو یاد گرفته و تکرار می کنه.
    فکر کنم کوکوی من از اون خاکستری ها باشه که آدمو راحت لو بده

و اینکه خیلی سعی می کنه کلمات مختلف رو بدزده و تکرار کنه. واسه همین میبینه دو سه کلمه رو کامل یاد نگرفته کلمه بعدی رو هم تمرین می کنه.
    من وقتی دیدم اینجوریه یک کلمه یک کلمه باهاش کار می کردم تا کامل یاد بگیره ولی بلا خودش دید من باهاش کار نمی کنم از بین حرف های ما میدزده و تکرار می کنه.

منو راهنمایی کنین که با این بچه حرف گوش نکن چطوری حرف بزنم.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mhsa نمایش پست ها
    سلام
    راجع به سخن گویی سوال داشتم.
    بچه ها آیا خاکستری شما اون حرفهای که با جواب همراه هست رو فقط جوابشو به شما میده؟
    مثلا من از یک هفته پیش اینو با جوجو کار می کنم که وقتی بهش میگم "پیشی چی میگه؟" بگه"میو"
    از دو روز بعدش وقتی ازش می پرسیدم جوابمو میداد. حالا امروز صبح دیدم خودشم داره این جمله رو میگه و بعد جوابشم میده

من برای حرف زدن بهش جایزه نمیدم چون به اندازه کافی پر حرف شده. حتی از بین حرف هایی که در طول روز ازمون میشنوه هم چند تا شو یاد گرفته و تکرار می کنه.
    فکر کنم کوکوی من از اون خاکستری ها باشه که آدمو راحت لو بده

و اینکه خیلی سعی می کنه کلمات مختلف رو بدزده و تکرار کنه. واسه همین میبینه دو سه کلمه رو کامل یاد نگرفته کلمه بعدی رو هم تمرین می کنه.
    من وقتی دیدم اینجوریه یک کلمه یک کلمه باهاش کار می کردم تا کامل یاد بگیره ولی بلا خودش دید من باهاش کار نمی کنم از بین حرف های ما میدزده و تکرار می کنه.

منو راهنمایی کنین که با این بچه حرف گوش نکن چطوری حرف بزنم.

سلام

تنها راهش شرطی کردنه...
    وقتی جواب دلخواه شما رو داد جایزه بدید
    خیلی سریع متوجه جوابی که منجر به گرفتن جایزه و تشویق از سمت شماست میشن

حتی تو مسابقات بزرگ و رسمی هم تمام ترینر ها از جایزه استفاده میکنن

موفق باشید

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4092
    دوستان عزیز
    منظورم از این پست استرس وارد کردن به شما نیست ولی بعضی وقتها ندانستن کار دست ادم میده . چندی پیش کاربر دکتر شهروز امدند و گفتند که طوطیشون کف قفس میخوابه و شیرین کاری انجانم میده همان موقع عرض کردم کف قفس رفتن نشانه خوبی نیست و مواظب باشید که برای ایشان حرف من قابل قبول نبود تا اینکه متاسفانه بعد چند روز خبر مر گ کاسکو را شنیدم !
    خانم سودابه اگر کف قفس رفتن طوطی ادامه پیدا کنه نیاز به جستجوی دلیل داره اگر همانطور که کسری جان گفتند از سر ترس باشه که باید روز به روز بهتر بشه وگر نه.....!
    مراقب باشید

صفحه 435 از 1238 نخستنخست ... 335385416417418419420421422423424425426427428429430431432433434435436437438439440441442443444445446447448449450451452453454485535935 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)