همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط Roham نمایش پست ها
    سلام من حدود یک هفته نبودم بعد از این همه خبر های نچندان خوبی که درمورد شکستن پر و پرکن شدن :62:کاسکوی بچه ها شنیدم میخوام یه خبر خوب بدم :smile (249):
    این یه هفته که من و عسل باهم رفته بودیم مسافرت عسل من به حرف اومده :smile (4)::smile (4)::smile (4)::smile (4):
    :smile (4)::smile (4)::smile (4)::smile (4)::smile (4)::smile (4)::smile (4):
    خیلی خوشحالم اولین کلمه ای که گفت سلام بود و قسمت جالبش اینجاست که من اصلا باهاش سلام کار نکردم فقط صبح ها که کاورش رو بر میداشتم بهش میگفتم سلام در عرض 2 روز عسل و الو رو هم گفته والبته یه حرف دیگه پسرم توی خونه وقتی کاراته بازی میکنه میگه هودا هودا جالب اینجاست که عسل خیلی خوشگل تکرار میکنه:93:
    از کلماتی که من باهاش تمرین میکردم فقط عسل رو میگه ظاهرا هر چی خوشش میاد یاد میگیره به نظرتون برنامم رو باهاش چه طوری تنظیم کنم ضمنا میخوام پنج تن رو باهاش شروع کنم به نظرتون یکی یکی شروع کنم و وقتی اون رو یاد گرفت برم سروقت بعدی :85:

سلام
    دقیقا همینطور هست طوطی هر چیزی که میخواهد میگه اما از بین کلماتی که شما در اختیارش میگذارید. برای 5 تن حتما همه را با فاصله های معین و پشت سر هم تکرار کنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    TUTI
    شماره عضویت
    4843
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad نمایش پست ها
    کاسکوها همشون اولش به شدت از انسان می ترسن .شما کاسکوت از اول پیش خودت بود؟چند وقت بود داشتینش؟چه مراحلی طی کردین؟

کاسکوی من هم پرکن بود و به شدت از خانوم ها می ترسید قبلش صاحب خوبی نداشته گویا الان 3سال هست که دارمش پرکنیش خوب شد دیگه از خانوم ها نمی ترسه خیلی هم باهاشون بازی می کنه
    سلام
    کاسکوی من 6 ماهی هست پیشمه و از اول پیشم نبوده چشم زرد بود که خریدم . کاسکوی آرومی هست جیغ نمی زنه نوک نمی زنه فقط می ترسه منم چون می دیدم می ترسه گذاشتم اول بهم اعتماد کنه بعد مراحل روی دست اومدن و سر دادن رو باهاش کار کنم.
    کاسکوی منم از مردا میترسه وقتی مردی می رفت پیشش خودشو باد می کرد و می لرزید.
    بچه ها لطفا بگین چه تغذیه ای براش خوبه تو این حالت و اینکه حمام می شه بردش؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط PIKO نمایش پست ها
    سلام
    کاسکوی من 6 ماهی هست پیشمه و از اول پیشم نبوده چشم زرد بود که خریدم . کاسکوی آرومی هست جیغ نمی زنه نوک نمی زنه فقط می ترسه منم چون می دیدم می ترسه گذاشتم اول بهم اعتماد کنه بعد مراحل روی دست اومدن و سر دادن رو باهاش کار کنم.
    کاسکوی منم از مردا میترسه وقتی مردی می رفت پیشش خودشو باد می کرد و می لرزید.
    بچه ها لطفا بگین چه تغذیه ای براش خوبه تو این حالت و اینکه حمام می شه بردش؟

سلام من نظر خودم را بیان میکنم انتخاب با شماست .
    به توجه به سرعت پر کنی طوطی شما میشه گفت که از چیزی به شدت ترسیده و یا اینکه چیزی که به شدت میترسیده براش یاد اوری شده با توجه به سن کاسکوی شما امید بهبود خیلی کم هست ولی شاید با دادن 10 قطره پرو متازین (در خصوص ارام بخش با دکتر برهانی مشورت کنید)در ظرف ابش و دادن غذاهایی مثل ارزن و تخم کتان و گشنیز و جعفری کاهو به میزان کم احتمال بهبودی را متصور بود ولی ....
    من جای شماباشم فکر جایگزین مناسب خواهم بود (البته عذر میخواهم که بی پرده و یاس اور صحبت کردم ولی من عادت ندارم امید بیهوده به کسی بدهم امیدی که تبدیل به یاس بشه خیلی درد اور هست!

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    TUTI
    شماره عضویت
    4843
    نقل قول نوشته اصلی توسط فائقی نژاد نمایش پست ها
    سلام من نظر خودم را بیان میکنم انتخاب با شماست .
    به توجه به سرعت پر کنی طوطی شما میشه گفت که از چیزی به شدت ترسیده و یا اینکه چیزی که به شدت میترسیده براش یاد اوری شده با توجه به سن کاسکوی شما امید بهبود خیلی کم هست ولی شاید با دادن 10 قطره پرو متازین (در خصوص ارام بخش با دکتر برهانی مشورت کنید)در ظرف ابش و دادن غذاهایی مثل ارزن و تخم کتان و گشنیز و جعفری کاهو به میزان کم احتمال بهبودی را متصور بود ولی ....
    من جای شماباشم فکر جایگزین مناسب خواهم بود (البته عذر میخواهم که بی پرده و یاس اور صحبت کردم ولی من عادت ندارم امید بیهوده به کسی بدهم امیدی که تبدیل به یاس بشه خیلی درد اور هست!
    سلام مرسی از پاسختون . اینکه می گید امید بهبود خیلی کمه یعنی میمیره یا اینکه همینطور می مونه ؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    سلام دوستان
    کاسکو من از پر ریزی بیرون اومده اما الان دستمو میگیره و روی دستم نمیاد چیکار کنم چشم زرده

کاربر موثر

شماره عضویت
    4085
    نقل قول نوشته اصلی توسط فائقی نژاد نمایش پست ها
    سر کار خانم شهرزاد
    با نهایت احترام به نظر جنابعالی بنده هم دیدگاهم را بیان میکنم
    این برگه ها رو هر کسی میتونه تایپ و پرینت کنه و اعتبار چندانی نداره مثل شناسنامه هایی که دامپزشکهای خودمون برای طوطی صادر میکنند که اصلا ارزش نداره . ولی کاسکوهایی که سری اول اوایل بهار امسال وارد شد پرورشی بودند و این امر دقیقا با مطالعه رفتاری و اناتومی پرنده قابل مشاهده بود ولی بعد از ان شد یک دکان کاسبی ! و هر چی جوجه وارداتی از پاکستان و مشهد بود یک حلقه پا کردند و با نام حلقه پا فروختند
    سلام
    حالا چطوری میشه پرورشی حقیقی را ازاین پرورشیهای قلابی و دارو خورده تشخیص داد؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    سلام
    یه موردی پیش اومده که من رو سردر گم کرده لطفا راهنمایی کنید
    عسل اوایل ورودش پر جوی میکرد که خدا رو شکر خوب شد البته الان هم وقتهایی که عصبی بشه یا کسی اذیتش کنه یه پرش رو قیچی میکنه ولی نکته اینجاست که حدود 2 روزی هستش که پرهای با ریشه توی قفسش پیدا میکنم قبلا خیلی کم شاید هر 2 هفته یه دونه میدیدم ولی الان شده روزی 5 تا 6 تا و همشون هم تقریبا از یک نوع پر هستند پرهای نسبتا ریز که میتونه مال گردن باشه ندیدم که خودش بکنه ولی میترسم که کارخودش باشه در مورد توی لک رفتن هم امسال هنوز نرفته و خیلی هم جنب و جوشش زیاده مثلا اگه در روز 12 ساعت بیدار باشه 7 ساعت تا 8 ساعتش رو قفس نوردی میکنه میشه راهنمایی بکنید از کجا میتونم بفهمم که دوره لکش شروع شده یا که خودش میکنه چکار کنم لطفا کمک کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    چند دقیقه قبل این مطلب رو توی یکی ازسایتها خوندم نظر بدین ببینم درسته یا غلط لطفا علتش رو هم بگین

استفاده از گیاه مریم نخودی در درمان پرکنی

به این گونه هست این گیاه رااز عطاری ها بخرید، این گیاه کلفتی طحال را لاغر می کند .داروی یرقان است اما، اشتباه نکنید نباید به کاسکوتون بدید بخوره ، اون که خریدید تمیز کنید و سپس بریزید تا یه قابلمه آب که نیمه پر باشه هر چی غلظتش بیشتر باشه بهتر جواب میده .سپس به مدت 2 ساعت میجوشونید ، بعد که حسابی رنگ انداخت توی اب سپس آب اون رو توی ظرف جدا بریزید و بزارید خنک بشه علفهاشو بگیرید فقط عصاره گیاه تو آب باشه سپس بریزید توی اسپری آب پاش و به پر کاسکو بپاشید هر روز...بعد از یک هفته میبینید که دیگه کاسکو یه پر هم نمیریزه!

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    سلام.
    من فکر نمی کنم درست باشه . چون که پرکنی یه بیماری روحی روانی هست. که علت هاش می تونه ترس، استرس، افسردگی و این قبیل موارد باشه . با پاشیدن این مایع روی پر استرس و ترس از بین نمی ره
    اگر با این گیاه درمان بشه باید اون اسپری هایی که به پر و بال طوطی ها می زنند تا طوطی با پرها کاری نداشته باشه هم جواب بده. در حالی که اصلا جواب نمی ده . و تاثیر زیادی نداره . خیلی از طوطی ها هم وقتی چیزی به پر و بالشون ریخته می شه ، عصبی تر می شن و بیشتر و بد تر از قبل پرهاشون رو می کنند.

حالا منتظر نظر بقیه ی دوستان هم باشید .
    ویرایش توسط hsoonheb : 11th October 2011 در ساعت 01:33 PM

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط PIKO نمایش پست ها
    سلام مرسی از پاسختون . اینکه می گید امید بهبود خیلی کمه یعنی میمیره یا اینکه همینطور می مونه ؟

سلام
    به هیچ وجه منظور بنده مردن پرنده نیست بحث ما بر سر مشکل پرکنی و بهبود ان و دوباره اتفاق افتادن ان هست

نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    سلام دوستان

کاسکو من از پر ریزی بیرون اومده اما الان دستمو میگیره و روی دستم نمیاد چیکار کنم چشم زرده

سلام
    بهش فرصت بدین تا خودش رو پیدا کنه به نظر من به شما مثل قبل اعتماد نداره فکر کنید تاره خریدینش و از ابتدا با نرمی و بدون توقع قبل رفتار کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad 222 نمایش پست ها
    سلام
    حالا چطوری میشه پرورشی حقیقی را ازاین پرورشیهای قلابی و دارو خورده تشخیص داد؟

سلام
    هیچ نشانه خاصی نداره فقط کمی بر میگرده به تجربه و بیشتر به شانس تا اونجایی که من خبر دارم الان جوجه پرورشی در بازار موجود نیست

سلام
    یه موردی پیش اومده که من رو سردر گم کرده لطفا راهنمایی کنید
    عسل اوایل ورودش پر جوی میکرد که خدا رو شکر خوب شد البته الان هم وقتهایی که عصبی بشه یا کسی اذیتش کنه یه پرش رو قیچی میکنه ولی نکته اینجاست که حدود 2 روزی هستش که پرهای با ریشه توی قفسش پیدا میکنم قبلا خیلی کم شاید هر 2 هفته یه دونه میدیدم ولی الان شده روزی 5 تا 6 تا و همشون هم تقریبا از یک نوع پر هستند پرهای نسبتا ریز که میتونه مال گردن باشه ندیدم که خودش بکنه ولی میترسم که کارخودش باشه در مورد توی لک رفتن هم امسال هنوز نرفته و خیلی هم جنب و جوشش زیاده مثلا اگه در روز 12 ساعت بیدار باشه 7 ساعت تا 8 ساعتش رو قفس نوردی میکنه میشه راهنمایی بکنید از کجا میتونم بفهمم که دوره لکش شروع شده یا که خودش میکنه چکار کنم لطفا کمک کنید

سلام
    اگر پرها با ریشه هستند جای نگرانی نیست و احتمالا بنا به تغییر رفتار توی لک رفته است

چند دقیقه قبل این مطلب رو توی یکی ازسایتها خوندم نظر بدین ببینم درسته یا غلط لطفا علتش رو هم بگین

استفاده از گیاه مریم نخودی در درمان پرکنی

به این گونه هست این گیاه رااز عطاری ها بخرید، این گیاه کلفتی طحال را لاغر می کند .داروی یرقان است اما، اشتباه نکنید نباید به کاسکوتون بدید بخوره ، اون که خریدید تمیز کنید و سپس بریزید تا یه قابلمه آب که نیمه پر باشه هر چی غلظتش بیشتر باشه بهتر جواب میده .سپس به مدت 2 ساعت میجوشونید ، بعد که حسابی رنگ انداخت توی اب سپس آب اون رو توی ظرف جدا بریزید و بزارید خنک بشه علفهاشو بگیرید فقط عصاره گیاه تو آب باشه سپس بریزید توی اسپری آب پاش و به پر کاسکو بپاشید هر روز...بعد از یک هفته میبینید که دیگه کاسکو یه پر هم نمیریزه!

سلام

ببینید دوست عزیز این گیاه و یا امثال ان مزه تلخ دارند و کاسکو با مزه مزه کردن ان از ور رفتن به پر ها منصرف میشه( البته این یک فرضیه هست)حتی اسپری این مزه در بازار کما بیش یافت میشه ولی نظر بنده این هست که اینها داروی پر ریزی نیست باید فکر علاج واقعی بود

صفحه 430 از 1238 نخستنخست ... 330380411412413414415416417418419420421422423424425426427428429430431432433434435436437438439440441442443444445446447448449480530930 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)