مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط فائقی نژاد نمایش پست ها
    سلام

من عذر میخواهم که بی پرده صحبت میکنم ولی خانم مهشای عزیز شما با این روش مطمئنا ایم کاسکو را با مشکل مواجه خواهید کرد کاسکوی شما از بس باهاش بازی کردین مست مسته !!
    برای کاسکو تو این سن یک بلا هست . میدونید اگر این مستی به اوج برسه و نتونه ..... پر کن میشه؟قبلا هم خدمتتنو عرض کرد کاسکو برای بازی مناسب نیشت اگر میخواهین پرده برای بازی داشته باشید کاکادو بگیرید انطور هم به خودتان هم به پرنده لطمه میزنید
    به انتهای ساقه پر در عکس اول توجه کنید رنگ کبود داره بر اثر شدت ضربه پر شکسته و پرنده را اذیت کرده و اون هم ترتیبش رو داده

شما رو به خدا(همه دوستان ) اینقدر با کاسکو بازی نکنید این پرنده برای بازی مناسب نیست !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

البته باز هم از اینکه بی پروا صحبت کردم ومعذرت میخواهم ولی به خدا کلیپ را که دیدم خیلی برای پرنده ناراحت شدم.این کارها لطف در حق پرنده نیست ظلمه برای لذت خودمون این طفلی ها رو ازار ندیم
    سلام . آقای فائقی نژاد من متوجه منظور شما نشدم .یعنی با کاسکو نباید بازی کرد ؟؟ بازی کردن جزئی از فطرت طوطی هاست کاسکو هم مثل همه طوطی های دیگه نیاز به توجه و بازی کردن داره . این باعث میشه طوطی ها وقتی که خیلی بچه هستن ما رو به عنوان پدر و مادر خودشون بدونن، وقتی بزرگتر میشن به عنوان همبازی و وقتی هم که به سن بلوغ می رسن ما رو به عنوان جفت خودشون می دونن . این مراحل اتفاق می افته پس دلیلی نداره که ما با کاسکو بازی نکنیم . بازی کردن جزئی از طبیعت کاسکو هاست . مراحلی که گفتم اتفاق میوفته ولی ما چون نمی تونیم جفتشون باشیم نباید بذاریم این رفتارا تقویت شه .علت این که این حالت ادامه پیدا می کنه و تقویت میشه اینه که ما بمونیم کنارش و اجازه بدیم تو اون حالت بمونه که اینکار اشتباهه و مطمئنا طوطی رو دچار مشکل می کنه . ولی مطمئن باشید طوطی ای که به این مرحله برسه با بازی نکردن و توجه نکردن زودتر پرکن میشه . شاید از اولش نباید بذاریم این حالت براشون پیش بیاد با رعایت این که همه اعضای یه خونواده به یه اندازه بهش محبت و توجه کنن و یا باهاش بازی کنن .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mhsa نمایش پست ها
    سلام
    بچه ها همین الان که جوجوم بیرون بود داشت بال بال میزد که یهو یکی از شاهپر هاش که تازه هم در اومده بود افتاد. وقتی برداشتمش دیدم که خونیه و جدا شده.
    عکسشو گذاشتم.
    من به کوکو حواسم هست با پرهاش ور نمیره اصلا.
    فقط تنها چیزی که هست 4 روز پیش وقتی بیرون بود یهو از دستم پرید و خورد زمین.
    ممکنه اون روز این شاهپرش صدمه دیده باشه؟.
    البته من شاهپرهاشو کوتاه کرده بودم و تو پرریزیش از هر بالش فعلا یه شاهپر بلند شده بود.
    خیلی نگرانم کرده. به نظرتون چی می تونه باشه؟

سلام . خونریزی نداره الان ؟؟

وقتی یه پر خونی آسیب ببینه و بشکنه دیگه رشد نمی کنه . احتمالا تو لکی بعدی حتما می افته خودش ولی این احتمال هم هست که بمونه هرچند که احتمالش خیلی کمه .پس حتما به دکتر نشون بده که اگه نیاز بود بکشه .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    4494
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . خونریزی نداره الان ؟؟

وقتی یه پر خونی آسیب ببینه و بشکنه دیگه رشد نمی کنه . احتمالا تو لکی بعدی حتما می افته خودش ولی این احتمال هم هست که بمونه هرچند که احتمالش خیلی کمه .پس حتما به دکتر نشون بده که اگه نیاز بود بکشه .
    سلام
    نه خونریزی نداره.
    اینجا دکتر خوب متخصص پرندگان نداریم.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    سلام . آقای فائقی نژاد من متوجه منظور شما نشدم .یعنی با کاسکو نباید بازی کرد ؟؟ بازی کردن جزئی از فطرت طوطی هاست کاسکو هم مثل همه طوطی های دیگه نیاز به توجه و بازی کردن داره . این باعث میشه طوطی ها وقتی که خیلی بچه هستن ما رو به عنوان پدر و مادر خودشون بدونن، وقتی بزرگتر میشن به عنوان همبازی و وقتی هم که به سن بلوغ می رسن ما رو به عنوان جفت خودشون می دونن . این مراحل اتفاق می افته پس دلیلی نداره که ما با کاسکو بازی نکنیم . بازی کردن جزئی از طبیعت کاسکو هاست . مراحلی که گفتم اتفاق میوفته ولی ما چون نمی تونیم جفتشون باشیم نباید بذاریم این رفتارا تقویت شه .علت این که این حالت ادامه پیدا می کنه و تقویت میشه اینه که ما بمونیم کنارش و اجازه بدیم تو اون حالت بمونه که اینکار اشتباهه و مطمئنا طوطی رو دچار مشکل می کنه . ولی مطمئن باشید طوطی ای که به این مرحله برسه با بازی نکردن و توجه نکردن زودتر پرکن میشه . شاید از اولش نباید بذاریم این حالت براشون پیش بیاد با رعایت این که همه اعضای یه خونواده به یه اندازه بهش محبت و توجه کنن و یا باهاش بازی کنن .

سلام خانم سپیده
    با نهایت احترام به نظر جنابعالی

هر حیوانی سرشتی داره و سرشت کاسکو تقلید صدا هست و کاکاتو و ماکائو کارشون حرکات اکرباتیک هست و.. منظور من این نیست که با کاسکو بازی نشه ! ولی حد را باید رعایت کرد با رعایت نکردنش این مشکلات پیش میاد که حیوان به این صورت مست میشه همین نوع رفتار رو شما با کاکاتو و ماکائو انجام بدین به ندرت مستی میکنند چون ذاتشون میطلبه که بازی گری کنند ولی کاسکو این خاصیت را کمتر داره من همیشه عرض کردم برای اینکه پرنده دستی داشته باشم و از بازی با ان لذت ببریم کاسکو گزینه خوبی نیست چرا که این حیوان بسیار احساساتی هست و برای همین در خطر هست. من هم همین را عرض میکنم قبل از اینکه پرنده به این مرز برسه باید احساساتمون رو کنترل کنیم چون پرنده توانایی کنترل احساسات رو نداره.

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط فائقی نژاد نمایش پست ها

سلام خانم سپیده
    با نهایت احترام به نظر جنابعالی

هر حیوانی سرشتی داره و سرشت کاسکو تقلید صدا هست و کاکاتو و ماکائو کارشون حرکات اکرباتیک هست و.. منظور من این نیست که با کاسکو بازی نشه ! ولی حد را باید رعایت کرد با رعایت نکردنش این مشکلات پیش میاد که حیوان به این صورت مست میشه همین نوع رفتار رو شما با کاکاتو و ماکائو انجام بدین به ندرت مستی میکنند چون ذاتشون میطلبه که بازی گری کنند ولی کاسکو این خاصیت را کمتر داره من همیشه عرض کردم برای اینکه پرنده دستی داشته باشم و از بازی با ان لذت ببریم کاسکو گزینه خوبی نیست چرا که این حیوان بسیار احساساتی هست و برای همین در خطر هست. من هم همین را عرض میکنم قبل از اینکه پرنده به این مرز برسه باید احساساتمون رو کنترل کنیم چون پرنده توانایی کنترل احساسات رو نداره.
    با سلام
    به دوستان عزیز
    من چیزی از خصوصیات طوطی نمی دونم ولی در این مورد می خوام چیزی رو که دیدم رو براتون بگم
    یکی از دوستان پدر من یک کاسکو داره که بعد از فوت همسرش این کاسکو رو یکی از دوستاش بهش هدیه میده (حدود 12 سال پیش)
    این کاسکو به علت این که این اقا واسوس دارند میشه گفت اصلا از قفس بیرون نمیاد (بیشتر بخاطر حمام کردن از قفس بیرون میاد)جالب به گفته این اقا در طول این 12 سال به ندرت سعی کردن به این حیون اموزش صحبت کردن بدن .ولی باورتون نمیشه این پرنده به قدری صحبت میکنه که ادم رو کلافه میکنه به قدری که وقتی مهمان دارند ایشون جای طوطی داخل حمام هستش.
    قفس این پرنده تنها چیزی که برای سرگرم کردن این پرنده داره یک قفل هستش
    این بحث بالا اوردن خیلی برام جالب بود الان که داشتم برمی گشتم خونه این اقا رو دیدم و در این رابطه از ایشون سوال کردم
    کلی به من خندید و گفت حالت خوبه ....!طوطی مگه بالا میاره ؟
    الان که پست جناب فائقی نژاد رو خوندم فهمیدم که این حیون چرا در این 12 سال این کار رو انجام نداده
    تاپیک بود که قبلا خوندم که راهنمای خوبی برای انتخاب طوطی و خواسته هایی که از طوطی داریم(که پیداش نکردم اگر اشتباه نکنم شهرزاد عزیز زحمت ترجمه اش رو کشیده بودن)
    یادم در اون تاپیک خلق و خوی و استعداد انواع طوطی ها توضیح داده شده بود

جسارت بنده رو ببخشید که در این رابطه پست زدم

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12
    سلام بچه ها همین الان که جوجوم بیرون بود داشت بال بال میزد که یهو یکی از شاهپر هاش که تازه هم در اومده بود افتاد. وقتی برداشتمش دیدم که خونیه و جدا شده.عکسشو گذاشتم.من به کوکو حواسم هست با پرهاش ور نمیره اصلا. فقط تنها چیزی که هست 4 روز پیش وقتی بیرون بود یهو از دستم پرید و خورد زمین.ممکنه اون روز این شاهپرش صدمه دیده باشه؟.البته من شاهپرهاشو کوتاه کرده بودم و تو پرریزیش از هر بالش فعلا یه شاهپر بلند شده بود.خیلی نگرانم کرده. به نظرتون چی می تونه باشه؟
    در رابطه با کبوتر با این اتفاق زیاد روبرو شدم
    فصل تابستان زمانی هستش که کسانی که کبوتر دارند و کبوترهاشون که سنی بالای 2 سال دارند برای استراحت حیون در گرمای تابستان اقدام به کشیدن پرها و شاه پرهای حیون می کنند زمانیکه پرهای حیون هنوز کامل در نیامده بعضی وقت ها که حیون با دیدن کلاغ ،گربه و ... رم می کنه این اتفاق در اثر ضرب دیدن پرها حیون که به اصطلاح هنور صاف نشد می افته حالا چه در اثر خوردن به مانع یا همنوع و یا اینکه چون پر هنوز خونی هستش و طاقت تحمل کردن وزن حیون که در زمان استراحت سنگین هم شده رو نداره میشکنه معمولا برای اینکه مابقی پر مونده در غلاف پر که داخل بال پرنده هستش باید صبر کرد اگر مابقی پر قابل کشیدن باشه که اون پر کشیده میشه یا اینکه زمان تولک حیون این پر مثل سایر پر ها می افته ولی اگر تمام پر افتاده باشه به وسیله لخته خونی که در روزنه پر بوجود میادروزنه پر بسته میشه و در اصطلاح پر کور میشه که باید یک ادم کارکشته در این وضعیت مشکل پر حیون رو رفع کنه گفتنی است در این حالت این پر تا پایان عمر پرنده مثل سایر پر ها صاف در نمیاد

منبع مشاهدات خودم و اطلاعات و تجربه 60 ساله پرنده بازی پدرم
    ویرایش توسط shellman2008 : 2nd October 2011 در ساعت 05:54 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام

طوطی خاکستری تو طبیعت فقط صدا تقلید نمیکنه!تقلید صدا فقط یکی از تفریحات و رفتار های کاسکو هاست.مسلما هر چی بیشتر حبس بشه و از سایر علائق و غرایضش دور بمونه بیشتر به سخن گویی روی میاره(تنها دلخوشیش میشه حرف زدن و تقلید صدا) ولی این معنیش این نیست که واقعا طوطی خوشحاله ....
    این پرنده نیاز به زندگی اجتماعی و گروهی داره.چطور ممکنه طوطی رو که تو طبیعت همه عمرش به بازی و معاشقه با جفتش و یا صعود از درختان و یا حتی پرواز کردن میگذره رو تو یه قفس نگه داریم بدون اونکه باهاش بازی کنیم یا روابط عاطفی باهاش داشته باشیم
    کاسکوی بالغ هم همیشه مست نیست و فقط تو مقاطع خاصی نسبت به صاحبش رفتار های ج ن سی نشون میده.برای مثال بهار ... که اونم خیلی راحت میشه حواسش رو با اسباب بازی و ... پرت کرد.به هر حال وقتی به این مرحله میرسن این رفتار رو حتی نسبت به تلفن و کنترل تلویزیون و پتو و بالش هم بروز میدن!!!!!!!!!!!!!! مثلا برای یه عروسک یا اسباب بازی بالا میارن

صرف اینکه کاسکویی در قفس خیلی زیاد صحبت کنه دلیل بر زندگی راحت و مناسب اون نیست.هر چقدر توجه به طوطی بیشتر و بیشتر باشه (به شرط داشتن استمرار) بهتره

کاسکو و تمام طوطی هایی که از نظر هوشی به کاسکو نزدیک هستند معمولا صاحب خودشون رو به عنوان جفت خودشون انتخاب میکنند

اگر مشکلاتی از این قبیل با طوطیتون دارید پیشنهاد میکنم بیشتر از میوه و سبزیجات استفاده کنید و از دادن غذا هایی مثل پسته و گردو و ... خود داری کنید<br>

موفق باشید
    ویرایش توسط بابک آژیده : 3rd October 2011 در ساعت 01:06 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    4494
    سلام
    در مورد پر جوجوم که شکسته. من اینجا متخصص پرندگان نمی شناسم ولی وامپزشک هست.
    نمیدونم کارشون در چه حده. می تونم ببرم پیششون برای دیدن پر ها؟
    البته خودم اصلا دلم نمیاد پر هاش رو بکشن.
    واقعا سخته.
    حالا حتما باید کشیده بشن؟
    اگه به اصطلاح کور بشه مشکلی پیش میاره؟
    چون ما که بلاخره شاه پر ها رو کوتاه می کنیم.

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12
    سلام
    واقعا سخته.
    در مورد کبوتر این مهمه که این عارضه رفع بشه (به علت اینکه پرنده بیشتر در فضای باز پرواز پرواز میکنه و این عارضه اختلال در پرواز حیون بوجود میاره)
    اگر این عارضه رفع نشه باعث میشه پر حیون تا اخر عمرش در نیاد (محل در اومدن پر گوشت میاره و کاملا بشته میشه )
    بهتر با دامپزشک در مورد اینکه مشکل بوجود میاد یا نه مشورت کنید

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    سلام
    واقعا سخته.
    سلام مهسا جون
    لازم نیست که همه پرها کشیده بشن ، فقط اون پری که شکسته اگر لازم باشه کشیده میشه ، همونطور که سپیده جون این پر دیگه رشد نمیکنه ( مثل پری که کوتاه میکنیم ) احتمال اینکه ساقه این پر بیافته تو دوران پرریزی هست اما چون پر خونی بوده اگر به دکتر نشون بدی خیلی بهتره و اگر لازم بود اجازه بده بکشه پر رو.

صفحه 428 از 1238 نخستنخست ... 328378409410411412413414415416417418419420421422423424425426427428429430431432433434435436437438439440441442443444445446447478528928 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)