مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    نیکی رفت ، برای همیشه ! آخر هفته پیش رفتیم شمال ، تازه رسیده بودیم طبق معمول نیکی رفت و نشست روی شانه شهرام ، یک 10 دقیقه ای گذشت تا خواست اونو برگرداند به قفسش پر زد و رفت . شوکه شده بودم ، رفت نشست روی سقف شیروانی ، هر چی صدایش کردیم چون شب بود ما را نمی دید و فقط جواب می داد . شب تا صبح نخوابیدم و صبر کردیم تا هوا روشن بشه ، از ساعت 5 توی شالیزارها و باغها و خانه های اطراف گشتم ولی هیچ اثری ازش نبود . محلی ها گفتند شاید شغال خورده باشدش . خیلی گریه کردم . دلم می سوخت . دو روز بعد توی حیاط ایستاده بودم و تا شهرام را صدا کردم نیکی جواب داد صدایش خیلی دور بود پی صدا را گرفتم تا به جنگل رسیدیم سر شاخه یک درخت تبریزی 20 متری نشسته بود . تا شهرام را دید گفت بابا ، بابا
    هرچی صدایش کردم پایین نیامد که نیامد ، دیروز با چشم گریان برگشتیم خانه ، وقتی رسیدم خانه و جای خالیش را دیدیم هر دو زدیم زیر گریه . خیلی سخته اصلا نمی تونم جای خالیش را تحمل کنم . محلی ها گفتند دیگه ببخش به سبزی جنگل و دنبالش نباش . اصلا دلم نمی خواهد بروم خانه . جای خالیش را ببینم .
    جناب اقای آژیده از اینکه توی این چند روز مزاحم شما شدیم بازهم عذرخواهی می کنم .
    سلام .سودابه جون خیلی ناراحت شدم .امیدوارم پیداش کنی ولی توروخدا زودتر ، اینجا بارونه و خیلی هوا سرده . خدا کنه الان پیش یکی از محلی های اونجا باشه .ما رو بی خبر نذار

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    4931
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    نیکی رفت ، برای همیشه ! آخر هفته پیش رفتیم شمال ، تازه رسیده بودیم طبق معمول نیکی رفت و نشست روی شانه شهرام ، یک 10 دقیقه ای گذشت تا خواست اونو برگرداند به قفسش پر زد و رفت . شوکه شده بودم ، رفت نشست روی سقف شیروانی ، هر چی صدایش کردیم چون شب بود ما را نمی دید و فقط جواب می داد . شب تا صبح نخوابیدم و صبر کردیم تا هوا روشن بشه ، از ساعت 5 توی شالیزارها و باغها و خانه های اطراف گشتم ولی هیچ اثری ازش نبود . محلی ها گفتند شاید شغال خورده باشدش . خیلی گریه کردم . دلم می سوخت . دو روز بعد توی حیاط ایستاده بودم و تا شهرام را صدا کردم نیکی جواب داد صدایش خیلی دور بود پی صدا را گرفتم تا به جنگل رسیدیم سر شاخه یک درخت تبریزی 20 متری نشسته بود . تا شهرام را دید گفت بابا ، بابا
    هرچی صدایش کردم پایین نیامد که نیامد ، دیروز با چشم گریان برگشتیم خانه ، وقتی رسیدم خانه و جای خالیش را دیدیم هر دو زدیم زیر گریه . خیلی سخته اصلا نمی تونم جای خالیش را تحمل کنم . محلی ها گفتند دیگه ببخش به سبزی جنگل و دنبالش نباش . اصلا دلم نمی خواهد بروم خانه . جای خالیش را ببینم .
    جناب اقای آژیده از اینکه توی این چند روز مزاحم شما شدیم بازهم عذرخواهی می کنم .
    وای خیلی ناراحت شدم امیدوارم که پیدا بشه ولی امیدوارم که حداقل یکی از محلی ها پیداش کنه که حداقل از سرما نمیره بازم امیدوارم که پیدا بشه خیلی ناراحت شدم

کاربر موثر

شماره عضویت
    4085
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad نمایش پست ها
    پرهاشو کشیدن خوب زمان می بره در بیاد همون کاسکویی که می گفتین اینجوری هست؟
    سلام
    نه این طوطی یکی از دوستان بود که وضع پر هاش را قرار شد من از دوستان بپرسم تا بلکه معالجه بشه.جالب اینکه چند تا پر هم شیف بودند ولی کج در آمده بودند مثل دندونی که از سرجای خودش بیرون نیاد و کج دربیاد.
    ممنون

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad 222 نمایش پست ها
    سلام
    نه این طوطی یکی از دوستان بود که وضع پر هاش را قرار شد من از دوستان بپرسم تا بلکه معالجه بشه.جالب اینکه چند تا پر هم شیف بودند ولی کج در آمده بودند مثل دندونی که از سرجای خودش بیرون نیاد و کج دربیاد.
    ممنون
    سلام
    اینکه پر در عرض 7 ماه اصلا در نیومده باشه عجیبه و همینطور کج در اومدن پرها ، گاهی ممکنه پر به میله قفس و ... گیر کنه و کج بشه اما اینکه از اول کج و نا منظم خارج بشه به نظر عادی نیست ، خوبه که با دکتر مشورت کنید.
    موفق باشید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    4494
    سلام دوستان.
    من جوجوم باز برام ادای بالا آوردن رو در میاره. و تازگی ها هم یه کارهایی می کنه که من متوجه نمیشم.
    براتون ازش یه کلیپ گذاشتم تا بهتر نظر بدین.
    من باید وروجک چیکار کنم؟

MVI_0751

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mhsa نمایش پست ها
    سلام و تشكر سپيده جون.
    راستش اين جوجوي من كاملا رو دست اومدن رو ياد گرفته بود. من با جايزه دادن اونو رو دست آوردم. الانم وقتي تخمه رو رو دستم ببينه و دلش بخواد مياد رو دستم و همينكه تخمه رو گرفت مي پره پايين.

راستي يه سوال.
    من براي پارك بازي كوكو كه دارم ميسازم از چوب درخت بيد (نه بيد مجنون) استفاده كردم. موردي كه نداره؟
    سلام .من منظورم این نبود که جوجوی شما بلد نیست بیاد روی دست . گاهی وقتا با اینکه طوطی رام رام هست و روی دست اومدن رو هم بلده کاملا و هیچ ترسی نداره از دست ،ولی دوست نداره روی دست بیاد و وقتی دست رو می بریم سمتش یا دور میشه یا هولش میده یه طرف دیگه . بعضی وقتا طوطی منم اینجوری میشه که با روشی که تو اون پست گفتم دوباره روی دست اومدن براش جذاب میشه . که البته خود شما بیشتر با رفتارش آشنا هستی شاید این کار واسه طوطی من تاثیر داشته باشه:smile (142):

سلام دوستان.
    من جوجوم باز برام ادای بالا آوردن رو در میاره. و تازگی ها هم یه کارهایی می کنه که من متوجه نمیشم.
    براتون ازش یه کلیپ گذاشتم تا بهتر نظر بدین.
    من باید وروجک چیکار کنم؟

MVI_0751

کلیپ جوجوی منو که دیدی فکر کنم .طوطی منم دقیقا اینجوریه . دوباره می ذارم ببینی :

کلیپ جوجو

ببین طوطی ها این رفتار رو برای جفتشون نشون می دن .براش غذا بالا میارن اینا رفتارهای جفت یابی هستن. پس طبیعیه که نباید این رفتارها رو به ما نشون بدن .چون ما نمی تونیم نقش جفت رو براشون ایفا کنیم . نباید اجازه بدی این رفتار رو ادامه بده .وقتی دیدی داره اینکارو انجام میده دور شو ازش و تا وقتی به حالت عادی برنگشته نرو کنارش .غذاهای گرم کمتر بهش بده کمتر بوسش کن و کمتر نازش کن ... .اجازه نده تو رو به عنوان جفت خودش انتخاب کنه . این دقیقا جوابیه که به صبا دادم .

قرار بود دربارش تحقیق کنم بذارم ولی فرصت نشد .از امروز شروع می کنم .امیدوارم زود آماده شه:smile (111):

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    4494
    سلام سپیده جونم
    مرسی از جوابت
    راستش یه مدت سعی کردم که کمتر نازش کنم تقریبا دو ماه پیش، ولی وقتی ازم ناز می خواست و من بی اعتنایی می کردم خیلی ناراحت میشد. کلا اونم باهام بداخلاق شده بود.

آخه تقصیر خودمم هست انقدر دوستش دارم که خدا میدوونه ، نمیتونم بوسش نکنم خووووووووووب

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام سپیده جونم
    مرسی از جوابت
    راستش یه مدت سعی کردم که کمتر نازش کنم تقریبا دو ماه پیش، ولی وقتی ازم ناز می خواست و من بی اعتنایی می کردم خیلی ناراحت میشد. کلا اونم باهام بداخلاق شده بود.

آخه تقصیر خودمم هست انقدر دوستش دارم که خدا میدوونه ، نمیتونم بوسش نکنم خووووووووووب
    آره می دونم چی می گی ولی همیشه این حالتی نمیشن یعنی وقتی ناز دادن یا بوس دادن زیاد طولانی نشه این حالت کمتر براشون پیش میاد .البته گاهی اوقات کلا با نزدیک شدن به اونا هم شروع می کنن به بالا آوردن و تند تند نفس کشیدن .مثلا طوطی من صبح که دارم از قفس بیرونش میارم اینجوریه .هر صبح اصلا استثنا نداره .حالا خوبیش اینه که من وقتی میذارمش سر جاش باید همون لحظه برم سر کار و خونه نیستم .تو این فیلم دیدی چجوری چسبیده به دستم ؟ اصلا ول نمی کنه دستمو .بعضی وقتا هم که نشستم پشت کامپیوتر همین مدلی می چسبه به دستم .من بزور یه متنو تایپ می کنم ... منم طوطیمو ناز می دم بوسشم می کنم همیشه اینجوری نمیشه . ولی وقتی این حالت پیش اومد کاری بهش نداشته باش . مطمئن باش اینقدر دوست داره که با دور شدنت تو اون لحظه ناراحت نشه . می تونی زمان ناز دادن رو بیشتر کنی ولی مدتش رو کمتر . طوطیه من اگه یکم ناز دادنش از حد بگذره اینجوری میشه پس مدتش رو کوتاه کن و لحظه ای که بدون ناز دادن هم اینجوری میشه نازش نده و کارایی که تو پست قبلی گفتم رو نکن . همین><

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    4494
    سلام
    بچه ها همین الان که جوجوم بیرون بود داشت بال بال میزد که یهو یکی از شاهپر هاش که تازه هم در اومده بود افتاد. وقتی برداشتمش دیدم که خونیه و جدا شده.
    عکسشو گذاشتم.
    من به کوکو حواسم هست با پرهاش ور نمیره اصلا.
    فقط تنها چیزی که هست 4 روز پیش وقتی بیرون بود یهو از دستم پرید و خورد زمین.
    ممکنه اون روز این شاهپرش صدمه دیده باشه؟.
    البته من شاهپرهاشو کوتاه کرده بودم و تو پرریزیش از هر بالش فعلا یه شاهپر بلند شده بود.
    خیلی نگرانم کرده. به نظرتون چی می تونه باشه؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    سلام
    بچه ها همین الان که جوجوم بیرون بود داشت بال بال میزد که یهو یکی از شاهپر هاش که تازه هم در اومده بود افتاد. وقتی برداشتمش دیدم که خونیه و جدا شده.
    عکسشو گذاشتم.
    من به کوکو حواسم هست با پرهاش ور نمیره اصلا.
    فقط تنها چیزی که هست 4 روز پیش وقتی بیرون بود یهو از دستم پرید و خورد زمین.
    ممکنه اون روز این شاهپرش صدمه دیده باشه؟.
    البته من شاهپرهاشو کوتاه کرده بودم و تو پرریزیش از هر بالش فعلا یه شاهپر بلند شده بود.
    خیلی نگرانم کرده. به نظرتون چی می تونه باشه؟

سلام

من عذر میخواهم که بی پرده صحبت میکنم ولی خانم مهشای عزیز شما با این روش مطمئنا ایم کاسکو را با مشکل مواجه خواهید کرد کاسکوی شما از بس باهاش بازی کردین مست مسته !!
    برای کاسکو تو این سن یک بلا هست . میدونید اگر این مستی به اوج برسه و نتونه ..... پر کن میشه؟قبلا هم خدمتتنو عرض کرد کاسکو برای بازی مناسب نیشت اگر میخواهین پرده برای بازی داشته باشید کاکادو بگیرید انطور هم به خودتان هم به پرنده لطمه میزنید
    به انتهای ساقه پر در عکس اول توجه کنید رنگ کبود داره بر اثر شدت ضربه پر شکسته و پرنده را اذیت کرده و اون هم ترتیبش رو داده

شما رو به خدا(همه دوستان ) اینقدر با کاسکو بازی نکنید این پرنده برای بازی مناسب نیست !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

البته باز هم از اینکه بی پروا صحبت کردم ومعذرت میخواهم ولی به خدا کلیپ را که دیدم خیلی برای پرنده ناراحت شدم.این کارها لطف در حق پرنده نیست ظلمه برای لذت خودمون این طفلی ها رو ازار ندیم

صفحه 427 از 1238 نخستنخست ... 327377408409410411412413414415416417418419420421422423424425426427428429430431432433434435436437438439440441442443444445446477527927 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)