کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خاکستری کنگو
    شماره عضویت
    4934
    نقل قول نوشته اصلی توسط aminvictor نمایش پست ها
    سلام بچه ها این اطلاعات کامل داود هست 2 روز بود که 1 صدای عجیبی میداد و موقع مدفوع احساس کردم بهش فشار میاد بردم دکتر گفتش بیماری ویروسی گرفته و این دارو ها رو داد آموکسی سیلین 125 تا هفت روز
    کالریت ( ors)
    شربت موکولین تا 4 روز
    شربت ب کمپلکس تا 6 روز
    مصرف شود ولی این دارو ها رو که میدم اسهال شدید میگیره و کسل میشه 1 روز قطعشون کردم حالش بهتر شد ولی تا دوباره میدم اسهال میشه حتی دیروز اسهالش همراه با خون شده بود خواستم ببینم داروها رو بدم بهش یا نه ممنون از راهنمایتون
    دوست من ایتجا کسی دکتر نیست
    اطلاعات همه ی ما در حد عامیانس
    مثلا من میدونم ors جلوگیری میکنه از اسهال و باعث برگشت آب و الکنرولیت بدن میشه
    اگه شما در مورد آمورش ترفند یا رفتار شناسی یا ... کمک میخوای من شخصا در خدمت شمام
    ولی بهتره عینا این شرح حال رو تو بخش بیماری های پرندگان از دکتر برهانی کیا بپرسی،ایشون بهنرین کسی هستن که تو این زمینه ها میتونن شما رو کمک کنن....
    موفق باشی دوست من
    شهروز

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یک چند وقتی نبودم
    کاسکو من فکر کنم از پر ریزی رفته بیرون چون خیلی سر و صدا میکنه و صداهای عجیب غریب در میاره ایا درست میگم؟
    سلام
    معمولا وقتی کاسکو تو لک میره رفتارش تغییر میکنه مثلا هانی من تلفظ کلماتش بد میشه و بی حوصله میشه اما وقتی از لک خارج میشه خیلی خوب میشه هم تلفظ ش و ... ، احتمالا طوطی شما هم به خاطر تو لک رفتنش سر و صداش کم شده بوده و الان داره نرمال میشه.

سلام بچه ها این اطلاعات کامل داود هست 2 روز بود که 1 صدای عجیبی میداد و موقع مدفوع احساس کردم بهش فشار میاد بردم دکتر گفتش بیماری ویروسی گرفته و این دارو ها رو داد آموکسی سیلین 125 تا هفت روز
    کالریت ( ors)
    شربت موکولین تا 4 روز
    شربت ب کمپلکس تا 6 روز
    مصرف شود ولی این دارو ها رو که میدم اسهال شدید میگیره و کسل میشه 1 روز قطعشون کردم حالش بهتر شد ولی تا دوباره میدم اسهال میشه حتی دیروز اسهالش همراه با خون شده بود خواستم ببینم داروها رو بدم بهش یا نه ممنون از راهنمایتون
    سلام دوست عزیز
    اگر طوطیمون رو پیش دامپزشک میبریم باید کاملا به حرفهاش گوش بدیم اگر هم شک و شبه ایی برامون پیش اومد یا با خود همون دامپزشک مشورت کنیم یا با یه دامپزشک حاذق دیگه ، شما میتونید همونطور که آقای فائقی نژاد گفتن با دکتر برهانی کیا مشورت کنید . اما این خوب نیست که در مورد دارو دادن و ندادن و مسائلی مربوط به پزشکی با افرادی که خیلی وارد نیستن در زمینه دامپزشکی مشورت کنید .
    موفق باشید و امیدوارم زودتر حال طوطیتون خوب شه.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    کالریت ( ors)
    شربت موکولین تا 4 روز
    شربت ب کمپلکس تا 6 روز

سلام
    من فقط نظرم رو عرض میکنم و اصلا صلاحیت پزشکی ندارم.
    1- همانطور که عرض کردم اموکسی ها غالبا حساسیت زا هستند و اسهل به همرا دارند
    2- در حالت مریضی معمولا ب کمپلکس به طوطی نباید داد شما به بچه ادمیزاد هم که ب کمپلکس میدین مزاجش رو به هم میریزه

من جای شما باشم ors میدم و به یک دکتر حاذق نشونش میدم اگر طوطی براتون ارزشمنده با توجه به اینکه اسهال کشنده است بیاریدش تهران و دکتر برهانی ویزیتش کنه(پیشنهاد)

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    4931
    نقل قول نوشته اصلی توسط فائقی نژاد نمایش پست ها
    سلام
    من فقط نظرم رو عرض میکنم و اصلا صلاحیت پزشکی ندارم.
    1- همانطور که عرض کردم اموکسی ها غالبا حساسیت زا هستند و اسهل به همرا دارند
    2- در حالت مریضی معمولا ب کمپلکس به طوطی نباید داد شما به بچه ادمیزاد هم که ب کمپلکس میدین مزاجش رو به هم میریزه

من جای شما باشم ors میدم و به یک دکتر حاذق نشونش میدم اگر طوطی براتون ارزشمنده با توجه به اینکه اسهال کشنده است بیاریدش تهران و دکتر برهانی ویزیتش کنه(پیشنهاد)
    سلام
    امروز میبرمش اصفهان من خودم شاهین شهر هستم ولی 1 متخصص پیدا کردم ببرم نشون اون بدم ببینم چی میگه خبرش رو میدم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    سلام
    امروز میبرمش اصفهان من خودم شاهین شهر هستم ولی 1 متخصص پیدا کردم ببرم نشون اون بدم ببینم چی میگه خبرش رو میدم

امیدوارم خبر سلامتیش رو زودتر بشنویم/

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    4931
    سلام
    از اصفهان برگشتم رفتم پیش متخصص و نسخه ایی که اون دکتر داده بود رو با خودم بردم دکتر تا داود رو دید گفت این که داقونه و گفت چی شده منم شرح حالش رو گفتم و نسخه رو نشونش دادم گفت که این آموکسی سیلین با این مقدار مصرف برای 1 بچه 20 کیلویی مصرف میشه نه 1 طوطی 300 گرمی و گفت این کبدش داغون شده با این داروها حالا ببرش و 2 روز دیگه اگر زنده بود بیارش تا بهت بگم چه کار کنی در حال حاظر هر دارویی بدم ممکنه بدتر بشه گفت مدفوعش که خوبه علائم ظاهری هم نداره (آب ریزش بینی و ...) احتمالا انگل روده گرفته بود یا رودهاش متورم شده بود بخاطر نخود زیادی که خورده بود ولی این داروهای به این قویی احتیاج نبود برای این جوجه حالا قرار شد 4 شنبه ببرمش دوباره گفت تو این مدت فقط غذای مقوی بهش بدم و ویتامین که قوی بشه
    به نظر شما چی بدم؟
    حالا اگر فوش بدم به این دکتری که این داروهارو داد میگین چرا فوش میدی ولی این دکتر داود منو تا مرگ برد اگر نمیره فقط از بچه ها خواهش میکنم روی دکتری که حیونشون رو میبرن حساس باشن واقعا بعضی ها چیزی سرشون نمیشه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط tala نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    آیا کاسکوها حافظه خوبی دارن؟و در صورت طرد شده و سپرده شدن به کس دیگه ناراحت می شن یا نه براشون مهم نیست و زود عادت می کنن
    سلام . دوستان جواب شما رو دادن . به نظر من هم اگه طوطی به اعضای خونواده وابسته شده باشه به مشکل روحی دچار میشه حالا پرکنی حالت شدیدشه ولی حتما تاثیر بدی روش می ذاره .جدا از وابستگیش به یک فرد ، ورودش به یه محیط جدید با اعضای جدید هم براش سخته چون باید دوباره خودشو سازگار کنه با اونا . مگه اینکه نتونسته باشه با اون خونواده قبلی رابطه خوبی برقرار کنه که در این صورت فقط عادت کردن به محیط و خانواده جدید براش دردسر سازه که اونم بستگی به خونواده ای داره که می خوان ازش نگهداری کنن .

سلام
    بچه ها برای داود دعا کنید امروز بردمش دکتر گفت که ویروس گرفته و 1 مشت دارو داد و گفت غذاش رو به هیچ عنوان تغییر نده و هفته دیگه دوباره بیارش که چکش کنم گفتش که 50% میمونه ترو خدا دعا کنید از دستش ندم:smile (57):
    دکتر گفت اگر بتونه این مرحله رو تحمل کنه میتونه زنده بمونه و همه چیز به خودش بستگی داره وای وای اصلا باورم نمیشه خیلی سر حال بود و من برای این صدای که ار خودش در میاورد بردمش دکتر و 1 کم امروز احساس کردم سر حال نیست خدا کنه خوب بشه
    سلام
    از اصفهان برگشتم رفتم پیش متخصص و نسخه ایی که اون دکتر داده بود رو با خودم بردم دکتر تا داود رو دید گفت این که داقونه و گفت چی شده منم شرح حالش رو گفتم و نسخه رو نشونش دادم گفت که این آموکسی سیلین با این مقدار مصرف برای 1 بچه 20 کیلویی مصرف میشه نه 1 طوطی 300 گرمی و گفت این کبدش داغون شده با این داروها حالا ببرش و 2 روز دیگه اگر زنده بود بیارش تا بهت بگم چه کار کنی در حال حاظر هر دارویی بدم ممکنه بدتر بشه گفت مدفوعش که خوبه علائم ظاهری هم نداره (آب ریزش بینی و ...) احتمالا انگل روده گرفته بود یا رودهاش متورم شده بود بخاطر نخود زیادی که خورده بود ولی این داروهای به این قویی احتیاج نبود برای این جوجه حالا قرار شد 4 شنبه ببرمش دوباره گفت تو این مدت فقط غذای مقوی بهش بدم و ویتامین که قوی بشه
    به نظر شما چی بدم؟
    حالا اگر فوش بدم به این دکتری که این داروهارو داد میگین چرا فوش میدی ولی این دکتر داود منو تا مرگ برد اگر نمیره فقط از بچه ها خواهش میکنم روی دکتری که حیونشون رو میبرن حساس باشن واقعا بعضی ها چیزی سرشون نمیشه
    دوست عزیز منم با آقای آژیده موافقم . این صدا رو من زمانی از طوطی هام شنیدم که غذا می خواستن . میبینی وقتی دستتو میبری چجوری دهنشو باز می کنه .طوطی شما خیلی سنش کمه . وقتی هم میری سمتش گفتی بیشتر این صدا رو در میاره چون غذا می خواد . این صدا اصلا علامت بیماری نیست . من کاملا این صدا برام آشناست . البته طوطی های من وقتی این صدا رو در میاوردن که هنوز یاد نگرفته بودن تنهایی غذا بخورن .با توجه به سنش این صدا کاملا طبیعیه. دکتر به خاطر این صدا گفت ویروس گرفته ؟
    می تونی گندم و جو و ذرت رو بپزی و هربار ولرم بهش بدی بخوره . تو آبش هم می تونی عسل بریزی . عسل برای مواقعی که طوطی ضعیف میشه خیلی خوبه ولی بهتره درباره غذاش هم با همون دکتر مشورت کنی .

امیدوارم هرچه زودتر خوب بشه
    ویرایش توسط sepideh : 29th August 2011 در ساعت 11:46 PM

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط dr_shahrooz نمایش پست ها
    سپیده جان با سلام ، من یکی 2 تا سوال از شما داشتم :
    1.شما تا چند ماهگی به جوجه خاکسنری ها،غذا دادن رو پیشنهاد میکنین ؟
    2.با قاشق بهتره بدیم یا سرنگ ؟ اگه سرنگ،چه مدلی ؟
    3.بهترین معجونی که شما برای غذا دادن به جوجه خاکستری ها پیشنهاد میکنین چیه ؟
    4.هر چند وقت یک بار باید داد ؟
    5.چه دوزی باید داد ؟
    ممنون
    سلام.ببخشید دیر شد . زمانی که جوجه هامو بزرگ کردم اطلاعات زیادی نداشتم پس من به کسی پیشنهادی نمی کنم.

1. من به 2 تا طوطیه اولم تا دو ماهگی سرلاک دادم بعد اون سرلاک رو گذاشتم کنار یه غذایی که دوست داداشم گفت که درست کنیم براشون .ترکیبی بود که خودش به جوجه هاش می داد. گندم و جو و گوشت مرغ پخته شده که همشو باهم تو مولینکس مخلوط کردیم و این غذا رو هم مثل سرلاک بهشون میدادیم .اصلا غذای خوشمزه ای نبود . ولی خیلی دوست داشتن . بعد که پراشون کامل تر شد تو 3 ماهگی روزی یه بار اون ترکیبو میدادم و حبوبات پخته شده و ولرم هم به غذاییشون اضافه کردم .. کم کم هم حذفش کردم اون ترکیبو .میوه هم اول از سیب شروع کردم خودم تیکه تیکه بهشون می دادم .بعد هم تو 4 ماهگی تخمه خودم براشون درست می کردم ولی پوستشو میذاشتم یه تیکه بمونه که یاد بگیرن چجوری از پوست درش بیارن .در روز 10 15 عدد میدادم بهشون .بعد که یاد گرفتن خودشون تخمه بشکنن. پسته هم خودم براشون درست می کردم چون خیلی بزرگ بود .. همه اینا رو کم کم اضافه کردم به غذاییشون .

2.اول سرنگ .سرنگ معمولی استفاده کردم . الان فکر می کنم خانم شیکرا یه سرنگ برای غذا دادن به جوجه ها پیدا کردن که بهتره خودشون توضیح بدن .بعد با قاشق و بعد با دست .

3 و 4 و 5. همون که بالا گفتم .من از معجون خاصی استفاده نکردم . غذاهاشون همون بود که بالا گفتم . وقتی خیلی بچه بودن هر 4 ساعت به 4 ساعت غذا میدادم بهشون. بزرگتر که شدن مقدار غذا و فاصله زمانیش بیشتر شد .

نقل قول نوشته اصلی توسط dr_shahrooz نمایش پست ها
    تا حالا کسی دیده بود طوطی بخوابه کف قفس این مدلی ؟

تازه حالا چون اومدم عکس بندازم کلشو آورد بالا وگرنه کلشم کف قفس بود عینا شبیه یه خاکستری که مرده !
    کسی نظری داره ؟
    این یه مدل خوابه . طوطیه منم همینجوری می خوابه .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو دم قرمز
    شماره عضویت
    5094

سوال و راهنمایی

سلاا دوستان کاسکوی دم قرمز من بک سال و نیمش و تقریبا اهلی و رام, سه کلمه حرف میزنه اخیرا خیلی منقارشو روی چوبش میکشه حتی وقتی بیرون قفس و پیشم منقارشو میماله به دستم چرا ؟جدیدا خیلی قار و جیغ میکشه باهاش چی کار کنم؟چی کار کنم بیاد رو دستم بشینه؟اگر به من اماتور شما اساتید کمک کنید ممنون میشم.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خاکستری کنگو
    شماره عضویت
    4934
    نقل قول نوشته اصلی توسط shanti نمایش پست ها
    سلاا دوستان کاسکوی دم قرمز من بک سال و نیمش و تقریبا اهلی و رام, سه کلمه حرف میزنه اخیرا خیلی منقارشو روی چوبش میکشه حتی وقتی بیرون قفس و پیشم منقارشو میماله به دستم چرا ؟جدیدا خیلی قار و جیغ میکشه باهاش چی کار کنم؟چی کار کنم بیاد رو دستم بشینه؟اگر به من اماتور شما اساتید کمک کنید ممنون میشم.
    دوست من سلام
    سوال های شما،جواب های مفصلی رو میطلبه که دوستان تو بخش خاکستری ها به دفعات توضیح دادن
    اینکه منقارشو روی چوب میکشه،بعیده مساله ی خاصی باشه و نگران کننده نیست اگرچه دیدن عکس منفار میتونه کمک بیشتری به پی بردن به موضوع بکنه
    منقارشو میماله به دست شما چون شما رو PARTNER و دوست خودش میدونه،واین هم نگران کننده نیست
    قار و جیغ کشیدن جزو زندگی خاکستری هاست و این هم جای نگرانی نداره ،منتها بعضی جیغ ها دیگه بیش از حد بنفش هستن و واقعا اذیت کننده هستن که تو ایت مواقع شما میتونی در اتاقی که خاکسنری هست رو ببندی و بری بیرون و با این حرکت و بی محلی به اون،بهش بفهمونی که کارش درست نیست،نهی کردن خاکستری از این کار با استفاده از عباراتی مانند : نکن،بده و .... هم توصیه نمیشه چون به حرف شما شرطی میشه و دفعه ی بعد ؛ بدتر هم میکنه
    واسه اینکه بیاد رو دستتون روش های متعددی هست که دوستان لطف کردن و قبلا توضیج دادن،به اینجا رجوع کنین : http://www.parsipet.ir/forum/f638/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%B1%D9%88%D9%8A-%D8%AF%D8%B3%D8%AA-%D8%A2%D9%85%D8%AF%D9%86-%D8%B7%D9%88%D8%B7%D9%8A-%D9%87%D8%A7-%D9%8A%D8%A7-step-up-5375/

موفق باشی دوست من
    شهروز

صفحه 415 از 1238 نخستنخست ... 315365396397398399400401402403404405406407408409410411412413414415416417418419420421422423424425426427428429430431432433434465515915 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 8 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 8 مهمان ها)