کاربر موثر

شماره عضویت
    4085
    سلام
    خواستم از دوستان بپرسم آیا اندازه سوراخ دماغ کاسکو در سخنگوییش تاثیر داره؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط Morvarid* نمایش پست ها

سلام
    واكسن برا چي؟؟ اگه پرنده خوب تغذيه بشه و موادي كه بدنش بهش احتياج داره نه احتياج به واكسن نه بقيه داروها را دارد مگر تو طبيعت و جنگل پرنده ها درمانگاه يا بيمارستان دارند كه مثل بچه انسان هر شش ماه يا يك سال بره و واكسن بزنه .

[/QUOTE
    آخه چند تا از دوستام که کاسکو دارن همه بوردن و این واکسن رو زدن پس به نظر شما واکسن احتیاج نیست 1 سوالی که برا من پیش آمد اینه که پس واکسن رو برا چی ساختن؟ اگر احتیاج نیست؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط ardi1234 نمایش پست ها
    سلام.....
    در مورد واکسن زدن یا نزدن من نظر شخصی خودمو دارم و الان نیاز نمیبینم مطرحش کنم اما از شما یک سوال دارم !
    ما توی خونه هامون از پرنده نگه داری میکنیم یا توی جنگل و طبیعت ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط dr_shahrooz نمایش پست ها
    نه دوست من،زدن واکسن برای خاکستری توصیه نمیشه
    حداکثر کار،دادن قطره ی چشمیه

دوست من سلام،تبریم میگم بابت اسم زیبایی که واسه خاکستریت انتخاب کردی...
    ببین دوست من ، خاکسنری ها خلق و خوشون با هم متفاوته...شاید خاکستری شما از اوناییه که دیرتر با آدم خو میگیره...شاید موقعی که اون شکارچی از زادگاهش شکارش کرده،چنان تند باهاش برخورد کرده که مارال شما،همچنان از آدما همون خاطره رو داره و دلش پره...
    البته من نمیدونم سن مارال چفدره وگرنه بهتر میتونستم کمکتون کنم....بهش زمان بده...هیچ موفع عجله نکن،به خودت بگو : مارال قراره تا 1 سال دیگه از دست من غذا بگیره که اگه تا اون موفع هم نگرفت مایوس نشی...من مطمئنم اگه شما براش وقت بزاری تا 1 ماه دیگه از دست هم غذا میگیره....یه عکس از خاکستریت بزار و ترجیخا یه فیلم هم موقعی که میخوای بهش غذا بدی و جیغ میزنه بزار تا ما ببینیم و راحت تر بتونیم راه حل بدیم....
    موفق باشی دوست من
    شهروز
    بهتر بود وقتی یه فایلی رو آپلود میکنین یه توضیحی چیزی زیرش بنویسین ببینیم این چیه
    ممنون

سلام دوستان

این موضوع تکراریه و بار ها راجع بهش اینجا بحث شده

و باز هم بعضی از دوستان نظرشون رو قاطعانه بیان میکنن!!

زدن یا نزدن واکس به طوطی یک امر کاملا شخصی و سلیقه ایه.به عواملی مثل میزان ارتباط شما و پرندتون با محیط خارج از منزل و پرنده فروشی ها و اصولا مکان های آلوده هم ربط داره

خیلی نمیخوام وارد جزئیات بشم ولی واکسن به خودی خود هیچ ضرری برای طوطی شما نداره مگر آنکه :

1.جوجه طوطی های زیر 6 ماه در صورت ابتلا به بیماری های ویروسی ممکنه تا مدتی علائمی از خودشون نشون ندن...در واقع پرنده به ویروس هایی مانند پولیوما یا پی بی اف دی و یا نیوکاسل آلودست....ولی شما از اون اطلاعی ندارید و پرنده هم علائم مشخصی بروز نمیده(دوره کمون ویروس)

اگر در این حالت واکسن اون ویروس رو به پرنده تزریق کنید(ویروس مرده یا ویروس ضعیف شده) به صورت ناگهانی علائم بیماری به شکل حادی بروز میکنه خیلی سریع پرنده از بین میره

با فرض سالم بودن طوطی ... تزریق واکسن حالتی مثل تب در طوطی شما ایجاد میکنه که دلیل اون وجود ویروس ضعیف شده و متبلا شدن طوطی به شکل بسیار ضعیف ویرس است.گلوبول های سفید سیستم ایمنی بدن طوطی به این ویروس ضعیف شده حمله میکنن و علیه اون پاد تن میسازند...این پروسه خودش علائم بسیار خفیفی از بیماری رو در طوطی سالم ایجاد میکنه.
    حالا شما تصور کنید طوطی که به این بیماری دچاره مجددا ویروس رو دریافت کنه!!!

به جرات میتونم بگم 90% کسانی که طوطیشون در اثر واکسن از بین رفته این اتفاق براشون افتاده.مخصوصا طوطی خاکستری بسیار بسیار حساسه.توجه به این نکته که اگر واکسنی هم زده نمیشد باز هم طوطی میمرد بسیار مهمه
    طوطی های 2-3 ماهه و مخصوصا کاسکو های زیر 6 ماه در صورت آلوده شدن به بیماری های ویروسی 98% میمیرند دوستان عزیز

برای اینه که میگن چشم سیاه نخرید...یه جوجه ضعیف 2 ماهه کاسکو تو این جعبه های آلوده به انواع ویروس ها تقریبا شانسی برای سالم رسیدن به ایران نداره...اغلب تو راه آلوده میشن و دست شما بعد از چندین روز خواهند مرد

2.واکسن باید تو دمای خاص و مشخصی و بدون نوسان شدید حمل و نقل بشه.در غیر این صورت یا بی اثره و یا مضره.بنا بر این اگر قصد واکسیناسیون طوطی خودتون رو دارید حتما به یک مرکز معتبر که من شخصا جز دکتر برهانی کیا(بیمارستان شبانه روزیه کامرانیه) مراجعه کنید

اگر هم قصد تزریقش رو ندارید که هیچ...من خودم به طوطیم واکسن نزدم و قصد زدش رو هم ندارم

و در آخر .... این مقوله مربوط به حیطه کار دامپزشکه

نه من دامپزشک هستم و نه شما...بنا بر این تو این موارد لطف کنید و اگر نظری دارید اون رو به کسی پیشنهاد نکنید و فقط به عنوان ایده و نظر شخصیتون مطرحش کنید

خیلی از دامپزشکان به این موضوع عقیده راسخ دارن و عده ای هم اون رو نقض میکنن ولی موضوعی که هست اینه که قبول و یا عدم قبول مفید بودن واکسن نیاز به ادله علمی و معتبر داره...
    متاسفانه امروز خیلی ها با ذکر اینکه سوزن طوطی رو میکشه!!!!!!!!!!! یا پر کن میکنه اطلاعات غلطی به علاقه مندان ارائه میکنن که جای تاسف داره

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad 222 نمایش پست ها
    سلام
    خواستم از دوستان بپرسم آیا اندازه سوراخ دماغ کاسکو در سخنگوییش تاثیر داره؟
    سوراخ های بینی طوطی خاکستری نباید از سایز استانداردش (با یک تلرانس مشخص) بزرگتر باشه و در غیر این صورت احتمال وجود سینوزیت و مشکل عفونی در مجاری تنفسی کاسکو بسیار زیاده

تن صدای بالا به عوامل زیر بستگی داره :

1.ژنتیک
    2.تن صدای تعلیم دهنده کاسکو(کاسکو فقط تقلید میکنه و فهمش بسیار کمتر از قدرت تقلیدشه) اگر آرام حرف بزنید آرام تکرار میکنه و بالعکس
    3.اندازه و جثه.حنجره و منقار بزرگتر توانیی تولید حجم بیشتری از صدا رو داره

نقل قول نوشته اصلی توسط aminvictor نمایش پست ها
    این صدایی که داود از خودش در میاره و من بهش شک کردم به نظر شما مشکلی داره بیشتر مواقع این صدا رو در میاره حتی موقع غذا خوردن
    MOV00024.MP4 دانلود ● آپلود سنتر اختصاصی مجموعه سایت های پارسی پت
    احتمالا هنوز عادت سرلاک خواستن از سرش نیفتاده.ولی کلا یک مسئله رو خیلی رعایت کنید.طوطی شما بسیار جوجست ... بهتره زیاد جابجاش نیکنید و محیط نگهداریش رو هم گرم و مربطوب نگه دارید.دمای 28 درجه و روطوبت بالای 60% نیاز 100% طوطی شماست.اگر این شرایط رو براش مهیا نکنید ممکنه به مشکل بخوره

موفق باشید
    بابک آژیده
    ویرایش توسط بابک آژیده : 26th August 2011 در ساعت 09:16 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام .هفته ای یک بار با دست بهش غذا می دی یا هفته ای یه بار میاریش بیرون ؟؟ :smile (13): این هفته ای یه بار نمیدونم واسه کدوم جملست:smile (141):

خوب الان نزدیکش میری قار نمیزنه ؟ میشه یکم نزدیکش بشی ( همینطورر که سرپا هستی برو سمتش) و بگو واکنشش چطوره ؟؟ دقیقا بگو چجوریه واکنشش و بگو که وقتی قفسش بالای میز بوده هم همین واکنش رو نشون میداده یا نه .اگه دوست داری امتحان کن :smile (248): قار زدنش مهم نیستا فقط حالتش مهمه برام ...

سلام عزیزم
    هفته ای یک بار از قفسش میارمش بیرون و در طی روز تقریبا هر چیزی که خودمون میخوریم رو با دست بهش میدموقتی هم که از قفس میارمش بیرون با مکافات باید بکنمش تو فرقی هم نمیکنه که از صبح بیرون باشه یا فقط یکی دو ساعت
    وقتی که روی میز بود اگر هر غریبه ای یا هر مردی از کنارش رد میشد غار میزد الان که روی زمینه خیلی خوب شده دیگه وقتی مهمون میاد غار نمیزنه فقط اگه من کنارش روی زمین بشینم قر قر میکنه و اگه خیلی طولانی بشه غار کوچولو میزنه ولی اگه کسی حتی از کنار قفسش هم رد شه غار نمیزنه فقط نگاه میکنه چیزی که میمونه اینه که وقتی روی میز بود من کنارش روی صندلی توی فاصله 10 تا 20 سانتی مینشستم و با دست دونه دونه بهش تخمه میدادم که الان نمیگیره البته من بهش اسرار نمیکنم تا با شرایط جدید کنار بیاد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    4931
    سلام
    بچه ها برای داود دعا کنید امروز بردمش دکتر گفت که ویروس گرفته و 1 مشت دارو داد و گفت غذاش رو به هیچ عنوان تغییر نده و هفته دیگه دوباره بیارش که چکش کنم گفتش که 50% میمونه ترو خدا دعا کنید از دستش ندم:smile (57):
    دکتر گفت اگر بتونه این مرحله رو تحمل کنه میتونه زنده بمونه و همه چیز به خودش بستگی داره وای وای اصلا باورم نمیشه خیلی سر حال بود و من برای این صدای که ار خودش در میاورد بردمش دکتر و 1 کم امروز احساس کردم سر حال نیست خدا کنه خوب بشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    سلام
    بچه ها برای داود دعا کنید امروز بردمش دکتر گفت که ویروس گرفته و 1 مشت دارو داد و گفت غذاش رو به هیچ عنوان تغییر نده و هفته دیگه دوباره بیارش که چکش کنم گفتش که 50% میمونه ترو خدا دعا کنید از دستش ندم:smile (57):
    دکتر گفت اگر بتونه این مرحله رو تحمل کنه میتونه زنده بمونه و همه چیز به خودش بستگی داره وای وای اصلا باورم نمیشه خیلی سر حال بود و من برای این صدای که ار خودش در میاورد بردمش دکتر و 1 کم امروز احساس کردم سر حال نیست خدا کنه خوب بشه

حتما
    خیلی بده کسی حیوونش مریض بشه ولی به خودت امید بده شاید بی حالیش به خاطر دارو باشه:smile (173): که حتما خودت وقتی که دارو میخوری این قضییه رو تجربه کردی امید وارم پیش یه دامپزشک خوب برده باشی در هر حال امیدت به خدا باشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    4931
    نقل قول نوشته اصلی توسط Roham نمایش پست ها
    حتما
    خیلی بده کسی حیوونش مریض بشه ولی به خودت امید بده شاید بی حالیش به خاطر دارو باشه:smile (173): که حتما خودت وقتی که دارو میخوری این قضییه رو تجربه کردی امید وارم پیش یه دامپزشک خوب برده باشی در هر حال امیدت به خدا باشه
    میگم شاید دکتر اشتباه کرده باشه چون سر حال هست و خوبم غذا میخوره نمیدونم والا

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خاکستری کنگو
    شماره عضویت
    4934
    میگم شاید دکتر اشتباه کرده باشه چون سر حال هست و خوبم غذا میخوره نمیدونم والا
    فقط نکته ی من یادت نره
    دستمالیش نکن
    هی بیرون نیارش
    من فکر کتم شما این رو با یه گربه اشتباه گرفتی
    همه دوست دارن با خاکستری های به این نازی بازی کنن
    ولی نه خاکسنری ای که 6 ماهش هم نیست
    خواهش میکنم باهاش نرو
    اگه میبینی غذاشو میخوره و فضله اش هم طبیعیه ( یه عکس از فضله اش بزار) پیشنهاد خود من به شخصه اینه که دارو اینا بهش ندی و بزاری زندگی عادی خودشو بکنه
    حتما میدونی که داور در اصل یک ماده ی توکسیک و سمیه و وقتی یک چیز رو خوب میکنه،در کنارش عوارض جانبی هم میده
    باور کن وقتی میفهمم که یه خاکستری حالا واسه هر کدوک از انسان ها باشه،وقتی میبینیم داره میره تو فاز های خطرناک از جمله تلف شدن،تمام بدنم میلرزه....مواظبش باش و خبرشو بهمون بده ببینیم چطوریه حالش...

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    سلام دوستان
    یک چند وقتی نبودم
    کاسکو من فکر کنم از پر ریزی رفته بیرون چون خیلی سر و صدا میکنه و صداهای عجیب غریب در میاره ایا درست میگم؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خاکستری کنگو
    شماره عضویت
    4934
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یک چند وقتی نبودم
    کاسکو من فکر کنم از پر ریزی رفته بیرون چون خیلی سر و صدا میکنه و صداهای عجیب غریب در میاره ایا درست میگم؟
    دوست من،نمیشه صرفا به خاطر یک سر و صدا بگیم که خاکستری شما از لک درومده
    اگرچه معمولا یکی از نشانه های آشکار از لک درومدن،فعالیت بیشتره
    شاید اگه یه عکس بزاری بهتر بشه نظر داد در مورد وضعیت ظاهری و خودش

یه لحظه پا طلا الان رفت کف قفس پهن کرد خودشو کف قفس،یعنی یک لحظه تار و پودم لرزید گفتم مرد،دویدم رفت پیشش بلند شد سوت زد بعد رفت از اسباب بازی هاش آویزون شد و بازی کرد،اینم فیلمش :
    http://www.4shared.com/video/m02k3bIs/08272011123.html

سوال من اینه : مگه میشه خاکستری ها هم مثل ما انسان ها بخوابن و دراز بکشن؟ من که تا حالا ندیده بودم،کسی تجربه ای داره ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    4931
    فقط نکته ی من یادت نره
    دستمالیش نکن
    هی بیرون نیارش
    من فکر کتم شما این رو با یه گربه اشتباه گرفتی
    همه دوست دارن با خاکستری های به این نازی بازی کنن
    ولی نه خاکسنری ای که 6 ماهش هم نیست
    خواهش میکنم باهاش نرو
    اگه میبینی غذاشو میخوره و فضله اش هم طبیعیه ( یه عکس از فضله اش بزار) پیشنهاد خود من به شخصه اینه که دارو اینا بهش ندی و بزاری زندگی عادی خودشو بکنه
    حتما میدونی که داور در اصل یک ماده ی توکسیک و سمیه و وقتی یک چیز رو خوب میکنه،در کنارش عوارض جانبی هم میده
    باور کن وقتی میفهمم که یه خاکستری حالا واسه هر کدوک از انسان ها باشه،وقتی میبینیم داره میره تو فاز های خطرناک از جمله تلف شدن،تمام بدنم میلرزه....مواظبش باش و خبرشو بهمون بده ببینیم چطوریه حالش...
    ممنونم شهروز جان
    امروز که از سر کار آمدم دیدم که اسهال شدیدی گرفته و زیر پاش کامل خیس شده نمیدونم مال دارو بود دیشب که اسهال نداشت دارو ها رو که دادم اسهال گرفت میدونم که از دست کسی کاری بر نمیاد تا ببینیم خدا چی میخواد اینم بگم که تو اسهالش خون دیدم میدونم دیگه کارش تمام هست ولی بازم براش دعا کنید

صفحه 412 از 1238 نخستنخست ... 312362393394395396397398399400401402403404405406407408409410411412413414415416417418419420421422423424425426427428429430431462512912 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)