صفحه 41 از 1238 نخستنخست ... 222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960911415411041 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 401 به 410 از 12376
    کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    429
    سلام به همه دوستان
    حدود یک هفته است که یک کنگو خریدم رنگ چشمش طوسی است قبل از خرید صفحات این تاپیک را خوانده بودم
    می دونم الان به مدت 10 یا 15 روز اصلا نباید کاری بهش داشته باشم به جز عوض کردن آب و غذا و روزنامه کف قفس
    روز های اول خیلی قار میکشید الان خیلی آروم تر شده ولی هنوز وقتی میرم که ظرف آب یا غذاش را عوض کنم قار میز نه می دونم که هنوز زوده و باید صبور باشم اما نوشته های دوستان توی این تاپیک قدری من را گیج کرده
    بعضی از دوستان نوشتن که مرحله بعد مرحله با دست دانه دادن است بعضی از دوستان هم با اینکه پرنده شون از دستشون دانه می گرفته ولی باز هم قار میکشیده شکایت داشتند یکی از دوستان تصویری که در آن از روشی که بهش میگید موشک و ضد موشک پرنده اش را از قار اندخته هر چند که من نفهمیدم که دستور العمل این روش چیه

سوال من اینه آیا توی این 10 یا 15 روز اولیه که آوردمش باید از قار بندازمش یا اینکه بعد از این مرحله باید این کار را انجام بدم و باهاش کاری نداشته باشم آخه دوستان یه جاهایی توضیح دادن که باید کنار قفس نشست و از قار کشیدنش نترسید باید براش سوت زد آیا این کارها را در همان 10 روز اول باید انجام بدم یا بعد از اون ؟ اگر همزمان هست چرا نوشته شده که 10 روز اصلا بهش کاری نداشته باشید ببخشید من گیج شدم نوشته ها و اساتید زیادن و هر دستوری با اون یکی کمی تفاوت داره

درضمن من این کاسکو را از آقای ذیقمی - دهکده المپیک ( اگر اشتباه نگم ) خریدم و از صاحب مغازه خواستم که همون اول پرهای پرنده را کوتاه کنه ولی اون گفت که دست نگه دارم و یکماه دیگه این کار را انجام بدم من هم نتونستم راضیش کنم که این کار را انجام بده دوستان گفتند که اعتماد به نفس پرنده ای که پرش کوتاه بشه کم شده و بهتر تربیت میشه حالا آیا طوطی من مشکل پیدا می کنه در تربیتش؟

لطفا من را راهنمایی کنید

یک چیز دیگه هم هست که باید بگم این پرنده من خیلی با ظرف غذا و میله های کف قفسش بازی می کنه همش سینی میله ای کف قفس را بلند می کنه و حتی سینی کف قفس را حرکت میده ... من براش اسباب بازی گذاشتم می دونستم که زوده ولی ترسیدم که از بیکاری پرکن بشه اول اسباب بازی را بیرون قفس نصب کردم اما اصلا ازش نترسید و فورا آمد طرفش و از لای میله ها با مهره ها بازی کرد وقتی داشتم که نصب می کردم خیلی قار کشید اما تا رفتم کنار آمد بازی کرد من هم فردای اون روز اسباب بازی را نصب کردم داخل قفس و از اون روز باهاش بازی می کنه و دیگه به کف قفسش ور نمیره آیا کار اشتباهی کردم؟

در ضمن هر خوراکی که براش لای میله های قفس میذارم می خوره سیب، هویج و کرفس گذاشتم وقتی میخوام نصب کنم قار میزنه تا میرم کنار میاد میخوره اصلا از چیزی که بار اول میبینه نمی ترسه فقط از من می ترسه

می دونم سوالهام تکراریه من صفحات را خواندم کمی گیج شدم لطفا یکی از دوستان قدری شفاف تر مراحل کار را به من بگه یا اگر سوالهام خیلی تکراری است بگید کدام صفحه را بخونم که شفاف تر مراحل کار را بفهمم

ممنون

کاربر موثر

شماره عضویت
    187
    نقل قول نوشته اصلی توسط samira نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    حدود یک هفته است که یک کنگو خریدم رنگ چشمش طوسی است قبل از خرید صفحات این تاپیک را خوانده بودم
    می دونم الان به مدت 10 یا 15 روز اصلا نباید کاری بهش داشته باشم به جز عوض کردن آب و غذا و روزنامه کف قفس
    روز های اول خیلی قار میکشید الان خیلی آروم تر شده ولی هنوز وقتی میرم که ظرف آب یا غذاش را عوض کنم قار میز نه می دونم که هنوز زوده و باید صبور باشم اما نوشته های دوستان توی این تاپیک قدری من را گیج کرده
    بعضی از دوستان نوشتن که مرحله بعد مرحله با دست دانه دادن است بعضی از دوستان هم با اینکه پرنده شون از دستشون دانه می گرفته ولی باز هم قار میکشیده شکایت داشتند یکی از دوستان تصویری که در آن از روشی که بهش میگید موشک و ضد موشک پرنده اش را از قار اندخته هر چند که من نفهمیدم که دستور العمل این روش چیه

سوال من اینه آیا توی این 10 یا 15 روز اولیه که آوردمش باید از قار بندازمش یا اینکه بعد از این مرحله باید این کار را انجام بدم و باهاش کاری نداشته باشم آخه دوستان یه جاهایی توضیح دادن که باید کنار قفس نشست و از قار کشیدنش نترسید باید براش سوت زد آیا این کارها را در همان 10 روز اول باید انجام بدم یا بعد از اون ؟ اگر همزمان هست چرا نوشته شده که 10 روز اصلا بهش کاری نداشته باشید ببخشید من گیج شدم نوشته ها و اساتید زیادن و هر دستوری با اون یکی کمی تفاوت داره

درضمن من این کاسکو را از آقای ذیقمی - دهکده المپیک ( اگر اشتباه نگم ) خریدم و از صاحب مغازه خواستم که همون اول پرهای پرنده را کوتاه کنه ولی اون گفت که دست نگه دارم و یکماه دیگه این کار را انجام بدم من هم نتونستم راضیش کنم که این کار را انجام بده دوستان گفتند که اعتماد به نفس پرنده ای که پرش کوتاه بشه کم شده و بهتر تربیت میشه حالا آیا طوطی من مشکل پیدا می کنه در تربیتش؟

لطفا من را راهنمایی کنید

یک چیز دیگه هم هست که باید بگم این پرنده من خیلی با ظرف غذا و میله های کف قفسش بازی می کنه همش سینی میله ای کف قفس را بلند می کنه و حتی سینی کف قفس را حرکت میده ... من براش اسباب بازی گذاشتم می دونستم که زوده ولی ترسیدم که از بیکاری پرکن بشه اول اسباب بازی را بیرون قفس نصب کردم اما اصلا ازش نترسید و فورا آمد طرفش و از لای میله ها با مهره ها بازی کرد وقتی داشتم که نصب می کردم خیلی قار کشید اما تا رفتم کنار آمد بازی کرد من هم فردای اون روز اسباب بازی را نصب کردم داخل قفس و از اون روز باهاش بازی می کنه و دیگه به کف قفسش ور نمیره آیا کار اشتباهی کردم؟

در ضمن هر خوراکی که براش لای میله های قفس میذارم می خوره سیب، هویج و کرفس گذاشتم وقتی میخوام نصب کنم قار میزنه تا میرم کنار میاد میخوره اصلا از چیزی که بار اول میبینه نمی ترسه فقط از من می ترسه

می دونم سوالهام تکراریه من صفحات را خواندم کمی گیج شدم لطفا یکی از دوستان قدری شفاف تر مراحل کار را به من بگه یا اگر سوالهام خیلی تکراری است بگید کدام صفحه را بخونم که شفاف تر مراحل کار را بفهمم

ممنون
    شما 10 روز اول اصلا هیج کاری بهش نداشته باش فقط ظرف آب و غذاش عوض کن همین...یک وقت هوس نکنی از قار بندازیش که سکته میکنه ((شوخی کردم)) بذار به محیط جدیدش عادت کنه بعد..
    اینقدر هم حساس نباش که با کجا بازی میکنه با کف قفس یا اسباب بازی فقط مواظب باش که عصبی نباشه اصلا لای میله های قفس چبزی نذار گفتم تا 10 روز فقط آب و غذا.............

موفق باشی.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    123
    آرام هم ظرفه غذاشو بعضی مواقع با منقارش تکون می ده. الان فهمیدم وقتی اعتراض داره به یه چیزی یا حوصلش سر می ره این کار رو می کنه. شما هم بعد از یه مدت اخلاقش دستت می یاد.
    یه چیزه دیگه اقا گفته برا میوه و....یه ظرفه دیگه بذارید این طوری میله های قفسش باعث الودگی می شه
    ویرایش توسط ARAM : 20th June 2010 در ساعت 02:22 PM

کاربر موثر

شماره عضویت
    159
    سلام به همه دوستان

لطفا من را راهنمایی کنید

ممنون
    سلام دوست عزیز
    مبارکه به جمع ما خوش آمدی
    دوست عزیز اولین قدم صبر و حوصله شما خرید خوبی انجام دادی و همه کارهای لازمو انجام دادی همه عقاید و طوطی ها با هم فرق میکنه پس هر کی یه نظری داره و یک طوطی که شاید نسخه اون بدرد شما نخوره ولی شما میتونی با توجه به تجربیات و دونسته های اینجا خودت راه درستو انتخاب کنی ولی یه سری کار ها عمومی و لازم الاجرا که نمیشه منکر شد و نظر همه یکی همون ده روز حالا شما باید چی کار کنی منظور از ده روز کاری باهاش نداشته باشی اینه که سر به سرش نذاری غذا بهش با دست ندی ولی میتونی یکم پیشش باشی فقط در حد آشنایی ولی بعد از ده روز دیگه یسره پیشش باش باهاش حرف بزن با دست غذا بده براش یکم سوت بزن حموم هفته اول یادت نره یکی دو بار با رعایت موارد ذکر شده تو همین تاپیک تمام کارهایی که شما گفتید اون میکنه طبیعیه ولی شما که اثباب بازی براش گذاشتی خوب شد چون داره مراحل رام شدن و آشنایی رو میگذرونه یکم اولش عصبیه ولی راجع به کوتاه کردن پرهاش باید همون اول کوتاه میشد این که پرنده فروش اینکارو نکرد به دلیل یه سری داستانه که بعدا پرنده فروشها رو میشناسی الان ببر کوتاه کن ولی خودت در صحنه حظور نداشته باش چون بعدا دچار مشکل میشی اگه همینطور پیش بری زود از غار میوفته زوده الان بزار یه یکی دوماهی بگذره همه چی درست میشه بازم من و دوستان در خدمتیم اگه سوالی بود بپرسید
    موفق باشی

کاربر موثر

شماره عضویت
    72
    سلام به همه دوستان

لطفا من را راهنمایی کنید

ممنون
    سلام
    ورود شما رو به این مجموعه و ورود اون پرنده زیبا رو به خونتون تبریک می گم
    تفاوت در این گفته ها بخاطر تفاوت های این پرنده هاست و تفاوت فکری صاحبانشون
    نوشته هاتون مشخصا نشون میده که مطالعه داشتبد اما ابهاماتی براتون پیش اومده!
    در اولین حرف بگم که مهمترین عامل در تربیت عشقه
    دوستان راهنمایی های درستی کردند اما شما با توجه به پرندت میتونی از این تجربیات استفاده کنی
    1. در ده روز اول اصلا به حضورش توجه نکن! مراحلی که دوستان فرمودند مربوط به بعد این ده روزه اون طوطی حق داره اجتماع جدیدشو قبول کنه و بفهمه شما یک عضو بی آزاری
    کاش پرهاشو کوتاه میکردید الان هم حتما ببرید تا یه متخصص این کارو بکنه
    رفتارش طبیعیه! اما ور رفتن بیش از حد میتونه نشونه اعتراض باشه
    موقع تعویض غذا به غار هاش توجه نکن نشنیده بگیر!
    برای میوه هم ظرف بزار و تکه هارو اونجا بزار!
    نگران از غار انداختن و از دست غذا دادان نباش یواش یواش به همشون میرسی!
    در ضمن دوست عزیز حتما عکس بزار از طوطی و قفسش
    موفق باشی
    ویرایش توسط EMPEROR : 20th June 2010 در ساعت 03:09 PM

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط aram نمایش پست ها
    این که می گن طوطیها اول با سوت کلمه رو می گن یعنی اینکه سوتی که می زنن مله ما هستش؟ یا منظور اینه که اهنگش رو می گن؟
    من سه کلمه بگو...سلام...ارام رو باهاش کار می کنم....بعضی وقتا احساس می کنم اهنگشو با صدایی که در می یاره می گه....اما گفته می شه اول با سوت می گن می خواستم بدونم مثله سوتی که ما می زنیم و کلماتو با سوت می گیممممممممممم؟یا سوته طوطی ها همون صداشونه؟
    با سلام به دوست عزيز
    با اينكه دوستان جواب درست رو بهتون دادن اجازه بديد من هم نظرم رو بگم.

1-كلماتي كه شما باهاش كار مي كنيد يعني ((بگو))-((سلام))-((ارام)) ساده هست اما كلمه ((بگو)) به نظر شما جالبه؟ ....فردا كاسكوي شما ميگهبگو سلام آرام)) من بودم بگو رو حذف مي كردم.

2-صداي كاسكو و لهجه و حالت تقليد صداش چيزي خواهد بود شبه كسي كه باهاش كار ميكنه مضاف بر اينكه شما فقط در صداي اون طنيني شبه به صداي ربات و يك صداي ديجيتالي مي شنويد.

3-اگر كاسكوي شما به حرف بياد البته ممكنه كمي حالت سوت زدن داشته باشه اما خيلي زود اصلاحش ميكنه و سوت حذف ميشه.

4-به اين زوديها به حرف نمياد خيلي در اين روزها منتظر حرف زدنش نباشيد حد اقل 2 ماه ديگه.

نقل قول نوشته اصلی توسط پرنده ی غریب نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    ماله منم دقیقا مثل ماله شما کلماتی که براش تکرار کردیمو با سوت میگه ولی این به منزله حرف زدن نیست اون با یه صدایه رادیویی آدم آهنی مانند مثل مریخیا شروع میکنه بعد از چند روز براش به طور واضح و بلند تکرار کنید مثل خودمون صاف حرف میزنه
    آي قربون دهنت زدي تو خال

نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    همه مدل لوبيا ميشه به كاسكو داد؟
    بله عزيز...لوبيا قرمز-لوبيا چيتي-لوبيا سفيد-لوبيا چشم بلبلي.
    كاسكوي من لوبيا چشم بلبلي رو خيلي دوست داشت البته حق داشت چون خودم هم كه ازش مي خوردم مي ديدم چشم بلبلي يه چيز ديگست.
    شما چند بار از همه انواع لوبيا به كاسكوت بده دستت مياد كدومش رو بيشتر دوست داره.

الان یک ماه و نیمه که آرام خونه ماست.ولی مثله ما ادما هنوز سوت نمی زنه... تو گلویی یه چیزایی می گه ولی.
    خیلی دوست دارم سوت بزنه جلوشم هی سوت می زنم. به نظرتون می شه به سوت علاقه نشون نده؟چه کار می شه کرد یاد بگیره؟
    اخه قبله حرف زدن می گن کلماتو با سوت می گه طوطی من که سوت بلد نیست چه طور می تونه با سوت بگه فقط یه سوته یه سیلابی یه بخشی یعنی با یک نفس بلدهههههههه حالا من اول باید سوت یادش بدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    آفرين عزيز خوب مطلبي رو گفتي
    كاسكو زماني داره راه ميوفته كه تقليد كنه.....تقليد......تقليد ممكنه صداي انسان باشه.....ممكنه هر صدايي باشه كه در منزل مدام تكرار ميشه.....سوت انساني و آهنگيني رو هم كه شما مي زنيد درست عين شما تكرار ميكنه طوري كه باورتون نميشه اما الان شما فرمودين كه سوت شما رو تقليد نميكنه ....مي دونيد چرا؟ چون عزيز هنوز مقلد نشده و راه نيوفتاده....براي همين هم هست كه ميگم حد اقل 2 ماه ديگه كار داره.
    در ضمن باز تكرار ميكنم كاسكو زماني كه مي خواد صحبت كنه كلمات رو با سوت نميگه.....خواهش مي كنم اين رو از ذهنتون بيرون كنيد.....زماني كه حرف زن شد ...شايد...شايد.....شايد يكي از كلمات رو اون هم يكي دو حرفش رو با سوت بگه كه اين بازيه خودشه ....هنوز براي به حرف آمدن كاسكوتون زوده زياد عجله نكنيد...خيلي زود بگه اول شهريور ماه هست ميگيد نه خودتون ببينيد ...از شهريور به بعد....با توجه به توضيحات شما من چنين پيشبيني مي كنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط khaled3 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان خوبم
    من به کاسکوم نان سوخاری دادم خورد خیلی هم خوشش آمد ولی یه دونه بیشتر بهش ندادم.خواستم بدونم که اگه در روز بیشتر از یه دونه بدم خوبه یا نه؟
    ممنون از زحمات شما
    سلام اخي
    خوبي....نان سوخاري در حد خيلي كم اشكالي نداره....نان سوخاري رو بيشتر به جوجه طوطي هايي ميدن كه تازه دون خور شدن.
    شما اصلا نده چيز جالبي نيست...چون ترد هست و كاسكو موقع خوردنش خرت خرت ميكنه خوشش مياد...دليلش اينه.
    براش اسباب بازي بزار اين كاسكو جويدن لازم داره.

دوستان عزیز کسی می دونه چطور می شه کاری کرد که طوطی بیشتر سرصدا کنه؟
    هيچي عزيز صبر كرد...گفتم كه طوطي شما هنوز در منزل خوب جا نيوفتاده....سر و صداي طوطي نشونه خوشحالي و نترسيدنش هست...هنوز كاسكوي شما كار داره...2 ماه صبر كن و باهاش كار كن.
    زماني كه صداهاي عجيب و غريب در آورد و يكي دو مدل خودش صوت زد تازه وارد راهي شده كه انتهاش تقليد صداي انسانه....عزيز 2 ماهه ديگه.

نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    سلام
    اين طوطيم ديگه منو كلافه كرده.اولا كه بعد از تقريبا سه هفته هنوز ازم ميترسه و وقتي نزديكش ميشم از فاصله يك متري شروع ميكنه به قفس نوردي.ولي جيغ نميزنه.
    2-هر روشي كه دوستان و آقا گفتند رو امتحان كردم ولي هنوز از دستم غذا نميگيره.حتي اگه 12ساعت گرسنه بمونه!!!لطفا منو راهنمايي كنيد.
    بعضي وقتا به سرم ميزنه ببرم عوضش كنم ولي پشيمون ميشم
    خيلي ممنون.
    3 هفته كه چيزي نيست....3 ماه اگر گذشت و باز تغييري نكرده بود جاي نگراني داره...شما همين كارها رو ادامه بده.
    ویرایش توسط بابک آژیده : 20th June 2010 در ساعت 08:21 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    123
    ممنون آقا تا 2ماهه دیگه همچنان باهاش کار می کنم...

کاربر ساده

شماره عضویت
    360
    نقل قول نوشته اصلی توسط ardi1234 نمایش پست ها
    دوستان کسی از قفس مسافرتی (این هایی که تو بازار هست) اطلاعی داره ؟؟ خوبه؟؟
    من خریدم از قفسهای معمولی کوچک تره تو ماشین راحت جا میشه یک طرفش آب وغذا از طرف دیگه درش باز میشه .به نظر من که خوبه.
    ویرایش توسط رازی_طوطی : 21st June 2010 در ساعت 01:23 AM

کاربر ساده

شماره عضویت
    360
    من که خودم نمی گم دیگران می گن که کاسکویی که چشمش زرده به درد آبگوشت می خوره.
    سوال من اینه از اول که نمی دونستن طوطی حرف میزنه احتمالا یه دفعه یه طوطی یه چیزی یه جایی گفته بعدش فهمیدن که بله....و به قول شاعر که میگه

اگر طوطی زبان میبرد در کام نه در کنج قفس بود و نه در دام

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    نقل قول نوشته اصلی توسط رازی_طوطی نمایش پست ها
    من خریدم از قفسهای معمولی کوچک تره تو ماشین راحت جا میشه یک طرفش آب وغذا از طرف دیگه درش باز میشه .به نظر من که خوبه.

ببخشید می شه آدرس جایی را که قفس خریدید بنویسید متشکرم
    درمورد اینکه می گوید کاسکو را موقع مسافرت پیش کسی بگذارید باید تجربه خودم را بگویم شاید هم اشتباه باشد
    دوهفته پیش من به مسافرت 4 روزه رفتم و کاسکویم را پیش آدم مطمئنی که خودش پرنده دارد گذاشتم مشکلی هم پیش نیامد ، اما وقتی از سفر برگشتم تمام زحمات من به هدر رفته بود فکر می کنم باهام قهر کرده بود ، دائم پشتش را به من می کرد و رو به دیوار می ایستاد خیلی نازش را کشیدم و صبوری کردم تا منو بخشید بعد از دوهفته تازه دیشب اجازه داد سرش را ناز کنم .
    فکر می کنم اگر قفس مسافرتی بگیریم و موقع سفر کاملاً رویش را بپوشانم و مثل یک بچه نوزاد ازش مراقبت بشه خیلی بهتر باشه
    ویرایش توسط gsoudabeh : 21st June 2010 در ساعت 06:50 AM

صفحه 41 از 1238 نخستنخست ... 222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960911415411041 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)