همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط شاتوت نمایش پست ها
    اره ولی میدونین من خودم بیرونم دادشم میره مدرسه
    خواهرامم دبیرستان میرن مادرم معلم
    پدرم کارمند بانکه

من خودم ساعت 12 .30 میام حالا به نظر شما چه طوره بخرم یا یک چیزه دیگه ای بخرم فقط تورو خدا سنشو بگین از چند وقته بخرمش

در ضمن من میخواهم کساکو دم شکلاتی بخرم
    و یک سوال دیگه میدونید که صدای کاسکو خیلی دلخراشه
    مثلا ممکنه ساعت 3 نصف شب صدا بده تازه اونم با اون صدای خیلی دلخراشش
    میدونید که بیشتر خانواده ی من روی ارامششون حساسن و وقتی این طوری میشه باعث میشه که پرندم بره خونه مامان بزرگم چون اونجت دختر خالم و خالم علاقه زیادی به حیوانات دارن برای همین الان هیچ کدوم از پنده هام به جز عروس هلندیم که تو خونمونه منو نمیشناسن

دوست عزیز
    عرض کردم کاسکو نیاز به وقت داره علاوه بر تربیت تیمار کردن هم داره . مریضی داره تو لک رفتن داره همه اینها وقت میخواهد دیگر خود دانید.
    تا جایی که من یادم هست ندیدم کاسک نصفه شب صدا بده طوطی ها در زمان تاریکی مطلق سمات ساکتند از لحاظ زیاد وسواس بخرج ندین

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4092
    عروس هلندی طوطی ملنگو و بعضی اسکندرها سرو صدا دارند وبرای ادمهای حساس گزینه مناسبی نیستند.
    من پیشنهاد میکنم شما یک اکواریوم کوچک بگیرید هم زیباست هم بی صدا.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    TUTI
    شماره عضویت
    4843
    سلام دوستان خسته نباشید
    دو تا سوال دارم : 1) علت خشک شدن و شاخه شاخه شدن سر پرهای کاسکو چیه؟
    2) پر جوی با پر کنی چه فرقی داره اصلن پر جوی چطوریه ؟
    با تشکر از دوستان

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خاکستری کنگو
    شماره عضویت
    4934
    با تشکر از شما
    اخه میدونید من چند جا شنیدم که میگن کاسکورو اگه تنها بذاری افسرده میشه پس اشکالی نداره نه
    بعد روزی چند ساعت باید بهش رسیدگی کرد

سلام اقا تورو خدا قیمت کاسکو های دم شکلاتی و دم قرمز رو بگین

من هرجا رفتم یک قیمتی پروندن

400 تومن
    380 تومن
    350
    300 تومن
    بالاخره کدومشه و بین دوستان کسی اینجا مشهدی نیست که راهنمایی کنه یک مغازه خوب برم البته غیر از
    وایدا و روبروش
    اگه میشه ادرس دقیق و شمارشو بهم بدین ایولا
    دوست من اولا سلام دوما ورودتون به انجمن پارسی پت رو خوشام میگم و امیدوارم که من و بقیه ی دوستان تا جایی که میتونیم به شما کمک کنیم
    قبل از جواب دادن سوال های زیاد شما،ار اینکه از این به بعد با نقل قول کردن حرف های دوستان و همچین جمع کردن صحبت هاتون تو یک پست،حرف هاتون رو میزنین،قدردانی میکنم
    ببین دوست من،میتونم به جرات بگم که بالای 90 % سوال های شما رو دوستان این سایت تو صفحه های قبل توضیح دادن که متاسفانه شما یکم کم لطفی کردی و به صفحات قبل رجوع نکردی،من جواب های سوال های متعدد شما رو میدم ولی به صورت پاسخ کوتاه و شما اگه پاسخ های کاملتر میخوای،میتونی یه سری به صفحات قبل بزنی
    قیمت تقریبی خاکستری تیمنه(اگه پیدا بشه) : 250 تا 300
    قیمت تقریبی خاکستری کنگوی 1 تا 1/5 ساله ی کال و وحشی : 500 تا 550
    قیمت تقریبی خاکستری کنگوی 5 تا 7 ماهه ی پرورشی حلقه پا : 650 تا 1 میلیون که خرید این رو اکیدا به شما توصیه نمیکنم به 1001 دلیل
    اره ولی میدونین من خودم بیرونم دادشم میره مدرسه
    خواهرامم دبیرستان میرن مادرم معلم
    پدرم کارمند بانکه

من خودم ساعت 12 .30 میام حالا به نظر شما چه طوره بخرم یا یک چیزه دیگه ای بخرم فقط تورو خدا سنشو بگین از چند وقته بخرمش

در ضمن من میخواهم کساکو دم شکلاتی بخرم
    و یک سوال دیگه میدونید که صدای کاسکو خیلی دلخراشه
    مثلا ممکنه ساعت 3 نصف شب صدا بده تازه اونم با اون صدای خیلی دلخراشش
    میدونید که بیشتر خانواده ی من روی ارامششون حساسن و وقتی این طوری میشه باعث میشه که پرندم بره خونه مامان بزرگم چون اونجت دختر خالم و خالم علاقه زیادی به حیوانات دارن برای همین الان هیچ کدوم از پنده هام به جز عروس هلندیم که تو خونمونه منو نمیشناسن
    تو این زمینه بین دوستان اختلافه ولی اقلا اقلا باید هر 24 ساعت 1 بار خاکستریتون اقلا 1 آدو رو ببینه و اقلا اقلا روزی 2 ساعت باید واسه پرندتون وقت بزارین،اینی که گفتم حداقلشه و مثلا خود من واسه خاکستریم نزدیک 6 ساعت در روز وقت میزارم
    خاکستری ها همونطور که دوست عزیزمون فائقی نژاد عزیز هم فرمودن شبا میخوابن و سر وصدا ندارن البته من یک مورد استثنا هم دیدم و یه خاکستری کال که خریده بودم،ققط فقط همون روز اول،شب ساعت 3 اینا هم سوت میزد که این به دلیل این بود که اینا که تومغازه هستن،بیچاره ها شب و روزشون قاطی میشه و نمیدونن که کی شبه و کی روز ولی خب در کل خاکستری ها شب ها میخوابن...

سوال اول

کاسکوی نر بهتره یا ماده : فرقی ندارن و نر و ماده بودن هم به این سادگی ها قابل تشخیص نیست

راههای تشخیص جنسیت کاسکو : آزمایش DNA از طریق گرفتن خون از پرنده،جتی من جایی خوندم که میشه 1 شاه پر از یک بال و یک شاه پر از بال دیگه کند و اونو با 50 یورو پول آزمایش فرستاد کشوری مثل استرالیا تا نتیجه آزمایش معلوم،روش بعد کالبدشکافیه و با شکافتن بدن پرنده،نوع آلت جنسی نر یا ماده پرنده برده میشه همونطور که میبینید زیاد دونستن این موضوع مهم نیست به علاوه مهم هم نیست چون استعداد ها یکیه

خرید جفت کاسکو بهتر است یا تکی : 100 % تکی چون جفت باشن،تربیتشون سخت تر و گاهی غیر ممکن میشه

قیمت کاسکو دم شکلاتی چند است : بالا توضیح دادم

از کجا سنشو تشخیص بدم تمام پرنده فروشی های مشهد کلاهبردار هستند . : به تاپیک تعیین سن مراجعه کنین که دوستان به تفصیل توضیح دادن

به نظر شما از چه سنی بخرم بهتره : واسه شما اقلا 1 سال

کاسکو ممکنه صداش تا اخر باشه اخه صدای دلخراشی داره صداش تا آخر باشه ؟ ضبطه مگه؟! lol تا اونجایی که من میدونم،صدای خاکستری ها واسه عاشقان خاکستری ها نه تنها گوش خراش (فکر کنم منظور شما هم گوش خراش بوده نه دل خراش ! ) نیست بلکه مایه ی آرامشه،باور میکنین من اگه 4 صبح هم بخوابم،گاهی اوقات کنار خاکستریم میخوابم تا صبح با سوت هایش بیدار شم ؟ ...

ممکنه ساعت 3 شب از خودش صدا دربیاره : بالا توضیح دادم

چند ساعت بهش رسیدگی بشه کافیه : بالا توضیح دادم

چند ساعت وقت اموزشش باشه : بالا توضیح دادم

برای رام کردن باید چی کار کنم : دوستان توضیح دادن قبلا ولی مهمترین فاکتور زمانه و صبر

قفسش باید چه اندازه ای باشه : هرچی بزرگتر بهتر ولی خوب استاندارد ترین و متداول ترین قفس ، قفس مدل 1033 هست

اسباب بازی لازمه : آره مخصوصا واسه شما که قراره خاکستری رو این همه تنها بزاری

حمام کردن لازمه : به عقیده ی اکثر تست ها و سایت ها و دوستان،اقلا هفته ای 1 بار واسه خاکستری حمام لارمه ولی نظر شخصی خود من اینه که حداقل ماهی 1 بار کفایت میکنه که
    مطمئنا شما حرف اکثریت رو انجام میدی و اگه خاکستری خریدی هفته ای یک بار ببرش حمام

اگه کولر روشن کنیم اشکال نداره : باد مستقیم کولر یکی از عوامل اصلی مردن خاکستری هاس ،دمای استاندارد برای خاکستری ها چیزی حدود 25 تا 28 درجس

لطفا اینجا اگه کسی مشهدی هست راهنمایی کن که برم از کجا بخرم

لطفا سریع جواب بدین

انتخاب خودم دم شکلاتی حالا شما یکم توضیح بدین که سرم کلاه نره یک پیرشو بهم بندازن یا نمیره اینارو به من بگین

بعد از کجا بفهمیم مریضه این خیی مهمه : خب این توضیح نسبتا مفصل میخواد،به صفحات قبل مراجعه کنین ولی خب رنگ و قوام فضله،کسل نبودن پرنده؛حالت چشم ها و... مهمه

راه های جلوگیری از افسردگی هم بگین : ساده تریبن جواب واسه این سوال با جواب نسبتا مفصل : وقت گذاشتن واسه خاکستری و دادن اسباب بازی مخصوصا واسه مواقعی که تنهاس

بعد موقع رفتن به مسافرت باید چی کار کنیم : یا باید به یکی از آشناهاتون که توانایی نگهداری ازش رو داره،پرنده رو بسپارین یا باید به یه پرنده فروشی مجرب بدین تا پاسیون کنه،اینکه پرنده رو با خودتون ببرین مسافرت اصلا توصیه نمیشه

ممکنه کاسکو بعد از یک هفته دوری از صاحبش یگه اونو نشناسه : نه ، من یکی ار خاکستری هامو بردم دادم یه مغازه دار،بعد 1 ماه رفتم پیشش و همچنان خودشو برام لوس میکرد

کاسکو با پرنده های دیگه باشه اشکالی نداره : بهتره تباشه خصوصا که خاکستری ها حسودن و میتونه باعث پرکنیشون بشه،اگه قراره همچین کاری کنین،باید کاری کنین که اصلا نتونه اونا رو ببینه که اینم زیاد توصیه نمیشه خصوصا واسه شما که هنوز تجربه ی کافی رو هم ندارین

چون سوال های شما زیاد بود،تو خود نقل قول جواب شما رو دادم

نقل قول نوشته اصلی توسط PIKO نمایش پست ها
    سلام دوستان خسته نباشید
    دو تا سوال دارم : 1) علت خشک شدن و شاخه شاخه شدن سر پرهای کاسکو چیه؟
    2) پر جوی با پر کنی چه فرقی داره اصلن پر جوی چطوریه ؟
    با تشکر از دوستان

اینکه میگین پرهاش خشکه میتونه علل مختلفی داشته باشه،یا جیره ی غذاییش مشکل داره و مثلا تو جیره ی غذاییش از انواع فلفل ها استفاده نشده یا اینکه تو لکه و داره پرهاش عوض میشه یا شما پرنده رو تازه خریدی و تو مسیر مرز ایران تا محل پرنده فروشی،در اثر فشارها و سختی هایی که حین مسیر براش اتفاق افتاده،پرهاش اینطور شده یا خدای نکرده داره دچار عارضه ی پرکنی میشه
    موفق باشی دوست من
    شهروز

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    TUTI
    شماره عضویت
    4843
    سلام مرسی از پاسختون.
    به غیر از فلفل چی دیگه می تونم بش بدم اخه این سه ماهی که دستم بوده بش فلفل دادم اما نخورده . غذاش هم سیب و تخمه و انگوره بعضی میوه های دیگه رو فقط تست می کنه همین اما فلفل رو اصلن تست هم نمی کنه .
    ببخشید یعنی اینکه پرهاش خشک شدن نشونه پرکنی هستش ؟ من تابه حال ندیدم که به جز نرمه ها پر دیگه ای رو کنده باشه پس یا از غذاشه یا تو لکه درسته ؟ ؟ ؟
    میشه از تو لک رفتن یکم توضیح بدید ممنون میشم مرسی .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    4931
    سلام
    آقا 1 سوال که قبلا هم پرسیدم ولی کسی جواب نداد این آقا داود ما با اسباب بازیش بازی نمیکنه و سمتش نمیره ازش نمیترسه ولی نمی دونم چرا باهاش بازی نمیکنه میتونه مال سنش باشه که کم هست؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط aminvictor نمایش پست ها
    سلام
    آقا 1 سوال که قبلا هم پرسیدم ولی کسی جواب نداد این آقا داود ما با اسباب بازیش بازی نمیکنه و سمتش نمیره ازش نمیترسه ولی نمی دونم چرا باهاش بازی نمیکنه میتونه مال سنش باشه که کم هست؟
    سلام اقا امین
    مکان اسباب بازی رو عوض کنید در صورتی که باز هم تمایل نداشت مدتی حذف کنید .

سلام مرسی از پاسختون.
    به غیر از فلفل چی دیگه می تونم بش بدم اخه این سه ماهی که دستم بوده بش فلفل دادم اما نخورده . غذاش هم سیب و تخمه و انگوره بعضی میوه های دیگه رو فقط تست می کنه همین اما فلفل رو اصلن تست هم نمی کنه .
    ببخشید یعنی اینکه پرهاش خشک شدن نشونه پرکنی هستش ؟ من تابه حال ندیدم که به جز نرمه ها پر دیگه ای رو کنده باشه پس یا از غذاشه یا تو لکه درسته ؟ ؟ ؟
    میشه از تو لک رفتن یکم توضیح بدید ممنون میشم مرسی .

دوست عزیز
    بهتره که عکس ار پرندتون بگذارید مشخصا از پرهای مورد نظرتون تا بشه بهتر تشخیص داد.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط dr_shahrooz نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز،پرکنی با پرجوی هیچ فرقی نداره و این مساله جفتش یکیه که اشتباها بعضی جاها بین این 2 مسئله اختلاف میزارن

سلام

پرکنی با پر جوی 100% فرق داره دوست گرامی.لطفا در مواردی که اطمینان ندارید اینطور قاطعانه کاربران رو راهنمایی نکنید

عبارت پرکنی به حالتی گفته میشه که پر از ریشه توسط منقار طوطی خارج میشه.

پر جوی به حالتی گفته میشه که ریشه پر سر جای خودش باقی میمونه ولی پرنده خود پر رو به حدی میجوه که پر حالت کرک به خودش میگیره.

طوطی های پر کن (در صورت توقف کندن پر ها) با تغذیه مناسب خیلی سریع پر جدید در میارن...چون پر از ریشه در اومده
    ولی در مورد طوطی هایی که پر جوی دارن این مسئله صادق نیست و تا گرم شدن هوا و توی لک رفتن طوطی پر ها حالت زشت و کرکی خود را حفظ میکنند

http://www.parsipet.ir/forum/f236/%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%84%D8%A7%D9%84-%D9%BE%D8%B1%DA%A9%D9%86%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%B7%D9%88%D8%B7%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D8%B4%DB%8C%D9%88%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%82%D8%A7%D8%A8%D9%84%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D8%A2%D9%86-feather-plucking-5783/

با تشکر
    آژیده
    ویرایش توسط بابک آژیده : 17th August 2011 در ساعت 10:09 AM

کاربر موثر

شماره عضویت
    4085
    این جوجه های چشم سیاه را هم میشه حمام داد؟
    آقای شهروز شما پا طلا را حمام میدید؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خاکستری کنگو
    شماره عضویت
    4934
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad 222 نمایش پست ها
    این جوجه های چشم سیاه را هم میشه حمام داد؟
    آقای شهروز شما پا طلا را حمام میدید؟
    دوست من ،من شخصا به حموم زیاد اعتقاد ندارم و نهایت ماهی 1 بار به حموم اعتقاد دارم،اگرچه تو تکست ها و نظرات دوستان اینطور میشه برداشت کرد که اقلا هفته ای 1 بار باید طوطی رو حمام برد
    من تا حالا پاطلا رو حموم نبردم و حالا حالا ها هم حموم نمیبرمش البته من کار خودم رو به شما توصیه نمیکنم و طبق اعتقاد بیشتر جاها هفته ای 1 بار اگه با اسپری بهش آب بپاشی خوبه
    موفق باشی...

آقا بابک عزیز،من هرچی تو سایت های خارجی گشتم چیزی به نام پرجوی پیدا نکردم،اگرچه Feather Plucking رو زیاد پیدا کردم،اگه لینکی در مورد پرجوی هم دارین،ممنون میشم بگین
    متشکرم

صفحه 405 از 1238 نخستنخست ... 305355386387388389390391392393394395396397398399400401402403404405406407408409410411412413414415416417418419420421422423424455505905 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)