صفحه 40 از 1238 نخستنخست ... 212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859901405401040 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 391 به 400 از 12376
    کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط aram نمایش پست ها
    دوربينو كه ميبينه ميخواد سكته كنه.بعدشم اينقد از قفس بالا ميره كه نميذاره ازش عكس بگيرم.

یعنی کلا تحرکش زیاده؟ یا این که تا شما رو می بینه از قفس بالا پایین می ره؟

خوب اگه کسی تجربه ای داره بگه لطفا معلومه دوستمون کلافه شده.....[/quote]

نه دوست عزيز وقتي من وهر كس ديگه اي رو ميبينه اينطوري ميكنه.البته با من از همه بهتره و براي بقيه قار هم ميزنه.
    خيلي ممنون

سلام دوست عزیز
    این طوطی ها به دلیل شرایط بدی که میگذرونن زمان میبره تا ترسشون بریزه اطمینان کنن اون داره از یچیزی میترسه یا مربوط به قبله یا الان شما کاری نکردید که باعث ترسش بشه لباست تیره نباشه با بقیه افراد چطوره سه هفته دو بار حموم کم بوده هفته اول دو سه بار تو رام شدن ماثره واسه سنش به یه خبره نشون بده از نزدیک چشم زرد و کرم کرم به راحتی بدون شک قابل تشخیصه غیر این مشکوک به طوسی کرم عسلی سفید سنه پایینه خطای دیده ماست بازم نظر یه متخصص از نزدیک شرطه هم شما هم اون دوست گلم سنه طوطی اگه زیاد باشه نمیترسه فرار کنه وای میسه حالت حمله میگیره شدید غار میزنه ولی ماله شما فرار میکنه غارم نمیزنه که به نظر من سنش پایینه از چیزی میترسه شما فعلا باعث تشدید استرسش نشو با دست غذا نده چی کار کن همش پیشش باش نزدیکش روبرو چشم تو چشم ارتباط عشقی سوت بزن قربون صدقش برو حرف بزن تا زمانی که دیگه وقتی جلوشی در نره بهت عادت کنه اونوقت با دست بهش غذا بده سنه بالا هم رام میشه حرف میزنه فقط زمان میبره سه هفته زوده نا امید بشیواسه عکس از دور بگیر یا زوم کن یا رو سه پایه اتومات بگیر اگه نتونستیم مهم نیست باهاش کار کن فقط کامل توضیح بده
    موفق باشی
    نه دوست عزيز لباسام همه رو شنه و تو خونه با خودم از همه بهتره.همه مراحل هم رعايت كردم وتا 10روز هم طرفش نرفتم.چيزي هم نيست كه بترسونتش.

نقل قول نوشته اصلی توسط sareban2500rest نمایش پست ها
    سلام.من 3 روزه که یه کاسکوی دم قرمز خریدم.
    بالاخره بعد از دوماه و راهی که طی کردم تا بالاخره شد این کاسکوی خوشگل این بود:اول قرار بود سنجاب بخرم که نشد.بعد ملنگوی جوجه که با مشورت آقا عزیز منصرف شدم و قرار شد یه کاسکوی دم شکلاتی بخرم و در طول بیش از یکماه هرچه گشتم کمتر نتیجه گرفتم و البته به یه چیزی هم رسیدم(با معذرت از همۀ پرنده فروشان) ولی اینو بگم پرنده فروش ها بدقول ترینها هستند.
    حالا بگذریم که سنجاب و ملنگو و دو شکلاتی تبدیل شدن به دم قرمز .
    حالا این وضعیت کاسکوی منه بعد از 3روز:
    1-خیلی کم قار می کشه و بیشتر شبیه قل قله!
    2-از بین میله ها که دستمون رو داخل می کنیم اصلا گاز نمی گیره و فقط زبونش رو میزنه به انگشتمون.
    فروشنده گفت وقتی میخوای دستت رو جلوش بگیری به حالت نشگون بگیر دو تا انگشتت رو که نوکش از روی ناخنات لیز بخوره و نتونه گاز بگیره.ولی اصلا تاحالا گاز نگرفته.{گرچه بگم هنوز دستم رو تو قفس نگرفتم جلوش}
    3-دیروز می خواستم حمومش کنم که دیم یه صداهایی مثل عطسه درمیاره و خیلی ترسیدم مبادا سرما خورده باشه.بعد که دقت کردم دیدم هر وقت میریم نزدیکش انگار که بخواد ما رو بتسون این صدای شبیه عطسه رو درمیاره!
    4-امروز صبح بردمش حمام ،خیلی کم قُل قُل کرد و به دیواره های قفس بالا می رفت.خلاصه من تونستم با نصف آب پاش بهش آب بپاشم.هنوز معلوم نیست آروم شده یا نه.می خام طبق گفته آقا دو روز دیگه هم ببرمش.
    5-گذاشتیمش توی پذیرایی و چون همه بهش علاقه دارن همیشه 3نفر ثابت سر قفسش هستند و اون هم چون می خاد همه رو چک کنه فکر کنم کمی می ترسه ولی اعضای خانواده رو هر چی بهشون میگم مگه گوش می کنن!!!
    6-غذاش رو (که فعلا بیشتر تخمه و کمی سیب هست )رو مواقعی می خوره که یا ما خیلی دوریم و یا توی پذیرایی نیستیم.از صبح تا حدود 4 بعدازظهر تو این سه روز هیچی نخورده و به جاش عصرها می خوره.که مقدارش هر روز بهتر شده.
    7-صبح ها و عصرها یه صداهایی مثل جیک و جیغ و سوت (قاز نیستند) در میاره.
    8-از غذاهایی که از لای میله ها بهش میدیم فقط اونایی که ابدار هستند رو مزمزه می کنه(مثل سیب،آلبالو،گرمک،زردآلو و... و خشکهایی مثل بادام،گردم ،پسته،بلال رو با نوکش پرت می کنه ته قفس و اونایی که ته قفس هستند رو سرشون نمیره که بخوره.
    9-من می خواستم برای تمرین از قار انداختن-سردادن کاسکو که تو نیک...گفته بودید (خدا رو شکر بعد از رفتن شما فی*لتر شد!!!)اقدام کنم.به نظر شما وقت مناسبیه.

این بود وضعیت کاسکوی من که با توجه به تیرگی پایین دمش جوجه است.حالا اگه توضیحی لازمه بدید و ما رو مثل همیشه شرمندۀ اخلاقتون کنید.ای کاش همه مثل شما بدون چشمداشت برای همدیگه کاری می کردن.
    موفق باشید و سرحال

سلام دوست عزيز مبارك باشه
    تا اونجايي كه من ميدونم شما خيلي اشتباه كرديد.تواين فروم اين همه آقا و بقيه استادان گفتند كه تا ده روز نبايد طرف كاسكو تازه وارد رفت اونوقت شما بعد از سه روز اونو بردي حمام و شروع كرديد با دست بهش غذا ميديد؟؟
    معلومه شما نوشته هاي قبلي رو نخونديد.
    ویرایش توسط NoVA_S : 19th June 2010 در ساعت 10:09 PM

کاربر ساده

شماره عضویت
    360
    به نظر من هر چه قدر هم که آموزش باشه کتاب و هر منبع آموزشی یه مقداری کمک میکنه ولی فکر میکنم پرنده ها با هم فرق می کنن

کاربر ساده

شماره عضویت
    360
    ببخشید ولی من تجربه شخصیه خودمه من قبلا گفتم طوطیه من چشماش زرده الان 4 ماهه که دارمش وحدود 1 ماه و نیمه که با این بچه ها آشنا شدم من خودم روش سر خواروندن رو امتحان کردم از وقتی سر میده خیلی آرومتر شده به قول آقای باید مزش زیره دندونش بره به همه هم اجازه میده که سرشو بخوارونن من 2 روز تلاش کردم انگشتام داغون شد ولی به لذتش می ارزید .واقعا بعضی وقتا نمیشه فهمید که این حیونه بیچاره چی می خواد؟؟؟؟؟؟؟؟
    بچه ها گفتن مسافرت نبرید من کسی رو نداشتم بذارمش پیشش مجبور بودم . بردمش.!!!!!!! رو صندلی پشت سر خودم نشوندمش بیرون رو نگاه میکرد
    3 ساعت راه بود. اونجا خیلی حالش خوب بود صبحا انواع واقسام سوتهایی که این چند وقت یادش داده بودم میزد .فعال و پر انرژی! تازه دست گل هم به آب دادم گفتم این که به قفسش عادت داره بذارم بیاد بیرون چشمتون روز بد نبینه بیرون آوردن همان و فرار طوطی ..... چون طوطیم یه مقداری کند زهنه گولش زدم گرفتمش با در قفسش البته با بد بختی .... اما وقتی برگشتیم 3-4 روز بی حال بود . آروم یه گوشه می نشت دلم براش می سوخت . احساس کردم افسرده شده. اما الان حالش خوبه اما از سوت خبری نیست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    واستون خاطره نوشتماااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ا
    ویرایش توسط رازی_طوطی : 20th June 2010 در ساعت 01:11 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    123
    نقل قول نوشته اصلی توسط رازی_طوطی نمایش پست ها
    ببخشید ولی من تجربه شخصیه خودمه من قبلا گفتم طوطیه من چشماش زرده الان 4 ماهه که دارمش وحدود 1 ماه و نیمه که با این بچه ها آشنا شدم من خودم روش سر خواروندن رو امتحان کردم از وقتی سر میده خیلی آرومتر شده به قول آقای باید مزش زیره دندونش بره به همه هم اجازه میده که سرشو بخوارونن من 2 روز تلاش کردم انگشتام داغون شد ولی به لذتش می ارزید .واقعا بعضی وقتا نمیشه فهمید که این حیونه بیچاره چی می خواد؟؟؟؟؟؟؟؟
    بچه ها گفتن مسافرت نبرید من کسی رو نداشتم بذارمش پیشش مجبور بودم . بردمش.!!!!!!! رو صندلی پشت سر خودم نشوندمش بیرون رو نگاه میکرد
    3 ساعت راه بود. اونجا خیلی حالش خوب بود صبحا انواع واقسام سوتهایی که این چند وقت یادش داده بودم میزد .فعال و پر انرژی! تازه دست گل هم به آب دادم گفتم این که به قفسش عادت داره بذارم بیاد بیرون چشمتون روز بد نبینه بیرون آوردن همان و فرار طوطی ..... چون طوطیم یه مقداری کند زهنه گولش زدم گرفتمش با در قفسش البته با بد بختی .... اما وقتی برگشتیم 3-4 روز بی حال بود . آروم یه گوشه می نشت دلم براش می سوخت . احساس کردم افسرده شده. اما الان حالش خوبه اما از سوت خبری نیست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

چرا فکر می کنی کم ذهنه؟ با این که چشمش زرد هستش چند تا سوت می زنه....

کاربر موثر

شماره عضویت
    159
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    یعنی کلا تحرکش زیاده؟ یا این که تا شما رو می بینه از قفس بالا پایین می ره؟

خوب اگه کسی تجربه ای داره بگه لطفا معلومه دوستمون کلافه شده.....

نه دوست عزيز وقتي من وهر كس ديگه اي رو ميبينه اينطوري ميكنه.البته با من از همه بهتره و براي بقيه قار هم ميزنه.
    خيلي ممنون

نه دوست عزيز لباسام همه رو شنه و تو خونه با خودم از همه بهتره.همه مراحل هم رعايت كردم وتا 10روز هم طرفش نرفتم.چيزي هم نيست كه بترسونتش.

سلام دوست عزیز
    به نظر من تنها دلیلش همون استرس جابجاییه ماله بعضیها تو شرایط خوب وارد میشن بعضیها تو شرایط بد و استرس زیاد باید همون کاری که گفتم بکنی یعنی تا زمانی که ترسش بریزه فقط جلوش بشینی هر روز بیشترو نزدیک تر بزار غار بزنه فرار کنه محلش نزار فقط جلوش باش اصلا فعلا با دست بهش غذا نده کاری نکن که باعث استرسش بشه بعد از چند روز بهت عادت میکنه هی براش سوت بزن قربون صدقش برو خیلی دوست داره چند روز اینکارو بکن نتیجشو بگو حموم دو روز یه بار ببرش حسابی خیسش کن به غیر از سرش مواظب سرما هم باش
    موفق باشی
    به نظر من هر چه قدر هم که آموزش باشه کتاب و هر منبع آموزشی یه مقداری کمک میکنه ولی فکر میکنم پرنده ها با هم فرق می کنن
    دقیقا نظر من هم همینه هیچ کدومشون مثل هم نیستن شاید شبیه باشن ولی باز یه فرقایی دارن فقط خودمون باید روان کاویش کنیم یعنی خودمون دکترش باشیم روانپزشکش
    دوست عزیز شما فکر نمیکنی که کارتون اشتباه بوده و بد ضربه ای به اون وارد کردین و بعد که پر کن شد میگین چرا البته خدایی نکرده شما مجبور شدین ببریدش قبول ولی باید روشو میپوشوندین اونجا هم همه مواردو رعایت میکردین نه اون کارو باهاش
    نقل قول نوشته اصلی توسط aram نمایش پست ها
    چرا فکر می کنی کم ذهنه؟ با این که چشمش زرد هستش چند تا سوت می زنه....
    هیچ کاسکویی کند ذهن نیست این تصور ماست سنشم فرق نمیکنه تازه جوجه هاش کمی چون هنوز سنی ندارن مثل آدما ولی دیگه چشم زردش که خنگ نیست باهوش تر هم هست ولی غد و بد اخلاق
    ویرایش توسط پرنده ی غریب : 20th June 2010 در ساعت 09:09 AM

کاربر موثر

شماره عضویت
    72
    سلام.من 3 روزه که یه کاسکوی دم قرمز خریدم.
    بالاخره بعد از دوماه و راهی که طی کردم تا بالاخره شد این کاسکوی خوشگل این بود:اول قرار بود سنجاب بخرم که نشد.بعد ملنگوی جوجه که با مشورت آقا عزیز منصرف شدم و قرار شد یه کاسکوی دم شکلاتی بخرم و در طول بیش از یکماه هرچه گشتم کمتر نتیجه گرفتم و البته به یه چیزی هم رسیدم(با معذرت از همۀ پرنده فروشان) ولی اینو بگم پرنده فروش ها بدقول ترینها هستند.
    حالا بگذریم که سنجاب و ملنگو و دو شکلاتی تبدیل شدن به دم قرمز .
    حالا این وضعیت کاسکوی منه بعد از 3روز:
    1-خیلی کم قار می کشه و بیشتر شبیه قل قله!
    2-از بین میله ها که دستمون رو داخل می کنیم اصلا گاز نمی گیره و فقط زبونش رو میزنه به انگشتمون.
    فروشنده گفت وقتی میخوای دستت رو جلوش بگیری به حالت نشگون بگیر دو تا انگشتت رو که نوکش از روی ناخنات لیز بخوره و نتونه گاز بگیره.ولی اصلا تاحالا گاز نگرفته.{گرچه بگم هنوز دستم رو تو قفس نگرفتم جلوش}
    3-دیروز می خواستم حمومش کنم که دیم یه صداهایی مثل عطسه درمیاره و خیلی ترسیدم مبادا سرما خورده باشه.بعد که دقت کردم دیدم هر وقت میریم نزدیکش انگار که بخواد ما رو بتسون این صدای شبیه عطسه رو درمیاره!
    4-امروز صبح بردمش حمام ،خیلی کم قُل قُل کرد و به دیواره های قفس بالا می رفت.خلاصه من تونستم با نصف آب پاش بهش آب بپاشم.هنوز معلوم نیست آروم شده یا نه.می خام طبق گفته آقا دو روز دیگه هم ببرمش.
    5-گذاشتیمش توی پذیرایی و چون همه بهش علاقه دارن همیشه 3نفر ثابت سر قفسش هستند و اون هم چون می خاد همه رو چک کنه فکر کنم کمی می ترسه ولی اعضای خانواده رو هر چی بهشون میگم مگه گوش می کنن!!!
    6-غذاش رو (که فعلا بیشتر تخمه و کمی سیب هست )رو مواقعی می خوره که یا ما خیلی دوریم و یا توی پذیرایی نیستیم.از صبح تا حدود 4 بعدازظهر تو این سه روز هیچی نخورده و به جاش عصرها می خوره.که مقدارش هر روز بهتر شده.
    7-صبح ها و عصرها یه صداهایی مثل جیک و جیغ و سوت (قاز نیستند) در میاره.
    8-از غذاهایی که از لای میله ها بهش میدیم فقط اونایی که ابدار هستند رو مزمزه می کنه(مثل سیب،آلبالو،گرمک،زردآلو و... و خشکهایی مثل بادام،گردم ،پسته،بلال رو با نوکش پرت می کنه ته قفس و اونایی که ته قفس هستند رو سرشون نمیره که بخوره.
    9-من می خواستم برای تمرین از قار انداختن-سردادن کاسکو که تو نیک...گفته بودید (خدا رو شکر بعد از رفتن شما فی*لتر شد!!!)اقدام کنم.به نظر شما وقت مناسبیه.

این بود وضعیت کاسکوی من که با توجه به تیرگی پایین دمش جوجه است.حالا اگه توضیحی لازمه بدید و ما رو مثل همیشه شرمندۀ اخلاقتون کنید.ای کاش همه مثل شما بدون چشمداشت برای همدیگه کاری می کردن.
    موفق باشید و سرحال
    سلام و خوش آمد خدمت دوست تازه وارد و گل خودمون
    با حرفهایی که زدی من شک ندارم کاسکوت آینده خیلی خوبی داره به شرطی که به گفته ها توجه کنی
    دوست عزیز مدت ده روز استراحت و قبول اجتماع جدبد حق او خاکستریه
    اصلا وجود این حیوونو فراموش کنید و فقط آب غذا !!

نقل قول نوشته اصلی توسط ardi1234 نمایش پست ها
    سلام

من امروز الفی بردم حموم داشتم پرهای سینشو میشستم دیدم یک چیزی شبیه به زخم رو سینشه زخم خشک شده ...نفهمیدم چی بود نظر شما چیه؟؟
    سلام حتما حتما عکس بزار

کاش نمی بردینش اما حالا که اجبار بود چرا کاور نکشیدین؟؟؟!!
    شاید اون چیزی که شما سرحالی و شادی اسمشو گذاشتید برای طوطی یه هیجان شدید بوده اما راجع به صدا نگران نباشید درست میشه اما حواستون به بقیه فاکتور های سلامتی باشه

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    370
    تا اونجايي كه من ميدونم شما خيلي اشتباه كرديد.تواين فروم اين همه آقا و بقيه استادان گفتند كه تا ده روز نبايد طرف كاسكو تازه وارد رفت اونوقت شما بعد از سه روز اونو بردي حمام و شروع كرديد با دست بهش غذا ميديد؟؟
    معلومه شما نوشته هاي قبلي رو نخونديد.[/quote]

سلام.ممنون
    باورت نمیشه.ولی من از یک ماه قبل از خریدن کاسکوم شروع کردم به خوندن تالار قبلی.و تمام صفحاتش رو پرینت می کردم و هر روز برای خوتندن نظرات تازه به اون سر می زدم.
    وقتی هم می خواستم کاسکو بخرم انتظار یه کاسکوی وحشی قار بزن رو داشتم که تا 10روز نمیشه اصلا سراغش رفت.
    ولی خب نمی دونم شانسی یا هر چیز دیگه ای از بین 15 تا مغازه ای که در اصفهان گشتم فقط دو مغازه کاسکوی جوجه داشتند و شاید در کل 5 تا.از این 5 تا یکی مشکوک به پرکنی بود.یکی که خیلی جوجه بود شدیدا مریض ،دو تا هم (معذرت میخام) کف قفس رو که نیگا کردم مدفوع طبیعی نداشتند.و فقط دو تا موندند که جوجه و سالم بودن.یکی که از کاسکوی من جوجه تر بود بسیار وحشی بود و قار وحشتناک می زد حتی وقتی یک متریش بودیم.ولی این کاسکوی من آنچنان آرام بود(و البته سالم هم بود) که وقتی برادرم دستش رو جلوش گرفت با این که غریبه بود ولی گاز نگرفت ومن بعد از یک ربع معاینه!!! و زیر نظر گرفتن کارهاش دیدم همینه که دنبالش می گشتم.با این که تعداد انتخابم خیلی کم بود(بین 5 کاسکو) ولی خدا را شکر تونستم بهترینش رو بخرم و البته من از راهنمایهای آقا که بسیار زحمت می کشن(چه توی تالار و چه تلفنی که گاهی مزاحمش میشیم)
    اگر هم گفتم اعضای خانواده همیشه سرش هستند من نمی تونم اون رو توی اتاق بگذارم.چون توی یکی از اتاقامون که داداشمه اون میره سرش و خطرش بیشتر از وقتیه که تو سالنه!و توی اتاق خودم هم چون خونمون آپارتمانیه،پنجره ندارم و یه حالت پاسیوئه که نور طبیعی خیلی کمی داره و دیروز که گذاشتمش تو اتاقم خیلی افسرده شد و باورتون نمیشه صبح که آوردمش تو سالن،این قدر خوشحال شد که تا الان داره صدا در میاره از خودش و خب الان تو سالن تنهاست و هیشکی خونه نیست.منم سرش نمیرم.
    خلاصه برای اینه که توی سالن همیشه دور و برش شلوغه.چون ما 5 نفریم و همه هم دوستش دارن.و وقتی من میگم نرین سرش مثل اینه که بهشون فحش میدم!!!!همچین نگام می کنن.
    وگرنه من از خدام بود که دقیقا همون کارهایی رو بکنم که تو 200-300صفحه نوشته های دوستان و آقا خوندم.
    اگر هم گفتم که بردمش حمام چون خیلی شوره داشت و هم اینکه دیدم نمی ترسه.
    و خب تاثیر منفی ای نداشته که بهتر هم شده.
    البته من برای شوره اش یه کاری کردم که خیلی مفید بوده.قبلا از یکی از دوستان تالار که گفته بودن به جای روزنامه،کف سینی آب می ریزن.من هم همین کار رو می کنم و برای اینکه مدفوع پرنده به داخل آب ریخته نشه و بو نگیره زیر میله ای که روش می شینه یه کاغذکوچیک(a5) می گذارم که با عث میشه مدفوعش روی کاغذ بریزه و شوره هاش توی سینی . و پخش نشه.
    یه چیز دیگه هم که من رو به فکر برده و اگه کسی تجربه ای در این مورد داره لطفا من رو راهنمایی کنه.
    روز دوم دیدم عطسه می کنه.خیلی ترسیدم.تا اینکه عصر اون روز متوجه شدم که هر وقت میریم پیشش همچین کاری می کنه.(تقریبا مثل پخخخ ) و زنگ زدم به آقا و گفتن با توجه با اینکه عطسه آبکی نیست،مدفوعش طبیعیه و غذاش رو خوب می خوره و پف نمی کنه سالمه و من خیالم راحت شد.
    الان می بینم حتی وقتی هم اطرافش نیستیم هم این کار رو می کنه.دیشب که می خواستم برای خواب لامپ رو خاموش کنم تا حدود یک ربع به فاصله هر 5 ثانیه یکی از این ها رو می کرد.و من کاری نکردم تا خوابید.
    نمی دونم این دیگه چه نوعشه.تو این همه مطلبی که در مورد کاسکو خوندم چنین چیزی ندیدم.اگر شما هم کاسکوتون این طور بوده بگین برای چیه.
    با تشکر از دوستان و آقا استاد

کاربر موثر

شماره عضویت
    72
    سلام.ممنون
    باورت نمیشه.ولی من از یک ماه قبل از خریدن کاسکوم شروع کردم به خوندن تالار قبلی.و تمام صفحاتش رو پرینت می کردم و هر روز برای خوتندن نظرات تازه به اون سر می زدم.
    وقتی هم می خواستم کاسکو بخرم انتظار یه کاسکوی وحشی قار بزن رو داشتم که تا 10روز نمیشه اصلا سراغش رفت.
    ولی خب نمی دونم شانسی یا هر چیز دیگه ای از بین 15 تا مغازه ای که در اصفهان گشتم فقط دو مغازه کاسکوی جوجه داشتند و شاید در کل 5 تا.از این 5 تا یکی مشکوک به پرکنی بود.یکی که خیلی جوجه بود شدیدا مریض ،دو تا هم (معذرت میخام) کف قفس رو که نیگا کردم مدفوع طبیعی نداشتند.و فقط دو تا موندند که جوجه و سالم بودن.یکی که از کاسکوی من جوجه تر بود بسیار وحشی بود و قار وحشتناک می زد حتی وقتی یک متریش بودیم.ولی این کاسکوی من آنچنان آرام بود(و البته سالم هم بود) که وقتی برادرم دستش رو جلوش گرفت با این که غریبه بود ولی گاز نگرفت ومن بعد از یک ربع معاینه!!! و زیر نظر گرفتن کارهاش دیدم همینه که دنبالش می گشتم.با این که تعداد انتخابم خیلی کم بود(بین 5 کاسکو) ولی خدا را شکر تونستم بهترینش رو بخرم و البته من از راهنمایهای آقا که بسیار زحمت می کشن(چه توی تالار و چه تلفنی که گاهی مزاحمش میشیم)
    اگر هم گفتم اعضای خانواده همیشه سرش هستند من نمی تونم اون رو توی اتاق بگذارم.چون توی یکی از اتاقامون که داداشمه اون میره سرش و خطرش بیشتر از وقتیه که تو سالنه!و توی اتاق خودم هم چون خونمون آپارتمانیه،پنجره ندارم و یه حالت پاسیوئه که نور طبیعی خیلی کمی داره و دیروز که گذاشتمش تو اتاقم خیلی افسرده شد و باورتون نمیشه صبح که آوردمش تو سالن،این قدر خوشحال شد که تا الان داره صدا در میاره از خودش و خب الان تو سالن تنهاست و هیشکی خونه نیست.منم سرش نمیرم.
    خلاصه برای اینه که توی سالن همیشه دور و برش شلوغه.چون ما 5 نفریم و همه هم دوستش دارن.و وقتی من میگم نرین سرش مثل اینه که بهشون فحش میدم!!!!همچین نگام می کنن.
    وگرنه من از خدام بود که دقیقا همون کارهایی رو بکنم که تو 200-300صفحه نوشته های دوستان و آقا خوندم.
    البته من برای شوره اش یه کاری کردم که خیلی مفید بوده.قبلا از یکی از دوستان تالار که گفته بودن به جای روزنامه،کف سینی آب می ریزن.من هم همین کار رو می کنم و برای اینکه مدفوع پرنده به داخل آب ریخته نشه و بو نگیره زیر میله ای که روش می شینه یه کاغذکوچیک(a5) می گذارم که با عث میشه مدفوعش روی کاغذ بریزه و شوره هاش توی سینی . و پخش نشه.
    یه چیز دیگه هم که من رو به فکر برده و اگه کسی تجربه ای در این مورد داره لطفا من رو راهنمایی کنه.
    روز دوم دیدم عطسه می کنه.خیلی ترسیدم.تا اینکه عصر اون روز متوجه شدم که هر وقت میریم پیشش همچین کاری می کنه.(تقریبا مثل پخخخ ) و زنگ زدم به آقا و گفتن با توجه با اینکه عطسه آبکی نیست،مدفوعش طبیعیه و غذاش رو خوب می خوره و پف نمی کنه سالمه و من خیالم راحت شد.
    الان می بینم حتی وقتی هم اطرافش نیستیم هم این کار رو می کنه.دیشب که می خواستم برای خواب لامپ رو خاموش کنم تا حدود یک ربع به فاصله هر 5 ثانیه یکی از این ها رو می کرد.و من کاری نکردم تا خوابید.
    نمی دونم این دیگه چه نوعشه.تو این همه مطلبی که در مورد کاسکو خوندم چنین چیزی ندیدم.اگر شما هم کاسکوتون این طور بوده بگین برای چیه.
    با تشکر از دوستان و آقا استاد[/QUOTE]

سلام
    دوست عزیز چیزی که میگی باید از نزدیک دیده شه
    پیشنهاد من یه دامپزشک متخصصه
    اما با توجه یه توضیحاتت یک عکس العمل آلزژیک میتونه باشه
    برات تحقیق میکنم اما دقت کن بوی خاصی آزارش نده!!

کاربر موثر

شماره عضویت
    159
    سلام.ممنون
    با تشکر از دوستان و آقا استاد[/QUOTE]

سلام دوست عزیز
    حموم اشکال نداره ولی زیاد جابجاش نکن از اینکه دورشن مشکلی نیست بزار پر رو بار بیاد من هر کی میاد خونمون بهش میگم با محبت و رعایت اصول بره پیشش بهش غذا بده جالبه که با غریبه ها بهتر از خودمونه با هیچکی غریبی نمیکنه حتی برای اولین بار جالبه دیگه از لباس تیره نمیترسه من خیلی خوشحالم که پر رو شده ولی دوست عزیز همونطور که گفتم الان طوطیتون تو بهترین شرایطه ماله منم همینطور بود دو سه روزه از غار افتاد بعد از چند روز از دست غذا گرفت بدون گشنگی راحت اومد بالا و رفت تو الان ساعت 7 شب میاد بیرون 10 شب خاموشی سریع میره تو تا حالا هوس چرخیدن تو خونه نکرده و اما شما اگه میخوای طوطیه خوبی داشته باشی باید یه سری مسایلو رعایت کنی نمیگم که نکردی میگم بکنی اصلا تو کارت عجله نکن نذار اطرافیان باعث ترسش بشن اگه دیدی درست باهاش رفتار میکنن نمیترسه اشکال نداره دورش شلوغ باشه بهتره فردا تا شلوغی دید نمیترسه اون عطسه های زیاد مشکل داره همونطور که قبلا گفتم بوی عطر و ادکلن یا سیگار یا هر بویه مشابه دورش هست باعث میشه اگه هوای خونه خشکه حتما بوخور بزار چون باید محیطش مرطوب باشه در غیر این صورت حتما ببرش دکتر
    موفق باشی
    ویرایش توسط پرنده ی غریب : 20th June 2010 در ساعت 11:51 AM

کاربر موثر

شماره عضویت
    187
    دوستان کسی از قفس مسافرتی (این هایی که تو بازار هست) اطلاعی داره ؟؟ خوبه؟؟

صفحه 40 از 1238 نخستنخست ... 212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859901405401040 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)