کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    3359
    نقل قول نوشته اصلی توسط فائقی نژاد نمایش پست ها
    سلام
    یا اجازه سر کار خانم هانی
    2 تا مطلب به ذهنم رسید که عرض میکنم!
    1- در رابطه با طوطی خانم مهسا:
    اینکه جوجو شما رو به عنوان جفت انتخاب کنه خیلی بد است و مستقیما روی یاد گیری اثر میگذاره! وقتی به این امر عادت کنه و دون بالا بیاره هر وقت شما سعی کنید بهش تمرین بدین اون حواسش پرت میشه و مستی می کنه !(البته سر کار خانم هانی تمام این مطالب را فرمودند) و در ثانی در صورتیکه یه شما به عنوان جفت عادت کنه احتمال خطر پر کنی با لا میره!

2- در رابطه با طوطی خانم صبا:
    همانطور که خانم هانی فرمودند افتاب برای طوطی خوبه ولی نه افتاب مستقیم
    ! افتاب مستقیم برای کاسکو کشنده است!
    سلام دوستان عزیز
    مرسی که جواب دادین الان اون قسمت نوکش که اونطوری شده بود بهتر شده هم اومده پائینتر هم رنگش تیره شده ممکنه خودش خوب بشه؟اقای فائقی نژاد من هیچوقت از افتاب مستقیم براش استفاده نمیکنم روزانه وقتی میخوام قفسشو تمیز کنم میذارمش روی قفس کوچیکش پشت پنجره قفسشو یه جوری گذاشتم که یه قسمتش تو سایه باشه تقریبا 1 ساعتی اونجا پر ارائی میکنه خودش میره تو افتاب میشینه اگه ممکنه اینطوری گرما زده بشه نذارمش اونجا یا مدتشو کمتر کنم؟ممنون از راهنمائیتون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    TUTI
    شماره عضویت
    4843
    سلام خوبین خسته نباشید. یه سوال اینکه کاسکو تو قفس شروع می کنه بال زدن های سریع و بعدشم شروع می کنه به صداهای تق و توق ، نوچ ، هو یعنی چی ؟ کاسکوی من اینطوری می کنه ؟ یکی می گفت سکسکه می کنه !!! :smile (119):
    یه سوال دیگه هوای خنک واسه کاسکو ضرر نداره ؟ یعنی وقتی کولر روشنه سردشون نمی شه ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    3359
    نقل قول نوشته اصلی توسط PIKO نمایش پست ها
    سلام خوبین خسته نباشید. یه سوال اینکه کاسکو تو قفس شروع می کنه بال زدن های سریع و بعدشم شروع می کنه به صداهای تق و توق ، نوچ ، هو یعنی چی ؟ کاسکوی من اینطوری می کنه ؟ یکی می گفت سکسکه می کنه !!! :smile (119):
    یه سوال دیگه هوای خنک واسه کاسکو ضرر نداره ؟ یعنی وقتی کولر روشنه سردشون نمی شه ؟
    سلام دوست خوبم
    این کاری که کاسکو میکنه یعنی بال بال زدن سریع و این صداها طبیعیه همه کاسکوها اینکارو میکنن و خستگی بالهاشونو در میارن حالا اینکه میگن سکسکه میکنه رو نمیدونم تا الان نشنیدم ولی میدونم طبیعیه
    قفس کاسکو نباید جلوی باد کولر باشه میتونین قفسشو جائی بذارین که باد مستقیم بهش نخوره مخصوصا موقعی که از حمام میارینش

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط saba نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    مرسی که جواب دادین الان اون قسمت نوکش که اونطوری شده بود بهتر شده هم اومده پائینتر هم رنگش تیره شده ممکنه خودش خوب بشه؟اقای فائقی نژاد من هیچوقت از افتاب مستقیم براش استفاده نمیکنم روزانه وقتی میخوام قفسشو تمیز کنم میذارمش روی قفس کوچیکش پشت پنجره قفسشو یه جوری گذاشتم که یه قسمتش تو سایه باشه تقریبا 1 ساعتی اونجا پر ارائی میکنه خودش میره تو افتاب میشینه اگه ممکنه اینطوری گرما زده بشه نذارمش اونجا یا مدتشو کمتر کنم؟ممنون از راهنمائیتون
    سلام خانم صبا
    همانطوز که قبلا خانم هانی فرمودند افتاب بهتره که بدون واسطه باشه افتاب از بالای قفس بصورت مستقیم نباید باشه و همانطوز که فرمودین سایه باید در دسترس باشه !

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی صمیمی نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان عزیز
    این طوطی منه که اسمش زویاست(zoya)

الان دیگه چشماش تقریبا سفید شده.
    حدود یه ساله که خریدمش. دو سه ماه اول خیلی عالی روند اموزشش طی شد. اما بعد به دلیل مشکلات شخصی نتونستم بهش رسیدگی کنم و دچار عارضه پر جوی شد(پر کنی نه!). متاسفانه الان عکس های دوره بیماریشو ندارم که بزارم دوستان ببین. که با راهنمایی ها و مشاوره های خانوم سپیده و خانوم هانی که تو مدت بیماری خاکستریم خیلی به من لطف داشتند بعد از چند ماه تلاش و امتحان کردن روش های مختلف بلاخره دوباره سلامتش رو به دست اورد.
    الان خوشبختانه دیگه مشکل پر جوی نداره و حدود 10-12 کلمه حرف میزنه.
    اینو نوشتم که دوستانی که متاسفانه طوطیشون دچار بیماری شده انشاالله نا امید نشن. و بتونن با صبر و تلاش مشکلات و حل کنن. و چند تا مشکلم خودم با خاکستریم دارم که خوشحال میشم دوستان راهنمایی کنند.
    1-الان زویا سر میده. این کارو بدون اجبار انجام میده. و کامل سرشو پایین میاره. اما اما این کارو به خاطر گرفتن جایزه انجام میده و در واقع لذت نمیبره! و اگه طولانی بشه مخالفت میکنه. مباحث مختلفی هم که خوندم در مورد سر دادن طوطی بحث های ضد و نقیض زیادی توش بود. یکی گفته فلان جور بخوارونید بعد یکی دیگه گفته این کارو نکنید چون باعث تحریک جنسی طوطی میشه. خلاص بد تر گیج شدم!!!
    2-تاپیک رو دست اومدن رو مطالعه کردم. اما مشکل این جاست که وقتی دستمو طرف پاهاش یا سینش میبرم میترسه و از دیواره قفس میره بالا و تا دست من تو قفسه پایین نمیاد!
    3-الان میگه بوس بده و اگه بهش بگی بوس بده صدای بوس رو هم در میاره. اما چه طوری یادش بدم که نترسه و سرشو بیاره جلو و بوس کنه با منقارش!
    4-خیلی دلکم میخواد بهش بازی های فکری-توپ بازی و رقصیدن رو یاد بدم اما فک میکنم الان چون هنوز اعتمادش کامل جذب نشده زوده و نتیجه ای نداره. نظر شما چیه؟ کی باید شروع کرد؟
    ببخشید طولانی شد
    سلام آقای صمیمی ، خوشحالم که دوباره اینجا میبینمتون
    خب در مورد سرخاروندن همونطور که خودتون گفتید هر کسی یه عقیده ایی داره ، خود من سر طوطیم رو میخارونم اما کم ، اما اگر شما میخواهید همچنان به سر خاروندن ادامه بدید باید کم کم جایزه رو حذف کنید مثلا از هر 3 باری که سرش رو میخارونید 1 بارش رو جایزه ندید و همینطور کم کم جایزه رو حذف کنید .
    معمولا تمرین رو دست اومدن رو داخل قفس نباید انجام بدید چون طوطی قفس رو محیط امنش میدونه و دوست نداره کسی مزاحمش بشه ، دوباره قسمت رو دست اوردن رو بخونید و روشهایی که بیرون قفس هست رو انجام بدید حتی اگر لازمه قفس رو از محل تمرین دور کنید که نبینه ، مثلا یه میز یا استند خاص رو براش تهیه کنید و رو اون تمرینات رو انجام بدید ، البته قبل از شروع تمرین اجازه بدید استند یا میز رو ببینه و بهش عادت کنه بعد که رفت روش کم کم شروع به تمرین کنید. برای رو دست اوردن باید طوطی از دستتون نترسه .
    برای اموزش بوس دادن من خودم وقتی هانی تو قفس بود سرم رو میبردم جلو و هانی هم میومد جلو و از بین میله ها بوسش میکردم و سریع سرم رو میاوردم عقب تا کم کم یاد گرفت . بعضی دوستان بین لبهاشون غذای مورد علاقه طوطی رو میذارن و وقتی طوطی میاد غذا رو بگیره بوسش میکنن اما این غذا باید به مرور حذف بشه.
    بازهای فکری برای طوطیهای کاملا رام هست که از هیچی نترسن ، شما اولا باهاش رو دست اوردن رو تمرین کنید تا به شما و دستتون و حرکات عادت کنه بعد کم کم میرید سراغ بازی های فکری الان خیلی زوده.

نقل قول نوشته اصلی توسط M@hsa نمایش پست ها
    سلام مرسی از همتون.

در رابطه با استفراغ کردن، باید بگم که 3 یا 4 بار این اتفاق افتاده که دون بالا نیاورده و فقط 2 ، 3 ثانیه اداش رو درآورده.
    منم دوست ندارم بهم وابسته شه . ولی بیشتر با خانوم ها و مخصوصا با من خوبه. وقتی من رو می بینه شروع می کنه به ورجه وورجه کردن و حرف زدن. حتی وقتی میارمش بیرون بیشتر دور بر من می چرخه.
    ولی با بقیه هم خوبه. از همه سر می خواد و استرس نداره.
    حالا من چیکار کنم ؟
    من اصلا دوست ندارم موردی پیش بیارم که احتمال پرکنی رو بالا ببره . چون اصلا طاقتش رو ندارم.
    سلام مهسا جون
    اگر موارد رو رعایت کنی مشکلی پیش نمیاد ، مثلا نوازش کردن و سر خاروندن در حد نرمال باشه نه بیش از حد و وقتی هم میبینی داره این اداها رو درمیاره همونطور که گفتم از کنارش برو و تا نرمال نشده پیشش نرو.

نقل قول نوشته اصلی توسط hosein_b نمایش پست ها
    سلام
    اساتید محترم میتونن راهنمایی کنن که این جوجه تیمنه که عکسش رو گذاشتم حدودا چند وقتشه؟؟
    البته عکسا خیلی خوب نیستن چون بدون فلاش گرفتم
    این کاسکو رو من دیروز خریدم
    امروز نگاه کردم به نظرم پای راستش یه جوریه!! ( یه کم تاب داره )
    اینم عکسش

پاش مشکلی داره؟؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    سلام دوست عزیز
    مبارکه ، به نظر خودتون رنگ چشمش چه رنگیه؟
    همونطور که آقای فائقی نژاد گفتن یه عکس واضح تر بذارید و عکس رو برای دکتر هم بذارید.
    طوطیتون موقع حرکت و چرخیدن مشکل داره؟ مثل لنگ زدن و ...
    سر و صدا میکنه؟ فضله ش نرماله؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم-طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    10
    [QUOTE=HONEY;32779]سلام آقای صمیمی ، خوشحالم که دوباره اینجا میبینمتون
    خب در مورد سرخاروندن همونطور که خودتون گفتید هر کسی یه عقیده ایی داره ، خود من سر طوطیم رو میخارونم اما کم ، اما اگر شما میخواهید همچنان به سر خاروندن ادامه بدید باید کم کم جایزه رو حذف کنید مثلا از هر 3 باری که سرش رو میخارونید 1 بارش رو جایزه ندید و همینطور کم کم جایزه رو حذف کنید .
    معمولا تمرین رو دست اومدن رو داخل قفس نباید انجام بدید چون طوطی قفس رو محیط امنش میدونه و دوست نداره کسی مزاحمش بشه ، دوباره قسمت رو دست اوردن رو بخونید و روشهایی که بیرون قفس هست رو انجام بدید حتی اگر لازمه قفس رو از محل تمرین دور کنید که نبینه ، مثلا یه میز یا استند خاص رو براش تهیه کنید و رو اون تمرینات رو انجام بدید ، البته قبل از شروع تمرین اجازه بدید استند یا میز رو ببینه و بهش عادت کنه بعد که رفت روش کم کم شروع به تمرین کنید. برای رو دست اوردن باید طوطی از دستتون نترسه .
    برای اموزش بوس دادن من خودم وقتی هانی تو قفس بود سرم رو میبردم جلو و هانی هم میومد جلو و از بین میله ها بوسش میکردم و سریع سرم رو میاوردم عقب تا کم کم یاد گرفت . بعضی دوستان بین لبهاشون غذای مورد علاقه طوطی رو میذارن و وقتی طوطی میاد غذا رو بگیره بوسش میکنن اما این غذا باید به مرور حذف بشه.
    بازهای فکری برای طوطیهای کاملا رام هست که از هیچی نترسن ، شما اولا باهاش رو دست اوردن رو تمرین کنید تا به شما و دستتون و حرکات عادت کنه بعد کم کم میرید سراغ بازی های فکری الان خیلی زوده.

سلام خانوم هانی
    خوبید که ایشالله؟
    ببخشید دیگه باز این مزاحم همیشگی اومد:smile (186):
    شرمنده من تعداد پستام کمه نتونستم تو پروفایلتون پیغام بزارم!!! اینم از کارای بابک خان اژیده:smile (76):
    هیچ کس به اندازه شما نمیدنه من برای این طوطی چه قدر غصه و خون دل خوردم :46:
    در مورد حذف قفس برای تمرین روی دست اومدن. چه جوری از قفس جداش کنم؟ اگه یه استند دست ساز درست کنم بزارم کنار قفسش طوری که ارتفاعش از قفس بیشتر باشه به نظرتون میره روش؟
    تمرین بوس کردن رو با گذاشتن جایزه بین لب هام امتحان کردم. جواب داد. حالا سعی میکنم کم کم جایزه رو تو بوس کردن و سر دادن کم کنم. واقعا ممنونم. خیلی خوشحال شدم وقتی بوس داد بعد اون همه بدبختی تو اون یه سال:smile (178):

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    TUTI
    شماره عضویت
    4843
    نقل قول نوشته اصلی توسط saba نمایش پست ها
    سلام دوست خوبم
    این کاری که کاسکو میکنه یعنی بال بال زدن سریع و این صداها طبیعیه همه کاسکوها اینکارو میکنن و خستگی بالهاشونو در میارن حالا اینکه میگن سکسکه میکنه رو نمیدونم تا الان نشنیدم ولی میدونم طبیعیه
    قفس کاسکو نباید جلوی باد کولر باشه میتونین قفسشو جائی بذارین که باد مستقیم بهش نخوره مخصوصا موقعی که از حمام میارینش
    سلام خانم صبا آخه طوطی من تنها صدایی که در میاره همونه که بعد از بال بال زدن در میاره هست . دوستان می گن طبیعیه خوب می شه اما نه قاری نه سوتی و نه هیچی فقط همون صداهای کوتاه !!!:7: خیلی خوشحال می شم همون صداها رو هم درمیاره گوش می دم گاهی هم به گفته سپیده جان از دور همرایش می کنم اما خیلی طول نمی کشه همونم :smile (119):

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    سلام دوستان عزیز ، ساعت بیرون آمدن نیکی را کم کردم ، صدام را هم ضبط کردم و براش می گذارم هرشب دو سه بار به مدت بیست دقیقه تا نیم ساعت ، خودم هم باهاش تمرین می کنم ، ولی هنوز هیچ کلمه ایی را یاد نگرفته البته وقتی داره شیطنت می کنه و سوت می زنه یکسری حرف های نامفهوم می گه ولی من اصلا متوجه نمی شم . دیگه چیکار کنم تا به حرف بیاید . کمکم کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    4494
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز ، ساعت بیرون آمدن نیکی را کم کردم ، صدام را هم ضبط کردم و براش می گذارم هرشب دو سه بار به مدت بیست دقیقه تا نیم ساعت ، خودم هم باهاش تمرین می کنم ، ولی هنوز هیچ کلمه ایی را یاد نگرفته البته وقتی داره شیطنت می کنه و سوت می زنه یکسری حرف های نامفهوم می گه ولی من اصلا متوجه نمی شم . دیگه چیکار کنم تا به حرف بیاید . کمکم کنید
    سلام سودابه جان.
    شما تمام سعی خودت رو می کنی و در کنار این صبر باید صبور هم باشی.
    من اوایل خیلی حساس شده بودم رو حرف زدن کوکوم ولی این اواخر سرم خیلی شلوغ بود و نمیتونستم زیاد باهاش کار کنم. تنها کاری که می کردم طول روز از هر جای خونه که بودم باهاش حرف میزدم.
    اصلا هم به حرف زدنش امید نداشتم چون اونجور که باید باهاش کار نمی کردم.
    کوکو خیلی چرت و پرت و حرفهای نامفهوم میگفت تا اینکه کم کم شروع کرد به سلام دادن.
    صبور باش و به تمرینات ادامه بده.
    همین صداهای نامفهوم یعنی تمرین برای گفتن لغت.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    سلام
    من فقط دو مطلب را به فرمایشات خانم مهسا اضافه کنم.1- به صدای ظبط شده اکتفا نکنید هیچی مثل رخ به رخ صحبت کردن نمیشه! الان که داره صداهای نامفهوم در میاره نشانه خوبی است داره تن صداش رو پیدا میکنه !

صفحه 392 از 1238 نخستنخست ... 292342373374375376377378379380381382383384385386387388389390391392393394395396397398399400401402403404405406407408409410411442492892 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)