همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط M@hsa نمایش پست ها
    سلام مرسی از همتون.

در رابطه با استفراغ کردن، باید بگم که 3 یا 4 بار این اتفاق افتاده که دون بالا نیاورده و فقط 2 ، 3 ثانیه اداش رو درآورده.
    منم دوست ندارم بهم وابسته شه . ولی بیشتر با خانوم ها و مخصوصا با من خوبه. وقتی من رو می بینه شروع می کنه به ورجه وورجه کردن و حرف زدن. حتی وقتی میارمش بیرون بیشتر دور بر من می چرخه.
    ولی با بقیه هم خوبه. از همه سر می خواد و استرس نداره.
    حالا من چیکار کنم ؟
    من اصلا دوست ندارم موردی پیش بیارم که احتمال پرکنی رو بالا ببره . چون اصلا طاقتش رو ندارم.
    سلام
    ببینید مهسا خانم
    در مجموع هر گونه رفتاری که باعث بشه کاسکو از شما متوقع بشه و این ادامه دار باشه برای اینده نگهداری کاسکو خوب نیست !اگر یادتون باشه مدتها پیش با هم دررابطه با بیرون آوردن از قفس صحبت کردیم!حتی این مورد بیرون آوردن از قفس هم نباید شرطی بشه چرا؟ شما میروی مسافرت کسی که نگهداری میکنه از طوطی مطمئنا مثل شما دقیق نیست چند روز که ساعات *****ش بهم بخوره کاسکو عصبی میشه و..... پس به نظر بنده البته! هیچ وقت در هیچ موردی نباید کاسکو رو عادت داد(البته منظورم روشنه و بحث تربیتی رو داخل این امر نمیکنیم) در ارتباط با مورد اخیر یکی از احساس ترین هنجارهای طوطی سانان مستی است که بسیار حساس است پس برای اینکه در حاشیه امنیت باشید از رفتارهایی که منجر به این امر میشه حد اقل تا مدتی بپرهیزید وبا توجه به تجربیاتتون رفتارتون با جناب جوجو را تنظیم کنید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    TUTI
    شماره عضویت
    4843
    سلام بچه ها جوجوی من اصلا حبوبات نمی خوره چکارش کنم بخوره ؟ فقط تخمه و سیب و انگور دوست داره و میخوره . غذاش هم زیاده :smile (181): اما تحرک نداره چکارش کنم تحرکش زیاد شه ؟؟؟ قبلن هم این سوال رو پرسیدم :smile (244): نظر شما چیه ؟ :smile (160):

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    نقل قول نوشته اصلی توسط PIKO نمایش پست ها
    سلام بچه ها جوجوی من اصلا حبوبات نمی خوره چکارش کنم بخوره ؟ فقط تخمه و سیب و انگور دوست داره و میخوره . غذاش هم زیاده :smile (181): اما تحرک نداره چکارش کنم تحرکش زیاد شه ؟؟؟ قبلن هم این سوال رو پرسیدم :smile (244): نظر شما چیه ؟ :smile (160):
    سلام .
    شما همیشه حبوبات رو براش بذارید . هر روز حبوبات براش آماده کنید. بالاخره یه روز کنجکاو می شه و ازشون می خوره . و خوشش میاد حتما. از دو تا ظرف استفاده کن یکی حبوبات و و اون یکی بقیه چیزا مثل میوه ها.
    براش اسباب بازی بخر و تشویقش کن که با اسباب بازی ها بازی کنه. تحرکش این طوری بیشتر می شه .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم-طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    10
    سلام به همه دوستان عزیز
    این طوطی منه که اسمش زویاست(zoya)

الان دیگه چشماش تقریبا سفید شده.
    حدود یه ساله که خریدمش. دو سه ماه اول خیلی عالی روند اموزشش طی شد. اما بعد به دلیل مشکلات شخصی نتونستم بهش رسیدگی کنم و دچار عارضه پر جوی شد(پر کنی نه!). متاسفانه الان عکس های دوره بیماریشو ندارم که بزارم دوستان ببین. که با راهنمایی ها و مشاوره های خانوم سپیده و خانوم هانی که تو مدت بیماری خاکستریم خیلی به من لطف داشتند بعد از چند ماه تلاش و امتحان کردن روش های مختلف بلاخره دوباره سلامتش رو به دست اورد.
    الان خوشبختانه دیگه مشکل پر جوی نداره و حدود 10-12 کلمه حرف میزنه.
    اینو نوشتم که دوستانی که متاسفانه طوطیشون دچار بیماری شده انشاالله نا امید نشن. و بتونن با صبر و تلاش مشکلات و حل کنن. و چند تا مشکلم خودم با خاکستریم دارم که خوشحال میشم دوستان راهنمایی کنند.
    1-الان زویا سر میده. این کارو بدون اجبار انجام میده. و کامل سرشو پایین میاره. اما اما این کارو به خاطر گرفتن جایزه انجام میده و در واقع لذت نمیبره! و اگه طولانی بشه مخالفت میکنه. مباحث مختلفی هم که خوندم در مورد سر دادن طوطی بحث های ضد و نقیض زیادی توش بود. یکی گفته فلان جور بخوارونید بعد یکی دیگه گفته این کارو نکنید چون باعث تحریک جنسی طوطی میشه. خلاص بد تر گیج شدم!!!
    2-تاپیک رو دست اومدن رو مطالعه کردم. اما مشکل این جاست که وقتی دستمو طرف پاهاش یا سینش میبرم میترسه و از دیواره قفس میره بالا و تا دست من تو قفسه پایین نمیاد!
    3-الان میگه بوس بده و اگه بهش بگی بوس بده صدای بوس رو هم در میاره. اما چه طوری یادش بدم که نترسه و سرشو بیاره جلو و بوس کنه با منقارش!
    4-خیلی دلکم میخواد بهش بازی های فکری-توپ بازی و رقصیدن رو یاد بدم اما فک میکنم الان چون هنوز اعتمادش کامل جذب نشده زوده و نتیجه ای نداره. نظر شما چیه؟ کی باید شروع کرد؟
    ببخشید طولانی شد

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    سلام دوستان
    سیلور من یک جوری شده
    منقارش لبه های منقارش داره میشکنه از بس نازک شده کمی هم شکسته
    روی نشیمنگاهش که میشینه همش چوبشو دندون میگیره
    میگن مشکل کلسیم هست اقای اژیده هم گوشیشون خاموش هست که غذا و دارو بگیرم چیکار کنم
    wc کمی ابکی شده
    غذاش هم فقط تخمه میخوره و بادام کوهی هیچی نمیخوره کف دریا هم خرد میکنه دیگه چیکار کنم؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    سیلور من یک جوری شده
    منقارش لبه های منقارش داره میشکنه از بس نازک شده کمی هم شکسته
    روی نشیمنگاهش که میشینه همش چوبشو دندون میگیره
    میگن مشکل کلسیم هست اقای اژیده هم گوشیشون خاموش هست که غذا و دارو بگیرم چیکار کنم
    wc کمی ابکی شده
    غذاش هم فقط تخمه میخوره و بادام کوهی هیچی نمیخوره کف دریا هم خرد میکنه دیگه چیکار کنم؟
    سلا م د وست عزیز

از داروخانه امپول کلسیوم گلوکنات بگیرید ظرف ابش رو به میزان ظرف اب 1033 پر کنید نصف امپول رو داخلش بریزی و با اب مخلوط کنید!این بهترین راهی است که در زمان بهران من تجربه کرده ام.در رابطه مدفوع هم عکس بگذارید.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی صمیمی نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان عزیز
    این طوطی منه که اسمش زویاست(zoya)

الان دیگه چشماش تقریبا سفید شده.
    حدود یه ساله که خریدمش. دو سه ماه اول خیلی عالی روند اموزشش طی شد. اما بعد به دلیل مشکلات شخصی نتونستم بهش رسیدگی کنم و دچار عارضه پر جوی شد(پر کنی نه!). متاسفانه الان عکس های دوره بیماریشو ندارم که بزارم دوستان ببین. که با راهنمایی ها و مشاوره های خانوم سپیده و خانوم هانی که تو مدت بیماری خاکستریم خیلی به من لطف داشتند بعد از چند ماه تلاش و امتحان کردن روش های مختلف بلاخره دوباره سلامتش رو به دست اورد.
    الان خوشبختانه دیگه مشکل پر جوی نداره و حدود 10-12 کلمه حرف میزنه.
    اینو نوشتم که دوستانی که متاسفانه طوطیشون دچار بیماری شده انشاالله نا امید نشن. و بتونن با صبر و تلاش مشکلات و حل کنن. و چند تا مشکلم خودم با خاکستریم دارم که خوشحال میشم دوستان راهنمایی کنند.
    1-الان زویا سر میده. این کارو بدون اجبار انجام میده. و کامل سرشو پایین میاره. اما اما این کارو به خاطر گرفتن جایزه انجام میده و در واقع لذت نمیبره! و اگه طولانی بشه مخالفت میکنه. مباحث مختلفی هم که خوندم در مورد سر دادن طوطی بحث های ضد و نقیض زیادی توش بود. یکی گفته فلان جور بخوارونید بعد یکی دیگه گفته این کارو نکنید چون باعث تحریک جنسی طوطی میشه. خلاص بد تر گیج شدم!!!
    2-تاپیک رو دست اومدن رو مطالعه کردم. اما مشکل این جاست که وقتی دستمو طرف پاهاش یا سینش میبرم میترسه و از دیواره قفس میره بالا و تا دست من تو قفسه پایین نمیاد!
    3-الان میگه بوس بده و اگه بهش بگی بوس بده صدای بوس رو هم در میاره. اما چه طوری یادش بدم که نترسه و سرشو بیاره جلو و بوس کنه با منقارش!
    4-خیلی دلکم میخواد بهش بازی های فکری-توپ بازی و رقصیدن رو یاد بدم اما فک میکنم الان چون هنوز اعتمادش کامل جذب نشده زوده و نتیجه ای نداره. نظر شما چیه؟ کی باید شروع کرد؟
    ببخشید طولانی شد
    دوست عزیز
    خوشحالم که پر کنی طوطی شما بهبود یافته ولی مد نظر داشته باشید کاسکویی که یکبار پر کن شده بیشتر از دیگران در معرض پر کنی دوباره است . نظر بنده این هست که شما زیاد به خاراندن سر ارادت نداشته باشید به علت مورد پر کنی که داشته طوطی زمانی سر میده که نیار داره و اگر نیازش بر اورد نشه ..... !
    اینطور که میفرمایید!1-طوطی شما در مرحله ای از آموزش از شما ترسیده 2- طوطی شما هنوز کامل رام نشده و زمانی این خواسته های شما رو انجام میده که کاملا به شما مطمئن باشه! وقت بیشترب با طوطی بگذرانید و با شرط جایزه با اون کار کنید زمانی که دستتون را تو قفس میبرید با یک جایزه ارام اینکار را بکنید و اگر با ممانعت روبه رو شدین اصرار نکنید!
    با کاسکو باید صبور باشد عجله در یاد گیری منجر به لجبازی کاسکو میشه و مطمئن باشد این شما هستید که شکست میخورید!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    4494
    نقل قول نوشته اصلی توسط فائقی نژاد نمایش پست ها
    سلام
    ببینید مهسا خانم
    در مجموع هر گونه رفتاری که باعث بشه کاسکو از شما متوقع بشه و این ادامه دار باشه برای اینده نگهداری کاسکو خوب نیست !اگر یادتون باشه مدتها پیش با هم دررابطه با بیرون آوردن از قفس صحبت کردیم!حتی این مورد بیرون آوردن از قفس هم نباید شرطی بشه چرا؟ شما میروی مسافرت کسی که نگهداری میکنه از طوطی مطمئنا مثل شما دقیق نیست چند روز که ساعات *****ش بهم بخوره کاسکو عصبی میشه و..... پس به نظر بنده البته! هیچ وقت در هیچ موردی نباید کاسکو رو عادت داد(البته منظورم روشنه و بحث تربیتی رو داخل این امر نمیکنیم) در ارتباط با مورد اخیر یکی از احساس ترین هنجارهای طوطی سانان مستی است که بسیار حساس است پس برای اینکه در حاشیه امنیت باشید از رفتارهایی که منجر به این امر میشه حد اقل تا مدتی بپرهیزید وبا توجه به تجربیاتتون رفتارتون با جناب جوجو را تنظیم کنید.
    سلام
    در رابطه با از قفس بیرون آوردن باید بگم که من اصلا جوجوم رو به تایم مشخصی در روز عادت ندادن. حتی شده یک هفته جناب جوجو از قفس بیرون نیومدن. من هر روز جوجو رو بیرون نمیارم.
    فکر کنم من رو با کس دیگه اشتباه گرفتین:smile (23):
    در رابطه با جلوگیری از مستی کردن نمی دونم چیکار کنم.
    از امروز سر خاروندن و ناز کردن رو خیلی کم می کنم ولی وقتی میرم جلو باهاش حرف بزنم همش قفس نوردی می کنه و ادا در میاره که نازش کنم ولی در این حین تمرین هم می کنه.
    امروز دو بار وقتی رفتم جلوش و نازش کردم تو صورتم نگاه کرده و گفته سلام.
    خوب منم دلم ضعف می کنه می خوام بچلونمش!!!:smile (74):

کاربرفعال

شماره عضویت
    3728
    سلام

اساتید محترم میتونن راهنمایی کنن که این جوجه تیمنه که عکسش رو گذاشتم حدودا چند وقتشه؟؟
    البته عکسا خیلی خوب نیستن چون بدون فلاش گرفتم
    این کاسکو رو من دیروز خریدم
    امروز نگاه کردم به نظرم پای راستش یه جوریه!! ( یه کم تاب داره )
    اینم عکسش

پاش مشکلی داره؟؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4092
    دوست عزیز
    لطفا حجم عکس رو کم کنید و کیفیت را بالا ببرید با این عکس به خوبی نمیشه تشخیص داد !

صفحه 391 از 1238 نخستنخست ... 291341372373374375376377378379380381382383384385386387388389390391392393394395396397398399400401402403404405406407408409410441491891 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)