کاربرفعال

شماره عضویت
    3316
    نقل قول نوشته اصلی توسط فائقی نژاد نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

با توجه به تازه کار بودن طوطی شما پیشنهاد میکنم قفس 1033 بگیرید هم خیلی کوچک نیست هم طوطی توش میتونه چرخ بزنه زمانی که کاملا طوطی دلخواه شما شد قفس رو تغییر بدید. قفس بزرک برای طوطی که هنوز کاملا رام و به سخن نیامده در حکم بیرون امدن از قفس است! البته کار نشد نداره میتونید تو قفس بزرگ بگذاریدش ولی کارتون خیلی سخت تر میشه و زمان بیشتری طول میکشه تا طوطی دلخواه شما بشه یک وقت هم میبینید کاسکو به شما با لجبازیش غلبه میکنه و شما از خیر تمرین دادنش میگذرید!
    ممنون از همون ابان که خریدم یعنی حدود تو این 7-8 ماهه تو 1033 بوده

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط alismi نمایش پست ها
    ممنون از همون ابان که خریدم یعنی حدود تو این 7-8 ماهه تو 1033 بوده
    دوست عزیز

قفس معمول کاسکو 1033 هست این قفس نرمال هست برای کاسکو در ضمن من جای شما بودم سعی بر تعویض قفس نمیکردم چراکه همین تغییرات پرنده را ناراحت و در نهایت عصبی میکنه !هر وقت کاسکوی شما ایده التون شد براش قفس جدید تهیه کنید که براش جنبه تشویقی داشته باشه! البته بعضی از کاسکو ها به قفسشون عادت هم میکنند و حاضر به ترک ان نیستند.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    4494
    سلام

شیکرا جان همونطور که گفته بودین از امروز استفاده از avi-vit رو شروع کردم.
    تا امروز صبح قبل از استفاده فضله جوجوم کاملا نرمال بود ولی بعد از خوردن آب که توش اندازه یک عدس پودر ریخته بودم فضله اش تغییر کرده.
    یه عکس براتون میزارم تا متوجه بشین.
    همونطور که معلومه فضله های صبحش نرماله ، اما اینایی که جدیدترن تغییر کردن.
    حالا چیکار کنم؟
    دستور بعدی چیه؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    [QUOTE=M@hsa;31367]سلام

تا امروز صبح قبل از استفاده فضله جوجوم کاملا نرمال بود ولی بعد از خوردن آب که توش اندازه یک عدس پودر ریخته بودم فضله اش تغییر کرده.
    حالا چیکار کنم؟
    دستور بعدی چیه؟

با اجازه سر کار خانم شیکرا به دلیل عدم حضور ایشان بنده انجام وظیفه میکنم
    دوست عزیز
    ویتامینها عمدتا بر روی دستگاه گوارش تاثیر گذارند حتی در بچه انسان هم همین حالات بوجود میاد. شل شدن فضله بر اثر مصرف ویتامین خطرناک نیست ولی به شرط اینکه دراز مدت نباشه!میزان ویتامین مصرفی رو نصف کنید و بعد 3 روز دوباره به پرندتون بدید نتیجه را بررسی کنید در صورت عدم بهبود گزارش نمایید.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    مینا - مرغ عشق - عروس
    شماره عضویت
    4731
    سلام دوستان

این عکس قسمتی از روی یک بال کاسکوی منه که ریخته و هر روز شاهد ریختن یک یا دو تا پر کرک مانند هستم.ولی اصلا پرکنی نداره و کاملا هنگام پرآرایی دقت کردم دیدم که فقط با منقارش مثل شانه موهاش تمیز میکنه و اصلا نمیکنه یا نمیجوه.ولی با این حال نگرانم.به نظرتون چیکار کنم و چی بدم خوب بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟آیا پرهای اون قسمت دوباره در میاد یا نه؟

ممنونم.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط M@hsa نمایش پست ها
    سلام

حالا چیکار کنم؟
    دستور بعدی چیه؟[IG]
    سلام
    طیق دستور مصرف اوی ویت عمل کنید ... طبق دستور باید هر روز به پرنده این ویتامین را بدهید ... در غیر این صورت تاثیری نخواهد داشت ... به مدت سه روز دستورش را رعایت کنید ... اگر بعد از سه روز حالت مدفوع آبکی بود( ابکی تر از این عکسی که الان گذاشتید محلول را اصلا مصرف نکنید چون قطعا محلول مشکل دار هست ...... فکر کنم قبلا در این مورد باهم حرف زده بودیم و من مشکل این محصولات را گفته بودم
    در ضمن الان مدفوع پرنده تون طبیعی است (میزان آبکی بودن در این حد نشانه اسهال که قبلا درباره اش حرف زده بودیم نیست ....

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahab نمایش پست ها
    سلام دوستان

این عکس قسمتی از روی یک بال کاسکوی منه که ریخته و هر روز شاهد ریختن یک یا دو تا پر کرک مانند هستم.ولی اصلا پرکنی نداره و کاملا هنگام پرآرایی دقت کردم دیدم که فقط با منقارش مثل شانه موهاش تمیز میکنه و اصلا نمیکنه یا نمیجوه.ولی با این حال نگرانم.به نظرتون چیکار کنم و چی بدم خوب بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟آیا پرهای اون قسمت دوباره در میاد یا نه؟

ممنونم.
    سلام
    نگران نباشید این پرها رو اصطلاحا نرمه پر میگن و هر روز ریخته میشن و یه امر طبیعیه مثل گرد پرها که میریزه .

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    مینا - مرغ عشق - عروس
    شماره عضویت
    4731
    سلام دوستان

حدود 25 روز میشه تینا ( کاسکوم) رو خریدم.تقریبا آروم شده و خیلی کم غرغر میکنه و غار که اصلا نمیکشه.از دستم تخمه میگیره البته از بیرون قفس براش میگیرم و دستم داخل قفس نمیکنم چون میترسه.یه کلمه هم (سلام)با صدای خودم ضبط کردم و روزی 5 بار حدودا به مدت 10 دقیقه براش پخش میکنم.گاهی هم خودم روبروش میشینم و براش تکرار میکنم.خیلی با دقت نگاهم میکنه.موقعی که هم صدای ضبط شده را براش پخش میکنم از نشیمنگاهش میاد کف قفس و سرش میچسبونه به میله های کف قفس و مدتی همینطوری می ایسته بدون هیچ حرکتی بعضی وقتها هم چون براش میوه درخت کاج گذاشتم(جوشاندم)بلافاصله با پخش صدا میاد کف قفس و مشغول خورد کردن و خوردن میوه کاج میشه.چند بار انگشتم آروم بردم طرف منقارش تا منقارش لمس کردم خواسته انگشتم بگیره و یه بار هم پرید طرفم .راستش بخواین از گاز گرفتنش میترسم چون چند بار کاسکوی دیگه ای شدیدا گازم گرفته و میدونم چه دردی داره واسه همین میترسم.در ضمن بالهاش هم موقع خریدن چیده بودن.بی انصاف ها حتی شاه پر اول و دوم رو هم چیدن.بال میزنه نمیتونه پرواز کنه.(دو بار بیرون آوردم واسه شستن قفسش اون موقع فهمیدم)

1-چیکار کنم روند رام شدنش سرعت بگیره خیلی دوسش دارم دلم میخواد بغلش کنم و بوسش کنم؟؟؟
    2-آیا همین روش تمرین واسه به حرف در آوردنش خوبه یا روش دیگه ای پیشنهاد میکنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟قبلا هم عکسش گذاشتم با توجه به بالا بودن سنش میتونم به حرفش بیارم؟؟؟؟؟؟

خیلی ممنون

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahab نمایش پست ها
    سلام دوستان

حدود 25 روز میشه تینا ( کاسکوم) رو خریدم.تقریبا آروم شده و خیلی کم غرغر میکنه و غار که اصلا نمیکشه.از دستم تخمه میگیره البته از بیرون قفس براش میگیرم و دستم داخل قفس نمیکنم چون میترسه.یه کلمه هم (سلام)با صدای خودم ضبط کردم و روزی 5 بار حدودا به مدت 10 دقیقه براش پخش میکنم.گاهی هم خودم روبروش میشینم و براش تکرار میکنم.خیلی با دقت نگاهم میکنه.موقعی که هم صدای ضبط شده را براش پخش میکنم از نشیمنگاهش میاد کف قفس و سرش میچسبونه به میله های کف قفس و مدتی همینطوری می ایسته بدون هیچ حرکتی بعضی وقتها هم چون براش میوه درخت کاج گذاشتم(جوشاندم)بلافاصله با پخش صدا میاد کف قفس و مشغول خورد کردن و خوردن میوه کاج میشه.چند بار انگشتم آروم بردم طرف منقارش تا منقارش لمس کردم خواسته انگشتم بگیره و یه بار هم پرید طرفم .راستش بخواین از گاز گرفتنش میترسم چون چند بار کاسکوی دیگه ای شدیدا گازم گرفته و میدونم چه دردی داره واسه همین میترسم.در ضمن بالهاش هم موقع خریدن چیده بودن.بی انصاف ها حتی شاه پر اول و دوم رو هم چیدن.بال میزنه نمیتونه پرواز کنه.(دو بار بیرون آوردم واسه شستن قفسش اون موقع فهمیدم)

خیلی ممنون
    سلام . چقدر قشنگ مراحل رام شدن و کارهای که انجام دادی رو توضیح دادی:P .

اول درباره ترس شما از گاز گرفتنش: بهتره اگه از گازش میترسی دستت رو الکی نبری سمتش . یعنی فقط زمانی دستت رو سمتش ببر که می خوای با دست بهش غذا بدی .این هم باعث میشه که طوطی شما به دستت بیشتر اعتماد کنه .یعنی می فهمه که دستت براش مزاحمتی ایجاد نمی کنه و هر وقت میره سمتش غذاهای خوشمزه هم باهاش میاد . حالا الان که زوده ازش این انتظار رو داشته باشیم زود به دست اعتماد کنه .ولی وقتی مراحل رام شدن رو طی می کنی کم کم هم اون ترسش از شما می ریزه هم شما با جرات بیشتری دستت رو میبری سمتش .پس دستت رو بی هدف سمتش نبر چون می ترسی و طوطی کاملا ترس شما رو متوجه می شه و همین باعث میشه با شدت بیشتری گازت بگیره .

الان داری خیلی خوب پیش میری .عجله نکن با همین سرعت پیشرفتت عالیه:smile (102): .بذار کم کم اعتماد کنه بهت .اگه الان راحت از دستت غذا می گیره .می تونی در قفس رو باز کنی و غذا رو آروم و بدون حرکت اضافی ببری سمتش . با دست دنبالش نکن .بذار خودش بیاد ازت بگیره . فقط آروم ببر سمتش که نترسه .

معمولا واسه صحبت کردن رو در رو، محدودیت زمانی میذارن چون تمام طول روز فرصت نمیشه کنار طوطی بشینیم وباهاش حرف بزنیم .سعی کن اون 5 بار به جای اینکه براش صدای ضبط شده خودت رو بذاری رو در رو باهاش صحبت کنی و کلمه مورد نظرت رو بهش یاد بدی . صحبت کردن اونم رو در رو تاثیرش بیشتره تا صدای ضبط شده ولی وقتی که نیستی یا کار داری می تونی براش صدای ضبط شدتو بذاری که یه تکراری بشه براش .واسه صدای ضبط شده هم محدودیتی نداری .می تونی بذاری براش مدام پخش بشه .ولی سعی کن زمانی که حتی کنارشم نیستی خودتم تکرار کنی براش . این نظر منه . در کل من برای یاد دادن کلمات به طوطی خودم اصلا از صدای ضبط شده استفاده نکردم ولی با توجه به سن طوطیت از هر فرصتی برای تمرین استفاده کن :smile (10):.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    مینا - مرغ عشق - عروس
    شماره عضویت
    4731
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . چقدر قشنگ مراحل رام شدن و کارهای که انجام دادی رو توضیح دادی:P .

اول درباره ترس شما از گاز گرفتنش: بهتره اگه از گازش میترسی دستت رو الکی نبری سمتش . یعنی فقط زمانی دستت رو سمتش ببر که می خوای با دست بهش غذا بدی .این هم باعث میشه که طوطی شما به دستت بیشتر اعتماد کنه .یعنی می فهمه که دستت براش مزاحمتی ایجاد نمی کنه و هر وقت میره سمتش غذاهای خوشمزه هم باهاش میاد . حالا الان که زوده ازش این انتظار رو داشته باشیم زود به دست اعتماد کنه .ولی وقتی مراحل رام شدن رو طی می کنی کم کم هم اون ترسش از شما می ریزه هم شما با جرات بیشتری دستت رو میبری سمتش .پس دستت رو بی هدف سمتش نبر چون می ترسی و طوطی کاملا ترس شما رو متوجه می شه و همین باعث میشه با شدت بیشتری گازت بگیره .

الان داری خیلی خوب پیش میری .عجله نکن با همین سرعت پیشرفتت عالیه:smile (102): .بذار کم کم اعتماد کنه بهت .اگه الان راحت از دستت غذا می گیره .می تونی در قفس رو باز کنی و غذا رو آروم و بدون حرکت اضافی ببری سمتش . با دست دنبالش نکن .بذار خودش بیاد ازت بگیره . فقط آروم ببر سمتش که نترسه .

معمولا واسه صحبت کردن رو در رو، محدودیت زمانی میذارن چون تمام طول روز فرصت نمیشه کنار طوطی بشینیم وباهاش حرف بزنیم .سعی کن اون 5 بار به جای اینکه براش صدای ضبط شده خودت رو بذاری رو در رو باهاش صحبت کنی و کلمه مورد نظرت رو بهش یاد بدی . صحبت کردن اونم رو در رو تاثیرش بیشتره تا صدای ضبط شده ولی وقتی که نیستی یا کار داری می تونی براش صدای ضبط شدتو بذاری که یه تکراری بشه براش .واسه صدای ضبط شده هم محدودیتی نداری .می تونی بذاری براش مدام پخش بشه .ولی سعی کن زمانی که حتی کنارشم نیستی خودتم تکرار کنی براش . این نظر منه . در کل من برای یاد دادن کلمات به طوطی خودم اصلا از صدای ضبط شده استفاده نکردم ولی با توجه به سن طوطیت از هر فرصتی برای تمرین استفاده کن :smile (10):.
    مرسی سپیده خانم که راهنمایی کردید.

چشم.رو چشم همه چیزهایی که گفتید رو مو به مو از امروز انجام میدم.بالاخره شما و سایر دوستان تجربه رام کردن کاسکو رو دارید.هر دوستی یه کلمه بهم یاد بده کلی چیز یادم میگیرم که انگار یه کتاب خوندم.دست شما درد نکنه که زود جواب دادید.اگه بازم تو کارهام ایراد داشتم بهم گوشزد کنید.

مرسی

صفحه 387 از 1238 نخستنخست ... 287337368369370371372373374375376377378379380381382383384385386387388389390391392393394395396397398399400401402403404405406437487887 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)