کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    نقل قول نوشته اصلی توسط فائقی نژاد نمایش پست ها
    سلام دوست گرامی

ببینید ! کاسکو هم مثل ما ادمها روزهای خوب داره و روزهای بد اگر مطمئن هستید که چیزی ازارش نمیده و یا از چیزی نترسیده باهاش مهربان تر و باحوصلا تر برخورد کنید!اگر از کاسکو توقع سخنگو شدن دارید کمتر از قفس بیاریدش بیرون کاسکو زمانی حرف میزنه که نیاز به توجه داشته باشه وقتی بیرون هست و غذایش هم اماده چه نیازی برای صحبت کردن داره؟وتوجه براش معنی نداره!اما زمانیکه توقفس هست مرتب سعی در جلب توجه شما داره و سعی میکنه شما رو متوجه خودش کنه!بیرون امدن کاسکو قطعا امری سلیقه ای هست بنده همیشه از کاسکو انتظار سخنان زیاد دارم اصلا برام مهم نیست از دست غذا بگیره یا بیرون بیاد یا رو دست بیاد! چرا؟چون معتقدم هنر کاسکو در سخنگویی است واگر قرار باشه پرنده ای داشته باشم که بیاد روی دست یا برام شیرینکاری کنه میرم سراغ کاکادو یا آرا ! این دو هنرشون در کارهای اکرباتیک و شیرین کاری است و در سخنگویی تبحر زیادی ندارند! البته متذکر میشوم که کاسکو بیرون از قفس هم سخنگو میشه ولی نه به اندازه زمانی که در قفس هست!

دوست عزیز و گرامی با تشکر از راهنمایی های سودمندتون ، دوست عزیز در مورد سخنگوئی کاسکو گفتیدکه اگر توی قفس باشند بیشتر به حرف می آید ولی کاسکوی من زمانی که بیرون از قفس باشه ( البته زمانی که همسرم خونه باشه چون وابستگی و علاقه خاصی به اون داره) برای جلب توجه بیشتر هم می رقصه و شیطنت می کنه و هم بیشتر حرف می زنه ولی زمانی که در قفس باشه فقط پرآرائی می کنه و خیلی کمتر سرو صدا می کنه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    3359
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    دوست عزیز و گرامی با تشکر از راهنمایی های سودمندتون ، دوست عزیز در مورد سخنگوئی کاسکو گفتیدکه اگر توی قفس باشند بیشتر به حرف می آید ولی کاسکوی من زمانی که بیرون از قفس باشه ( البته زمانی که همسرم خونه باشه چون وابستگی و علاقه خاصی به اون داره) برای جلب توجه بیشتر هم می رقصه و شیطنت می کنه و هم بیشتر حرف می زنه ولی زمانی که در قفس باشه فقط پرآرائی می کنه و خیلی کمتر سرو صدا می کنه
    سلام
    طوطی منم وقتی تو ارامش باشه حرف میزنه و زمانی که توی قفسه به ندرت صحبت میکنه و دقیقا مثل طوطی شما وقتی تو قفسه بیشتر پر ارائی میکنه وقتی هم که بخواد از قفس بیاد بیرون و من درو براش باز نکنم شروع میکنه به جیغ زدن انقدر جیغ میزنه تا من درو براش باز کنم میدونم اینطوری بد عادت میشه اما نمیدونم چی کار کنم ؟

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    سیلور من داره باز شروع به غار زدن میکنه
    یاد اور میشم که سیلور هیچی نمیگفت اصلا غار نمیزد چه به غریبه چه به اشنا کم کم داره سوت میزنه و کلما اقا را گنگ میگه الان مهمان وقتی میره طرفش و دست میگیره جلوش غار میزنه چرا؟
    یک سوال هم دارم چرا دیگه از دستم تخمه نمیگیره همش میندازه زمین اصلا نمیخوره:smile (227): نکنه داره پسرفت میکنه؟
    ببینین توی قفسش هیچی نیست اسباب بازی نداره چون همش روی قفس نشسته اسباب بازی لازمه؟
    سلام
    دستتون رو بدون غذا بردید جلو؟
    همونطور که آقای فائقی نژاد فرمودن طوطی هم روزهای خوب و بد داره شاید سیر بوده بازم امتحان کنید و غذاهای مورد علاقه دیگه ش رو هم امتحان کنید ببینید میگیره از دستتون.
    اسباب بازی رو حتما حتما بگیرید ، وقتی داخل قفسه بذارید داخل و وقتی از قفس خارج میشه بذارید بیرون ، میتونید یه سری اسباب بازی ثابت بذارید بیرون باشه و یه سری هم بذارید داخل قفس اینجوری شاید ترغیب شد که بیشتر بره داخل قفس ، اما به هر حال اسباب بازی واجبه بذارید طوطیتون بازی کنه و کمی تحرک داشته باشه اینجوری روحیه ش هم بهتر میشه.

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahab نمایش پست ها
    سلام آقای فائقی نژاد

بنده نظری به غیر از نظر شما دارم البته ضمن احترام به نظر دوست خوب و با تجربم.اینکه میفرمایید کاسکو برای سخنگو شدن باید بیشتر اوقات داخل قفس سپری کنه تا مجبور بشه جلب توجه کنه تا سخنگو بشه به نظرم ایده خوبی نیست.کاسکو میتونه حتی در بیرون از قفس هم حرف بزنه و باهاش تمرین حرف زدن کرد.دلیلش هم اینه که از اونجایی که این پرنده خیلی باهوش هست سپری کردن اثر اوقات داخل قفس حتی با وجود اسباب بازی باعث بی حوصلگی اون شده و قفس را به عنوان زندان فرض کرده که این قفس باعث شده آ ز ا د ی از اون سلب شده.در چنین مواقعی نه تنها باعث نمیشه پرنده به سخن گفتن مجبور بشه حتی باعث صدمات روحی و روانی به پرنده شده و امکان دچار شدن به عارضه پرکنی بیشتر می باشد.و دوم اینکه کاسکو دنبال فرصت گشته تا در اولین موقعیت از قفس رهایی یافته و آزاد شود و چه بسا باعث تشویق کاسکو به فرار شود.

ضمن رعایت نکات که دوستان قبلا در مقالات مختلف ذکر کردند.بعد از خریداری کاسکو حدودا به پرنده 15 روز فرصت داده بشه تا به محیط خود عادت کرده و بعد از گذشت 2 ماه(البته به خود کاسکو هم بستگی داره)که تقریبا رام میشه اقدام به در آوردن از قفس کرد.حتی در انواع کتا که تحت عنوان طوطی یا کاسکو به تحریر در آمده یا ترجمه گشته اند تاکید گشته که به هیچ عنوان کاسکو در قفس برای همیشه محبوس نشود.اگر کاسکو در محیطی که نگهداری می شود احساس آرامش کرده و به صاحبش اعتماد نماید 100% به برقراری ارتباط با صاحب خود اقدام خواهد نمود که با سوت زدن شروع شده و به سخن گفتن ختم خواهد شد دلیل آن نیز انتخاب انسان به عنوان جفت جدایی ناپذیر در نظر کاسکو نمو پیدا خواهد کرد.دادن غذا با دست نیز در زمانی محقق میگردد که پرنده هیچ ترسی در گرفتن غذا از دست انسان نداشته باشد.

ممنون
    سلام آقای شهاب
    من فکر نمیکنم منظور آقای فائقی نژاد دائما تو قفس بودن طوطی باشه و فکر میکنم منظور ایشون زیاد از حدبیرون قفس بودن هست که منم در این مورد با ایشون موافقم ، طوطی باید در روز نهایت 3-4 ساعت بیرون باشه چون مطمئن باشید در غیر اینصورت روی سخنگوییش تاثیر میذاره و همونطور که آقای فائقی نژادگفتن دیگه طوطی که هم دائما بیرونه و هم محبت و توجه صاحبش رو داره نیازی برای جلب توجه نمیبینه و تا وقتی نیازی برای جلب توجه نمیبینه سخنگویی نمیکنه البته استثنا همیشه وجود داره ، زیاد از حد بیرون بودن طوطی هم باعث مشکلات خاص خودش میشه ، من دوستی دارم که طوطیش دائم بیرون از قفسه طوطیش هم رام شد و هم سخنگو اما این یکی از استثنا هاست و هستند دوستانی که 2 روز در میون طوطیش رو بیرون میارن چون شرایط بیرون اوردن رو ندارن اینطور طوطی رو عادت دادن. برای هیچکدوم مشکلی پیش نیومده اما نمیشه این قانون رو برای همه گذاشت بهتره اون چیزی که نرمال تر هست رو انجام بدیم.

سلام سودابه جان
    شما ساعات داخل قفس بودن طوطیتون تازه تغییر کرده اما به مرور که باهاش تمرین کنید چه داخل قفس و چه بیرون از قفس در همه ساعتها هم سر و صداش بیشتر میشه و هم شیطنتش زمان میبره اما درست میشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط saba نمایش پست ها
    سلام
    طوطی منم وقتی تو ارامش باشه حرف میزنه و زمانی که توی قفسه به ندرت صحبت میکنه و دقیقا مثل طوطی شما وقتی تو قفسه بیشتر پر ارائی میکنه وقتی هم که بخواد از قفس بیاد بیرون و من درو براش باز نکنم شروع میکنه به جیغ زدن انقدر جیغ میزنه تا من درو براش باز کنم میدونم اینطوری بد عادت میشه اما نمیدونم چی کار کنم ؟
    سلام صبا جون
    هانی منم اوایل وقتی موقع بیرون اومدنش میشد شروع میکرد چرخیدن تو قفس ، اما من نشستم جلوی قفس بدون اینکه به چرخیدنش اهمیت بدم شروع کردم قبل از بیرون اوردنش تمرین سخنگویی به مرور هانی هم یاد گرفت که قبل از بیرون اومدن اگر حرف بزنه بیشتر توجه من جلب میشه و بهش میخندم و میرم میارمش بیرون جدیدا هم یاد گرفته صدای فیکساتور رو در میاره ( من چون قبل از بیرون اومدنش کف قفس رو با فیکساتور اب میپاچم )

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    هانی عزیز یک سوالی برای من پیش آمده منظور شما از بیرون بودن قفس این است که کاملا دور از قفس باشد ! یا اینکه حتی اگر درهای قفس باز باشد و بقول معروف قفس نوردی کند مشکل پیش می آید .

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    هانی عزیز یک سوالی برای من پیش آمده منظور شما از بیرون بودن قفس این است که کاملا دور از قفس باشد ! یا اینکه حتی اگر درهای قفس باز باشد و بقول معروف قفس نوردی کند مشکل پیش می آید .
    منظورم من از بیرون قفس بودن زمانی هست که در قفس باز میشه و به طوطی اجازه بیرون بودن رو میدیم نه اینکه حتما از قفس دور باشه ، زمانی که از قفس خارج میشه مثلا اگر روی نشیمن بالای قفسش هم هست جزو بیرون قفس بودن محسوب میشه .
    معمولا وقتی در قفس باز باشه طوطی این اختیار رو داره که بیاد بیرون به دلخواه خودش ،حتی اگر نیاد و داخل قفس، قفس نوردی کنه ، اما دیگه شما نیستید که برای طوطی تعیین میکنید که چه زمانی بیاد بیرون چون در قفس بازه و خودش تعیین میکنه و هنوز احتیاجی به جلب توجه شما نداره.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    سلام
    از سر کار خانم هانی سپاسگذارم که پاسخ دادند.دقیقا منظور بنده فرمایشات خانم هانی است البته زمانی که پست قبل راتحریر میکردم حدث میزدم که برداشت دیگری شود ولی پاری وقتها باید صبر کرد تا مطلب جا بیفته!! به هیچ عنوان نظر من در قفس بودن همیشگی نیست! ولی اینکه طوطی ازادانه بیرون باشه رو اصلا قبول ندارم! بله کاسکو بیرون از قفس هم صحبت میکنه شکی نیست !یک مثال میزنم که عرایضم ملموس تر باشه!
    من کاسکویی داشتم که خانواده بخاطر صذای نازکش اسمش رو گذاشته بودند شهناز! این شهناز ما در قفسش باز بود چون از ابتدا که من خریدمش عادت داشت !من معمولا کاسکو یا طوطی که میخرم بیوگرافیش رو از صاحبش مطالبه میکنم تا بدونم چه عادات غذاییو رفتاری داره! این کاسکو پر هاش کوتاه نشده بود عادت داشت از روی قفس میپرید تو منزل دور میزد بعدش میومد روی شانه من مینشست. این کاسکو 30 تا 40 کلمه صحبت میکرد تو منزل ما به زور شد 50 تا در عرض 2 ماه ! تا باهاش میخواستی صحبت کنی شروع میکرد به بازی ! اما کاسکویی داشتم که عید امسال فروختمش! اسمش قیصر بود! کسی جرات نمیکرد دست تو قفس بکنه بی درنگ دست رو میزد چه برسد به کارهای دیگر! این طوطی از ابتدا ذر قفس نگه داری میشد و زمانی که خانه من امد ظرف 10 روز 2 بیت شعر یاذ گرفت! این کاسکو بالغ بر 300 کلمه و 15 بیت شعر و سوره توحید بصورت کامل را تقلید میکرد با هر کسی که نماز میخواند شزوع میکرد نمار خواندن و.....
    این کاسکو را من 4 میلیون فروختم! این تفاوت کاسکو در قفس و کاسکوی ازاد است !
    البته منظور من اعلام قیمت نیست بلکه به ناچار جهت ارزشیابی عرض کردم!

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4092
    دوست عزیز
    بنده در عرایضم متذکر شدم که کاسکو خارج از قفس هم سخنگو میشه اما تفاوت کاسکوی تمرین داده شده در قفس و کاسکوی ازاد بسیار زیاد است.کاسکوی شما خارج از قفس صحبت میکنه درست!ولی قطعا همین کاسکو اگر در قفس تمرین داده بشه راندمان بالاتری خواهد داشت!
    من فکر میکنم همه ما دوست داریم بهترین را داشته باشیم برای همین هم ما در ارتباط با ارتقا توانایی کاسکو ها بحث میکنیم نه اینکه بخواهیم خودمان را به حداقل توانایی یک پرنده قانع کنیم.

کاربرفعال

شماره عضویت
    3316
    سلام به همه دوستان گل و باصفای اینجا
    دوستان همونطور که میدونید کاسکوی من به علت کوتاهی پر از ابان تا اسفند در سکوت مطلق مطلق بود از اون موقع درست شده و الانم دارم باهاش یه کارهای تربیتی میکنم مثلا دیگه نمیزارم جیغ بزنه یا همش بیرون باشه دارم تیکه تیکه عادات غلطی که به خاطر مشکلش مجبور بودم بزارم انجام بده از سرش میندازم
    حالا میخوام قفس بزرگ بخرو حالا با توجه به اینکه طوطی من حرف نمیزنه و فقط سوت میزنه ایا قفس بزرگ و ازادی زیادی که در اون خواهد داشت مشکلی واسه به حرف اومدنش به وجود نمیاره
    مدلی که مد نظرمه pr8124 هستش از همینهایی که جلوش طلق داره

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط alismi نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان گل و باصفای اینجا
    دوستان همونطور که میدونید کاسکوی من به علت کوتاهی پر از ابان تا اسفند در سکوت مطلق مطلق بود از اون موقع درست شده و الانم دارم باهاش یه کارهای تربیتی میکنم مثلا دیگه نمیزارم جیغ بزنه یا همش بیرون باشه دارم تیکه تیکه عادات غلطی که به خاطر مشکلش مجبور بودم بزارم انجام بده از سرش میندازم
    حالا میخوام قفس بزرگ بخرو حالا با توجه به اینکه طوطی من حرف نمیزنه و فقط سوت میزنه ایا قفس بزرگ و ازادی زیادی که در اون خواهد داشت مشکلی واسه به حرف اومدنش به وجود نمیاره
    مدلی که مد نظرمه pr8124 هستش از همینهایی که جلوش طلق داره

سلام دوست عزیز

با توجه به تازه کار بودن طوطی شما پیشنهاد میکنم قفس 1033 بگیرید هم خیلی کوچک نیست هم طوطی توش میتونه چرخ بزنه زمانی که کاملا طوطی دلخواه شما شد قفس رو تغییر بدید. قفس بزرک برای طوطی که هنوز کاملا رام و به سخن نیامده در حکم بیرون امدن از قفس است! البته کار نشد نداره میتونید تو قفس بزرگ بگذاریدش ولی کارتون خیلی سخت تر میشه و زمان بیشتری طول میکشه تا طوطی دلخواه شما بشه یک وقت هم میبینید کاسکو به شما با لجبازیش غلبه میکنه و شما از خیر تمرین دادنش میگذرید!

صفحه 386 از 1238 نخستنخست ... 286336367368369370371372373374375376377378379380381382383384385386387388389390391392393394395396397398399400401402403404405436486886 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)