کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    3482
    سلام
    می خواستم بپرسم کسی طوطیش چشماش عفونی شده . عسل من 11روزه که سرما خورده وچشماش کاملا بسته شده البته من روزی دو سه بار چرک چشماشو تمیز میکنم و انتی بیوتیک هم بهش دادم . البته حالش بهتر شده ولی چشماش هنوز خوب نشده . اگه کسی تو این زمینه تجربه داره کمکم کنه
    با تشکر

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamalicool نمایش پست ها
    سلام
    می خواستم بپرسم کسی طوطیش چشماش عفونی شده . عسل من 11روزه که سرما خورده وچشماش کاملا بسته شده البته من روزی دو سه بار چرک چشماشو تمیز میکنم و انتی بیوتیک هم بهش دادم . البته حالش بهتر شده ولی چشماش هنوز خوب نشده . اگه کسی تو این زمینه تجربه داره کمکم کنه
    با تشکر
    سلام دوست عزیز

شما سر خود انتی بیوتیک مصرف کردین؟
    بهتره در بخش بیماریها با اقای دکتر برهانی کیا مشورت کنید چون سیاست سایت این هست که افراد غیر متخصص در امر درمان دخالت نکنند.

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    دوستان عزیز سلام
    دیروز رفته بودیم مهمانی ، نیکی را با خودم برده بودم ، یکی از مهمانان که تجربه نگهداشتن قناری را داشت به من گفت نیکی اگر تا حالا حرف نزده دیگه نمی توانی به حرفش بیاوری ، ردش کن بره خیلی ناراحت شدم الان نیکی من با سوت حرف می زنه و کلمات را با سوت ادا می کنه تازگیها هم از حنجره اش صدا در می آورد . خودم قبول دارم که نسبت به کاسکو دیگران دیر به حرف افتاده ولی اگر یادتون باشه نیکی من 4 ماه کاملا لال شده بود و اصلا هیچ صدایی از خودش در نمی آورد و حدود دو ماه است که دوباره شروع کرده به سرو صدا کردن .
    البته یک چیز دیگه ای هم هست من خودم ادم کم حرفی هستم و زیاد توی خانه حرف نمی زنم و همسرم هم ساعت 10 شب می آید فکر می کنم این باید طبیعی باشه که نیکی به حرف نیفتاده باشه . (البته با این حال معنی کلمات را خوب می فهمد )

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام
    دیروز رفته بودیم مهمانی ، نیکی را با خودم برده بودم ، یکی از مهمانان که تجربه نگهداشتن قناری را داشت به من گفت نیکی اگر تا حالا حرف نزده دیگه نمی توانی به حرفش بیاوری ، ردش کن بره خیلی ناراحت شدم الان نیکی من با سوت حرف می زنه و کلمات را با سوت ادا می کنه تازگیها هم از حنجره اش صدا در می آورد . خودم قبول دارم که نسبت به کاسکو دیگران دیر به حرف افتاده ولی اگر یادتون باشه نیکی من 4 ماه کاملا لال شده بود و اصلا هیچ صدایی از خودش در نمی آورد و حدود دو ماه است که دوباره شروع کرده به سرو صدا کردن .
    البته یک چیز دیگه ای هم هست من خودم ادم کم حرفی هستم و زیاد توی خانه حرف نمی زنم و همسرم هم ساعت 10 شب می آید فکر می کنم این باید طبیعی باشه که نیکی به حرف نیفتاده باشه . (البته با این حال معنی کلمات را خوب می فهمد )
    سلام سودابه جان
    شما به حرف کسی گوش نکن و فقط و فقط تمرین کنید.
    من هانی خودم رو بارها گفتم که بعد از 10 ماه به حرف افتاد در صورتیکه تمرینات من برخلاف شما زیاد هم بود و همه بهم ایراد میگرفتن که چرا حرف نمیزنه اما خب ناامید نشدم.
    به منم بودن کسانی که میگفتن زیاد امیدی به حرف زدنش نداشته باشم اما خب اولا به خودم میگفتم حرف زدنش برام مهم نیست و مهم خود هانی هستش و بعدم امیدم از دست نمیدادم.
    به قول خود شما طوطیتون 4 ماه سکوت کرده بود و تازه شروع کرده و مطمئن باشید کم کم شروع میکنه به حرف زدن اماتمرین رو حتما انجام بدید اگر خودتون کم با طوطیتون حرف میزنید به طور معمول پس تمریناتتون رو بیشتر کنید و حتما تلوزیون رو روشن کنید تا تو خونه کمی سرو صدا باشه اینجوری طوطی هم رغبت بیشتری به سر و صدا و صحبت کردن پیدا میکنه.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4092
    دوستان عزیز سلام
    سلام
    دوست عزیز
    با توجه به فرمایش خودتان ان شخص محترم قناری نگه میدارند و بین قناری و کاسکو تفاوت بسیار زیاد هست! چه کسی میتونه زمان صحبت یک کاسکو رو حدث بزنه؟انهایی که 30 سال کاسکو باز هستند همچین ادعای نه میکنند نه میتوانند ادعا کنند !
    من اطلاع ندارم کاسکوی شما چند سال یا چند ماه داره ممکنه بفرمایید؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    نقل قول نوشته اصلی توسط فائقی نژاد نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز
    با توجه به فرمایش خودتان ان شخص محترم قناری نگه میدارند و بین قناری و کاسکو تفاوت بسیار زیاد هست! چه کسی میتونه زمان صحبت یک کاسکو رو حدث بزنه؟انهایی که 30 سال کاسکو باز هستند همچین ادعای نه میکنند نه میتوانند ادعا کنند !
    من اطلاع ندارم کاسکوی شما چند سال یا چند ماه داره ممکنه بفرمایید؟
    نیکی من دو ساله بود که گرفتمش و الان حدود یکسال و 4 ماهه که پیش منه ، البته آبان ماه سال پیش در اثر کوتاه کردن پرهاش استرس شدیدی بهش وارد شد و بخاطر همین هم 4 ماه سکوت مطلق کرد . لاله لال الان دو ماه است که داره سوت می زنه و بازی می کنه البته به قول همسرم نیکی اینقدر شیرین و بامزه است که ما همینطوری دوستش داریم .

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4092
    نیکی من دو ساله بود که گرفتمش و الان حدود یکسال و 4 ماهه که پیش منه ، البته آبان ماه سال پیش در اثر کوتاه کردن پرهاش استرس شدیدی بهش وارد شد و بخاطر همین هم 4 ماه سکوت مطلق کرد . لاله لال الان دو ماه است که داره سوت می زنه و بازی می کنه البته به قول همسرم نیکی اینقدر شیرین و بامزه است که ما همینطوری دوستش داریم .

البته جنابعالی که صاحب طوطی هستید بهتر از سنش خبر دارید و فرض رو بر این میگیریم که 100% زمانی که شما خریدین 2 ساله بوده !الان کاسکوی شما د ر استانه 4 سالگی است! قدر مسلم سخنگو شدن کاسکو در این سن بسیار مشکل تر از جوجه است !ولی کار نشد نداره ! کاسکو زمانی حرف میزنه که کامل محیط اطرافش رو بشناسه و اطمینان کنه ! متاسفانه خاطره بد کاسکو شما تا مدتها در ذهنش میمونه این خاصیت کاسکو است و منحصر کاسکوی شما نیست . حال این دیگه هنر شماست که چقدر بتونید اطمینیان کاسکو رو بازیابی کنید و با ان تمرین کنید همه کاسکوها زمانی که جوجه وحشی هستن تقریبا یک قیمیت دارند اما بعد از سخنگو شدن بنا به هنر صاحبش قیمیت پیدا میکنند .
    یک کاسکو میشه 1میلیون یک کاسکو میشه 7 میلیون و بالاتر!!!!!!
    اما اینکه کاسکوی شما داره با سوت حرف میزنه و صداهای تو گلو در میاره نشانه بسیار خوبیه تمرینتون رو بیشتر کنید و وقت بیشتری باهاش صرف کنید مطمئنا صحبت میکنه (فقط با سوت باهاش تمرن نکنید)

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    سلام دوستان
    سیلور من داره باز شروع به غار زدن میکنه
    یاد اور میشم که سیلور هیچی نمیگفت اصلا غار نمیزد چه به غریبه چه به اشنا کم کم داره سوت میزنه و کلما اقا را گنگ میگه الان مهمان وقتی میره طرفش و دست میگیره جلوش غار میزنه چرا؟
    یک سوال هم دارم چرا دیگه از دستم تخمه نمیگیره همش میندازه زمین اصلا نمیخوره:smile (227): نکنه داره پسرفت میکنه؟
    ببینین توی قفسش هیچی نیست اسباب بازی نداره چون همش روی قفس نشسته اسباب بازی لازمه؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    سیلور من داره باز شروع به غار زدن میکنه
    یاد اور میشم که سیلور هیچی نمیگفت اصلا غار نمیزد چه به غریبه چه به اشنا کم کم داره سوت میزنه و کلما اقا را گنگ میگه الان مهمان وقتی میره طرفش و دست میگیره جلوش غار میزنه چرا؟
    یک سوال هم دارم چرا دیگه از دستم تخمه نمیگیره همش میندازه زمین اصلا نمیخوره:smile (227): نکنه داره پسرفت میکنه؟
    ببینین توی قفسش هیچی نیست اسباب بازی نداره چون همش روی قفس نشسته اسباب بازی لازمه؟
    سلام دوست گرامی

ببینید ! کاسکو هم مثل ما ادمها روزهای خوب داره و روزهای بد اگر مطمئن هستید که چیزی ازارش نمیده و یا از چیزی نترسیده باهاش مهربان تر و باحوصلا تر برخورد کنید!اگر از کاسکو توقع سخنگو شدن دارید کمتر از قفس بیاریدش بیرون کاسکو زمانی حرف میزنه که نیاز به توجه داشته باشه وقتی بیرون هست و غذایش هم اماده چه نیازی برای صحبت کردن داره؟وتوجه براش معنی نداره!اما زمانیکه توقفس هست مرتب سعی در جلب توجه شما داره و سعی میکنه شما رو متوجه خودش کنه!بیرون امدن کاسکو قطعا امری سلیقه ای هست بنده همیشه از کاسکو انتظار سخنان زیاد دارم اصلا برام مهم نیست از دست غذا بگیره یا بیرون بیاد یا رو دست بیاد! چرا؟چون معتقدم هنر کاسکو در سخنگویی است واگر قرار باشه پرنده ای داشته باشم که بیاد روی دست یا برام شیرینکاری کنه میرم سراغ کاکادو یا آرا ! این دو هنرشون در کارهای اکرباتیک و شیرین کاری است و در سخنگویی تبحر زیادی ندارند! البته متذکر میشوم که کاسک بیرون از قفس هم سخنگو میشه ولی نه به اندازه زمانی که در قفس هست!

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    مینا - مرغ عشق - عروس
    شماره عضویت
    4731
    نقل قول نوشته اصلی توسط فائقی نژاد نمایش پست ها
    سلام دوست گرامی

ببینید ! کاسکو هم مثل ما ادمها روزهای خوب داره و روزهای بد اگر مطمئن هستید که چیزی ازارش نمیده و یا از چیزی نترسیده باهاش مهربان تر و باحوصلا تر برخورد کنید!اگر از کاسکو توقع سخنگو شدن دارید کمتر از قفس بیاریدش بیرون کاسکو زمانی حرف میزنه که نیاز به توجه داشته باشه وقتی بیرون هست و غذایش هم اماده چه نیازی برای صحبت کردن داره؟وتوجه براش معنی نداره!اما زمانیکه توقفس هست مرتب سعی در جلب توجه شما داره و سعی میکنه شما رو متوجه خودش کنه!بیرون امدن کاسکو قطعا امری سلیقه ای هست بنده همیشه از کاسکو انتظار سخنان زیاد دارم اصلا برام مهم نیست از دست غذا بگیره یا بیرون بیاد یا رو دست بیاد! چرا؟چون معتقدم هنر کاسکو در سخنگویی است واگر قرار باشه پرنده ای داشته باشم که بیاد روی دست یا برام شیرینکاری کنه میرم سراغ کاکادو یا آرا ! این دو هنرشون در کارهای اکرباتیک و شیرین کاری است و در سخنگویی تبحر زیادی ندارند! البته متذکر میشوم که کاسک بیرون از قفس هم سخنگو میشه ولی نه به اندازه زمانی که در قفس هست!

سلام آقای فائقی نژاد

بنده نظری به غیر از نظر شما دارم البته ضمن احترام به نظر دوست خوب و با تجربم.اینکه میفرمایید کاسکو برای سخنگو شدن باید بیشتر اوقات داخل قفس سپری کنه تا مجبور بشه جلب توجه کنه تا سخنگو بشه به نظرم ایده خوبی نیست.کاسکو میتونه حتی در بیرون از قفس هم حرف بزنه و باهاش تمرین حرف زدن کرد.دلیلش هم اینه که از اونجایی که این پرنده خیلی باهوش هست سپری کردن اثر اوقات داخل قفس حتی با وجود اسباب بازی باعث بی حوصلگی اون شده و قفس را به عنوان زندان فرض کرده که این قفس باعث شده آ ز ا د ی از اون سلب شده.در چنین مواقعی نه تنها باعث نمیشه پرنده به سخن گفتن مجبور بشه حتی باعث صدمات روحی و روانی به پرنده شده و امکان دچار شدن به عارضه پرکنی بیشتر می باشد.و دوم اینکه کاسکو دنبال فرصت گشته تا در اولین موقعیت از قفس رهایی یافته و آزاد شود و چه بسا باعث تشویق کاسکو به فرار شود.

ضمن رعایت نکات که دوستان قبلا در مقالات مختلف ذکر کردند.بعد از خریداری کاسکو حدودا به پرنده 15 روز فرصت داده بشه تا به محیط خود عادت کرده و بعد از گذشت 2 ماه(البته به خود کاسکو هم بستگی داره)که تقریبا رام میشه اقدام به در آوردن از قفس کرد.حتی در انواع کتا که تحت عنوان طوطی یا کاسکو به تحریر در آمده یا ترجمه گشته اند تاکید گشته که به هیچ عنوان کاسکو در قفس برای همیشه محبوس نشود.اگر کاسکو در محیطی که نگهداری می شود احساس آرامش کرده و به صاحبش اعتماد نماید 100% به برقراری ارتباط با صاحب خود اقدام خواهد نمود که با سوت زدن شروع شده و به سخن گفتن ختم خواهد شد دلیل آن نیز انتخاب انسان به عنوان جفت جدایی ناپذیر در نظر کاسکو نمو پیدا خواهد کرد.دادن غذا با دست نیز در زمانی محقق میگردد که پرنده هیچ ترسی در گرفتن غذا از دست انسان نداشته باشد.

ممنون

صفحه 385 از 1238 نخستنخست ... 285335366367368369370371372373374375376377378379380381382383384385386387388389390391392393394395396397398399400401402403404435485885 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)