همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    سر کار خانم شیکرا

حقیقتش بنده نمیخواهم اصرار به صحت گفته هام داشته باشم چراکه بنده هم جایز الخطا هستم مثل همه انسانها !
    واما در رابطه با بحث اخیر بنده به نظر جنابعالی احترام میگذارم ! عرضی که بنده کردم حتی در کانادا و آمریکا هم بهش بر خورد کردم همانطور که میدانید در این 2 کشور معمولا pet shope های معتبر بسیار وسیع عمل میکنند و در محل فروشگاه دامپزشک متخصص پرنده و سگ و گربه دارند . بعضا این فروشگاه ها دارای 2 یا چند دامپزشک هستند(بنا به بزرگی و حجم کار) حتی مطلبی که برای من خیلی جالب بود حضور یک متخصص جهت مشاوره خرید بود ! حدود 5 یا6 فورشگاه رو بررسی کردم و بخاطر علاقه به طوطیها و ماهی دیسکس این دو بخش رو با حساسیت دنبال کردم. خوب شرایط پرنده ها در این فروشگاها زمین تا اسمان با مغازه های ما فرق داره! شما یک کاسکوی پر و بال خراب و یا کثیف یا مریض نمیبینید اما اینجا.....!
    انجا هم کنگو وتمینه حدودتا 100 50 $ با هم فرق داشتند که جوجه های کال تا 1 سال بودند (قیمت کاسکو وکلا طوطی ها از ایران گرانتر است بخاطر واردات قانونی و طی مراحل قرنطینه اجباری)! دلیل رو از انها هم که جویا شدم تقریبا دلایل عرض شده را بیان کردند !
    در فرمایشاتتون فرمودین چند نفر رو میشناسین که پرنده هاشون 100 کلمه حرف میزنند و بنده هم تایید میکنم ! ودر پست مربوطه هم عرض کردم و لغت 100 کلمه را هم بکار بردم !
    اما در کنگوها پرندگانی با 250 تا 300 کلام حرف هم زیاد دیده میشه ! البته ممکنه بفرمایید این یک استثنا است که باید بگم که این استثنا ها در کنگو به مراتب بیشتر از تمینه ها دیده شده البته به تجربیات خودم بسنده نکردم و ظرف دیشب و امروز صبح از چند تا با تجربه های این حرفه تحقیق کردم! و ایشان نیز عرایضم را تایید کردند !
    ارادتمند

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    این سیلور من هنوز توی حالت پرریزی هست چقدر این حالت طول میکشه؟
    یک سوال ایا بعد از گذشت 2 ماه نباید به من عادت کنه و گاز نگیره هنوزم گاز میگیره من طبق گفته های اقای اژیده جلو رفتم
    سلام
    معمولا 2 ماه نهایت 3 ماه طول میکشه تو لک بودن.
    گاز گرفتن طوطی ها زیاد مرتبط نیست به اینکه به شما اعتماد و عادت کرده یا نه ، معمولا این مربوط به نوع تربیت طوطی میشه بعضی از طوطی ها که از گاز گرفتنشون جلوگیری نشه اینکار رو ادامه میدن تا اخر عمرشون و شما باید سعی کنید این گاز گرفتن رو متوقف کنید.
    به این صورت که وقتی گارد گاز گرفتن میگیره باهاش حرف بزنید و با خوراکی یا اسباب بازی حواسش رو پرت کنید. اگر شما رو گاز میگیره هیچ عکس العملی نشون ندید مثل تغییر حالت صورت و داد و جیغ زدن که این بدترین کار هست .
    چه مواقعی شما رو گاز میگیره؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    نقل قول نوشته اصلی توسط HONEY نمایش پست ها
    سلام
    معمولا 2 ماه نهایت 3 ماه طول میکشه تو لک بودن.
    گاز گرفتن طوطی ها زیاد مرتبط نیست به اینکه به شما اعتماد و عادت کرده یا نه ، معمولا این مربوط به نوع تربیت طوطی میشه بعضی از طوطی ها که از گاز گرفتنشون جلوگیری نشه اینکار رو ادامه میدن تا اخر عمرشون و شما باید سعی کنید این گاز گرفتن رو متوقف کنید.
    به این صورت که وقتی گارد گاز گرفتن میگیره باهاش حرف بزنید و با خوراکی یا اسباب بازی حواسش رو پرت کنید. اگر شما رو گاز میگیره هیچ عکس العملی نشون ندید مثل تغییر حالت صورت و داد و جیغ زدن که این بدترین کار هست .
    چه مواقعی شما رو گاز میگیره؟
    هر موقع که دستمو میبرم طرفش مثلا تا 2 سانتی منقار یا بدنش میرسونم گاز میگیره و سریع ول میده اگه تکرار کنم با شدت بیشتری گاز میگیره

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    هر موقع که دستمو میبرم طرفش مثلا تا 2 سانتی منقار یا بدنش میرسونم گاز میگیره و سریع ول میده اگه تکرار کنم با شدت بیشتری گاز میگیره
    موقعه ایی که با دست بهش غذا هم میدید این گاز گرفتن رو داره؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط فائقی نژاد نمایش پست ها
    سر کار خانم شیکرا
    سلام ودرود
    من به هیچ وجه از اظهار نظر جنابعالی ناراحت نشدم بلکه خیلی هم خوشحالم که با شما مباحثه کردم ! من برای پست شما تشکر هم کرده ام(ظاهرا شما ناراحت شدین تا من) نمیدانم در کجای ادبیاتم جسارت کردم و یا لحن بد بکار بردم که شما رو ناراحت کرده است ! ویا کجای پستم به غلط بودن فرمایشات شما اشاره کرد ه ام و تا جای که دارم پست رو چک میکنم خاضعانه اعلام داشته ام که بند هم اشتباه میکنم و توضیحات در رابطه با دلایل نظرم دادم !در رابطه با پستی که مد نظر شماست نمیخواهم بحث کنم چراکه خود ان بزرگوار متوجه لحن صحبتشان شدند .ولی به حر حال اگر باعث ازردگی خاطرتان شدم از جنابعالی و با توجه به تذکری که فرمودین (ظاهرا حضور بنده باعث کدورت و یا ناراحتی دوستان گردیده )ازهمگی عذر میخواهم و این فروم رو ترک میکنم و آرزوی سلامتی برای همه دارم.

ارادتمند
    سلام آقای فائقی نژاد
    اینجا کسی از شما ناراحت نیست و شما باعث کدورت هم نشدید ، شما نظرتون رو گفتید و دوستان دیگه هم نظرشون رو و نظر شما هم برای ما محترمه .
    امیدوارم باز هم شاهد فعالیتتون باشیم.
    ممنونم.

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    نقل قول نوشته اصلی توسط HONEY نمایش پست ها
    موقعه ایی که با دست بهش غذا هم میدید این گاز گرفتن رو داره؟

.
    نه گاز نمیگیره فقط وقتی دستت خالی هست گاز میگیره

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    مینا - مرغ عشق - عروس
    شماره عضویت
    4731
    سلام

دوستان کنگو من وقتی بلال بهش میدم دانه هاش میکنه میریزه ته قفس و قسمتهایی که معمولا ما آدمها بعد از خوردن دور می اندازیم رو میخوره.چرا این کاسکو من بالعکس عمل میکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟(جاهای خوردنی دور میندازه ولی جاهای بی مصرف میخوره-معمولا داخل بلال در ساقه یه قسمت مغزی سفید رنگ هست که علاقه داره بیشتر اون میخوره).ضمنا هویج و تخمه میخوره ولی سیب نمیخوره فقط خوردش میکنه میریزه کف قفس.

ممنون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    مینا - مرغ عشق - عروس
    شماره عضویت
    4731
    بازم سلام

یه سوال دیگه داشتم.کاسکو من بعد از پر آرایی که معمولا با تکان دادن پرها و دمش همراه هست اطراف قفسش پر از گرد میکنه میخواستم بپرسم چطوری میشه این مسئله رو حل کرد؟؟؟؟؟یکی هم خیلی پر آرایی میکنه ولی بدین معنا نه که پرکن هست تا الان ندیدم پری تو قفسش بیافته یا از پرهای تنش کم بشه.مشکلی نیست خیلی پرآرایی میکنه؟؟؟؟؟؟؟معمولا کاسکو اگه بخواد شروع به پرکنی کنه اول کدوم ناحیه از تنش رو هدف قرار میده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خیلی ممنون

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahab نمایش پست ها
    سلام

دوستان کنگو من وقتی بلال بهش میدم دانه هاش میکنه میریزه ته قفس و قسمتهایی که معمولا ما آدمها بعد از خوردن دور می اندازیم رو میخوره.چرا این کاسکو من بالعکس عمل میکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟(جاهای خوردنی دور میندازه ولی جاهای بی مصرف میخوره-معمولا داخل بلال در ساقه یه قسمت مغزی سفید رنگ هست که علاقه داره بیشتر اون میخوره).ضمنا هویج و تخمه میخوره ولی سیب نمیخوره فقط خوردش میکنه میریزه کف قفس.

ممنون
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahab نمایش پست ها
    بازم سلام

یه سوال دیگه داشتم.کاسکو من بعد از پر آرایی که معمولا با تکان دادن پرها و دمش همراه هست اطراف قفسش پر از گرد میکنه میخواستم بپرسم چطوری میشه این مسئله رو حل کرد؟؟؟؟؟یکی هم خیلی پر آرایی میکنه ولی بدین معنا نه که پرکن هست تا الان ندیدم پری تو قفسش بیافته یا از پرهای تنش کم بشه.مشکلی نیست خیلی پرآرایی میکنه؟؟؟؟؟؟؟معمولا کاسکو اگه بخواد شروع به پرکنی کنه اول کدوم ناحیه از تنش رو هدف قرار میده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خیلی ممنون
    سلام
    معمولا طوطیها چوب بلال رو خیلی دوست دارن و به عنوان اسباب بازی باهاش بازی میکنن و خردش میکنن ، شما دونه بلال هایی که میافته رو سریع بردارید ( اگر تمیز هست مثلا اکر رو فضله ش نیافتاده و ... ) و بذارید تو ظرف غذاش یا با دست بهش بدید میخوره.
    سیب رو هم به مرور میخوره همینم که خرد میکنه خوبه و مقداریش رو هم میخوره ، سیب رو مستقیما از یخچال میارید بیرون به طوطی ندید. برای طوطیتون حبوبات و غلات میذارید؟
    پرارایی یه امری طبیعی تو طوطی ها هست ، نه مشکلی نیست خیلی پرارایی میکنه ، طوطیتون اسباب بازی داره؟
    پرکنی معمولا از سینه شروع میشه اما این یه قاعده مشخص نیست گاهی هم از بالها و دم هست.
    لطفا پست های پشت هم ندید و برای اضافه کردن مطلب به مطالب قبلی از ویرایش استفاده کنید.

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نه گاز نمیگیره فقط وقتی دستت خالی هست گاز میگیره
    بهتره وقتی با دست بهش غذا میدید اون یکی دستتون رو هم که خالی هست نزدیک طوطیتون کنید ، طوری که بدونه دست خالی خطری نداره . یا اینکه وقتی با دستی که بهش غذا دادید همون دستتون رو سریع عقب نبرید و نزدیکش نگه دارید .
    همراه غذا دادان به منقارش دست میزنید؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    مینا - مرغ عشق - عروس
    شماره عضویت
    4731
    سلام

بالاخره امروز آقا تینا تشریف آوردن بیرون.یکم رو صندلی نشست بعدش هم رفت تو خونش.

مرسی

صفحه 383 از 1238 نخستنخست ... 283333364365366367368369370371372373374375376377378379380381382383384385386387388389390391392393394395396397398399400401402433483883 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)