کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    مینا - مرغ عشق - عروس
    شماره عضویت
    4731
    سلام

چند روز بعد از خرید و آوردن به خونه میشه به کاسکو اجازه داد از قفس بیاد بیرون؟؟

ممنون

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahab نمایش پست ها
    سلام

چند روز بعد از خرید و آوردن به خونه میشه به کاسکو اجازه داد از قفس بیاد بیرون؟؟

ممنون
    سلام
    حداقل یک ماه یا دوماه باید صبر کنید ( اگر طوطی تون وحشی است باید مراحل رام شدن را طی کنه بعد بیاریدش بیرون ) قبل از بیرون آوردن هم حتما باید پرهای بالش کوتاه بشه ....
    لطفا لینکی را که براتون میذارم مطالعه کنید :

هنگاهی که یک طوطی را به خانه می آوریم چگونه رفتار کنیم ؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط HONEY نمایش پست ها
    خواهش میکنم ، قابلی نداشت :smile (7):
    ببیند تو لک رفتن خاکستریها مثل ملنگو ها و شاه طوطی نیست که پرها یکباره عوض بشه تو یه فصل خاص ، پرها به مرور زمان میریز اما تو یه فصلی به نسبت روزهای دیگه ریزش پر بیشتر میشه . هیچوقت جایی از بدن طوطی در خاکستریها خالی نمیشه اما من تو ملنگوی خودمون میدیدم که گاهی مثلا سرش کمی خالی میشد .اما تو خاکستریها اینجوری نیست و کم شدن حجم پر معلوم نیست . پرهای نو جایگزین پرهای قدیمی میشه و اینو وقتی نوازش میکنید و جونه پرها میزه زیر دستتون متوجه میشید. در ضمن همه پرها عوض نمیشن بلکه مقداری از پرها عوض میشن و بقیه شون هم به مرور عوض میشن.
    تو اولین عکس هانی که دقت کنید پشتش به دوربین میبینید که 2 تا شاهپرهاش در اومده و داره بلند میشه و کنارها هم شاه پرهای کوچیکش رو میتونید ببینید که فعلا کوچیکه.
    سلام هانی جان
    شاه طوطی و ملنگو هم یکباره پرهاشون نمیریزیه .... در هیچ پرنده ای پرها به یکباره عوض نمیشه ، همان طور که خودت هم توضیح دادی در تمام پرنده ها در یک فصلی ( که عموما با بالا رفتن دمای هوا همراه است ) مقدار پرهای ریخته شده بیشتر از سایر فصلها میشه که همون تولکی است .... نه تنها طوطی خاکستری بلکه سایر طوطی ها مثل شاه طوطی و ملنگو هم تولکی شون یکباره نیست .... اگر پرنده ای به یکباره پرهاش بریزه قطعا مشکلی داره .....

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط Roham نمایش پست ها
    سلام به همه :smile (200):
    از دوستان ميخوام كه اگه عكسي از دوره تولك رفتن دارن بزارن :smile (264): از شروع تا پايانش چون من امسال عسل رو گرفتم تجربه تولك رفتنش رو ندارم راستي يه چيز ديگه ممكنه كه فصل گرما بگذره ولي عسل توي لك نره بايد چه كار كرد اون وقت بايد تا سال ديگه فصل گرما صبر كرد؟ لطفا يكي راهنمايي كنه چيكارش كنم
    سلام
    خانم هانی به شما توضیحات کامل دادند
    نگران تولک رفتن یا تولک نرفتن پرنده تون نباشید اگر از روی نشانه ها هم متوجه نشدید که پرنده توی لک رفته خودتان را ناراحت نکنید
    تولک رفتن برای پرنده هایی که در طبیعت زندگی می کنند قطعا اتفاق می افته برای اینکه عواملی چون تغییرات دما، افزایش و یا کاهش طول روز ، و غیره در تولک رفتن مهم هستند این عوامل در پرنده های قفسی ممکنه تغییر کنه مثلا دمای داخل خانه ها با وسیله های خنک کننده در تابستان و وسیله های گرم کننده در زمستان، معتدل نگه داشته میشه .. نور مصنوعی هم که همیشه هست .... شب و روز پرنده را هم ما تعیین می کنیم ... بنابراین ممکنه نشانه های تولکی خیلی خفیف باشه یا اینکه دیر تر یا زودتر خودش را نشون بده ... مهمترین عوامل تاثیر گذار بر روی پر ریزی با تولکی تغیرات دما است

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    خواهش میکنم ، قابلی نداشت :smile (7):
    ببیند تو لک رفتن خاکستریها مثل ملنگو ها و شاه طوطی نیست که پرها یکباره عوض بشه تو یه فصل خاص ، پرها به مرور زمان میریز اما تو یه فصلی به نسبت روزهای دیگه ریزش پر بیشتر میشه . هیچوقت جایی از بدن طوطی در خاکستریها خالی نمیشه اما من تو ملنگوی خودمون میدیدم که گاهی مثلا سرش کمی خالی میشد .اما تو خاکستریها اینجوری نیست و کم شدن حجم پر معلوم نیست . پرهای نو جایگزین پرهای قدیمی میشه و اینو وقتی نوازش میکنید و جونه پرها میزه زیر دستتون متوجه میشید. در ضمن همه پرها عوض نمیشن بلکه مقداری از پرها عوض میشن و بقیه شون هم به مرور عوض میشن.
    تو اولین عکس هانی که دقت کنید پشتش به دوربین میبینید که 2 تا شاهپرهاش در اومده و داره بلند میشه و کنارها هم شاه پرهای کوچیکش رو میتونید ببینید که فعلا کوچیکه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام هانی جان
    شاه طوطی و ملنگو هم یکباره پرهاشون نمیریزیه .... در هیچ پرنده ای پرها به یکباره عوض نمیشه ، همان طور که خودت هم توضیح دادی در تمام پرنده ها در یک فصلی ( که عموما با بالا رفتن دمای هوا همراه است ) مقدار پرهای ریخته شده بیشتر از سایر فصلها میشه که همون تولکی است .... نه تنها طوطی خاکستری بلکه سایر طوطی ها مثل شاه طوطی و ملنگو هم تولکی شون یکباره نیست .... اگر پرنده ای به یکباره پرهاش بریزه قطعا مشکلی داره .....
    سلام شیکرا جان
    شاید من نتونستم درست منظورم رو برسونم ، بعضی او قات تو ملنگویی که لااقل خود ما داریم اینطریه که تو دوران تو لک بودنش همونطور که گفتم مثلا سرش کمی خالی میشه در صورتیکه همچین مسئله ایی در خاکستریها اصلا نیست . مسلما اگر بدن پرنده به یکباره خالی بشه مشکلی هست و من منظورم این نبوده.
    اما هنوزم نظرم بر اینه که پرریزی ملنگو و خاکستری مثل هم نیست چون تو زمان های به غیر از تولک بودن پرهای ملنگو خیلی خیلی کمتر به نسبت خاکستریها میریزه .

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    مینا - مرغ عشق - عروس
    شماره عضویت
    4731
    سلام
    یه سوال داشتم :
    چرا قیمت کاسکو دم شکلاتی یا شرابی با قیمت کاسکو دم قرمز فرق میکنه؟(دم قرمز گرونتر هست)
    چه فرقی بین این دو هست؟(هم ازبابت سخنگویی و هم سایر تفاوتها)

ممنون

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahab نمایش پست ها
    سلام
    یه سوال داشتم :
    چرا قیمت کاسکو دم شکلاتی یا شرابی با قیمت کاسکو دم قرمز فرق میکنه؟(دم قرمز گرونتر هست)
    چه فرقی بین این دو هست؟(هم ازبابت سخنگویی و هم سایر تفاوتها)

ممنون
    سلام
    کنگو ها فقط از لحاظ ظاهری از تیمنه ها زیباتر هستن ( به خاطر رنگ روشن تر و دم قرمز و جثه بزرگتر) و گرنه از لحاظ استعدادشون در سخنگویی ، رام شدن و بقیه موارد تفاوتی ندارن .

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    با احترام به نظر سر کار خانم هانی

کنگوها به مراتب قدرت سخنگویی بالاتری نسبت به تمینه ها دارند و تن صدای کنگوها بسیار بهتر است !البته در تمینه ها هم استثنا وجود داره همانجور که در کنگوها کاسکو خنگ هست ولی عمومیت داستان به نطر بنده عرایضی بود که عرض کردم.
    معمولا نرمال سخنگویی کنگوها 50 کلمه است در صورتی که بهترین حالت سخنگویی یک تمینه 50 کلمه است(استثنا وجود داره یکی از دوستان همین سایت تمینه با بیش از 200 کلام دارند به نقل از اقای اژیده)اما یک کنگو بسیار توانایی بالاتری داره 100 کلام الان دیگه داره جا میفته من کاسکویی داشتم که شب عید فروختمش که مانند یک ادمیزاد حرف میزد نماز میخوند با تلفن احوال پرسی میکرد شعر 2 بیتی بلد بو د و ...... با یک قیمت نجومی(خودم هم نجومی خریدمش!!! بسوزه پدر عاشقی)

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    مینا - مرغ عشق - عروس
    شماره عضویت
    4731
    سلام
    کنگو ها فقط از لحاظ ظاهری از تیمنه ها زیباتر هستن ( به خاطر رنگ روشن تر و دم قرمز و جثه بزرگتر) و گرنه از لحاظ استعدادشون در سخنگویی ، رام شدن و بقیه موارد تفاوتی ندارن .
    ممنون از پاسخگویی

ولی من تیمنه ای دیدم که جثه اش خیلی بزرگتر بود اندازه کنگوها.من خودم کاسکو دارم رنگ بالهاش خیلی تیره تر هست.به نظرم بر میگرده به همون منطقه زندگیشون.مثلا کامرون و کنگو و سایر مناطق آفریقا.به هر حال اون کاسکو تیمنه رو که دیدم واقعا خوشگل بود حالا مثلا رنگ دمش یکم فرق کنه باید مثلا 50 یا 100 بیشتر باشه قیمتش؟؟!!! جای تعجب داره به قول شما هم که در استعداشون هم فرقی نیست.یه پرنده فروش میگفت تو ایران کنگو را بیشتر از تیمنه دوست دارند.من خودم اگه اون موقع که اون تیمنه رو دیدم پول داشتم میخریدم.یه تیمنه هم دیدم مثل گفته شما جثه اش کوچیک بود ولی خیلی اهلی بود تو مغازه دستم بردم تو قفس نازش کردم حرکتی نکرد گازم نگرفت با اینکه اولین بار بود من میدید.قیمتش 750 میگفت .میگفت حرف میزنه ولی من که اونجا نیم ساعت بودم چیزی نشنیدم.

خداییش ببینید چه نازه.این تبلیغ اگه میشه دوستان محبت کنند یکم کوچیکترش کنند که عکسی که آپلود میکنیم اینطوری نصفه دیده نشه.

ممنون

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    4561
    نقل قول نوشته اصلی توسط فائقی نژاد نمایش پست ها
    با احترام به نظر سر کار خانم هانی

کنگوها به مراتب قدرت سخنگویی بالاتری نسبت به تمینه ها دارند و تن صدای کنگوها بسیار بهتر است !البته در تمینه ها هم استثنا وجود داره همانجور که در کنگوها کاسکو خنگ هست ولی عمومیت داستان به نطر بنده عرایضی بود که عرض کردم.
    معمولا نرمال سخنگویی کنگوها 50 کلمه است در صورتی که بهترین حالت سخنگویی یک تمینه 50 کلمه است(استثنا وجود داره یکی از دوستان همین سایت تمینه با بیش از 200 کلام دارند به نقل از اقای اژیده)اما یک کنگو بسیار توانایی بالاتری داره 100 کلام الان دیگه داره جا میفته من کاسکویی داشتم که شب عید فروختمش که مانند یک ادمیزاد حرف میزد نماز میخوند با تلفن احوال پرسی میکرد شعر 2 بیتی بلد بو د و ...... با یک قیمت نجومی(خودم هم نجومی خریدمش!!! بسوزه پدر عاشقی)
    با سلام خدمت شما دوست عزیز
    تا اونجایی که من شنیدم و مطالعه کردم تیمنه ها سخنگو های بهتری هستند و زود تر به حرف میان .اما در مورد تعداد کلمات من فکر نمی کنم ربطی به تیمنه بودن یا کنگو بودن داشته باشه .به وقت و نحوه اموزش و صاحبشون مر بوطه .
    در ضمن نژاد تیمنه زود تر رام میشن و کم تر د چار پرکنی میشن
    تنها مزیت کنگو به تیمنه جثه بزرگ و رنگ روشن تر و دم قرمز شونه
    ببخشید که دخالت کردم تو بحثتون

صفحه 381 از 1238 نخستنخست ... 281331362363364365366367368369370371372373374375376377378379380381382383384385386387388389390391392393394395396397398399400431481881 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)