مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط alifathi نمایش پست ها
    سلام دوستان من نمي دونم سوالاتمو چجوري و از كجاي سايت مطرح كنم
    من حدود 20 روز ميشه كه يه طوطي خاكستري كنگو خريدم قبل از خريد هم انواع سايتهاي داخلي وخارجي و 250 صفحه از اين تاپيكو خوندم.طوطيم اسمش مارال. از همون اول زيادقار نمي كشيد مگه اينكه سر پا به نيم متريش برم 8 روز بعد از اوردنش به خونه با اسپري حمومش كردم و تا الان هم چند بار به همون روش حمومش كردم ولي هميشه كلي قار كشيده و باعث شده بيشتر از من بترسه. در مورد غذا هم هم از همون اول بهش انواع ميوه وحبوبات پخته دادم ولي فقط بادام و استخوان رون مرغ و كمي هويج مي خوره. در مورد رام شدنش هم بگم كه مثل همون روزاي اولشه لطفا بيشتر راهنماييم كنيد
    سلام .خوش اومدی به پارسی پت . لطفا درباره قفس و مکانی که قفس رو گذاشتی و ارتفاعش بگو . تا چه حد می تونی به قفس نزدیک بشی ؟؟
    خیلی زود شروع کردی به حموم کردن . باید میموندی که یکم به محیط خونه و شما عادت کنه .

اما درباره روش حموم کردن .اسپری کردن یکی از روشهای حموم کردنه ولی همه طوطی ها قبولش ندارن ( مثل طوطی من ). روشهای دیگه یکی حموم کردن زیر دوش آب ( یعنی حموم بردن طوطی همراه با قفس ) روش دیگه گذاشتن ظرف آب برای طوطی که خودش حموم کنه .که این آخری رو کمتر کسی انجام میده .حالا از بین دو روش حموم کردن با دوش و اسپری کردن ، روشی رو انتخاب کن که طوطیت باهاش مشکلی نداشته باشه و استرس کمتری بهش وارد بشه .البته واسه شروع هر دو تا روش حموم کردن ممکنه بترسه و قار بزنه ولی کم کم عادت می کنه .

در مورد غذا هم واسه یه طوطی که تازه وارد خونه شده خیلی نباید سخت گرفت .چون ممکنه به خاطر استرس کم غذا بخوره .میوه ها و سبزیجات و حبوبات .... می تونی بهش بدی ولی در روز فقط یکی دوتا بادوم بده بهش . استخوان مرغ هم هفته ای یه بار .
    ویرایش توسط sepideh : 1st July 2011 در ساعت 05:04 PM

کاربرفعال

شماره عضویت
    3316
    سلام به همه عزیزان
    راستش جواب سوالی که تو 2صفحه قبل مطرح کردمو درست نگرفتم
    من الان 8ماهه که کاسکومو دارم اما تاحالا اینقدر شوره نداشته الان جوریه که صبحها باید با احتیاط پارچش و بردارم که گرده ها به هوا پخش نشه و همش جارو برقی روشنه صبحها انگار کف قفس سیمان ریختن و با یه بال زدن هوای اتاق پر از گرده میشه
    صدای همه درومده نمیتونمم ردش کنم خیلی دوستش دارم و میدونم که ادامه این وضعیت واسه خودمم سخته
    به نظرتون کمبود مواد معدنی نیست؟ از avi vit هم استفاده میکنم و هفته ای 2بار هم میبرمش حموم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    كاسكو - مرغ عشق - انواع ماهي
    شماره عضویت
    4647
    ممنون از جوابتون سپيده جان. ارتفاع پايه قفس 60 سانت ميشه قفس از mdf هست البته دور تا دورش ميله و جلوش كلا درهاي شيشه اي. اندازش60*50*80و تو پذيرايي پشت به ديوار گذاشتمش. علاوه بر ميله نشيمن اصلي يه ميله هم گوشه بالاي قفس گذاشتم كه معمولا موقع تميز كردن قفس ميره اونجا، يه تابو يه نردبانو يه وسيله بازي ديگه كه ميشه گفت نردبان تك پايه با چوبهاي غير موازي و متنافر، كه همگي از چوب هستن هم واسش گذاشتم. وقتي قفسشو تميز ميكنم اصلا قار نميكشه و فقط غر ميزنه. زياد به داخل بردن دستم حساس نيست و فقط غر ميزنه و با نگاش دستمو دنبال ميكنهمگه اينكه به طرفش ببرم وقتي هم ميخوام با دست بهش غذا بدم زودجيغ و داد ميكنه و در ميره . البته منم زياد بهش گير نميدم تا بهش استرس وارد نشه. ولي زياد باهاش حرف ميزنم مخصوصا شبا كه تو نيم متريش ميشينمو اونم به حرفام با دقت گوش ميده. راستي وقتي آوردمش به خونه متوجه شدم كه يكي از بالاشو بدجور كوتاه كردن ولي به يكي ديگه دست نزدن اين حالت به غير از تعادل مشكل حادي داره يا نه؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    ممنون از جوابتون سپيده جان. ارتفاع پايه قفس 60 سانت ميشه قفس از mdf هست البته دور تا دورش ميله و جلوش كلا درهاي شيشه اي. اندازش60*50*80و تو پذيرايي پشت به ديوار گذاشتمش. علاوه بر ميله نشيمن اصلي يه ميله هم گوشه بالاي قفس گذاشتم كه معمولا موقع تميز كردن قفس ميره اونجا، يه تابو يه نردبانو يه وسيله بازي ديگه كه ميشه گفت نردبان تك پايه با چوبهاي غير موازي و متنافر، كه همگي از چوب هستن هم واسش گذاشتم. وقتي قفسشو تميز ميكنم اصلا قار نميكشه و فقط غر ميزنه. زياد به داخل بردن دستم حساس نيست و فقط غر ميزنه و با نگاش دستمو دنبال ميكنهمگه اينكه به طرفش ببرم وقتي هم ميخوام با دست بهش غذا بدم زودجيغ و داد ميكنه و در ميره . البته منم زياد بهش گير نميدم تا بهش استرس وارد نشه. ولي زياد باهاش حرف ميزنم مخصوصا شبا كه تو نيم متريش ميشينمو اونم به حرفام با دقت گوش ميده. راستي وقتي آوردمش به خونه متوجه شدم كه يكي از بالاشو بدجور كوتاه كردن ولي به يكي ديگه دست نزدن اين حالت به غير از تعادل مشكل حادي داره يا نه؟
    با اجازه سرکارخانم سپیده
    دوست عزیز قفس از mdfهست؟ درست متوجه شدم؟ بعد برای کاسکو تاب گذاشتین؟ کاسکو مگر مرغ عشق است؟میدونید که اگر بره طرفش اویزان بشه چقدر میترسه؟حمام کردن کاسکو در دفعات اول خیلی حساس است باید با دوش تلفنی با ابی که ارنج شما رو نسوزانه و با شدت بسیار کم ابتدا قفس رو خیس کنید بعد چوب زیر پا رو باید خیس کنید البته همه این ها به ارامی مرحله بعد اب رو به پاهاش بریزید اگر ترسید اصرار نکنید بگذارید ارام بشه دفعات اول میره بالای قفس ولی کاسکو ذاتا اب بازی رو دوست داره و عادت میکنه فقط خدا کنه که قبلا تو حمام از شما نترسیده باشه که وامصیبتا است! وقتی به اب عادت کرد یواش یواش برید روی سینه پشت حیوان اخرین مرحله است دفعات اول سعس کنید هدف اشنایی با اب باشه نه تمیزی و اصرار نکنید!اگر بتونید عکس از طووطی و قفس بگذارید مفیده در ضمن کوتاهی بال مسئله ساز نیست .60 سانت ارتفاع فکر میکنم کم باشه ارتفاع 80 مناسبت
    در ارتباط با قفس من تا بحال قفس mdfندیدم ولی تا جایی که میدونم گزینه مناسبی برای طوطی نمیتونه باشه چوب محل خوبی برای جمع شدن عوامل بیماری و انگل ها ست کنه میهمان همیشگه چوب است البته شاید شما ابتکار خاصی زدید که من بی خبرم!اگر عکس بگذارید به تجربه بنده می افزایید
    سپاس

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط alismi نمایش پست ها
    سلام به همه عزیزان
    راستش جواب سوالی که تو 2صفحه قبل مطرح کردمو درست نگرفتم
    من الان 8ماهه که کاسکومو دارم اما تاحالا اینقدر شوره نداشته الان جوریه که صبحها باید با احتیاط پارچش و بردارم که گرده ها به هوا پخش نشه و همش جارو برقی روشنه صبحها انگار کف قفس سیمان ریختن و با یه بال زدن هوای اتاق پر از گرده میشه
    صدای همه درومده نمیتونمم ردش کنم خیلی دوستش دارم و میدونم که ادامه این وضعیت واسه خودمم سخته
    به نظرتون کمبود مواد معدنی نیست؟ از avi vit هم استفاده میکنم و هفته ای 2بار هم میبرمش حموم
    سلام . بهتره چندبار در روز روزنامه کف قفس رو عوض کنی . قبل از اینکه بخوابه هم عوض کن . من فکر نمی کنم فقط گرد طوطی باشه .احتمالا چون تو لکه و پرای جدید داره در میاره علاوه بر گرد طوطی ، غلاف پر جدید هم به صورت پوسته های خشک میریزه مخصوصا موقع پر آرایی (زمانی که تو لک می رن پرآرایی هم بیشتر میشه).

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام .آقای فائقی نژاد کاملا به شما جواب دادن فقط یه عکس بذارید از قفس .چون منم نمی دونم چه مدلیه بعد درباره رام کردن صحبت می کنیم. درباره ارتفاع هم بهتره طوری تنظیم بشه که طوطی هم سطح با چشماتون باشه . پایینتر بهش استرس وارد میشه و بالاتر هم حس برتری نسبت به شما پیدا می کنه و تربیتش مشکل تر میشه .حالا بین همون 60 یا 80 که آقای فائقی نژاد گفتن .خودت بهترین ارتفاع رو واسه قفس تعیین کن .

چوب mdf هم برای طوطی ها امن نیست .خانم شیکرا هم دربارش قبلا توضیح دادن که ام دی اف از خرده های چوب که با چسب و مواد شیمیایی به هم چسبیده شده و تحت فشار و حرارت به شکل فشرده در اومدن تشکیل شده .پس برای طوطی مناسب نیست البته اگه بتونه اون قسمتی که از چوب mdf درست شده رو بجوه . اگه دسترسی بهش نداره که مشکلی ایجاد نمی کنه .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    دوستان این صفحه رو هم لایک کنید...(طوطی خاکستری آفریقایی)
    بالای صفحه روی این کلیک کنید...

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-قناری-مرغ مینا-طرقه-ملنگو
    شماره عضویت
    4746
    با عرض سلام خدمت همه دوستان و مدیران.......
    میخواستم بدونم اگه موقع گرفتن ناخن طوطی خاکستری اگه به هر دلیلی ناخن حیوون خونی شد چطور میشه جلو خونریزیشو متوقف کرد!

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط kopol نمایش پست ها
    میخواستم بدونم اگه موقع گرفتن ناخن طوطی خاکستری اگه به هر دلیلی ناخن حیوون خونی شد چطور میشه جلو خونریزیشو متوقف کرد!
    سلام دوست عزیز
    بهترین کار اینه که فردی ناخن رو کوتاه کنه که متبحر باشه و یا دیده باشه چه مقدار ناخن باید کوتاه بشه و بعد اقدام به کوتاه کردن کنه اما اگر همونطور که فرمودین خونریزی ایجاد شد اینطور که من در یکی از همین مقاله های داخل فروم خوندم میشه از آرد استفاده کرد .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط kopol نمایش پست ها

سلام

به پارسی پت خوش آمدید

تو بیمارستان و کلینیک های دامپزشکی از نوعی مداد!! که دقیقا یادم نیست ماده اصلیش چیه استفاده میکنند.با تماس مداد با محل خونریزی خون خیلی سریع بند میاد که دلیلش وجود ترکیبات انعقاد دهنده خون توی مداده...
    اگر توی منزل هستید و دسترسی به مداد خون بند ندارید بهترین راه اینه که محل خونریزی رو با فشار چند دقیقه نگه دارید...بعد از چند دقیقه خونریزی متوقف میشه.
    مهم ترین نکته اینه که هول نشید ...

دلیل خونریزی هم که کاملا مشخصه ... به این عکس خوب دقت کنید

هیچ قاعده مشخصی هم نداره ... مثلا بعضی از طوطی ها رو 2 میلیمتر هم از ناخنشون رو میگیرید و خونریزی نمیکنه و بالعکس!!
    شرط احتیاط اینه که فقط نوک ناخن رو حتی کمتر از نیم میلیمتر کوتاه کنید

موفق باشید
    آژیده

صفحه 379 از 1238 نخستنخست ... 279329360361362363364365366367368369370371372373374375376377378379380381382383384385386387388389390391392393394395396397398429479879 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)