کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط Roham نمایش پست ها
    سلام
    يه سوال چند وقتي هستش كه برام پيش اومده قبلا جايي خونده بودم كه وقتي طوطيها دچار بيماري پر كورك ميشن پرهاشون رو با پاشون نگه ميدارن و باهاش ور ميرن البته ازخود بيماري و علائمش چيزي سر درنياوردم حالا عسل هر چند وقت يكبار اين كار رو ميكنه و پرهاش رو با پاش نگه ميداره البته من زودحواسش رو پرت ميكنم حالا ميشه راجع به اين بيماري علائمش و چيزهايي كه من گفتم كمي توضيح بدين
    سلام
    من نمی دونم این علائمی که در باره پر کورک خوندید درست هست یا نه .... بهتره که در بخش دامپزشکی سوال کنید .... پر کورک ... معمولا ساقه کور شده پر در زیر پوست هست و به اندازه ای نیست که طوطی بتونه اون را با پاهاش بگیره .... این علامتی که شما میگی بیشتر به پرجوی ( جویدن پر) شبیه هست .... من دیدم که طوطی های پرجو این کار را انجام می دهند .......... بهترین کار همین هست که انجام دادید یعنی سرگرم کردنش ......... با این حال باز هم با دامپزشک مشورت کنید

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط tabriz10 نمایش پست ها
    سلام دوستان

امروز 3 روز هست که کاسکو اومده خونه ما.خیلی از قار کشیدنش کم شده میشه گفت دیگه قار نمیکشه.امروز ظرف تخمه رو از قفسش در آوردم به جاش نخود و شیر بلال پخته تو قفسش گذاشتم یکم بعد که اومدم ببینم که خورده یا نه دیدم یکم خورده نخود هم مثل تخمه پوستش میکنه میخوره!!!!!!!!!!!!

خواستم یکم باهاش تمرین حرف زدن بکنم برا همین کار چند تا تخمه برداشتم تو دستم همزمان که باهاش حرف میزدم(سلام کردن تمرین میکنم که یاد بگیره)تخمه هم یکی یکی میدادم میگرفت.قبلا وقتی تخمه میدادم بعضی وقتها از دستم میگرفت و ول میکرد ته قفس ولی امروز میگرفت و میخورد همچنین میخواست انگشتم هم بگیره که یه بار هم موفق شد و گاز گرفت.من یکم تخمه خیلی ریز داشتم .اینها از وقتی مونده که جوجه ملنگوم بزرگ شده بود و تازه دون خور شده بود خریده بودم تو منقارش راحت جا بشه.از این تخمه ها چند تا دادم خورد و جالب اینکه با اینکه این تخمه ها واسه کاسکو خیلی کوچولو هست اما از این تخمه ها خیلی خوشش اومد حتی اون یکی تخمه ها رو هم که میدادم بعضا نمیخورد و واسه گرفتن این تخمه ها بی تابی میکرد.وقتی باهاش حرف میزنم ساکت وا می ایسته و نگاه میکنه حتی پلک هم نمیزنه.

1-میتونم تخم مرغ آب پز هم بهش بدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    2-زود نیست واسه تمرین حرف زدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    3-چند وقت دیگه میتونم از قفس بیارمش بیرون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ممنون از همگی
    سلام
    دوستان خوبم در این بخش به سوالات شما جواب دادند من دیگه تکرار نمی کنم اما یک سوال برام پیش آمده
    شما در بخش مینا هم یک عکس از مینایی که خریدید گذاشتید که هنوز جوجه است می خواستم بپرسم که هم مینا نگهداری می کنید هم طوطی خاکستری ؟ :smile (32):

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام
    دوستان خوبم در این بخش به سوالات شما جواب دادند من دیگه تکرار نمی کنم اما یک سوال برام پیش آمده
    شما در بخش مینا هم یک عکس از مینایی که خریدید گذاشتید که هنوز جوجه است می خواستم بپرسم که هم مینا نگهداری می کنید هم طوطی خاکستری ؟ :smile (32):
    سلام شیکرا جان عزیز (لطفا کمکم کن)

بله. من هم جوجه ملنگو هم جوجه مینا و هم کاسکو دارم.در نظر دارم کوتوله برزیلی هم بخرم.خونمون بزرگه و اونهارو جدا از هم نگه میدارم.علاقه شدید به پرورش جوجه دارم در بزرگ کردن جوجه مینا موفق بودم ولی امسال 4 جوجه ملنگو خریدم که همگی تلف شدند.3 تاش 15 روز موندند و یکیش 2.5 ماه موند حتی پرواز هم میکرد(اسمش مینا بود عکسش همون آواتارم)که متاسفانه مرد.نمیدونم جریان چیه که میمیرند یکم پرس و چو کردم از اونجایی که تو زاهدان فامیل نزدیک دارم گفتند جوجه های امسال واسکن نخوردند و همشون آلوده اند.حالا نمیدونم تا چه حد درست گفت یا دروغ.این جوجه ها مستقیم بصورت قاچاق از پاکستان میان.حتی مریضی نیوکسل هم با چشمام تجربه کردم که بیچاره یکیش در آخر عمرش پاهاش فلج شد.من روز اول جوجه ها رو بردم پیش دامپزشک گفتم اگه لازمه واکسن نیوکسل بزنید که ایشون عصبی شدند و گفتن میخوای با دستهای خودت مریضی وارد تنشون کنی.منم نزدم و اومدم ولی هر دو تا جوجه دچار نیوکسل شدند و مردند.

شیکرا جان از آنجا که شما تجربه نگهداری از جوجه ها رو هم داشتین و در معرفی حیوانات خانگی شما دیدم خیلی از طوطی سانان رو داشتین و هم جوجه بزرگ کردین از این رو میخوام به کمک تجربه شما و لطف خدا هر طور شده این جوجه رو دیگه حفظ کنم.واسه همین میتونم پیام خصوصی بدم و سوال کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    اگه پیام خصوصی مقدور نباشه میتونید ایمیلتون بدید.شدیدا به تجربه شما نیاز دارم.

خیلی ممنون

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    سلام شیکرا جان عزیز (لطفا کمکم کن)

بله. من هم جوجه ملنگو هم جوجه مینا و هم کاسکو دارم.در نظر دارم کوتوله برزیلی هم بخرم.خونمون بزرگه و اونهارو جدا از هم نگه میدارم.علاقه شدید به پرورش جوجه دارم در بزرگ کردن جوجه مینا موفق بودم ولی امسال 4 جوجه ملنگو خریدم که همگی تلف شدند.3 تاش 15 روز موندند و یکیش 2.5 ماه موند حتی پرواز هم میکرد(اسمش مینا بود عکسش همون آواتارم)که متاسفانه مرد.نمیدونم جریان چیه که میمیرند یکم پرس و چو کردم از اونجایی که تو زاهدان فامیل نزدیک دارم گفتند جوجه های امسال واسکن نخوردند و همشون آلوده اند.حالا نمیدونم تا چه حد درست گفت یا دروغ.این جوجه ها مستقیم بصورت قاچاق از پاکستان میان.حتی مریضی نیوکسل هم با چشمام تجربه کردم که بیچاره یکیش در آخر عمرش پاهاش فلج شد.من روز اول جوجه ها رو بردم پیش دامپزشک گفتم اگه لازمه واکسن نیوکسل بزنید که ایشون عصبی شدند و گفتن میخوای با دستهای خودت مریضی وارد تنشون کنی.منم نزدم و اومدم ولی هر دو تا جوجه دچار نیوکسل شدند و مردند.

شیکرا جان از آنجا که شما تجربه نگهداری از جوجه ها رو هم داشتین و در معرفی حیوانات خانگی شما دیدم خیلی از طوطی سانان رو داشتین و هم جوجه بزرگ کردین از این رو میخوام به کمک تجربه شما و لطف خدا هر طور شده این جوجه رو دیگه حفظ کنم.واسه همین میتونم پیام خصوصی بدم و سوال کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    اگه پیام خصوصی مقدور نباشه میتونید ایمیلتون بدید.شدیدا به تجربه شما نیاز دارم.

خیلی ممنون
    سلام
    در مورد واکسن که راست نگفتند این طوطی ها از لانه هاشون در حیات وحش دزدیده و قاچاق میشوند ... قاچاقچی هم اگر هزینه داشت که واکسن بزنه حتما شرایط حمل را هم بهتر میکرد ......دلایل مرگ و میر جوجه ها بارها توی همین سایت در بخشهای مختلف مورد بحث و بررسی قرار گرفته ........... دیگه خیلی تکراری است .......... شما هم در مورد هر کدام از پرنده هایی که دارید در بخش خودش سوال بپرسید اگر بلد باشم و اطلاعاتم اجازه بده از کمک کردن دریغ نخواهم کرد ............
    به خاطر تجربه های بدی که داشتید متاسفم .. کاریش نمیشه کرد .... یک نفر در بخش عکس های خانگی من سوالی پرسیده بود ای کاش شما تجربه تون را باهاش در میان میگذاشتید تا بدونه که چرا معمولا به کاربرها میگیم که از خرید جوجه گوشتی صرف نظر کنند .... البته این یک توصیه کلی است اگر کسی واقعا عشقش را داشته باشه اون قدر این کار را انجام میده که به پرنده دلخواهش برسه .... متاسفانه توی کشور ما شرایط برای نگهداری تمام حیوانات خانگی سخته ... مشکلاتش بیشتر از امکانات هست .......... فقط عشق آدمها است که اونها را وادار می کنه باز هم به کار خودشون ادامه بدهند
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام
    در مورد واکسن که راست نگفتند این طوطی ها از لانه هاشون در حیات وحش دزدیده و قاچاق میشوند ... قاچاقچی هم اگر هزینه داشت که واکسن بزنه حتما شرایط حمل را هم بهتر میکرد ......دلایل مرگ و میر جوجه ها بارها توی همین سایت در بخشهای مختلف مورد بحث و بررسی قرار گرفته ........... دیگه خیلی تکراری است .......... شما هم در مورد هر کدام از پرنده هایی که دارید در بخش خودش سوال بپرسید اگر بلد باشم و اطلاعاتم اجازه بده از کمک کردن دریغ نخواهم کرد ............
    به خاطر تجربه های بدی که داشتید متاسفم .. کاریش نمیشه کرد .... یک نفر در بخش عکس های خانگی من سوالی پرسیده بود ای کاش شما تجربه تون را باهاش در میان میگذاشتید تا بدونه که چرا معمولا به کاربرها میگیم که از خرید جوجه گوشتی صرف نظر کنند .... البته این یک توصیه کلی است اگر کسی واقعا عشقش را داشته باشه اون قدر این کار را انجام میده که به پرنده دلخواهش برسه .... متاسفانه توی کشور ما شرایط برای نگهداری تمام حیوانات خانگی سخته ... مشکلاتش بیشتر از امکانات هست .......... فقط عشق آدمها است که اونها را وادار می کنه باز هم به کار خودشون ادامه بدهند
    موفق باشید
    ممنون از پاسخگوییتون

من دسترسی به این سرلاکهای مخصوص جوجه طوطی ها ندارم از پرنده فروشی های شهرمون پرسیدم گفتن نداریم.از طرفی تا اونجا که خبر دارم قیمت نیم کیلو از این سرلاکها تو پکشون حدودا 40 تا 50 هزار هست یعنی قیمت یه جوجه طوطی که برای هر کسی از جمله خودم واقعا مقدور نمی باشد.
    خود فروشنده بیسکویت با آرد نخودچی با هم مخلوط کرده با آب رقیق میکرد و با سرنگ تغذیشون میکردوخودم هم از دامپزشک سوال کردم گفت آرد نخودچی مشکلی نداره ولی بیسکویت از پتی بور ها استفاده کن که درصد چربی و قندش کمتر هست.4 جوجه خودم به همین روش تغذیه کردم.البته بگم تمام موارد بهداشتی رعایت میکردم.حتی با قاشق غذا میدادم که غذا یه دفعه تو گلوشون نریزه.در واقع بعد از یکی دوبار خودشون عادت میکردند و از خود قاشق خودشون میخوردند که حتی من قاشق مجبور نمیشدم ببرم بالا که غذا بره تو دهنشون.تو انجمن ملنگو هم یه کلیپ کوتاه از غذا خوردنشون هم گذاشتم که به همین شیوه بود.

اما این جوجه جدید که خریدم با توجه به مقالات جدیدی که خواندم دارم به روش دیگه تغذیه میکنمش.تو این مقاله تاکید شده از دادن غذاهای روغنی و شیرین جدا خودداری شود.حتی خود بیسکویت هم نام برده که اصلا ندید.

جای نگهداری طوطی ها هم خیلی عالی بود.یه دماسنج به درون جعبه کارتونی چسبونده بودم و درجه حرارت رو ثابت روی 33 درجه نگه میداشتم.الان هم فعلا در این دما نگهداری میکنم.اگه دما مناسب نیست بفرمایید به یه طریقی میتونم 5 درجه هم بالا ببرم.

و اما ترکیب غذایی که الان میدم خیلی ساده هست : آرد نخود چی و آرد برنج را با هم مخلوط کرده با آب جوش رقیق کرده و کاملا صاف کرده که توش گلوله گلوله نداشته باشه وقتی دمای غذا به حدی شد که مناسب بود تا دستگاه گوارش و چینه دان طوطی دچار سوزش نشه بهش آروم آروم میدم.حدودا 5 سی سی در هر وعده و در روز 4 نوبت میدم.

خوب این تمام مراحلی نگهداری از جوجه ام هست.شیکرا جان عزیز میدونم که خیلی مهربونی واسه همین خواهش میکنم در هر قسمت که گفتم ایراد دارم بگید و روش صحیحش بگید تا اصلاح کنم.بلکه انشا ا... به کمک شما بتونم جوجم بزرگ کنم.لطفا بگید به نظر شما به غیر از سرلاک چه غذای دیگه میشه به جوجه داد که مناسب و سالم باشه؟؟؟؟؟؟؟؟آیا این غذا که الان میدم خوب هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خیلی ممنون که لطف میکنید جواب میدید.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4456
    سلام دوستان
    امروز صبح عسل رو بردم حمام بدون هیچ تغییری تو وضعیتش.همیشه عادت داره بیرون قفس باشه واسه حمام و هیچ وقت حتی کوچکترین مقاومتی نمیکنه تازه یاد گرفته بود بالشو باز میکرد وایمیساد که آب زیر بالشم بره
    همیشه حمام براش پر اسباب بازیه و بازی هم میکنه حین شستن قفسش.امروز به محض اینکه دوش رو گرفتم سمتش میخواست گازش بگیره منم بردمش عقب بهش اسباب بازی دادم 5دقیقه بعد بردم سمتش نگاهش کردو مشغول شستنش شدم بعد از چند ثانیه شروع کرد غارکشیدن .بدون دلیل ترسید.دست من روبروش بود .فشار آب ملایم بود .دمای آب مناسب بود.نه پاشیده بود به چشمش نه بینی اش . منم دیگه ادامه ندادم .خیلی ازش ترسیدم یه غارایی میکشید شده بود هیووولا
    کاسکوهای مردم پیشرفت میکنن مال من پس رفت
    ازون موقع هم هرچی میرم غذا بهش بدم واسه من غار میکشه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4456
    دیگه نمیشه به عسل نزدیک شد
    گوشمو کر کرده با غارایی که میکشه
    حتی با گردو رفتم سمتش بعد چندساعت زد دستمو پوستشو کند منم وحشت کردم چون ول نمیکرد دستمو . کشیدم دستمو .تموم شد رفت دیگه فهمید میترسم
    دستمو که میبینه خودکشی میکنه
    اینا کجاشون حساسه خشن واسه یه دقیقه شونه.قلبم میاد تو دهنم غار میکشه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    ممنون از پاسخگوییتون

من دسترسی به این سرلاکهای مخصوص جوجه طوطی ها ندارم از پرنده فروشی های شهرمون پرسیدم گفتن نداریم.از طرفی تا اونجا که خبر دارم قیمت نیم کیلو از این سرلاکها تو پکشون حدودا 40 تا 50 هزار هست یعنی قیمت یه جوجه طوطی که برای هر کسی از جمله خودم واقعا مقدور نمی باشد.
    خود فروشنده بیسکویت با آرد نخودچی با هم مخلوط کرده با آب رقیق میکرد و با سرنگ تغذیشون میکردوخودم هم از دامپزشک سوال کردم گفت آرد نخودچی مشکلی نداره ولی بیسکویت از پتی بور ها استفاده کن که درصد چربی و قندش کمتر هست.4 جوجه خودم به همین روش تغذیه کردم.البته بگم تمام موارد بهداشتی رعایت میکردم.حتی با قاشق غذا میدادم که غذا یه دفعه تو گلوشون نریزه.در واقع بعد از یکی دوبار خودشون عادت میکردند و از خود قاشق خودشون میخوردند که حتی من قاشق مجبور نمیشدم ببرم بالا که غذا بره تو دهنشون.تو انجمن ملنگو هم یه کلیپ کوتاه از غذا خوردنشون هم گذاشتم که به همین شیوه بود.

اما این جوجه جدید که خریدم با توجه به مقالات جدیدی که خواندم دارم به روش دیگه تغذیه میکنمش.تو این مقاله تاکید شده از دادن غذاهای روغنی و شیرین جدا خودداری شود.حتی خود بیسکویت هم نام برده که اصلا ندید.

جای نگهداری طوطی ها هم خیلی عالی بود.یه دماسنج به درون جعبه کارتونی چسبونده بودم و درجه حرارت رو ثابت روی 33 درجه نگه میداشتم.الان هم فعلا در این دما نگهداری میکنم.اگه دما مناسب نیست بفرمایید به یه طریقی میتونم 5 درجه هم بالا ببرم.

و اما ترکیب غذایی که الان میدم خیلی ساده هست : آرد نخود چی و آرد برنج را با هم مخلوط کرده با آب جوش رقیق کرده و کاملا صاف کرده که توش گلوله گلوله نداشته باشه وقتی دمای غذا به حدی شد که مناسب بود تا دستگاه گوارش و چینه دان طوطی دچار سوزش نشه بهش آروم آروم میدم.حدودا 5 سی سی در هر وعده و در روز 4 نوبت میدم.

خوب این تمام مراحلی نگهداری از جوجه ام هست.شیکرا جان عزیز میدونم که خیلی مهربونی واسه همین خواهش میکنم در هر قسمت که گفتم ایراد دارم بگید و روش صحیحش بگید تا اصلاح کنم.بلکه انشا ا... به کمک شما بتونم جوجم بزرگ کنم.لطفا بگید به نظر شما به غیر از سرلاک چه غذای دیگه میشه به جوجه داد که مناسب و سالم باشه؟؟؟؟؟؟؟؟آیا این غذا که الان میدم خوب هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

[SIZE=2]خیلی ممنون که لطف میکنید جواب میدید. [/

SIZE]

پیشنهاد میکنم:
    مخلوط ارد برنج و نخودچی رو زیاد ندین معمولا اینها نکهدارنده هستند ولی برای رشد مناسب نیستد برای جوجه ملنگو و اسکندر الان خیلی مهمه که چطور تغذیه بشن!
    1- شما میتونید از داروخانه سرلاکهای غنی شده بگیرید که مواد معدنی کافی دارند
    2- اگر جوجه شما 20 روز با شما بوده میتونید پوره سیب بدین بسیار برای رشد مناسب است
    3-ریزه های پسته و بادام رو اسیاب کنید با کمی عسل مرغوب بدیم به جوجه معجزه میکنه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    نقل قول نوشته اصلی توسط shari نمایش پست ها
    سلام دوستان
    امروز صبح عسل رو بردم حمام بدون هیچ تغییری تو وضعیتش.همیشه عادت داره بیرون قفس باشه واسه حمام و هیچ وقت حتی کوچکترین مقاومتی نمیکنه تازه یاد گرفته بود بالشو باز میکرد وایمیساد که آب زیر بالشم بره
    همیشه حمام براش پر اسباب بازیه و بازی هم میکنه حین شستن قفسش.امروز به محض اینکه دوش رو گرفتم سمتش میخواست گازش بگیره منم بردمش عقب بهش اسباب بازی دادم 5دقیقه بعد بردم سمتش نگاهش کردو مشغول شستنش شدم بعد از چند ثانیه شروع کرد غارکشیدن .بدون دلیل ترسید.دست من روبروش بود .فشار آب ملایم بود .دمای آب مناسب بود.نه پاشیده بود به چشمش نه بینی اش . منم دیگه ادامه ندادم .خیلی ازش ترسیدم یه غارایی میکشید شده بود هیووولا
    کاسکوهای مردم پیشرفت میکنن مال من پس رفت
    ازون موقع هم هرچی میرم غذا بهش بدم واسه من غار میکشه
    سلام

طول مدت پنج دقیقه تنهاش هم گذاشتین؟.... طوطی های خاکستری حکم بچه پنج ساله رو دارن و خیلی خیلی خیلی از اتاق تنگ و تاریک و تنهایی میترسن.... اگر به خاطر تنهایی بوده طبق این منبع :

الان باید راحتش بذارید تا کاملا یادش بره.... به قار هاش هم محل نذارید و تا چند روز فقط برای آب غذا نزدیکش بشید تا کم کم ببخشدتون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    نقل قول نوشته اصلی توسط فائقی نژاد نمایش پست ها
    پیشنهاد میکنم:
    مخلوط ارد برنج و نخودچی رو زیاد ندین معمولا اینها نکهدارنده هستند ولی برای رشد مناسب نیستد برای جوجه ملنگو و اسکندر الان خیلی مهمه که چطور تغذیه بشن!
    1- شما میتونید از داروخانه سرلاکهای غنی شده بگیرید که مواد معدنی کافی دارند
    2- اگر جوجه شما 20 روز با شما بوده میتونید پوره سیب بدین بسیار برای رشد مناسب است
    3-ریزه های پسته و بادام رو اسیاب کنید با کمی عسل مرغوب بدیم به جوجه معجزه میکنه
    سلام

جسارتا اگر منظورتون از سریلاک غنی شده سریلاک های انسانی هست یادآوری میکنم که منابع متعدد استفاده ازش رو به دلیل وجود بسیار زیاد قند شیر (لاکتوز) تایید نکردند

در مورد عسل هم نظرات متعددی هست و بعضی ها مناسب نمیدونند.... اینجا محل توضیح دادن درباره عللش نیست و اگر مایلید در
    بخش پرورش جوجه طوطی سانان در این باره تبادل نظر کنید

صفحه 377 از 1238 نخستنخست ... 277327358359360361362363364365366367368369370371372373374375376377378379380381382383384385386387388389390391392393394395396427477877 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)