کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط tabriz10 نمایش پست ها
    سلام دوستان

امروز 3 روز هست که کاسکو اومده خونه ما.خیلی از قار کشیدنش کم شده میشه گفت دیگه قار نمیکشه.امروز ظرف تخمه رو از قفسش در آوردم به جاش نخود و شیر بلال پخته تو قفسش گذاشتم یکم بعد که اومدم ببینم که خورده یا نه دیدم یکم خورده نخود هم مثل تخمه پوستش میکنه میخوره!!!!!!!!!!!!

خواستم یکم باهاش تمرین حرف زدن بکنم برا همین کار چند تا تخمه برداشتم تو دستم همزمان که باهاش حرف میزدم(سلام کردن تمرین میکنم که یاد بگیره)تخمه هم یکی یکی میدادم میگرفت.قبلا وقتی تخمه میدادم بعضی وقتها از دستم میگرفت و ول میکرد ته قفس ولی امروز میگرفت و میخورد همچنین میخواست انگشتم هم بگیره که یه بار هم موفق شد و گاز گرفت.من یکم تخمه خیلی ریز داشتم .اینها از وقتی مونده که جوجه ملنگوم بزرگ شده بود و تازه دون خور شده بود خریده بودم تو منقارش راحت جا بشه.از این تخمه ها چند تا دادم خورد و جالب اینکه با اینکه این تخمه ها واسه کاسکو خیلی کوچولو هست اما از این تخمه ها خیلی خوشش اومد حتی اون یکی تخمه ها رو هم که میدادم بعضا نمیخورد و واسه گرفتن این تخمه ها بی تابی میکرد.وقتی باهاش حرف میزنم ساکت وا می ایسته و نگاه میکنه حتی پلک هم نمیزنه.

1-میتونم تخم مرغ آب پز هم بهش بدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    2-زود نیست واسه تمرین حرف زدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    3-چند وقت دیگه میتونم از قفس بیارمش بیرون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ممنون از همگی
    سلام
    بله کلا حبوبات و ... رو پوستش رو میکنن و میخورن و اینکار رو دوست دارن.
    هر نوع تخمه ایی رو میشه دا اما باید خام باشه.
    برای با دست غذا دادن زوده ، به قول خودتون که گفتید مطالعه کردید بذارید 10 روز بگذره و بعد شروع کنید ، بذارید به محیط و افراد اعتماد کنه بعد.
    تخم مرغ و سیب زمینی ابپز رو میتونید هفته ایی یکبار ، 1/4 بدید.
    نه برای تمرین سخنگویی زود نیست اما به فاصله ایی بشینید که قار نکشه و تو قفس نچرخه و به شما توجه کنه و قسمت اموزش سخنگویی رو هم حتما مطالعه کنید.
    فعلا برای بیرون اوردن خیلی زوده بذارید 1-2 ماه دیگه یعنی وقتی در قفس باز کردید و با دست بهش غذا دادید از دستتون نترسه و بیاد غذا رو بگیره و بخورهو بذارید وقتی که قفسش رو عوض کنید و وقتی 1033 رو گرفتید که دربش از بالا باز میشه و طوطی بیاد و بشینه.

کاربرفعال

شماره عضویت
    3316
    سلام دوستان
    علت گرد ریز زیاد و غیرعادی طوطی چیه؟ کمبود کدوم ویتامین میتونه باعثش بشه؟ چکار باید بکنم؟ من به طوطیم همه جور میوه و جبوبات میدم اما ریز گرداش دیگه کلافم کرده قبلا اینقدر زیاد نبود هفته ای یکبار هم میره حموم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط alismi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    علت گرد ریز زیاد و غیرعادی طوطی چیه؟ کمبود کدوم ویتامین میتونه باعثش بشه؟ چکار باید بکنم؟ من به طوطیم همه جور میوه و جبوبات میدم اما ریز گرداش دیگه کلافم کرده قبلا اینقدر زیاد نبود هفته ای یکبار هم میره حموم
    گرده های ریز چربی است که طوطی هنگام پر ارایی از غدی زیر دمش روی پرها میگذاره و خشک میشه بصوزت گرده در میاد در کاسکوها این همر بیشتر است

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط tabriz10 نمایش پست ها
    سلام دوستان

امروز 3 روز هست که کاسکو اومده خونه ما.خیلی از قار کشیدنش کم شده میشه گفت دیگه قار نمیکشه.امروز ظرف تخمه رو از قفسش در آوردم به جاش نخود و شیر بلال پخته تو قفسش گذاشتم یکم بعد که اومدم ببینم که خورده یا نه دیدم یکم خورده نخود هم مثل تخمه پوستش میکنه میخوره!!!!!!!!!!!!

خواستم یکم باهاش تمرین حرف زدن بکنم برا همین کار چند تا تخمه برداشتم تو دستم همزمان که باهاش حرف میزدم(سلام کردن تمرین میکنم که یاد بگیره)تخمه هم یکی یکی میدادم میگرفت.قبلا وقتی تخمه میدادم بعضی وقتها از دستم میگرفت و ول میکرد ته قفس ولی امروز میگرفت و میخورد همچنین میخواست انگشتم هم بگیره که یه بار هم موفق شد و گاز گرفت.من یکم تخمه خیلی ریز داشتم .اینها از وقتی مونده که جوجه ملنگوم بزرگ شده بود و تازه دون خور شده بود خریده بودم تو منقارش راحت جا بشه.از این تخمه ها چند تا دادم خورد و جالب اینکه با اینکه این تخمه ها واسه کاسکو خیلی کوچولو هست اما از این تخمه ها خیلی خوشش اومد حتی اون یکی تخمه ها رو هم که میدادم بعضا نمیخورد و واسه گرفتن این تخمه ها بی تابی میکرد.وقتی باهاش حرف میزنم ساکت وا می ایسته و نگاه میکنه حتی پلک هم نمیزنه.

1-میتونم تخم مرغ آب پز هم بهش بدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    2-زود نیست واسه تمرین حرف زدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    3-چند وقت دیگه میتونم از قفس بیارمش بیرون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ممنون از همگی

ذوست عزیز تخمه سمت چپی برای کاسکو مناسب تره سمت راستی چربی زیادی داره و کبد پرنده رو چرب میکنه

کاربرفعال

شماره عضویت
    3316
    نقل قول نوشته اصلی توسط فائقی نژاد نمایش پست ها
    گرده های ریز چربی است که طوطی هنگام پر ارایی از غدی زیر دمش روی پرها میگذاره و خشک میشه بصوزت گرده در میاد در کاسکوها این همر بیشتر است
    قبلا اینقدر زیاد نبود صبحها که پارچش و برمیدارم انگار یکی تو قفس نمک ریخته البته تو پرریزی هم فکر کنم باشه
    از شما خواندم که به به پرنده تو لک مکمل زینک دار بدیم؟ میتونم بپرسم کدوم مکمل تو بازار زینک داره و در دسترسه
    ممنون

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط alismi نمایش پست ها
    قبلا اینقدر زیاد نبود صبحها که پارچش و برمیدارم انگار یکی تو قفس نمک ریخته البته تو پرریزی هم فکر کنم باشه
    از شما خواندم که به به پرنده تو لک مکمل زینک دار بدیم؟ میتونم بپرسم کدوم مکمل تو بازار زینک داره و در دسترسه
    ممنون
    بیشتر کردن تعداد حمام مخصوصا الان که هوا گرمه میتونه کمک کنه البته شما اینکار رو نکنید چون طوطی تازه وارد است 15 روز بعد از ورودش اولین حمام مناسبه من از مولتی ویتامین های شرکتی استفاده نمیکنم ولی شما ببینید روی مارکهای معتبر کدام زینکش بالاتر است برای بلند نشدن گرده از کف قفس میتونید با اب پاش روزنامه کف رو نمدار کنید تا گرده ها به اون بچسبند!البته طوطی هر چه سنش بالا میره این گرده ها هم بیشتر میشه!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    3359
    سلام
    یک سری از پرها هستند که انگار در نمیان و باز نشدن وبصورت تیز تیزن تو پهای سر کاسکو من چند تا از اونا هست که موقع نوازش کردن میاد زیر دستم میخواستم بپرسم اینا مشکلی ایجاد نمیکنه دردشون نمیاد؟دلیل بوجود اومدنشون چیه؟همه طوطی ها اینطورین؟ممنون

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط saba نمایش پست ها
    سلام
    یک سری از پرها هستند که انگار در نمیان و باز نشدن وبصورت تیز تیزن تو پهای سر کاسکو من چند تا از اونا هست که موقع نوازش کردن میاد زیر دستم میخواستم بپرسم اینا مشکلی ایجاد نمیکنه دردشون نمیاد؟دلیل بوجود اومدنشون چیه؟همه طوطی ها اینطورین؟ممنون
    سلام
    اینهایی که میگید پرهای جدید هستن که در اومدن ولی هنوز تو غلاف هستن که به مرور از غلاف خارج میشن ، شما کمکی برای خارج شدن پر نکنید. نه مشکلی ایجاد نمیکنه و اگر اروم سر طوطیتون رو بخارونید دردشون هم نمیاد ، بله همه طوطیها همینطورن.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    سلام

منظورتون یه چیزی مثل اینهاست دیگه :

نگران نباشید، در تکمیل صحبت های هانی عزیز: اینها غلاف های پر های جدید هستن، هر وقت پر بخواد در بیاد یا جایگزین بشه باید اول توی این غلاف ها رشد کنه بعدش باز میشه و تبدیل به پر کامل میشه.... فقط یک نکته ای هست اونم اینه که این غلاف ها (pin) توشون خون جریان داره برای همین تکون خردنشون خیلی دردناکه برای طوطی، برای همین اغلب طوطی ها دوست ندارن در طول مدت مولت مورد نوازش قرار بگیرند

یه چیز دیگه، اگر خدای نکرده یکی از اون ها شکست، خونریزی شدیدی به راه میفته برای همین باید با موچینی چیزی از پایه غلاف خراب رو بکنید و بعدشم ببرینش پیش دامپزشک متخصص
    .... البته اگر رعایت کنید این اتفاق خیلی کم پیش میاد پس جای نگرانی نیست

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    3359
    نقل قول نوشته اصلی توسط Da Vinci نمایش پست ها
    سلام

منظورتون یه چیزی مثل اینهاست دیگه :

نگران نباشید، در تکمیل صحبت های هانی عزیز: اینها غلاف های پر های جدید هستن، هر وقت پر بخواد در بیاد یا جایگزین بشه باید اول توی این غلاف ها رشد کنه بعدش باز میشه و تبدیل به پر کامل میشه.... فقط یک نکته ای هست اونم اینه که این غلاف ها (pin) توشون خون جریان داره برای همین تکون خردنشون خیلی دردناکه برای طوطی، برای همین اغلب طوطی ها دوست ندارن در طول مدت مولت مورد نوازش قرار بگیرند

یه چیز دیگه، اگر خدای نکرده یکی از اون ها شکست، خونریزی شدیدی به راه میفته برای همین باید با موچینی چیزی از پایه غلاف خراب رو بکنید و بعدشم ببرینش پیش دامپزشک متخصص
    .... البته اگر رعایت کنید این اتفاق خیلی کم پیش میاد پس جای نگرانی نیست
    سلام دوست عزیز
    درسته دقیقا از همیناس اخه قبلا خیلی کم بود دیشب دیدم تعدادش بیشتر شده گفتم شاید کمبو ویتامینی چیزی باشه ممنون از راهنمایی مفیدتون

صفحه 376 از 1238 نخستنخست ... 276326357358359360361362363364365366367368369370371372373374375376377378379380381382383384385386387388389390391392393394395426476876 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)