کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    سلام
    يه سوال چند وقتي هستش كه برام پيش اومده قبلا جايي خونده بودم كه وقتي طوطيها دچار بيماري پر كورك ميشن پرهاشون رو با پاشون نگه ميدارن و باهاش ور ميرن البته ازخود بيماري و علائمش چيزي سر درنياوردم حالا عسل هر چند وقت يكبار اين كار رو ميكنه و پرهاش رو با پاش نگه ميداره البته من زودحواسش رو پرت ميكنم حالا ميشه راجع به اين بيماري علائمش و چيزهايي كه من گفتم كمي توضيح بدين

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط tabriz10 نمایش پست ها
    سلام

فکر نکنم شاهپرهاش زده شده باشه البته بحث نمیکنم چون دقت نکردم.با دقت نگاه میکنم ومیرم پرنده فروشی که خریدم و پرنده فروشی های اطراف کاسکوها رو نگاه میکنم و مقایسه میکنم.حدودا یارو 30 تا کاسکو داشت که جدید از زاهدان رسیدن.ممنون که دقت کردین حتما نگاه میکنم.اتفاقا چون به مریضی پرکنی کاسکو واقف بودم موقع خریدن نگاه کردم کاسکویی انتخاب کنم که کاملا پرهاش سالم باشه و جویده نشده باشه.

حتما لازم نیست حرف بزنه همین که آروم شده و وقتی باهاش حرف میزنم من نگاه میکنه و گوش میده واسم کافیه حالا من تلاشم میکنم اگه حرف بزنه که چه بهتر.مهم اینه که من کاسکوم خیلی دوستش دارم و تو حسرت داشتن کاسکو بودم که الان بدست آوردم.سنش هم اصلا برام مهم نیست.

چشم قفس در اولین فرصت میخرم گفتم که یکم وضع مالیم خوب نیست تا پول دستم بیاد حتما میخرم.میدونم که هر چقدر جاش راحت باشه بهتر میشه باهاش کنار اومد و در تربیتش موفق بود. .

بازم ممنون که راهنمایی کردین.
    بزرگوار شاه پر منظور 3 پر اول بال است که اگر نزده بودند الان روی دم بود که نیست ربطی هم به پر خوره نداره! تعویض قفس برای شما ضروری است چون کاسکو با گاز گرفتن میله ها رنگ روی ان رو میخوره و رنگ میره تو روده اش میچسبه که 1000 تا دردسر شروع میشه!!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    نقل قول نوشته اصلی توسط فائقی نژاد نمایش پست ها
    بزرگوار شاه پر منظور 3 پر اول بال است که اگر نزده بودند الان روی دم بود که نیست ربطی هم به پر خوره نداره! تعویض قفس برای شما ضروری است چون کاسکو با گاز گرفتن میله ها رنگ روی ان رو میخوره و رنگ میره تو روده اش میچسبه که 1000 تا دردسر شروع میشه!!
    چشم.عزیزم فدات بشم قفس حتما میخرم از اون پایه دار ها میخرم از زمین 1 متری بالاتر باشه و کنچ دیوار میذارم احساس امنیت کنه.بله شما درست میگین.شاه پر میدونم منطور 3 پر اول هست خوب با این وضع بازم شاه پرهاش در میاد؟؟؟؟

یه پرنده فروشی بود بهم گفت باید پر رو از ته بکشی که بجاش در بیاد ش ک س ت ه باشه و یا از وسط قیچی بشه رشد نمیکنه.این حرف درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ممنون

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    چشم.عزیزم فدات بشم قفس حتما میخرم از اون پایه دار ها میخرم از زمین 1 متری بالاتر باشه و کنچ دیوار میذارم احساس امنیت کنه.بله شما درست میگین.شاه پر میدونم منطور 3 پر اول هست خوب با این وضع بازم شاه پرهاش در میاد؟؟؟؟

یه پرنده فروشی بود بهم گفت باید پر رو از ته بکشی که بجاش در بیاد ش ک س ت ه باشه و یا از وسط قیچی بشه رشد نمیکنه.این حرف درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ممنون
    سلام
    بعضی ها پرهای کهنه که دیگه اتصال رگ با پوست ندارند ( وقتی بکشی خون ازش نمیاد ) را می کشند تا پرهای جدید سریع تر در بیاد ... منتها شما باید این پرها را بشناسی تا بتونی بکشی .... نیاز به کمی تجربه داره در غیر این صورت دچار مشکل میشه ....

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    سلام

امروز یه سوال به ذهنم رسید

همه ما میدونیم که ذات طوطی ها وحشی هست و در جنگلها و زادگاهشان زندگی می کنند.از طرفی تو این سایت و سایت مربوط به طوطی سانان در مورد لیست ممنوعه و بهداشت محیط و محل نگهداری طوطی ها انواع و اقسام مقاله ها رو هم دیده ایم و مطالعه کرده ایم.ما که همه نیازهای بدنی طوطی ها رو شناسایی کردیم و سعی میکنیم از غذاهایی بهش بدیم که ویتامین و پروتئین بدنش تامین باشه و همچنین بدن این موجودات توان مقابله با انواع مریضی ها رو داشته باشه.

الان سوال من اینجاست:
    طوطی که تو جنگل زندگی طبیعیش میکنه جهت رفت تشنگی از آب برکه ها و رودها و....استفاده میکنه و از میوه درختان تغذیه میکنه جهت رفع گرسنگی و میدونیم که روی میوه ها هم نوشته نشده فلان میوه رو نباید بخوری ممنوعه هست و برات ضرر داره یا مثلا از اون آب نخور مسموم میشی پس چطور طوطی ها تو زندگی عادی و بدون اسارت خود اینطور سالم زندگی میکنند ولی ما که این همه تو قفس همه مسائل رو میسنجیم که طوطی مون یه موقع مریض نشه با همه این وجود بعضی وقتها باز شاهد مریضی طوطی مون میشیم.دلیل این کار چیه ؟؟؟؟؟چه تفاوتی بین این دو هست؟؟؟؟؟؟

ممنون

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    سلام

همه ما میدونیم که ذات طوطی ها وحشی هست و در جنگلها و زادگاهشان زندگی می کنند.از طرفی تو این سایت و سایت مربوط به طوطی سانان در مورد لیست ممنوعه و بهداشت محیط و محل نگهداری طوطی ها انواع و اقسام مقاله ها رو هم دیده ایم و مطالعه کرده ایم.ما که همه نیازهای بدنی طوطی ها رو شناسایی کردیم و سعی میکنیم از غذاهایی بهش بدیم که ویتامین و پروتئین بدنش تامین باشه و همچنین بدن این موجودات توان مقابله با انواع مریضی ها رو داشته باشه.

الان سوال من اینجاست:
    طوطی که تو جنگل زندگی طبیعیش میکنه جهت رفت تشنگی از آب برکه ها و رودها و....استفاده میکنه و از میوه درختان تغذیه میکنه جهت رفع گرسنگی و میدونیم که روی میوه ها هم نوشته نشده فلان میوه رو نباید بخوری ممنوعه هست و برات ضرر داره یا مثلا از اون آب نخور مسموم میشی پس چطور طوطی ها تو زندگی عادی و بدون اسارت خود اینطور سالم زندگی میکنند ولی ما که این همه تو قفس همه مسائل رو میسنجیم که طوطی مون یه موقع مریض نشه با همه این وجود بعضی وقتها باز شاهد مریضی طوطی مون میشیم.دلیل این کار چیه ؟؟؟؟؟چه تفاوتی بین این دو هست؟؟؟؟؟؟

ممنون
    سلام
    سوال بسیار خوبی پرسیدی...
    خیلی از میوه هایی که در کشور ما هست در محل زندگی طوطی ها نیست ... اونها به خوردن میوه ها و خوراکی های منطقه خودشون عادت کردند مثلا شاه طوطی های وحشی در ایران به خوردن میوه کاج عادت کردند( طی سالیان دراز) حالا یک شاه طوطی هندوستانی شاید با خوردن یک میوه کاج بمیره

دوم اینکه در حیات وحش خیلی از پرنده های ضعیف و بیمار می میرند ... چه کسی می تونه اونها را نجات بده ؟ یادت باشه که در طبیعت قانون جنگل حاکم هست اونی زنده می مونه که قوی تر باشه ... اگر یک وقت یک طوطی یک گیاهی را بخوره که سمی باشه میمیره ... شاید هیچ کس هم از مرگش خبر دار نشه .... اما یک نکته هست .... حیواناتی که دریک منطقه زندگی می کنند برخلاف تصور من و شما می دونند چی را باید بخورند چی را باید نخورند ... مثلا اگر یک گیاه سمی اونجا باشه ... اون را نمی خورند ... این مسئله بارها بارها در فیلمهای مستند تحقیقاتی به ثبت رسید ه

سوم اینکه ما آمار دقیقی از مرگ و میر حیوانات در حیات وحش نداریم .... چون بیشتر حیوانات به صورت دسته جمعی ( خصوصا طوطی ها که زندگی اجتماعی دارند ) زندگی می کنند در یک دسته 100 تایی ده تا حیوان هم بمیره به چشم نمیاد و زاد و ولد جای اون را میگیره

چهارم اینکه طوطی هایی که به دست ما میرسند ... اغلب قاچاق بود در به مدت چند ماه در شرایط بسیار بد و ناسالم به سر می برند این مدت زمان کافی است که حیوان را ضعیف کنه .... وقتی این حیوانات در مراکز فروش توزیع میشوند هم شرایط نگهداری خوبی ندارند ... وقتی به خانه های مردم می رسند می میرند ....

یک نکته دیگه در مورد طوطی هایی که صید می شوند هست ، همیشه حیوانات ضیعف تر راحت تر به دام می افتند ( این فقط یک احتمال هست ها .... ولی باید در نظر گرفته بشه ) این مسئله شرایط قبلی را اضافه کن ....

پنجم اینکه شما فکر می کنی چند نفر می تونن از اینترنت استفاده کنند و در مورد حیوانی که نگهداری می کنند سوال می پرسند تازه خیلی از اونهایی که سوال می پرسند به چیزی که بهشون گفته میشه عمل نمی کنند .... خیلی از پاسخها هم ممکنه اشتباه باشه ( در سایر سایتها ) ... خیلی از کسانی که به سوالات پاسخ می دهند ( دارم به طور کلی میگم نه اینکه روی سخنم به شخص خاصی باشه فردا سر من را نبرید ... ) فقط تجربه نگهداری از یک طوطی را دارند و اطلاعات علمی مناسبی در باره پرنده ها ندارند .... و فکر می کنند همون تجربه را می تونند برای همه طوطی ها پرنده ها تعمیم بدهند .... اگر یک حساب سر انگشتی داشته باشی متوجه میشی که درصد خطر برای یک طوطی خیلی زیاده پس ما شرایطی را برای نگهداریش میگیم که این درصد را کم کنه ....

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4092

ممنون
    دوست عزیز
    من و شما دوست داریم یکی مو هامون رو بکشه و بکنه؟ دیدین چه دردی داره؟
    البته فرمایش خانم شیکرا صحیح است و پرهایی که کهنه شده که ساقه خشک دارند میتونن کشیده بشند ولی من شخصا ترجیح میدم که با استفاده از مولتی میتامین با زینک بالا در دراز مدت پرهای کاسکو رو نو کنم!در کل شاه پرها(تیز پرها) جز دیر رشدترین پرها هستند.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4092
    سلام

الان سوال من اینجاست:

ممنون
    خانم شیکرا دلایل رو فرمودند بنده هم چند نکته اضافه میکنم:
    1- یادمون باشه در رابطه با یکی از باهوشترین مخلوقات صحبت میکنیم و من بر عکس شما معتقدم اتفاقا روی میوه ها نوشته که کدام بدرد طوطی میخوره کدام نه! میدونید چطور؟ اصل غریزه و یادگیری اکتسابی از والدین ! هیچ فکر کردین چرا کاسکوها به کوهی میرند که در محل زندگی انها است و از خاک اون میخورند؟ کسی انها رو میبره؟یا غریزه وادارشون میکنه؟ حیوانات در خیلی از موارد چیزهایی رو میخورند که مسموم است ولی در کنارش در طبیعت پادتن ان هم موجود است . دیدین سگ از گیاه استفاده میکنه؟چرا؟ بخاطر کم بود یکسری مواد معدنی و ویتامینها ا زاین را جبران میکنه!
    2- اگر یک انسان رو در اسارت و در یک اطاق 3 متری نگه داریم هر روز هم چلوکباب بهش بدیم فکر میکنید رشد خوبی داره؟ یا مریض نمیشه؟ برای رشد و زندگی سالم تحرک اصلی ترین گزینه است!
    3- طوطی ها در جنگلهای بکر و دور از انسان زندگی میکنند و در نتیجه منابع ابو غذای سالمی در اختیار دارند

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    سلام دوستان

امروز 3 روز هست که کاسکو اومده خونه ما.خیلی از قار کشیدنش کم شده میشه گفت دیگه قار نمیکشه.امروز ظرف تخمه رو از قفسش در آوردم به جاش نخود و شیر بلال پخته تو قفسش گذاشتم یکم بعد که اومدم ببینم که خورده یا نه دیدم یکم خورده نخود هم مثل تخمه پوستش میکنه میخوره!!!!!!!!!!!!

خواستم یکم باهاش تمرین حرف زدن بکنم برا همین کار چند تا تخمه برداشتم تو دستم همزمان که باهاش حرف میزدم(سلام کردن تمرین میکنم که یاد بگیره)تخمه هم یکی یکی میدادم میگرفت.قبلا وقتی تخمه میدادم بعضی وقتها از دستم میگرفت و ول میکرد ته قفس ولی امروز میگرفت و میخورد همچنین میخواست انگشتم هم بگیره که یه بار هم موفق شد و گاز گرفت.من یکم تخمه خیلی ریز داشتم .اینها از وقتی مونده که جوجه ملنگوم بزرگ شده بود و تازه دون خور شده بود خریده بودم تو منقارش راحت جا بشه.از این تخمه ها چند تا دادم خورد و جالب اینکه با اینکه این تخمه ها واسه کاسکو خیلی کوچولو هست اما از این تخمه ها خیلی خوشش اومد حتی اون یکی تخمه ها رو هم که میدادم بعضا نمیخورد و واسه گرفتن این تخمه ها بی تابی میکرد.وقتی باهاش حرف میزنم ساکت وا می ایسته و نگاه میکنه حتی پلک هم نمیزنه.

1-میتونم تخم مرغ آب پز هم بهش بدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    2-زود نیست واسه تمرین حرف زدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    3-چند وقت دیگه میتونم از قفس بیارمش بیرون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ممنون از همگی

همکار قدیمی (مدیر انجمن متفرقه)

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری (کاسکو)
    شماره عضویت
    3654
    سلام دوستان

امروز 3 روز هست که کاسکو اومده خونه ما.خیلی از قار کشیدنش کم شده میشه گفت دیگه قار نمیکشه.امروز ظرف تخمه رو از قفسش در آوردم به جاش نخود و شیر بلال پخته تو قفسش گذاشتم یکم بعد که اومدم ببینم که خورده یا نه دیدم یکم خورده نخود هم مثل تخمه پوستش میکنه میخوره!!!!!!!!!!!!

خواستم یکم باهاش تمرین حرف زدن بکنم برا همین کار چند تا تخمه برداشتم تو دستم همزمان که باهاش حرف میزدم(سلام کردن تمرین میکنم که یاد بگیره)تخمه هم یکی یکی میدادم میگرفت.قبلا وقتی تخمه میدادم بعضی وقتها از دستم میگرفت و ول میکرد ته قفس ولی امروز میگرفت و میخورد همچنین میخواست انگشتم هم بگیره که یه بار هم موفق شد و گاز گرفت.من یکم تخمه خیلی ریز داشتم .اینها از وقتی مونده که جوجه ملنگوم بزرگ شده بود و تازه دون خور شده بود خریده بودم تو منقارش راحت جا بشه.از این تخمه ها چند تا دادم خورد و جالب اینکه با اینکه این تخمه ها واسه کاسکو خیلی کوچولو هست اما از این تخمه ها خیلی خوشش اومد حتی اون یکی تخمه ها رو هم که میدادم بعضا نمیخورد و واسه گرفتن این تخمه ها بی تابی میکرد.وقتی باهاش حرف میزنم ساکت وا می ایسته و نگاه میکنه حتی پلک هم نمیزنه.

1-میتونم تخم مرغ آب پز هم بهش بدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    2-زود نیست واسه تمرین حرف زدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    3-چند وقت دیگه میتونم از قفس بیارمش بیرون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ممنون از همگی
    سلام
    كلا ميگند موقعي كه پرنده وارد خانه ميشود تا 10 روز به غير از تعويض آب و غذا كاري به كارش نداشته باشيد تا با محيط خونه آشنا بشه بعد كم كم به قفسش نزديك بشيد تا شما را به عنوان يه دوست قبول كنه.حالا شما تو اين سه روز با دستم بهش غذا داديد و گرفته بهتون تبريك ميگم.فقط به اين نكته توجه كنيد تنها سلاح براي تربيت و رام كردن خاكستريها صبر و حوصله ميباشد پس زياد عجله نكنيد و بگذاريد تا خود پرنده با ميل و اراده خودش بهتون اطمينان پيدا كند و شما را به عنوان يه دوست انتخاب كند.
    1-تخم مرغ آب پز هفته اي يكبار ميتونيد بهش بديد با پوست البته به مقدار يه بند انگشت
    2-تمرين حرف زدن از هنگامي كه كنار پرنده بنشينيد و قار نزند يعني نترسد از شما ايرادي ندارد
    3-فعلا براي بيرون آوردن دست نگه داريد حداقل تا زماني كه واقعا ترسش از شما بريزد و استرس نداشته باشد
    موفق و پيروز در پناه حق

صفحه 375 از 1238 نخستنخست ... 275325356357358359360361362363364365366367368369370371372373374375376377378379380381382383384385386387388389390391392393394425475875 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)