کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط tabriz10 نمایش پست ها
    با سلام

بعد از مدتی بالاخره منم صاحب خاکستری شدم.از آنجا که خیلی علاقه داشتم ولی بدلیل مسئله مالی نمیتونستم بخرم.دیروز این کاسکو رو خریدم.

من تجربه نگهداری از جوجه ملنگو ،عروس، جوجه مینا،جوجه سار و ملنگو بالغ داشتم ولی این اولین کاسکو منه.

چند تا سوال دارم اگه از دوستان کسی که تجربه داشتن کاسکو در این مرحله رو داره یا از دوستان با تجربه جوابم بدن ممنون میشم :

1-میدونم سنش بیشتر از 3 سال هست و دقیقا سنش نمیدونم.دوستان اگه کسی میتونه با توجه به عکسها سنش تشخیص بده ممنون میشم؟؟؟؟؟؟؟؟

2-براش سیب گذاشتم نخرد فقط تخمه میخوره و آب.چی ها بهش بدم یا بهتر بگم معمولا اکثر کاسکوها به چی علاقه دارند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

3-یکی هم من یه جوجه مینا دارم تو خونه شنیدم کاسکو حسوده، باید جدا تو یه اتاق دیگه باشند یا همدیگرو ببینند اشکال نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

4-اولش مثل ببر می غرید و بدش جیغ شدید و الان بهتر شده.دیروز فقط کف قفس بود الان بالای قفس میاد میشینه.

5-به نطرتون امیدی به حرف زدنش هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

6-این قفس که توش، مناسیش هست یا باید از اون 1033 بخرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟قیمتش حدودا چنده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

7-تمام مقاله ها رو راجبش خوندم.میدونم تا 15 روز فقط آب و غذا باید بدم و کمتر بهش نزدیک بشم تا آشنا بشه با محیط و قفسش و بعد از یک ماه کم کم رام میشه ولی اگه نقطه آموزشی دیگه بود از کسانی که این مرحله رو گذروندن خواهش میکنم راهنمایی کنند؟؟؟؟؟؟؟

ممنون از همگی
    سلام دوست عزیز
    منم تبریک میگم .
    دوستمون نکات لازم رو بهتون گفتن و در ادامه حرفهای ایشون ، باید بگم که حتما قفسش رو عوض کنید و فعلا براش 1033 رو بگیرید و بعد اگر خواستید بزرگتر بگیرید. در ضمن اون پارچه ایی هم که پایین قفس کشیدید حتما باز کنید . و قفس رو هم روی زمین نذارید بلکه روی پایه ایی به ارتفاع 60 الی 90 سانت قرار بدید.بهتره که کنج قرار بدید قفس رو که از دو طرف دیوار باشه و اگر همچین مکانی نیست حداقل از یک سمت به دیوار باشه.نشیمنش هم باید چوبی به قطر 3/5 -4 سانت باشه.
    سیب رو در طول روز براش بذارید کم کم میره سمتش ، بعد از یه هفته میتونید کم کم گذاشتن غذاهای جدید رو شروع کنید ، مثلا 1-2 ساعت در طول روز به جای تخمه براش حبوبات و غلات بذارید همینطور سبزیجات و میوه.
    به غیر از تعویض قفس که باید زودتر انجام بدید و ارتفاعش و محلش ، همونطور که خودتون گفتید بقیه کارها رو بذارید 10-15 روز دیگه شروع کنید.
    موفق باشید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    نقل قول نوشته اصلی توسط فائقی نژاد نمایش پست ها
    سلام دوست گرامی
    این جمله که فرمودین این کاسکوخیلی قاطی بود و کاسکو بازها در تعجب بودند رو میخواهم بررسی کنیم. دوست عزیز طوطی شما قبل از اینکه به دست شما برسه عجیب ترسیده وبطوری که نمیتونه فراموشش کنه و چون در ارتفاع قرار میگیره و از روی غریضه مطمئن میشه که از خطر دور شده ارام میشه این امر برای کاسکو بازی که در طول هفته با چندین کاسکوی وحشی ویا حتی نیمه اهلی طرفه امری عادی است. من کاسکو جوجه داشتم که از بس این حیوان ترسیده بود وقتبی امد خونه ما مثل دیوانه ها خودش رو به دیوار قفس میکوبید که از نوک بالهای شیریش خون میزد بیرون و دیوار پشتش پر خون بود!کندن پر هم ماله دیوانه بودن نیست کاسکوها عموما سوای عوامل بیماری و کمبود کلسیم بر اثر ترس شدید و استرس پر کن میشن که این هم دلیلی برای موجه بودن عرایض بنده است!
    سلام
    حرفهاي شما كاملا درسته اما اين كه ميگم براي همه عجيب بود كارهاش بوده كه همه داشتن شاخ در مي اوردن مثلا يكي از كارهاش اين بوده كه دوتا پاش رو به ميله هاي قفس ميگرفته از 3كنجي قفس بعد قار ميزده سر ميخرده مياومده پايين :smile (99):يا اينكه كف قفس به پشت دراز ميكشيده و 1ساعت تا نيم ساعت همون طوري ميمونده و قارميزده :smile (227):واين كه شما ميگيد ترسيده كاملا درسه احتمالا موقع شكاركردن بدبخت رو بدجوري ترسوندن شكر خدا داره بهترميشه:smile (77):

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    نقل قول نوشته اصلی توسط tabriz10 نمایش پست ها
    با سلام

بعد از مدتی بالاخره منم صاحب خاکستری شدم.از آنجا که خیلی علاقه داشتم ولی بدلیل مسئله مالی نمیتونستم بخرم.دیروز این کاسکو رو خریدم.

من تجربه نگهداری از جوجه ملنگو ،عروس، جوجه مینا،جوجه سار و ملنگو بالغ داشتم ولی این اولین کاسکو منه.

چند تا سوال دارم اگه از دوستان کسی که تجربه داشتن کاسکو در این مرحله رو داره یا از دوستان با تجربه جوابم بدن ممنون میشم :

1-میدونم سنش بیشتر از 3 سال هست و دقیقا سنش نمیدونم.دوستان اگه کسی میتونه با توجه به عکسها سنش تشخیص بده ممنون میشم؟؟؟؟؟؟؟؟

2-براش سیب گذاشتم نخرد فقط تخمه میخوره و آب.چی ها بهش بدم یا بهتر بگم معمولا اکثر کاسکوها به چی علاقه دارند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

3-یکی هم من یه جوجه مینا دارم تو خونه شنیدم کاسکو حسوده، باید جدا تو یه اتاق دیگه باشند یا همدیگرو ببینند اشکال نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

4-اولش مثل ببر می غرید و بدش جیغ شدید و الان بهتر شده.دیروز فقط کف قفس بود الان بالای قفس میاد میشینه.

5-به نطرتون امیدی به حرف زدنش هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

6-این قفس که توش، مناسیش هست یا باید از اون 1033 بخرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟قیمتش حدودا چنده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

7-تمام مقاله ها رو راجبش خوندم.میدونم تا 15 روز فقط آب و غذا باید بدم و کمتر بهش نزدیک بشم تا آشنا بشه با محیط و قفسش و بعد از یک ماه کم کم رام میشه ولی اگه نقطه آموزشی دیگه بود از کسانی که این مرحله رو گذروندن خواهش میکنم راهنمایی کنند؟؟؟؟؟؟؟

ممنون از همگی
    واي خيلي خيلي خوشگله مباركتون باشه فقط حتما به حرفهاي هاني و بقيه كه قبلا گفتن گوش كنيدمخصوصا قفس من نميدونم اين چطور تا حالا قفس و اون ميله هاي پلاستيكي رو داغون نكرده اگه عسل بود در همون چند ثانيه اول پدرش رو در مياورد ولي با عكس هايي كه ازش گرفتي فكر كنم تا حدودي رام باشه يا شايد كلا آرومه چون عسل با اينكه نزديكبه 2ماهه كه با ماست ولي هنوز اجازه نميده اينقدر بهش نزديك بشم درهر صورت مباركتون باشه و خيلي مراقبش باشيد:smile (111):

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط shari نمایش پست ها
    سپیده جان سلام خیلی عجیبه برام الان مدفوعش خوبه..هیچ مشکلی نداشت.دقت که کردم دیدم زوری هم بهش ماش دادم قبل خواب و شما درست میفرمایین
    دلیلی خاصی نداشت ..پس بگذارم بمونه؟ من اونو گرفتم که بره روش مثلا ولی فقط باهاش بازی میکنه
    سلام .واسه منم اول عجیب بود که چرا با فلفل دلمه رنگ مدفوعش قرمز میشه ( اون موقع چیز زیادی نمی دونستم:smile (82): ).چون قبلا تو مدفوعش خون دیده بودم این قرمز بودن خیلی منو ترسوند .واسه همین تا یه مدت بهش فلفل دلمه قرمز ندادم تا مطمئن بشم به خاطر خوردن این غذاست که مدفوعش رنگی میشه .پس مشکلی نیست تغییر رنگ مدفوعش:smile (242): . آره اگه چوبش برای پای کاسکو مناسبه بذار بمونه .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4456
    سلام سپیده خانوم.من خیلی ترسیدم.امشب
    یه مدفوع فوق العاده روشن ازش دیدم.تاحالا ندیده بوذم این رنگی باشه حتی خوب هم شد عادی شد ولی الان یه دور اینطوری شد که باز عکس گذاشتم بپرسم از دکتر اینجا
    یه چیز میگم نخندین ها...من نمیدونم عطسه ی کاسکو چه مدلیه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    نقل قول نوشته اصلی توسط HONEY نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    منم تبریک میگم .
    دوستمون نکات لازم رو بهتون گفتن و در ادامه حرفهای ایشون ، باید بگم که حتما قفسش رو عوض کنید و فعلا براش 1033 رو بگیرید و بعد اگر خواستید بزرگتر بگیرید. در ضمن اون پارچه ایی هم که پایین قفس کشیدید حتما باز کنید . و قفس رو هم روی زمین نذارید بلکه روی پایه ایی به ارتفاع 60 الی 90 سانت قرار بدید.بهتره که کنج قرار بدید قفس رو که از دو طرف دیوار باشه و اگر همچین مکانی نیست حداقل از یک سمت به دیوار باشه.نشیمنش هم باید چوبی به قطر 3/5 -4 سانت باشه.
    سیب رو در طول روز براش بذارید کم کم میره سمتش ، بعد از یه هفته میتونید کم کم گذاشتن غذاهای جدید رو شروع کنید ، مثلا 1-2 ساعت در طول روز به جای تخمه براش حبوبات و غلات بذارید همینطور سبزیجات و میوه.
    به غیر از تعویض قفس که باید زودتر انجام بدید و ارتفاعش و محلش ، همونطور که خودتون گفتید بقیه کارها رو بذارید 10-15 روز دیگه شروع کنید.
    موفق باشید.

سلام

ممنون از پاسخگویی

با هزار مکافات چوب نشیمنگاهش عوض کردم راستش بخواین ازش میترسم چون یه بار یه کاسکو خریده بودم تا آوردم خونه انداختم تو قفس خواستم براش غذا بذارم تا دستم بردم تو انگشتم گرفت تا میتونست از ته دلش گاز گرفت حس کردم استخون انگشتم شکست از اون به بعد میترسم از گاز گرفتن کاسکو.بردم پس دادم چون ازش بدم اود.ولی این تفلک آروم هستش ولی چون موقع خریدن فروشنده بد جوری گرفتش (از گلوش گرفت محکم فشار داد تا گازش نگیره)واسه همین فکر مینکه منم میخوام بگیرمش ازم میترسه و به نظرم حس میکنه که ازش میترسم با شیوه خودش من میترسونه تا بیشتر از حد نزدیکش نشم. با منقارش یه جور صدا در میاره انگار چیزی تو دهنش داره خورد میکنه بعضی وقتها هم پرهاش پف میکنه میله قفس با منقارش میگیره ول میکنه تا صدای وحشتناک در بیاره من بترسم.
    الان خیلی آروم شده وقتی باهاش حرف میزنم آروم وامیسته نگام میکنه .خیلی دوسش دارم پسر خوبیه به نظرم.
    در مورد قفس باید بگم حقیقتش تا آخر این ماه دستم خالیه مجبورا باید تو این قفس فعلا بمونه تا بخرم.رفتم قیمت کردم قفس با پایه چرخدار که خیلی به نظرم عالی بود (استیل بود)65 گفتن.انشاا...آخر ما میخرم براش.
    چوب نشیمنگاه عوض کردم همانطور که گفته بودید از اون چوب به همون اندازه جا دادم.قفس هم سیمی هست نه پلاستیک رنگی هست واسه همین به این شکل دیده میشه ولی رنگش مقاوم هست اصلا کنده نمیشه.قبلا توش ملنگو بالغ و عروس نگه داشتم و مشکلی از بابت جویدن رنگها نداشتم.کاسکو هم دقت کردم و زیر نظر گرفتم این کارو نمیکنه .الان از دستم تخمه میگیره میخوره ولی هنوز خیلی آروم نشده بعضی وقتها یه شیطنتی میکنه.

ممنون از راهنمایی همه دوستان خصوص هانی عزیز که به پیام خصوصی ها هم جواب دادن.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    دوست عزیز
    کاسکو مبارکتون باشه اساتید گفتنی ها رو فرمودند بنده در تکمیل فرمایشاتشون عرض میکنم:
    1- قفس برای کاسکو باید ازادی عمل به ارمغان بیاره و بتونه در اون کاملا چرخ بزنه کف بیاد اویزون بشه و.... در عین حال جنس قفس نباید رنگی باشه حتی همین قفسهای چینی که میگن کوره ای هست مناسب نیست و بر اثر گاز منقار رنگهاش تراشیده میشه
    2- کاسکوی شما به نظر بنده با توجه به رنگ چشم فرم سرومنقار و ایستادنش که معلومه دست ادمهای قبل از شما بوده و متاسفانه با بی رحمی شاه پرهاش رو هم زدن(زیبایی کاسکو به 3 پر بلند اول است)حدود 5 سال داره
    3-با احترام باید عرض کنم با توجه به حالات طوطی شما نباید انتظار زیادی در رابطه با سخنگویی و بالاخص سرعت در یاد گیری داشته باشید!تفاوت قیمت جوجه و کاسکوی کهنه در همید توان یاد گیری است
    4- اگر میخواهید به غذاهای دیگه عادتش بدین تخمه نباید جلوش باشه!
    5- کلم بروکلی هویج سیب پرتقال(هفته ای یک یا دو پر) فلفل دلمه ای و یک عدد فلفل تند برای سالاد میوه و ذرت پخته اگر بلال شیر گیرتون بیاد که چه بهتر!اگر عادت کنه قلم ران مرغ وگرنه نصف تخم مرغ اب پز با پوست بهش بدین ه15 روز یکبار ابته طوطی شما فقر کلسیوم ظاهرا نداره منقار و پرهاش سلامتند

ارادتمند

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    نقل قول نوشته اصلی توسط فائقی نژاد نمایش پست ها
    دوست عزیز
    کاسکو مبارکتون باشه اساتید گفتنی ها رو فرمودند بنده در تکمیل فرمایشاتشون عرض میکنم:
    1- قفس برای کاسکو باید ازادی عمل به ارمغان بیاره و بتونه در اون کاملا چرخ بزنه کف بیاد اویزون بشه و.... در عین حال جنس قفس نباید رنگی باشه حتی همین قفسهای چینی که میگن کوره ای هست مناسب نیست و بر اثر گاز منقار رنگهاش تراشیده میشه
    2- کاسکوی شما به نظر بنده با توجه به رنگ چشم فرم سرومنقار و ایستادنش که معلومه دست ادمهای قبل از شما بوده و متاسفانه با بی رحمی شاه پرهاش رو هم زدن(زیبایی کاسکو به 3 پر بلند اول است)حدود 5 سال داره
    3-با احترام باید عرض کنم با توجه به حالات طوطی شما نباید انتظار زیادی در رابطه با سخنگویی و بالاخص سرعت در یاد گیری داشته باشید!تفاوت قیمت جوجه و کاسکوی کهنه در همید توان یاد گیری است
    4- اگر میخواهید به غذاهای دیگه عادتش بدین تخمه نباید جلوش باشه!
    5- کلم بروکلی هویج سیب پرتقال(هفته ای یک یا دو پر) فلفل دلمه ای و یک عدد فلفل تند برای سالاد میوه و ذرت پخته اگر بلال شیر گیرتون بیاد که چه بهتر!اگر عادت کنه قلم ران مرغ وگرنه نصف تخم مرغ اب پز با پوست بهش بدین ه15 روز یکبار ابته طوطی شما فقر کلسیوم ظاهرا نداره منقار و پرهاش سلامتند

ارادتمند
    سلام

فکر نکنم شاهپرهاش زده شده باشه البته بحث نمیکنم چون دقت نکردم.با دقت نگاه میکنم ومیرم پرنده فروشی که خریدم و پرنده فروشی های اطراف کاسکوها رو نگاه میکنم و مقایسه میکنم.حدودا یارو 30 تا کاسکو داشت که جدید از زاهدان رسیدن.ممنون که دقت کردین حتما نگاه میکنم.اتفاقا چون به مریضی پرکنی کاسکو واقف بودم موقع خریدن نگاه کردم کاسکویی انتخاب کنم که کاملا پرهاش سالم باشه و جویده نشده باشه.

حتما لازم نیست حرف بزنه همین که آروم شده و وقتی باهاش حرف میزنم من نگاه میکنه و گوش میده واسم کافیه حالا من تلاشم میکنم اگه حرف بزنه که چه بهتر.مهم اینه که من کاسکوم خیلی دوستش دارم و تو حسرت داشتن کاسکو بودم که الان بدست آوردم.سنش هم اصلا برام مهم نیست.

چشم قفس در اولین فرصت میخرم گفتم که یکم وضع مالیم خوب نیست تا پول دستم بیاد حتما میخرم.میدونم که هر چقدر جاش راحت باشه بهتر میشه باهاش کنار اومد و در تربیتش موفق بود. .

بازم ممنون که راهنمایی کردین.

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    سلام دوستان
    سیلور ما هم که در حال پر ریزی میباشد :smile (71):
    یکمی سرو صداش بیشتر شده صدا ها را گنگ میگه ولی نسبت به کاسکو قبلی خیلی کم تحرک و سر و صدای کمتری داره
    الان کاملا به قفسش عادت کرده ممنون از دوستان بابت راهنمایی هاشون چون صاحب قبلیش همش بیرون قفس نگه داریش میکرد عادت داشت همش بیرون باشه خانم سپیده گفتند ظرف غذاشو بگذار داخل تا بره داخل و عادت کنه
    که خدا را شکر عادت کرد منم گولش زدم ظرف غذاشو گذاشتم روی درب قفس تا میرفت توی قفس و ظرف غذاشو میکشید جلو درب قفس بسته میشد بعد من درب را واسش باز میکردم حال میکرد
    حالا خودش در را باز میکنه و میبنده و خیلی بیشتر توی قفس میمونه البته بیشتر روز را بیرون قفس هست اما اب و غذاش داخل قفس هست که میره میخوره
    بلال بهش دادم نخورد هنوز عادت غذاییش دستم نیومده کف دریا میخوره تخمه بادام زمینی و پسته این 2 تا را خیلی کم بهش میدم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط shari نمایش پست ها
    سلام سپیده خانوم.من خیلی ترسیدم.امشب
    یه مدفوع فوق العاده روشن ازش دیدم.تاحالا ندیده بوذم این رنگی باشه حتی خوب هم شد عادی شد ولی الان یه دور اینطوری شد که باز عکس گذاشتم بپرسم از دکتر اینجا
    یه چیز میگم نخندین ها...من نمیدونم عطسه ی کاسکو چه مدلیه
    سلام . نگران نباش .مشکلی نداره مدفوعش .خوب شد که دکتر هم جوابت رو داد .حالا دیگه خیات راحت باشه .

درباره عطسه هم کلی گشتم تا یه نمونه پیدا کنم بعداز چندتا کلیپ جالب از طوطی هایی که ادای عطسه صاحبشون رو در می آوردن و خیلی خنده دار بود می خاستم یکی از همونا رو بذارم که دور هم بخندیم ولی آخرش یکی پیدا کردم . با کلی دردسر آپلود شد .

http://www.parsishare.ir/do.php?filename=13090975911.rar

این جوجو بعد از هرباری که میره توی ظرف و حموم می کنه، عطسه می کنه .عطسه هاشون تقریبا طوریه که انگار با یه فشار سریع هوا رو از بینی میدن بیرون .نمیدونم چجوری توصیف کنم .احتمالا با دیدن این کلیپ متوجه میشی .

صفحه 374 از 1238 نخستنخست ... 274324355356357358359360361362363364365366367368369370371372373374375376377378379380381382383384385386387388389390391392393424474874 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)