کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4456
    جوانه ی ماش ایرادی داره واسه کاسکو؟؟؟؟؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    نقل قول نوشته اصلی توسط Roham نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز:smile (180):
    بله البته تا 1 هفته پيش الان ديگه پايين روي ميز توي ارتفاع 80 سانتي هستش بايد بگم عسل كه به خونه ما اومد كاملا وحشي و ديوونه بود كارهايي ميكرد كه حتي براي كاسكو بازها هم عجيب بود خلاصه اينقدر قاطي بود كه شروع به قطع كردن پرهاي بالش كرد در اين بين من به مسافرت 5 روزه رفتم و عسل رو پيش يكي ازفاميلمون كه خودش كاسكو داره گذاشتم وقتي برگشتم ديدم بهتر شده وقتي پيش اونها بوده قفسش رو روي ديوار گذاشتن و آروم شده به سفارش همون فاميلمون قفسش رو بعد از برگردوندن به خونه روي ديوار نسب كردم خيلي آروم و راحت تر شد ديگه استرس نداشت از اون روز ديگه با پرهاش هم كاري نداره و خيلي كم باهاشون ور ميره البته بعضي وقتها با قسمتهايي كه ريش شده ورميره كه من سريع حواسش رو پرت ميكنم در كل بهتر شده البته همون طوريكه گفتم الان 1هفته هستش كه دوباره برگردوندمش سر جاي قبليش ببخشيد طولاني شد:smile (222):
    سلام

ببخشید هی من پابرهنه وسط حرفاتون میام و احتمالا شما از این چیزا مطلعید ولی گفتم برای دیگران هم شاید لازم باشه درباره ارتفاع توضیح بدم : بعضی جاها دیدم گفتن که ارتفاع زیاد تر از قد انسان مناسب نیست و طوطی از آدم فاصله میگیره و یه مشکل دیگه هم بالا رفتن دما هست.... توی یک خونه مسکونی که ارتفاع سقف پایینه اون بالا ها دما چهار پنج درجه بیشتر هست و ممکنه طوطی گرمش بشه و شما اصلا متوجه نشید.... توی یکی از عکسا مثل اینکه طوطی کنار ورودی در و بالا تر از طاقش بوده.... اونجا جای مناسبی نیست و وقتی یهو یکی از در میاد تو، طوطی بنده خدا سکتش میزنه.... بعلاوه مشکل ارتفاع رو هم داره.... روی زمین گذاشتن هم مناسب نیست.... بهترین حالت همین کاریه که گفتید الان دارید میکنید یعنی روی پایه یا میز؛ البته به شرطی که دیوار هم محدود بشه
    چون قفس بهتره از دو طرف (مثل کنج ها) یا حداقل از یک طرف به دیوار محدود باشه تا طوطی احساس امنیت کنه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    نقل قول نوشته اصلی توسط shari نمایش پست ها
    جوانه ی ماش ایرادی داره واسه کاسکو؟؟؟؟؟
    سلام

حالا که وسط حرف رهام خانم اومدم اینم بگم بعد برم.... ماش مشکلی از نظر سلامتی نداره خیلی هم ویتامین داره و مفیده ولی بدیش اینه که هم دیر جوانه میزنه هم بد مزست و بیشتر طوطی ها دوسش ندارن.... از ماش غنی تر لوبیا قرمز و عدس هست....یه چیز دیگه.... یه بار شیکرا گفتن حبوبات برای جوانه زدن باید حتما بیست و چهار ساعت خیس بخورن؛ و چون تو تابستون زود فاسد میشن و دردسر داره میتونید بپزیدشون.... اما از اونجایی که به مقدار کم لازمه و باید تازه به تازه صرف بشه بهتره با آب کم پخته بشن تا خاصیتشون از بین نره

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4456
    سلام من خیلی نگذانشم ولی
    همش 2تا یا 3 تا شو خورد..الان 2 روزه رنگ مدفوعش روشن شده..فقطم صبح ها...بقیه روز معمولیه.هیچ علامت خاصیم نداره تو لک هم هست و سرحال هم هست
    یه چوب نشیمن کنف دار هم براش خریدم که بعد چندروز که از دور دیدش گداشتم تو قفسش اما نمیره روش..چوب نشیمن سابقشم هست ..آخه جدیده ازین کنف دار اس که کوتاهه تا جلو ظرف آبش نمیرسه وگرنه قبلی رو ورمیداشتم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط shari نمایش پست ها
    سلام من خیلی نگذانشم ولی
    همش 2تا یا 3 تا شو خورد..الان 2 روزه رنگ مدفوعش روشن شده..فقطم صبح ها...بقیه روز معمولیه.هیچ علامت خاصیم نداره تو لک هم هست و سرحال هم هست
    یه چوب نشیمن کنف دار هم براش خریدم که بعد چندروز که از دور دیدش گداشتم تو قفسش اما نمیره روش..چوب نشیمن سابقشم هست ..آخه جدیده ازین کنف دار اس که کوتاهه تا جلو ظرف آبش نمیرسه وگرنه قبلی رو ورمیداشتم
    سلام . قبل از اینکه بخوابه چه غذایی بهش دادی ؟ همین ماش ؟؟
    بعضی از غذاها رنگ مدفوع رو تغییر می دن .اگه فقط این تغییر رنگ واسه صبحه و بعد به حالت نرمال برمی گرده و همونطور که خودت می گی سالم و سرحاله .پس مشکلی نیست . مثلا بعضی وقتا طوطیم قبل خواب فلفل دلمه قرمز می خوره تا فردا صبحش مدفوعش قرمزه .بعد به حالت عادی برمی گرده . چون معمولا شبا به خاطر اینکه خواب هستن کمتر مدفوع می کنن شاید تا صبح رنگ مدفوع به رنگ همون غذایی باشه که قبل از خواب خوردن .حالا اگه خیلی برات غیر عادیه .عکس مدفوعش رو هم اینجا بذار هم تو قسمت پرسش و پاسخ از دکتر برهانی کیا .

تو قفس هم اشکالی نداره اگه چند نوع نشیمن بذاری . چوب قبلیشو چرا می خواستی برداری ؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط Roham نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز:smile (180):
    بله البته تا 1 هفته پيش الان ديگه پايين روي ميز توي ارتفاع 80 سانتي هستش بايد بگم عسل كه به خونه ما اومد كاملا وحشي و ديوونه بود كارهايي ميكرد كه حتي براي كاسكو بازها هم عجيب بود خلاصه اينقدر قاطي بود كه شروع به قطع كردن پرهاي بالش كرد در اين بين من به مسافرت 5 روزه رفتم و عسل رو پيش يكي ازفاميلمون كه خودش كاسكو داره گذاشتم وقتي برگشتم ديدم بهتر شده وقتي پيش اونها بوده قفسش رو روي ديوار گذاشتن و آروم شده به سفارش همون فاميلمون قفسش رو بعد از برگردوندن به خونه روي ديوار نسب كردم خيلي آروم و راحت تر شد ديگه استرس نداشت از اون روز ديگه با پرهاش هم كاري نداره و خيلي كم باهاشون ور ميره البته بعضي وقتها با قسمتهايي كه ريش شده ورميره كه من سريع حواسش رو پرت ميكنم در كل بهتر شده البته همون طوريكه گفتم الان 1هفته هستش كه دوباره برگردوندمش سر جاي قبليش ببخشيد طولاني شد:smile (222):
    سلام دوست گرامی
    این جمله که فرمودین این کاسکوخیلی قاطی بود و کاسکو بازها در تعجب بودند رو میخواهم بررسی کنیم. دوست عزیز طوطی شما قبل از اینکه به دست شما برسه عجیب ترسیده وبطوری که نمیتونه فراموشش کنه و چون در ارتفاع قرار میگیره و از روی غریضه مطمئن میشه که از خطر دور شده ارام میشه این امر برای کاسکو بازی که در طول هفته با چندین کاسکوی وحشی ویا حتی نیمه اهلی طرفه امری عادی است. من کاسکو جوجه داشتم که از بس این حیوان ترسیده بود وقتبی امد خونه ما مثل دیوانه ها خودش رو به دیوار قفس میکوبید که از نوک بالهای شیریش خون میزد بیرون و دیوار پشتش پر خون بود!کندن پر هم ماله دیوانه بودن نیست کاسکوها عموما سوای عوامل بیماری و کمبود کلسیم بر اثر ترس شدید و استرس پر کن میشن که این هم دلیلی برای موجه بودن عرایض بنده است!

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4456
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . قبل از اینکه بخوابه چه غذایی بهش دادی ؟ همین ماش ؟؟
    بعضی از غذاها رنگ مدفوع رو تغییر می دن .اگه فقط این تغییر رنگ واسه صبحه و بعد به حالت نرمال برمی گرده و همونطور که خودت می گی سالم و سرحاله .پس مشکلی نیست . مثلا بعضی وقتا طوطیم قبل خواب فلفل دلمه قرمز می خوره تا فردا صبحش مدفوعش قرمزه .بعد به حالت عادی برمی گرده . چون معمولا شبا به خاطر اینکه خواب هستن کمتر مدفوع می کنن شاید تا صبح رنگ مدفوع به رنگ همون غذایی باشه که قبل از خواب خوردن .حالا اگه خیلی برات غیر عادیه .عکس مدفوعش رو هم اینجا بذار هم تو قسمت پرسش و پاسخ از دکتر برهانی کیا .

تو قفس هم اشکالی نداره اگه چند نوع نشیمن بذاری . چوب قبلیشو چرا می خواستی برداری ؟
    سپیده جان سلام خیلی عجیبه برام الان مدفوعش خوبه..هیچ مشکلی نداشت.دقت که کردم دیدم زوری هم بهش ماش دادم قبل خواب و شما درست میفرمایین
    دلیلی خاصی نداشت ..پس بگذارم بمونه؟ من اونو گرفتم که بره روش مثلا ولی فقط باهاش بازی میکنه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    با سلام

بعد از مدتی بالاخره منم صاحب خاکستری شدم.از آنجا که خیلی علاقه داشتم ولی بدلیل مسئله مالی نمیتونستم بخرم.دیروز این کاسکو رو خریدم.

من تجربه نگهداری از جوجه ملنگو ،عروس، جوجه مینا،جوجه سار و ملنگو بالغ داشتم ولی این اولین کاسکو منه.

چند تا سوال دارم اگه از دوستان کسی که تجربه داشتن کاسکو در این مرحله رو داره یا از دوستان با تجربه جوابم بدن ممنون میشم :

1-میدونم سنش بیشتر از 3 سال هست و دقیقا سنش نمیدونم.دوستان اگه کسی میتونه با توجه به عکسها سنش تشخیص بده ممنون میشم؟؟؟؟؟؟؟؟

2-براش سیب گذاشتم نخرد فقط تخمه میخوره و آب.چی ها بهش بدم یا بهتر بگم معمولا اکثر کاسکوها به چی علاقه دارند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

3-یکی هم من یه جوجه مینا دارم تو خونه شنیدم کاسکو حسوده، باید جدا تو یه اتاق دیگه باشند یا همدیگرو ببینند اشکال نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

4-اولش مثل ببر می غرید و بدش جیغ شدید و الان بهتر شده.دیروز فقط کف قفس بود الان بالای قفس میاد میشینه.

5-به نطرتون امیدی به حرف زدنش هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

6-این قفس که توش، مناسیش هست یا باید از اون 1033 بخرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟قیمتش حدودا چنده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

7-تمام مقاله ها رو راجبش خوندم.میدونم تا 15 روز فقط آب و غذا باید بدم و کمتر بهش نزدیک بشم تا آشنا بشه با محیط و قفسش و بعد از یک ماه کم کم رام میشه ولی اگه نقطه آموزشی دیگه بود از کسانی که این مرحله رو گذروندن خواهش میکنم راهنمایی کنند؟؟؟؟؟؟؟

ممنون از همگی

کاربر موثر

شماره عضویت
    187
    سلام ..مبارک باشه !
    1-سنش همینطور که خودتون گفتید بالای 3 سال هستش و بالغه ؛ تشخیص دقیق ترش را کمی پیچیده میشه و شاید اصلا کسی نتونی سنه دقیق یه کاسکوی وحشی رو حدس بزنه اما حدودش معلومه .
    2-در این فروم تاپیکی هست برای تغذیه کاسکو که اونجا دوستان دقیق توضیح دادن ...اما روزه اول معلومه که سیب نمیخوره ! کاسکوی شما وحشیه و باید به غذا های جدید عادت کنه.
    3- خیلی بهتره که جوجه میناتونو توی یک اتاق دیگه نگه داری کنید....دلایل مختلف داره که فقط یکیش حسودیه.
    4-این یعنی کم کمک داره عادت میکنه ولی شما متوجه باش که یک طوطیه وحشی و بالغ داری پس خیلی باید صبور باشی.
    5- خب ، احتمال این که یه کاسکوی جوجه و جوان تر شروع به صحبت کنه به مراتب بیشتر از یک کاسکوی وحشی و بالغه اما همیشه امید به همه چیز هست !
    6- یک عکس کامل از قفسی که الان توشه بزار ...اما چون اینطور که معلومه میله هاش با روکش پلاستیکه و این برای کاسکوتون خوب نیست و 1033 بخرید بهتره که قیمتش فکر کنم 40 تا 50 تومن باشه.
    7- طوطیه شما بالغه !! پس خیلی ، خیلی صبور باشید ...انشاالله که نتیجه میده

کاربر موثر

شماره عضویت
    4085
    سلام
    مبارکتون باشه.ولی هرچه زودتر قفس را عوض کنید بخصوص این تیرکیهایی که داخل قفس هست برای قناری است نه کاسکو.

صفحه 373 از 1238 نخستنخست ... 273323354355356357358359360361362363364365366367368369370371372373374375376377378379380381382383384385386387388389390391392423473873 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)