کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    3359
    سلام
    طوطی منم تو لک رفته ولی هم اشتهاش 2 برابر شده هم حرف زدن و سوت زدنش به نظر من دوره تو لک رفتنش طولانی شده الان 2 ماه هست این جوریه یه روز پراش بیشتر میریزه یه روز کمتر بعضی روزها هم اصلا نمیریزه ولی قطع نمیشه اگه این دوره طولانی بشه مشکلی پیش نمیاد؟میترسم بچم بترکه انقدر میخوره:smile (196):

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    سلام
    سیلور من امروز که منو دیده تمام بدنش میلرزید و حالت تحاجمی به خودش گرفته بود این به خاطر تو لک رفتن هست؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    سلام به همه
    هفته پيش يه اسباب بازي براي عسل درست كردم كه خيلي خوشش اومد عكسش رو ميزارم تا ببينيد اگه دوست داشتيد براي طوطيها تون درست كنيد خيلي راحت درست ميشه
    نميدونيد با اين اسباب بازي چيكار كه نميكرد بهش حمله ميكرد گازش ميگرفت بهش كله ميزد براش قر قر ميكرد بعد از يه روز باهاش دوست شد و بازي ميكرد :smile (224):البته همچنان كارهايي رو كه گفتم روهم انجام ميداد و بالاخره موفق شد كه منهدمش كنه
    :smile (107):

اين هم عكس ازاسباب بازيش

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

اين هم خود عسل در حال بازي كردن

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

کاربر موثر

شماره عضویت
    165
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    سلام دوستان خوبم
    نیکی خیلی شیطون شده با اینکه تولک رفته و بایستی بی حوصله باشه ولی شکر خدا شیطنت می کنه . مسئله که باهاش جدیدا روبرو شدم اینه که خیلی حرف می زنه ولی نامفهوم ، سوت می زنه و با سوت کلماتی را که یاد گرفته می گه و مابین اینها جملات نامفهومی را میگه که من متوجه نمی شوم . مخصوصا شبها که همسرم به خانه می آید انگار بخواهد دردودل کنه یکسره باهاش حرف می زنه ولی نامفهوم .
    کلماتی را که با سوت می گه این یک ماهه خیلی باهاش تکرار کردم ولی هنوز با سوت ادا می کنه . دیشب اسم خودم را باهاش تکرار کردم چون جدید بود خیلی توجه کرد حالت نیم خیز نشسته بود سرش را آورده بود جلو و دقیق گوش می داد . حالا بنظر شما بایدچکار کنم کلمات جدید باهاش کار کنم یا همون قدیمی ها را تکرار کنم .
    با سلام خدمت شما دوست عزیز
    تمام کاسکو ها باهم فرق میکنند و یک جور نیستند.و دلیل نمیشه که وقتی کاسکو بره تولک ساکت و بی حرکت بماند اگر تغذیه و محیط آن خوب باشد شما تولک رفتن آن را هم احساس نمیکنید.
    شما کاسکوتون تازه داره به حرف میاد و کامل به حرف نیومده شما باید بیشتر باش تمرین کنید و از کلمات ساده استفاده کنید.مثل سلام-بیا-بابا و....و تا زمانی که به حرف نیامده از کلمات جدید استفاده نکنید.
    امید وارم که موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    برای تغیر غذایی کاسکو باید چیکار کرد؟ و اینکه چرا اینقدر کاسکو گرد و پرهای نرم میریزه داره میره تو لک؟ یا همون پر ریزی
    غذایی پرندتون رو هیچ وقت و به هیچ عنوان ناگهانی عوض نکنید.اولا که به احتمال بسیار زیاد (مخصوصا کاسکو به دلیل هوش بالا و بد بین بودن به چیز های تازه و جدید) طوطی غذای جدید رو قبول نمیکنه و نمیخوره. و در ثانی انسان هم اگر تغییرات ناگهانی به وجود بیاره تو غذاییش از نظر سلامتی و پزشکی براش خوب نیست.چه برسه به این پرنده های ظریف و حساس که محل زندگیشون زمین تا آسمون با کشور ما(آب و هوا و غذا ها و مواد معدنی بومی و ....) متفاوته
    زیاد شدن گرد پر طوطی میتونه یکی از علامت های شروع پر ریزی باشه.ولی لزوما اینطور نیست.این گرد پر ها مربوط به سیستم ایمنی بدن پرنده است و وجودشان نشان دهنده سلامت طوطی شماست

نقل قول نوشته اصلی توسط roham نمایش پست ها
    سلام
    من هم هميشه اين سوال علي برام پيش اومده جديدا عسل من خيلي پرهاي نرم كه حالت كرك داره ميريزه شايد نسبت به روزهاي اول اومدنش 10 برابر شده تازه خيلي هم پوسته هاش كه توي هوا و دور و بر قفسش جمع ميشد زياد شده هر 3 روز در مييون با اب پاش كمي سينه و اگه بزاره بالهاش رو خيس ميكنم ممكنه اينها علائم اوليه تو لك رفتن باشه؟:38:
    علی راجع به گرد پرسیده بود و منظور شما احتمالا نرم پر هاییست که به صورت طبیعی از زیر پر هاشون میفته پایین!!!من اطلاعی ندارم که آیا زیاد شدن اونا میتونه ربطی به شروع دوره پر ریزی داشته باشه یا خیر ولی احتمالش زیاده که تو میزان تولیدش تاثیر داشته باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط m@hsa نمایش پست ها
    سلام دوستای خوبم

من نگرانم...
    شما میگین من حساسم ولی به خدا این روند آبکی بودن فضله جوجوم منو نگران کرده.
    میشه گفت سه روز آبکیه و یه روز تقریبا نرمال.
    تو رو خدا یه راهنمایی درست درمون کنین تا ببینم چیکار باید بکنم.

به گفته شیکرا جون که می خواستم مولتی ویتامین رو شروع کنم ، با این وضع می ترسم شروع کنم.
    دوست عزیز اگر بی دلیل مدفوعش شله و این موضوع تداوم داره و همیشگیه میتونه نشانه یک مشکل مزمن تو پرنده شما باشه
    اگر زیاد میوه و غذا های اب دار نمیخوره این موضوع غیر طبیعیه
    آیا زیاد از حد و به صورت غیر عادی آب میخوره؟؟؟
    تشخیص علت این موضوع هم با دامپزشکه ولی برای مثال انگل های روده ای میتون باعث آب خوردن بیش از حد و غیر طبیعیه طوطی بشن که نتیجش همون مدفوع ابکیه(آب زیاد بخورن قاعدتا باید آب رو دفع کنن یک جوری!!)

این موارد رو چک کنید و همینجا خبر بدید

نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    سلام دوستان خوبم
    نیکی خیلی شیطون شده با اینکه تولک رفته و بایستی بی حوصله باشه ولی شکر خدا شیطنت می کنه . مسئله که باهاش جدیدا روبرو شدم اینه که خیلی حرف می زنه ولی نامفهوم ، سوت می زنه و با سوت کلماتی را که یاد گرفته می گه و مابین اینها جملات نامفهومی را میگه که من متوجه نمی شوم . مخصوصا شبها که همسرم به خانه می آید انگار بخواهد دردودل کنه یکسره باهاش حرف می زنه ولی نامفهوم .
    کلماتی را که با سوت می گه این یک ماهه خیلی باهاش تکرار کردم ولی هنوز با سوت ادا می کنه . دیشب اسم خودم را باهاش تکرار کردم چون جدید بود خیلی توجه کرد حالت نیم خیز نشسته بود سرش را آورده بود جلو و دقیق گوش می داد . حالا بنظر شما بایدچکار کنم کلمات جدید باهاش کار کنم یا همون قدیمی ها را تکرار کنم .
    سلام خانم سودابه

گاهی وقتا تغییر خیلی متیونه کمک کنه.راستش این چیزا واقعا قانونه خاصی نداره و بستگی به شما و شرایط منزل و مهم تر از همه سلیقه ها و شخصیت طوطی شما داره.ولی تغییر همیشه میتونه چاره ساز باشه.کلا طوطی ها به مقوله تقلید صدا و یا سخنگوییی به دید یک تفریح نگاه میکنند.یکی از بازی ها و تفریحات اون ها همین تقلید صدا های محیطه.از انجام این کار لذت میبرن.بنا بر این اگر گاهی تو نوع کلمات و جمله هایی که براش تکرار میکنید تغییری ایجاد کنید و کلماتی جدیدی رو باهاشون کار کنید فوق العاده براشون سرگرم کننده و جالبه

مهم اینه که مثلا 5 کلمه رو انتخاب کنید و یک مدت مشخص با صدای کاملا واضح و شمرده(خیلی از صاحبان طوطی ها از علاقه شدید با صدای لوس با طوطیشون حرف میزنن!!!) و در فاصله های زمانی تعیین شده اونا رو تکرار کنید.مثلا اول کلمه اول رو با صدای بلند و واضح میگید و به طوطی 5-6 ثانیه اجازه فکر کردن و تمرکز کردن روی اون کلمه رو بدید.بعد از چند ثانیه مجدادا تکرارش کنید.تکرار پشت سر هم کلمات طوطی رو سر در گم و گیج میکنه

اگر دیدید مدتی گذشت و طوطی شما فقط همراه با سوت و ... ادای کلمات رو در آورد میتونید از کلمات جدید تری استفاده کنید.اینجوری مجددا براش جالب میشه تمرین!!!
    این قانون مهم و معروف رو فراموش نکنید:

طوطی کاسکو در چند روز نخستین سخنگوییش به صورت ناگهانی چندین کلمه رو میگه!!به دلیل اینه که از نظر ذهنی خیلی وقت بوده که حفظشون کرده بوده ولی قدرت کنترل حنجرش به حدی نرسیده بوده که بتونه اونا رو تکرار کنه.به محض اینکه به توانایی رسید همه اونایی که تو ذهنش مونده بوده رو تکرار میکنه.

در ضمن اوایل خیلی بد و نا واضح صدا ها رو تقلید میکنه و به مرور و با تمرین کیفیت صدای خودش رو بهبود میبخشه

نقل قول نوشته اصلی توسط saba نمایش پست ها
    سلام
    طوطی منم تو لک رفته ولی هم اشتهاش 2 برابر شده هم حرف زدن و سوت زدنش به نظر من دوره تو لک رفتنش طولانی شده الان 2 ماه هست این جوریه یه روز پراش بیشتر میریزه یه روز کمتر بعضی روزها هم اصلا نمیریزه ولی قطع نمیشه اگه این دوره طولانی بشه مشکلی پیش نمیاد؟میترسم بچم بترکه انقدر میخوره:smile (196):

قانون مشخصی نداره ولی معمولا 2 ماه بیشتر نمیشه
    حتما منابع کلسیم و ویتامین d3 تو غذاییش فراهم باشه تا به مشکل نخوره

نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    سلام
    سیلور من امروز که منو دیده تمام بدنش میلرزید و حالت تحاجمی به خودش گرفته بود این به خاطر تو لک رفتن هست؟

تو لک رفتن میتونه کاملا پرنده شما رو عصبی و پرخاشگر کنه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    3359
    سلام
    طوطی من یکی دو روزه صبح ها بالاشو میاره پایین و یه صدای عجیبی از خودش در میاره یکم نگرانم کرده زیاد طول نمیکشه شاید 10 دقیقه ولی من خیلی ترسیدم این کارش نشون دهنده چی میتونه باشه؟
    ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خاکستری
    شماره عضویت
    3811
    سلام
    طوطی من یکی دو روزه صبح ها بالاشو میاره پایین و یه صدای عجیبی از خودش در میاره یکم نگرانم کرده زیاد طول نمیکشه شاید 10 دقیقه ولی من خیلی ترسیدم این کارش نشون دهنده چی میتونه باشه؟
    ممنون

سلام صبا جان

نمی دونم دقیقا منظورت از صدا چیه توضیحت کم بود اما طوطی منم وقتی خوشحاله و من دارم باهاش بازی میکنم بالهاشو آویزون میکنه و تق تق میکنه و خس خس (حتی آروم خودشو و دست منم گاز میگیره) اگه منظورت همینه که مشکلی نیست خوشحاله

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    3359
    نقل قول نوشته اصلی توسط llmahbubll نمایش پست ها
    سلام صبا جان

نمی دونم دقیقا منظورت از صدا چیه توضیحت کم بود اما طوطی منم وقتی خوشحاله و من دارم باهاش بازی میکنم بالهاشو آویزون میکنه و تق تق میکنه و خس خس (حتی آروم خودشو و دست منم گاز میگیره) اگه منظورت همینه که مشکلی نیست خوشحاله
    سلام محبوبه جون
    مرسی از توجهت:smile (228):صدای تق تق نیست نمیدونم چه جوری بگم یه صدای دیگه در میاره شاید شبیه خس خسم باشه یه جوریه که اگه نبینمش این صداشو بشنوم فکر میکنم داره خفه میشه(دور از جونش)

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام
    ممنون
    سلام محبوبه جون
    مرسی از توجهت:smile (228):صدای تق تق نیست نمیدونم چه جوری بگم یه صدای دیگه در میاره شاید شبیه خس خسم باشه یه جوریه که اگه نبینمش این صداشو بشنوم فکر میکنم داره خفه میشه(دور از جونش)
    سلام سپیده جان . این حالت وقتیه که شما نزدیکشی ؟ این کلیپ رو ببین و بگو شبیه اینه یا نه ؟ بالا هم میاره ( یه حالتی مثل بالا آوردن مثلا اداشو در بیاره ) ؟؟

PSP - NEW-CI~1 دانلود ● آپلود سنتر اختصاصی مجموعه سایت های پارسی پت
    ویرایش توسط sepideh : 21st June 2011 در ساعت 03:43 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    3359
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام سپیده جان . این حالت وقتیه که شما نزدیکشی ؟ این کلیپ رو ببین و بگو شبیه اینه یا نه ؟ بالا هم میاره ( یه حالتی مثل بالا آوردن مثلا اداشو در بیاره ) ؟؟

PSP - NEW-CI~1 دانلود ● آپلود سنتر اختصاصی مجموعه سایت های پارسی پت
    سلام سپیده جون اره دقیقا همینطوریه ادای بالا اوردنم در میاره قبلا یادمه گفته بودی اینکه ادای بالا اوردنو در میاره از خوشحالیه ولی این کاری که میکنه خیلی نگرانم کرده بود فکر میکردم حتما یه چیزی خورده تو گلوش گیر کرده دستت درد نکنه عزیزم داشتم از نگرانی میمردم پس طوطیای دیگه هم اینکارو میکنن خیالم راحت شد:smile (22):

صفحه 371 از 1238 نخستنخست ... 271321352353354355356357358359360361362363364365366367368369370371372373374375376377378379380381382383384385386387388389390421471871 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)