کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    [QUOTE=amirzed;28812]
    نقل قول نوشته اصلی توسط Roham نمایش پست ها

با تشک از شما دوست عزیز
    محبت رو که اکثر دوستان به پرندشون می کنند . می خواستم بدونم اگه در روز 5-6 ساعت خانه نباشم کاسکو ممکنه پرکن شه ؟؟ حتی اگه نژادش تیمنه باشه ؟؟
    سلام دوست خوبم
    بايد واضح بگي منظورت از اينكه خونه نيستي چي هستش فقط شما خونه نيستي و اعضاي ديگه خانواده خونه هستن يا اينكه تنها زندگي ميكني و وقتي نيستي كاسكوي شما توي خونه تنها ميمونه اگر اصلا كسي در خونه نباشه براي 5 الي 6 ساعت مطمئن باش كه كاسكوت يه چيزيش ميشه ولي اگه وقتي خودت نيستي اعضاي ديگه خونواده هستن مشكلي نيست من خودم خيلي كم از خونه ميرم بيرون اگر هم برم خيلي زود بر ميگردم ولي توي همين زمان كم براي عسل انواع اسباب بازي خوراكي هاي مورد علاقش مثل بلال با دسته ، پوست تخم مرغ خود دسته بلال و خيلي چيزهاي ديگه ميزارم كه تا وقتي من بر ميگردم سرش گرم باشه تازه براش آهنگهاي لايت ميزارم كه خونه خيلي ساكت نباشه وقتهايي هم كه توي خونه هستم اگه توي اتاق ديگه اي باشم هر چند لحظه 1 بار صداش ميكنم كه بدونه من خونه هستم بعد از ظهر ها هم كه ميخوام استراحت كنم روي مبلي كه روبروي قفس عسل هستش دراز ميكشم وميخوابم كه اون موقع هم من رو ببينه جالبه بدوني وقتهايي كه من روبروش ميخوابم اصلا سر و صدا نميكنه :smile (182):ولي وقتي ميبينه من بيدار شدم شروع به ورجه ورجه ميكنه حالا با خودته ولي نبايد كاملا توي خونه تنها باشه

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    [QUOTE=Roham;28888]
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirzed نمایش پست ها

سلام دوست خوبم
    بايد واضح بگي منظورت از اينكه خونه نيستي چي هستش فقط شما خونه نيستي و اعضاي ديگه خانواده خونه هستن يا اينكه تنها زندگي ميكني و وقتي نيستي كاسكوي شما توي خونه تنها ميمونه اگر اصلا كسي در خونه نباشه براي 5 الي 6 ساعت مطمئن باش كه كاسكوت يه چيزيش ميشه ولي اگه وقتي خودت نيستي اعضاي ديگه خونواده هستن مشكلي نيست من خودم خيلي كم از خونه ميرم بيرون اگر هم برم خيلي زود بر ميگردم ولي توي همين زمان كم براي عسل انواع اسباب بازي خوراكي هاي مورد علاقش مثل بلال با دسته ، پوست تخم مرغ خود دسته بلال و خيلي چيزهاي ديگه ميزارم كه تا وقتي من بر ميگردم سرش گرم باشه تازه براش آهنگهاي لايت ميزارم كه خونه خيلي ساكت نباشه وقتهايي هم كه توي خونه هستم اگه توي اتاق ديگه اي باشم هر چند لحظه 1 بار صداش ميكنم كه بدونه من خونه هستم بعد از ظهر ها هم كه ميخوام استراحت كنم روي مبلي كه روبروي قفس عسل هستش دراز ميكشم وميخوابم كه اون موقع هم من رو ببينه جالبه بدوني وقتهايي كه من روبروش ميخوابم اصلا سر و صدا نميكنه :smile (182):ولي وقتي ميبينه من بيدار شدم شروع به ورجه ورجه ميكنه حالا با خودته ولي نبايد كاملا توي خونه تنها باشه
    دوست عزیز فکر نمی کنم به این سختیها که شما می گوئید باشه . طوطی را هرجور عادت بدی همانطور شرایط را می پذیرد . کاسکوی من از ساعت 8 الی 3 بعدازظهر کاملا تنهاست و گاهی اوقات تا شب ( ولی شب هرطور شده خودمان را بخانه رساندیم و اگر مسافرتی در پیش داشتم یا با خودم بردمش یا پیش کسی مگذارم) ولی شکر خدا مشکلی پیش نیامده . همه ما که نمی توانیم کار و زندگی را بگذاریم و 100 % وقتمان را در خانه بگذرانیم . ولی این مسئله را باید حتما بیاد داشته باشید که هیچ وقت به مدت یک شبانه روز نباید تنها بماند یکی از دوستان من همچین اشتباهی کرد و متاسفانه کاسکوش را از دست داد .

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    سلام دوستان
    با راهنمایی اقای اژیده و دوستان دیگه بهش کاری ندارم تا خودش عادت کنه
    دیروز نخ سبزی براش بستم اما میل چندانی نداشت خودش روی قفس بود رفت سریع ببینه چی هست یک نوک زد پرهای کاهو را کند بقیه را هم ول کرد بازم باید بگذارم؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    [QUOTE=gsoudabeh;28889]
    نقل قول نوشته اصلی توسط Roham نمایش پست ها

دوست عزیز فکر نمی کنم به این سختیها که شما می گوئید باشه . طوطی را هرجور عادت بدی همانطور شرایط را می پذیرد . کاسکوی من از ساعت 8 الی 3 بعدازظهر کاملا تنهاست و گاهی اوقات تا شب ( ولی شب هرطور شده خودمان را بخانه رساندیم و اگر مسافرتی در پیش داشتم یا با خودم بردمش یا پیش کسی مگذارم) ولی شکر خدا مشکلی پیش نیامده . همه ما که نمی توانیم کار و زندگی را بگذاریم و 100 % وقتمان را در خانه بگذرانیم . ولی این مسئله را باید حتما بیاد داشته باشید که هیچ وقت به مدت یک شبانه روز نباید تنها بماند یکی از دوستان من همچین اشتباهی کرد و متاسفانه کاسکوش را از دست داد .
    سلام عزيزم
    منظورم خالي كردن دل كسي نبود ولي با توجه به اين كه اين دوستمون ميخواد يه كاسكوي وحشي بگيره حداقل به نظر من بايد كم كم 4 الي 5 ماهي براش وقت بزاره تا به قول شما عادت كنه نه اينكه از همون روز اول اومدنش ساعات طولاني رو توي خونه تنها بمونه هر كسي با كاسكوش تجربه هاي متفاوتي داره فكركنم كاسكوي من از همه اونهايي كه ميگن بد قلق تر بشه چون هر كسي كه توي اينكاره و اون رو تا حالا ديده ميگه خيلي قاطي هستش با اين حال من براش وقت ميزارم و نااميد نمي شم يكي از دوستاي خودم سال گذشته يه جوجه گرفت كه بعد از يك هفته اونقدر رام شده بود كه ازقفس مي اومد بيرون و ميرفت روي دست و پاشون مينشست اما مال من با اينكه از 2 ماه بيشتره كه دارمش هنوز هم بعضي روزها موقع عوض كردن غذا و جاش كولي بازي در مياره كل اين حرفها رو زدم براي اينكه به نظر من آدم وقتي ميخواد يه كاري بكنه بايد هميشه بدترين شرايط رو درنظر بگيره تا براي هر پيش آمدي آماده باشه ازحرفها و نظرات شما هم خيلي متشكرم حتما حرف شما هم درسته><

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    دیروز نخ سبزی براش بستم اما میل چندانی نداشت خودش روی قفس بود رفت سریع ببینه چی هست یک نوک زد پرهای کاهو را کند بقیه را هم ول کرد بازم باید بگذارم؟
    علي جان سلام نمي دونم روي نخ چه چيزهايي گذاشتي ولي پيشنهاد ميكنم چيزهاي رنگي سفت و صدا دار بزاري چون معمولا خيلي دوست دارن مثل هويچ فلفل دلمه توي رنگهاي مختلف ماكاراني شكل دار و دركل چيزهايي كه براش جلب توجه كنه اما راجع به كاهو فكر نكنم كه براي كاسكو خوب باشه چون منجر به اسهال ميشه البته اگه پرندت عادت داره بهش كه مشكلي نيست:smile (92):

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4456
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    مهم اینه که آن نخ سبزیجات اینقدر براش جالب بوده که رفته سمتش پس بازم اینکارو انجام بده و به قول رهام جان با اسباب بازی نخ رو این سری براش درست کن چون اون پی بازی رفته سراغ نخ سبزیجات.پس هرچی جذاب تر باشه غذاش بیشتر به چشمش میاد:smile (81):
    من تازه فهمیدم که عسل هرچیزی که یه دسته یا ساقه ای داشته باشه رو دوس داره:43:
    گاهی اوقات اینکه یه تخمه بذاری روی آن سبزی یا میوه یا هر دانه ی روغنی که بیشتر دوس داره هم کمک میکنه
    یا خیلی ساده تر ازینا جلوش بشینی هر چی میخوای بهش بدی رو خودت با به به و چه چه بخوری ببین چطوری آنوقت میاد واسه خوردنش(این بهترین روش پیشنهادی سپیده جونم بمن بود)
    عسل من پا به هیچ چیز جز تخمه نمیداد الان خداروشکر بهتره یه نگاه به پستای من تو صفحه های قبل و راهنمایی های سپیده جون بنداز

کاربر ساده

شماره عضویت
    183
    سلام
    طوطی خاکستری من چند روزه صبح ها و عصر ها صداهای مختلفی از گلوش در میاره تقریبا صدایی مثل صدای رادیو وقتی که پیچ موج یابش رو بگردونید .صداهایی با زیر و بم های مختلف. این رو میشه به تلاشش واسه به حرف اومدن تعبیر کرد؟من هر روز باش کلمه سلام رو تمرین می کنم.یه سی دی از یه طوطی سخنگو هم دارم که براش میذارم .البته اون هم کلمات مختلفی میگه هم جمله میگه هم سوت های مختلفی لابلای حرف زدنش میزنه. من طوطیم رو سه ماهه خریدم.الان کاملا رامه. چشاش طوسی هست و دمش قرمز. یه سوال هم در مورد حموم کردنش دارم. آیا امکان اینکه آب وارد گوش طوطی بشه و باعث عفونت بشه هم هست یا فقط ورود آب به بینی طوطی خطرناکه؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط yaser_ir57 نمایش پست ها
    سلام
    طوطی خاکستری من چند روزه صبح ها و عصر ها صداهای مختلفی از گلوش در میاره تقریبا صدایی مثل صدای رادیو وقتی که پیچ موج یابش رو بگردونید .صداهایی با زیر و بم های مختلف. این رو میشه به تلاشش واسه به حرف اومدن تعبیر کرد؟من هر روز باش کلمه سلام رو تمرین می کنم.یه سی دی از یه طوطی سخنگو هم دارم که براش میذارم .البته اون هم کلمات مختلفی میگه هم جمله میگه هم سوت های مختلفی لابلای حرف زدنش میزنه. من طوطیم رو سه ماهه خریدم.الان کاملا رامه. چشاش طوسی هست و دمش قرمز. یه سوال هم در مورد حموم کردنش دارم. آیا امکان اینکه آب وارد گوش طوطی بشه و باعث عفونت بشه هم هست یا فقط ورود آب به بینی طوطی خطرناکه؟
    سلام . آره حتما نشونه تلاشش واسه گفتن کلماته .طوطی منم وقتی یه چیز رو نا مفهوم و نا واضح داره تکرار می کنه .همچین صداهایی از خودش در میاره .با تکرار بیشتر واضح تر می گه . وقتی که طوطی هنوز شروع به صحبت نکرده ممکنه آهنگ کلمات رو با سوت تقلید کنه .بعد از یه مدت با تمرین بیشتر صداش برمی گرده و سعی می کنه صدای خود شما رو تقلید کنه و اون کلمه رو با صدای شما بگه . صدای طوطی سخنگو رو براش نذار. چون اون کلمات زیادی می گه یا حتی جمله می گه طوطیت رو گیج می کنه .کلماتی که برای شروع صحبت کردن طوطی استفاده می شن باید ساده و کوتاه ( دو سیلابی ) باشن .صدای خودت رو می تونی ضبط کنی و بذاری تا کلمه ی مورد نظر شما رو تکرار کنه . هر روز باهاش کلماتی که می خوای رو ( یکی 2 تا ) رو در رو باهاش کار کن . وقتی هم که نیستی براش صدای ضبط شده خودت رو بذار که مدام براش تکرار شه .

درباره حمام کردن : من نظر خودم رو می گم .فکر کنم چون گوش با پر پوشیده شده .امکان اینکه آب بره توش کمه .نمی گم نمیره چون نمی تونم مطمئن بگم .پس امکان عفونت از طریق وارد شدن آب به گوش کمه ( بازم می گم از نظر من ) ولی بینی طوطی آب واردش میشه چون بازه . بهتره موقع حموم کردن تا حد امکان سر طوطی رو خیس نکنی و بعد از حموم هم با سشوار خشک کنی حتما
    اینم اضافه کنم که می گم آب تو گوش نمیره چون خیلی طولانی آب رو روی سرشون نمی گیریم.من خودم چون آب نمی زنم به سر طوطیم . اگه بشه هم خیلی اتفاقی پیش میاد حالا یا سرشو تکون می ده یا یه لحظه می خواد آب رو با منقارش بگیره سرش یا بینیش یکم خیس میشه . اگه طولانی مدت آب بریزه رو سرشون امکان داره خیس بشه گوششون .حالا دوستان دیگه هم نظر می دن حتما .

.
    ویرایش توسط sepideh : 17th June 2011 در ساعت 03:20 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4456
    سلام
    پر هایی که از عسل میریزه این ریختیه
    میخواستم بدونم همون تو لک رفتنه دیگه؟ مشکلی که نداره؟ گاهی پرهاش یه روز در میون میریزه ..گاهی چندتا تو یه روز میریزه
    در ضمن اخلاقشون تو این مدت تغییر هم میکنه؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط shari نمایش پست ها
    سلام
    پر هایی که از عسل میریزه این ریختیه
    میخواستم بدونم همون تو لک رفتنه دیگه؟ مشکلی که نداره؟ گاهی پرهاش یه روز در میون میریزه ..گاهی چندتا تو یه روز میریزه
    در ضمن اخلاقشون تو این مدت تغییر هم میکنه؟
    سلام .بله طوطی شما رفته تو لک . بعضی از طوطی ها ممکنه بی حوصله و کم سروصدا و بد اخلاق تر شن .یا ممکنه اشتهاشون کمتر بشه . ولی همه طوطی ها اینجوری نیستن .طوطی من که این حالت ها رو اصلا نداشت . البته کم اشتهاییش رو نمی دونم چون همیشه بدغذاست :smile (186):

غذاهای کلسیم دار بهش بده . کف دریا خیلی مهمه .از مولتی ویتامین هم استفاده کن .

وقتی پرای جدید دارن در میان ممکنه پوستش خارش دار بشه . برای کم شدن این خارش بهتره برنامه منظمی برای حموم کردنش داشته باشی.چون الان هوا گرمه می تونی دوبار در هفته ببریش حموم . یا یه روز در میون با اسپری آب بپاشی روش ( البته اگه از اسپری نمی ترسه .اگه می ترسه اینکارو نکن ).
    ویرایش توسط sepideh : 17th June 2011 در ساعت 08:59 PM

صفحه 369 از 1238 نخستنخست ... 269319350351352353354355356357358359360361362363364365366367368369370371372373374375376377378379380381382383384385386387388419469869 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)