کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    هاني جون سلام:78:
    مرسي كه جواب دادي بايد بگم از وقتي كه روي ديوار و توي ارتفاع بالا هستش خيلي خوب شده بيشتر بازي ميكنه راحت تر از دست غذا ميگيره و خيلي هم صدا دراوردنش زياد شده يه وقتهايي نزديك به 2 ساعت مداوم سوت ميزنه صدا در ميآره :smile (77):مهمتر از همه ديگه پرهاش رو نمي جوه در مورد خارج كردن از قفس هم خودم همين نظر رو داشتم منتها در رو براش باز ميزاشتم تا احساس بهتري داشته باشه و حس كنه كه ما باهاش كاري نداريم فكر نميكردم اينقدر پر رو باشه كه 1 روزه بياد بيرون تازه وقت رفتن توي قفس اينقدر اذيت شد كه به خودم گفتم تا كاملا رام نشده ديگه در قفسش رو باز نمي كنم در مورد غذا گرفتن وقتي پايين بود به لطف پسرم كه مييونشون باهم خيلي خوبه راضي شد ازدست غذا بگيره ولي الان خيلي بهتر شده ديگه با قور قور نميگيره تازه وقتي ميبينه باكاسه تخمه ميرم جلو سرش رو خم ميكنه طرف من يه پيشرفت ديگه هم داشته كه ميزاره موقع غذا دادن بهش نوكش رو لمس و ناز كنم البته فقط موقع غذا گرفتن در مورد حرف زدن تا حالا هيچ چيز واضحي نگفته غير از همون مامان با هاش كلمات عسل، بيا و جونم رو كار ميكنم با اين حساب ميگي چطوري ياد گرفته بگه مامان يعني از پسرم ياد گرفته كه توي خونه من رو صدا ميكنه به نظرت مامان رو از امروز باهاش كار بكنم كلمات ديگه اي كه قبلا باهاش كارميكردم رو چي؟ راستي چند دقيقه يا ساعت مداوم در روز براي تمرين حرف زدنش بزارم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad 222 نمایش پست ها
    سلام
    سوال من اینکه این حاله دایره ای شکل رنگی دور چشم بعضی کاسکوها چی هستش؟و آیا ربطی به سن و سال داره یا نه؟
    ممنون

این همون رگ دور چشم طوطیه .البته توی این عکس یک کلفت تر از حد معموله که شاید بخاطر تار بودن عکسه .به سن و سال ربطی نداره ولی به خواب طوطی نمی دونم شاید مثل ما که وقتی خواب خوبی نداریم قرمزتر از حالت عادیه . رگ چشم اینا هم همین طور باشه .نظری ندارم در این مورد .ولی از اینکه رگه چشمشونه مطمئنم و یادمه اون موقع هم خودم خیلی ترسیده بودم. طوطیه من معمولا 12 ساعت خواب شبانشو داره .و این قرمزیه دور چشمش به صورت یک خط خیلی باریک دور چشمش هست .متاسفانه چون آپلود سنتر فروم مشکل پیدا کرده .عکسی که دارم از این قرمزیه دور چشم رو نمی تونم بذارم .فردا احتمالا درست میشه .حتما میذارم براتون.

نقل قول نوشته اصلی توسط Roham نمایش پست ها
    هاني جون سلام:78:
    مرسي كه جواب دادي بايد بگم از وقتي كه روي ديوار و توي ارتفاع بالا هستش خيلي خوب شده بيشتر بازي ميكنه راحت تر از دست غذا ميگيره و خيلي هم صدا دراوردنش زياد شده يه وقتهايي نزديك به 2 ساعت مداوم سوت ميزنه صدا در ميآره :smile (77):مهمتر از همه ديگه پرهاش رو نمي جوه در مورد خارج كردن از قفس هم خودم همين نظر رو داشتم منتها در رو براش باز ميزاشتم تا احساس بهتري داشته باشه و حس كنه كه ما باهاش كاري نداريم فكر نميكردم اينقدر پر رو باشه كه 1 روزه بياد بيرون تازه وقت رفتن توي قفس اينقدر اذيت شد كه به خودم گفتم تا كاملا رام نشده ديگه در قفسش رو باز نمي كنم در مورد غذا گرفتن وقتي پايين بود به لطف پسرم كه مييونشون باهم خيلي خوبه راضي شد ازدست غذا بگيره ولي الان خيلي بهتر شده ديگه با قور قور نميگيره تازه وقتي ميبينه باكاسه تخمه ميرم جلو سرش رو خم ميكنه طرف من يه پيشرفت ديگه هم داشته كه ميزاره موقع غذا دادن بهش نوكش رو لمس و ناز كنم البته فقط موقع غذا گرفتن در مورد حرف زدن تا حالا هيچ چيز واضحي نگفته غير از همون مامان با هاش كلمات عسل، بيا و جونم رو كار ميكنم با اين حساب ميگي چطوري ياد گرفته بگه مامان يعني از پسرم ياد گرفته كه توي خونه من رو صدا ميكنه به نظرت مامان رو از امروز باهاش كار بكنم كلمات ديگه اي كه قبلا باهاش كارميكردم رو چي؟ راستي چند دقيقه يا ساعت مداوم در روز براي تمرين حرف زدنش بزارم

سلام رهام عزیز .خوشحالم که به نظرت طوطیت رام تر شده .البته منم با نظر هانی عزیز موافقم ولی شما خودت باید شرایط خودت و طوطیت رو در نظر بگیری .
    درباره کلمه مامان که طوطیه شما می گه .حتما نباید شما باهاش کار کنی .طوطیه من کلمه الو رو اینقدر که ما گفتیم تو خونه یاد گرفت .هیچوقت باهاش این کلمه رو کار نکردم.یا حتی کلمه مامان . داداشم وقتی تو اتاقه و می خواد مامانمو صدا کنه با صدای بلند می گه مامااااااااان .طوطی منم یاد گرفته و مدام میگه .کلمه مامان رو هم ما اصلا باهاش کار نکردیم یا کلمه امیر .اسم داداشم که ما اینقدر داداشم رو صدا می کنیم ، زیاد تو خونه میشنوه و خودشم می گه .اگه یه کلمه ای زیاد تو خونه تکرار بشه زود یاد می گیرن .طوطی من بیشتر از کسی که دوسش داره ( من ) یا ازش متنفره ( داداشم ) یا حرکات یا گفته های یکی که خیلی زیر نظر داره ( دختر خاله دو سالم که هر روز خونه ماست ) زود یاد می گیره .احتمالا پسر شما هم زیاد میگه مامان .اونم یاد گرفته .همین رو اگه باز گفت فوری تشویقش کن .می تونی همین کلمه رو هم باهاش تمرین کنی .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    4494
    سلام دوستای گلم

یه سوال؟

ممکنه که فضله جوجوی من به خاطر غذاییش آبکی باشه.
    آخه تقریبا تمام غذاهاش جز دو قاشق تخمه ای که شب می خوره خام و تازه و و به قولی پخته نیست.

ش رو براتون می نویسم

هر روز حبوبات که عاشق جوانه است. الان یه هفته است که آبپز میدم نمیخوره.
    یه روز در میون جوانه گندم (تا بترکه می خوره)
    یه روز در میون ( ذرت آبپز - که الان جاش بلا میدم) خیلی دوست داره.
    سیب هر روز
    بروکلی هر روز
    پرتقال ، هویج ، جعفری، برنج، پاستا ، آجیل، تخمه هندونه ،زردآلو و غذاهای مجاز رو در هفته حداقل یکبار رو می خوره. حالا شاید یه کم بیشتر یا کمتر. بستگی داره که تو خونه باشه.

تو رو خدا اگه فکری به نظرتون میرسه کمکم کنین.

فضله اش خیلی بهتر شده ولی باز هم یه کوچولو آب داره.

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط M@hsa نمایش پست ها
    سلام دوستای گلم

یه سوال؟

ممکنه که فضله جوجوی من به خاطر غذاییش آبکی باشه.
    آخه تقریبا تمام غذاهاش جز دو قاشق تخمه ای که شب می خوره خام و تازه و و به قولی پخته نیست.

ش رو براتون می نویسم

هر روز حبوبات که عاشق جوانه است. الان یه هفته است که آبپز میدم نمیخوره.
    یه روز در میون جوانه گندم (تا بترکه می خوره)
    یه روز در میون ( ذرت آبپز - که الان جاش بلا میدم) خیلی دوست داره.
    سیب هر روز
    بروکلی هر روز
    پرتقال ، هویج ، جعفری، برنج، پاستا ، آجیل، تخمه هندونه ،زردآلو و غذاهای مجاز رو در هفته حداقل یکبار رو می خوره. حالا شاید یه کم بیشتر یا کمتر. بستگی داره که تو خونه باشه.

تو رو خدا اگه فکری به نظرتون میرسه کمکم کنین.

فضله اش خیلی بهتر شده ولی باز هم یه کوچولو آب داره.
    سلام مهسا جون
    فکر کنم شما زیادی حساس شدی رو این مسئله .
    ببین فضله خاکستری ها از سه قسمت تشکیل شده ، یه قسمت سفید ، یه قسمت سبز ، و مقداری اب ، این سه قسمت بیشتر مواقع هستن گاهی ممکنه نباشه یکی از این قسمت که اگر ادامه دار نباشه مشکلی نیست.
    بله به خاطر غذایی هم ممکنه این اتفاق برای طوطی بیافته که مقدار اب فضله بیشتر باشه ، مثلا همین پرتقال ، هندوانه و ..... که اگر به این خاطر هم باشه مشکلی نیست.
    اما اگر بدون دلیل طوطی دچار اسهال شد یا اب فضله زیاد شد و این مشکل بیشتر از یک روز ادامه پیدا کرد حتما باید با دکتر مشورت کرد.
    یه کوچولو اب طبیعیه و باید باشه ( ابی که میخوره باید دفع بشه) نگران نباش.

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    سلام
    امروز سیلورو تنبیه کردم چوبشو گرفتم جلوش گفتم بیا بالا نیومد هر کاری کردم گازم گرفت منم کردمش تو قفسو درشو بستم کار درستی کردم؟
    به نظر خودم اره چون سرش میشه و میفهمه که دیگه نباید کار بدی انجام بده

همکار قدیمی(سرپرست مترجمین)

شماره عضویت
    4503
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    سلام
    امروز سیلورو تنبیه کردم چوبشو گرفتم جلوش گفتم بیا بالا نیومد هر کاری کردم گازم گرفت منم کردمش تو قفسو درشو بستم کار درستی کردم؟

نه به نظرم اینکار بدترین کار هستش که پاسخ منفی به طوطی خود میدهید و اون هم با شما سر ناسازگاری خواهد گذاشت در ضمن تحت مطالعات روانشناسی اثبات شده است که حیوانات displacement ندارند یعنی نمیتونن به گذشته و آینده فکر کنند فقط به حال شرطی میشوند .
    پیشنهادمیکنم اینجا رو با دقت بخوونید
    :

با کمال ناباوری ببینید طوطی شما روی دست می آید بدون اینکه کوچکترین گازی بگیرد.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4456
    اگه صدای ط.طی هارو برای عسل بذارم تحریکش میکنه واسه تقلید صداچون وقتی میشنوه اونم شروع میکنه به سر و صدا ولی حتی شبیه اون صداهایی که شنیده رو هم در نمیاره

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    سلام
    سلام
    نه تنبیه کردن اصلا کار درستی نیست ، شما قبل از شروع هر تمرینی باید ببینید که طوطیتون اولا حوصله تمرین کردن رو داشته باشه تا باهاتون همکاری کنه وقتی هم شروع به تمرین میکنید باید سماجت به خرج بدید و هر وقت احساس کردید طوطیتون حوصله نداره یا خسته شده باید تمرین متوقف کنید و بعد از چند ساعت دوباره شروع کنید . تنبیه فقط فاصله شما با طوطیتون رو بیشتر میکنه چون طوطی خاطرات بد به زودی از ذهنش پاک نمیشه.
    وقتی میاد رو چوبش بهش جایزه میدید؟ بعد از اینکه چوب رو گرفتید جلوی پاش چیکار کردید که نیومد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط shari نمایش پست ها
    اگه صدای ط.طی هارو برای عسل بذارم تحریکش میکنه واسه تقلید صداچون وقتی میشنوه اونم شروع میکنه به سر و صدا ولی حتی شبیه اون صداهایی که شنیده رو هم در نمیاره
    دوست عزیز حتما نباید طوطی سر وصدایی دقیقا مشابه رو داشته باشه ، طوطیتون با اون صدا تحریک میشه و به اون صدا داره جواب میده نه اینکه همون صدا رو تقلید کنه . گاهی اوقات بد نیست برای تحریک کردن به سر و صدا کردن طوطیتون این صدا ها رو بذارید پخش شه اما من اگر جای شما بودم ترجیح میدادم باهاش تمرین سخنگویی کنم تا به حرف بیافته. چون شنیدن صداهای بیش از حد ، از پرنده های دیگه باعث میشه کمتر رغبت نشون بده سخنگویی.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4456
    نقل قول نوشته اصلی توسط HONEY نمایش پست ها
    سلام
    نه تنبیه کردن اصلا کار درستی نیست ، شما قبل از شروع هر تمرینی باید ببینید که طوطیتون اولا حوصله تمرین کردن رو داشته باشه تا باهاتون همکاری کنه وقتی هم شروع به تمرین میکنید باید سماجت به خرج بدید و هر وقت احساس کردید طوطیتون حوصله نداره یا خسته شده باید تمرین متوقف کنید و بعد از چند ساعت دوباره شروع کنید . تنبیه فقط فاصله شما با طوطیتون رو بیشتر میکنه چون طوطی خاطرات بد به زودی از ذهنش پاک نمیشه.
    وقتی میاد رو چوبش بهش جایزه میدید؟ بعد از اینکه چوب رو گرفتید جلوی پاش چیکار کردید که نیومد؟

دوست عزیز حتما نباید طوطی سر وصدایی دقیقا مشابه رو داشته باشه ، طوطیتون با اون صدا تحریک میشه و به اون صدا داره جواب میده نه اینکه همون صدا رو تقلید کنه . گاهی اوقات بد نیست برای تحریک کردن به سر و صدا کردن طوطیتون این صدا ها رو بذارید پخش شه اما من اگر جای شما بودم ترجیح میدادم باهاش تمرین سخنگویی کنم تا به حرف بیافته. چون شنیدن صداهای بیش از حد ، از پرنده های دیگه باعث میشه کمتتر رغبت نشون بده سخنگویی.
    والا من با وقت محدودم هر دو تا تمرین نوازش سر و سخن گویی رو دارم..بارها هم گفتم از سوت افتاده فقط جیغ میزنه ان هم زمان بال زدن و بیرون قفس.. توی قفس سر و صدا نمیکنه .یا قفس نوردی نمیکنه .ساعت بیرون اومدنشم متعادله ..روزی کمتر از2ساعت..به میل خودش.عکسشم تو صفحه م هست.

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    نقل قول نوشته اصلی توسط HONEY نمایش پست ها
    سلام

.
    سلام
    بهش جایزه میدم
    کار خاصی نکردم که نیاد امروز باز چوبو گرفتم بعد از چند دقیقه اومد شبم ظرف غذاشو گذاشتم توی قفس رفت توی قفس و درشو بست و شروع کرد به خوردن جالب بود واسم
    دیشبم خودش رفت توی قفس ساعت 9 همون ساعاتی هست که خودم میکنمش توی قفس امیدوارم امشبم خودش بره توی قفس
    یک سوال داشتم مگه کاسکو نباید صبح های زود جیغ بزنه و سرو صدا کنه؟ یا شبها دم غروب پس چرا کاسکو من هیچ کاری نمیکنه و فقط یکجا میشینه ؟ میشه گفت هیچ صدایی از خودش در نمیاره
    راستی ناخن هاش بدجوری بلند شده نمیشه کوتاش کرد؟

صفحه 364 از 1238 نخستنخست ... 264314345346347348349350351352353354355356357358359360361362363364365366367368369370371372373374375376377378379380381382383414464864 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)