کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4456
    [QUOTE=sepideh;28055]سلام .نه اینکه با تیکه کردن غذارو کامل بخوره ولی همین که تو دهنش میره یکم می چشه که طعمش چطوره.الان واسه تربچه کار خوبی کردی .تا آخرش بده بذار تیکه کنه . .مثلا من وقتی میوه های جدید می خوام بهش معرفی کنم اصلا نگاه نمی کنه و با ترس دور میشه . یه تیکه کوچیک با انگشتم می برم سمت منقارش ( خیلی کوچیک ) که زبونشو میزنه به دستم ببینه چه طمعیه .ولی باز دوست نداره بخوره .یه بازی هست که خیلی دوست داره .اونم اینجوریه که یه اسباب بازی رو آروم میندازم براش .اونم با عصبانیت پرت می کنه سمت من . اون اسباب بازی رو خیلی بدجور گاز می گیره .یکی دوبار وقتی اسباب بازی رو انداختم براش کنار اون اسباب بازی یه تیکه سیبی بود که نخورده بود بجای اسباب بازی سیبو پرت کرد منم همون سیبو پرت کردم براش .یکی دوبار بدون اینکه متوجه باشه پرت کرد سمت من .دفعات بعدی قبل اینکه پرت کنه یه گاز بزرگ میزد بهش و پرت می کرد .تا وقتی که دوباره براش بندازم .همون تیکه که تو دهنش مونده بود رو کم کم می خورد .بعد از چندبار که با گازای بزرگ سیبو تیکه کرد خسته شد نشست سیبشو خورد :smile (263): واسه توت فرنگی هم همینکارو کردم :smile (113): البته اولین بار بود. بعد توت فرنگی میدادم فقط همراه اون گازی که می زد خیلی کم می خورد . همون حد هم کافیه .شما هم بگرد ببین چه جوری میتونی یه کار کنی که فقط گاز بزنه غذاهای جدیدو که طعمش رو بفهمه . راستی اینا رو ببین :
    ممنون از عکسا .... بله شروع کرده غار کشیدن اونم با من که اصلا اینطوری نبود معمولا توی تمرینه اگه یه کوچولو دستم ازش بالاتر باشه که صد در صد غار میکشه ولی خب دل بخواهیه انگار اصلا معلوم نیس کی میکشه که بگم کی هستش...معمولا تو تمرینه اونم گاهی....بله 1 نه بلند بهش میگم پفش که خوابید بهش جایزه میدم و آفرین میگم...بله دنبال چوبه همه جا میومد و گازش میگرفت اما فکر نکنم اینارو گفته باشم بهتون; خودمم یادم نیس چی گفتممن کلیپارو از دوستم گرفتم مال همین سایتم هست...ازون جا یاذ گرفتم...و چند تا سوال امکانش هست قبل رام شدن به حرف بیفته؟؟؟؟ تاحالا شده طوطیتون تو خواب یه خر خر کوچیک کنه؟؟؟ طوطینون منقارشو که میبنده فیکس بسته میشه یا یه فاصله ای بین 2تا منقارش هست؟؟
    گاهی فکر میکنم برم تعویضش کنم با یه طوطی رام آخه جدا فرصت آنچنانی ندارم واسه رام کردنش..ولی مید ونم کسی احتمالا دیگه سراغش نمیاد تا آخر عمرش احتمالا میمونه تو مغازه .... منم خیلی دوسش دارم و میخوام نگهش دارم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    4494
    سلام

بچه ها جوجوی من دیه تو حموم خیلی صفا می کنه. بال هاش رو باز می کنه و حسابی آبتنی می کنه.
    می خوام بدونم میتونم براش یه نشیمنگاه پیدا کنم که سرش چسبونک داشته باشه و بشه به سرامیک حموم چسبوند و اون رو بشونم روش تا حال کنه.
    با قفس یه کم سخته.

و همینطور اون نشیمنگاهی که از مواد معدنی ساهته شده ، مثل همونی که تو عکسی که سپیده جون گذاشته صفحه قبل، از کجا باید تهیه کنم؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    سلام مهسا خانم
    فقط فراموش نکنید جایی باشه که براحتی بتونه بال بزنه!بالش به دایوار گیر کنه وا مصیبتا هست!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    4494
    نقل قول نوشته اصلی توسط فائقی نژاد نمایش پست ها
    سلام مهسا خانم
    فقط فراموش نکنید جایی باشه که براحتی بتونه بال بزنه!بالش به دایوار گیر کنه وا مصیبتا هست!
    سلام

مرسی از راهنماییتون.
    خودم هم به فکرم رسید ولی نمیدونم همچین چیزی که برای حموم طوطی مناسب باشه و طوری طراحی شده باشه که طوطی ازش به راحتی استفاده کنه و دچار مشکل نشه وجود داره یا نه؟:smile (216):

مثل این رو از کجا میشه تهیه کرد؟
    آیا کسی استفاده کرده؟
    معایب و محاسن؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط shari نمایش پست ها
    مرسی صبا جان کامل میخونم
    سپیده خانوم دیدم کلیپو ..مشکلی نداشت دانلودش و خیلیم به درد امثال من میخوره... از دیروزشروع کردم به کار کردن باهاش فقط بیشتر تو قفسه این روزا ...رو قفس که به هیچ عنوان نمیشه توی قفسم میره گوشه قفس و سرشو میندازه پایین گاهی هم با نوکش دستمو میگیره اما کاری نمیکنه ...من از فاصله زیاد شروع کردم الانم تا جلو صورتش رفته دستم ولی نه خیلی نزذیک ...مشکل همون پایین انداختن سرشه ... فکر کنم با طولانی شدن تمرین حل شه ...اینکه یه مدت بگذره چون اولشه
    نقل قول نوشته اصلی توسط shari نمایش پست ها
    ممنون از عکسا .... بله شروع کرده غار کشیدن اونم با من که اصلا اینطوری نبود معمولا توی تمرینه اگه یه کوچولو دستم ازش بالاتر باشه که صد در صد غار میکشه ولی خب دل بخواهیه انگار اصلا معلوم نیس کی میکشه که بگم کی هستش...معمولا تو تمرینه اونم گاهی....بله 1 نه بلند بهش میگم پفش که خوابید بهش جایزه میدم و آفرین میگم...بله دنبال چوبه همه جا میومد و گازش میگرفت اما فکر نکنم اینارو گفته باشم بهتون; خودمم یادم نیس چی گفتممن کلیپارو از دوستم گرفتم مال همین سایتم هست...ازون جا یاذ گرفتم...و چند تا سوال امکانش هست قبل رام شدن به حرف بیفته؟؟؟؟ تاحالا شده طوطیتون تو خواب یه خر خر کوچیک کنه؟؟؟ طوطینون منقارشو که میبنده فیکس بسته میشه یا یه فاصله ای بین 2تا منقارش هست؟؟
    گاهی فکر میکنم برم تعویضش کنم با یه طوطی رام آخه جدا فرصت آنچنانی ندارم واسه رام کردنش..ولی مید ونم کسی احتمالا دیگه سراغش نمیاد تا آخر عمرش احتمالا میمونه تو مغازه .... منم خیلی دوسش دارم و میخوام نگهش دارم
    من نمی فهمم پایین انداختن سرش چه مشکلی برات ایجاد کرده ؟

روی قفس چرا بهیچ عنوان نمیشه ؟؟

درباره اون چوب گفتی پس من از کجا میدونم:smile (91): شاید خواب دیدم :7: اگه دوست داشتی با چوب هم می تونی بیاریش روی دست. البته اگه هنوز دنبالش می کنه .

داخل قفس هم رفتارش کاملا طبیعیه اگه بره یه گوشه. چون داخل قفس رو قلمرو خودشون میدونن دوست ندارن دست کسی وارد قفس بشه و قطعا برای تمرین هم مشکل پیدا می کنی .اگه می خوای تمرین سر خاروندن رو باهاش کار کنی با جایزه که همون گردو هست بکشونش روی چوب نشیمن .

حالا یه پیشنهاد ( که اگه دوست داری انجامش بده ): وقتی داخل قفس باهاش تمرین می کنی همش میره یه گوشه ؟ و روی چوب نشیمنش نمیشنه ؟؟اگه آره قبل از اینکه تمرین سر خاروندن رو شروع کنی دستت رو خیلی آروم ببر داخل قفس و گردو رو که خیلی دوست داره نشونش بده . دستت رو یکم بالاتر از چوب نشیمن ثابت و بدون حرکت نگه دار .با دست دنبالش نکن . دستت رو نزدیک طوطی نگه دار ولی اگه دور شد دنبالش نکن .بذار خودش بیاد بگیره .مگه نمی گی گردو اینقدر دوست داره که اگه هرجا نگه داری میاد می گیره ؟؟ پس شما برای تمرین داخل قفس به این نیاز داری که طوطیت روی چوب نشیمنش بشینه و اینور و اونور نره .وقتی روی چوب نشیمنش نشست تمرین سر خاروندن رو شروع کن . حواست باشه .از گازش نترسیا . اگه گازت گرفت دستتو یهو عقب نکشی .اگه گاز گرفت بگو نه و جازه نده . دوباره امتحان کن .

کدوم کلیپا رو از دوستت گرفتی .اونایی که تو این سایت گذاشتم ؟؟ سایت آپلودی که ازش استفاده کردم الان دیگه کار نمی کنه که:smile (101):. شما سر خاروندن رو باهاش کار کن ببینم تا چه حد موفق بودی .اونوقت هر کلیپی که بدرت می خوره بهت میدم .

درباره قار زدنش هم دستت رو از بالا نگه ندار دیگه .طوطی منم اینجوریه . دوست نداره دستم از بالا بهش نزدیک شه .خیلی از طوطی ها ممکنه اینجوری باشن .

درباره نه گفتن و تشویق کردن هم .اینجوری نه . ببین بهش بگو نه ( با قیافه جدی ) بعد دور شو .یه چند دقیقه بعد بیا و بهش جایزه بده .اصلا چرا می گی نه :smile (241):؟ چه کار اشتباهی می کنه مگه ؟؟:smile (166):

حالا سوالات خودت :

بله امکانش هست حرف بزنه .بستگی داره چقدر باهاش کار کنی .الان هم 40 درصد رامه :smile (102): البته بعضی از طوطی ها ممکنه تا وقتی که به صاحبشون اعتماد نکردن حرف نزنن .ولی نا امید نشو .گفتم بعضی ها .

آره انگار که زیر لب داره یه چی می گه >< من بعضی وقتا که شبا بیدارم صداشو می شنوم چون قفسش کنار میز کامپیوترمه . بعد کلی نازش میدم :smile (144):

شما موقع خواب منقارشو از کجا میبینی :7: مگه کاور نمیذاری ؟؟ والا من تازگی دقت نکردم ولی اون موقع که جوجو بچه بود معمولا موقع خواب منقارش باز میموند .شبیه خنگا می شد :smile (6):. فکر نمی کنم مشکلی باشه .شاید همچین حالتی رو تازگی هم دیده باشم :7:

چرا فرصت نداری مگه قراره بزودی بفروشیش ؟؟ مگه نمی خوای نگهش داری تا آخر ؟؟ والا من درباره نگه داشتن طوطی نظر نمیدم ولی درباره طوطی شما اصلا نا امید نیستم .فکر می کنم یه مدت خودت عصبی شدی و فکر کردی وضعیت رام شدنش افتضاحه .به نظر من که مشکلی نداره .من فقط واسه رام شدن طوطی یکی از کاربراali67 نا امید شدم اونم واسه اینکه بعد چند ماه هنوز قار میزد .که فروختش . طوطی های دیگه همه رام شدن و الان با صاحبشون خوشن :smile (91): اگه بخوای با برنامه کار کنی مطمئن باش حتما می تونی .عجله ای هم نیست .مرحله به مرحله و قدم به قدم پیش برو .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خاکستری
    شماره عضویت
    3811
    نقل قول نوشته اصلی توسط M@hsa نمایش پست ها
    سلام

بچه ها جوجوی من دیه تو حموم خیلی صفا می کنه. بال هاش رو باز می کنه و حسابی آبتنی می کنه.
    می خوام بدونم میتونم براش یه نشیمنگاه پیدا کنم که سرش چسبونک داشته باشه و بشه به سرامیک حموم چسبوند و اون رو بشونم روش تا حال کنه.
    با قفس یه کم سخته.

و همینطور اون نشیمنگاهی که از مواد معدنی ساهته شده ، مثل همونی که تو عکسی که سپیده جون گذاشته صفحه قبل، از کجا باید تهیه کنم؟
    سلام

مرسی از راهنماییتون.
    خودم هم به فکرم رسید ولی نمیدونم همچین چیزی که برای حموم طوطی مناسب باشه و طوری طراحی شده باشه که طوطی ازش به راحتی استفاده کنه و دچار مشکل نشه وجود داره یا نه؟:smile (216):

آیا کسی استفاده کرده؟
    معایب و محاسن؟
    سلام مهسا جان
    راجب نشیمنگاه برای داخل حموم من که جایی ندیدم اما یادمه یه جا خوندم که یکی خودش درست کرده بود با لوله های pvc و قسمت نشیمنشم با چسب و شن رنگی درست کرده بود که وقتی خیس میشه طوطی سُر نخوره حالا تا چه حد کارش درست بود یا نه نمی دونم
    و اون نشیمنهایی که سپیده جان صفحه قبل گذاشتن و از مواد معدنیه من عید از پرنده فروشی خیابان ا ن ق ل ا ب گرفتم البته بزرگترشو که به دو طرف قفس پیچ میشه

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    سلام

مرسی از راهنماییتون.

آیا کسی استفاده کرده؟
    معایب و محاسن؟
    سلام مهسا جون
    به این وسیله
    shower fun میگن که همونطور که محبوبه جان گفت متاسفانه هنوز وارد ایران نشده ، من میخواستم خودم درست کنم که نشد ( پلاستیک هایی که به دیوار میچسبه ، وزن رو تحمل نمیکرد و میافتاد ) .
    میتونی برای طوطیت یه استند T ساده درست کنی که روش بشینه و حمام کنه. ( من خودم با لوله اینکار رو کردم)

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    4494
    نقل قول نوشته اصلی توسط HONEY نمایش پست ها
    سلام مهسا جون
    به این وسیله
    shower fun میگن که همونطور که محبوبه جان گفت متاسفانه هنوز وارد ایران نشده ، من میخواستم خودم درست کنم که نشد ( پلاستیک هایی که به دیوار میچسبه ، وزن رو تحمل نمیکرد و میافتاد ) .
    میتونی برای طوطیت یه استند T ساده درست کنی که روش بشینه و حمام کنه. ( من خودم با لوله اینکار رو کردم)
    مرسی هانی جون.
    من اون shower fun رو از سایت م ن ق ا ر ک ج ه ا (ا م ی د ش ا ی گ ا ن) برداشتم. قیمتش نوشته 12 تومن. یعنی نداره و گذاشته واسه فروش؟

برای درست کردن T stand هم دچار مشکل شدم . نمیدونم پایه رو چطوری ثایت کنم؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4456
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    من نمی فهمم پایین انداختن سرش چه مشکلی برات ایجاد کرده ؟

روی قفس چرا بهیچ عنوان نمیشه ؟؟

درباره اون چوب گفتی پس من از کجا میدونم:smile (91): شاید خواب دیدم :7: اگه دوست داشتی با چوب هم می تونی بیاریش روی دست. البته اگه هنوز دنبالش می کنه .

داخل قفس هم رفتارش کاملا طبیعیه اگه بره یه گوشه. چون داخل قفس رو قلمرو خودشون میدونن دوست ندارن دست کسی وارد قفس بشه و قطعا برای تمرین هم مشکل پیدا می کنی .اگه می خوای تمرین سر خاروندن رو باهاش کار کنی با جایزه که همون گردو هست بکشونش روی چوب نشیمن .

حالا یه پیشنهاد ( که اگه دوست داری انجامش بده ): وقتی داخل قفس باهاش تمرین می کنی همش میره یه گوشه ؟ و روی چوب نشیمنش نمیشنه ؟؟اگه آره قبل از اینکه تمرین سر خاروندن رو شروع کنی دستت رو خیلی آروم ببر داخل قفس و گردو رو که خیلی دوست داره نشونش بده . دستت رو یکم بالاتر از چوب نشیمن ثابت و بدون حرکت نگه دار .با دست دنبالش نکن . دستت رو نزدیک طوطی نگه دار ولی اگه دور شد دنبالش نکن .بذار خودش بیاد بگیره .مگه نمی گی گردو اینقدر دوست داره که اگه هرجا نگه داری میاد می گیره ؟؟ پس شما برای تمرین داخل قفس به این نیاز داری که طوطیت روی چوب نشیمنش بشینه و اینور و اونور نره .وقتی روی چوب نشیمنش نشست تمرین سر خاروندن رو شروع کن . حواست باشه .از گازش نترسیا . اگه گازت گرفت دستتو یهو عقب نکشی .اگه گاز گرفت بگو نه و جازه نده . دوباره امتحان کن .

کدوم کلیپا رو از دوستت گرفتی .اونایی که تو این سایت گذاشتم ؟؟ سایت آپلودی که ازش استفاده کردم الان دیگه کار نمی کنه که:smile (101):. شما سر خاروندن رو باهاش کار کن ببینم تا چه حد موفق بودی .اونوقت هر کلیپی که بدرت می خوره بهت میدم .

درباره قار زدنش هم دستت رو از بالا نگه ندار دیگه .طوطی منم اینجوریه . دوست نداره دستم از بالا بهش نزدیک شه .خیلی از طوطی ها ممکنه اینجوری باشن .

درباره نه گفتن و تشویق کردن هم .اینجوری نه . ببین بهش بگو نه ( با قیافه جدی ) بعد دور شو .یه چند دقیقه بعد بیا و بهش جایزه بده .اصلا چرا می گی نه :smile (241):؟ چه کار اشتباهی می کنه مگه ؟؟:smile (166):

حالا سوالات خودت :

بله امکانش هست حرف بزنه .بستگی داره چقدر باهاش کار کنی .الان هم 40 درصد رامه :smile (102): البته بعضی از طوطی ها ممکنه تا وقتی که به صاحبشون اعتماد نکردن حرف نزنن .ولی نا امید نشو .گفتم بعضی ها .

آره انگار که زیر لب داره یه چی می گه >< من بعضی وقتا که شبا بیدارم صداشو می شنوم چون قفسش کنار میز کامپیوترمه . بعد کلی نازش میدم :smile (144):

شما موقع خواب منقارشو از کجا میبینی :7: مگه کاور نمیذاری ؟؟ والا من تازگی دقت نکردم ولی اون موقع که جوجو بچه بود معمولا موقع خواب منقارش باز میموند .شبیه خنگا می شد :smile (6):. فکر نمی کنم مشکلی باشه .شاید همچین حالتی رو تازگی هم دیده باشم :7:

چرا فرصت نداری مگه قراره بزودی بفروشیش ؟؟ مگه نمی خوای نگهش داری تا آخر ؟؟ والا من درباره نگه داشتن طوطی نظر نمیدم ولی درباره طوطی شما اصلا نا امید نیستم .فکر می کنم یه مدت خودت عصبی شدی و فکر کردی وضعیت رام شدنش افتضاحه .به نظر من که مشکلی نداره .من فقط واسه رام شدن طوطی یکی از کاربراali67 نا امید شدم اونم واسه اینکه بعد چند ماه هنوز قار میزد .که فروختش . طوطی های دیگه همه رام شدن و الان با صاحبشون خوشن :smile (91): اگه بخوای با برنامه کار کنی مطمئن باش حتما می تونی .عجله ای هم نیست .مرحله به مرحله و قدم به قدم پیش برو .
    سلام سپیده جان مثل همیشه ممنون از وقتی که گداشتی و جواب دادی.پایین انداختن سرش مشکلی برای من نداره من دارم کارمو روش انجام میدم اما اینم یادمه که شما گفتی تو بازی با چوب اگه چوبو بالا سرش نبرم بهتره خصوصا اینکه سرشو انداخت پایین یعنی میترسه پس بالا سرش نباید ببری... به این خاطر روی قفس نمیشه که هی میره اینور آنور فرار میکنه..گفتم یادم نمیاد بهتون گفته باشم از چوب شایدم گفتم خواب شمارو دیگه نمیدونم!!!!! چرا پیشنهادتون رو اگه دوس داشتم عمل کنم؟!!!!!!!!!!!!! مگه شما کاری گفتی که من نکرده باشم؟؟؟!!! حتما هم اینکارو میکنم چون شما دیگه استاد این کاری من که چیزی سر در نمیارم هنوز انتخابی هم نخواهم داشت بین روش ها..چون عاقلانه نیس... منطورم من از کلیپ ها کلیپای روی دست آوردن طوطیه که تو همین سایت بوده و دوست منم که عضو بوده دانلود کرده و لطف کرد به منم داد..نه رو بهش میگم چون هانی عزیز این روشو در مورد قار زدنش تو یکی از پست ها گفته بودن کاری به درست یا اشتباهی کارش ندارم میخوام ار غار بیفته....من موقع خوابو نگفتم گفتم کلا طوطی منقارشو میبنده به چه صورت وایمیسه؟؟؟نه من تا الان کاور نذاشتم براش...رااستش من در مورد نگهداری عسل از سمت خانواده م تحت فشارم .کمی بخاطر اینکه مشکلات تنفسی هم برام پیش اومده .نا امید که چی بگم ... میخوام نگهش دارم اما به خاطر شرایطی که پیش اومده برام...یه سری مسایل شخصی ...نهایت روزی 2ساعت بتونم وقت براش بزارم...........
    خب بالاخره کامل تونستم انگشت پاشو نازکنم ؛ولی ازون به بعد دیگه میپریدسمت دستم واسه گازگرفتن؛چه گازایی هم میگرفت!منم ترسو!امروزانگارعادی تربود؛گازنمیگرفت؛ازصبح رفتیم لواسان باخودمون بردیمش؛سوت میزدو بازی میکرد اما خب میدیدم تنش میلرزه بیشتروقت ها و مداوم هم دستشویی میکرد؛کلی هم دپرس شدم کنارباغ ما؛2تاکاسکو دیگه م بودن؛تعجب میکنم چطورتوفضای آزاد نگهشون میدارن ومشکلی ایجاد نمیشه براشون ؟! 1سر سوت میزدن و سروحال بودن؛من هنوزم ناراحتم بابت این قضیه ی کم صدایی کاسکوم؛دیگه هیچ مدل سوتی نمیزنه؛همش حالت جیغ داره!اونم 3بارکوتاه مدت درطول روز!میدونم هر کاسکویی یه اخلاقی داره ولی خب باید یه راهی واسش باشه....من تا الان شاید 10 یا 20تا کاسکو دیده باشم از دوست و آشنا..والا همشون تو 1 چیز مشترکن....اونم یه بند سوت زدنه!!!!!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    4494
    سلام دوستای گلم
    نیاز به کمک و همفکری تون دارم.

من دیروز حوالی ظهر واسه جوجوم حبوبات پخته شده گذاشتم.
    بعدش چون بلال و بروکلی و سیب رو براش نخ سبزیجات درست کرده بودم و 9 شب هم برای بازی آورده بودمش بیرون و بهش تخمه دادم
    یادم رفت که ظرف حبوبات رو خالی کنم.:smile (269):
    صبح که کاورش رو برداشتم دیدم رفت و بهشون نوک زد ولی کنار کشید. حالا نمیدونم خورد یا نه.:smile (244):
    وقتی برداشتمش وااااااااااااای فاسد شده بود و بوی وحشتناکی میداد.:89:

حالا نمیدونم طول شب ازش خورده یا نه.:smile (132):

نگرانم. فعلا براش جوانه گندم گذاشتم و حسابی هم خورد.
    حال عمومیش هم خوبه و داره سوت میزنه.

می خوام بدونم اقدامی لازمه که انجام بدم تا خدای نکرده مشکلی پیش نیاد؟:smile (101):

صفحه 359 از 1238 نخستنخست ... 259309340341342343344345346347348349350351352353354355356357358359360361362363364365366367368369370371372373374375376377378409459859 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)