کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط shari نمایش پست ها
    سپیده جونم الان تو 2روز پاشو دیگه غار نمیکشه اما به قول شما خودمم حس کردم ربطی به هم ندارن....والا الان تو ترسه جایزه نمیفهمه همش در حال در رفتنه .اما هرازگاهی تو تمرین ناز کردن پاش بهش میذم....سرشو پس میکشه یا میندازه پایین ...به زیر گلوش نمیدونم چطور برسم با تخمه دادن بلد بودم که ماشالا خوب زرنگه سریع میفهمه دیگه از دستم تخمه نمیگیره و این حالت انداختن سرش پایینشو همه جوره داره....پس اگه لطف کنین کلیپو بذارین یه دنیا ممنون میشم و چشم آروم آروم وارد غذاهاش میکنم....مال منم فلفل دلمه رو دهن نمیزنه مشکلم اینه که تو دادن گندم بهش میگیره ازم و از دهنش میفته چون کوچیکه ...فلفل دلمه رو هم میگیره پرت میکنه
    سلام دوست عزیز
    بد غذایی در اکثر خاکستریها وجود داره ، هانی من اوایل خیلی خوب غذا میخورد اما چند ماه بعد یکباره بد غذا شد لب به حبوبات نمیزد طوریکه من خیلی خیلی بهم ریخته بودم و به هر کی میرسیدم ازش نظر میخواستم، پس فقط طوطی شما بد غذا نیست هنوزم گاهی هانی اذیتم میکنه ، مثلا گاهی فقط گیر میده به خوردن لوبیاسبز و گندم و همیشه یه غذایی هست که از اون خوشش نیاد اما بعد مدتی به اون علاقه مند میشه همونطور که سپیده گفت شما همچنان باید غذاها رو براش بذارید تا بره سمتش . گندم رو هم میتونن بخورن اگر میافته احتمالا خودش میندازه اما همینکه میگیره خوبه بازم براش بذارید تا بخوره.

من خیلی وقته عسل عسل بهش میگم که یاذ بگیره یعنی عوضش کنم؟ آخه تو این پست اینطوری نوشته
    کلمه رو عوض نکنید به همین کلمه عسل ، 2 کلمه دیگه هم اضافه کنید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    3766
    سلام دوستان حالش خوب شده خدارو شکر از دست غذا میگیره .1وقتا جلوی قفسش که ایستادی غار میزنه که بری کنار یا وقتی که مهمون میاد .1 چیزدیگه در مورد وزنش از بعد از مریزیش احساس میکنم وزنش کم شده ممنونم راهنماییم کنید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4456
    عسل کم غذا شده دیگه سراغ تخمه هاشم نمیره .... همش خوابه ..یعنی چی شده؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سپیده جونم الان تو 2روز پاشو دیگه غار نمیکشه اما به قول شما خودمم حس کردم ربطی به هم ندارن....والا الان تو ترسه جایزه نمیفهمه همش در حال در رفتنه .اما هرازگاهی تو تمرین ناز کردن پاش بهش میذم....سرشو پس میکشه یا میندازه پایین ...به زیر گلوش نمیدونم چطور برسم با تخمه دادن بلد بودم که ماشالا خوب زرنگه سریع میفهمه دیگه از دستم تخمه نمیگیره و این حالت انداختن سرش پایینشو همه جوره داره....پس اگه لطف کنین کلیپو بذارین یه دنیا ممنون میشم و چشم آروم آروم وارد غذاهاش میکنم....مال منم فلفل دلمه رو دهن نمیزنه مشکلم اینه که تو دادن گندم بهش میگیره ازم و از دهنش میفته چون کوچیکه ...فلفل دلمه رو هم میگیره پرت میکنه
    سلام .خیلی خوبه که پاشو میذاره دست بزنی .ربطی نداره به سر ولی نه اینکه بذاریش کنار .همین که میذاره پاشو دست بزنی عالیه . تو هم پاشو دست بزن و بعدش بهش با خوشحالی بگو آفرین و بهش جایزه بده .هربار که میذاره پاشو دست بزنی بهش جایزه بده .

خوب پس یه مدت کارش نداشته باش . فقط در حد غذا دادن با دست و دست زدن به پاش و هر کاری که اجازه میده انجام بدی( قبلا انجام میدادی و نمی ترسید ) فکر کنم تو این مدت یکم ترسیده ازت .که نگران نباش دوباره به حالت اول برمی گرده .

پس گردنش رو هم دیگه یه مدت ناز نده فقط ساده غذا رو ببر سمتش بدون اینکه به گردنش دست بزنی .دوباره جایزه دادن با دست رو تمرین کن .این از همه چیزا مهمتره .اگه از دستت غذا نگیره نمی تونی تو مراحل دیگه به خاطر کار درستی که انجام میده بهش جایزه بدی . خاروندن سر رو هم کلیپش اینه خودم دانلود نکردم ببینم کار می کنه یا نه .اگه نشد حتما بگو بهم )

کلیپ آموزش خاروندن و نوازش سر طوطی

تو این کلیپ که مجبور شدم خیلی حجمشو کم کنم .یاد میده که چطور سر طوطی رو بخارونیم .دستشو اول تا یه فاصله ای که طوطی هیچ عکس و العملی نداره میبره جلو( البته این فاصله کمه .شما از فاصله بیشتر شروع کن یعنی خیلی نزدیک نبر. کم کم نزدیک کن ) .بعد جایزه میده چندین بار باید اینکارو انجام بدی .دیگه از کلیپ خودت متوجه میشی ولی باز طوطیه این خانوم رو با طوطی خودت مقایسه نکنیا:smile (14): .اون طوطیش کوچیکتره .تازه این یه بخش از تمرینشو داره نشون میده .احتمالا تمرین قبلی هم وجود داره .پس کم کم و از فاصله مناسب که طوطیت واکنشی نشون نمیده شروع کن . حتی ممکنه چند روز طول بکشه .عجله نکن که بعد دوباره مثل این چند روز طوطیت ازت نترسه .من با این که طوطیم رامه و از بچگی بزرگش کردم ولی می خواستم بهش یاد بدم وقتی می گم دستا بالا ، دو تا بالشو ببره بالا .یه ماه تمام وقت گذاشتم .الان نتیجش چی شد ؟ که هر وقت میام خونه یکی از بالهاشو میبره بالا که من زیر بالش رو بوس کنم .ببین چه اعتمادی کرده بهم .اوایل چندین بار دستمو به طرز وحشتناکی گاز گرفت اصلا این اجازه رو نمیداد که دستم بره زیر بالش .از گازش هم نباید بترسی .اینم خیلی مهمه .پس اصلا عجله نکن . درسته روی دست آوردن مهمه ولی به شرطی که مرحله به مرحله و آروم و با بیشتر شدن اعتماد طوطی اتفاق بیوفته .پس برای کارایی که انجام میده حرص نخور . شما کلی وقت دارین قراره سالها کنار هم باشین پس عجله نکن .گرفتن جایزه از دستت هم اینجا خیلی کاربرد داره .

کی پرش رو کوتاه کردی ؟؟

درباره غذا دادن یه چیزی بگم .ببین همیشه هر چیزی رو با دست ممکنه قبول نکنن .واسه همچین مواقعی نخ سبزیجات خیلی عالیه یا تحریک طوطی به غذا خوردن اونم با غذاهایی که دوست داره .نحوه قرار دادن غذا در جاهای مختلفی که توجه طوطی رو جلب کنه هم موثره . من با دست گندم رو ندادم .وقتی بیرون قفس بود 3 4 تا دونه گذاشتم جلوش . یا بعضی وقتا که می خوام یه غذایی رو بخوره ولی نمی خوره ، دو 3 تا تیکه کوچیک گردو یا پسته که خیلی دوست داره روی غذاش میذارم .وقتی اونا رو میبینه برای چند دقیقه غذای زیرش رو هم می خوره دوباره میره که بازی کنه .منم دوباره براش میذارم تا بیاد غذاشو بخوره .بازم میاد .می دونی باید یکم اخلاق و خصوصیاتش رو بشناسی و بدونی چی می تونه تشویقش کنه به غذا خوردن .مثلا همین که می گی فهمیده که وقتی غذا میبری سمتش می خوای گردنشو ناز کنی .همین الان یعنی اخلاقشو فهمیدی سعی کن تو غذا خوردن هم متوجه شی که چی باعث میشه به غذا خوردن تشویق شه . تیکه تیکه کردن غذا هم تو خوردنش تاثیر میذاره .شاید با عصبانی خردش کنه ولی یکم می خوره .نگران نباش .

درباره روی دست آوردن هم ما می تونیم از دوتا روش استفاده کنیم .یادمه یه بار گفتی یه چوبی هست که وقتی سمت طوطیت میبری گازش می گیره و ... آره ؟؟ ما هم می تونیم با چوب باهاش تمرین کنیم هم با روش بدون چوب .مرحله به مرحله هم باهام پیش میریم زمان میذاریم که فکر نکنی دیر داری به نتیجه میرسی .هر موقع احساس کردی که طوطیت دوباره به حالتی برگشته که یکم اعتماد کرده بهت بگو که باهم تمرین رو شروع کنیم .فقط نباید جا بزنی و وسطش خسته بشی و بیای با یه روش دیگه که یکی دیگه باهاش زودتر به نتیجه رسیده استفاده کنی . پس هر موقع که خواستی تمرین رو شروع کنی بیا و بگو .هر وقت با این روشا که می گم به نتیجه نرسیدی روش بعدی که یکی دیگه ازش استفاده کرده رو شروع کن .روشها رو قاطی نکن باهم .میل خودته .واسه من هیچ فرقی نمی کنه .

یه کاربری هم هست تو همین سایت ( saba ) .امیدوارم خودش بیاد برات توضیح بده . تا اونجا که یادمه دو سال طوطیش رو داشت ولی روی دست نمیومد . نمی دونم با این روشایی که گفتیم تو این سایت تونست طوطیش رو بیاره روی دست یا نه .ولی الان تونسته .پس ببین جای اون بودی چی کار میکردی . امیدوارم در ادامه پست من برات توضیح بده .منم بهش پی ام میدم که بیاد و از تجربه آوردن طوطیش روی دست بهت بگه .:smile (111):

از کی غذا نمی خوره ؟؟ مدفوعش عادیه ؟؟ بیش از حد پراشو پف نمی ده ؟؟ ببین نشونه های بیماری نداره ؟؟

نشانه های اولیه بیماری در پرندگان

البته همیشه یه روز کم غذا شدن و چرت زدن نشونه بیماری نیست ولی اگه بیشتر شد بهتره با دکترش تماس بگیری یا ببریش دکتر .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mosi نمایش پست ها
    سلام دوستان حالش خوب شده خدارو شکر از دست غذا میگیره .1وقتا جلوی قفسش که ایستادی غار میزنه که بری کنار یا وقتی که مهمون میاد .1 چیزدیگه در مورد وزنش از بعد از مریزیش احساس میکنم وزنش کم شده ممنونم راهنماییم کنید
    سلام .خب شما اول باید طوطیت رو از قار بندازی بعد مراحل دیگه رام شدن رو شروع کنی .قفس تو چه ارتفاعیه ؟؟ هر وقت کنار قفس می مونی قار می زنه ؟؟ اگه کنار قفس بشینی چی ؟؟ تو چه فاصله ای می تونی بهش نزدیک شی ؟؟از دستت غذا می گیره ؟؟غذا چی میدی بخوره ؟؟

با دکترش راجع به کم شدن وزنش صحبت کردی ؟؟ از روی ظاهرش نمی تونی متوجه کاهش وزن طوطی بشی .دکتر باید وزنش کنه تا متوجه بشه که آیا وزنش کم شده یا نه .بهترین کار اینه که ببریش دکتر .چون احتمالا خودت نمی تونی وزنش کنی .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4456
    سپیده جونم 1 دنیا ممنوووووووووووووووووووووو ووووووووووووووووون.خیلی لطف کردی . دست گلت درد نکنه واسه کلیپ چشم نشد میگم...نمیدونی چقدر امیدوارم کردی پس اینم با این گرفتن تیکه تیکه کردنو پرت کردن یه چیزایی میخوره امروز با همین روش هایی که شما یاد دادین نصف تربچه خورد از بس جلوش با این تربچه بازی کردم ...فکرکنم واسه اولین بار تو عمرشه تربچه خوردن.... مال منم همه چی رو میگیره از دستم همه نوع غذایی رو ولی خب میگیره تیکه تیکه میکنه پرت میکنه....خداروشکر علایم بیماری رو خوندم نداشت فقط شاخ دروردم از دیشب تاحالا کف طرف تخمه بود رو خورد یعنی 10 تا دونه اشکالی پس نداره ... الهی چقدر طوطیت نازه کاش مال منم 1روز اینطوری شه... و اما در مورد تمرین سپیده جان تنها چیزی که سرش غار نمیکشه دست ردن به پاشه اینکه میگم میذاره هم اینطور نیس که وایسه نازش کنم.منظورم اینه که میره گوشه قفسش بدو بدو ولی گاز نمیگیره به هیچ عنوان.سرشم پایین میندازه اما در این حد که پایینو نگاه کنه ...هنوزم راحت میاذ با دست بهش غذا میدم مخصوصا اگه گردو باشه که ترسو اینا براش مهم نیس تا هرجا بکشونمش میاد....ولی چون دیگه شما فرمودین ربطی ندارن ادامه ندادم دوس دارم چیزی باشه که حداقل یه ربطی بهش داشته باشه....سپیده جان اگه به غار افتاد چکار کنم ؟؟؟؟ من جایزه میدم بهش یه نه گنده هم بهش میگم ولی بازم غارشو میکشه تو تمرین ها.قفسشم روبرومه.....پراشو 2ماهه کوتاه کردم ولی خیلی راحت پرواز میکنه خانوم...توروخدا دیگه نگین کوتاه کن اون غارایی که میزد سرشو یادم نمیره شده بود یه پا دایناسور.شکل پر هاشم فرقی نکرده بلند نشده و شاه پراش هم رو اعصاب منه چون به نظرم زیادی بلنده تا انتهای دمشه و ریش ریشه سرش

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    4494
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali133 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز ادامه حرف دوستمون مروارید اینم لازم به ذکره اگر میخواهید طوطیتون همه جا و جلوی خودتون حرف بزنه کاملا باهاش سوالی حرف بزنید و بعد جوابشو بدین!!!!!!!! الان طوطی من داره هم حرف زدن سوالی رو یاد میگیره هم جوابشو!!!!!!!!! یعنی وقتی دعواش میکنیم میگه چرا یا سرش داد بزنیم بهمون میگه جیغ جیغو ......... کلا مثل 1 ادم باهاش رفتار کنید الان طوطیه خود من توی 2 ماه 20 کلمه یاد گرفته و بیشترشم سر جاش میگه چون ما سر جاش باهاش حرف زدیم یعنی وقتی دیدیمش بهش سلام کردیم یا وقتی خوشحال بودیم بهش گفتیم بوس بده اونم توی خوشحالیاش به ما میگه بوس بده و........ فراموش نشه اصلا گیج نمیشن کلا فکر کنید با 1 ادم باهاش حرف میزنید یعنی بگید مثلا سلام عسل!!!! حالت خوبه چرا تخمه نمیخوری و......... قشنگ یاد میگیرن!!!!!!!ممنون

سلام
    مرسی دوست عزیز
    راستش منم تو همه موقیعیت باهاش حرف میزنم.
    وقتی از در وارد میشم میگم سلام .
    وقتی کاورش رو می کشم میگم شب بخیر کوچولو.
    وقتی براش غذا میزارم میگم به به غذاااا
    وقتی میبرم حموم میگم آخ جون
    وقتی نوکش رو میگیرم تا بوس گنده بگیرم میگم بوش بده و صداشو در میارم.

ولی سلام رو بیشتر تمرین میکنم.

تازه امروز جوجوم با صدای تو گلویی وقتی بهش سلام رو می گفتم سه بار مثل سلام رو گفت. البته ناواضح ولی معلوم بود که سعی می کنه تکرار کنه.
    یه بار هم که اینور نشسته بودیم خودش اون جوری سلام گفت.
    حتی اهالی خونه هم متوجه شدن که این سلام رو خواست بگه.

فکر کنم الان دیگه باد تمرینم رو بیشتر کنم. و اگه سعی کرد اونو تکرار کنه بهش جایزه بدم.
    درسته؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    3359
    سلام دوست عزیز
    اتفاقا پستاتو که خوندم میخواستم تجربمو بهت بگم ولی چون یه بار برای یکی از کاربرا توضیح دادم(اگه صفحه های قبلی رو خونده باشی دیدی)گفتم مطلب تکراری ننویسم اگه اشتباه نکنم گفته بودی 5. 6 ماهه طوطیتو داری این اصلا زمان زیادی نیست برای رام شدن یا دستی شدن خیلی زود ناامید شدی همونطوری که سپیده جون گفتن من بعد از دو سال با کمک خودش تونستم طوطیمو بیارم رو دست و در مورد پرنده من هیچ کس حتی خودم فکر نمیکردیم یه موقعی این اتفاقی بیوفته چون خیلی لجبازو بد اخلاق بود و گازای خیلی بدی میگرفت من همیشه فکر میکردم دارم زحمت بیخودی میکشم ولی نتیجه گرفتم الانم هر وقت دستمو میبرم جلوش میگم بیا خودشم میگه بدو بیا و راحت میاد رو دستم وقتی خودت باهاش کار کنی ووقت بذاری و نتیجه بگیری واقعا لذت بخشه حتی اگه زمان زیادی ببره اگر میخوای از روشی که من رفتم استفاده کنی برو تو قسمت پیغام های من مرحله به مرحله سپیده جان برام توضیح داده واقعا خیلی زحمت کشید تا این وروجک من رام شد اگر هم سوالی داشتی حتما ازم بپرس اگه پرندتو دوست داری نا امید نشو:smile (248):
    ضمنا وقت کردی صفحه 303 پست منو بخون

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سپیده جونم 1 دنیا ممنوووووووووووووووووووووو ووووووووووووووووون.خیلی لطف کردی . دست گلت درد نکنه واسه کلیپ چشم نشد میگم...نمیدونی چقدر امیدوارم کردی پس اینم با این گرفتن تیکه تیکه کردنو پرت کردن یه چیزایی میخوره امروز با همین روش هایی که شما یاد دادین نصف تربچه خورد از بس جلوش با این تربچه بازی کردم ...فکرکنم واسه اولین بار تو عمرشه تربچه خوردن.... مال منم همه چی رو میگیره از دستم همه نوع غذایی رو ولی خب میگیره تیکه تیکه میکنه پرت میکنه....خداروشکر علایم بیماری رو خوندم نداشت فقط شاخ دروردم از دیشب تاحالا کف طرف تخمه بود رو خورد یعنی 10 تا دونه اشکالی پس نداره ... الهی چقدر طوطیت نازه کاش مال منم 1روز اینطوری شه...
    و اما در مورد تمرین سپیده جان تنها چیزی که سرش غار نمیکشه دست ردن به پاشه اینکه میگم میذاره هم اینطور نیس که وایسه نازش کنم.منظورم اینه که میره گوشه قفسش بدو بدو ولی گاز نمیگیره به هیچ عنوان.سرشم پایین میندازه اما در این حد که پایینو نگاه کنه ...هنوزم راحت میاذ با دست بهش غذا میدم مخصوصا اگه گردو باشه که ترسو اینا براش مهم نیس تا هرجا بکشونمش میاد....ولی چون دیگه شما فرمودین ربطی ندارن ادامه ندادم دوس دارم چیزی باشه که حداقل یه ربطی بهش داشته باشه....سپیده جان اگه به غار افتاد چکار کنم ؟؟؟؟ من جایزه میدم بهش یه نه گنده هم بهش میگم ولی بازم غارشو میکشه تو تمرین ها.قفسشم روبرومه.....پراشو 2ماهه کوتاه کردم ولی خیلی راحت پرواز میکنه خانوم...توروخدا دیگه نگین کوتاه کن اون غارایی که میزد سرشو یادم نمیره شده بود یه پا دایناسور.شکل پر هاشم فرقی نکرده بلند نشده و شاه پراش هم رو اعصاب منه چون به نظرم زیادی بلنده تا انتهای دمشه و ریش ریشه سرش
    سلام .نه اینکه با تیکه کردن غذارو کامل بخوره ولی همین که تو دهنش میره یکم می چشه که طعمش چطوره.الان واسه تربچه کار خوبی کردی .تا آخرش بده بذار تیکه کنه . .مثلا من وقتی میوه های جدید می خوام بهش معرفی کنم اصلا نگاه نمی کنه و با ترس دور میشه . یه تیکه کوچیک با انگشتم می برم سمت منقارش ( خیلی کوچیک ) که زبونشو میزنه به دستم ببینه چه طمعیه .ولی باز دوست نداره بخوره .یه بازی هست که خیلی دوست داره .اونم اینجوریه که یه اسباب بازی رو آروم میندازم براش .اونم با عصبانیت پرت می کنه سمت من . اون اسباب بازی رو خیلی بدجور گاز می گیره .یکی دوبار وقتی اسباب بازی رو انداختم براش کنار اون اسباب بازی یه تیکه سیبی بود که نخورده بود بجای اسباب بازی سیبو پرت کرد منم همون سیبو پرت کردم براش .یکی دوبار بدون اینکه متوجه باشه پرت کرد سمت من .دفعات بعدی قبل اینکه پرت کنه یه گاز بزرگ میزد بهش و پرت می کرد .تا وقتی که دوباره براش بندازم .همون تیکه که تو دهنش مونده بود رو کم کم می خورد .بعد از چندبار که با گازای بزرگ سیبو تیکه کرد خسته شد نشست سیبشو خورد :smile (263): واسه توت فرنگی هم همینکارو کردم :smile (113): البته اولین بار بود. بعد توت فرنگی میدادم فقط همراه اون گازی که می زد خیلی کم می خورد . همون حد هم کافیه .شما هم بگرد ببین چه جوری میتونی یه کار کنی که فقط گاز بزنه غذاهای جدیدو که طعمش رو بفهمه . راستی اینا رو ببین :

با این روشا میشه طوطی رو وادار کرد در حین خراب کردن این اسباب بازیا غذای توشو هم بخوره .
    اون تیکه از حرفت که قرمز کردم نفهمیدم :smile (81): طوطیه شما هم حتما اینجوری میشه .:smile (91):

خب شما گردو رو داری که .من فکر کردم اصلا غذایی به عنوان جایزه نداری بهش بدی .خیلی خوب شد . گردو یکی از جایزه های طوطی من هم هست . یکی دو روز وقتی پاشو ناز می کنی ، با همین گردو بهش جایزه بده .( جایزه هاتم باید کوچولو باشه ها .یعنی یه تیکه کوچولو به اندازه عدس .پس یه گردو درسته بردار نشونش بده وقتی که پاشو ناز کردی ، جلوی چشم خودش یه تیکه کوچیک از گردو جدا کن و بده بهش) .اگه ندونه که اون چیزی که داری بهش میدی گردو هست ممکنه نخوره .پس حتما نشونش بده که اون تیکه کوچولو رو از گردو جدا کردی .این یه کاری که باید انجام بدی .کار دیگه اینکه باید یه کار کنی برای گرفتن جایزه دستتو دنبال کنه . اینارو حتما انجام بده ها .شما تا اینجا رسوندیش برای چی ادامه ندی. همینا هم جز مراحل رام کردنه که تا حالا تونستی انجامش بدی .

مگه قار میزنه ؟؟چه وقتایی ؟؟ هم جایزه میدی هم یه " نه " گنده می گی ؟؟:smile (156): این دوتا رو باهم بکار میبری ؟؟

محل تمرین بهتره دور از قفس باشه . یه اتاق دیگه عالیه که قفس رو نبینه و نپره سمتش .ولی اگه باز جایی نداری میشه همونجا هم انجام داد .نگفتی اون چوب رو هنوز هم باهاش بازی می کنی ؟؟؟ دربارش یکم توضیح بده .( نمی دونم شاید اشتباهی گرفتم ولی یادمه از چوب استفاده میکردی ).برای روی دست آوردن هم میشه از چوب استفاده کرد هم با دست خالی .حالا انتخاب با خودته .

برای رام کردن طوطی بهتره اولین بار پرش کوتاه باشه کامل .ولی اشکالی نداره .مکان تمرین رو دور از قفس انتخاب کن که قفسیو نبینه که بخواد بپره .شاهپراش بلنده دیگه اگه چندتا رو باقی بذارن تا دمش میرسه .مهم نیست:85: .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4456
    مرسی صبا جان کامل میخونم
    سپیده خانوم دیدم کلیپو ..مشکلی نداشت دانلودش و خیلیم به درد امثال من میخوره... از دیروزشروع کردم به کار کردن باهاش فقط بیشتر تو قفسه این روزا ...رو قفس که به هیچ عنوان نمیشه توی قفسم میره گوشه قفس و سرشو میندازه پایین گاهی هم با نوکش دستمو میگیره اما کاری نمیکنه ...من از فاصله زیاد شروع کردم الانم تا جلو صورتش رفته دستم ولی نه خیلی نزذیک ...مشکل همون پایین انداختن سرشه ... فکر کنم با طولانی شدن تمرین حل شه ...اینکه یه مدت بگذره چون اولشه

صفحه 358 از 1238 نخستنخست ... 258308339340341342343344345346347348349350351352353354355356357358359360361362363364365366367368369370371372373374375376377408458858 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)