مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamalicool نمایش پست ها
    سلام
    آیا دادن چای به طوطی به اندازه کم مشکل نداره ؟
    همونطور که هانی عزیز گفت نباید به طوطی چای بدین چون کافئین داره و باعث بیماری های قلبی در پرندگان میشه .

نقل قول نوشته اصلی توسط mosi نمایش پست ها
    سلام دوستام خوب هستيد .بچه ها طوطيم که از قبل از عيد که خريدم مريز شد و داستان هاش الان ديگه از غار افتاده ديگه همه چيز بهش ميدم البطه مجاز ولي 1 وقتا غار هاي بدي ميکشه خواستم بپرسم برا چي هستش .1وقتا هي باهاش دست ميدم اونم يواش با ترس پاشو مياره جلو منم کف پاشو مي خوارونم ايا اين کارو ادامه بدم؟ ممنونم
    سلام خب خدا رو شکر انگار حالش خوب شده . در ادامه جواب هانی : تا چه حدی رام شده ؟ از دستت غذا می گیره ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Roham نمایش پست ها
    سلام به همه
    من در مورد اسهال كاسكو ها اطلاعات كافي دارم منتها عسل توي اين 2 روزه من رو گيج كرده گفتم ازشما بپرسم در روز مدفوعش خوبه انگار 1 الي 2 بار هم دچار اسهال ميشه عكساش رو گذاشتم فكر ميكنيد به خاطر استرسه يا دليل ديگه اي داره

توي اين عكس همن طوري كه ميبيندد كاملا طبيعي هستش كه ريخته گوشه اسباب بازيش

در اين عكس هم طبيعي هستش

http://www.parsishare.ir/do.php?imgf=13068254711.jpg

توي اين عكس دورقسمت مورد نظر رو خط كشيدم تا متوجه بشيد

يه موضوع نگران كننده ديگه اين هستش كه تا ديشب منقارش خوب بود از صبح احساس كردم رنگش عوض شده وقتي عكس گرفتم به نظر مياد كه آسيب ديده ممكنه موقع بازي به خودش آسيب زده باشه خوب ميشه؟ يا نگران كننده هستش خواهش ميكنم زود راهنمايي كنيد من فردا براي 5 روز ميرم مسافرت و عسل رو ميخوام بزارم پيش كسي خيلي نگرانم كمكم كنيد امشب عسل رو ميبرم زود جواب بدين

نقل قول نوشته اصلی توسط Roham نمایش پست ها
    راستي يادم رفت بگم كه حالت هاش كاملا طبيعي هستش شيطنت ميكنه به اندازه قبل و خيلي هم سرحال هستش كلي هم قفس نوردي ميكنه غذا هم خوب ميخوره كلا حركات و علائم ظاهرش از نظر من طبيعي هستش و مثل قبل
    Help Help Help
    سلام .درباره مدفوعش با هانی موافقم .درباره منقارش هم من تو عکس یه خطی روی منقارش می بینم که انگار یکم شبیه ترک خوردگیه . بهتره با یه دکتر خوب تماس بگیری و برای اینکه بهش استرس زیادی وارد نشه بگی بیاد خونتون ببینتش .حتما با دکتر صحبت کن .باز خودت بهتر میبینی اگه شکستگی یا ترک خوردگی هست دکتر باید ببینتش .
    ویرایش توسط sepideh : 1st June 2011 در ساعت 04:16 AM

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    مشکل مدفوعش فکر کنم حل شد
    من تقریبا 2 روز هست که ساعت 1 از سر کار میام خونه قفسشو از رو پایه میارم پایین و یک چوب میگیرم جلوش میاد روی چوب و بعد میاد روی دستم
    و میرم توی یک اتاق و باهاش بازی میکنم و روی دست اومدن رو باهاش تمرین میکنم همش میخواهد از دستم بره بالا بره روی پشتم بشینه منم میترسم مبادا گوشمو بگیره
    من میتونم دستمو وقتی خالی هست تا یک سانتی منقارش ببرم وقتی غذا میدم بهش که دستمو میخوره به منقارش و اون کاری باهام نداره
    از تمام افراد خانواده غذا میگیره
    یک مشکلی که هست تا پایین و روی زمین هست میاد روی دستم همین که رفت روی یک چیزی نشست دیگه نمیاد و تا دستمو میبرم پیشش گاز میگیره تا به من محتاج نشه نمیاد روی دستم خیلی جنسش خرابه
    عاشق کاج و کاغذ هست که خورد کنه اینا تو روحیه گاز کرفتنش تاثیر نداره؟
    راستی وقتی بیرون میاد میره گوشه قفس و بال میزنه میخواهد بپره؟ پرهاش کوتاه هست
    ودر اخر هم ممنون از خانم سپیده و بقیه دوستان

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4456
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام .دوست گلم همه بچه ها از تجربیات خودشون بهت گفتن و راهنمایی هاشون به غیر از چند موردکوچیک عالی بود.
    من تو هر پستی که در جواب به شما دادم گفتم خیلی پیشرفتت عالی بوده ولی نمی دونم چرا قبول نکردی . شما 4 ماه فقط طوطی گرفتی اونم با این سن بعد تو 4 ماه تونستی کاری کنی که از دستت غذا بگیره بذاره پاشو دست بزنی.بهش یاد دادی بعضی چیزا رو با پاش بگیره .فکر می کنی این کار کمیه ؟
    همونطور که محبوبه عزیز گفت فقط طوطی شما بد غذا نیست .من خودم خانم شیکرا در جریانه چقدر با غذای طوطیم مشکل دارم . ببین طوطیه من چی می خوره : سیب ، فلفل دلمه قرمز نارنجی و زرد ( این دوتا رو همیشه صبح می دم بهش یه روز سیب یه روز فلفل دلمه .بعضی وقتا هم از یکیشون خسته میشه و مجبورم برای یه مدت بذارمش کنار ) کلم برکلی ( اگه پیدا کنم ) یکم می خوره .ذرت خام ، گندم و جوی پخته شده ، حبوبات فقط از یه نوع اونم عدس ( قاطی باشه نمی خوره ) از این 3 تا ذرت و گندم و جوی پخته رو یه روز درمیون ، حبوبات رو هم اگه بخوره هر روز . موز اگه باشه دوست داره ولی تازه یه مدت کوتاهه خوب می خوره ، اوایل خیلی کم می خورد .اینقدر تو دیدش نشستم و موز خوردم که تصمیم گرفت بخوره .پرتقال هم اگه باشه .تخم مرغ هم هفته ای یه بار یه چهارم .استخون شاید ماهی یه بار یا اصلا نمیدم . ببین چقدر تنوع غذاییش کمه .من همه رو یکی یکی اضافه کردم .شما هم صبر داشته باش دیگه .کم کم می تونی غذاهای جدید اضافه کنی .شما غذاهای آماده هم می تونی بخری و یا اینکه خودت درست کنی دستورش رو خانم شیکرا گذاشته اینجا :

غذای آماده برای طوطی

اینم خیلی عالیه .من اینم کم کم دادم بهش .مثلا گندم رو 3 4 تا دونه بهش دادم .وقتی داشت خردش می کرد از صداش لذت می برد .همون شد دیگه خوشش اومد .بعد چون قبولش کرد .وقتی غذای آماده رو براش می ریختم گندم رو بیشتر میذاشتم که به خاطرش اونای دیگه هم بخوره . کم کم متوجه میشی که چجوری باید غذاهای جدید رو به غذاییش اضافه کنی که قبول کنه .

غذاهای جدید رو به مقدار کم بهش بده . در روز تخمه خیلی کم بده ولی شب براش ظرفشو پر کن با تخمه که گرسنه نمونه . در روز غذاها رو تکی بهش بده .باهم و رنگارنگ به نظر ما جذابه ولی اونا ممکنه تنوع غذایی رو ببینن و از بین اونا فقط چیزی که خوششون میاد رو بخورن و یا اصلا نخورن . استخون هفته ای یه بار کافیه . بلال هم که دوست داره .از این بهتر چی می خوای ؟ با همینا شروع کن .فقط با یه غذای جدید شروع کن هرچی که می خوره بهش بده( منظورم غذاهای غیر تخمه هست ) نخورد هم اشکالی نداره شب تو ظرفش تخمه بذار .

روی دست آوردن طوطی کم کمش 3 هفته هست ولی ممکنه یکی این دوره براش بیشتر باشه .برای تمرین برو تو یه اتاقه دیگه ( حتما ). حالا یا بذار زمین یا اگه روی میز میمونه روی میز تمرین کن یا روی تختت .بذار به مکانی که می خوای تمرین رو اونجا انجام بدی اول عادت کنه و ترسی نداشته باشه .اصلا عجله نکن .خیلی از بچه ها با همین روش طوطیشون رو روی دست آوردن .طوطیه خودت رو با طوطی های دیگه مقایسه نکن .تو شرایطت عالیه ولی نمی خوای قبول کنی . سر دادن هم اشکالی نداره می خوای من برات کلیپشو میذارم ( البته امشب نه فردا ). و مطمئنم می تونی ولی همیشه می گم که اول روی دست آوردن بعد سر خاروندن .میل خودته .

گریه هم نکن .خدا رو شکر کن سالمه و مثل من از اینکه جلوی چشمت پراشو خراب می کنه غصه نمی خوری .

یعنی چی بار اولمه ؟ مگه همه بچه ها از بچگی طوطی بزرگ کردن یا تجربه نگهداری از طوطی رو داشتن ؟ اکثرا تو همین فروما یاد می گیرن چجوری با طوطی هاشون رفتار کنن و حداکثر یه سال طول میکشه تا بفهمن طوطیشون چه اخلاق و خصوصیاتی داره .

از حوله استفاده نکن دیگه . همه زحماتت رو به باد میدی .هانی توضیح داد .منم به کاربر ali67توضیح دادم .تا وقتی رام نشده اینکارو نکن .اگه هم رام شد به روشی که هانی گفت .بهترین روشه که به طوطی استرس زیادی وارد نمیشه .

طوطیه منم بعضی وقتا اصلا نمی ذاره نازش کنم فوری فرار می کنه . باید اعتماد زیادی به دستت داشته باشه .همین که به پاش و زیر منقارش دست می زنی عالیه .این دنبال کردن رو من امتحان نکردم .اگه امتحان کردی و نتیجه نگرفتی بذارش کنار .

بله اذیتش می کنه اینکارا .تکلیفش رو روشن کن .یا سر خاوندن یا روی دست آوردن .هر کدوم رو هم شروع می کنی فقط و فقط برای همون تلاش کن تا یادش بدی .همراه با اون هر روز تمرین صحبت کردن .

مراحل رام شدن رو پله پله انجام بده و اصلا نا امید نشو . حتی اگه خیلی طول کشید .
    ممنون سپیده جا وای ماشالا هزار ماشالا به طوطیت ....مال من اگه تغذیه ش این بود که عروسیم بود....جدا اذیتم کرده واسه همینه پیشرفتشم نمیبینم دیگه.خب پس من همین ناز کردنو ادامه می دم با این امید که پاش براش عادی بشه و ا جازه بده کم کم به تنش هم دست بزنم...دنبال بازی هم نه نمیتونم انجام بدم رو زمین که باشه پر میزنه میره ....

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    مشکل مدفوعش فکر کنم حل شد
    من تقریبا 2 روز هست که ساعت 1 از سر کار میام خونه قفسشو از رو پایه میارم پایین و یک چوب میگیرم جلوش میاد روی چوب و بعد میاد روی دستم
    و میرم توی یک اتاق و باهاش بازی میکنم و روی دست اومدن رو باهاش تمرین میکنم همش میخواهد از دستم بره بالا بره روی پشتم بشینه منم میترسم مبادا گوشمو بگیره
    من میتونم دستمو وقتی خالی هست تا یک سانتی منقارش ببرم وقتی غذا میدم بهش که دستمو میخوره به منقارش و اون کاری باهام نداره
    از تمام افراد خانواده غذا میگیره
    یک مشکلی که هست تا پایین و روی زمین هست میاد روی دستم همین که رفت روی یک چیزی نشست دیگه نمیاد و تا دستمو میبرم پیشش گاز میگیره تا به من محتاج نشه نمیاد روی دستم خیلی جنسش خرابه
    عاشق کاج و کاغذ هست که خورد کنه اینا تو روحیه گاز کرفتنش تاثیر نداره؟
    راستی وقتی بیرون میاد میره گوشه قفس و بال میزنه میخواهد بپره؟ پرهاش کوتاه هست
    ودر اخر هم ممنون از خانم سپیده و بقیه دوستان
    سلام .خدا رو شکر .
    پس تونستی بیاریش روی دست .عالیه .نباید بذاری بره روی شونت یا پشتت .همونطور که خودت هم گفتی امکان اینکه گوشت رو گاز بگیره هست و خیلی هم خطرناکه . معمولا زمانی می خوان از روی دست به سمت شونها برن که دست شما تو ارتفاعی باشه که طوطی حس کنه از شما پایین تره .پس دستت رو ( جایی که طوطی نشسته تا حدی بیار بالا که یا رودر رو باشید یا یکم بالاتر از شما .اگه دیدی باز داره میاد روی شونت بذارش پایین یعنی به روی دست آوردن می گن استپ آپ ( step up) و از دست پایین آوردن رو می گن استپ داون ( step down) که هر دو رو باید طوطی یاد بگیره . پس اگه سعی کرد بیاد روی شونت بذارش پایین و دوباره بیارش روی دست ... . وقتی روی دستته بهش جایزه بده .وقتی هم که گذاشتیش زمین بهش جایزه بده .همه اینا رو با جایزه همراه کنی کم کم براش عادی میشه و یاد می گیره . 2 روز هم که زمان کمیه .ولی پیشرفتت خوب بوده .عجله نکن و همینطور ادامه بده .فقط با آرامش اجازه بده که این تمرین براش لذتبخش بشه و راهی باشه تا به دستت اعتماد کنه .

دستت رو وقتی خالیه به سمتش نبر .همراه با غذا می تونی منقارشو هم ناز کنی اگه بذاره .ولی دستت رو الکی نبر سمتش .این کلیپی که واسه خاروندن سر هست رو بگردم پیدا کنم .ولی اگه گذاشتم شما تا وقتی داری روی دست آوردن باهاش کار می کنی ،خاروندن سر رو شروع نکن .هر مرحله ای از رام شدن رو به تنهایی انجام بده تا واسه طوطی استرس آور نشه .

چه عالی که از همه غذا میگیره .خیلی خوبه .

کاج هم حتما بجوشون .نه اتفاقا اگه اسباب بازی یا چیزی برای جویدن داشته باشن یا وسیله ای باشه که بتونن باهاش دعوا هم بگیرن خیلی خوبه .ربطی به گاز گرفتن نداره .

این که میره گوشه قفس و بال میزنه .من با توجه به طوطی خودم می گم نه نمی خواد بپره .معمولا طوطی که از قفس میاد بیرون ( بیشتر صبح ها ) به شدت بال میزنه طوری که به نفس نفس بیوفته و این خیلی عالیه چون انرژی خودشو تخلیه می کنه . البته اگه همین حالت رو داره .نداره هم مهم نیست بذار بال بزنه و همین بال زدن یه نوع ورزشه براشون .شما هم تشویقش کن که بال بزنه :smile (142):

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط shari نمایش پست ها
    ممنون سپیده جا وای ماشالا هزار ماشالا به طوطیت ....مال من اگه تغذیه ش این بود که عروسیم بود....جدا اذیتم کرده واسه همینه پیشرفتشم نمیبینم دیگه.خب پس من همین ناز کردنو ادامه می دم با این امید که پاش براش عادی بشه و ا جازه بده کم کم به تنش هم دست بزنم...دنبال بازی هم نه نمیتونم انجام بدم رو زمین که باشه پر میزنه میره ....
    سلام .خانوم گل طوطی من اول فقط سیب و انار و تخمه بود غذاش . بقیه رو کم کم اضافه کردم .حبوبات ذرت ، گندم و جو ، موز ، فلفل دلمه ها رو نمی خورد اصلا .هنوزم کم غذاست .فکر نکن میشینه هر کدوم از این غذاهارو میذارم براش کامل می خوره .شده بعضی وقتا کلا انداختم دور ... . پس تو غذا اینقدر سخت نگیر .همه غذاها رو آروم آروم بهش معرفی کن و بهش فرصت بده تا بفهمه چقدر خوشمزست . اینکه اذیت نیست 4 ماهه. تازه آوردیش خونه . اصلا این فکر رو دور کن از خودت .با آرامش باهاش کار کن وآخرش همون میشه که می خوای ولی باید صبر داشته باشی . خوبه دنبال بازی نمی خواد انجام بدی . من کلیپ رو می گردم برات می ذارم .ولی پا ربطی به سر نداره .باز زیر گردنش چرا .می تونی آروم آروم به سمت سرش حرکت بدی دستت رو .ولی این روشی که من می ذارم اصلا به خاروندن قسمت های دیگه کاری نداره .گفته بودی جایزه داره ؟؟ جایزه چی بهش میدی ؟؟ تخمه هم برای جایزه خوبه .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    4494
    سلام بچه ها...
    می خوام از جوجوم بگم.:smile (22):

جوجوم امروز صدای بوس در میاره:smile (77):
    خیلی باحال میگه . خوشم میاااااد.:smile (267):

با این شد سه تا صدا که ازمون یاد گرفته.:smile (178):
    بوس و میوو و یه صدا که با زبون درمیاریم (مثل باز کردن در نوشابه) البته پشت سرهم.:smile (142):وای عاشتم جوجو...

به نظرتون کی به حرف میاد...آخه من دلم میخواد بحرفه.
    البته تو حرف زدن های روزانه اش چرت و پرت های خنده دار میگه ها انگار که داره زور میزنه حرف بزنه ولی نمیشه. صداهای خنده دار و گاها نابهنجاری در میاد.
    یه بار که امروز نمیدونم می خواست چی بگه ، یه صدایی در آورد که خودش هم هنگ کرده بود این صدا از کجاش دراومد.:smile (10):
    وای مرده بودم از خنده:smile (127):

همکار قدیمی (مدیر انجمن متفرقه)

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری (کاسکو)
    شماره عضویت
    3654
    نقل قول نوشته اصلی توسط M@hsa نمایش پست ها
    سلام بچه ها...
    می خوام از جوجوم بگم.:smile (22):

جوجوم امروز صدای بوس در میاره:smile (77):
    خیلی باحال میگه . خوشم میاااااد.:smile (267):

با این شد سه تا صدا که ازمون یاد گرفته.:smile (178):
    بوس و میوو و یه صدا که با زبون درمیاریم (مثل باز کردن در نوشابه) البته پشت سرهم.:smile (142):وای عاشتم جوجو...

به نظرتون کی به حرف میاد...آخه من دلم میخواد بحرفه.
    البته تو حرف زدن های روزانه اش چرت و پرت های خنده دار میگه ها انگار که داره زور میزنه حرف بزنه ولی نمیشه. صداهای خنده دار و گاها نابهنجاری در میاد.
    یه بار که امروز نمیدونم می خواست چی بگه ، یه صدایی در آورد که خودش هم هنگ کرده بود این صدا از کجاش دراومد.:smile (10):
    وای مرده بودم از خنده:smile (127):
    سلام مهسا جان
    اگه يه مدتي يك يا چند كلمه را باهاش كار كردي و جواب نداد يه كلمه جديد به اون كلمه ها اضافه كن ببين جواب ميگيري يا نه ما تو تصورمون اينه كه حتما كلمه اي را كه ما دوست داريم و با خاكستريهامون كار ميكنيم را حتما بايد اونا بگند ولي من خودم به تجربه ديدم اين اشتباهه و اونها كلمه يا جمله اي كه دوست دارند را ميگند و زبون باز ميكنند بعد شروع ميكنند به گفتن كلمه هاي قبلي.من خودم اسمش و سلام را باهاش كار ميكردم ولي هيچ كدام از اونها را نميگفت يه چند روزي بوس بده را باهاش كار ميكردم به تصور اينكه صداي بوس را برام در بياره و هر دفعه بهش ميگفتم بوس بده و صداي بوس در مي آوردم يه روز صبح كه كاورشو برداشتم و اومدم داخل آشپزخانه ديدم خيلي واضح داره ميگه بوس بده و بعدم تند تند صداشو در مياره و از اون روز به بعد اسم خودشم كه اصلا قبلا نميگفت را ميگه پس براي استارت حرف زدن به يك يا چند كلمه اكتفا نكنيد تا زودتر جواب بگيريد.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4456
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام .خانوم گل طوطی من اول فقط سیب و انار و تخمه بود غذاش . بقیه رو کم کم اضافه کردم .حبوبات ذرت ، گندم و جو ، موز ، فلفل دلمه ها رو نمی خورد اصلا .هنوزم کم غذاست .فکر نکن میشینه هر کدوم از این غذاهارو میذارم براش کامل می خوره .شده بعضی وقتا کلا انداختم دور ... . پس تو غذا اینقدر سخت نگیر .همه غذاها رو آروم آروم بهش معرفی کن و بهش فرصت بده تا بفهمه چقدر خوشمزست . اینکه اذیت نیست 4 ماهه. تازه آوردیش خونه . اصلا این فکر رو دور کن از خودت .با آرامش باهاش کار کن وآخرش همون میشه که می خوای ولی باید صبر داشته باشی . خوبه دنبال بازی نمی خواد انجام بدی . من کلیپ رو می گردم برات می ذارم .ولی پا ربطی به سر نداره .باز زیر گردنش چرا .می تونی آروم آروم به سمت سرش حرکت بدی دستت رو .ولی این روشی که من می ذارم اصلا به خاروندن قسمت های دیگه کاری نداره .گفته بودی جایزه داره ؟؟ جایزه چی بهش میدی ؟؟ تخمه هم برای جایزه خوبه .
    سپیده جونم الان تو 2روز پاشو دیگه غار نمیکشه اما به قول شما خودمم حس کردم ربطی به هم ندارن....والا الان تو ترسه جایزه نمیفهمه همش در حال در رفتنه .اما هرازگاهی تو تمرین ناز کردن پاش بهش میذم....سرشو پس میکشه یا میندازه پایین ...به زیر گلوش نمیدونم چطور برسم با تخمه دادن بلد بودم که ماشالا خوب زرنگه سریع میفهمه دیگه از دستم تخمه نمیگیره و این حالت انداختن سرش پایینشو همه جوره داره....پس اگه لطف کنین کلیپو بذارین یه دنیا ممنون میشم و چشم آروم آروم وارد غذاهاش میکنم....مال منم فلفل دلمه رو دهن نمیزنه مشکلم اینه که تو دادن گندم بهش میگیره ازم و از دهنش میفته چون کوچیکه ...فلفل دلمه رو هم میگیره پرت میکنه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4456
    من خیلی وقته عسل عسل بهش میگم که یاذ بگیره یعنی عوضش کنم؟ آخه تو این پست اینطوری نوشته

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    4494
    نقل قول نوشته اصلی توسط Morvarid* نمایش پست ها
    سلام مهسا جان
    اگه يه مدتي يك يا چند كلمه را باهاش كار كردي و جواب نداد يه كلمه جديد به اون كلمه ها اضافه كن ببين جواب ميگيري يا نه ما تو تصورمون اينه كه حتما كلمه اي را كه ما دوست داريم و با خاكستريهامون كار ميكنيم را حتما بايد اونا بگند ولي من خودم به تجربه ديدم اين اشتباهه و اونها كلمه يا جمله اي كه دوست دارند را ميگند و زبون باز ميكنند بعد شروع ميكنند به گفتن كلمه هاي قبلي.من خودم اسمش و سلام را باهاش كار ميكردم ولي هيچ كدام از اونها را نميگفت يه چند روزي بوس بده را باهاش كار ميكردم به تصور اينكه صداي بوس را برام در بياره و هر دفعه بهش ميگفتم بوس بده و صداي بوس در مي آوردم يه روز صبح كه كاورشو برداشتم و اومدم داخل آشپزخانه ديدم خيلي واضح داره ميگه بوس بده و بعدم تند تند صداشو در مياره و از اون روز به بعد اسم خودشم كه اصلا قبلا نميگفت را ميگه پس براي استارت حرف زدن به يك يا چند كلمه اكتفا نكنيد تا زودتر جواب بگيريد.

سلام
    مرسی از راهنمایی هاتون.
    چون به من گفته بودن که یه کلمه رو باهاش کار کن تا پرنده گیج نشه من فقط سلام رو باهاش کار می کردم.

راستی پرنده شما بعد چند وقت حرفید؟

صفحه 357 از 1238 نخستنخست ... 257307338339340341342343344345346347348349350351352353354355356357358359360361362363364365366367368369370371372373374375376407457857 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)