کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4521
    نقل قول نوشته اصلی توسط shari نمایش پست ها
    دیگه خسته شدم از دست عسل .... نه رو دست میاد نه تغذیه ش درست شد فقط بلده بیاد بیرون بال بزنه زندگی مو پر از پر کنه
    شده گشنه بمونه هیچی نمیخوره .... با دست بهش دادم پخته دادم خام دادم تخمه شو کم کردم ...هرکار کردم نه میوه دیگه میخوره نه کلا سبزی میخوره ...فقط تخمه و استخون دیگه پاستام نمیخوره میگیره پرت میکنه سرشو واسه هرچی بگیرم دستم بهش بدم میندازه پایین... تو ظرف هم کلی خوشگل و رنگ وارنگ چیدم براش پرت کرد ریخت پایین....دیگه کفرم درومده
    سلام.
    دوست عزیز نا امیدی و خستگی در تربیت کاسکو یعنی رام نشدن کاسکو.
    اگه امیدوارم نباشی نمیتونی کاری کنی.
    من تینا رو با روش خودم آموزش سر دادن ,دادم.
    ببین وقتی بهش تخمه یا هرچی با دست میدی.
    اون رو بین انگشت شست و اسارت بگیر.
    انگشت وسطت هم جمع نکن بذار جلو تر از چیزی که تو دستت هست باشه.
    بعد که پرندت میاد تخمه رو یاچیزی رو بگیر,یکاری کن با انگشتت وسطت تماس پیدا کنه.
    بعد که تماس پیدا کرد,هر دفعه برای تخمه دادن همین مار رو کن.بعد براش عادت میشه و کلا انگشتت رو هم بدون تخمه ببری تو میاد سر میده تا تخمه بگیر.
    هیچ کاری نداره فقط نباید نا امید شی و صبـــــــــــــــــــــــ ــــر داشته باشی.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    shari عزيز سلام
    بچه ها حرفهاي خيلي قشنگ و آموزنده اي زدن من خودم خيلي خوشم اومد و در جاش حتما استفاده ميكنم ولي بايد بدوني مهمترين و اصلي ترين نكته همون جوري كه همه گفتن پشتكار و اميده فقط نبايد نا اميد بشي به خدا توكل كن :smile (22): اگه صفحه هاي قبل رو خونده باشي ميبيني كه عسل من چه بحراني رو پشت سرگذاشت اما ميگم دوستان راهنمايي كردن ولي نكته مهم اين بود كه من قلقش رو به دست آوردم و تونستم آرومش كنم و استرسش رو از بين ببرم باهاش راه بيا مطمئن باش به موقش اونه كه با تو راه مياد يه ضرب المثل ميگه گهي پشت به زين و گهي زين به پشت حالا ناراحت نباش فعلا اون سواره ولي نوبت سواري شما هم ميشه به نكاتي كه بچه ها گفتن توجه كن ازشون استفاده كن ولي هيچوقت كاسكو رو تحت فشار نزار جواب عكس ميده

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط سجاد نمایش پست ها
    سلام دوستان...من تصمیم گرفتم کاسکوبخرم ولی چیزی درباره این پرنده نمیدونم چندتاسوال داشتم اگرجواب بدیدممنون میشم..
    1-قیمت کاسکوچنده
    2-ویژگی های کاسکوخوب چیه..
    3-بیماری باانسان نداره یاداره..
    4-غذا چی می خواد..
    5-ماه ی چقدرخرجشه..
    ببخشیدسرتون رادردآوردم...
    باتشکرازهمه
    سلام
    اول بهتره که شما این تاپیک رو خوب مطالعه کنید
    http://www.parsipet.ir/forum/showthread.php?t=7052
    و بعد همین تاپیک پرسش و پاسخ رو مطالعه کنید.
    1_ تیمنه از 200 شروع میشه تا 400 ( بستگی داره شما چه نوع بخواید سخنگو ، رام ، وحشی ، و سنش)
    کنگو از 350 شروع میشه و همینطور میره بالا بازم بستگی داره شما چه نوع طوطی ایی بخواهید.
    2_ پر و بال مرتب داشتن و خالی نبودن بدن از پر، نداشتن ابریزش بینی و چشم ، نرمال بودن فضله ، پف نکردن ، کز نکردن و در کل علائم بیماری رو نداشته باشه.
    3- بیماری های قابل انتقالش خیلی خیلی کمه و در حد نداشتن ، تا حالا من نشنیدم کسی از طوطیش بیماری ایی بهش منتقل شده باشه.
    4_غذای اصلیش اینطوری که اکثر اشخاص فکر میکنن تخمه نیست ؛ پلت یا همون غذاهای اماده بسته بندی مخصوص طوطی خاکستریه که توش به مقدار کم تخمه هم داره و بعد حبوبات و غلات و سبزیجات و میوه ها.
    5_حساب نکردم اما به اسباب بازی نیاز داره حتما به مکملها هم همینطور و قفس مناسب.

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    اره به شرط گرفتم اما الان که رفتم پیشش میزنه زیرش عجب نامردهایی پیدا میشن:smile (132):
    اما من تصمیم گرفتم به حرفش بیارم امروز واسش کف دریا گرفتم اول نخورد در حدود 30 بار انداخت اما من بازم بهش دادم اخر گرفت و تا تهشو ریز ریز کرد و خورد
    راستی کف دریا دستور مصرف داره یا فرقی نمیکنه زیادیش واسه پرنده بد نیست؟
    خیلی خوبه که تصمیم دارید باهاش کار کنید ، شما فرض رو بر این بذارید که طوطیتون اصلا باهاش تمرین سخنگویی نشده و سخنگو نیست و باید از صفر شروع کنید و باهاش تمرینتون رو بیشتر کنید ، حتما جواب میگیرید.
    کف دریا رو احتیاجی نیست شما به طوطیتوننزدیک کنید چون احتمالا ازش میترسه ، شما کف رو تو قفس نصب کنید طوطیتون هر موقع خودش احتیاج پیدا کنه میره سمتش ، اگر زیاد هم استفاده کنه بد نیست اما اگر احساس کردید بیش از حده میتونید چند ساعت در روز براش بذارید.

بله حتما...ولی دیگه حوصله رو دست آوردنو ندارم از نوازش سر بگید
    شما خیلی زود بعد از تمرین 2 هفته ایی از رو دست اوردن خسته شدید ، اگر به همین منوال از نوازش سر هم زود خسته بشید فک نمیکنم به نتیجه برسید باید صبور تر باشید مخصوصا شما که کمی سن طوطیتون بالاتره نسبت به بقیه.
    به نظر من تمرین رو دست اوردن رو قطع نکنید.
    من خودم برای نوازش سر هانی از کاغذ استفادهخ کردم ، کاغذ رو اروم بردم و کشیدم رو سر هانی اولش کاغذ رو گرفت اما دفعه بعد خوشش اومد هی همینطور کاغذ رو کمتر و انگتم رو بشیتر نزدیک سرش کردم تا کم کم انگشتم جایگزین کاغذ شد.

نقل قول نوشته اصلی توسط ali133 نمایش پست ها
    خوب نوازش سر گفتین بهترین کار حوله پیچه!!!!!!!!!!!!!

اول 1 حوله انتخاب میکنید و میزارید رو سقف قفس یا زمین هر جایی که بره روش بعد تا رفت وسط حوله حوله رو دورش میپیچید ولی فقط مواظب انگستتون باشید ولبه حوله نگیرید که گاز سختی ازتون میگیرن!!!!!!!!!

چند دفعه اول خیلی تقلا میکنن و میخواهن بیان بیرون ولی اینم باید 2 هفته تمرین کنید و جایزه هم اگه چیزی دوست داره بهش بدین!!!!!!!!!!!!!

وقتی وسط حولست اروم روی سرشو ناز کنید اونوقت زیاد کاری باهاتون ندارن چون به فکر فراره ولی زیادم ازیتش نکنید تو تایم های کم باهاش کار کنید اینجوری هم به حوله عادت میکنه و هم معمولا وقتی چند بار نازششون کنید انقدر خوششون میاد که همیشه سرشون رو میارن تا ناز کنید!!!!!!!!!!! فقط فراموش نکنید همه اینا نیاز به زمان داره
    علی اقا با حرفتون مخالفم ، اینطور که من تو مقاله های خارجی میبینم روش حوله برای طوط های رام هست و اونم قبلش باید طوطی رو در طی روزها و شاید هفته ها با حوله اشنا کرد ، من خودم یه هفته طول کشید که هانی رو با حوله اشنا کنم با اینکه هانی کاملا رام بود .
    البته این نظر منه که بهرته طوطی رو کم کم با حوله اشنا کنیم که استرس بهش وارد نشه که بعد ها به مشکل بخوریم نه به یکباره طوطی رو با حوله بگیریم خب مسلما اینجوری باید منتظر عواقب بعدیش باشیم شاید برای کسی عواقب نداشته باشه طوطیش اما کسی هم باشه با اینکار طوطیش استرس شدید بگیره و پرکنی و .... پس وقتی میتونیم کاری رو با ارامش انجام بدیم بهتره از اجبار و زور استفاده نکنیم.

علی آقا یه بار با حوله واسه کوتاهی بالش گرفتمش ....جیغایی میزد شبیه صدای دایناسور وحشتناک بود اذیت نمیشن؟

بهتره به مرور طوطیتون رو با حوله اشنا کنید من تو یه کلیپ از خانم باربارا دیدم که حوله رو ، روی پاهاش گذاشت و بعد کم کم طوطی رو گذاشت بعد از اینکه طوطی اومد روی حوله کم کم حوله رو روی طوطی میذاشت ، من خودم از همین روش استفاده کردم حوله رو روی پاهام میذاشتم و هانی رو رو حوله اوایل میدوید و از رو حوله میرفت کنار اما بعد براش عادی شد و نوک هم میزد حوله رو ،کم کم حوله رو میاوردم بالا بازم فرار میکرد اما اینم براش عادی شد و کم کم سرش رو میخاروندم و موقعی که میخواستم بغلش کن و دستم رو بذارم روش با حوله اینکار رو میکردم بازم اول ترسید اما همینم رباش عادی شد ، یه هفته کار برد اما خب تمرینم مداوم بود و وسط تمرین خسته نشدم و تمرین رو ول نکردم.
    بازم میگم بازی با حوله برای طوط های رام هست .

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    واسش کف دریا گرفتم اول نخورد در حدود 30 بار انداخت اما من بازم بهش دادم اخر گرفت و تا تهشو ریز ریز کرد و خورد
    راستی کف دریا دستور مصرف داره یا فرقی نمیکنه زیادیش واسه پرنده بد نیست؟
    اینکه کف دریا رو خورده خیلی خوبه ، همونطور که گفتم داخل قفس نصب کنید تا هر وقت احساس نیاز پیدا کرد خودش بره و استفاده کنه ازش.از کدوم کف دریا ها استفاده کردید ؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    کدومش که نمیدونم اینجا تو یزد بسته بندی هست بستهای 500 تومن اندازه کف دست هست و ضخامت 2 سانتی سریع هم خرد میشه رنگش سفید هست

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    کدومش که نمیدونم اینجا تو یزد بسته بندی هست بستهای 500 تومن اندازه کف دست هست و ضخامت 2 سانتی سریع هم خرد میشه رنگش سفید هست
    من خودم از این نوع هم دارم ( فک میکنم از اینایی هست که عطاری ها هم دارن و به صورت باز میفروشن ) هانی من هم به اینا بیشتر علاقه دراه تا قالبی های اماده رو اما بهتره که اینا رو قبل از استفاده بذارید خیس بخوره چون گفته میشه که حاوی نمکه و اینجوری نمک ازش خارج میشه بعد بذارید خشک شه و استفاده کنید.( من خودم هر موقع از این نوع استفاده میکنم این کار رو انجام میدم)

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4456
    بچه ها واقعا ممنون از روش های پیشنهادیتون؛آقای آژیده همیشه بمن گفتن کاسکوخودش بایدبرای نوازش سرش بیادجلو؛ولی من بعداین همه وقت رفتارخوش باهاش هیچی ندیدم ازش؛چندبار به پاش دست زدم؛و زیرچونه ش همونطور که مهسا جون گفتن ؛اما فرزه؛نمیذاره؛شروع میکنه بالارفتن از قفس حتی
    آخرین بارم که زحمت کشید آنچنان غاری زد که حرص منو درآورد سرشو مینداره پایین و میره گوشه قفس؛ دست زدن به پاشو میذاره راحت تر از بقیه ولی نه اینکه وایسه نگاه کنه ها سریع میدوه میره. روش علی آقا تو دنبال بازی و نزدیک کردن دوتا دستم بهش امتحان کردم بال میزنه میره با وجود اینکه کوتاه شده پراش. اماانگارنه انگار که 5ماهه پیشمه.
    یعنی با این کارا اذیتش نمیکنم؟ چون میترسه جدی
    روش کاغذ هم که اصلا ادامه ش ندادم وحشتناک به بالا سرش حساسه و غار میکشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    3381
    بچه ها ممنون از روش های پیشنهادیتون؛آقای آژیده همیشه بمن گفتن کاسکوخودش بایدبرای نوازش سرش بیادجلو؛ولی من بعداین همه وقت رفتارخوش باهاش هیچی ندیدم ازش؛چندبار به پاش دست زدم؛و زیرچونه ش؛اما فرزه؛نمیذاره؛شروع میکنه بالارفتن از قفس حتی
    آخرین بارم که زحمت کشید آنچنان غاری زد که حرص منو درآورد؛انگارنه انگار که 5ماهه پیشمه.الانم دیگه فقط در میره
    سلام دوست عزیز
    منهم با نظر آقای آژیده موافقم .
    بهتره فعلا صبر کنید. 5 ماه زمان زیادی نیست. شما سالیان سال فرصت دارید که کنار پرنده تون شاد باشید و اونهم در کنار شما . پس لطفا عجله نکنید . باور کنید پرنده هایی که اینجا ازشون صحبت میشه در حالت معمولی و بدون اجبار حداقل یک سال از زمان ورودشون گذشته . پستهای بعضی از دوستان رو ببینید که طوطیشون پر کن شده .
    منهم قبلا اجساس شما رو داشتم ولی برام دیگه مهم نیست که کند پیش بره یا تند مهم اینه که بالاخره بهم اعتماد میکنه و باهام دوست میشه شما هم صبر کنید بالاخره این اتفاق میوفته.
    موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    3482
    سلام به همه دوستان

عسل من 7ماهه که پیش منه و در این مدت 10روز اول اونو رام کردم و اونو رو دست آوردم و با دو سه بار تمرین دست دادنو یاد گرفته وچند کلمه مثل بابا . بیا . بیا بابا رو بصورت نادرست میگه
    مشکل من فقط حرف زدن اونه که الان دوهفته براش صدامو ظبط کردم ومیزارم گوش بده
    میخواستم از دوستانی که طوطیشون حرف میزنه بپرسم که چه مدت طول کشید که طوطیشون به حرف اومده ؟

صفحه 354 از 1238 نخستنخست ... 254304335336337338339340341342343344345346347348349350351352353354355356357358359360361362363364365366367368369370371372373404454854 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)