کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    3359
    نقل قول نوشته اصلی توسط honey نمایش پست ها
    size][/color]

پرنده ها وقتی هوا گرم میشه اصطلاحا تو لک میرن ( دوران پرریزی پرنده هست) یعنی پرهای قدیمی پرنده ها میریزه و پرهای جدید در میاد ، معمولا تو همین فصل بهار شروع میشه پرریزی. ولی جایی از بدن پرنده لخت نمیشه اما ممکنه پرنده کمی کسل بشه یا کمی کم اشتها که عادیه.
    برای اکثر پرنده ها همزمان هست اما بر خلاف بقیه طوطیها طوطی خاکستری پرهاش تو کل سال عوض میشه و تو این فصل کمی بیشتره.
    [/quote]
    سلام هانی جان
    در مورد تو لک رفتن و پر ریزی طوطی من الان چند وقته پراش میریزه فکر کنم رفته تو لک قبلا گفتم چند وقته خیلی سرو صدا میکنه و غذاشو از ظرفش میریزه بیرون این کاراش ممکنه بخاطر تو لک رفتن باشه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    123
    سلام دوستانه عزیزم....
    آیا گوجه سبز ضرر داره؟ اخه آرام خیلی دوست داره.وقتی ما می خوریم اونم سریع می یاد یکی برمی داره پرواز می کنه .می ره یه جا دستمون بهش نرسه بعد می خوره...

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    4494
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARAM نمایش پست ها
    سلام دوستانه عزیزم....
    آیا گوجه سبز ضرر داره؟ اخه آرام خیلی دوست داره.وقتی ما می خوریم اونم سریع می یاد یکی برمی داره پرواز می کنه .می ره یه جا دستمون بهش نرسه بعد می خوره...
    سلام دوست عزیز.
    بهتره بهش ندین.
    گوجه سبز باعث دل درد پرنده و خدای نکرده مشکلات بعدی میشه.
    البته دوستان بهتر راهنمایی خواهدن کرد.

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    صدا خیلی کم
    وقتی دستمو میبرم جلوش چشماش کوچیک میشه و یک صدای خیلی گنگ در میاره مثلا میخواهد بترسونه اینطوری
    گفته میگه اقا و سلام هم خیلی کم میگه لطفا کمک کنید الان 1 ماهی میشه نکنه گنگ باشه صبح های زود شبها هیچ صدایی ازش در نمیاد
    وقتی بهش اهمیت نمیدید چطور ، اون مواقع چیکار میکنه ، سر و صدانمیکنه؟
    ببخشید من متوجه نشدم پیش شما بوده کلمه های سلام و اقا رو گفته؟
    شما باهاش تمرین سخنگویی داشتید ؟ مخصوصا رو کامه هایی که بلد بوده.
    اگر هیچ کلمه ایی رو تا حالا نگفته به نظر من کم کم باید به سخنگو بودنش شک کرد. اما بازم تمرین کنید .
    تایم بیرون اومدنش رو کم مکینید یا مثل سابق بیرونه؟

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط roham نمایش پست ها
    بجز من همسرم و پسر4سالم توي خونه هستن از روز اول با پسرم خوب بود :smile (204):و از دستش غذا ميگرفت حتي الان هم كه قاطي كرده باز هم با اون خوبه با همسرم هم از همون روز اول بدبود انگار ازرائيل ميديد :smile (140):معمولا من هميشه خونه هستم و تنهاش نمي زارم شايد توي هفته پيش بياد كه 1 الي 2 ساعت برم بيرون تنها بمونه كارهاش رو هم فقط من انجام ميدم ازصبح سعي كردم آروم نزديك بشم به هيچ چيزي علاقه نشون نداد تا هويچ رو امتحان كردم خيلي خوشش اومد ميزاره برم جلو و ازم ميگيره من هم از صبح حواسم بهش هست تا ميخواد بره سراغ پرهاش بدون نگاه كردن بهش ازكنارش ردميشم تا حواسش پرت بشه يا اگه ببينم خيلي داره اسرار ميكنه بهش يه هويچ ميدم هم خيلي خوب ميخوره و هم خيلي خوب باهاش بازي ميكنه و سرگرم ميشه ديگه از صبح نگذاشتم پرهاش رو خراب كنه در مورد شاه پرهاش هم بايد بگم كه نه من اقدام به كوتاه كردن نكردم ولي خودش زحمتش رو كشيده وقتي بالش رو باز ميكنه بال سمت راستش كاملا كوتاهه ولي بال سمت چپش تقريبا سالمه تك و توك توش كوتاه شده با اين حساب فكر ميكني ببرم پرهاش رو كوتاه كنم تا لبه هاي ريش شدش ازبين بره و دوتا بالش يه شكل بشه اگه خيلي ديدم ور ميره و ول نمي كنه نظرت چييه كه پرهاش رو بكشم؟

طوطیتون اسباب بازی نداره؟ اگر نداره میتونید اسباب بازی بگیرید الان براش و با اسباب بازی اشناش کنید . میتونید در طول روز برای اینکه حواسش از پر جوی پرت شه بهش کاغذ هم بدید تا با اون بازی کنه ( اگر همینطور ادامه بدید و حواسش رو پرت کنید خیلی خوبه)
    پرها رو اصلا نکشید . به نظر من حتی برای کوتاه کردن پر هم فعلا نبرید چون ممکنه بهش استرس وارد شه و بدتر شه اما یه عکس بدنش بذارید تا وضعیت پرهاش رو ببینیم اگر وضعیت پرها خودش باعث ترغیب این عمل بشه باید اصلاح بشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط saba نمایش پست ها
    سلام هانی جان
    در مورد تو لک رفتن و پر ریزی طوطی من الان چند وقته پراش میریزه فکر کنم رفته تو لک قبلا گفتم چند وقته خیلی سرو صدا میکنه و غذاشو از ظرفش میریزه بیرون این کاراش ممکنه بخاطر تو لک رفتن باشه؟
    سلام
    بله ممکنه باعث پرخاشگری طوطی هم بشه ( چون همونطور که از اسمش پیداست تو لک میرن و حوصله شون کم میشه) معمولا تو لک رفتن باعث تغییر رفتار طوطی میشه و بعد از این دوره طوطی عادی میشه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    [quote=honey;27503]
    طوطیتون اسباب بازی نداره؟ اگر نداره میتونید اسباب بازی بگیرید الان براش و با اسباب بازی اشناش کنید . میتونید در طول روز برای اینکه حواسش از پر جوی پرت شه بهش کاغذ هم بدید تا با اون بازی کنه ( اگر همینطور ادامه بدید و حواسش رو پرت کنید خیلی خوبه)
    پرها رو اصلا نکشید . به نظر من حتی برای کوتاه کردن پر هم فعلا نبرید چون ممکنه بهش استرس وارد شه و بدتر شه اما یه عکس بدنش بذارید تا وضعیت پرهاش رو ببینیم اگر وضعیت پرها خودش باعث ترغیب این عمل بشه باید اصلاح بشه.

]

سلام بله اسباب بازي داره البته از نوع لگو يا همون خونه سازي با اونها بازي ميكنه بهش كاغذ هم ميدم البته بهش چوب طبيعي به اندازه و ضخامت انگشت هم ميدم از ديروز تا ديدم ميخواد بره سراغ بالهاش سعي ميكنم با يه چيزي حواسش رو پرت كنم خوشبختانه جواب داده اما بال سمت راستش رو كاملا كوتاه كرده و نوك 2 تا از بالهاش ريش شده بعضي وقتها با اون نوك هاي ريش شده ور ميره بازحواسش رو پرت ميكنم اما بال سمت چپش تقريبا سالمه اگر گذاشت چند تا عكس از بالهاي سمت راست و چپش ميزارم چون خيلي عصبي هستش خودم فكر كردم بهتره بهش وقت بدم و براي كوتاه كردن پرهاش ديگه از اين بيشتر بهش استرس وارد نكنم راستي من بعد از ظهر بايد 1 ساعت از خونه برم بيرون عسل تنها ميشه به نظرت كاورش رو بزارم و براش راديو روشن كنم تا احساس كنه ما خونه هستيم چطوره؟ آخه بعضي وقتها كه مهمون داريم براي اينكه اذيت نشه كاورش رو ميزارم فكر كنم اينطوري بهتره اونوقت شايد متوجه نشه ما خونه نيستيم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    4494
    سلام آقای رهام
    بدترین کاری که می تونید بکنید همینه که در ساعتی غیر از ساعت خواب شبانه روش کاور بکشید.
    اینکار شدیدا باعث استرس میشه و شاید پرکنی و پرجوی رو تقویت کنه.
    اگر مهمان دارید میتونین محلش رو تغییر بدین مثلا ببرینش تو ی اتاق دیگه تا بهش استرس وارد نشه.
    یا اگه بیرون میرین حتما براش اسباب بازی بزارین یا حتی تلوزیون روشن کنین.
    ولی به هیچ وجه کاورشو نکشین.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    4494
    همه واسم پیغام خصوصی میدن ولی من نمی تونم جواب بدم.
    از همه دوستان معذرت میخوام.
    به حساب کوتاهی نزارین.

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    نقل قول نوشته اصلی توسط HONEY نمایش پست ها
    وقتی بهش اهمیت نمیدید چطور ، اون مواقع چیکار میکنه ، سر و صدانمیکنه؟
    ببخشید من متوجه نشدم پیش شما بوده کلمه های سلام و اقا رو گفته؟
    شما باهاش تمرین سخنگویی داشتید ؟ مخصوصا رو کامه هایی که بلد بوده.
    اگر هیچ کلمه ایی رو تا حالا نگفته به نظر من کم کم باید به سخنگو بودنش شک کرد. اما بازم تمرین کنید .
    تایم بیرون اومدنش رو کم مکینید یا مثل سابق بیرونه؟
    وقتی هم اهمیت بهش ندم انگار نه انگار هیچ مشکلی نداره
    نه خود طرف میگفت سلام و اقا را میگه
    روزی 1 ساعت باهاش کار میکنم تمرین سخنگویی
    تایم بیرون موندنش را کم کم دارم کم میکنم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    نقل قول نوشته اصلی توسط M@hsa نمایش پست ها
    سلام آقای رهام
    بدترین کاری که می تونید بکنید همینه که در ساعتی غیر از ساعت خواب شبانه روش کاور بکشید.
    اینکار شدیدا باعث استرس میشه و شاید پرکنی و پرجوی رو تقویت کنه.
    اگر مهمان دارید میتونین محلش رو تغییر بدین مثلا ببرینش تو ی اتاق دیگه تا بهش استرس وارد نشه.
    یا اگه بیرون میرین حتما براش اسباب بازی بزارین یا حتی تلوزیون روشن کنین.
    ولی به هیچ وجه کاورشو نکشین.
    مرسي عزيزم كاور روش نميزارم اسباب بازي توي قفس داره با اين حال براش كاغذ و هويچ بزرگ كه دو ست داره ميزارم تلوزيون و راديور رو باهم روشن بزارم يا فقط يكي رو ؟ قبلا براش راديو ميزاشتم

صفحه 350 از 1238 نخستنخست ... 250300331332333334335336337338339340341342343344345346347348349350351352353354355356357358359360361362363364365366367368369400450850 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)