صفحه 35 از 1238 نخستنخست ... 161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354851355351035 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 341 به 350 از 12376
    کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط aram نمایش پست ها
    سلام دوستان ...آرام یه صداهای تو گلویی در می یاره(چند روزی هست)اون صداهای بلندی که بعضی وقتا در می اورد رو دیگه در نمی یاره.جالب اینه که وقتی صدای ضبط شده ام رو براش می زارم اونم شروع می کنه به یه صداهایی در اوردن گلوشو پف می ده یه چیزایی می گه...
    می خواستم بدونم چرا وقته تمرین صدا در می یاره؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ایا کار کردن باهاش اون موقع تاثیر داره؟
    تمامي پرنده ها و طوطي ها وقتي سر و صدايي رو بشنوند شروع ميكنند به شلوغ بازي و صدا در اوردن ....البته اگر از اون صدا نترسن.....حتي قناريها هم با شنيدن صداي راديو يا تلوزيون شروع مي كنند به آواز خوندن پس اگر ميبينيد كه طوطيتون باشنيدن صداي شما يا صداي ضبط شده شما ، سر و صدا در مياره هيچ اشكالي نداره....تكرار كلمات و تمرين صحبت كردن با طوطي زماني بيشترين راندمان رو داره كه طوطي با دقت به شما نگاه ميكنه و يا هنگام شب آرام هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط emperor نمایش پست ها
    آرام جان این صدا ها طبیعیه اما اگه خیلی غیر عادی به نظر میاد بیشتر توضیح بده
    اما راجع به تمرین ببین باید وقتی تمرین کنی که دقت داره!
    ببین کی آرومه اون موقع کار کن حتی شنیدم می گن زمانی که کاور یا پارچه رو قفسه کار کنید که خاکستری متمرکز باشه رو صدا نه چیز دیگه !!!
    درستیش دیگه به تشخیص دوستان
    موفق باشی
    دوستان عزيز لازمه كه من دوباره راجع به تمرين تقليد صدا با طوطي (هر نوع طوطي از كاسكو -ملنگو-شاه طوطي-......فرقي نميكنه) كه مي دونم دغدغه اصلي شما و نگراني خيلي ها هست دوباره براتون توضيحاتي رو بدم.
    توضيحاتي كه در زير ميدم تجربه خودم در به حرف آوردن يك كاسكوي دم قرمز و يك دم شكلاتي و يك عروس هلندي هست(در حال حاظر هم دارم با يك شاه طوطي جوجه كار مي كنم)
    روشهايي كه من استفاده كردم رو در بيشتر كتابها و سايتها بهشون اشاره شده كه البته من از همين كتابها و سايتها ياد گرفتم.
    قبل از هر توضيحي 2 نكته بسيار بسيار مهم رو بهتون ميگم :

1-كليد و رمز به حرف آمدن طوطي تكرار هست.....تكرار......تكرار.......تكر ار كلمات.

2-كار اونقدر ها هم كه فكر مي كنيد سخت نيست پس لطفا اينقدر سخت نگيريد .

آنچه كه من انجام دادم چيزي به غير از تكرار كلمات بصورت رخ به رخ از نزديك با طوطي و ضبط و پخش صداي خودم نبوده....پس توجه داشته باشيد كه بنده هيچوقت در هيچ جاي اين فروم و كلا نت نگفتم تمرين صحبت با طوطي فقط پخش صداي ضبط شده هست...خير .....هم پخش صدا و هم تكرار كلمات به صورت رخ به رخ و از نزديك(قابل توجه دوستمون آقاي emperor و آقاي آژيده) ....در صفحات قبل اين تاپيك نوشته هاي من در اين مورد شاهد اين داستان هستند.

و اما چرا من الان دوباره دارم راجع به تمرين تقليد صدا با طوطي براتون صحبت مي كنم؟
    علتش اين هست كه دارم ميبينم شما دوستان داريد خيلي خيلي سخت ميگيريد....تمرين رخ به رخ....صداي ضبط شده......كشيدن پارچه روي قفس هنگام تكرار كلمات....استفاده از تصوير و صدا در تلوزيون lcd همه و همه روشهاي درستي هستند كه طوطي رو به حرف مياره.
    اما دوستان عزيز قضيه خيلي خيلي ساده تر از اينهاست.....من امسال با يك عروس هلندي خيلي خيلي كم تمرين كردم و خودتون هم مي دونيد كه عروس هلندي در بين طوطي ها در اواخر جدول استعداد تقليد صدا قرار داره با اين حال عروسم حرف زد.ميخوام بگم اينقدر سخت نگيريد ...من در مورد اين عروس اصلا از ضبط صدا يا كشيدن روي قفس يا تلوزيون استفاده نكردم....فقط و فقط روزي شايد كمتر از نيم ساعت ميرفتم كنار قفس و يا مياوردمش روي انگشتم و مدام بهش مي گفتم بابا جون سلام .....خوبي......بوس بده.
    بعد از 2 هفته تمرين يواش يواش شروع كرد به تقليد اين كلمات....اولش خيلي بد و نا مفهوم مي گفت و من سعي مي كردم براش خيلي واضح و بلند تكرار كنم تا اينكه بعد از 7-8 روز ديگه خودش هم واضح مي گفت.....به همين سادگي......آقايون...خانومها .....به همين سادگي.
    خودتون رو اينقدر اذيت نكنيد و فكر نكنيد كه تمرين صحبت مثل فيل هوا كردن هست و با فرمولهاي انشتين بايد انجام داد....خير.....من يادمه زماني كه كاسكو داشتم كاري نداشتم صبحه......شبه......كاسكو آرومه......سر و صدا ميكنه.....هر وقت حالش رو داشتم شروع مي كردم به تكرار كلمات .....اون هم پشت سر هم......زماني هم كه كاسكو حرف زد همون كلمات رو پشت سر هم عين ترتيبي كه من مي گفتم تكرار مي كرد....كاسكو سلام.....چطوري خوبي.....ارباب عاشقتم.....بوس بده.....آي لاو يو......من طوطيم....
    من فيلم كاسكوم رو دارم كه دقيقا اين كلمات و چند تاي ديگه رو پشت سر هم ميگه.
    البته بگم از زماني كه كاسكوي وحشي رو آوردم خونه مدام تو خونه راه ميرفتم...كنار قفس ميومدم.....شب.....صبح...ظهر و هر وقت كه مي تونستم فقط كلمات كاسكو.....سلام......رو به مدت 4 ماه هر روز باهاش كار مي كردم تا اينكه بعد از 4 ماه يه روز ديدم كاسكو داره سلام رو نا واضح ميگه و 2-3 روز بعد واضح گفت و از اون روز به بعد كلمات بيشتري رو اضافه مي كردم و از اول باز كلمات قبلي رو هم ميگفتم و هر 3-4 روز يكبار يك كلمه جديد به كاسكو ياد مي دادم و اون هم دقيقا عين من تكرار مي كرد.
    خلاصه مطلب آقايون.....خانومها...اينقدر سخت نگيريد فقط هر وقت در منزل هستيد كلمات رو مدام براي كاسكوتون تكرار كنيد....زمان هم نداره هر وقت در منزل بوديد...حالا صبحه....شبه.....ظهره.....بگيد....ب گيد......بگيد.
    عجله هم نكنيد حد اقل 3-4 ماه طول ميكشه تا كاسكو اولين كلمه رو بگه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    123
    این که می گن طوطیها اول با سوت کلمه رو می گن یعنی اینکه سوتی که می زنن مله ما هستش؟ یا منظور اینه که اهنگش رو می گن؟
    من سه کلمه بگو...سلام...ارام رو باهاش کار می کنم....بعضی وقتا احساس می کنم اهنگشو با صدایی که در می یاره می گه....اما گفته می شه اول با سوت می گن می خواستم بدونم مثله سوتی که ما می زنیم و کلماتو با سوت می گیممممممممممم؟یا سوته طوطی ها همون صداشونه؟
    ویرایش توسط ARAM : 16th June 2010 در ساعت 04:23 PM

کاربر موثر

شماره عضویت
    159
    نقل قول نوشته اصلی توسط chiko نمایش پست ها
    سلام دوستان

1 ماه میگذره کاسکو من خونست تا 10 روز بیش از من غذا میگرفت بدون غر زدن کنارش میتونستم بشینم و استرس نداشت متاسفانه از وقتی که سعی کردم به سرش نزدیک بشم شدیدا از من میترسه طوری که کنارش بشینم بشت هم غر میزنه و بتابی میکنه در حالی که با تمام افراد خانواده خیلی خوبه و غر نمیزنه
    من 2 بار هر 2 روز یک بار حمومش کردم ولی انگار نه انگار و هنوزم من از اون ور اتاق بلند میشم اینم سیخ میشه و میترسه !!!!
    ممنون میشم کمکم کنید که چیکار کنم ؟؟
    سلام دوست عزیز
    من نظر شخصی خودمو میگم نه پیشنهاد نه توصیه کلا با سر خواروندن و هر کاره دیگه ای که خود طوطی مایل نباشه و به اجبار باشه مخالفم شاید بعضیها بگن ما با سماجت یا زور سر طوطیو خاروندیم و از فرداش دیگه سر میده بله شاید اینجوری باشه ولی به قیمت یه استرسه زیاد برای اون که تازه به همه جواب نمیده همونطور که خودتون دیدین و تجربه کردین چرا اصرار به این کار دارین از طوطیتون چی میخواین به زور آوردینش از تو طبیعت به خونه که چه عرض کنم زندان پس انصافه که انقدر این زبون بسته ها رو (البته قراره به زبون بیان حسابی حال ما رو بگیرن ) اذیت کنیم اونا خیلی باهوش و حساسن با بقیه پرنده ها فرق میکنن بخدا من باهاش حرف میزنم میفهمه خود شما حتما بهتون ثابت شده یه غریبه شاید باور نکنه ولی وقتی با چشم خودش میبینه از تعجب شاخ در میاره که اینا همه چی میفهمن پس بیاید خواهشن قول بدین از این به بعد هیچ کاری بر خلاف میلشون نکنید اگه نمیتونید ردش کنید اگه عشقشو دارید با معشوق این چنین رفتار نکنید رسمش نیست شما هم دوست عزیز از دلش در بیار یخورده زمان میبره دیگه اذیتش نکن بهش محبت کن درست میشه به موقعش خودش بهت سر میده سعی کن بجای اینکار به زور بهش حرف زدن یاد بدی
    موفق باشین

کاربر موثر

شماره عضویت
    187
    نقل قول نوشته اصلی توسط پرنده ی غریب نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    من نظر شخصی خودمو میگم نه پیشنهاد نه توصیه کلا با سر خواروندن و هر کاره دیگه ای که خود طوطی مایل نباشه و به اجبار باشه مخالفم شاید بعضیها بگن ما با سماجت یا زور سر طوطیو خاروندیم و از فرداش دیگه سر میده بله شاید اینجوری باشه ولی به قیمت یه استرسه زیاد برای اون که تازه به همه جواب نمیده همونطور که خودتون دیدین و تجربه کردین چرا اصرار به این کار دارین از طوطیتون چی میخواین به زور آوردینش از تو طبیعت به خونه که چه عرض کنم زندان پس انصافه که انقدر این زبون بسته ها رو (البته قراره به زبون بیان حسابی حال ما رو بگیرن ) اذیت کنیم اونا خیلی باهوش و حساسن با بقیه پرنده ها فرق میکنن بخدا من باهاش حرف میزنم میفهمه خود شما حتما بهتون ثابت شده یه غریبه شاید باور نکنه ولی وقتی با چشم خودش میبینه از تعجب شاخ در میاره که اینا همه چی میفهمن پس بیاید خواهشن قول بدین از این به بعد هیچ کاری بر خلاف میلشون نکنید اگه نمیتونید ردش کنید اگه عشقشو دارید با معشوق این چنین رفتار نکنید رسمش نیست شما هم دوست عزیز از دلش در بیار یخورده زمان میبره دیگه اذیتش نکن بهش محبت کن درست میشه به موقعش خودش بهت سر میده سعی کن بجای اینکار به زور بهش حرف زدن یاد بدی
    موفق باشین
    سخن شما کاملا درسته اما کسی نگفته که با زور باید یک کاری را به کاسکو تحمیل کرد..ما همه عاشق پرنده هامون هستیم پس دلمون نمیاد کاری بکنیم که اونا ناراحت بشن.

کاربر موثر

شماره عضویت
    159
    نقل قول نوشته اصلی توسط aram نمایش پست ها
    این که می گن طوطیها اول با سوت کلمه رو می گن یعنی اینکه سوتی که می زنن مله ما هستش؟ یا منظور اینه که اهنگش رو می گن؟
    من سه کلمه بگو...سلام...ارام رو باهاش کار می کنم....بعضی وقتا احساس می کنم اهنگشو با صدایی که در می یاره می گه....اما گفته می شه اول با سوت می گن می خواستم بدونم مثله سوتی که ما می زنیم و کلماتو با سوت می گیممممممممممم؟یا سوته طوطی ها همون صداشونه؟
    سلام دوست عزیز
    ماله منم دقیقا مثل ماله شما کلماتی که براش تکرار کردیمو با سوت میگه ولی این به منزله حرف زدن نیست اون با یه صدایه رادیویی آدم آهنی مانند مثل مریخیا شروع میکنه بعد از چند روز براش به طور واضح و بلند تکرار کنید مثل خودمون صاف حرف میزنه

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    222
    نقل قول نوشته اصلی توسط پرنده ی غریب نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    موفق باشین

سلام دوست من,

عزیز جان شما خودتو زیاد ناراحت نکن ! بنده راه حل خواستم نه اینکه درس محبت و عشق ورزیدن به حیوانات از شما بشنوم !! شما شک نکن من از شما بیشتر به کاسکوم علاقه دارم!
    در ضمن اگر خواستم به سرش نزدیک بشم به خاطر راه حل هایی بود که همین جا به وسیله آقایون مطرح شده بود برای سر دادن! که متاسفانه نتیجه عکس گرفتم!!

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    سلام دوستان
    همه مدل لوبيا ميشه به كاسكو داد؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    187
    سلام دوست من,

عزیز جان شما خودتو زیاد ناراحت نکن ! بنده راه حل خواستم نه اینکه درس محبت و عشق ورزیدن به حیوانات از شما بشنوم !! شما شک نکن من از شما بیشتر به کاسکوم علاقه دارم!
    در ضمن اگر خواستم به سرش نزدیک بشم به خاطر راه حل هایی بود که همین جا به وسیله آقایون مطرح شده بود برای سر دادن! که متاسفانه نتیجه عکس گرفتم!!
    دوست عزیز شما خودتو ناراحت نکن!! راه حل زیاده، درس محبت و عشق ورزیدن کمه! اگه شما میدونستی عشق ورزیدن به حیوانات چیه این جوابو از شما نمیشنیدیم..

شما به سرش نزدیک شو راه حل های این فروم هم بخون به عقل خودت هم رجوع کن دیگه!! همه شرط اول که عقل هست رو میزارن کنار بعد دنبال راه میگردن جالبه!

کاربر موثر

شماره عضویت
    72
    آقا ديگه كم لطفي نكن.....اگر حرفي رو از قول من ميزني لطفا كامل بگو نه ناقص.....روش من براي تمرين به حرف آوردن كاسكو فقط ضبط صدا نيست....يه نگاهي به صفحات قبل بنداز ببين من فقط گفتم صدا رو بايد ضبط كرد؟......خير....گفتم هم با روش ضبط صدا و مهمتر از اون با روش رخ به رخ و تكرار كلمات در منزل....چگونگي تكرار كلمات رو هم قبلا همينجا گفتم...در ضمن ما در تالار طوطي سانان يك تاپيك داريم به نام تمرين صحبت با طوطي لطفا اون رو هم بخونيد.[/quote]

سلام دوست عزیز شاید نگارشم بد بوده که عذر میخوام اما شما که دیگه می دونی من روش هاتونو از نزدیک شنیدم هلندی تون هم دیدم پس مطمئنا منظورم نبوده که شما فقط میگین ضبط شما که میدونین بنده شخصا از یک پستتون هم نگذشتم!! من فکر کردم شما برای طوطی وحشی که هنوز با نزدیکی و رخ به رخ استرس داره برای شروع اینو گفتید و بنده جهت اطمینان پرسیدم اما جان واقعا ممنونم از این توجهتون

نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    همه مدل لوبيا ميشه به كاسكو داد؟
    از همین لوبیا های معمولی و چیتی رو دیدم شنیدم و دادم و خیلی هم دوست داره
    نخود آبگوشتی هم بده البته خیساندن اونها توضیح داده شده
    ویرایش توسط EMPEROR : 16th June 2010 در ساعت 10:15 PM

کاربر موثر

شماره عضویت
    72
    سلام دوست من,

دوست گلم شما هم کم لطفی نکن در همین فروم که میفرمایید دوستان غلط راهنمایی کردند شخص بنده با همون روش جواب گرفتم! بارها گفته شده کاسکو ها رفتار ها و خصوصیات متفاوت دارن دوستانی هم که راجع به سر خاروندن گفتن اگه دقت کنی میبینی همش عصا به دست گفتن هی خواستن شما بگی بچه ها بگن که کسی بد نفهمه برداشت بد نکنه ایشون به سماجت اسرار داشتن نه به خشونت!!
    ببین دوست عزیزم شما باید با توجه به شناخت از طوطیت بهترین رو انتخاب یا گلچین کنی خدایی دفعه اول که این کارو کردم طوطیم دوباره غاارش قطع نمی شد منم پشیمون شدم اما راهو کامل رفتم حتی چنان دستمو داغون کرد که واقعا تایپ نمی تونستم....
    مسئله غلط بودن نیست مسئله متفاوت بودنه در ضمن شما یکم داری زود نا امید میشی اون اتفاق برای دوستانی هم افتاده
    شما از خصوصیات رفتاریش بیشتر بگو بنده و بقیه همه اینجاییم که به هم کمک کنیم

نقل قول نوشته اصلی توسط ardi1234 نمایش پست ها
    دوست عزیز شما خودتو ناراحت نکن!! راه حل زیاده، درس محبت و عشق ورزیدن کمه! اگه شما میدونستی عشق ورزیدن به حیوانات چیه این جوابو از شما نمیشنیدیم..

شما به سرش نزدیک شو راه حل های این فروم هم بخون به عقل خودت هم رجوع کن دیگه!! همه شرط اول که عقل هست رو میزارن کنار بعد دنبال راه میگردن جالبه!
    دوست من خواهش میکنم بیایم یادمون بیاد که اینجا فرومه
    هدف ما کمکه قرار نیست احساسی و عصبانی بشیم و نظر های همدیگرو زیر سوال ببریم!
    نباید رو نظراتمون تعصب داشته باشیم

هرکی نظر میده بنا به تجربه انتخاب با خود شخصه این جا کسی مطلق درست و مطلق غلط سوا نمیکنه منتها داره از راهی میگه که رفته و نتیجه دیده و اونو توصیه میکنه
    پس فقط نیتش کمکه و این هدف قابل احترامه
    ویرایش توسط EMPEROR : 16th June 2010 در ساعت 10:24 PM

صفحه 35 از 1238 نخستنخست ... 161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354851355351035 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)