کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4456
    منظور از تو لک رفتن و پر ریزی چیه؟
    چه فصلی اتفاق میفته؟
    واسه همه ی طوطی ها تو اون فصله؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4456
    نقل قول نوشته اصلی توسط Roham نمایش پست ها
    سلام
    امروز ديگه تقريبا مطمئن شدم كه عسل پر جوي ميكنه چند روز پيش سپيده جون گفت مراحل رام كردنش رو كند كن من هم كمتر بهش نرديك شدم اما از فرداي همون روز كاملا وحشي شد يعني مثل روزي كه اوردمش خونه يا شايد هم بدتر شد اصلا نميزاره نزديك بشم در حالي كه قبلا كنارش مينشستم از دستم غذا ميگرفت اما الان انگار بار اوله من رو ديده خلاصه كاملا ديوانه شده ديروز يه 2 ساعتي خونه نبودم وقتي برگشتم ديدم كف فقس پرهاي قيچي شده ريخته حدود 6 تا البته تيكه هاي كوچيك امروزصبح هم من نشسته بودم كه ديدم يكي ار پر هاي بزرگ بالش رو كند و شروع كرد به جويدن و بازي كردن با اون سريع بهش يه كاغذ دادم و پر رو ازش گرفتم البته بايد بگم فقط پرهاي بالش رو ميكنه چه كار كنم خيلي ناراحتم انگاري يه دفعه ديونه شده راستي ازوقتي اومده حدود 5 الي 6 هفته ميشه حمامش نكردم ممكنه بخاطر اون باشه تورو خدا يكي جواب بده دارم من هم دارم از وحشت ديونه ميشم
    پرهاش به نطر کثیف میاد حسابی .من تو یکی از پست های اینجا دیدم حموم بردن آرومشون هم میکنه

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط ermika نمایش پست ها
    سلام به همه
    من با يه مشكل كوچيك مواجه شدم و ميخوام دوستان بهم كمك كنن. مشكل من اينه كه بايد براي 5روز برم مسافرت وطوطي كاسكويي كه الان حدود2ماه ونيم خريدمش و از دست بهش غذا ميدم رو تنها بذارم. به نظرتون چيكار كنم اونم با خودم ببرم؟ يا بذارمش خونه يكي از دوستان؟
    سلام
    مسلما اگر بذارید پیش کسی که با نگهداری از طوطی اشنایی داشته باشه و بتونه به طوطیتون رسیدگی کنه خیلی بهتره تا اینکه با خودتون ببرید چون ممکنه استرس بهش وارد شه .

نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    سلام
    با کلی تمرین الان سیلور من شبا میره داخل قفس یک چادر میندازم روی دستم و میگیرم طرفش خودش میره داخل روی دستمم کم کم داره میاد اول میاد روی چوبی که دستم میگیرم بعد هم میاد روی دستم
    اما هنوز که هنوزه هیچی نمیگه ایا فروشنده سرم کلاه گذاشته ؟ خیلی ناراحت هستم :smile (269):
    سلام
    هیچ صدایی در نمیاره ؟ حتی گنگ و تو گلویی؟
    فروشنده به شما نگفته چه کلماتی رو میگه و چند کلمه صحبت میکنه؟

سلام
    امروز ديگه تقريبا مطمئن شدم كه عسل پر جوي ميكنه چند روز پيش سپيده جون گفت مراحل رام كردنش رو كند كن من هم كمتر بهش نرديك شدم اما از فرداي همون روز كاملا وحشي شد يعني مثل روزي كه اوردمش خونه يا شايد هم بدتر شد اصلا نميزاره نزديك بشم در حالي كه قبلا كنارش مينشستم از دستم غذا ميگرفت اما الان انگار بار اوله من رو ديده خلاصه كاملا ديوانه شده ديروز يه 2 ساعتي خونه نبودم وقتي برگشتم ديدم كف فقس پرهاي قيچي شده ريخته حدود 6 تا البته تيكه هاي كوچيك امروزصبح هم من نشسته بودم كه ديدم يكي ار پر هاي بزرگ بالش رو كند و شروع كرد به جويدن و بازي كردن با اون سريع بهش يه كاغذ دادم و پر رو ازش گرفتم البته بايد بگم فقط پرهاي بالش رو ميكنه چه كار كنم خيلي ناراحتم انگاري يه دفعه ديونه شده راستي ازوقتي اومده حدود 5 الي 6 هفته ميشه حمامش نكردم ممكنه بخاطر اون باشه تورو خدا يكي جواب بده دارم من هم دارم از وحشت ديونه ميشم
    اينها عكس هاي پرهايي است كه امروز صبح خراب كرده حدود 1هفته اي بود كه هيچ پري كنده نشده بود از ديروز دوباره شروع شده البته هيچوقت اينقدر شديد نبوده ضمنا من نمي تونم تشخيص بدم كه بعضي از اينها ريشه داره يا نه تازه پرها رو با هزار شگرد ازش گرفتم

راستي من هفته بعد بايد 3 روز برم مسافرت يكي از فاميل يه كاسكو داره كه رامه و 12 كلمه حرف ميزنه فكر ميكنيد خوب باشه اگه براي اين 3 روز اونجا بزارمش براي پر جويش خوب هست با يه كاسكوي رام باشه ممكنه زودتر آروم بشه؟
    سلام
    این پرهایی که گذاشتید هیچ کدام ریشه ندارن و متاسفانه طوطیتون فکر میکنم پر جوی داره و بهتره که به یه دامپزشک خوب مراجعه کنید.
    حمام برای طوطیتون لذت بخشه یا نه از حمام بدش میاد؟
    چند وقته طوطیتون رو گرفتید ؟
    بهتره که طوطیتون رو پیش طوطی فامیلتون نذارید چون ممکنه همین عمل پرجوی به طوطی ایشون هم منتقل بشه. و به غیر از این گذاشتن 2 تا طوطی خاکستری کنار هم درست نیست.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    4494
    اينها عكس هاي پرهايي است كه امروز صبح خراب كرده حدود 1هفته اي بود كه هيچ پري كنده نشده بود از ديروز دوباره شروع شده البته هيچوقت اينقدر شديد نبوده ضمنا من نمي تونم تشخيص بدم كه بعضي از اينها ريشه داره يا نه تازه پرها رو با هزار شگرد ازش گرفتم

راستي من هفته بعد بايد 3 روز برم مسافرت يكي از فاميل يه كاسكو داره كه رامه و 12 كلمه حرف ميزنه فكر ميكنيد خوب باشه اگه براي اين 3 روز اونجا بزارمش براي پر جويش خوب هست با يه كاسكوي رام باشه ممكنه زودتر آروم بشه؟
    سلام
    متاسفانه به نظر میاد که ÷رجوی داره پرندتون.
    سعی کنین حواستون بیشتر بهش باشه تا خواست بره سراغ پرهاش حواسش رو پرت کنین. یا یه کاغذ بهش بدین تا با اون سرگرم بشه.
    براش اسباب بازیهای کنفی بزارین.
    تند تند اسباب بازیهاش رو عوض کنین تا براش یکنواخت نشه.
    به نظر میرسه باید بیشتر بیرون بیارینش و باهاش کار کنین.
    باز س÷یده جون و هانی جون و شیکرا جون بیشتر تجربه دارن.

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    Size][/color][/quote]

نقل قول نوشته اصلی توسط shari نمایش پست ها
    منظور از تو لک رفتن و پر ریزی چیه؟
    چه فصلی اتفاق میفته؟
    واسه همه ی طوطی ها تو اون فصله؟
    پرنده ها وقتی هوا گرم میشه اصطلاحا تو لک میرن ( دوران پرریزی پرنده هست) یعنی پرهای قدیمی پرنده ها میریزه و پرهای جدید در میاد ، معمولا تو همین فصل بهار شروع میشه پرریزی. ولی جایی از بدن پرنده لخت نمیشه اما ممکنه پرنده کمی کسل بشه یا کمی کم اشتها که عادیه.
    برای اکثر پرنده ها همزمان هست اما بر خلاف بقیه طوطیها طوطی خاکستری پرهاش تو کل سال عوض میشه و تو این فصل کمی بیشتره.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    سلام
    این پرهایی که گذاشتید هیچ کدام ریشه ندارن و متاسفانه طوطیتون فکر میکنم پر جوی داره و بهتره که به یه دامپزشک خوب مراجعه کنید.
    حمام برای طوطیتون لذت بخشه یا نه از حمام بدش میاد؟
    چند وقته طوطیتون رو گرفتید ؟
    بهتره که طوطیتون رو پیش طوطی فامیلتون نذارید چون ممکنه همین عمل پرجوی به طوطی ایشون هم منتقل بشه. و به غیر از این گذاشتن 2 تا طوطی خاکستری کنار هم درست نیست.
    [/quote]

تاحالا اصلا حمام نبردمش چون وحشي هستش و وقتي نزديك ميشم شديدا قار ميزنه حدود 5 تا 6 هفته هستش كه گرفتمش قبلا خوب بود انگار داشت رام ميشد جلو ميرفتم قار نمي زد از دستم غذا ميگرفت كنارشمينشستم اما الان 2 روزي هستش كه ديونه شده

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط roham نمایش پست ها
    سلام

تاحالا اصلا حمام نبردمش چون وحشي هستش و وقتي نزديك ميشم شديدا قار ميزنه حدود 5 تا 6 هفته هستش كه گرفتمش قبلا خوب بود انگار داشت رام ميشد جلو ميرفتم قار نمي زد از دستم غذا ميگرفت كنارشمينشستم اما الان 2 روزي هستش كه ديونه شده
    سلام.ای بابا تقصیر منه؟:smile (161): . من نگفتم نرو پیشش. الان کاملا پست قبلیم رو خوندم .گفتم با غذا برو سمتش بی دلیل نرو مراحل رام کردن رو آهسته کن نه اینکه غذا ندی بهش با دست ، منظورم این بود که تا از قار نیوفتاده وارد مرحله جدید نشو و بذار بیشتر بهت عادت کنه .همیشه یه غذای خوشمزه دستت باشه .مطمئن باش دلیل قار زدن این نیست که کمتر رفتی پیشش .از نوع حرکاتی که موقع قار زدن انجام میده مشخصه که غیر عادیه این ترس .منم با این عکسا مطمئنم که پرجوی داره. پراش ریشه نداره و کاملا قصد داشته خرابشون کنه .
    .درباره گذاشتن کنار یه طوطیه دیگه با هانی موافقم. یه سوال .جز شما کی تو خونه هست ؟که ممکنه به طوطی نزدیک بشه ؟؟شما خونه نیستی کسی هست بهش رسیدگی کنه ؟؟شاهپراش کوتاه شده ؟؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط shari نمایش پست ها
    دیگه کاملا مطمئن شدم از 1مسأله
    دیگه انواع مدل سوت هاشو؛اونایی که بلد بود رو نمیزنه؛1روز درمیون شده(البته نه بانظم خاصی)اونم اگه تو اتاق نبأشم؛من 1جورایی فهمیده بودم ولی بقیه هم که بهم گفتن دیگه مطمئن شدم؛به جای سوت هاش 1جیغ عادی میزنه عین جیک گنجشک؛کاملا هم سرحاله؛ظاهرامشکلی نداره

سلام سپیده جان؛ممنون ازجوابت؛ببخش ولی متوجه نشدم؛شرمنده م اگه حوصله تو سر میبرم با این همه سوال!
    1. پس یعنی عسل الان واسه جایزه داره سوت میزنه؛و جواب منو نمیده؟
    2. یعنی من جایزه نشونش بدم بگیرم جلوش 10یا 15بار تکرارکنم؛سوت زدتوجه نکنم بازم تکرارکنم؛به 10که رسید بدم بهش؟
    3. چطوری میشه فهمید داره گوش میده ؟تو تمرین من نگاهش میکنم؛اونم به من نگاه میکنه. اگه پاشوبیاره بالا به حالت خواب چیکارکنم وسط تمرین؛بازم ببخش بابت این همه زحمت
    سلام خواهش می کنم این چه حرفیه .هر سوالی داشتی حتما بپرس:smile (10): .سوالاتت رو شماره گذاشتم که دونه دونه جواب بدم .

1. آره طوطیه من هم این حالت رو داره و هدفش جواب دادن نیست ، گرفتن جایزست . وقتی داری کلمات رو برای اولین بار و طی چند جلسه اول بهش یاد میدی منتظر جواب نباش چون فقط داره یاد می گیره .من با توجه به طوطی خودم می گم و اینجوری باهاش کار می کنم . می تونی اون لینکی که برات گذاشتم رو هم مطالعه کنی .شاید روش اونا فرق کنه و حالت طوطی شما به اونا بیشتر نزدیک باشه .مثلا چند هفته پیش برای یاد دادن رنگها کلمه قرمز رو با همین روشی که بهت گفتم یاد دادم بهش .بعد چند روز نا واضح ( خیلی خیلی ناواضح ) شروع کرد به تکرار .از اون لحظه هر باری که تکرار میکرد جایزه دادم و خودم هم هربار تکرار کردم الان دیگه تقریبا خوب می گه .
    اگه طوطی هنوز به حرف نیوفتاده:
    اول با سوت آهنگشون رو تقلید می کنه
    بعد یکم که راه افتاد و تشویق شد با صدای خودش اون کلمه رو میگه ( مثلا طوطیه من تو این مرحله بجای جوجو می گفت او او )
    کم کم واضح تر میگه با تمرین و تکرار بیشتر .

طوطیه من الان دیگه با سوت تکرار نمی کنه و ناواضح تکرار می کنه تا اینکه تقویتش کنم .

2.آره دقیقا .

3.هم اینکه نگات می کنه یعنی داره گوش میده .اگه هم نگاه نکنه قیافش داد میزنه :smile (138):زیر چشمی نگاه می کنه .نگران نباش اون حواسش هست بهت .پاشم بیاره بالا مهم نیست .ولی اگه داره چرت میزنه( یعنی وقت چرت روزانشه ) خیلی وقتشو نگیر .بذار استراحت کنه .

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    نقل قول نوشته اصلی توسط HONEY نمایش پست ها

سلام
    هیچ صدایی در نمیاره ؟ حتی گنگ و تو گلویی؟
    فروشنده به شما نگفته چه کلماتی رو میگه و چند کلمه صحبت میکنه؟

صدا خیلی کم
    وقتی دستمو میبرم جلوش چشماش کوچیک میشه و یک صدای خیلی گنگ در میاره مثلا میخواهد بترسونه اینطوری
    گفته میگه اقا و سلام هم خیلی کم میگه لطفا کمک کنید الان 1 ماهی میشه نکنه گنگ باشه صبح های زود شبها هیچ صدایی ازش در نمیاد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام.ای بابا تقصیر منه؟:smile (161): . من نگفتم نرو پیشش. الان کاملا پست قبلیم رو خوندم .گفتم با غذا برو سمتش بی دلیل نرو مراحل رام کردن رو آهسته کن نه اینکه غذا ندی بهش با دست ، منظورم این بود که تا از قار نیوفتاده وارد مرحله جدید نشو و بذار بیشتر بهت عادت کنه .همیشه یه غذای خوشمزه دستت باشه .مطمئن باش دلیل قار زدن این نیست که کمتر رفتی پیشش .از نوع حرکاتی که موقع قار زدن انجام میده مشخصه که غیر عادیه این ترس .منم با این عکسا مطمئنم که پرجوی داره. پراش ریشه نداره و کاملا قصد داشته خرابشون کنه .
    .درباره گذاشتن کنار یه طوطیه دیگه با هانی موافقم. یه سوال .جز شما کی تو خونه هست ؟که ممکنه به طوطی نزدیک بشه ؟؟شما خونه نیستی کسی هست بهش رسیدگی کنه ؟؟شاهپراش کوتاه شده ؟؟

بجز من همسرم و پسر4سالم توي خونه هستن از روز اول با پسرم خوب بود :smile (204):و از دستش غذا ميگرفت حتي الان هم كه قاطي كرده باز هم با اون خوبه با همسرم هم از همون روز اول بدبود انگار ازرائيل ميديد :smile (140):معمولا من هميشه خونه هستم و تنهاش نمي زارم شايد توي هفته پيش بياد كه 1 الي 2 ساعت برم بيرون تنها بمونه كارهاش رو هم فقط من انجام ميدم ازصبح سعي كردم آروم نزديك بشم به هيچ چيزي علاقه نشون نداد تا هويچ رو امتحان كردم خيلي خوشش اومد ميزاره برم جلو و ازم ميگيره من هم از صبح حواسم بهش هست تا ميخواد بره سراغ پرهاش بدون نگاه كردن بهش ازكنارش ردميشم تا حواسش پرت بشه يا اگه ببينم خيلي داره اسرار ميكنه بهش يه هويچ ميدم هم خيلي خوب ميخوره و هم خيلي خوب باهاش بازي ميكنه و سرگرم ميشه ديگه از صبح نگذاشتم پرهاش رو خراب كنه در مورد شاه پرهاش هم بايد بگم كه نه من اقدام به كوتاه كردن نكردم ولي خودش زحمتش رو كشيده وقتي بالش رو باز ميكنه بال سمت راستش كاملا كوتاهه ولي بال سمت چپش تقريبا سالمه تك و توك توش كوتاه شده با اين حساب فكر ميكني ببرم پرهاش رو كوتاه كنم تا لبه هاي ريش شدش ازبين بره و دوتا بالش يه شكل بشه اگه خيلي ديدم ور ميره و ول نمي كنه نظرت چييه كه پرهاش رو بكشم؟

صفحه 349 از 1238 نخستنخست ... 249299330331332333334335336337338339340341342343344345346347348349350351352353354355356357358359360361362363364365366367368399449849 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 8 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 8 مهمان ها)