کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4456
    میشه کاسکو رو در طول روز بیرون گذاشت ؟ مثلا 2 ساعت تو هوای آزاد باشه
    من گاهی که میرم کنار عسل بشینم باهاش کار کنم میبینم سینه ش میلرزه علتش چیه.یعنی هم زمان با اینکه میشینم جلوش سینه اش شروع میکنه لرزیدن البته نه همیشه.گاهی
    زیاد شدن خمیازه کاسکو نشونه خاصیه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    2563
    نقل قول نوشته اصلی توسط shari نمایش پست ها

بهتره نباشه!!!!!!!!!!

1:به دلیل وجود پرنده های وحشی و بیمار بودن بعضی هاشون!!!!!!!!!!!!! بهتره نباشه

2:به دلیل دیدن پرنده های ازاد و وحشی دچار نارحتی میشه و شاید هم پر کنی!!!!

کاربر موثر

شماره عضویت
    187
    من گاهی که میرم کنار عسل بشینم باهاش کار کنم میبینم سینه ش میلرزه علتش چیه.یعنی هم زمان با اینکه میشینم جلوش سینه اش شروع میکنه لرزیدن البته نه همیشه.گاهی
    اصلا این کارو نکنی !!!!
    به همون دلایلی که دوستمون گفت ممکنه طوطی مریضی های جدی بگیره و حتی باعث مرگ بشه !
    و دیدن پرنده های وحشی باعث ناراحتی و البته ممکنه تحریکش برای فرار بشه هرچند که شاهپراش کوتاه باشه........اگه تو حیات هستش ممکنه گربه بگیرتش و اگه تو ایوان ممکنه بپره پایین و باعث مرگ و اگر داخل قفسه ممکنه بترسه و خودشو بکوبه به در و دیوار (البته در موارد استسنائی ممکنه خوششون بیاد) ! پس به هیچوجه برای کاسکو توصیه نمیشه اما طوطی های دیگه بحثشون جداست مثله شاه طوطی که براش هوای آزاد لازمه !
    لرزش پراش گاهی طبیعیه اما نه همیشه !
    زیاد شدن خمیازه ممکنه نشانه کم خوابی باشه و یا این که ما تو فصل بهار هستیم !
    اطلاعات بهترو دوستان بهت میدن......

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط llmahbubll نمایش پست ها
    سلام دوستان
    2تا سوال دارم ازتون و ممنون میشم مثل همیشه راهنماییم کنید
    1 .من از روزی که خاکستریمو گرفتم( 3ماه و چند روزی ) ساعت 12 شب کاور میذارم رو قفسش چون اتاقم بخاطر پرده تاریکه تا 12 ظهر که کاورشو بر میدارم میخوابه از 12 هم تا 4 بیرونه تا 10 شب که دوباره تا 12 میارمش بیرون حالا سوالم.با اینکه همیشه همین شرایط و داره گاهی بین 4 تا 10 شب که داخل قفسه خیلی نا آرومه همش میخواد بیاد بیرون و روزایی که من خونه هستم بی توجهیه من باعث میشه شروع کنه به ناخن جویدن و گیر دادن به خودش روزایی که نیستم و نمی دونم (چند مدل اسباب بازیم داره که باهاشون بازی هم میکنه ) و گاهی روزا هم تو همین ساعتها خیلی آرومه و مشکلی با داخل قفس بودن نداره می خوام نظر شما رو راجب این حالتش بدونم

سوال 2 .کسی میدونه این قطره بدرد چی میخوره و ازش استفاده کرده؟من دیدم اینو برای پرندگان (خاکستری) میفروشن و چون یکی برام فرستادن می خوام بدونم خاصیتش چیه استفاده کنم یا نه؟

سلام .محبوبه جون اینا نظر شخصیه منه .شاید بچه های دیگه نظرشون متفاوت باشه .ولی من فکر کنم .ساعت 12 دیره برای خوابیدنه طوطی .و کاور رو ساعت 12 برداشتن بازم دیره واسه بیدار کردنش از خواب .چون شما که تا قبل از 12 خونه نیستی که ببینی اون زیر کاور بیداره یا نه . خیلی ها مثل شما ساعتهایی از صبح تا ظهر خونه نیستن و طوطیشون تو قفس می مونه .به نظرم بهتره زودتر بخوابه و وقتی میری بیرون کاور رو برداری .چون اگه خوابش بیاد مطمئن باش بدون کاور هم می خوابه ولی اگه کاور همش روی قفس بمونه ممکنه مشکلات روحی براش پیش بیاره .از ساعت 4 تا 8 که تو قفس هست پس نباید با توی قفس موندن مشکلی داشته باشه . تازه وقتی ساعت 12 کاور رو برمیداری داری اینو بهش یاد میدی که هر وقت کاور رو برداشتم میارمت بیرون . حالا نظر من اینه .اگه بتونی 10 بخوابونیش و 8 که داری میری بیرون کاور رو برداری خوب میشه .میای خونه بیارش بیرون .تا 4 بیرون بذار . تا 8 هم که نیستی بذار تو قفس .اومدی بیارش بیرون دوباره.دو ساعت بیرون بعد لالا .از 10 بخوایه ،8 که کاور رو بر میداری 10ساعت خوابش تکمیله . مطمئن باش اگه اتاق خلوت باشه حتما خودش می خوابه ولی من با کاور گذاشتنه طولانی موافق نیستم .اونم یه ساعتی در روز که مثله همه پرنده ها ساعت بیداریشونه .البته بازم می گم این نظره منه وشاید خانم شیکرا و هانی نظرشون متفاوت باشه.شما از بین این پیشنهادات اون چیزی رو که از نظرت درست تره و با شرایطت خودت سازگار تره انتخاب کن. درباره قطره هم اطلاعای ندارم .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    123
    سلام دوستانه عزیزم
    آرام پیازچه خیلی دوست داره ایا ضرر داره؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARAM نمایش پست ها
    سلام دوستانه عزیزم
    آرام پیازچه خیلی دوست داره ایا ضرر داره؟
    سلام
    پیاز که خودش جز خوراکی های به شدت ممنوعه است .. سایر گیاهان خانواده پیاز هم ،*در مواد شبیه هم هستند بهتره از دادنش به طوطی خود داری کنید ... خوراکی هایی بدهید که از سلامت و مفید بودنش برای طوطی مطمئن هستید ...پیازچه ، سیر ، موسیر به لحاظ ترکیب با پیاز شباهت های زیادی دارند ... بهتره از دادنش صرف نظر کنید

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط M@hsa نمایش پست ها
    سلام
    وای منو نگران کردین.
    اگه قطره فاسد باشه چه جوری میشه فهمید؟

الان 3 روزه که هیچ قطره ای رو بهش ندادم.
    باشه پس یه هفته دیگه شروع می کنم.

و اما در مورد تغذیه، خوشبختانه خوب میخوره.
    تو غذاییش هم غلات هست ، هم میوه و سبزی و حبوبات و تخمه و گاهی هم آجیل.

راستی یه سوال مهم.
    آیا ذرت باعث شل شدن فضله میشه؟
    آخه من وقتی به جوجوم ذرت میدم فضله اش روشن تر و شل میشه.
    مشکلی نداره؟
    در ضمن ذرت رو آبپز بهش میدم.

سلام
    متاسفانه داروی فاسد را هیچ جور نمیشه تشخیص داد شما کاری را که گفتم انجام بده و نتیجه را به من بگو فکر کنم که کامل برات توضیح دادم بعد اگر احساس کردیم که مشکل از دارو هست بهت میگم چه کار کنی ...
    ذرت می تونه کمی باعث تغییر رنگ و حالت مدفوت بشه ... جای نگرانی نیست اگر بتونی ذرت را خام بهش بدهی بهتر است ... همانطور که می دونی ذرت خام خواصش بیشتر از ذرت پخته است سعی کن کم کم به ذرت خام عادتش بدهی
    منتظر گزارشت هستم

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط llmahbubll نمایش پست ها
    سلام دوستان
    2تا سوال دارم ازتون و ممنون میشم مثل همیشه راهنماییم کنید
    1 .من از روزی که خاکستریمو گرفتم( 3ماه و چند روزی ) ساعت 12 شب کاور میذارم رو قفسش چون اتاقم بخاطر پرده تاریکه تا 12 ظهر که کاورشو بر میدارم میخوابه از 12 هم تا 4 بیرونه تا 10 شب که دوباره تا 12 میارمش بیرون حالا سوالم.با اینکه همیشه همین شرایط و داره گاهی بین 4 تا 10 شب که داخل قفسه خیلی نا آرومه همش میخواد بیاد بیرون و روزایی که من خونه هستم بی توجهیه من باعث میشه شروع کنه به ناخن جویدن و گیر دادن به خودش روزایی که نیستم و نمی دونم (چند مدل اسباب بازیم داره که باهاشون بازی هم میکنه ) و گاهی روزا هم تو همین ساعتها خیلی آرومه و مشکلی با داخل قفس بودن نداره می خوام نظر شما رو راجب این حالتش بدونم

سوال 2 .کسی میدونه این قطره بدرد چی میخوره و ازش استفاده کرده؟من دیدم اینو برای پرندگان (خاکستری) میفروشن و چون یکی برام فرستادن می خوام بدونم خاصیتش چیه استفاده کنم یا نه؟

[Ijpg[/IMG]

سلام محبوبه جان
    در مورد ساعت خوابش با سپیده هم عقیده هستم با این حال باز هم به شرایط زندگی و کاری خودت بستگی داره
    این قطره را هم به پرنده ات ندهی بهتر است ... برخی از این داروها که به اسم فعال کننده برای حیوانات تولید می شوند حاوی مواد تحریک کنند مثل تئین،*کافئین و .. هستند یه چیزی مثل نوشابه های انرژی زای خودمان ... حالا ممکنه که ترکیبات دیگه ای مثل انواع ویتامین ها را هم داشته باشند ... ولی من هیچ وقت چنین چیزی را به پرنده ام نمی دهم ... خصوصا که این داروها واقعا معلوم نیست از چی ساخته میشوند( اکثرا چینی هست و هیچ کدام هم معتبر و معروف نیستند )*حالت تحرکی که بعد از مصرف این داروها به پرنده دست میده بر اثر مواد به اصطلاح نیرو زاست ... الان که این مولتی ویتامین و مینرال های چینی توی بازار زیاد شده اند به اونها هم نمیشه اعتماد کرد چه برسه به این ... دستور مصرف داخلش چی هست ؟ ترکبیات داخلش چی هست ... من تا کامل در موردش ندونم نمی تونم بهت بگم که این را به اون طوطی مامانی و خوشگلت بدهی ...

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خاکستری
    شماره عضویت
    3811
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام محبوبه جان
    در مورد ساعت خوابش با سپیده هم عقیده هستم با این حال باز هم به شرایط زندگی و کاری خودت بستگی داره
    این قطره را هم به پرنده ات ندهی بهتر است ... برخی از این داروها که به اسم فعال کننده برای حیوانات تولید می شوند حاوی مواد تحریک کنند مثل تئین،*کافئین و .. هستند یه چیزی مثل نوشابه های انرژی زای خودمان ... حالا ممکنه که ترکیبات دیگه ای مثل انواع ویتامین ها را هم داشته باشند ... ولی من هیچ وقت چنین چیزی را به پرنده ام نمی دهم ... خصوصا که این داروها واقعا معلوم نیست از چی ساخته میشوند( اکثرا چینی هست و هیچ کدام هم معتبر و معروف نیستند )*حالت تحرکی که بعد از مصرف این داروها به پرنده دست میده بر اثر مواد به اصطلاح نیرو زاست ... الان که این مولتی ویتامین و مینرال های چینی توی بازار زیاد شده اند به اونها هم نمیشه اعتماد کرد چه برسه به این ... دستور مصرف داخلش چی هست ؟ ترکبیات داخلش چی هست ... من تا کامل در موردش ندونم نمی تونم بهت بگم که این را به اون طوطی مامانی و خوشگلت بدهی ...
    سلام ممنونم هم از شما هم از سپیده جون بابت راهنماییهاتون
    والا من چیزی از این قطره نمی دونم چند وقت پیش سفارش وسائل داده بودم برای روشا که همراه سفارشم اون قطره رو هم فرستاده بودن گفتم بپرسم چیه و به چه کاری میاد..راجب ساعت خواب هم حق با شماست از فردا سعی میکنم تغییرش بدم

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    سلام
    ببین میشه طوطی را گذاشت بیرون که آفتاب بخوره اما شما باید این مسائل را در نظر بگیری اول معایبش را میگم :
    1- در هوای بیرون آلودگی های زیادی وجود داره که ممکنه این پرنده های قفس را بیمار کنه
    2- وجود پرنده های وحشی مثل کبوتر ،گنجشک ، کلاغ می تونه باعث انتقال بیماری بشه
    3- وقتی عادت که به محیط بیرون دیگه باید همیشه در برنامه اش این بیرون رفتن را داشته باشه وگرنه ممکنه افسرده بشه

مزایا :*
    1- آفتاب برای طوطی می تونه خیلی خوب باشه و به حفظ سلامتیش کمک کنه ..

حالا شما با توجه یه اینکه این مطالب را می دونی می تونی تصمیم بگیر ی که پرنده را بیرون بذاری یا نه
    اگر تصمیم گرفتی که بیرون بذاری باید به روش زیرعمل کنی :

1- نباید یک دفعه دوساعت بذاریش بیرون باید با مقدار کم شروع کنی
    2- یک روز در میان ،روزی ده دقیقه بذار بیرون ... خودت هم کنارش باش ... قفس را یه جایی بذار که نصفش سایه باشه نصفش آفتاب تا اگر گرمش شد بره توی سایه
    3- به مرور این زمان را زیاد کن ،بعد از یک هقته ، یک روز در میان ، روزی 15 دقیقه با هما ن شرایط قبلی
    3- زمان را با همان شرایط به بیست دقیقه برسان
    4- مراقب باش گرما زده نشه
    من دیگه بیشتر از این جایز نمی دونم که پرنده بیرون باشه ...

باز اگر خواستی ادامه بدهی با مسئوولیت خودت و با پذرفتن عواقبی که به لحاظ بیماری می تونه داشته باشه این زمان را می تونی با ادامه به همین روش بیشتر کنی

صفحه 347 از 1238 نخستنخست ... 247297328329330331332333334335336337338339340341342343344345346347348349350351352353354355356357358359360361362363364365366397447847 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)