کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط Roham نمایش پست ها
    سلام به همه
    من ديروز به عسل هندوانه دادم خيلي خوشش اومد فقط برام سوال شد ضرر نداره و اينكه با پوست بهش بدم يا همون طوري كه خودمون ميخوريم يه تيكه از گوشتش بدم
    ديشب هم براش بلال خريدم منتها چون خواب بود صبح يه برش كه ضخامتش به اندازه2 بند انگشت بود گذاشتم رومو برگردوندم ديدم بلالي در كار نيست تيكه كره بود ولي بينابينش فكر كنم كمي هم خورد حالا شما آبپز ميكنيد؟ من خام بهش دادم
    سلام
    هنوانه رو فقط برای رفع هوس میتونید به طوطیتون بدید اما زیاد نه ، پوستش رو ندید ، تخم هندوانه هم جزو غذاهای مجاز هست.
    بلال رو احتیاجی نیست ابپر کنید و میتونید همونطور خام بدید ، معمولا بلال رو خیلی دوست دارن و با چوبش هم خوب بازی میکنن.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    4494
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام مهسا خانم
    خوش آمدی ...
    در مورد مصرف ویتامین بگم که اولش ممکنه بعضی پرنده ها با مصرف این مواد دچار اسهال بشوند می تونه چند تا معنی داشته باشه : یا مکملی که گرفتید تاریخ مصرف گذشته بوده ، یا فاسد بوده ، یا پرنده تون بهش حساسه
    حالا به من بگید که کدام مکمل را براش گرفتید .... استفاده این مکملها بدون رعایت دستور مصرفش فایده ای نداره ... اگر بگید چه مارکی را گرفتید بهتر می تونم راهنمایی تون کنم ... فعلا بهش مکملی ندهید ...
    سلام شيكرا جان.
    مرسي.

براش يه مولتي ويتامين خريدم به اسم avi-vit كه تا برج 11 سال 2012 اعتبار داره.
    و همينطور قطره avimineral كه تا برج 6 سال 2013 اعتبار داره.

از موقعي كه خريدم تو جاي خنك و تاريك نگهش داشتم.

طريقه مصرفش هم اينجور بوده كه توي ظرف آبش اندازه يك عدس پودر avi-vit رو ريختم.بعد سه روز 7 قطره مينرال تو آبش چكوندم.
    24 ساعت هم فرصت ميدم تا تو قفس بمونه بعدش ميريزم دور.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4456
    سپیده جون تا 12شب گرسنه موند بعد خوابید!اصلا نگاهم به آن ظرف غذای رنگین ننداخت؛میرفت سرش ولی نمیخورد!

سپیده جون رومیزباشه میپره میره رو قفسش؛اصلا نمیمونه؛پرشم کوتاه شده ولی ازین سراتاق میپره میره تا آن سرکه قفسشه؛اگه قفسشوبه کل ببرم بیرون نمیترسه؟
    چراطوطی من سرنمیده؛منم خیلی کنارشم؛ولی تاحالانشده بهش دست بتونم بزنم جزبه نوکش اونم گاهی؛همیشه سرشومیبره آنطرف!خوش به حالت مهسا جون

سر دادن کاسکوآ موزشیه؟یا خودش بایداینکارو کنه بامیل خودش

هرکار میکنم عسل هیچی ازدستم نمی گیره ازدیشب ! نمیدونم چش شده

مهسا جون یادش دادی خودت که سر بده؟؟؟؟ چطوری ؟
    ویرایش توسط sepideh : 26th May 2011 در ساعت 03:04 PM

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط shari نمایش پست ها
    سپیده جون تا 12شب گرسنه موند بعد خوابید!اصلا نگاهم به آن ظرف غذای رنگین ننداخت؛میرفت سرش ولی نمیخورد!

سپیده جون رومیزباشه میپره میره رو قفسش؛اصلا نمیمونه؛پرشم کوتاه شده ولی ازین سراتاق میپره میره تا آن سرکه قفسشه؛اگه قفسشوبه کل ببرم بیرون نمیترسه؟

چراطوطی من سرنمیده؛منم خیلی کنارشم؛ولی تاحالانشده بهش دست بتونم بزنم جزبه نوکش اونم گاهی؛همیشه سرشومیبره آنطرف!خوش به حالت مهسا جون

سر دادن کاسکوآ موزشیه؟یا خودش بایداینکارو کنه بامیل خودش

هرکار میکنم عسل هیچی ازدستم نمی گیره ازدیشب ! نمیدونم چش شده
    سلام .دوست گلم .من نگفتم گرسنش بذار .گفتم کمش کن گفتم اگه 3 وعده تخمه میدی یه وعدش تخمه باشه . شما که گفتی میوه های فصل رو میخوره .پاستا هم که گفتی میدی؟ چرا اینارو ندادی بهش ؟؟ پس در طوله روز یه وعده اون غذاهایی که می خوره ( به غیر تخمه ) یه وعده غذای جدید ( اونم نه متنوع ، تکی تکی به غذاییش اضافه کن ، مثلا من گندم پخته رو تازه اضافه کردم ).اگه نمی خوره با دست بهش بده .یه وعده هم تخمه .من 3 وعده مثال زدما .شاید تو دو وعده بدی شاید 4 وعده .غذاهای جدید رو آروم آروم اضافه کن و تخمه رو کم کن .حتی شده به مقدار کم هم بخوره کافیه .شب هم براش تخمه بذار .

اول قفسش رو روی میز بذار ، بذار به میز عادت کنه .یه چند روز با خود قفس بذار بمونه . بعد قفس رو کاملا از محل تمرین دور کن .یا اینکه می تونی تمرین رو توی یه اتاقه دیگه انجام بدی .من اینکارو می کنم . چون تو یا روی قفس احساس امنیت می کنن دوست ندارن دور شن ازش .این تمرین رو سخت می کنه .

اشکالی نداره .تا همین جا هم خیلی خوب رام شده .من نظرم اینه که قبل از اینکه سر خاروندن طوطی رو شروع کنیم اول روی دست آوردن رو باهاش تمرین کنیم .چون وقتی روی دست بیاد اعتمادش به دست بیشتر میشه و راحت تر اجازه میده که سرش رو دست بزنی .واسه اون هم آموزش هست .ولی اول روی دست آوردن رو تمرین کن باهاش .

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط M@hsa نمایش پست ها
    سلام شيكرا جان.
    مرسي.

براش يه مولتي ويتامين خريدم به اسم avi-vit كه تا برج 11 سال 2012 اعتبار داره.
    و همينطور قطره avimineral كه تا برج 6 سال 2013 اعتبار داره.

از موقعي كه خريدم تو جاي خنك و تاريك نگهش داشتم.

طريقه مصرفش هم اينجور بوده كه توي ظرف آبش اندازه يك عدس پودر avi-vit رو ريختم.بعد سه روز 7 قطره مينرال تو آبش چكوندم.
    24 ساعت هم فرصت ميدم تا تو قفس بمونه بعدش ميريزم دور.
    سلام
    خب فعلا بهش نده ... اصلا نباید این دوتا ماده را با هم استفاده کنی به کبد و کلیه ها به شدت فشار میاد... فعلا به مدت ده روز هیچ مکملی بهش نده
    بعد با ویتامین شروع کن... دو روز بده ... اگر دیدی مدفوعش روز سوم شل بودن دیگه بهش نده یا دارو فاسده یا طوطی ات حساسیت داره .. من دیدم طوطی که از مصرف مولتی ویتامین تاریخ نگذشته اما فاسد مرده ... خب پس من سیزده روز دیگه منتظر هستم تا نتیجه را بهم بگی اگر دیدیم طوطیت مشکل داره و مدفوعش شل میشه .. بگو که یه راه دیگه بهت بگم امتحان کنی
    اما در کل اگر به اندازه کافی میوه و سبزی بخوره هم ویتامین هم مواد معدنی اش تامین میشه و نیازی به مکلمل نیست ...

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط Roham نمایش پست ها
    سلام به همه
    من ديروز به عسل هندوانه دادم خيلي خوشش اومد فقط برام سوال شد ضرر نداره و اينكه با پوست بهش بدم يا همون طوري كه خودمون ميخوريم يه تيكه از گوشتش بدم
    ديشب هم براش بلال خريدم منتها چون خواب بود صبح يه برش كه ضخامتش به اندازه2 بند انگشت بود گذاشتم رومو برگردوندم ديدم بلالي در كار نيست تيكه كره بود ولي بينابينش فكر كنم كمي هم خورد حالا شما آبپز ميكنيد؟ من خام بهش دادم
    سلام
    در دادن هنداونه به طوطی خیلی احتیاط کنید خیلی سریع باعث اسهال میشه حالا اگر در هفته به اندازه یک یا دو بند انگشت از گوشتش بدهید اشکال نداره ولی خیلی ها دادنش را به طوطی جایز نمی دانند
    بلال تازه و خام یک خوراکی خوب هست که میشه به طوطی داد شما نگاه نکن که نصف بیشترش را میریزه پایین ... اون مقداری را که باید بخوره میخوره ... این اندازه ای که دادی خوبه در یک روز بیشتر از این بهش نده

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خاکستری
    شماره عضویت
    3811
    سلام دوستان
    2تا سوال دارم ازتون و ممنون میشم مثل همیشه راهنماییم کنید
    1 .من از روزی که خاکستریمو گرفتم( 3ماه و چند روزی ) ساعت 12 شب کاور میذارم رو قفسش چون اتاقم بخاطر پرده تاریکه تا 12 ظهر که کاورشو بر میدارم میخوابه از 12 هم تا 4 بیرونه تا 10 شب که دوباره تا 12 میارمش بیرون حالا سوالم.با اینکه همیشه همین شرایط و داره گاهی بین 4 تا 10 شب که داخل قفسه خیلی نا آرومه همش میخواد بیاد بیرون و روزایی که من خونه هستم بی توجهیه من باعث میشه شروع کنه به ناخن جویدن و گیر دادن به خودش روزایی که نیستم و نمی دونم (چند مدل اسباب بازیم داره که باهاشون بازی هم میکنه ) و گاهی روزا هم تو همین ساعتها خیلی آرومه و مشکلی با داخل قفس بودن نداره می خوام نظر شما رو راجب این حالتش بدونم

سوال 2 .کسی میدونه این قطره بدرد چی میخوره و ازش استفاده کرده؟من دیدم اینو برای پرندگان (خاکستری) میفروشن و چون یکی برام فرستادن می خوام بدونم خاصیتش چیه استفاده کنم یا نه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    4494
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام
    خب فعلا بهش نده ... اصلا نباید این دوتا ماده را با هم استفاده کنی به کبد و کلیه ها به شدت فشار میاد... فعلا به مدت ده روز هیچ مکملی بهش نده
    بعد با ویتامین شروع کن... دو روز بده ... اگر دیدی مدفوعش روز سوم شل بودن دیگه بهش نده یا دارو فاسده یا طوطی ات حساسیت داره .. من دیدم طوطی که از مصرف مولتی ویتامین تاریخ نگذشته اما فاسد مرده ... خب پس من سیزده روز دیگه منتظر هستم تا نتیجه را بهم بگی اگر دیدیم طوطیت مشکل داره و مدفوعش شل میشه .. بگو که یه راه دیگه بهت بگم امتحان کنی
    اما در کل اگر به اندازه کافی میوه و سبزی بخوره هم ویتامین هم مواد معدنی اش تامین میشه و نیازی به مکلمل نیست ...
    سلام
    وای منو نگران کردین.
    اگه قطره فاسد باشه چه جوری میشه فهمید؟

الان 3 روزه که هیچ قطره ای رو بهش ندادم.
    باشه پس یه هفته دیگه شروع می کنم.

و اما در مورد تغذیه، خوشبختانه خوب میخوره.
    تو غذاییش هم غلات هست ، هم میوه و سبزی و حبوبات و تخمه و گاهی هم آجیل.

راستی یه سوال مهم.
    آیا ذرت باعث شل شدن فضله میشه؟
    آخه من وقتی به جوجوم ذرت میدم فضله اش روشن تر و شل میشه.
    مشکلی نداره؟
    در ضمن ذرت رو آبپز بهش میدم.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4456
    ممنونم سپیده جان
    میخوام از تمرین حرف زدنم با عسل بگم که شما ببینید اگه اشکالی داره اصلاحش کنم.الان 2ماهه دقیق این برنامه رو دارم.روزی چند بار 10 دقیقه ای میشینم جلوش کلمه عسل رو تکرار میکنم اگه جایزه رو دستم ببینه یعنی بگیرم جلو صورتش.نگاش میکنه و معمولا بعد از 1بار گفتن من اون یه سوت میزنه.این سوتش 1وقتا کوتاهه اصلا هم به عسل نمیخوره ولی معمولا بلنده و چه کوتاه چه بلند جایزه میگیره. اما اگه جایزه رو دستم نبینه یعنی دستمو نگیرم جلوش .معمولا بعد 3بار جواب میده.و جایزه میگیره.
    چه توی قفس هم باشه جه بیرون بازیگوشی زیاد میکنه وقت تمرین.من همه ی وسایلو از جلوش ورمیدارم .هیچکس هم نیس کنارمون کاملا ساکته ولی بازم هرکار بتونه میکنه.مثلا هی سرشو میندازه پایین یا هی کج و کوله میکنه سرشو یا راه میره اکثرا .... نمیدونم اینا علامت کلافه گیشه یا عادیه.اما در حین راه رفتن معلومه گوش هم میده چون بلافاصله بعد 3بار جواب میده ولی خب فکر نکنم این راه رفتن بی دلیل هم باشه....:smile (247):

در ضمن سپیده جان به حرفتون رسیدم من مداوم کنارشم زحمتی نمیده به خودش سوت بزنه.اما اگه 1ساعت بیرون اتاق باشم سوت میزنه.:smile (22):

عسل تا الان چند بار موقع خواب داشته از چوبش میفتاده علت خاصی داره؟:smile (99):
    ویرایش توسط sepideh : 27th May 2011 در ساعت 04:13 PM

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    خدا بخواد ميخوام كاكادو بخرم
    شماره عضویت
    4513
    نقل قول نوشته اصلی توسط llmahbubll نمایش پست ها
    سلام دوستان
    2تا سوال دارم ازتون و ممنون میشم مثل همیشه راهنماییم کنید
    1 .من از روزی که خاکستریمو گرفتم( 3ماه و چند روزی ) ساعت 12 شب کاور میذارم رو قفسش چون اتاقم بخاطر پرده تاریکه تا 12 ظهر که کاورشو بر میدارم میخوابه از 12 هم تا 4 بیرونه تا 10 شب که دوباره تا 12 میارمش بیرون حالا سوالم.با اینکه همیشه همین شرایط و داره گاهی بین 4 تا 10 شب که داخل قفسه خیلی نا آرومه همش میخواد بیاد بیرون و روزایی که من خونه هستم بی توجهیه من باعث میشه شروع کنه به ناخن جویدن و گیر دادن به خودش روزایی که نیستم و نمی دونم (چند مدل اسباب بازیم داره که باهاشون بازی هم میکنه ) و گاهی روزا هم تو همین ساعتها خیلی آرومه و مشکلی با داخل قفس بودن نداره می خوام نظر شما رو راجب این حالتش بدونم

سوال 2 .کسی میدونه این قطره بدرد چی میخوره و ازش استفاده کرده؟من دیدم اینو برای پرندگان (خاکستری) میفروشن و چون یکی برام فرستادن می خوام بدونم خاصیتش چیه استفاده کنم یا نه؟

با سلام

در سول اول خود سعي كنيد با طوطي خود گرم بگيريد و با آن بازي كنيد و در انجام فعاليت هايش كار هاي مختلفي انجام دهيد.
    در سوال 2 شما :::::اين دارو با اين تعريف هايي كه شنديم يه داروي مقوي و تقويتي هستش كه من ديديم كسكو هاي زيادي را پر انرژي كرده اگه كاسكو شما پر انرژي هست بهش نده ولي اگه خواستي براي تقويت بيشتر يك بار در روز بهش ده درون آبش بريز " ولي چيز خوبي هستش و داري ويتامين هاي زيادي هست و براي همه ي جانواران استفاده ميشه

صفحه 346 از 1238 نخستنخست ... 246296327328329330331332333334335336337338339340341342343344345346347348349350351352353354355356357358359360361362363364365396446846 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)