کاربر موثر

شماره عضویت
    4085
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad 222 نمایش پست ها
    سلام
    نظر دوستان را برای مشخصاتی که کاور باید داشته باشه را میخواستم مثل رنگ جنس اندازه و ...
    اگر هم عکس بگذارید ممنون میشم.
    سلام
    سپیده خانم شما نظری ندارید؟
    ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    حدودا 2 روز پيش متوجه شدم كه عسل با كف پاش زياد ور ميره امروز كه كنارش نشستم ديدم انگار پوست قبلي كف پاش كه سفيد بوده رو كنده و كف پاش الان تقريبا صورتي خيلي كمرنگ هستش بيشتر هم ديديم كه با پاي راستش ور ميره نظرتون چييه؟:45:

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط shari نمایش پست ها
    سلام سپیده جان
    قفسش همیشه باز.هروقت اراده کنه میاد بیرون و سوت می*زنه و باز سریع خودش میره تو.روزی ۳ بار حداقل اینکارو می*کنه.الان ۴ ماه پیشمه رنگ چشمشم زرده، من مداوم کنارشم اما در طول روز چند دفعه در حد ۱۰ دقیقه میشینم کنارش.از دستم غذا میگیره راحت بدون اینکه بترسه .برای غذاهایی با تیکهای بزرگ پاشو یادش دادم بیاره جلو با پا میگیره.یه کوچولو هم اجازه میده دستم با پاش تماس داشته باشه ولی* انقدر بد جنسه ۲ثانیه بد پاشو میکشه کنار.نمیدونم تا چه حد رام ولی* مثلا زمانی* که ۲ تا دست واسه غذا دادن بگیری جلوش حتما میاد سراغ دست من.یا اینکه از غریبه هم غذا میگیره به راحتی* .بله چرت می*زنه.خوب آخه من دوس دارم بیشتر سر و صدا کنه مثل بقیه.راهی* واسه تشویقش نیست؟

کاسکو من به هیچ عنوان قفس نوردی نمی*کنه چون همیشه داره قفسشو باز میزارم میاد بیرون و بال می*زنه می*خواستم بدونم این قفس نوردی نکردن باعث تنبلیش نمی*شه ؟ چون ماشالا تو روز همش خوابه(منم ۱وقتا مثل مگس مزاحم خوابشم..خوب آخه دوس ندارم انقدر خوابالو باشه )
    در مورد باقالی پخته و کیوی هم توضیح بدین آیا غذاهای سالمی هستن برای کاسکو؟
    علته بزرگ بودن جثهٔ کاسکو چیه ؟ کاسکو دوست من ریزه. اندازه جوجه مرغ. ولی* کاسکو من اندازهٔ بابای اونه.خیلی**ام عادت به تخمه داره.هرچیم بدم بهش توی روز جلوی اشتها و تمیلشو نمیگیره و حتما اندازهٔ نصف ظرف تخمه رو میخوره
    واقعا این روش درسته که کاسکو رو مجبور کنی* بیاد رو دستت اونم کاسکویی که اصلا بلد نیست بیاد رو دست؟اونم اینطوری که دستتو بگیری جلوش از عقبم مجبورش کنی* با یه دست دیگه؟
    در قفس رو چرا همیشه باز میذاری ؟ بهتره که همیشه 3 یا 4 ساعت بذاری بیاد بیرون البته همه بستگی به شرایط خودت داره ولی اگه بعد نتونی این شرایط رو که همیشه در قفس رو باز بذاری و بخواد بیاد بیرون ، براش فراهم کنی .تحملش براش سخت میشه .اگه خودش میاد و زود میره تو قفس چه بهتر .بذار قفسش براش یه محیط دوست داشتنی باشه . غذاهاشو تو قفس بخوره و با اسباب بازیاش بازی کنه .تا اگه یه وقت نبودی و امکان این وجود نداشت که بیاد بیرون ، از لحاظ روحی مشکلی براش پیش نیاد . چه عالی 4 ماه پیشته و رنگ چشمش هم زرده .پس خیلی خوب تونستی رامش کنی و پیشرفتش عالیه . خوبه که مدام کنارشی این باعث میشه بیشتر بهت اعتماد کنه ولی بیش از حد بهش توجه نکن که بهت زیادی وابسته بشه .همیشه اعتدال رو رعایت کن .بیرون بودن زیاد و آزاد بودن و توجه بیش از حد هم باعث میشه برای جلب توجه شما کاری نکنه .یعنی سرو صداهاش حرف زدناش کمتر بشه .پس حواست به این موارد هم باشه .

دو دستی غذا نگه میداری براش ؟ یعنی غذا میریزی کف دستت ؟ با انگشتات غذا رو بگیرو بده .

اشکالی نداره که نمیذاره پاشو دست بزنی . معمولا اینجوری هستن و خوششون نمیاد خیلی بهشون دست بزنیم . اگه رام تر شه بهت کم کم اجازه میده .

خب چون مدام میاد بیرون دیگه چرا باید قفس نوردی کنه ؟ وقتی بیرون قفس میاد و در قفسش مدام بازه نیازی به اینکار نداره .اینو می گم نه اینکه شرایط خوبی داره نه .واسه این می گم که نباید همش در قفس رو باز بذاری . البته بال زدن هم یه روش واسه ورزش کردن و تخلیه انرژیه ولی قفس نوردی ، بازی کردن با اسباب بازی ها و ... اینا هم هستن که باید فرصت انجامش رو براش فراهم کنی . چرت زدنش هم تو بعضی از ساعات روز طبیعیه . خواب روزانشو بهم نریز .اگه خونه به اندازه کافی شلوغ و پر سرو صدا باشه زمانی که به چرت زدن نیاز نداره ،دیگه چرت نمی زنه.

درباره باقالی (مصرف باقلای تازه ممکن است تولید مسمومیت و حساسیت شدید بکند که گاهی موجب مرگ می شود بنابراین باید در خوردن باقلای تازه و خام احتیاط کنید . معمولا اشخاصی که به باقلای تازه حساسیت دارند فاقد یک آنزیم مخصوص هستند) این در مورد باقالی خام که اصلا نباید به طوطی داد . درباره باقالی پخته بعضی جاها می گن اگه بپزین مشکلی نداره ولی بعضی جاها می گن در هر دو صورت ندین بهش .من الان دومی رو انتخاب می کنم ترجیح میدهم چیزی که خیلی مطمئن نیستم اصلا به طوطیم ندم . کیوی هم می تونی بدی به طوطی .

درباره بزرگ بودن جثه نظری ندارم . یعنی برام سوال پیش نیومده که چرا جثشون فرق می کنه .من دو تا کاسکوی اولم که به فاصله 10 روز بدنیا اومدن از نظر جثه با هم فرق داشتن .اولی درشتر و سنگیتر و دومی کوچیکتر و ظریفتر و سبک تر . هر چند که با یه سری مشخصات ظاهری که می گن تقریبا میشه حدس زد طوطی نره یا ماده ، احساس می کنم طوطی اولم نر و طوطی دوم ماده بود ولی نمی تونم بگم اون که درشت تره نره یا اونی که کوچیکتره مادست چون واقعا نمی دونم . درباره این موضوع بهتره آقای آژیده یا دوستانی که میدونن جواب بدن .

چه غذاهای بهش می دی در روز ( به غیر تخمه ) ؟؟؟

نه راه خوبی نیست از نظر من البته اگه طوطی روی دستت نمیاد. بهتره روشهایی رو انتخاب کنی که به طوطیت استرس وارد نکنی .روی دستت نمیاد ؟؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Roham نمایش پست ها
    اگه توي عكساش به پشت خوابيدن بود حتما ميزارم
    بايد بگم راحت از دستم غذا ميگيره اگر يه موقعي غذا رو بندازه ديگه تو غذا دادن بهش اصرار نمي كنم قفسش رو روي يه ميز گذاشتم كه ارتفاع ميز 80 هستش يه صندلي هم توي نيم متريش گذاشتم كه خودم روي اون ميشينم معمولا آرومه وقتي كه پيشش ميرم يه وقتهايي قار ميزنه
    الان تعداد افتادن پرهاش كمتر شده قبلا حدودا روزي 2 تاپيدا ميكردم(سايز پر توي عكس شماره 2 ) نديدم كه خودش بكنه با آرامش پر آرايي ميكنه
    مدل قفسش رو نمي دونم ولي معمولي هستش و بزرگ معمولا ساعت 10 شب براش كاور ميزارم و 8 صبح برميدارم

دوباره سلام توي عكساس پيدانكردم كه به پشت باشه ولي اين عكس رو پيدا كردم اول اين حالتي ميچسبه به قفس بعدش در حالي كه قار ميزنه سر ميخوره مياد كف قفس به پشت دراز ميشه و بعد 30 الي 40 ثانيه دوباره روي پاهاش مياد وقت هايي كه مثل اين عكس از ديوار قفس مياد پايين احساس ميكنم پرهاي بزرگ بالش ميشكنه ممكنه بخاطر اين ضربه خوردن و شكستن بيوفتن يا خودش اونها رو بكنه ( باز هم تاكيد ميكنم من نديدم پرهاش رو با منقارش قيچي كنه )

اين هم يه عكس از خود عسل وقتي عادي و آروم هستش

[IMG]http://www.parsishare.ir/do.php?imgf=13060007452.jpg[/IMG

نمي دونم چرا عكس آخر نيومد دوباره فرستادم

حدودا 2 روز پيش متوجه شدم كه عسل با كف پاش زياد ور ميره امروز كه كنارش نشستم ديدم انگار پوست قبلي كف پاش كه سفيد بوده رو كنده و كف پاش الان تقريبا صورتي خيلي كمرنگ هستش بيشتر هم ديديم كه با پاي راستش ور ميره نظرتون چييه؟:45:
    متوجه شدم چجوری کف قفس به پشت می خوابه .خیلی راحت میشه دلیل این حالتش رو بگیم که به خاطر وحشی بودنشه یا هنوز اعتماد نداره به شما ... ولی وقعا حالت خوبی نیست .اینکه اینجوری ترسش رو نشون میده و با این حالت قار میزنه .اینجوری خیلی به خودش آسیب میزنه و پراش رو داغون می کنه . درسته که از دستت غذا می گیره و بعضی اوقات اجازه میده کنارش بمونی ولی طوطی شما با ادامه این حالتهایی که می گی زمینه اینو داره که بیشتر به پراش آسیب برسونه یا پرجوی کنه .پس خیلی باید مرحله رام کردنش رو با احتیاط و آروم آروم انجام بدی . بیشتر چه مواقعی قار میزنه ؟ شده با غذا بری سمتش و قار بزنه ؟ شده با غذا کنارش واستی و شروع کنه به قار زدن و وقتی غذا رو بگیری سمتش ساکت بشه ؟

این قار زدن از روی لجبازی هم می تونه باشه و اینکه بخواد شما رو دور کنه . نمی گم جلوش بری و اینقدر بمونی که قار زدنش تموم شه چون تو این زمان کمی که خونه شماست نمیشه قاطعانه گفت لجبازیه ممکنه ترس باشه .پس تنها کاری که می تونی بکنی اینه که راهی پیدا کنی که این قار زدنهاش از بین بره مثلا اگه هر وقت با غذا رفتی سمتش راحت خورد و قار نزد می تونی همیشه با یه غذای خوشمزه که دوست داره بری سمتش چون می دونی که واسه غذا قار نمیزنه یا از دور غذا رو بهش نشون بدی .یا اینکه اگه هم واسه غذا و هم به صورت عادی رفتی کنارش میدونی که قار میزنه .خیلی آروم آروم سمتش بری یا طوری نشون ندی که به قصد بودن در کنارش ، داری سمت قفس میری خیلی عادی و آروم و پله پله به قفس نزدیک شی ... . در کل نظرم اینه که یکم سرعت رام کردنش رو آهسته کن .
    پس با این حساب پر بدون ریشه زیاد بوده . اینکه ما نبینیم طوطی پرش رو خراب می کنه یا نه، خیلی نمیشه روش حساب کرد .من پیشنهادم اینه که با یه دکتر خوب درباره این موضوع صحبت کنی .نمی خوام اینجا قطعی بهت بگم طوطی مشکل پرجوی داره و نگرانت کنم .ولی به نظر من به ریختن پر بدون ریشه اونم هر روز دوتا و سرش که خالی شده میشه مشکوک شد .درباره پاش بعضی وقتا با منقار پاهاشون رو میگرن یا ناخنشون رو تمیز می کنن یا مقارشون رو پاک می کنن یا کف پا رو تمیز می کنن .الان کف هر دو پا یه دست صورتی شده ؟ می تونی عکس بذاری ازش . البته اینم دکتر خیلی راحت تر میتونه تشخیص بده ... راستی اسباب بازی داره ؟

اینا نظر من بود امیدوارم دوستای دیگه هم نظر بدن .
    ویرایش توسط sepideh : 23rd May 2011 در ساعت 03:18 AM

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad 222 نمایش پست ها
    سلام
    نظر دوستان را برای مشخصاتی که کاور باید داشته باشه را میخواستم مثل رنگ جنس اندازه و ...
    اگر هم عکس بگذارید ممنون میشم.

سلام . کاوری که من برای قفس طوطیم استفاده می کنم پارچه نخیه که دولاش کردم .و از سه طرف میذارم روی قفس طوطیم .یعنی قسمت پشت قفس رو باز میذارم .طوطیه منم مثله طوطیه سینا از رنگای تند می ترسه .پارچه ای که من استفاده می کنم سفیده که دولا گذاشتنش باعث شده نور رو کمتر عبور بده .چون اتاقم همیشه دماش مناسبه نیازی ندارم که به خاطر هوای سرد پارچه ی ضخیم تری استفاده کنم . از نظر من کاور باید نور رو تا بیشترین حدی که ممکنه جلوش رو بگیره تا تاریکی که طوطی برای خواب بهش نیاز داره رو فراهم کنه .دوم اینکه اگه تو خونه هوا سرد باشه بهتره کاور ضخیم تر انتخاب بشه نه اینکه جلوی نفس کشیدن طوطی رو بگیره فقط از عبور هوای سرد جلوگیری کنه . از نظر رنگ با سینا موافقم بهتره رنگی انتخاب کنی که طوطیت ازش نترسه .اندازه هم نمیدونم منظورت چیه:65: پارچه ای که من می ذارم رو قفس، از هر طرف یه 20 سانتی پایین تره :smile (264):

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    سلام
    دوستان یک مشکلی که جدیدا با کاسکوم پیش اومده این هست که وقتی میاد بیرون به زور باید بکنمش داخل اگه نکمش داخل دیگه داخل نمیره دیشب چادر انداختم روی دستم که نتونه گاز بگیره و کردمش داخل چند شب پیشم ظرف تخمه گذاشتم توی قفسش تا رفت تو قفس درشو بستم دیگه از اون به بعد یاد گرفت و دیگه با ظرف تخمه گول نمیخوره چیکار کنم
    دارم کم کم ساعات تو قفس موندنشو زیاد میکنم الان تا ساعت 10 صبح میگذارم تو قفس باشه قبلا 9 بود
    یکی از دوستان میشه بگه از اسباب بازی های اقای اژیده کدومشون بهتر هست که من تهیه کنم و از داروهای موجود در سایتشون چون توضیحات همشون مثل هم هست ادم گیج میشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    متوجه شدم چجوری کف قفس به پشت می خوابه .خیلی راحت میشه دلیل این حالتش رو بگیم که به خاطر وحشی بودنشه یا هنوز اعتماد نداره به شما ... ولی وقعا حالت خوبی نیست .اینکه اینجوری ترسش رو نشون میده و با این حالت قار میزنه .اینجوری خیلی به خودش آسیب میزنه و پراش رو داغون می کنه . درسته که از دستت غذا می گیره و بعضی اوقات اجازه میده کنارش بمونی ولی طوطی شما با ادامه این حالتهایی که می گی زمینه اینو داره که بیشتر به پراش آسیب برسونه یا پرجوی کنه .پس خیلی باید مرحله رام کردنش رو با احتیاط و آروم آروم انجام بدی . بیشتر چه مواقعی قار میزنه ؟ شده با غذا بری سمتش و قار بزنه ؟ شده با غذا کنارش واستی و شروع کنه به قار زدن و وقتی غذا رو بگیری سمتش ساکت بشه ؟

این قار زدن از روی لجبازی هم می تونه باشه و اینکه بخواد شما رو دور کنه . نمی گم جلوش بری و اینقدر بمونی که قار زدنش تموم شه چون تو این زمان کمی که خونه شماست نمیشه قاطعانه گفت لجبازیه ممکنه ترس باشه .پس تنها کاری که می تونی بکنی اینه که راهی پیدا کنی که این قار زدنهاش از بین بره مثلا اگه هر وقت با غذا رفتی سمتش راحت خورد و قار نزد می تونی همیشه با یه غذای خوشمزه که دوست داره بری سمتش چون می دونی که واسه غذا قار نمیزنه یا از دور غذا رو بهش نشون بدی .یا اینکه اگه هم واسه غذا و هم به صورت عادی رفتی کنارش میدونی که قار میزنه .خیلی آروم آروم سمتش بری یا طوری نشون ندی که به قصد بودن در کنارش ، داری سمت قفس میری خیلی عادی و آروم و پله پله به قفس نزدیک شی ... . در کل نظرم اینه که یکم سرعت رام کردنش رو آهسته کن .
    پس با این حساب پر بدون ریشه زیاد بوده . اینکه ما نبینیم طوطی پرش رو خراب می کنه یا نه، خیلی نمیشه روش حساب کرد .من پیشنهادم اینه که با یه دکتر خوب درباره این موضوع صحبت کنی .نمی خوام اینجا قطعی بهت بگم طوطی مشکل پرجوی داره و نگرانت کنم .ولی به نظر من به ریختن پر بدون ریشه اونم هر روز دوتا و سرش که خالی شده میشه مشکوک شد .درباره پاش بعضی وقتا با منقار پاهاشون رو میگرن یا ناخنشون رو تمیز می کنن یا مقارشون رو پاک می کنن یا کف پا رو تمیز می کنن .الان کف هر دو پا یه دست صورتی شده ؟ می تونی عکس بذاری ازش . البته اینم دکتر خیلی راحت تر میتونه تشخیص بده ... راستی اسباب بازی داره ؟

اینا نظر من بود امیدوارم دوستای دیگه هم نظر بدن .

سپيده جان تشكر
    فكر كنم حرفهايي كه زدي كاملا درسته :smile (56):سعي ميكنم روند رام كردنش رو آروم كنم درضمن الان 2 روزه كه ديگه پر توي قفس نيست در ضمن اين غذاها رو هم بهش دادم نظرت چييه؟
    موز البته فكر كنم خيلي خوشش نيومد
    يه كمي خرماي دشتستان دادم اينقدر خوشش اومد نديده بودم باچيزي اينقدر حال كنه تا چند دقيقه بعدش مدام دور دهنش رو با لذت ليس ميزد (نظرت راجع به دادن هسته خرما كه طوطي باهاش بازي كنه چييه ؟ خطرناك نيست؟)
    قارچ خام البته انداخت متوجه نشدم كه كمي خورد يا نه
    اگر زحمتي برات نيست يه دامپزشك عالي كه حاضر ميشي حيووناي خودت رو دستش بدي بهم معرفي كن تا عسل رو آخر هفته يه سر به دامپزشك نشون بدم
    :smile (88):

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4456

hi

نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    در قفس رو چرا همیشه باز میذاری ؟ بهتره که همیشه 3 یا 4 ساعت بذاری بیاد بیرون البته همه بستگی به شرایط خودت داره ولی اگه بعد نتونی این شرایط رو که همیشه در قفس رو باز بذاری و بخواد بیاد بیرون ، براش فراهم کنی .تحملش براش سخت میشه .اگه خودش میاد و زود میره تو قفس چه بهتر .بذار قفسش براش یه محیط دوست داشتنی باشه . غذاهاشو تو قفس بخوره و با اسباب بازیاش بازی کنه .تا اگه یه وقت نبودی و امکان این وجود نداشت که بیاد بیرون ، از لحاظ روحی مشکلی براش پیش نیاد . چه عالی 4 ماه پیشته و رنگ چشمش هم زرده .پس خیلی خوب تونستی رامش کنی و پیشرفتش عالیه . خوبه که مدام کنارشی این باعث میشه بیشتر بهت اعتماد کنه ولی بیش از حد بهش توجه نکن که بهت زیادی وابسته بشه .همیشه اعتدال رو رعایت کن .بیرون بودن زیاد و آزاد بودن و توجه بیش از حد هم باعث میشه برای جلب توجه شما کاری نکنه .یعنی سرو صداهاش حرف زدناش کمتر بشه .پس حواست به این موارد هم باشه .

دو دستی غذا نگه میداری براش ؟ یعنی غذا میریزی کف دستت ؟ با انگشتات غذا رو بگیرو بده .

اشکالی نداره که نمیذاره پاشو دست بزنی . معمولا اینجوری هستن و خوششون نمیاد خیلی بهشون دست بزنیم . اگه رام تر شه بهت کم کم اجازه میده .

خب چون مدام میاد بیرون دیگه چرا باید قفس نوردی کنه ؟ وقتی بیرون قفس میاد و در قفسش مدام بازه نیازی به اینکار نداره .اینو می گم نه اینکه شرایط خوبی داره نه .واسه این می گم که نباید همش در قفس رو باز بذاری . البته بال زدن هم یه روش واسه ورزش کردن و تخلیه انرژیه ولی قفس نوردی ، بازی کردن با اسباب بازی ها و ... اینا هم هستن که باید فرصت انجامش رو براش فراهم کنی . چرت زدنش هم تو بعضی از ساعات روز طبیعیه . خواب روزانشو بهم نریز .اگه خونه به اندازه کافی شلوغ و پر سرو صدا باشه زمانی که به چرت زدن نیاز نداره ،دیگه چرت نمی زنه.

درباره باقالی (مصرف باقلای تازه ممکن است تولید مسمومیت و حساسیت شدید بکند که گاهی موجب مرگ می شود بنابراین باید در خوردن باقلای تازه و خام احتیاط کنید . معمولا اشخاصی که به باقلای تازه حساسیت دارند فاقد یک آنزیم مخصوص هستند) این در مورد باقالی خام که اصلا نباید به طوطی داد . درباره باقالی پخته بعضی جاها می گن اگه بپزین مشکلی نداره ولی بعضی جاها می گن در هر دو صورت ندین بهش .من الان دومی رو انتخاب می کنم ترجیح میدهم چیزی که خیلی مطمئن نیستم اصلا به طوطیم ندم . کیوی هم می تونی بدی به طوطی .

درباره بزرگ بودن جثه نظری ندارم . یعنی برام سوال پیش نیومده که چرا جثشون فرق می کنه .من دو تا کاسکوی اولم که به فاصله 10 روز بدنیا اومدن از نظر جثه با هم فرق داشتن .اولی درشتر و سنگیتر و دومی کوچیکتر و ظریفتر و سبک تر . هر چند که با یه سری مشخصات ظاهری که می گن تقریبا میشه حدس زد طوطی نره یا ماده ، احساس می کنم طوطی اولم نر و طوطی دوم ماده بود ولی نمی تونم بگم اون که درشت تره نره یا اونی که کوچیکتره مادست چون واقعا نمی دونم . درباره این موضوع بهتره آقای آژیده یا دوستانی که میدونن جواب بدن .

چه غذاهای بهش می دی در روز ( به غیر تخمه ) ؟؟؟

نه راه خوبی نیست از نظر من البته اگه طوطی روی دستت نمیاد. بهتره روشهایی رو انتخاب کنی که به طوطیت استرس وارد نکنی .روی دستت نمیاد ؟؟
    سپیدهجان ممنون از پاسخ کاملی که دادین بسیار لطف کردین .من میوهای فصل رو بهش معمولان با رعایت خوب بودن واندازش حتما میدم و استخونوپاستا هم میدم .دیگه غیر این دوس نداره چیزی. منم از این مدل رو دست آوردن تعجب کردم اما پستشو تو نه نمیاد روی دست تا نیمهٔ راه رفتم اما خسته شدم واقعا. میرفت دور میزد از کنار دستم رد میشد یا اگه تمام راه ها بروش بسته بود منصرفمیشد .از جاش تکون نمیخورد. شده گردنشو ۲مترمیره میکشه ولی* پاشو رو دست من نمیذاره .قهرم می*کنه تازه نرسه به جایزه. حالا واقعا اینکار جزو مراحل اصلی* رام کردنه؟ منظورم اینه که چقدر مهم؟
    عسل چند تا شاخه ٔ نارنج داره که خیلی دوسشون داره و روزی چند ساعت سرگرم بهاشون .اما میبینم نوکش پوست می*شه خیلی سطحی این پوسته شدن ها خوبه؟
    برای کم شدن پرژش می*تونم روزی چند بر آب بهش اسپری کنم؟خیلی از آب پاسه میترسه پف می*کنه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان یک مشکلی که جدیدا با کاسکوم پیش اومده این هست که وقتی میاد بیرون به زور باید بکنمش داخل اگه نکمش داخل دیگه داخل نمیره دیشب چادر انداختم روی دستم که نتونه گاز بگیره و کردمش داخل چند شب پیشم ظرف تخمه گذاشتم توی قفسش تا رفت تو قفس درشو بستم دیگه از اون به بعد یاد گرفت و دیگه با ظرف تخمه گول نمیخوره چیکار کنم
    دارم کم کم ساعات تو قفس موندنشو زیاد میکنم الان تا ساعت 10 صبح میگذارم تو قفس باشه قبلا 9 بود
    یکی از دوستان میشه بگه از اسباب بازی های اقای اژیده کدومشون بهتر هست که من تهیه کنم و از داروهای موجود در سایتشون چون توضیحات همشون مثل هم هست ادم گیج میشه
    سلام .بهترین راه برای بردن طوطی ها داخل قفس اینه که روی دست اومدن رو باهاشون کار کنیم . ولی تو شرایط شما بهتره یه پایه یا صندلی بذاری کنار قفس خودت بری بالا طوری که از طوطی بالاتر باشی . در قفس رو از بالا باید باز کنی و با دست هدایتش کنی بره داخل .
    خوب می کنی ساعت بیرون بودن رو کم می کنی . همیشه از زمان اول و آخر کم نکن .اون وسطا هم یکم بذار بره داخل قفس .غذاشو بذار داخل قفس وقتی رفت در رو نبند .بذار خیالش راحت شه که با رفتن به داخل قفس برای غذا خوردن در رو نمی بندی .چون یه بار با غذا کشوندیش داخل قفس و در رو بستی فکر می کنه هر وقت بره داخل قفس در رو می بندی . گفتی پسته می خوره یا بادوم .از اینا برای بردنش به داخل قفس استفاده کن .هربار رفت با اینا بهش جایزه بده .تا یاد بگیره رفتن به داخل قفس با یه جایزه خوب همراهه .

از بین مکمل ها .من خودم اینا رو دارم :

سنگ مینرال و کلسیم غنی شده با انواع سبزیجات وحشی مورد نیاز بدن طوطی با طعم میوه

کف دریا و سنگ کلسیم و مینرال مکمل غذای طوطی (Calcium Block)

با مولتی ویتامین که ممکنه نباشه تو فروشگاه ولی شما بپرس شاید داشته باشه .از اسباب بازی ها هم 3 تای آخری یعنی محصول 2004 ، 2005 و 2006 و این . هر اسباب بازی که مخصوص طوطی های بزرگه . بازی فکری هم فعلا به دردت نمی خوره .اینا وسایل داخل فروشگاه هستن اگه کف دریا یا مولتی ویتامین نداشت می تونی از مغازه های پرنده فروشی تهیه کنی .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سپيده جان تشكر
    فكر كنم حرفهايي كه زدي كاملا درسته :smile (56):سعي ميكنم روند رام كردنش رو آروم كنم درضمن الان 2 روزه كه ديگه پر توي قفس نيست در ضمن اين غذاها رو هم بهش دادم نظرت چييه؟
    موز البته فكر كنم خيلي خوشش نيومد
    يه كمي خرماي دشتستان دادم اينقدر خوشش اومد نديده بودم باچيزي اينقدر حال كنه تا چند دقيقه بعدش مدام دور دهنش رو با لذت ليس ميزد (نظرت راجع به دادن هسته خرما كه طوطي باهاش بازي كنه چييه ؟ خطرناك نيست؟)
    قارچ خام البته انداخت متوجه نشدم كه كمي خورد يا نه
    اگر زحمتي برات نيست يه دامپزشك عالي كه حاضر ميشي حيووناي خودت رو دستش بدي بهم معرفي كن تا عسل رو آخر هفته يه سر به دامپزشك نشون بدم
    :smile (88):
    موز که خوبه .طوطی منم بعضی وقتا خوب می خوره و بعضی وقتا خیلی کم .

خرما هم چون خیلی شیرینه هفته ای دو 3 تا میتونی بهش بدی .هسته خرما هم مشکلی نداره و میتونی بهش بدی .خیلی هم سرگرمش می کنه . طوطی من اصلا نمی خوره وهستشو هم دوست نداره.

قارچ جز غذاهای ممنوعست و اصلا نباید بهش بدی. مثل آوکادو ، شکلات ، کافئین و دونه سیب و ... .قارچ باعث میشه طوطی استفراغ هم بکنه ولی حتی اگه اینکارو نکرد باز هم نباید بهش بدی. اگه زیاد هم بهش بدی به کبدش آسیب وارد می کنه .بعضی ها هم می گن که باعث مشکلات روده ای هم میشه .پس دیگه بهش نده .

من تا حالا طوطیه خودم رو دکتر نبردم و نمی تونم بگم کدوم خوبه یا بگم کدوم بهتره. ولی نسبت به دکترای دیگه دکتر برهانی کیا رو بیشتر قبول دارم (من ) .دوستای خودم که طوطیشون رو بردن کاملا راضی بودن .ولی همیشه برای بردن طوطی به دکتر حالا هر دکتری می خواد باشه دلیل داشته باش .یعنی مشکلش رو دقیقا بگو .منتظر نمون که خودشون حدس بزنن .

صفحه 343 از 1238 نخستنخست ... 243293324325326327328329330331332333334335336337338339340341342343344345346347348349350351352353354355356357358359360361362393443843 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)