کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    گذاشتم دستمو بگیره فشار میده ها اما خودش ول میکنه کمی درد داره چنتا سوال داشتم
    کاسکو من عاشق کاغذ هست هی میگیره ریز میکنه میریزه پایین ایا براش ضرر نداره؟
    و اینکه بغیر از تخمه بادام کوهی و پسته چیز دیگه ای نمیخوره چیکار کنم؟
    ایا این غذاهایی که میگن طوطی میخوره و حرف میاد واقعی هست و یا تبلیغی بیش نیست؟
    سلام
    خوب خيلي خوبه ميبيني اگه تو ترست رو ازبين ببري اون هم ديگه نميترسه:smile (96):
    راستش رو بخواي عسل من هم عاشق كاغذه انگاري دقدليشو سر اون خالي ميكنه خيلي هم كيف ميكنه اگه كاغذ سفيد بدون نوشته و تميز بهش بدي فكر نكنم ضرري داشته باشه فقط مراقب باش كاغذ باطله و روزنامه بهش ندي (فقط سفيد و تميز )
    راجع به غذا اين كه ميگي نميخوره اصلا از دستت نمي گيره ياكه ميگيره ميندازه اگه نميگيره كه بايد سعي كني هي براش نگه داري تا بخواد يك بار امتحان كنه اما اگه ميگيره و ميندازه هرچي انداخت شما دوباره سعي كن و بهش بده حتي اگر تكه تكه هم كرد خوبه يواش يواش ترقيب ميشه كه بخوره:smile (181):
    راجع به اين جور غذاها نه شنيدم و نه اطلاعي دارم ولي احتمال ميدم تله پول باشه

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    نقل قول نوشته اصلی توسط HONEY نمایش پست ها
    سلام سودابه جان
    باید بگم زمانی که تو خونه تنهاست خیلی زیاده و شاید به همین علت بوده که وقتی منزل پدرتون بوده شیطنت داشته و حتی داشته دوباره به حرف میومده ، چون دیده افرادی هستن که در طول روز بهش توجه کنن.
    حتما حتما باید اموزش سخنگوییتون رو در رو باشه ، موقعی که منزل هستد حتما تایمی بذارید و رودررو بشینید و همون کلماتی رو که بلد بوده رو فقط باهاش کار کنید. زمانی که شما الان شما باهاش تمرین دارید به گفته خودتون یا مشغول پر ارایی هست ( که به شما توجه نداره) یا ساکت میشینه و شما رو نگاه میکنه اما چون تاکید و هیجان و اصراری تو نحوه ادا کردن و نگاه چشم به چشمتون نیست خب طوطی هم فکر میکنه پس حتما مهم نیست در صورتیکه در بازی ایی که باهاش انجام میدید با هیجان باهاش صحبت میکنید و بهش جایزه میدید و در کل حالتتون خوشحاله و طوطی هم از اینکار لذت میبره . باید اموزش سخنگوییتون هم همینطور باشه. در ضمن تایم 10-15 دقیقه برای اموزش سخنگویی خیلی خیلی خیلی کمه حداقل الان که میخواید دوباره به حرف بیاد و بدونه با اینکار هم میتونه جلب توجه کنه باید روزی 1 ساعت باهاش کار کنید و اگر اولین کلمه رو گفت بهش جایزه بدید و با همون لحنه هیجانی افرین بگید بهش که بدونه شما از این حرف زدنه طوطیتون هم لذت میبرید.
    و همونطور که سپیده جون گفتن تایم بیرون اوردنش رو به یکباره کم نکیند چون ممکنه مشکل ساز بشه ، کم کم از تایم بیرون بودنش کم کنید تا به همون روزی 3-4 ساعت برسه.
    در ضمن بازی ایی که بهش اموزش دادید خیلی خوبه و اگر نحوه اموزشتون رو اینجا هم قرار بدید خیلی خوبه و ما هم میتونیم استفاده کنیم.
    الان که اومده منزل خودتون چطوره؟ شیطنت رو داره ؟ سوت میزنه؟
    با تشکر از شما هانی عزیز
    الان که آوردمش خانه زمان بیرون بودن از قفسش را کم کردم البته نه بطور ناگهانی ، یک ساعت که بیرون است نیم ساعت داخل قفس است . زمانی که توی قفس است شروع می کند به سرو صدا و سوت کشیدن . فکر می کنم علت ساکت بودنش همین بیرون بودن بیش از حدش بوده . امیدوارم اینطوری جواب بده .

تنها چیزی که نگرانم کرده اینه که یک ماه پیش که بردمش دکتر تا ساق پرهایش را بکشد . دکتر بیهوشش کرد آمپول بیهوشی را هم زیر سینه اش زد حالا چند وقتی است که با نوکش فقط به آن قسمت ور می ره و پرهایش را بهم ریخته البته تا شروع به این کار می کنه حواسش را پرت می کنم و باهاش بازی می کنم . می ترسم این کار برایش عادت بشه .

درمورد بازی پرسیده بودید . یک گوی کوچک چوبی به اندازه گردو و یک لیوان استیل که وقتی گوی توی آن می افتد صدا کند . روزهای اول که گوی را بهش می دادم لیوان را می گرفتم زیر نوکش و می گفتم یک ، دو، سه ، بنداز . اوایل متوجه نمی شد ولی وقتی گوی را می انداخت و صدای لیوان در می آمد سریع تشویقش می کردم و جایزه می دادم .
    بعد از یک هفته لیوان را گذاشتم زمین زیر چوبش دقیقاً زیر نوکش ، تا وقتی گوی را پرت می کنه بیفتد توی لیوان . حالا دیگه دقیقا منظور از این بازی را فهمیده و لیوان هرجا باشه توپ را می اندازد توی لیوان و جایزه می گیره .

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    بسته این هست اینطوری نوشته
    دانه تشویقی برای کاسکو perls
    بسته دانه hello برای سخنگو شدن طوطی دانه تشویقی
    این بسته دان معجزه گر است وقتی شما انرا به طوطی خود می دهید فرقی ندارد کاسکو باشد یا... زبان باز کرده و خیلی زودتر شروع به تقلید صداها و یادگیری می کند قدرت تقلید صدایش بسیار بیشتر می شود. به زبان المانی پشت بسته اینطور توضیح داده شده: دانه ها از موادی گیاهی تهیه شده اند که موجوب تحریک بخشی از مغز طوطی که مربوط به تقلید صدا است می شوند.

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    سلام دوستان
    گذاشتم دستمو بگیره فشار میده ها اما خودش ول میکنه کمی درد داره چنتا سوال داشتم
    کاسکو من عاشق کاغذ هست هی میگیره ریز میکنه میریزه پایین ایا براش ضرر نداره؟
    و اینکه بغیر از تخمه بادام کوهی و پسته چیز دیگه ای نمیخوره چیکار کنم؟
    ایا این غذاهایی که میگن طوطی میخوره و حرف میاد واقعی هست و یا تبلیغی بیش نیست؟

بسته این هست اینطوری نوشته
    دانه تشویقی برای کاسکو perls
    بسته دانه hello برای سخنگو شدن طوطی دانه تشویقی
    این بسته دان معجزه گر است وقتی شما انرا به طوطی خود می دهید فرقی ندارد کاسکو باشد یا... زبان باز کرده و خیلی زودتر شروع به تقلید صداها و یادگیری می کند قدرت تقلید صدایش بسیار بیشتر می شود. به زبان المانی پشت بسته اینطور توضیح داده شده: دانه ها از موادی گیاهی تهیه شده اند که موجوب تحریک بخشی از مغز طوطی که مربوط به تقلید صدا است می شوند.
    سلام
    خیلی خوبه که اجازه دادید دستون رو لمس کنه ، اما مراقب باشید که اگر دردتون میاد این تغییر چهره و سرو صدا نداشته باشید چون طوطی این رو یه بازی تصور میکنه و فکر میکنه شما خوشتون اومده.
    کاغذ یکی از اسباب بازی و سرگرمیه خوب برای طوطیهاست، اما بهتره که کاغذ کاهی تهیه کنید ( هم بسته ایی هست هم کیلویی)
    در مورد غذا خوردن شما انقدر باید غذاهای مختلف رو امتحان کنید تا میل به خوردنش پیدا کنه ( الان کل غذاییش پسته و بادام هست؟)
    در موردن این دانه ها من اول که این دانه ها اومده بود با فروشنده که صحبت کردم خوشون گفتن ، نه روز سخنگویی تاثیری نداره و اینم غذایی هست مثل بقیه غذاهای اماده و صرفا جنبه تجاری داره نوشته روش ،اما خب بهتره کسانی که استفاده کردن نظر بدن.

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    با تشکر از شما هانی عزیز
    الان که آوردمش خانه زمان بیرون بودن از قفسش را کم کردم البته نه بطور ناگهانی ، یک ساعت که بیرون است نیم ساعت داخل قفس است . زمانی که توی قفس است شروع می کند به سرو صدا و سوت کشیدن . فکر می کنم علت ساکت بودنش همین بیرون بودن بیش از حدش بوده . امیدوارم اینطوری جواب بده .

تنها چیزی که نگرانم کرده اینه که یک ماه پیش که بردمش دکتر تا ساق پرهایش را بکشد . دکتر بیهوشش کرد آمپول بیهوشی را هم زیر سینه اش زد حالا چند وقتی است که با نوکش فقط به آن قسمت ور می ره و پرهایش را بهم ریخته البته تا شروع به این کار می کنه حواسش را پرت می کنم و باهاش بازی می کنم . می ترسم این کار برایش عادت بشه .

درمورد بازی پرسیده بودید . یک گوی کوچک چوبی به اندازه گردو و یک لیوان استیل که وقتی گوی توی آن می افتد صدا کند . روزهای اول که گوی را بهش می دادم لیوان را می گرفتم زیر نوکش و می گفتم یک ، دو، سه ، بنداز . اوایل متوجه نمی شد ولی وقتی گوی را می انداخت و صدای لیوان در می آمد سریع تشویقش می کردم و جایزه می دادم .
    بعد از یک هفته لیوان را گذاشتم زمین زیر چوبش دقیقاً زیر نوکش ، تا وقتی گوی را پرت می کنه بیفتد توی لیوان . حالا دیگه دقیقا منظور از این بازی را فهمیده و لیوان هرجا باشه توپ را می اندازد توی لیوان و جایزه می گیره .
    خواهش میکنم سودابه جان
    حالا من روشی رو میگم که هانی رو خیلی ترغیب میکرد به سخنگویی شاید برای شما هم جواب داد ، من یه مدت که هانی صحبت نمیکرد قبل از بیرون اوردن از قفسش یه تایمی رو میذاشتم برای تمرین و خب همین جواب داد و دیدم کم کم هانی شروع کرد قبل از بیرون اومدن از قفس (برای جلب توجه که بیارمش بیرون) شروع کرد به حرف زدن (الان هم میرم قفس رو تمیز کنم تا از قفس بیارمش بیرون شروع میکنه به صحبت کردن ، البته هانی در همه زمان ها صحبت میکنه الان).
    منظورتون از ور رفتن پرکنی یا پرجوی هست؟ ( چون گفتید بهم ریخته؟)
    ببخشید میتونم بپرسم چرا پرهاش رو کشیدید؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634

در مورد غذا خوردن شما انقدر باید غذاهای مختلف رو امتحان کنید تا میل به خوردنش پیدا کنه ( الان کل غذاییش پسته و بادام هست؟)
    بله کل غذاییش همین هست پسته و تخمه و بادام کوهی

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    خواهش میکنم سودابه جان
    حالا من روشی رو میگم که هانی رو خیلی ترغیب میکرد به سخنگویی شاید برای شما هم جواب داد ، من یه مدت که هانی صحبت نمیکرد قبل از بیرون اوردن از قفسش یه تایمی رو میذاشتم برای تمرین و خب همین جواب داد و دیدم کم کم هانی شروع کرد قبل از بیرون اومدن از قفس (برای جلب توجه که بیارمش بیرون) شروع کرد به حرف زدن (الان هم میرم قفس رو تمیز کنم تا از قفس بیارمش بیرون شروع میکنه به صحبت کردن ، البته هانی در همه زمان ها صحبت میکنه الان).
    منظورتون از ور رفتن پرکنی یا پرجوی هست؟ ( چون گفتید بهم ریخته؟)
    ببخشید میتونم بپرسم چرا پرهاش رو کشیدید؟
    آبان سال گذشته پرهایش را یک پرنده فروشی ناجور کوتاه کرد از اون به بعد آنقدر به پرهایش ور می رفت تا فقط ساقه هایش مانده بود تا مجبور شدم ببرمش دکتر . به همین دلیل دکتر مجبور شد ساقه ها را بکشد .
    منظور از ور رفتن به پرهایش این است که به یکی از پرهای زیر بالش و یک قسمت کوچک توی سینش گیر داده و فقط اونها را ریز ریز می کنه . به بقیه قسمتها کاری ندارد . سری قبل هم بردمش دکتر به همین دلیل بود ولی اون موقع 10 الی 12 پر بود ولی الان فقط یکی است .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    بله کل غذاییش همین هست پسته و تخمه و بادام کوهی
    درباره غذا بچه ها توضیح دادن .من با اینکه 3 روز پیش هم گفتم بازم تاکید کنم که بیشتر از دو 3 تا پسته و بادوم نده بهش .تخمه رو باید به تدریج کم کنی .براش مولتی ویتامین هم حتما بگیر .

نقل قول نوشته اصلی توسط saba نمایش پست ها
    سلام
    بله اسباب بازی داره با اسباب بازیش کم بازی میکنه نمیدونم چرا اینکارو میکنه وقتی هم ظرف غذاشو بر میدارم که نریزه میره سراغ ظرف ابش اب میریزه بیرون
    ممنون از توجهتون
    سپیده جون جوجو هم اینجوریه .توجه نکن بهش .تعداد وعده ها رو بیشتر کن و تو هر وعده غذای کمتری بریز تا نتونه از ظرف بریزه بیرون . آبش هم همینطور تا لبه ظرف پر نکن .ظرف غذاش که محکم شده به قفس آره ؟ وقتی می خواد لجبازی کنه ظرفش پایین نمی افته که نه ؟ قبل از اینکه غذا بریزی تو ظرف بیارش بیرون .تو ظرف غذا یا آب بریز و بعد دوباره طوطیتو بذارش تو قفس.بعد فورا برو که نخواد برای جلب توجه با ظرفش دعوا بگیره .من همیشه اگه اول جوجو رو بذارم تو قفس بعد ظرف غذا رو بذارم اینجوری می کنه و با ظرف غذاش دعوا می گیره تخمه رو میریزه ، آبشو میریزه .ولی اگه قبل از اینکه ببرمش تو قفس این ظرفا رو بذارم کاری نمی کنه .ظرف غذاشو هم برندار . اگه گرسنش باشه می خوره .
    ویرایش توسط sepideh : 19th May 2011 در ساعت 11:17 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    سلام به همه

قبلا راجع به ريختن پرهاي عسل پرسيدم بهم جواب دادين احتمالا تولك رفته حالا عكسش رو ميزارم كه محل ريختن پر ها رو ببينيد و جواب بديد
    اول پرهاش به اين حالت در مي اد و بعد از 2 روز همون پر مي افته ( نديدم كه بكنه فقط پر رو كف قفس ميبينم)

اين ناحيه بالش كه پر نداره

اين هم قسمت پشت سرش كه پرهاش ريخته اصلا نديدم كه با اين قسمت ور بره

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    آبان سال گذشته پرهایش را یک پرنده فروشی ناجور کوتاه کرد از اون به بعد آنقدر به پرهایش ور می رفت تا فقط ساقه هایش مانده بود تا مجبور شدم ببرمش دکتر . به همین دلیل دکتر مجبور شد ساقه ها را بکشد .
    منظور از ور رفتن به پرهایش این است که به یکی از پرهای زیر بالش و یک قسمت کوچک توی سینش گیر داده و فقط اونها را ریز ریز می کنه . به بقیه قسمتها کاری ندارد . سری قبل هم بردمش دکتر به همین دلیل بود ولی اون موقع 10 الی 12 پر بود ولی الان فقط یکی است .
    سلام .هانی عزیز توضیحاتش کامل بود .درباره کشیدن پر من موافق نیستم . پر طوطی رو فقط باید زمانی کشید که پر خونی آسیب دیده باشه و خونریزی داشته باشه در این صورت باید فورا پر رو خارج کرد تا خونریزی متوقف بشه . پری که بد کوتاه شده باشه رو باید با همون قیچی اصلاحش کرد نه اینکه بکشیم اون بعد خودش موقع تو لک رفتن می افته بدون دردسر . طوطی من زمانی که پراش رو می جوید .خرابشون می کرد و این پر خیلی اذیتش می کرد و اینقدر باهاش ور میرفت تا درستش کنه ولی بدتر میشد . چندین بار این اتفاق پیش اومد و من هربار خودم با قیچی درستش کردم و از اون به بعد دیگه باهاش کاری نداشت الان همشون افتادن و پرای جدید در اومدن .یادمه گفته بودی که پراش اذیتش می کنه .میشه از اون قسمت عکس بذاری .

درباره کشیدن پر نظر من این بود .

صفحه 339 از 1238 نخستنخست ... 239289320321322323324325326327328329330331332333334335336337338339340341342343344345346347348349350351352353354355356357358389439839 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)