کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    من شنيدم كاسكو هايي كه دچار بيماري پركني ميشن پر هاي سينشون رو اول ميكنن عسل من از 1 ماه پيش كه اوردمش خونه بعد از يه مدتي ديدم پرهاي بالش كف قفس هست هنوز نديدم خودش بكندشون ولي از قفس كه بالا و پايين ميكنه بعضي از پرها به ميله ها گير ميكنه و شكل نامرتبي ميگيره كه بعد از 2 الي 3 روز ميبينم اون پر افتاده خيلي سرحال و بازيگوشه اصلا كسل نيست ولي من نگرانم بهم گفتن توي لكه حالا اين بده يا خوبه؟ دورش كي تموم ميشه من چطوري ميتونم كمكش كنم؟:smile (119):

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    ببخشيد اين سوال رو 2 بار پرسيدم آخه يه لحظه كامپيوترم دچار اشكال شد فكر كردم نفرستادمش :smile (153):

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    نقل قول نوشته اصلی توسط Roham نمایش پست ها
    ali67 سلام اين كه ميگي دستت رو مياري عقب خوب طبيعي اما بايد مراقب باشي حركتت طورينباشه كه پرنده از شما بترسه چون خودت بهتر مي دوني كه پرندهها از حركات ناگهاني ميترسن و فكر ميكنن كه ميخواي بهش آسيب برسوني بايد ببيني واقا ميخواد گاز بگيره يا كه ميخواد لمس كنه؟
    اينكه شب ها ازكاور استفاده ميكني خيلي خوبه ولي فكر كنم اين ساعتي كه از قفس بيرونه خيلي زياده تقريبا همه اونها خواب بعد از ظهر دارن با اين حساب اون كجا استراحت ميكنه؟:smile (182):
    اخه میترسم گاز بگیره روی قفس چرت میزنه

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط Roham نمایش پست ها
    من شنيدم كاسكو هايي كه دچار بيماري پركني ميشن پر هاي سينشون رو اول ميكنن عسل من از 1 ماه پيش كه اوردمش خونه بعد از يه مدتي ديدم پرهاي بالش كف قفس هست هنوز نديدم خودش بكندشون ولي از قفس كه بالا و پايين ميكنه بعضي از پرها به ميله ها گير ميكنه و شكل نامرتبي ميگيره كه بعد از 2 الي 3 روز ميبينم اون پر افتاده خيلي سرحال و بازيگوشه اصلا كسل نيست ولي من نگرانم بهم گفتن توي لكه حالا اين بده يا خوبه؟ دورش كي تموم ميشه من چطوري ميتونم كمكش كنم؟:smile (119):
    سلام
    بعید می دونم که طوطی شما مشکل پرکنی داشته باشه
    با گرم شدن هوا طوطی ها کم کم توی لک میرن ولی توی لک رفتن این شکلی نیست که پرهای یک ناحیه یک دفعه خالی بشه ...کم کم می افته و پرهای جدید جایگزین میشه .... در این مدت شما به تغذیه اش برس از میوه جات و سبزی جات مناسب استفاده کن دیدم که خیلی خوب به سوالات دیگران جواب میدی :smile (228):پس دیگه خودت یه پا استادی حتما می دونی چه خوراکی هایی براش خوبه ... :smile (246):
    کلم بروکلی و سبزیجات برگی سرشار از ویتامین و مواد معدنی هستند... حتما در غذاییش این مواد را بگنجان ... نگران هم نباش ... می تونی از مکملهای ویتامینی و معدنی هم در کنار مواد غذای تازه استفاده کنی
    نگران نباش

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    دوست عزيز بايد آروم آروم اعتمادش رو به خودت جلب كني من خودم به شخصه يه صندلي كنار قفس عسل گذاشتم تو فاصله نيم متري از قفس اگه مستقيم برم طرفش قار ميزنه و خودش رو ميزنه به در و ديوار من به حالت پشت كرده ميرم طرفش و آروم روي صندلي ميشينم سعي كن دست خاليت رو طرفش نبري هميشه براش يه چيزي داشته باش چيزهايي كه دوست داره و هر چيزي رو قبل از اينكه به طرفش بگيري با فاصله بهش نشون بده تو زاويه هاي مختلف تا كنجكاو بشه بعد آروم ببر طرفش در حيني كه تكههاي غذا رو بهش ميدي چند بار هم دستت رو آروم ولي خالي ببر و بدون ترس اجازه بده كه با منقار و زبانش لمسش كنه نكته مهم اينه كاسكو ها درك بالايي دارن تا وقتي كه تو ازش بترسي اون هم از تو ميترسه

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    سلام Roham جان
    لطف کن در پاسخ دادن به دوستان از گزینه : "پاسخ با نقل قول " که در پایین هر پست سمت چپ قرار داره استفاده کنی... اینطوری معلوم میشه که مخاطبت چه کسی هست و افراد سریع تر می تونن جواب سوالشون را پیدا کنند...
    با سپاس از توجهت
    شیکرا

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام Roham جان
    لطف کن در پاسخ دادن به دوستان از گزینه : "پاسخ با نقل قول " که در پایین هر پست سمت چپ قرار داره استفاده کنی... اینطوری معلوم میشه که مخاطبت چه کسی هست و افراد سریع تر می تونن جواب سوالشون را پیدا کنند...
    با سپاس از توجهت
    شیکرا
    واقعا متشكر حتما :smile (22):

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    تایم بیرون آوردنش را فقط دو روز کم کردم .
    خیلی قربون صدقه اش می روم ولی زمانی که به کار خانه مشغول هستم تقریباً بهش توجهی ندارم در این زمان مشغول پرآرایی است گاهی اوقات هم ساکت می شینه و منو نگاه می کنه .
    توی این 5 روز که پیش پدرم بود دو روز اول که غریبی می کرد ولی بعدش صبحها و عصرها دو نوبت شروع می کرده به شیطنت حتی روز آخر با صدای سوت می گفته شاپور.
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    سلام سپیده جان
    وقتی همسرم خانه است شلوغ می کند . سپیده جان نیکی از ساعت 8 صبح تا 4 بعدازظهر در خانه کاملا تنهاست . آیا این تنهایی باعث مشکل شده است .
    تمرین صحبت کردن من با کاسکو به این صورت است زمانی که دارم آشپزی می کنم به فاصله زمانی 10 دقیقه یک کلمه را باهاش تکرار می کنم ( البته کلماتی که قبلا می گفت ) و یک ربع استراحت . البته این تمرین به صورت رودر رو نیست . ولی قفس جایی است که کاسکو من را می بیند .
    نه برنامه منظمی ندارم چون شاغل هستم و خانم خانه دار هر وقت زمانی داشته باشم این تمرینها را انجام می دهم . ولی هر شب 10 الی یک ربع باهاش صبحت می کنم.
    در مورد تر فند پرسیده بودید : یک لیوان استیل روی زمین قرار می دهم و گوی چوبی را بهش می دهم و تشویق می کنم که گوی را بندازد توی لیوان ، وقتی این کار را می کند بک تکه پسته کوچک بهش جایزه می دهم وبلند و با هیجان بهش می گم آفرین خیلی از این بازی خوشش می آید .
    به دلیل اینکه سفر بودم ندیدم که کف قفسش پر باشد .
    وقتی صدای یا**** یا دزدگیر ماشین ها و ساعت و زنگ تلفن را می شنود خیلی توجه می کند .
    سلام سودابه جان
    باید بگم زمانی که تو خونه تنهاست خیلی زیاده و شاید به همین علت بوده که وقتی منزل پدرتون بوده شیطنت داشته و حتی داشته دوباره به حرف میومده ، چون دیده افرادی هستن که در طول روز بهش توجه کنن.
    حتما حتما باید اموزش سخنگوییتون رو در رو باشه ، موقعی که منزل هستد حتما تایمی بذارید و رودررو بشینید و همون کلماتی رو که بلد بوده رو فقط باهاش کار کنید. زمانی که شما الان شما باهاش تمرین دارید به گفته خودتون یا مشغول پر ارایی هست ( که به شما توجه نداره) یا ساکت میشینه و شما رو نگاه میکنه اما چون تاکید و هیجان و اصراری تو نحوه ادا کردن و نگاه چشم به چشمتون نیست خب طوطی هم فکر میکنه پس حتما مهم نیست در صورتیکه در بازی ایی که باهاش انجام میدید با هیجان باهاش صحبت میکنید و بهش جایزه میدید و در کل حالتتون خوشحاله و طوطی هم از اینکار لذت میبره . باید اموزش سخنگوییتون هم همینطور باشه. در ضمن تایم 10-15 دقیقه برای اموزش سخنگویی خیلی خیلی خیلی کمه حداقل الان که میخواید دوباره به حرف بیاد و بدونه با اینکار هم میتونه جلب توجه کنه باید روزی 1 ساعت باهاش کار کنید و اگر اولین کلمه رو گفت بهش جایزه بدید و با همون لحنه هیجانی افرین بگید بهش که بدونه شما از این حرف زدنه طوطیتون هم لذت میبرید.
    و همونطور که سپیده جون گفتن تایم بیرون اوردنش رو به یکباره کم نکیند چون ممکنه مشکل ساز بشه ، کم کم از تایم بیرون بودنش کم کنید تا به همون روزی 3-4 ساعت برسه.
    در ضمن بازی ایی که بهش اموزش دادید خیلی خوبه و اگر نحوه اموزشتون رو اینجا هم قرار بدید خیلی خوبه و ما هم میتونیم استفاده کنیم.
    الان که اومده منزل خودتون چطوره؟ شیطنت رو داره ؟ سوت میزنه؟

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    سلام با تشکر از خانم سپیده
    گاز نمیگذارم بگیره دستمو میارم عقب فکر کنم درد داره :66:
    تقریبا 12 ساعت بیرون از قفس هست شبا تا ساعت 10 صبح روز بعد میگذارم تو قفس بمونه
    الان تو قفس تخمه و اب میخوره اما اگه ظرف ابشم بگیری جلوش وقتی بیرون قفس هست میخوره
    شبها از کاور استفاده میکنم
    سلام
    شما نباید دستتون رو به هیچ عنوان عقب بکشید این باعث میشه طوطی نقطه ضعف شما (که از گاز گرفتن میترسید) رو پیدا کنه و همین رو راهی قرر بده برای دور کردن شما از خودش .
    شما فعلا با دست بهش غذا بدید (غذای مورد علاقه ش) و کلماتی رو که الان بلده حتما باهاش کار کنید( تا یادش نره) و یه کلمه جدید هم بهش اضافه کنید تا اینکه بهتون اطمینان کنه و کم کم به حرف بیاد.
    اگر میخواید ساعت بیرون اومدنش رو کم کنید (چون به بیرون بودن عادت داره) باید در طی چندین هفته اینکار رو کنید نه در طی چندین روز. به اینصورت که اگر به فرض الان ساعت بیرون بودنش 12 ساعته، تا 2 هفته مثلا 11 ساعت بیارینش بیرون و همینطور اروم اروم کم کنید.
    خیلی خوبه که از کاور استفاده میکنید.
    موفق باشید.

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    سلام دوستان
    گذاشتم دستمو بگیره فشار میده ها اما خودش ول میکنه کمی درد داره چنتا سوال داشتم
    کاسکو من عاشق کاغذ هست هی میگیره ریز میکنه میریزه پایین ایا براش ضرر نداره؟
    و اینکه بغیر از تخمه بادام کوهی و پسته چیز دیگه ای نمیخوره چیکار کنم؟
    ایا این غذاهایی که میگن طوطی میخوره و حرف میاد واقعی هست و یا تبلیغی بیش نیست؟

صفحه 338 از 1238 نخستنخست ... 238288319320321322323324325326327328329330331332333334335336337338339340341342343344345346347348349350351352353354355356357388438838 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)