کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    3381
    نقل قول نوشته اصلی توسط yasser360 نمایش پست ها
    سلام.دوستان اگه ممکنه لطف کنید ساعت خوابیدن شب و پا شدن صبح کاسکوتون رو بگید و اینکه خودتون معمولا کاور رو کی روی قفس می کشید و کی بر می دارید.
    چون من حس می کنم تی تی شدیدا کمبود خواب داره.چون غیر پنج شش باری که استارت سر و صدا و سوت کشیدن و بازی با اسباب بازی و قفس نوردی رو می زنه و حدود نیم ساعت هر بار طول می کشه بقیشو میاد کف قفس چرت می زنه.
    هیچ علائمی هم از بیماری نداره و تو اون مدت بسیار سرحال وقبراقه.
    ممنون
    سلام دوست عزیز

به نظر من بهتره زمستانها 9 شب و تابستانها حداکثر 10 شب کاور رو بکشید . میدونید که یکی از نشانه های تغییر فصل تفاوت طلوع و غروب آفتاب هست و این باعث میشه که برای دوران پر ریزی و تولک رفتن به مشکل بر نخورید . همچنین پرنده ها با طلوع آفتاب بیدار میشن و با غروب آفتاب میخوابن.
    من خودم این زمان رو برای عسل گذاشتم و الان که بهار شده عسل تا ساعت 10 حداکثر خوابه مگر در موارد استثنایی که متوجه بشم خوایش میاد . یا خوش سوت میزنه که بهم بگه میخواد بخوابه و یا اینکه بیرون از منزل باشم. در بقیه موارد ساعت خوابش رو اینطوری تنظیم کردم.
    صبحها هم تا من بیدار نباشم سوت نمیزنه و با خودش آروم آروم صدا درمیاره.
    سعی کنید کاور زیاد روش نباشه صبحها چون عصبی میشه . من ساعت کوک کردم حداکثر دیگه 8 صبح کاور رو برمیدارم . آخه پسر من سحر خیزه و از ساعت 7 بیدار میشه دیگه :smile (145):

البته این روش منه و دوستان دیگه بهتر راهنمائیتون میکنند.

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    كاسكو دم قرمز
    شماره عضویت
    4299
    سلام.اگه بنا به دلایلی نتونم زودتر از 12 شب روقفس کاور بذارم باید چیکار کنم؟در ضمن چون من شبا تا دو سه با کامپیوتر مشغول کارم و tv روشنه یه خورده سرو صدا اطرافش وجود داره.آیا این حالت باعث میشه اذیت شه و باید چیکار کنم؟
    کاورش باید جوری باشه که نور صبخ داخل قفس رو روشن نکنه؟چون اینطوری که دوستان گفتن و کاسکوشون حداقل تا ده یازده خوابه قاعدتا تی تی باید کمبود خواب داشته باشه چون تا هوا روشن میشه بیدار میشه.البته زیاد سرو صدا نمی کنه ولی از حرکتش تو قفس معلومه که بیداره.
    ممنون

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    با تشکر از اقای اژیده
    .خیار سبز و گوجه سبز بهش ندادم اصلا میوه نمیخوره سیبم نمیخوره
    جاشم سرد نیست
    حال عمومیش کسل هست چرتم میزنه اما پرهای پشت گردنشو پف نمیده
    استرش شدید از صاحب قبلیش جدا شده
    غذا فقط تخمه و پسته و بادام کوهی میخوره کاغذم خورد میکنه دیشب یک صفحه کاغذ خرد کرد
    حمام نبردمش اما میخواهخم ببرمش چون خیلی پرز داره و خیلی روی قفس گوشه خیلی بال میزنه انگار میخواد بپره اما بالاش کوتاه هست
    سینه اش صاف هست توخالی نیست عکسشو انداختم چنتا پست قبل صفحه ***
    صاحب قبلیش میگه فلفل تند میخوره بهش بدم یا واسش خطرناک هست؟
    من این کاسکو رو جدید گرفتم 3 روز هست دیشب دقت کردم ابکی بودن دستشویی خیلی کمتر شده شده مثل کاسکو سابقم اما سبزیش بیشتره فکر کنم فشار و استرسی بوده که بهش وارد شده حالا مشکلی که هست این هست که اصلا صدا توش در نمیاد نه حرف میزنه نه چیزی صاحبش میگفت میگه اقا اما هیچی نمیگه و خیلی پرخاشگر شده روز اول تو قفس میگذاشت نازش کنم اما الان دستم تا بهش بخوره برمیگرده که گاز بگیره
    میوه نمیخوره ووقتی هم میاد بیرون اصلا نمیخواهد بره داخل باید با زور بکنمش داخل چیکارش کنم ؟
    صاحب قبلیش میگه همش دور خونه ازاد بوده
    راستی نوکش خیلی خط های سفید داره واسه چی هست حالا یک عکس با دوربین حرفه ای ازش میگیرم که دقیق بیفته
    فکر نمی کنم مشکلی باشه شما از مدفوعش عکس بذار . یه دماسنج بگیر کنار قفس نصب کن .که مدام دما رو چک کنی .من دمای اتاق رو بین 20 تا 25 نگه می دارم . غذاهاش همه چرب شد که .فعلا همون تخمه رو بده و پسته و یا بادام فقط یکی دوتا در روز ،بیشتر نشه . بعد که یکم ترس و استرس کمتر شد به مرور غذاهای جدید مثل انواع میوه ها و سبزیجات و حبوبات و ... اضافه کن و از مقدار تخمش کم کن .بذار یه 10 روز بگذره .که به محیط عادت کنه خیلی نزدیکش نرو که بترسه . حموم فعلا نبر استرسش بیشتر میشه .

درباره فلفل تند برای طوطی ضرر نداره ولی اگه بعد از خوردنش دچار تحریک ، حساسیت یا ناراحتی های گوارشی شد، بذارش کنار . جز غذای اصلی طوطی ها نیست ولی خیلی خیلی کم باید بهش بدی .( من خودم به طوطیم نمی دم به کسی هم توصیه نمی کنم بده ) تو یکی از مطالبی که راجع به فلفل خوندم هشدار داده بود که مراقب باشید که بعد از برش یا استفاده از فلفل دستتون خوب بشورید و حتی تکه هایی که از روز قبل تو قفس مونده باز هم ممکنه باعث تحریک بشه .تا قبل از اینکه دستتون رو نشستید به چشماتون دست نزنید . یکی تو همین سایت طوطیش با پاهاش فلفل رو نگه داشت و بعد چشماشو خاروند .چشماش قرمز شد .پس خیلی باید مراقب باشی .

خوب این حرف نزدنش طبیعیه .نباید انتظار داشته باشی الان حرف بزنه . در مقابل گاز گرفتنش عکس العملت چیه ؟شما بهتره آروم آروم پیش بری .همون غذا دادن با دست کافیه ( البته بعد اون 10 روز که گفتم )

درباره بیرون موندش .متاسفانه اینجوری بار اومده یه بار هم گفتم نمی تونی خیلی تو قفس نگهش داری . چندساعت بیرون میذاری بمونه ؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام.دوستان اگه ممکنه لطف کنید ساعت خوابیدن شب و پا شدن صبح کاسکوتون رو بگید و اینکه خودتون معمولا کاور رو کی روی قفس می کشید و کی بر می دارید.
    چون من حس می کنم تی تی شدیدا کمبود خواب داره.چون غیر پنج شش باری که استارت سر و صدا و سوت کشیدن و بازی با اسباب بازی و قفس نوردی رو می زنه و حدود نیم ساعت هر بار طول می کشه بقیشو میاد کف قفس چرت می زنه.
    هیچ علائمی هم از بیماری نداره و تو اون مدت بسیار سرحال وقبراقه.
    ممنون
    سلام.اگه بنا به دلایلی نتونم زودتر از 12 شب روقفس کاور بذارم باید چیکار کنم؟در ضمن چون من شبا تا دو سه با کامپیوتر مشغول کارم و tv روشنه یه خورده سرو صدا اطرافش وجود داره.آیا این حالت باعث میشه اذیت شه و باید چیکار کنم؟
    کاورش باید جوری باشه که نور صبخ داخل قفس رو روشن نکنه؟چون اینطوری که دوستان گفتن و کاسکوشون حداقل تا ده یازده خوابه قاعدتا تی تی باید کمبود خواب داشته باشه چون تا هوا روشن میشه بیدار میشه.البته زیاد سرو صدا نمی کنه ولی از حرکتش تو قفس معلومه که بیداره.
    ممنون
    سلام . من طوطیم رو 9 می خوابونم دیگه خودش عادت کرده این ساعت بالاشو می کوبه به تنش این یعنی خواب . دوستان توضیح دادن به شما .اگه تا دیر وقت tv روشنه پس بهتره حتما از کاور استفاده کنی . چون سرو صدا حتما از خواب بیدارش می کنه . اگه خوابش مختل شه .در روز عصبی میشه . بهتره یه ساعت رو برای گذاشتن کاور انتخاب کنی که همیشه همون موقع بخوابه یعنی عادت کنه به خوابیدن تو اون ساعت . این لینک رو مطالعه کنید :

پوشاندن قفس طوطی با کاور
    ویرایش توسط sepideh : 16th May 2011 در ساعت 03:00 AM

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط alismi نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان امیدوارم حال طوطیهای همتون خوب باشه
    راستش تیکو یه مدته یاد گرفته بوس کنه البته وقتی که میلش باشه و بخواد جلب توجه کنه بیشتر حرف گوش میکنه مخصوصا صبحها تا میگم بوسم میکنه اما عصرها نه زیاد
    حالا این پسر ما جای حرف زدن صدای ماشینهای ساختمانی که تو کوچمون دارن ساختمون میسازن و در میاره مثل استارت کمپرسور بیل مکانیکی کامیون امروز صبح قشنگ صدای استارت کمپرسور در میاورد!!!
    به نظرتون اینکه اینجوری تقلید صدا یاد گرفته اگه واسش صدا ظبط کنم بزارم تاثیر پذیریش بیشتر نمیشه؟ زودتر به حرف نمیاد؟
    طوطی ها این صداها مثل دزدگیر ماشین صدای تلفن صدای جیغ و داد و ... رو زودتر یاد می گیرن . طوطیه من اولین چیزی که یاد گرفت صدای دزد گیر ماشین بود . بعد صدای خاموش کردنش رو هم اجرا می کرد برامون .( یعنی دزدگیر به صدا دراومد بعد یکی خاموشش کرد مثلا) . شما به این صداها بی توجه باش .فقط باهاش حرف زدن تمرین کن .وقتی برای حرف زدن جایزه بگیره می فهمه که با این صداها نمی تونه جلب توجه کنه .البته اینم بگم که طوطی دوست داره هر سرو صدایی رو که شنید خودش بلندترش رو اجرا کنه واسه همین اگه کمتر در معرض سرو صدا باشن بهتره . بهترین روش تمرین صحبت کردن ، تمرین رو در رو هست ولی شما می تونی برای اینکه مدام تکرار بشه براش صداتو ضبط هم کنی و براش بذاری .ولی همیشه باید در روز ساعاتی رو باهاش رو در رو تمرین کنی .تا یاد بگیره وقتی حرف میزنی جوابتو بده .

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    نقل قول نوشته اصلی توسط HONEY نمایش پست ها
    چه مدتیه ساعت بیرون اوردنش کم شده و دیگه با خدتون جا به جاش نمیکنید؟( تایم بیرون بودنش خیلی زیاد بوده و من فکر میکنم همین خیلی تاثیر داشته)
    رفتار شما باهاش وقتی که خونه هستید چطوره؟ تا حالا بهش بی محلی کردید ؟
    شده زمانی شما با طوطیتون تنها باشید و کمتر سمتش برید ؟( در این مواقع عکس العملش چی بوده؟)
    خیلی خوبه که فرصت این مسافرت پیش اومده ، میتونیم ببینیم تو این مدتی که تشریف ندارید بعد از برگشتتون عکس العملش چیه.
    تایم بیرون آوردنش را فقط دو روز کم کردم .
    خیلی قربون صدقه اش می روم ولی زمانی که به کار خانه مشغول هستم تقریباً بهش توجهی ندارم در این زمان مشغول پرآرایی است گاهی اوقات هم ساکت می شینه و منو نگاه می کنه .
    توی این 5 روز که پیش پدرم بود دو روز اول که غریبی می کرد ولی بعدش صبحها و عصرها دو نوبت شروع می کرده به شیطنت حتی روز آخر با صدای سوت می گفته شاپور.

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سودابه جان زمان بیرون بودنش همونطور که هانی گفت زیاد بوده ( نمی گم که این ممکنه به به حرف نزدنش ربط داشته باشه ) فقط شما نباید یهو این زمان رو اینقدر کم کنی .کم کم باید این اتفاق بیوفته . من منتظر بودم شما جواب خانم شیکرا رو بدی . وقتی می گی که من خونه هستم حرفی نمی زنه ، تو این زمان همسرتون هم خونست ؟

خانم شیکرا درباره تمرین صحبت کردن از شما پرسیدن و شما گفتی مشکلت این نیست . می دونم مشکلت این نیست .ولی اگه میشه به این سوالات خانم شیکرا جواب بده ؟

شما به طور روزانه چه قدر باهاش سخنگویی را تمرین می کنید؟

آیا یک برنامه منظم برای تمرین سخنگویی با طوطی تون دارید ؟

هیچ بازی یا ترفندی سعی کردی بهش یاد بدی ؟

بازم پری کف قفس دیدی ؟

هیچی صدایی توجهش رو جلب نمی کنه مثلا سوت زدن یا صدای پرنده های دیگه ؟
    سلام سپیده جان
    وقتی همسرم خانه است شلوغ می کند . سپیده جان نیکی از ساعت 8 صبح تا 4 بعدازظهر در خانه کاملا تنهاست . آیا این تنهایی باعث مشکل شده است .
    تمرین صحبت کردن من با کاسکو به این صورت است زمانی که دارم آشپزی می کنم به فاصله زمانی 10 دقیقه یک کلمه را باهاش تکرار می کنم ( البته کلماتی که قبلا می گفت ) و یک ربع استراحت . البته این تمرین به صورت رودر رو نیست . ولی قفس جایی است که کاسکو من را می بیند .
    نه برنامه منظمی ندارم چون شاغل هستم و خانم خانه دار هر وقت زمانی داشته باشم این تمرینها را انجام می دهم . ولی هر شب 10 الی یک ربع باهاش صبحت می کنم.
    در مورد تر فند پرسیده بودید : یک لیوان استیل روی زمین قرار می دهم و گوی چوبی را بهش می دهم و تشویق می کنم که گوی را بندازد توی لیوان ، وقتی این کار را می کند بک تکه پسته کوچک بهش جایزه می دهم وبلند و با هیجان بهش می گم آفرین خیلی از این بازی خوشش می آید .
    به دلیل اینکه سفر بودم ندیدم که کف قفسش پر باشد .
    وقتی صدای یا**** یا دزدگیر ماشین ها و ساعت و زنگ تلفن را می شنود خیلی توجه می کند .

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها

خوب این حرف نزدنش طبیعیه .نباید انتظار داشته باشی الان حرف بزنه . در مقابل گاز گرفتنش عکس العملت چیه ؟شما بهتره آروم آروم پیش بری .همون غذا دادن با دست کافیه ( البته بعد اون 10 روز که گفتم )

درباره بیرون موندش .متاسفانه اینجوری بار اومده یه بار هم گفتم نمی تونی خیلی تو قفس نگهش داری . چندساعت بیرون میذاری بمونه ؟
    سلام با تشکر از خانم سپیده
    گاز نمیگذارم بگیره دستمو میارم عقب فکر کنم درد داره :66:
    تقریبا 12 ساعت بیرون از قفس هست شبا تا ساعت 10 صبح روز بعد میگذارم تو قفس بمونه
    الان تو قفس تخمه و اب میخوره اما اگه ظرف ابشم بگیری جلوش وقتی بیرون قفس هست میخوره
    شبها از کاور استفاده میکنم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    ali67 سلام اين كه ميگي دستت رو مياري عقب خوب طبيعي اما بايد مراقب باشي حركتت طورينباشه كه پرنده از شما بترسه چون خودت بهتر مي دوني كه پرندهها از حركات ناگهاني ميترسن و فكر ميكنن كه ميخواي بهش آسيب برسوني بايد ببيني واقا ميخواد گاز بگيره يا كه ميخواد لمس كنه؟
    اينكه شب ها ازكاور استفاده ميكني خيلي خوبه ولي فكر كنم اين ساعتي كه از قفس بيرونه خيلي زياده تقريبا همه اونها خواب بعد از ظهر دارن با اين حساب اون كجا استراحت ميكنه؟:smile (182):

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    3359
    نقل قول نوشته اصلی توسط HONEY نمایش پست ها
    سلام صبا جان
    طوطیتون اسباب بازی داره؟ چند تا ؟
    بهشون علاقه داره و میره باهاشون بازی کنه؟
    سلام
    بله اسباب بازی داره با اسباب بازیش کم بازی میکنه نمیدونم چرا اینکارو میکنه وقتی هم ظرف غذاشو بر میدارم که نریزه میره سراغ ظرف ابش اب میریزه بیرون
    ممنون از توجهتون

صفحه 337 از 1238 نخستنخست ... 237287318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337338339340341342343344345346347348349350351352353354355356387437837 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)