کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    خیلی ناامید شدم ، حدود 14 ماه است که نیکی پیش من است اگر دو سه ماهه اول کلمات شاپور ، بابا جون و بیا را نمی گفت الان فکر می کردم که طوطی من لال است . هیچی نمی گه حتی سوت هم نمی زنه ، هیچ صدایی از خودش در نمی آورد بخدا دلم برای شلوغ کردن هاش تنگ شده ، دیگه نمی دونم چیکار کنم ؟!!!!!
    البته این را بگم صبحها که من خانه نیستم شیطنت می کنه ولی فقط صبح .
    با تشکر از شما ، خودم هم احساس کردم زیادی بهش رسیدگی می کنم ، به همین دلیل دو سه روز از توجه ام کم کردم ، کمتر بیرون می آورمش ، ولی متاسفانه دیروز و پریروز شروع کرد به کندن پرهاش ، از ترس اینکه پرکن نشه دوباره شروع کردم به کارهای قبلی .
    سلام سودابه جان

شما به طور روزانه چه قدر باهاش سخنگویی را تمرین می کنید؟

آیا یک برنامه منظم برای تمرین سخنگویی با طوطی تون دارید ؟

طوطی ها صبحها بیشترین تمایل به ایجاد سر و صدا را دارند برای طوطی با شرایط طوطی شما بهترین زمان برای تمرین سخنگویی صبح و عصر هست... وقتی شما میرید سر کار و نمی تونید صبحها که طوطی تون در اوج نشاط هست باهاش تمرین کنید شاید اون هم در زمان حضور شما کمتر تمایل به جلب توجه داشته باشه هر طوطی یک اخلاق خاص مخصوص خودش داره ... برای طوطی هایی که کمی تنبل هستند ( در سخنگویی البته ) بهترین زمان تمرین سخنگویی صبح ها و عصر هاست ...

به نظرم شما یک برنامه منظم تمرین سخنگویی نداری ... اینکه یک زمان خاص از روز فقط این تمرین را باهاش انجام بدی ... شاید طوطی شما صبح که از خانه میری بیرون تمام کلماتی که قبلا بلد بوده را تکرار می کنه ؟ شما نیستی بشنوی که تشویقش کنی تا اون بفمه که سایر زمانها هم می تونه شما را خوشحال کنه و در نتیجه عصرها برات بلبل زبونی کنه :smile (4):
    اگر می بینی کم کردن توجهت باعث میشه که بره سراغ پرهاش این کار را انجام نده ...
    سعی کن یکسره باهاش حرف بزنی و وقتی کوچکترین صدایی از خودش میاره تشویقش کنی اون بفهمه که با ایجاد صدا می تونه جایزه بگیره ...
    حالا سایر دوستان هم نظرشون را به شما میگن ...

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط gray_parrot نمایش پست ها
    شیکرا جان ممنون از راهنماییت
    منم همون روش اول رو شروع کردم قفس هاشون به هم نزدیکه بیرون از قفس خوبند از نر و مادگیشون خبر ندارم میدونم از ظاهر نمیشه و یه جایی رو پیشنهاد کنید تا تشخیص جنسیت رو انجام بدم ب ارفتار هایی که از مکسی (طوطیه اولم)دیدم احتمال میدم نره و رفتار های دومی (وودی)نشون میده ماده که به تشخیصم در موردشون 10 درصد بیشتر احتمال نمیدم
    حرکات جفت گیری رو برا هم انجام میدن گردنشون رو بالاپایین میکنن بالهاشون رو باز میکنن صدا تق تق در میارن زیاد موندم چکار کنم فک نکنم جفت بندازم ولی علاقه ی زیادی به این کار دارم اما زمان زیادی خواهد برد فعلا روش اول رو اعمال میکنم تا ببینیم خدا برامون چی میخواد
    سلام
    من جایی را نمیشناسم که تست دی ان ای را از روی پر انجام بدهند اگر می تونید ازشون در کنار هم عکس بذارید به چند نفر که نر و ماده طوطی را خوب میشناسند نشون بدم اونها معمولا می تونند از مقایسه فرم جمجمه حدس بزنند که طوطی ها نر و ماده هستند یا خیر منتها همانطور گفتم از هر دو کنار هم عکس بذارید که بشه مقایسه شون کرد

شیکرا جان جفتشون رو کردم تو قفس مسافرتی در واقع قفسی که طوطیه دومم توش بود وقتی گذاشتم همدیگر رو نزدن و عشق بازی میکردن سر همدیگه رو میخاروندن و از این کارا به نظرت اگه جفتشون نر یا جفتشون ماده بودن با هم این کار رو میکردن یا فقط بین جفت مرسومه
    موندم والا برا تشخیص جنسیت چکار کنم؟
    با توجه به رفتاری که میگید ازشون دیدید ... به احتمال زیاد جفت باشند نکته مهم این هست که شما باید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید جفت بندازید یا خیر ؟اگر نمی خواهید پس اصلا نذارید که کنار هم باشند یا هم را ببینند این روی رفتار، روحیه و اخلاقشون تاثیر بدی میذاره
    نکته دیگه اینکه وقتی شما چنین کاری را انجام دادی باید بدونی که دیگه شاید نتونی از هم جداشون کنی ( به لحاظ روحی به شدت آسیب می بینند) و در دراز مدت ، شاید از میزان صمیمتی که با شما داشتند کاسته بشه ( در مورد شاه طوطی های من اتفاق افتاد هر چند که وحشی نیستند اما مثل اوایل هم رام نیستند)
    نکته مهم مهم مهم دیگه هم این است که جفت خوردن دو پرنده در اسارت همیشه به تولید جوجه منجر نمیشه ( اون هم با شرایطی که ماداریم .. قفسهای کوچک ، فضای محدود، عدم لانه سازی طبیعی ) اگر واقعا قصد دارید که جفتشون کنید باید شرایط بهتری را براشون محیا کنید ..

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    كاسكو دم قرمز
    شماره عضویت
    4299
    سلام.
    امروز دقيقا يه هفته ميشه كه تي تي اومده خونمون.هم با اسباب بازي هاش بازي مي كنه و هم غذا خوب مي خوره.(هم تخمه هم سيب هم حبوبات پخته)فقط مشكلي كه دارم اينه كه غير وقتايي كه مي خواد غذا بخوره يا بازي كنه بقيه اوقات رو كف قفس مي مونه و چرت مي زنه.
    يعني كلا سه چهار ساعت از روز رو كه مشغول خوردن و بازيه روي چوب هاي قفسه و بقيشو كف قفس.
    اون يكي دو ساعتم كه بالاست رو مدام يا داره سوت هاي مختلف مي زنه يا صدا هاي مختلف در مياره كه اين عاليه.هيچ علائمي از مريضي هم نشون نميده.فضله اسهالي نيست.عطسه و آب ريزش بيني و ... هم نداره.هيچ پري هم تو قفس نديدم تا حالا كه كنده شده باشه.
    .به نظرتون مشكلي وجود داره؟ و اصلا غير عادي نيست كه اينقدر كف قفس مي مونه؟

ديگه اينكه كي ببرمش حموم؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    3482
    سلام

عسل من کلمه های بابا و بیا و بیا بابا رو وقتی میگم بگو همین کلماتو بصورت سوت جواب میده . وقتی تو حال خودش صدا در میاره سعی میکنه همین کلماتو از تو حلقش بگه اما هنوز نتونسته بصورت درست بگه.
    البته به همون طریق که سپیده خانم گفتن باهاش تمرین میکنم .آیا این واسه سن کمشه ؟ آخه وقتی عسلو خریدم دامپزشک و فروشنده میگفتن حدود 8 الی 9 ماهشه وبا حساب 6ماهی که من دارم حدودا 15 ماهشه.
    هنوزم انتهای دمش سیاهه و رنگ چشمشم دودی بود و الانم روشن تر شده تقریباطوسی روشن.معمولا تا چند ماهگی قدرت تقلید صداشون بهتر میشه ؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام
    من جایی را نمیشناسم که تست دی ان ای را از روی پر انجام بدهند اگر می تونید ازشون در کنار هم عکس بذارید به چند نفر که نر و ماده طوطی را خوب میشناسند نشون بدم اونها معمولا می تونند از مقایسه فرم جمجمه حدس بزنند که طوطی ها نر و ماده هستند یا خیر منتها همانطور گفتم از هر دو کنار هم عکس بذارید که بشه مقایسه شون کرد

با توجه به رفتاری که میگید ازشون دیدید ... به احتمال زیاد جفت باشند نکته مهم این هست که شما باید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید جفت بندازید یا خیر ؟اگر نمی خواهید پس اصلا نذارید که کنار هم باشند یا هم را ببینند این روی رفتار، روحیه و اخلاقشون تاثیر بدی میذاره
    [COLOR=#00640 [/COLOR]
    شیکرا جان بیا اینم عکس من خودم که به نظرم وودی مادست و مکسی نره حتی درست تر از اون هم هست اخلاقیاتشون به من این حس رو میده که مکسی نره و اون ماده :
    http://www.4shared.com/file/WYpcsP7l/MAXI__WOODY.html

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام سودابه جان

شما به طور روزانه چه قدر باهاش سخنگویی را تمرین می کنید؟

آیا یک برنامه منظم برای تمرین سخنگویی با طوطی تون دارید ؟

طوطی ها صبحها بیشترین تمایل به ایجاد سر و صدا را دارند برای طوطی با شرایط طوطی شما بهترین زمان برای تمرین سخنگویی صبح و عصر هست... وقتی شما میرید سر کار و نمی تونید صبحها که طوطی تون در اوج نشاط هست باهاش تمرین کنید شاید اون هم در زمان حضور شما کمتر تمایل به جلب توجه داشته باشه هر طوطی یک اخلاق خاص مخصوص خودش داره ... برای طوطی هایی که کمی تنبل هستند ( در سخنگویی البته ) بهترین زمان تمرین سخنگویی صبح ها و عصر هاست ...

به نظرم شما یک برنامه منظم تمرین سخنگویی نداری ... اینکه یک زمان خاص از روز فقط این تمرین را باهاش انجام بدی ... شاید طوطی شما صبح که از خانه میری بیرون تمام کلماتی که قبلا بلد بوده را تکرار می کنه ؟ شما نیستی بشنوی که تشویقش کنی تا اون بفمه که سایر زمانها هم می تونه شما را خوشحال کنه و در نتیجه عصرها برات بلبل زبونی کنه :smile (4):
    اگر می بینی کم کردن توجهت باعث میشه که بره سراغ پرهاش این کار را انجام نده ...
    سعی کن یکسره باهاش حرف بزنی و وقتی کوچکترین صدایی از خودش میاره تشویقش کنی اون بفهمه که با ایجاد صدا می تونه جایزه بگیره ...
    حالا سایر دوستان هم نظرشون را به شما میگن ...
    شیکرای عزیز با سلام
    مشکل من الان سخنگویی نیست ، تنها چیزی که منو اذیت می کنه این است که حتی سر و صدای معمولی هم نمی کند . قبلا سوت می زد صدای یا**** و میو و دزدگیر در می آورد ولی الان سکوته . البته فقط مواقعی که من در خانه هستم .

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    شیکرا جان بیا اینم عکس من خودم که به نظرم وودی مادست و مکسی نره حتی درست تر از اون هم هست اخلاقیاتشون به من این حس رو میده که مکسی نره و اون ماده :
    http://www.4shared.com/file/WYpcsP7l/MAXI__WOODY.html
    سلام
    احتمالا حدس شما درسته .. .

شیکرای عزیز با سلام
    مشکل من الان سخنگویی نیست ، تنها چیزی که منو اذیت می کنه این است که حتی سر و صدای معمولی هم نمی کند . قبلا سوت می زد صدای یا**** و میو و دزدگیر در می آورد ولی الان سکوته . البته فقط مواقعی که من در خانه هستم .
    سلام
    یعنی منظورتون اینه که وقتی کس دیگری در خانه هست و شما نیستی هم همینطور سر و صدا می کنه؟ اما وقتی شما می آیی ساکت میشه ؟ اگر اینطوری هست می تونه دوتا معنی داشته باشه ( البته صد در صدی نیست ها ) یا از حضور شما احساس آرامش می کنه یا برعکس .......راستش در این مورد باید بیشتر بگردم و جستجو کنم ... حالا به نظرم صبر کن تا سپیده جان و سایر دوستان هم نظرشون را بگن

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    سلام ، آقای آژیده خواسته بودید که عکسهای نیکی را برایتان بگذارم .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطي كاسكو دم قرمز
    شماره عضویت
    4295
    سلام به همه الآن حدود 5هفتست كه طوطيم رو دارم و با دست از داخل قفس بهش غذا ميدم و اينكه ديگه از اعضاي خانواده نميترسه و اگه كسي نزديكش باشه غار نميكشه بالهاش كوتاه و وضعيت مناسبي داره فكر ميكنيد ميتونم از قفس بيارمش بيرون؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    sسلام دوستان
    من کاسکوم را دادم به مغازه دار که بفروشه اما میگه اصلا نمیشه دورش برن از بس جیغ میزنه دلمم واسش تنگ شده نمیدونم داره دروغ میگه میگین چیکار کنم؟

صفحه 330 از 1238 نخستنخست ... 230280311312313314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337338339340341342343344345346347348349380430830 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)