صفحه 33 از 1238 نخستنخست ... 141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152831335331033 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 321 به 330 از 12376
    کاربر موثر

شماره عضویت
    72
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.zamani نمایش پست ها
    خیلی سر حاله وخوبم غذا میخوره.
    خب خدارو شکر نگرانی در بهضی بیماری ها بخاطر غذا نخوردن و تاضعیف سیستم ایمنیه
    عالیه امیدوارم زود خوب شه

نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    سلام
    من دو روزه ميخوام با دست به طلا غذا بدم ولي نميگيره.ديروز از ساعت10شب تا 10شب فرداش گرسنه موند ولي از دستم نگرفت منم ترسيدم بميره غذاشو گذاشتم براش.
    امروزم كه از ساعت11ديشبه كه غذاشو برداشتم و تا الان كه ساعت5/4بعد از ظهره هنوز ازم غذا نگرفته و وقتي دستمو ميبرم تو قفس همش از قفس بالا ميره.چيكار كنم؟؟
    ببین دوست من
    وقتی من می خواستم بدم عین داستان تو بود مشکلم اما یه نکته ریز مشکلمو به کل حل کرد
    من دستمو میبردم نمیگرفت اما طوطی من وقتی غذارو گرفت که تخمه رو چسبوندم به منقارش آروم بر خورد دادم گرفت انداخت اما بعدی رو خورد!
    اما خاکستری من از نشیمن تکون نمی خوره شابد طوطی شما یکم وقت می خواد و هنوز زیادی میترسه اما شما هم این کارو بکن و بگو گرفت یا نه

لازمه یه توضیح بدم و از یه قانون مهم بگم
    دوستان قانون بالا تری و بر تری طوطی نکته ای شاید مورد توجه نباشه و باعث رام نشدن و نا امیدی ما بشه
    در جنگل طوطی که روی شاخه های بالا تر میشینه قوی تر و برتره حتی در مغازه!
    وقتی میاد تو خونه. اتاق شما و شما اجتماع اونه و متاسفانه بعضی ها طوطی رو در روز های اول پایین میزارن و این بمب باران استرسی برای حیوان که احساس وصف نا پزیری داره طوطی در 10 روز تا 2 هفته اول لازمه در ارتفاع باشه بطوری که سطح کف قفس هم سطح چشم شما او میفهمه اینجا هم او سرور و قوی تر از همه و شما فقط یه عضو ضعیف تر هستید که هیچ خطری هم به حساب نمیاید!
    اما از 10 روز به بعد قفس طوری تنظیم میشه که طوطی روبروی سینه شما باشه
    چون دیگه وقت آموزش و دستور گرفتنه اما جایزه ها و تشویق ها فراموش نشه تا این تغییر ضربه روحی نشه!

دکتر مقدم متخصص پرنده گان
    ویرایش توسط EMPEROR : 15th June 2010 در ساعت 05:47 PM

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط پرنده ی غریب نمایش پست ها
    سلام آقا
    من میخواستم یه نکته ای از شما بپرسم شما از روی عکس آرام طوطی دوستمون تشخیص دادید که 1.5 تا 2 سالشه و ماله منو 3 3.5 ساله در صورتی که چشم هر دویه اینها دقیقا یک رنگه ته دم هر دو هم مثل هم و منم که طوطیمو نشون چند نفر خبره دادم بدون گفتن سنش به اونها خودشون 1.5 تخمین زدن مثل سنی که شما به دوستمون گفتید حتی من اوایل عکسشو به چند نفر نشون دادم اونها هم همون 1.5 رو گفتن یعنی به غیر از شما هیچ کسه دیگری نگفت سنش بالاست من به طور یقین به شما اطمینان دارم و نمیگم که اشتباه تشخیص دادید میگم از روی عکس نمیشه گفت بازم ممنون میشم توضیح بدید
    دوست عزيز گاهي پيش مياد به دليل نوع نور اتاق و يا خطاي چشم ما نتونيم از روي عكس درست رنگ چشم كاسكو رو تشخيص بديم....گفتم از روي عكس....اگر خود كاسكو رو از نزديك ببينيم خيلي بهتر ميشه رنگ چشمش رو تشخيص داد....در مورد اينكه من رنگ چشم كاسكوي شما رو درست تشخيص ندادم ممكنه اما در مورد توضيحاتي كه در زير ميدم و شايد بارها و بارها هم قبلا گفته شده روي حرف خودم ايستادم و ايمان دارم و اصلا چيز ديگري رو قبول نمي كنم:

كاسكو زماني كه به دنيا مياد تا حدود 6-7 ماهگي چشماش كاملا مشكي هست....بعد از اون رفته رفته رنگ چشمش ميشه دودي تيره و بعد از اون دودي روشن .....بعد از اون به طوسي ميزنه و بعد سفيد ميشه و بعد از اون يواش يواش كرم كم رنگ و يواش يواش كرم مايل به زرد.....زماني كه كاسكو چشماش كرم مايل به زرد هست بالغ شده و سنش 3.5 تا 4 سالشه و بعد از اون رنگ چشمش كاملا زرد پر رنگ ميشه كه در اين لحظه كاسكو 7 سالشه و ميتونه پدر يا مادر بشه.
    در مورد رنگ سر پر هاي دمش هم بگم كه در حدود 3-4 ماهگي كه پراش كامل ميشه تمامي پرهاي قرمز دمش داراي سري به رنگ دودي هستند و تا 3.5 سالگي يواش يواش اين پر ها مي افتن و جاشون پر هاي قركز تند براق بدون سر دودي در مياد.
    زماني كه من خودم خيلي به رنگ چشم كاسكو شك مي كنم و چشمم نمي تونه درست بفهمه كه طوسي هست يا كرم كم رنگ ميرم سراغ رنگ سر پر هاي دم.
    برادر عزيز اين ميشه فرمول تشخيص سن كاسكو...حالا اگر چشماي ما ضعيف شده و خطا ميكنه خودت با در نظر گرفتن اين فرمول برو و سن كاسكوت رو تخمين بزن...بله ممكنه من در اون عكس اشتباه كرده باشم و چشمش رو كرم ديده باشم...شما از نزديك در نور روز بدون مهتابي و لامپ ببين ما هم خوشحال ميشيم كه سن كاسكوتون پايينتر باشه...حالا چي شد بعد از اين مدت يكدفعه ياد سن كاسكوت افتادي و درست گفتن خبره ها و اشتباه من؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    159
    نقل قول نوشته اصلی توسط ايلخاني نمایش پست ها
    دوست عزيز گاهي پيش مياد به دليل نوع نور اتاق و يا خطاي چشم ما نتونيم از روي عكس درست رنگ چشم كاسكو رو تشخيص بديم....گفتم از روي عكس....اگر خود كاسكو رو از نزديك ببينيم خيلي بهتر ميشه رنگ چشمش رو تشخيص داد....در مورد اينكه من رنگ چشم كاسكوي شما رو درست تشخيص ندادم ممكنه اما در مورد توضيحاتي كه در زير ميدم و شايد بارها و بارها هم قبلا گفته شده روي حرف خودم ايستادم و ايمان دارم و اصلا چيز ديگري رو قبول نمي كنم:

كاسكو زماني كه به دنيا مياد تا حدود 6-7 ماهگي چشماش كاملا مشكي هست....بعد از اون رفته رفته رنگ چشمش ميشه دودي تيره و بعد از اون دودي روشن .....بعد از اون به طوسي ميزنه و بعد سفيد ميشه و بعد از اون يواش يواش كرم كم رنگ و يواش يواش كرم مايل به زرد.....زماني كه كاسكو چشماش كرم مايل به زرد هست بالغ شده و سنش 3.5 تا 4 سالشه و بعد از اون رنگ چشمش كاملا زرد پر رنگ ميشه كه در اين لحظه كاسكو 7 سالشه و ميتونه پدر يا مادر بشه.
    در مورد رنگ سر پر هاي دمش هم بگم كه در حدود 3-4 ماهگي كه پراش كامل ميشه تمامي پرهاي قرمز دمش داراي سري به رنگ دودي هستند و تا 3.5 سالگي يواش يواش اين پر ها مي افتن و جاشون پر هاي قركز تند براق بدون سر دودي در مياد.
    زماني كه من خودم خيلي به رنگ چشم كاسكو شك مي كنم و چشمم نمي تونه درست بفهمه كه طوسي هست يا كرم كم رنگ ميرم سراغ رنگ سر پر هاي دم.
    برادر عزيز اين ميشه فرمول تشخيص سن كاسكو...حالا اگر چشماي ما ضعيف شده و خطا ميكنه خودت با در نظر گرفتن اين فرمول برو و سن كاسكوت رو تخمين بزن...بله ممكنه من در اون عكس اشتباه كرده باشم و چشمش رو كرم ديده باشم...شما از نزديك در نور روز بدون مهتابي و لامپ ببين ما هم خوشحال ميشيم كه سن كاسكوتون پايينتر باشه...حالا چي شد بعد از اين مدت يكدفعه ياد سن كاسكوت افتادي و درست گفتن خبره ها و اشتباه من؟
    سلام آقا خسته نباشی
    من اول از همه بگم که اصلا قصد جسارت ندارم و نمیگم شما اشتباه تشخیص میدین و ماله منو اشتباه تشخیص دادین من هم الان هم قبلا و همیشه گفتم که از روی عکس نمیشه سنو تشخیص داد و اصلا زره ای تو تشخیص دادن شما شک ندارم و من الان نه حساسیتی روی سنش دارم با اینکه میدونم سنش پایینه ولی اگه بالا هم بود فرقی نمیکرد طوطیه من همینروزا حرف میزنه و با توجه به تمام مراحلی که به سرعت طی کرده نشون دهنده ی سنه پایینشه بازم میگم الان دیگه نظری رو سن ندارم ولی همه ی این صحبت ها رو پیش کشیدم که اگه دوستی اومد اینجا عکسی گذاشت و شما یا دوستان نظری دادید که با توجه به شرایط نور و کیفیت عکس مثل من شد زود ناراحتو دل سرد نشه فقط هدفم از این سوالو جواب همین بود که مثال میزنم مثل عکس آرام که آقا بابک گفت پر جوی داره و با توجه به شرایط حساسیت قضیه صاحبش داشت پس میوفتاد و ..... بازم از شما و دوستان عذر خواهی میکنم
    در پناه حق

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط m!g mig نمایش پست ها
    سلام
    دوستان امروز کاسکو من مثل اینکه یه چیز ته حلقش گیر کرده باشه هی سرشو بالا پایین میکنه آیا این مشکلی هست؟
    اگر اين كار رو در روزهاي ديگه هم تكرار كرد يه مشكلي داره اما اگر فقط چند بار اين كار رو كرد و ديگه تكرار نكرد چيزي نيست.
    راستي وقتي اين كار رو مي كرد صدايي هم از خودش در مي آورد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط honey pet نمایش پست ها
    سلام
    لطفا دوستان نحوه بوس دادن رو آموزش بدن،كاسكوي من وقتي مياد رو شونم ،بهش ميگم بوس بده سرشو مياره ميچسبونه به لبم اما خودم فكر ميكنم با سر دادن اشتباه ميگيره حالا ميخوام بدونم بايد چه كاري كرد تا نوكشو بياره جلو، در ضمن نوكشو بوس كردن اصلا كار درستي هست؟
    دوستان عزيز كامل براتون توضيح دادن و من تاكيد مي كنم كه اين كار به همون 2 دليلي كه دوستان گفتن خوب نيست.
    اين كه چيزي نيست من خيلي ها رو ديدم كه زبونشون رو به زبون طوطي ميزنن....يه نكته خيلي جالب بهتون بگم كه حتي اگر طوطي رام هم نباشه گاهي اگر زبونتون رو از ميله هاي قفس داخل قفس كنيد ، طوطي مياد زبونش رو به زبونتون ميزنه.....البته نكنه يه وقت اين كار رو بكنيد چون قفس آلوده هست و هزارجور مرض ميگيريد....در ضمن گاز گرفتن طوطي همان و علي دايي شدن همان......يه زماني ارش خدا بيامرز يه سان كانور داشت كه كمي دستيش كرده بود و چون قصد فروشش رو داشت يه مدتي منزل ما پيش من بود...يه بار آوردمش روي دست و نزديك صورتم كردمش و زبونم رو در آوردم اون هم زبونش رو در آورد زد به زبونم اين قضيه رو فيلم گرفتم و فيلمش رو دارم.....معمولا از اين كارها با ملنگو زياد مي كنند ....خلاصه كار خوبي نيست نكنيد.

سلام دوستان
    من امشب ساعت 9طوطيمو بردم حموم.وقتي آب روش ميريختم خيلي جيغ و داد كرد ولي من محلش ندادم.خلاصه هي جيغ زد و سرشو چرخوند ولي من محلش ندادم و كار خودمو كردم.
    ولي موقع سشوار كشيدن كلي كيف كرد و يه15 دقيقه اي چرت زدو اصلا هم جيغ نزد.
    ولي بازم نذاشت سينشو خيس كنم چون همش پشتش به من بود.
    1-از فردا ميخوام غذاشو بردارم و سعي كنم با دست بهش غذا بدم.اين كار درسته يا از چند روز ديگه شروع كنم؟؟
    2-بعد از اينكه از حموم اومد چند ساعت بعد ميشه كولرو روشن كرد؟؟ميشه روشو كشيد تا باد بهش نخوره؟؟
    خيلي ممنون
    دوست عزيز:
    1-زماني كه حمام مي برينش سعي كنيد با آب پاش كل بدن به غير از اطراف بيني و سرش رو خيس كنيد.....من مي دونم كه ميچرخه و نميزاره خوب شما هم بچرخيد بريد اونطرف قفس سينش رو خيس كنيد...خلاصه دنبالش بريد و مدام فش فش فش بهش آب بپاشيد.....آقا بپاش تا مي توني خيسش كن.

2-سشوار فقط و فقط نهايتا 10 دقيقه اون هم از فاصله دور و سشوار رو در دستتون تكون بديد كه طوطي داغ نكنه....زماني كه سشوار مي كشيد اگر ديديد كه طوطي هي يك پاشو جمع ميكنه بدونيد داغ كرده....سشوار رو ببريد عقبتر.....تكونش بديد تا باد مستقيم يكجا نخوره.

3-بعد از حمام بهتره تا زماني كه كاسكو خشكه خشك نشده كولر رو روشن نكنيد....نگاه كنيد خشك بشه معلومه ....به نظر من حد اقل 5 ساعت كولر خاموش باشه بهتره.

4-شما از امروز همون داستان گرسنه گذاشتن و با دست بهش غذا دادن رو انجام بده.

نقل قول نوشته اصلی توسط emperor نمایش پست ها
    دوست عزیز حدس بنده هم با توحه به آموزش های خان برای سن خاکستریت زیر دو سال بود
    اما خودت بهتر میدونی که سن برای چی مهمه پس شما دیگه حساس نباش

در منابع خارجی هم اصلا توصیه نمیشه 1.خطر آسیب دیدن لب 2.انتقال بیماری
    شیرین کاری های دیگه یادش بدین که بی ضرر و لذت بخشه

خوب کاری کردین اما کاش کاری میکردید که بیاد روی نشیمن و سینش هم خیس شه
    حواستون به فاصله سشوار باشه
    غذارو شب بردارین و 3 4 با دست دو انگشتی بدین چیزهای مورد علاقشو
    سعی کنید وقتی از حمام برمیگردونید ترتیبی بدید کولر روشن نشه چون واقعا مستعد سرما خوردنه اما اگه ناچارید بله روشو بپوشونید و مواظب باشید دما اصلا زیر 22 23 نیاد!

جان همونطور که میدونی در سایت ها و منابع خارجی که انصافا پیش کسوت هستند شدیدا از فواید این خشک بار و میوه و سبزیجاتی که عکسشون رو گذاشتم میگن
    میشه شما و بقبه دوستان مطلع به این قضیه نظرتون و اینکه آیا میشه یک شخص خودش این هارو درست آماده کنه بگید چون واقعا از فوایدی که براش ذکر کردن نمیشه گذشت!
    دوست عزيز همونطور كه در سايتهاي خارجي هم گفته شده غذاي خشك به دليل فاسد نشدن و لذت جويدن براي طوطي ، خيلي خوبه....اما شما دنبال خشك كردن غذا نباش همين غذاها رو تازه بده بهتر هم هست....در مورد فلفل هم بگم كه اگر قبلا ديديد بعضي ها گفتن فلفل براي طوطي خوب نيست فراموش كنيد.....فلفل چه تند و چه دلمه اي هيچ ضرري نداره...من 2 سال به كونگوي خودم فلفل تند مي دادم خيلي هم دوست داشت كبدش هم از بين نرفت....اين قضيه فلفل رو از سايتهاي خارجي و كتابهايي كه دارم ياد گرفتم به كاسكو بدم وگرنه خودم اوايل فكر مي كردم فلفل تند پدر كاسكو رو در مياره و خودم هم باور نمي كردم براي كاسكو خوب باشه .....در ضمن اگر تندي فلفل براي كاسكو خوب و خوشايند نبود حتما خودش نمي خورد..در طبيعت آنچه براي كاسكو بد باشه خود كاسكو بصورت غريضي اون رو نمي خوره .....اين قريضه در طوطي هاي شما هم هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط ardi1234 نمایش پست ها
    آقا این کاسکو ما سر میده تا میاد رو دستم (با همون روش آقا ) میپره میره سمت قفسش انگار به قفسش دوختنش اصلا تا از قفسش دور میشه انگار انداختیش تو آب جوش تا میاد رو ساعدم یک ذره نگاه میکنه بعد میپره میره. نمیدونم چیکار کنم دیوونه شدم..
    اگر روي دستت مياد.....اگر با هات رفيقه.....اگر ازت نمي ترسه....اگر بهت سر ميده اتفاقا از اينكه دوست داره بره روي قفسش خوشحال باش.....خيلي ها به همين حالت كاسكوي شما مي رسن و كاري مي كنن كه كاسكو عادت كنه و ديگه به سمت قفسش نره و كاسكو رو عادت ميدن كه بياد و تو خونه بچرخه و خوشحال ميشن كه كاسكو ديگه همه جاي خونه مياد اما يه مدت بعد اعتراض مي كنن كه چرا كاسكو روي قفسش بند نميشه و مياد تو خونه راه ميوفته و هر جايي هم فضله مي اندازه....بعد ميان ميگن كه يه راهي به مانشون بده كه كاسكو رو عادت بديم از روي قفسش پايين نياد.....شما هم اين قضيه رو در نظر داشته باش و بزار اين عادت خوب تو سرش بمونه كه مايل باشه روي قفسش بشينه و هر جايي كه ببريش دوست داشته باشه برگرده روي قفسش....البته به شرطي كه اين حالت به دليل رام نبودن و ترس از شما نباشه.

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    [QUOTE=ardi1234;2194]
    استاد تبریک میگم
    دیگه منطقی باش طبیعیه این رفتارش
    اما اگه ادامه بدی روی دست بهش جایزه بده و یا جایی تمرین کن کخ قفس رو نبینه البته این کار تا 2 هفته اول رو دست آمدن توصیه نمی شه

ممنون دوست خوبم کاسکوی من حدود 4 ماه هست که پیش منه به نظر شما الان وقتش نیست ؟؟
    همين الان توضيح دادم اما باز تاكيد مي كنم عادتش نده كه از قفسش پايين بياد...الان داره از دستت غذا ميگيره.....روي دستت هم مياد......بهت سر هم ميده...خوبه ديگه ....باهاتم رفيقه چون بهت سر ميده....شما به چاي اين فكرها بيشتر به حرف زدن باهاش و تمرين صحبت فكر كن.

نقل قول نوشته اصلی توسط redactor_man نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزيز و سرپرست محترم آقاي
    مي خواستم از شما خواهش كنم كه اگر امكان دارد ترتيبي دهيد تا بتوان از نوشته هاي شما كپي كرد چرا كه اكثرا نوشته ها را در يك فايل Word كپي مي كنند تا هم بعنوان رفرنس داشته باشيم و هم در موقع نياز دسترسي به آن راحت باشد. ظاهرا نوشته ها Protect شده و قابل كپي برداري نيست. از لطف شما ممنونم
    دوست عزيز متشكرم از شما
    خدمتتون عرض شود كه قبلا اين موضوع در قسمت پيشنهادات فروم توسط يكي از دوستان مطرح شده بود.....به دليل اينكه كسي نتونه از اينجا كپي كنه و در جاي ديگه يا فروم ديگه بزاره اين كار رو كردن و چاره اي هم نداره.....شما همينجا بخون عزيز و ياد بگير فكر نمي كنم لازم باشه مطالب رو جايي جمع كني....اينجور چيزها بهتره ياد گرفته بشه و بيشتر بهشون عمل بشه و تجربه بشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط m.zamani نمایش پست ها
    سلام به همگی دوستان
    کاسکو من الان 2روزه به اسهال افتاده سیب هم بهش زیاد میدم به نظر شما کاره دیگه ای هست که باید انجام بدم.
    و اما اسهال
    اگر اسهال به دليل استرس يا ترس باشه كه معمولا طوطي هاي نابالغ هنگام ترس چنين قضيه اي براشون اتفاق ميوفته كه اشكالي نداره البته اين نوع اسهال يكي دو ساعته خوب ميشه .
    اگر طوطي رو حمام ببريد به دليل اينكه ممكنه در حين حمام كردن مقداري آب بخوره بعد از حمام كمي مدفوعش آبكي ميشه كه اين هم 2-3 ساعته از بين ميره.
    اگر اشتباه كنيد و به طوطي غذاهايي مثل كاهو-خيار-طالبي-گرمك-خربزه بديد ممكنه كمي اسهال بگيره و تا نهايتا 7-8 ساعت بعد خوب ميشه.
    اما الان 2 روزه كه كاسكوتون اسهال داره فقط و فقط چارش بيمارستان دامپزشكي تهران واقع در ابتداي خيابان كامرانيه اون هم فقط و فقط دكتر برهاني كيا هست.
    قبل از رفتن مطمئن بشيد كه كاسكو واقعا اسهال داره....گاهي آدم اشتباه ميكنه.

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    سلام
    من دو روزه ميخوام با دست به طلا غذا بدم ولي نميگيره.ديروز از ساعت10شب تا 10شب فرداش گرسنه موند ولي از دستم نگرفت منم ترسيدم بميره غذاشو گذاشتم براش.
    امروزم كه از ساعت11ديشبه كه غذاشو برداشتم و تا الان كه ساعت5/4بعد از ظهره هنوز ازم غذا نگرفته و وقتي دستمو ميبرم تو قفس همش از قفس بالا ميره.چيكار كنم؟؟
    دوست عزيز يه وقت فكر نكني كه اگر تخمه يا سيب رو با دست از لاي ميله ها بدي تو خودش مياد ميگيره....نه.....يه وقت فكر نكني كه حتي اگر از گشنگي هم بخواد بميره شما دستت رو داخل قفس كني مثل بچه آدم ميشينه و يكي يكي غذا رو از دستت ميگيره مي خوره .....نه......دوستمون پرنده غريب خوب توضيحي به شما دادن .....در اوايل ميترسه...بعد ميگيره مي اندازه كف قفس.....شايد هم خرد كنه بريزه زمين.....اينقدر بايد بهش بدي تا اينكه اولي رو كه با منقار گرفت و خورد از اون به بعد ديگه موتورش راه ميوفته و هي از دستت ميگيره و مي خوره....اينجاست كه ميگن از دست دون ميگيره.

کاربر موثر

شماره عضویت
    187
    نقل قول نوشته اصلی توسط
    [b
    اگر روي دستت مياد.....اگر با هات رفيقه.....اگر ازت نمي ترسه....اگر بهت سر ميده اتفاقا از اينكه دوست داره بره روي قفسش خوشحال باش.....خيلي ها به همين حالت كاسكوي شما مي رسن و كاري مي كنن كه كاسكو عادت كنه و ديگه به سمت قفسش نره و كاسكو رو عادت ميدن كه بياد و تو خونه بچرخه و خوشحال ميشن كه كاسكو ديگه همه جاي خونه مياد اما يه مدت بعد اعتراض مي كنن كه چرا كاسكو روي قفسش بند نميشه و مياد تو خونه راه ميوفته و هر جايي هم فضله مي اندازه....بعد ميان ميگن كه يه راهي به مانشون بده كه كاسكو رو عادت بديم از روي قفسش پايين نياد.....شما هم اين قضيه رو در نظر داشته باش و بزار اين عادت خوب تو سرش بمونه كه مايل باشه روي قفسش بشينه و هر جايي كه ببريش دوست داشته باشه برگرده روي قفسش....البته به شرطي كه اين حالت به دليل رام نبودن و ترس از شما نباشه.[/b]
    اقا سر میده باهام رفیق هست اما روی دستم نمیاد میترسه از روی دست اومدن میارمش روی چوب بعد از قفسش دورش میکنم بعد ساعدمو نزدیک پاش میکنم تا میاد روی دستم اما بدون این کار به هیچ وجه نمیاد در واقع میترسه و هی عقب عقب میره.

کاربر موثر

شماره عضویت
    187
    البته همین الان آوردمش روی دستم نپرید سریع دوباره آوردمش روی چوب و بردمش سمت قفسش و یک بادوم زمینی بهش دادم.

کاربر عالی

شماره عضویت
    4

لازمه یه توضیح بدم و از یه قانون مهم بگم
    دوستان قانون بالا تری و بر تری طوطی نکته ای شاید مورد توجه نباشه و باعث رام نشدن و نا امیدی ما بشه
    در جنگل طوطی که روی شاخه های بالا تر میشینه قوی تر و برتره حتی در مغازه!
    وقتی میاد تو خونه. اتاق شما و شما اجتماع اونه و متاسفانه بعضی ها طوطی رو در روز های اول پایین میزارن و این بمب باران استرسی برای حیوان که احساس وصف نا پزیری داره طوطی در 10 روز تا 2 هفته اول لازمه در ارتفاع باشه بطوری که سطح کف قفس هم سطح چشم شما او میفهمه اینجا هم او سرور و قوی تر از همه و شما فقط یه عضو ضعیف تر هستید که هیچ خطری هم به حساب نمیاید!
    اما از 10 روز به بعد قفس طوری تنظیم میشه که طوطی روبروی سینه شما باشه
    چون دیگه وقت آموزش و دستور گرفتنه اما جایزه ها و تشویق ها فراموش نشه تا این تغییر ضربه روحی نشه!
    استاد عزيز اجازه بديد گفته شما رو كمي اصلاح كنم.
    قفس چه در 10 روز اول و چه در سالهاي آينده بهتره كه كفش از زمين حدود 50 تا 90 سانت از زمين ارتفاع داشته باشه نه اينكه به گفته شما كف قفس در راستاي ديد شما باشه....استاد مي دوني كف قفس در راستاي ديد بودن يعني چي؟ يعني اينكه قفس رو از سقف آويزان كنيم!
    همه ميگن كه نهايتا ارتفاع قفس بايد طوري باشه كه وقتي طوطي روي چوب نشيمن ميشينه راستاي ديدش با راستاي ديد شما يكي باشه ....يعني اگر يك خط از چشم طوطي به چشم شما رسم كنيم اين خط موازي زمين باشه....باز تاكيد مي كنم اين يك حد اكثر هست و حد اقل اون ارتفاع 50 سانت كف قفس تا زمين...نه اينكه قفس رو بزاريم روي زمين و نه اينكه قفس رو ميخ كنيم به ديوار يا از سقف آويزان كنيم كه ارتفاع كف قفس تا زمين به اندازه قد ما باشه.
    يادتون باشه ارتفاع خيلي كم قفس از سطح زمين يعني زير 40-50 سانت باعث ترس و استرس طوطي ميشه و ارتفاع بيش از 90 سانت كف قفس تا زمين باعث دير رام شدن طوطي و اعتماد به نفسش ميشه.....طوطي بازهاي قديمي ميگن كه طوطي در اين حالت پر رو ميشه و ديگه به هيچ تعليمي گوشش بدهكار نيست.........از همون روز اول يعني هم 10 روز اول و هم بعد از اون يك جا ثابت قفس رو روي يك ميز بزاريد كه بين 40-50 تا 90 ارتفاع ميز باشه.

کاربر موثر

شماره عضویت
    72
    سلام
    ممنون از دوستان عزیز
    اون مقاله مربوط به دکتر محترم آقای مقدم بود بنده چون شخصا استفاده کردم و مشکلم کاملا حل شد قرار دادم که مشکلات مشابه حل شه

دوستان میشه از روش هایی که برای به حرف آوردن استفاده کردن و جواب گرفتن بگید؟

جان پیشنهاد شما همون روش ضبط کردنه؟ اگه لطف کنید و راجع به زمان و دفعات بگید ممنون میشم!

صفحه 33 از 1238 نخستنخست ... 141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152831335331033 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)