کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    كاسكو دم قرمز
    شماره عضویت
    4299
    2.5 تا سه سال سن خوبي براي يادگيريه يا بهترين سن؟در كل كار كردن تو اين سن سخت نيست؟
    دوستان ديگه هم نظرشون در مورد سن تي تي 2.5 تا سه ساله؟آخه تا حالا چندين جا بردمو پرسيدم.بعضي ها ميگن حداكثر دو سالشه.بعضي ها هم سه و...

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    1643
    نقل قول نوشته اصلی توسط yasser360 نمایش پست ها
    2.5 تا سه سال سن خوبي براي يادگيريه يا بهترين سن؟در كل كار كردن تو اين سن سخت نيست؟
    دوستان ديگه هم نظرشون در مورد سن تي تي 2.5 تا سه ساله؟آخه تا حالا چندين جا بردمو پرسيدم.بعضي ها ميگن حداكثر دو سالشه.بعضي ها هم سه و...
    سلام.
    دوست خوبم طوطی شما سن خوبی برای یاد گیری داره... باهاش تمرین کنید راه میافته به امید خدا....نه چرا سخت باشه وقتی طوطی تون به شما اعتماد کنه همه چی آسون میشه. ...فکر میکنم دوستانی که میگن سنش پایینه رنگ چشماشو خاکستریه تیره میبینن ولی دوستانی که میگن 2.5 تا 3 رنگش چشماشو کرم مایل به قهوه ای میبینن... ..تشخیص سن از روی رنگ چشم بخصوص وقتی که از روی عکس بخواد صورت بگیره(هر عکس میتونه تو یک نور متفاوتی انداخته بشه) کاملا تقریبی هستش و به نظر من اختلاف نظر دوستان هم به خاطر همین نور میتونه باشه.... .من چشم طوطی تون رو کرم میبینم البته شاید اشتباه میکنم.
    البته خودتون هم میتونید از روی این لینک ها بصورت تقریبی تشخیص بدین.

قبل از خرید کاسکو

چگونگی تشخیص سن کاسکو

به نظر من اگه شما روی آموزش و جلب اعتماد طوطی تون تمرکز کنید زودتر نتیجه خواهید گرفت.
    موفق باشید.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام

خیلی از طوطی ها علاقه دارن غذاشون رو مرطوب کنن و بعد بخورن ولی در مورد تخمه بهتره این اتفاق نیفته.مخصوصا تخمه هایی که تو ظرف غذاشونه اگر مرطوب بشه احتمال رشد قارچ توشون خیلی زیاده

کاربر موثر

شماره عضویت
    187
    در صورتی که طوطی وحشی باشه.....کار کردن کمی سخت میشه ......چون این سن با زیادوکمش تقریبا نزدیک بلوغ هست.....و طوطی بد قلقی هاش از حدود 3 تا 4 سال شروع میشه ..... ولی در نظر داشته باشین که این فقط یک نظره وکاملا شخصی.
    اما اگه طوطیتون رام باشه...... و از سن پایین تر دستی شده الان بهترین موقع برای حرف زدن و یادگیری حرکات جالب هستش

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    3359
    سلام به همه دوستان
    میخواستم بدونم تخمه هندوانه برای کاسکو ضرر داره؟کاسکو من خیلی دوست داره و زیاد میخوره
    ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط saba نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    میخواستم بدونم تخمه هندوانه برای کاسکو ضرر داره؟کاسکو من خیلی دوست داره و زیاد میخوره
    ممنون
    سلام

هیچ ضرری نداره
    طوطی منم عاشق تخمه هندوانست و من زیاد میدم بهش...
    فقط یک مسئله هست که بهش توجه کنید
    کلا نباید غذای طوطی ها همش دانه های چرب باشه...مثل تخم آفتاب گردان و ...
    سعی کنید بیشتر از جوانه حبوبات و سبزیجات و میوه به عنوان غذای اصلیش استفاده کنید

موفق باشید

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    سلام دوستان عزیز
    خیلی ناامید شدم ، حدود 14 ماه است که نیکی پیش من است اگر دو سه ماهه اول کلمات شاپور ، بابا جون و بیا را نمی گفت الان فکر می کردم که طوطی من لال است . هیچی نمی گه حتی سوت هم نمی زنه ، هیچ صدایی از خودش در نمی آورد بخدا دلم برای شلوغ کردن هاش تنگ شده ، دیگه نمی دونم چیکار کنم ؟!!!!!
    البته این را بگم صبحها که من خانه نیستم شیطنت می کنه ولی فقط صبح .

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    خیلی ناامید شدم ، حدود 14 ماه است که نیکی پیش من است اگر دو سه ماهه اول کلمات شاپور ، بابا جون و بیا را نمی گفت الان فکر می کردم که طوطی من لال است . هیچی نمی گه حتی سوت هم نمی زنه ، هیچ صدایی از خودش در نمی آورد بخدا دلم برای شلوغ کردن هاش تنگ شده ، دیگه نمی دونم چیکار کنم ؟!!!!!
    البته این را بگم صبحها که من خانه نیستم شیطنت می کنه ولی فقط صبح .
    سلام
    قبلا که راجب طوطیتون نوشته بودید من احساس کردم که طوطیتون یکمی لوس شده ، و طوطی خاکستری اگر لوس بشه کمتر احساس نیاز پیدا میکنه برای جلب توجه و سخنگویی .
    بهتره یه مدتی به نسبت قبل ، از زمان بیرون اوردنش کم کنید ، اگر سرش رو نوازش میکنید الان هم نوازش کنید اما کمتر و اگر زیاد رو دست میاریدش الان کمتر بیارید و در مقابل تمرین سخنگوییتون رو باهاش بیشتر کنید و کلماتی که قبلا میگفته مثل باباجون رو بیشتر باهاش کار کنید و وقتی اینها رو دوباره گفت بهش جایزه بدید و شروع کنید به اموزش کلمات جدید ، من قبلا هم در قسمت اموزش سخنگویی گفتم که هانی من بعضی مکان ها رو بیشتر دوست داره و کلماتی رو که اونجا باهاش کار میکنم رو زودتر میگه ( مثلا صندلی میز کامپیوترم) ، شما هم ببینید طوطیتون کجا رو بیشتر دوست داره و امتحان کنید شاید جواب داد.

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    سلام.ممنون ميشم چند نفر از دوستان زحمت بكشند و نظر خودشون رو در مورد سن كاسكوي بالا بگن.چون بار اوله طوطي دارم مي خوام در مورد قرار گرفتنش در سن ياد گيري مطمئن باشم.اگه هم سن بالا بود ميرم عوضش مي كنم.ولي چيزي كه منو به شك انداخته نظر هاي شديدا پراكنده هست.يكي از دوستان اطمينان ميده چشم طوسيه و ديگري ميگه نباتي.مي خوام با اجتماع چندين نظر در موردش قضاوت كنم.ممنون
    سلام
    با توجه به اینکه از روی عکس نمیشه دقیق رنگ چشم رو تشخیص داد و خودتون هم میگید که به چند نفر نشون دادید و نظرها متفاوت بود ، بهترین کسی که میتونه رنگ چشم رو تشخیص بده خودتون هستید .
    شما در نور طبیعی روز بدون اینکه لامپی روشن کنید رنگ چشم طوطیتون رو ببیند ( مثلا صبح) .
    اگر رنگ چشم طوطیتون طوسی بود بین 1 تا 2 سال سنشه و اگر سفید باشه بین 2 تا 3-3/5 سالشه و اگر نباتی یا کرم باشه بین 3-3/5 تا 4 سال سنشه و رنگ چشم زرد هم که بالای 4 سال سن داره.

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    نقل قول نوشته اصلی توسط HONEY نمایش پست ها
    سلام
    قبلا که راجب طوطیتون نوشته بودید من احساس کردم که طوطیتون یکمی لوس شده ، و طوطی خاکستری اگر لوس بشه کمتر احساس نیاز پیدا میکنه برای جلب توجه و سخنگویی .
    بهتره یه مدتی به نسبت قبل ، از زمان بیرون اوردنش کم کنید ، اگر سرش رو نوازش میکنید الان هم نوازش کنید اما کمتر و اگر زیاد رو دست میاریدش الان کمتر بیارید و در مقابل تمرین سخنگوییتون رو باهاش بیشتر کنید و کلماتی که قبلا میگفته مثل باباجون رو بیشتر باهاش کار کنید و وقتی اینها رو دوباره گفت بهش جایزه بدید و شروع کنید به اموزش کلمات جدید ، من قبلا هم در قسمت اموزش سخنگویی گفتم که هانی من بعضی مکان ها رو بیشتر دوست داره و کلماتی رو که اونجا باهاش کار میکنم رو زودتر میگه ( مثلا صندلی میز کامپیوترم) ، شما هم ببینید طوطیتون کجا رو بیشتر دوست داره و امتحان کنید شاید جواب داد.
    با تشکر از شما ، خودم هم احساس کردم زیادی بهش رسیدگی می کنم ، به همین دلیل دو سه روز از توجه ام کم کردم ، کمتر بیرون می آورمش ، ولی متاسفانه دیروز و پریروز شروع کرد به کندن پرهاش ، از ترس اینکه پرکن نشه دوباره شروع کردم به کارهای قبلی .

صفحه 329 از 1238 نخستنخست ... 229279310311312313314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337338339340341342343344345346347348379429829 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)